 |
Zacieśnia się sojusz między Chinami a Rosją Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-03-2022 12:40 | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | Zacieśnia się sojusz między Chinami a Rosją
-1 na 5 | UnionPay zastępuje Visa i Mastercard. Jednocześnie wzywa się Rosjan do oszczȩdności.
Rosyjski gigant bank VTB zaoferuje swoim klientom oszczędności w chińskich juanach zamiast w dolarach i euro. Jednocześnie rosyjska Visa i Mastercard zostaną zastąpione UnionPay, czyli chińskim odpowiednikiem, wg Bloomberg.
Klienci są teraz zachęcani do przejścia na oszczędności w juanach, otwierając konto walutowe online i wpłacając równowartość co najmniej 16 USD.
Rosyjski rubel szybko staje się bezwartościowy, a Kreml niedawno wprowadził zmiany legislacyjne znoszące podatek VAT od złotych i srebrnych monet, aby umożliwić wykorzystanie metali szlachetnych zarówno jako zabezpieczenie wartości, jak i walutę.
Ale teraz chiński juan będzie mógł być w coraz większym stopniu wykorzystywany jako środek płatniczy.
Jednocześnie Chiny udostępnią swój system płatności kartowych UnionPay rosyjskim klientom, którzy zostali zawieszeni w Visa i Mastercard w zeszłym tygodniu. (Wg NT)
P.S. Paradoks jest kompletny, kiedy do Korei Północnej i Chińczyków dołączają teraz Europejczycy, którzy nie mogą czytać zagranicznych mediów krytycznych dla reżimu.
Aby chronić się przed rosyjską dyktaturą, demokracja na Zachodzie jest demontowana. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 5 | szarley (54913 punktów) | Dziękuję za kolejny serwis informacyjny KremlTV
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
 | 1 na 3 | romaro (25211 punktów) | > Dziękuję za kolejny serwis informacyjny KremlTVNawalny opowiada o rosyjskich reżimowych dziennikarzach, usłużnych władzy, zdolnych do każdego kłamstwa, każdej zmiany opinii. Motorem ich działań są TYLKO pieniądze. Wierni Putinowi jak psy, bo bez niego nie istnieją. Jeden do jednego polskie rządowe media. www.youtube.com/watch?v=9MHqpyN6iAkPs Możliwość przełączenia napisów (ustawienia/napisy/przetłumacz automatycznie/)
> Paradoks jest kompletny, kiedy do Korei Północnej i Chińczyków dołączają teraz Europejczycy, którzy nie mogą czytać zagranicznych mediów krytycznych dla reżimu..Kobieto miej trochę szacunku dla tych, którzy dla ukazania światu prawdy o tej wojnie, gotowi są w niej zginąć.New York Timesa Brent Renaud zabity, inny dziennikarz ranny twitter.co(*)us/1502988062997028871/photo/1
|
|
|  | 2 na 4 | szarley (54913 punktów) | > > Paradoks jest kompletny, kiedy do Korei Północnej i Chińczyków dołączają teraz Europejczycy, którzy nie mogą czytać zagranicznych mediów krytycznych dla reżimu.. >Kobieto miej trochę szacunku dla tych, którzy dla ukazania światu prawdy o tej wojnie, gotowi są w niej zginąć.New York Timesa Brent Renaud zabity, inny dziennikarz ranny
Przypomina to argumentację Kloptona, który twierdzi, że nic złego się nie dzieje, co prawda ludzie giną, ale naukowcy niewygodni wielkim koncernom też giną
Nam w Europie odcięto możliwość oglądania Rossija 24, to żyjemy tam samo jak Rosjanin, któremu wolno oglądać tylko Rossija 24.
W Rosji jest dyktator, ale przecież w se-cji też jest już dyktatura, a austriacka wprost ocieka krwią antyszczepionkowców
Oczywiście zakres wolności w Rosji jest większy! W Rosji wolno bezkarnie obrażać Bidena, w USA, trzeba to robić w granicach prawa. Gdzie więcej wolno?
W Polsce wolno pisać jak to w Rosji jest fajnie i dobrze i nikt się nie przejmuje wojną oprócz garstki bikiniarzy, którzy muszą mieć coca-colę.
Tymczasem ta propaganda strzela we własne kolana: >Klienci są teraz zachęcani do przejścia na oszczędności w juanach, otwierając konto walutowe online i wpłacając równowartość co najmniej 16 USD. Ale teraz chiński juan będzie mógł być w coraz większym stopniu wykorzystywany jako środek płatniczy."
Synowie Wielkiego Rosyjskiego Narodu mają przejść na oszczędności i płatności w obcej walucie? Owszem, od dawna oszczędzają w dolarach i eurach, ale biada komuś, kto oficjalnie im to będzie doradzać!
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| |  | 2 na 4 | romaro (25211 punktów) | > W Polsce wolno pisać jak to w Rosji jest fajnie i dobrze i nikt się nie przejmuje wojną oprócz garstki bikiniarzy, którzy muszą mieć coca-colę.Były już płacze nad brakiem Coca-Coli, amerykańskich fastfoodów, Prady itp.. Przyszedł czas na płacze nad Instagramem. Szef Instagrama, Adam Mosseri, oficjalnie potwierdził, że sieć społecznościowa zostanie zablokowana w całej Rosji 14 marca. Odcięta (jak mówi tutejsza Kobieta) od niedemokratycznego "tlenu" influencerka "Instagram to moje życie, to moja dusza!" twitter.com/i/status/1502627616234393602
Roskomnadzor, państwowy regulator mediów i intenretu, również ogłosił, że zacznie blokować serwis od północy 14 marca. Zażądała tego prokuratura generalna Rosji. Meta (właściciel Facebooka i Instagrama) ma być z kolei uznana za organizację ekstremistyczną. Paradoksalnie to ten cios może zaboleć młodych Rosjan szczególnie. Po rosyjskiej części internetu już niesie się ból rozpaczy, a część osób zaczęła namawiać swoich obserwujących do przenoszenia się na rosyjski serwis społecznościowy VKontakte.
|
|
| | |  | 1 na 5 kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | > >W Polsce wolno pisać jak to w Rosji jest fajnie i dobrze i nikt się nie przejmuje wojną oprócz garstki bikiniarzy, którzy muszą mieć coca-colę.> Były już płacze nad brakiem Coca-Coli, amerykańskich fastfoodów, Prady itp.. Przyszedł czas na płacze nad Instagramem. Szef Instagrama, Adam Mosseri, oficjalnie potwierdził, że sieć społecznościowa zostanie zablokowana w całej Rosji 14 marca.> Odcięta (jak mówi tutejsza Kobieta) od niedemokratycznego "tlenu" influencerka> "Instagram to moje życie, to moja dusza!"> twitter.com/i/status/1502627616234393602Czytelnik "uxbridge" uważa, ze tekst zawiera moją opiniȩ, wiȩc mnie zminusował. Oznajmiam, ze pisząc tekst przeczytałam kilka gazet, i akurat zwrόciłam uwagȩ na tȩ informacjȩ, ponieważ to co mnie interesuje to, co bȩdzie dalej z cywilizacją zachodnią?? Na fR, połowa piszących to albo staruchy z dominacją szarych komόrek mόzgowych, lub osobniki bez kompetencji do odczytania znakόw naszych czasόw, bez umiejȩtności analitycznych. Mądrzy czytelnicy prawdopodobnie odeszli z fR, pozostali uzależnieni (wiȩkszość) od terapii pisania, żyjacy w chaosie... Przeczytałam media swiatowe, napisałam aktualną informacjȩ, ktόra nie jest zgodna z prawdami życzeniowymi tego typu osobnikow - TRUDNO. PISZCIE SOBIE TO CO LUBICIE!! WASZA SPRAWA!! Ja podążam za prawdą, ktόra jest transparentna bez wzglȩdu na sytuacjȩ... FAKTY sa najważniejsze. BYE! BYE! BYE! BYE! P.S. Izrael poprosił Zełenskiego o "poddanie się" Premier Izraela Naftali Bennett miał doradzić prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu zgodę na żądania Rosji- dlaczego tak postąpił Izrael??
|
|
| | | |  | 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | >Czytelnik "uxbridge" uważa, ze tekst zawiera moją opiniȩ, wiȩc mnie zminusował.
Nie płacz, wejdź w buty tej młodej Rosjanki, której odetną Instagrama, to dopiero rozpacz. Na jej miejscu pojechałbym do Charkowa albo Mariupola, tam internet jest z prywatnych satelitów
>Oznajmiam, ze pisząc tekst przeczytałam kilka gazet, i akurat zwrόciłam uwagȩ na tȩ informacjȩ, I tu jest problem, czytasz i czytasz, ale na forum jakoś dziwnie wklejasz tylko te wiadomości, które są korzystne dla Putina. Nawet jeśli na polską milę cuchną fałszem.
NIKT oficjalnie nie zachęca Rosjan do stosowania juana jako płatniczego środka, to to szarża na rosyjską dumę.
>ponieważ to co mnie interesuje to, co bȩdzie dalej z cywilizacją zachodnią?? Nie ma wielu scenariuszy. 1 Ukraina się obroni - o zachodniej cywilizacji będzie się rozmawiało w Warszawie, czy Stockholmie 2 Ukraina się nie obroni - zachodniej cywilizacji nie będzie
>Na fR, połowa piszących to albo staruchy z dominacją szarych komόrek mόzgowych, lub osobniki bez kompetencji do odczytania znakόw naszych czasόw, bez umiejȩtności analitycznych. Sukces! Tylko połowa
>Przeczytałam media swiatowe, KTÓRE??
>Ja podążam za prawdą, ktόra jest transparentna bez wzglȩdu na sytuacjȩ... Tylko dla Ciebie
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | |  | 1 na 3 | farmer (22440 punktów) |
>Na fR, połowa piszących to albo staruchy z dominacją szarych komόrek mόzgowych, lub osobniki bez kompetencji do odczytania znakόw naszych czasόw, bez umiejȩtności analitycznych. .
Odrazu widać kiedy coś sama sklecisz.
>BYE! BYE! BYE! BYE! >
Ile to już razy?
|
|
| | | |  | 2 na 4 | romaro (25211 punktów) |
Droga Pani, rozumiem ten napad złości, bowiem prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory.
|
|
| | | | |  | 1 na 3 | farmer (22440 punktów) | > Droga Pani, rozumiem ten napad złości, bowiem prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory.
Czy założy wątek o tym że dostała minusy?
Prawilnie tylko przypomnę że sama minusuje ile się da. Co ona napisała kiedyś o minusująxyxh? Widać pisała to o sobie
I cyk kobieta dała minusa kolejnego.
No weź proszę napisz co myślisz minusowaniu...to prośba do kobiety ofcourse.
|
|
| | | | | |  | 1 na 3 | szarley (54913 punktów) | > Czy założy wątek o tym że dostała minusy?> Prawilnie tylko przypomnę że sama minusuje ile się da.> Co ona napisała kiedyś o minusująxyxh? Widać pisała to o sobie> I cyk kobieta dała minusa kolejnego.> No weź proszę napisz co myślisz minusowaniu...to prośba do kobiety ofcourse.Czytelnik 'kobieta' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Zacieśnia się sojusz między Chinami a Rosją' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,875505#w875506> Czytelnik 'kobieta' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Zacieśnia się sojusz między Chinami a Rosją' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,875505#w875512>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | | | | |  | 1 na 3 | farmer (22440 punktów) | > >Czy założy wątek o tym że dostała minusy?> >Prawilnie tylko przypomnę że sama minusuje ile się da.> >Co ona napisała kiedyś o minusująxyxh? Widać pisała to o sobie> >I cyk kobieta dała minusa kolejnego.> >No weź proszę napisz co myślisz minusowaniu...to prośba do kobiety ofcourse.> Czytelnik 'kobieta' oddał na Ciebie głos negatywny> głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Zacieśnia się sojusz między Chinami a Rosją'> Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,875505#w875506>Czytelnik 'kobieta' oddał na Ciebie głos negatywny> głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Zacieśnia się sojusz między Chinami a Rosją'> Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,875505#w875512> Minus "dobry" gdy ja dać, minus "zły" gdy ja dostać. Logika Kalego. Unia zła....Unia dobra mieszkać.
|
|
| | |  | 3 na 3 | zeniu73 (6483 punktów) | . >Paradoksalnie to ten cios może zaboleć młodych Rosjan szczególnie. Po rosyjskiej części internetu już niesie się ból rozpaczy, a część osób zaczęła namawiać swoich obserwujących do przenoszenia się na rosyjski serwis społecznościowy VKontakte.
I to jest moim zdaniem dobry krok. Bo takich typów jak Putin trzeba rozwalić od środka. On musi zginąć od implozji w wewnątrz Rosji, spowodowanej przez własny lud.
Począwszy od kumpli z którymi nakradli te swoje miliardy poprzez prosty lud, który musi masowo wyjść na ulicę i w przenośni lub naprawdę ściąć Putinowi łeb.
Bo tylko zmiana ( na początek mała) mentalności rosyjskiej może coś zmienić. Bez zmiany będzie jak od wieków - góra będzie opływała miliardami a lud będzie żarł kartofle z barszczem.
|
|
2 na 4 | farmer (22440 punktów) | ) >P.S. Paradoks jest kompletny,
Ps...no napisz co myślisz o minusowaniu
Dajesz te minusy jeden za drugim.
Nie daj się prośić. weź przypomnij co myślisz o tych co minusują.
|
|
2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) | Widzę, że czytelnicy tego forum już stracili zupełnie rozum (o racjonalizmie nie wspominam nawet...) Inicjujący wpis przekazał tylko pewne informacje, nie chwalił Putina czy Chińczyków. Informował, co się dzieje w Rosji. Nie wiem, czy to prawda, czy nie... ale są to możliwe fakty. Zamiast obrażać się na posłańca, który te fakty tu przyniósł, lepiej by zrobili co niektórzy, aby swoimi kanałami sprawdzili, które są faktycznie prawdą, a które nie.
Natomiast prawie wszystkim, jak jeden mąż, wydało się słusznym pogrążyć bez sensu tego informacyjnego posłańca. Przecież, jak kobieta nawet się zamknie przez to, to nic to nie zmieni w samej Rosji. Tyle, że nie będziemy o tym wiedzieli już nic. Ale wtedy będzie fajnie, bo w naszej bańce będzie można sobie cokolwiek poopowiadać o tym, jak to zniszczyliśmy przebrzydłych Rosjan. No chyba, że oni, we współpracy z Chińczykami i innymi mniejszymi krajami, jakoś dadzą sobie radę i to nas zniszczą...
Sugeruję przed umieszczeniem tu wpisu chwilę pomyśleć, co dany wpis ma spowodować... A jak się nie jest pewnym, to lepiej nie pisać.
|
|
 | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | >Widzę, że czytelnicy tego forum już stracili zupełnie rozum (o racjonalizmie nie wspominam nawet...) Inicjujący wpis przekazał tylko pewne informacje, nie chwalił Putina czy Chińczyków. Informował, co się dzieje w Rosji. Nie wiem, czy to prawda, czy nie... ale są to możliwe fakty. Zamiast obrażać się na posłańca, który te fakty tu przyniósł, lepiej by zrobili co niektórzy, aby swoimi kanałami sprawdzili, które są faktycznie prawdą, a które nie.
Piszesz że nie wiesz czy to prawda. Właśnie w tym rzecz. Nie wiesz.
Natomiast kobieta wie że:
>Na fR, połowa piszących to albo staruchy z dominacją szarych komόrek mόzgowych, lub osobniki bez kompetencji do odczytania znakόw naszych czasόw, bez umiejȩtności analitycznych.
Jak dokonała tej analizy ?
Policzyła zrobiła badania czy poprostu wypluła z siebie coś a gdy się znia nie zgadzasz to ci da minusa.
Niech więc jeszcze przypomni raz tobie i innym Co myśli o dawaniu minusów . Dziś rozdała ich sporo.
|
|
|  | | DyktaFon (9281 punktów) | > >Widzę, że czytelnicy tego forum już stracili zupełnie rozum (o racjonalizmie nie wspominam nawet...) Inicjujący wpis przekazał tylko pewne informacje, nie chwalił Putina czy Chińczyków. Informował, co się dzieje w Rosji. Nie wiem, czy to prawda, czy nie... ale są to możliwe fakty. Zamiast obrażać się na posłańca, który te fakty tu przyniósł, lepiej by zrobili co niektórzy, aby swoimi kanałami sprawdzili, które są faktycznie prawdą, a które nie.> Piszesz że nie wiesz czy to prawda.> Właśnie w tym rzecz. Nie wiesz.Ja nie wiem czy to prawda. Natomiast Ty wiesz, że nieprawda. Być może. > Natomiast kobieta wie że:> >Na fR, połowa piszących to albo staruchy z dominacją szarych komόrek mόzgowych, lub osobniki bez kompetencji do odczytania znakόw naszych czasόw, bez umiejȩtności analitycznych.> Jak dokonała tej analizy ?Nie mam pojęcia. I nie spytam jej w zaciszu jakiejś knajpy. Natomiast można spytać na forum  Pewnie nie odpowie, ale może się skusi?  > Policzyła zrobiła badania czy poprostu wypluła z siebie coś a gdy się znia nie zgadzasz to ci da minusa.> Niech więc jeszcze przypomni raz tobie i innym> Co myśli o dawaniu minusów .> Dziś rozdała ich sporo.Trochę się jej nie dziwię. Widząc reakcję na tym forum, w tym wątku... Nikt nie spytał, skąd wie o tych Chińczykach. Ale każdy wiedział, że nie ma racji i zmyśla. Lub, co gorsza, próbuje nam ubliżyć...
|
|
| |  | 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | > >>Widzę, że czytelnicy tego forum już stracili zupełnie rozum (o racjonalizmie nie wspominam nawet...) Inicjujący wpis przekazał tylko pewne informacje, nie chwalił Putina czy Chińczyków. Informował, co się dzieje w Rosji. Nie wiem, czy to prawda, czy nie... ale są to możliwe fakty. Zamiast obrażać się na posłańca, który te fakty tu przyniósł, lepiej by zrobili co niektórzy, aby swoimi kanałami sprawdzili, które są faktycznie prawdą, a które nie.> >Piszesz że nie wiesz czy to prawda.> >Właśnie w tym rzecz. Nie wiesz.> Ja nie wiem czy to prawda. Natomiast Ty wiesz, że nieprawda. Być może.Yyyy...być może? > >Natomiast kobieta wie że:> >>Na fR, połowa piszących to albo staruchy z dominacją szarych komόrek mόzgowych, lub osobniki bez kompetencji do odczytania znakόw naszych czasόw, bez umiejȩtności analitycznych.> >Jak dokonała tej analizy ?> Nie mam pojęcia. I nie spytam jej w zaciszu jakiejś knajpy. Natomiast można spytać na forum Pewnie nie odpowie, ale może się skusi?  > >Policzyła zrobiła badania czy poprostu wypluła z siebie coś a gdy się znia nie zgadzasz to ci da minusa.> >Niech więc jeszcze przypomni raz tobie i innym> >Co myśli o dawaniu minusów .> >Dziś rozdała ich sporo.> Trochę się jej nie dziwię. Widząc reakcję na tym forum, w tym wątku... Nikt nie spytał, skąd wie o tych Chińczykach. Ale każdy wiedział, że nie ma racji i zmyśla. Lub, co gorsza, próbuje nam ubliżyć...Może napiszcie razem kto komu może dawać minusa. Podpwiem. Punkt pierwszy nie wolno dawać kobiecie. Kobieta może
|
|
| | |  | | DyktaFon (9281 punktów) |
> Może napiszcie razem kto komu może dawać minusa.> Podpwiem.> Punkt pierwszy nie wolno dawać kobiecie.> Kobieta możeKwestia minusów czy plusów zupełnie mnie nie interesuje. Nie jest też treścią tego wątku... Więc nie będę w tym temacie kontynuował
|
|
| | | |  | | farmer (22440 punktów) | > >Może napiszcie razem kto komu może dawać minusa.> >Podpwiem.> >Punkt pierwszy nie wolno dawać kobiecie.> >Kobieta może> Kwestia minusów czy plusów zupełnie mnie nie interesuje. Nie jest też treścią tego wątku... Więc nie będę w tym temacie kontynuował  > A w której jesteś połowie? > Na fR, połowa piszących to albo staruchy z dominacją szarych komόrek mόzgowych, lub osobniki bez kompetencji do odczytania znakόw naszych czasόw, bez umiejȩtności analitycznych.Jesteś staruchem...czy osobnikiem bez kompetencji ....bo wsumie to nie wypowiedziałes się merytorycznie w tym temacie . Bo ten forumowicz kobieta prócz dawania minusów obraża jeszcze ludzi. Może pochwali się kogo ma na myśli.? Tu już chętnieracjonalistka też trzeba było cigniac za język i do dziś nie wiadomo kogo nazwała pieskami?
|
|
| | | | |  | | DyktaFon (9281 punktów) | > >>Może napiszcie razem kto komu może dawać minusa.> >>Podpwiem.> >>Punkt pierwszy nie wolno dawać kobiecie.> >>Kobieta może> >Kwestia minusów czy plusów zupełnie mnie nie interesuje. Nie jest też treścią tego wątku... Więc nie będę w tym temacie kontynuował  > >> A w której jesteś połowie?> >Na fR, połowa piszących to albo staruchy z dominacją szarych komόrek mόzgowych, lub osobniki bez kompetencji do odczytania znakόw naszych czasόw, bez umiejȩtności analitycznych.> Jesteś staruchem...czy osobnikiem bez kompetencji ....bo wsumie to nie wypowiedziałes się merytorycznie w tym temacie .Fakt  Gorzej, że w pewnym sensie mogę należeć do obu połówek  Do pierwszej z racji wieku, do drugiej - też z racji wieku  Przyznaję, że niektórych "znaków naszych czasów" nie odczytuję. I pewnie niektóre moje wypowiedzi to pokazują. Jestem z innego pokolenia. > Bo ten forumowicz kobieta prócz dawania minusów obraża jeszcze ludzi.> Może pochwali się kogo ma na myśli.?Co do obrażania, to na tym forum zdążyłem się przyzwyczaić i nie reaguję jakoś osobiście nigdy. Bo nie ma to sensu za bardzo. Sugeruję innym podobne podejście. Będą dłużej żyli... > Tu już chętnieracjonalistka też trzeba było cigniac za język i do dziś nie wiadomo kogo nazwała pieskami?> Pieski to miłe stworzenia. Nawet jeden mnie kiedyś ugryzł  Tak, żę nie jest to zbyt obraźliwe  Znam gorsze określenia, ale ich tu nie przytoczę... Jeszcze by się ktoś obraził...
|
|
| | | | | |  | | farmer (22440 punktów) | > >>>Może napiszcie razem kto komu może dawać minusa.> >>>Podpwiem.> >>>Punkt pierwszy nie wolno dawać kobiecie.> >>>Kobieta może> >>Kwestia minusów czy plusów zupełnie mnie nie interesuje. Nie jest też treścią tego wątku... Więc nie będę w tym temacie kontynuował  > >>> >A w której jesteś połowie?> >>Na fR, połowa piszących to albo staruchy z dominacją szarych komόrek mόzgowych, lub osobniki bez kompetencji do odczytania znakόw naszych czasόw, bez umiejȩtności analitycznych.> >Jesteś staruchem...czy osobnikiem bez kompetencji ....bo wsumie to nie wypowiedziałes się merytorycznie w tym temacie .> Fakt Gorzej, że w pewnym sensie mogę należeć do obu połówek Do pierwszej z racji wieku, do drugiej - też z racji wieku Przyznaję, że niektórych "znaków naszych czasów" nie odczytuję. I pewnie niektóre moje wypowiedzi to pokazują. Jestem z innego pokolenia.To chyba nie jest powód do takiej klasyfikacji innych ludzi zwłaszcza gdy kobieta sama nic nie ma do powiedzenia bo ma? Nie zauważyłem. Potrafi minusowac. Nie potrafi napisać co ma dopwoedznia w kwestii dawania minusów . Stoisz okrakiem. > >Bo ten forumowicz kobieta prócz dawania minusów obraża jeszcze ludzi.> >Może pochwali się kogo ma na myśli.?> Co do obrażania, to na tym forum zdążyłem się przyzwyczaić i nie reaguję jakoś osobiście nigdy. Bo nie ma to sensu za bardzo. Sugeruję innym podobne podejście. Będą dłużej żyli...> >Tu już chętnieracjonalistka też trzeba było cigniac za język i do dziś nie wiadomo kogo nazwała pieskami?> >> Pieski to miłe stworzenia. Nawet jeden mnie kiedyś ugryzł Tak, żę nie jest to zbyt obraźliwe Znam gorsze określenia, ale ich tu nie przytoczę... Jeszcze by się ktoś obraził...> A bo nikt się nie zwracał do Ciebie tak...bo kto się tak zwraca do ludzi? No wiesz wchodzisz gdzieś ludzie siedza a ktoś ...piesek przyszedł ... Gratuluję luzu....  Tyle że jak widzisz brakuje wskazania bo ten luz wówczas gdzieś znika.
|
|
 | 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | >Sugeruję przed umieszczeniem tu wpisu chwilę pomyśleć, co dany wpis ma spowodować... A jak się nie jest pewnym, to lepiej nie pisać.
Niektóre informacje trudno zweryfikować, jesteśmy zdani ma media, ale są takie, które zweryfikować łatwo, bo wystarczy sięgnąć do źródeł lu trochę pomyśleć
Wypowiedź ONZ-towskiej dygnitarki na temat łamania praw człowieka na Ukrainie tak wyeksponowana przez Kobietę okazała się manipulacją, podawane źródła bywają czasem niewiarogodne, a informacje o zabijaniu rosyjskich jeńców, w kraju, którego praktycznie jedynym orężem jest przychylność świata... sam odpowiedz.
Informacji o wprowadzeniu juana jako płatniczego środka w Rosji mogę bez weryfikacji włożyć między bajki, na to wystarcza znajomość Rosji i Rosjan
Oczywiście informacje "Dziś zlikwidowaliśmy 40 dywizji wroga" i wzięliśmy do niewoli 100 000 jeńców każdy, kto nawet nie zna się na wojskowości włoży między bajki od razu
Czy innym jednak są fakty, które, powtórzę, można lub nie można weryfikować, czym innym są poglądy, które pisane są wprost jak postulat rozbioru Ukrainy (Klopton), lub wyłażą z wypowiedzi jak słoma z butów. Tego weryfikować nie trzeba, bo są podane na talerzu jak poglądy wielu putinowskich troli typu Arko czy Kobieta
Napisałem, że Europa strzeliła sobie w stopę zakazując pokazywania rosyjskich telewizji i to podwójnie, bo dała Putinowi haubicę do ręki, a oprócz tego złamała jedną ze swoich fundamentalnych zasad jaką jest wolność słowa.
Wolność słowa polega bowiem na tym, że wolno pipcyć jak Hamerlik, ale jednak wolno. Rządzący zakazując putinowskiej propagandy okazali lekceważenie swoim społeczeństwom. Jesteśmy idiotami, że nie odróżnimy informacji od propagandy i uwierzymy w nazizm Ukraińców.
>>P.S. Paradoks jest kompletny, kiedy do Korei Północnej i Chińczyków dołączają teraz Europejczycy, którzy nie mogą czytać zagranicznych mediów krytycznych dla reżimu.
To właśnie jest przykład użycia tej haubicy, choć chybiła celu, bo wbrew POGLĄDOM autorki, europejskie rządy jednak podlegają krytyce. i to jest łatwe do weryfikacji. Wystarczy zobaczyć co dziś o polskim rządzie mówi TVN. Krytykuje. czyli... można Kobieta kłamała.
Nie można tego porównywać z covidem, bo o szczepionkach mógł się każdy wypowiadać dowolnie, absolwentka technikum pszczelarskiego miała więcej do powiedzenia niż profesor medycyny.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | 2 na 2 kobieta (1491 punktów) (zablokowany) |
> Wypowiedź ONZ-towskiej dygnitarki na temat łamania praw człowieka na Ukrainie tak wyeksponowana przez Kobietę okazała się manipulacją, podawane źródła bywają czasem niewiarogodne, a informacje o zabijaniu rosyjskich jeńców, w kraju, którego praktycznie jedynym orężem jest przychylność świata... sam odpowiedz.> Informacji o wprowadzeniu juana jako płatniczego środka w Rosji mogę bez weryfikacji włożyć między bajki, na to wystarcza znajomość Rosji i Rosjan> Oczywiście informacje "Dziś zlikwidowaliśmy 40 dywizji wroga" i wzięliśmy do niewoli 100 000 jeńców każdy, kto nawet nie zna się na wojskowości włoży między bajki od razu> Czy innym jednak są fakty, które, powtórzę, można lub nie można weryfikować, czym innym są poglądy, które pisane są wprost jak postulat rozbioru Ukrainy (Klopton), lub wyłażą z wypowiedzi jak słoma z butów. Tego weryfikować nie trzeba, bo są podane na talerzu jak poglądy wielu putinowskich troli typu Arko czy KobietaStany Zjednoczone przyznaja sie do biolabόw na Ukrainie Rosja oskarża Stany Zjednoczone o finansowanie tajnego programu broni biologicznej na Ukrainie, który ma na celu zwalczanie dżumy i innych śmiertelnych chorób. Czołowy dyplomata amerykański przyznaje teraz, że w kraju znajdują się ośrodki badań biologicznych. Rosja przedstawiła w niedzielę to, co według niej było dowodem na to, że na Ukrainie istniały tajne, finansowane przez USA laboratoria z zagrażającymi życiu patogenami. Dokumenty miały wskazywać, że ukraińskie Ministerstwo Zdrowia nakazało "nagłe zniszczenie" dowodów działań w związku z wkroczeniem wojsk rosyjskich na Ukrainę. Dokumenty wymieniają patogeny, takie jak dżuma, wąglik, harfa i cholera. www.youtube.com/watch?v=20fgoWZeIpswww.bbc.com/news/world-europe-26079957www.youtube.com/watch?v=R9hRGnNleYYwww.dailym(*)esearch-latest-false-flag.htmlP.S. Bezczelnemu, bez honoru osobnikowi wydaje siȩ, że jak on kłamie to wszyscy musza kłamać tak jak on!! Ja brzydzȩ sie wszelkimi kłamstwami!! Jak to możliwe, że na fR w Polsce, udzielają siȩ także totalne głupki, do tego jeszcze uważają Portal za własną domenȩ. Jakim prawem kontrolowane są przez nich wszystkie wypowiedzi czytelnikόw. Najwyższy czas wywalić to chamskie towarzystwo wzajemnej adoracji. Oni, poza minusowaniem, nic nowego nie wnoszą do aktywnego życia Portalu Racjonalista. Kto powiesił Europȩ? Dlaczego Ukraina krwawi? Pytania, ktόre przerastają ich umiejȩtności analityczne i wiedzȩ. Nawet nie probują poszukać zbliżonej odpowiedzi na pytania- swoje prawdy włacznie z propagandą uważają za wystarczające. Na szczȩście cały swiat- w tym ludzie nauki, analizuje konflikt wieloaspektowo i nie ma potrzeby czerpania wiedzy od portalowych głupkόw.
|
|
| |  | 1 na 1 | qwery (2864 punktów) |
Możesz wyłaczyć u siebie widoczność forumowiczow ktorych oponie uznasz za nic niewnoszace. Duza oszczednosc czasu i nerwow.
|
|
| |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Jak to możliwe, że na fR w Polsce, udzielają siȩ także totalne głupki, do tego jeszcze uważają >Portal za własną domenȩ. >
Jestem jedyną osobą na tym portalu, która przewidziała nadchodzącą wojnę i która rozumie: jak i skąd ona do nas przyszła. Polak sprzedał się za 5OO+. Ci co nas kupili, za nasze pieniądze, teraz nas używają.
12 maja 2O2O roku "polski" prezydent Duda wypowiedział wojnę Rosji.
Kto oprócz mnie o tym pisał?? Cały czas pisałem, że nad nami pracują obcy psychologowie tłumu i opisywałem efekty ich działań. Kto to rozumiał?? Wojna zaczyna się od tworzenia kanalii z ukierunkowaną nienawiścią. Dzisiaj Polska to jest wielkie siedlisko kanalii, które są kierowane na wojnę "obronną". Polak nakupował uzbrojenia, wypowiedział sąsiadowi wojnę i organizuje jakieś marsze pokojowe. To jest komedia. Pisałem, żeby się nie dać wciągnąć obcej agenturze w wojnę. Pisałem tłumaczyłem i co to dało?? To my stanowimy zagrożenie dla pokoju i sąsiadów. Naród polski wydał kanalię Dzierżyńskiego, dzisiaj Morawiecki go cytuje. O czym to świadczy??
|
|
| |  | 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Powtórzę, bo nie odniosłaś się do moich słów Wypowiedź ONZ-towskiej dygnitarki na temat łamania praw człowieka na Ukrainie tak wyeksponowana przez Kobietę okazała się manipulacją, podawane źródła bywają czasem niewiarogodne, a informacje o zabijaniu rosyjskich jeńców, w kraju, którego praktycznie jedynym orężem jest przychylność świata... sam odpowiedz. Informacji o wprowadzeniu juana jako płatniczego środka w Rosji mogę bez weryfikacji włożyć między bajki, na to wystarcza znajomość Rosji i Rosjan Oczywiście informacje "Dziś zlikwidowaliśmy 40 dywizji wroga" i wzięliśmy do niewoli 100 000 jeńców każdy, kto nawet nie zna się na wojskowości włoży między bajki od razu Czy innym jednak są fakty, które, powtórzę, można lub nie można weryfikować, czym innym są poglądy, które pisane są wprost jak postulat rozbioru Ukrainy (Klopton), lub wyłażą z wypowiedzi jak słoma z butów. Tego weryfikować nie trzeba, bo są podane na talerzu jak poglądy wielu putinowskich troli typu Arko czy Kobieta > Stany Zjednoczone przyznaja sie do biolabόw na UkrainieŹródło? > Rosja oskarża Stany Zjednoczone o finansowanie tajnego programu broni biologicznej na Ukrainie, który ma na celu zwalczanie dżumy i innych śmiertelnych chorób.Broń biologiczna ma na celu zwalczania chorób? Laboratorium biologiczne nie jest z automatu laboratorium biologicznej broni Czytasz swoje wpisy? > Czołowy dyplomata amerykański przyznaje teraz, że w kraju znajdują się ośrodki badań biologicznych.1 Źródło! 2 Laboratorium biologiczne nie jest z automatu laboratorium biologicznej broni > Rosja przedstawiła w niedzielę to, co według niej było dowodem na to, że na Ukrainie istniały tajne, finansowane przez USA laboratoria z zagrażającymi życiu patogenami.Rosja przedstawia wiele "dowodów" Podobnie jak Niemcy w 1939 przedstawili dowody polskiego napadu na gliwicką rozgłośnię > Dokumenty wymieniają patogeny, takie jak dżuma, wąglik, harfa i cholera.> www.youtube.com/watch?v=20fgoWZeIps> www.bbc.com/news/world-europe-26079957> www.youtube.com/watch?v=R9hRGnNleYY> www.dailym(*)esearch-latest-false-flag.html1 Laboratorium biologiczne nie jest z automatu laboratorium biologicznej broni 2 Nie wiem co to jest harfa 3 YT jako źródło sobie daruj podobnie jak cytaty z putinowskiej propagandy > Ja brzydzȩ sie wszelkimi kłamstwami!!Oprócz kłamstw Putina > Jakim prawem kontrolowane są przez nich wszystkie wypowiedzi czytelnikόw.Nie są kontrolowane, nikt Ci nie przeszkadza pipcyć Kolejne kłamstwo w celu manipulacji > Najwyższy czas wywalić to chamskie towarzystwo wzajemnej adoracji. Oni, poza minusowaniem, nic nowego nie wnoszą do aktywnego życia Portalu Racjonalista.Napisała specjalistka od minusów  Hamerlik jest lepszy w hipokryzji, musisz się jeszcze duuuużo uczyć > Kto powiesił Europȩ?Nikt, ma się dobrze > Dlaczego Ukraina krwawi?Bo jeden zbrodniarz z Moskwy posłał tam soldateskę, żeby zabijała Trudno zrozumieć? > Na szczȩście cały swiat- w tym ludzie nauki, analizuje konflikt wieloaspektowo i nie ma potrzeby czerpania wiedzy od portalowych głupkόw.Powtórzę, zrozumiesz nad grobami swoich dzieci, poległych w rakietowym ostrzale Stockholmu, kiedy padnie Kijów Myślisz, że te rakiety są aż tak precyzyjne, że wyczują i ominą putinowskiego trola? Klop-ton i Arko już zrezygnowali z putinowskiego żołdu, Tobie jak widać rubel non olet
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | |  | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | > Powtórzę, bo nie odniosłaś się do moich słówProszȩ opanować swoje natrȩctwa i emocje. Na stronach linkow adresowych jest masȩ artytukułόw w rόżnych jȩzykach wyjasniajacych wszelkie watpliwości w temacie. Proszȩ nie odpowiadać na moje wątki i wypowiedzi. Moi przodkowie, ktόrych nie spotkałam nie byli szmalcownikami!! Wyjaśniam!! www.rynekz(*)ieczne-patogeny,230373,14.htmlTo jest moja ostatnia wypowiedź.
|
|
| | | |  | | DyktaFon (9281 punktów) |
> To jest moja ostatnia wypowiedź.Liczymy, że nie  Bo dyskusja jednak zeszła z wzajemnych wyzwisk na pokazywanie faktów. Oczywiście może się zdarzyć, że jakichś wypowiedzi nie da się bezwzględnie udowodnić. Ale wtedy trzeba się przyznać do porażki. Takie życie  Jednak pozwala to samemu zmienić własne poglądy i coś dzięki forum zyskać. Niektóre wypowiadające się tu osoby naprawdę wiedzą sporo. I nawet nie pochwalając ich zachowania w poszczególnych przypadkach, trzeba docenić ich wiedzę...
|
|
| | | | |  | 1 na 1 kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | > >To jest moja ostatnia wypowiedź.> Liczymy, że nie  > Bo dyskusja jednak zeszła z wzajemnych wyzwisk na pokazywanie faktów. Oczywiście może się zdarzyć, że jakichś wypowiedzi nie da się bezwzględnie udowodnić. Ale wtedy trzeba się przyznać do porażki. Takie życie Jednak pozwala to samemu zmienić własne poglądy i coś dzięki forum zyskać. Niektóre wypowiadające się tu osoby naprawdę wiedzą sporo. I nawet nie pochwalając ich zachowania w poszczególnych przypadkach, trzeba docenić ich wiedzę...> Drogi "DyktaFonie", Z Mr "szarley" nie bȩdȩ rozmawiała... Nawet w necie wyczuwa sie, ze TY jesteś przyzwoitym człowiekiem. Pozdrawiam
|
|
| | | | | |  | | DyktaFon (9281 punktów) | > >>To jest moja ostatnia wypowiedź.> >Liczymy, że nie  > >Bo dyskusja jednak zeszła z wzajemnych wyzwisk na pokazywanie faktów. Oczywiście może się zdarzyć, że jakichś wypowiedzi nie da się bezwzględnie udowodnić. Ale wtedy trzeba się przyznać do porażki. Takie życie Jednak pozwala to samemu zmienić własne poglądy i coś dzięki forum zyskać. Niektóre wypowiadające się tu osoby naprawdę wiedzą sporo. I nawet nie pochwalając ich zachowania w poszczególnych przypadkach, trzeba docenić ich wiedzę...> >> Drogi "DyktaFonie",> Z Mr "szarley" nie bȩdȩ rozmawiała...> Nawet w necie wyczuwa sie, ze TY jesteś przyzwoitym człowiekiem.> PozdrawiamDziękuję  Miałem dylemat, czy danie plusa nie będzie nadmiernym kadzeniem sobie  Proszę jednak zwrócić uwagę, że dyktafon kojarzy się z nagrywaniem i przekazywaniem tego dalej  Więc nigdy nie wiadomo, kto się kryje pod jakimś nickiem...
|
|
 | 3 na 3 | zeniu73 (6483 punktów) | >Widzę, że czytelnicy tego forum już stracili zupełnie rozum (o racjonalizmie nie wspominam nawet...) Inicjujący wpis przekazał tylko pewne informacje, nie chwalił Putina czy Chińczyków. Informował, co się dzieje w Rosji. Nie wiem, czy to prawda, czy nie... ale są to możliwe fakty. Zamiast obrażać się na posłańca, który te fakty tu przyniósł, lepiej by zrobili co niektórzy, aby swoimi kanałami sprawdzili, które są faktycznie prawdą, a które nie. >Natomiast prawie wszystkim, jak jeden mąż, wydało się słusznym pogrążyć bez sensu tego informacyjnego posłańca. Przecież, jak kobieta nawet się zamknie przez to, to nic to nie zmieni w samej Rosji. Tyle, że nie będziemy o tym wiedzieli już nic. Ale wtedy będzie fajnie, bo w naszej bańce będzie można sobie cokolwiek poopowiadać o tym, jak to zniszczyliśmy przebrzydłych Rosjan. No chyba, że oni, we współpracy z Chińczykami i innymi mniejszymi krajami, jakoś dadzą sobie radę i to nas zniszczą... >Sugeruję przed umieszczeniem tu wpisu chwilę pomyśleć, co dany wpis ma spowodować... A jak się nie jest pewnym, to lepiej nie pisać.
Bo dziś jak nie podpiszesz lojalki ukraińskiej to jesteś z automatu troll ruski.
Dyskusja na temat wojny jest niemile widziana, jeśli nie ma jako tematu przewodniego złą Rosję.
Jak się zapytasz o Donbass, zakaz używania języka rosyjskiego wydany przez Poroszenko, niewypłacane renty dla Rosjanów w Donbassie, stosunki Kliczka z batalionem Asova i Olehem Tjahnybokiem, współpracę ukraińskich polityków z faszystami, to jesteś ruski troll. To jasne.
Możesz podkreślać, że masz ambiwalentne odczucia jeśli chodzi o ukraińskich polityków i politykę przez nich uprawianą i że to absolutnie nie wpływa na twój stosunek do ukraińskich cywilów, którzy są zabijani w bezsensownej wojnie wywołanej przez idiotę marzącego o NeoZSRR. Jesteś ruskim trollem jeśli nie przyklaszczesz wątkom pro ukraińskim.
|
|
1 na 1 | quick (6854 punktów) | To juz jest sojusz?
>Paradoks jest kompletny, kiedy do Korei Północnej i Chińczyków dołączają teraz Europejczycy, >którzy nie mogą czytać zagranicznych mediów krytycznych dla reżimu. >Aby chronić się przed rosyjską dyktaturą, demokracja na Zachodzie jest demontowana. Trwa wojna, dlatego środki są nadzwyczajne. Machina propagandowa piłuje z każdej strony konfliktu, i ze stron obserwatorów też. Szczególnie pamiętne jest to kłamstwo propagandowe, które uczyniło z żołnierzy ukraińskich, martwych, bohatersko poległych w obronie wyspy węży, a których to, się okazało, wojsko rosyjskie żywych wzięło do niewoli. Kłamstw propagandowych, jak zwykle przy tego typu sytuacjach, nie brakuje z żadnej strony. Czy w takim razie należy krytykować działania Zachodu polegające na ograniczeniu zasięgu mediów rosyjskich w przestrzeni życiowej obywateli zachodu? Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, bowiem to zależy od stopnia szkodliwości jaką niosą różne informacje, nie raz ze strony mediów, które trudno posądzić o sprzyjanie propagandzie antyrosyjskiej, jak i trundo jest je posądzić o sprzyjanie władzom Rosji.
Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|