Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czemu Polsce nie pasuje to co pasuje Niemcą?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
26-03-2022 21:07qwery (2864 punktów)Czemu Polsce nie pasuje to co pasuje Niemcą?
Czy sadzicie ze Niemcy z Ruskimi smialo chcieli gazem handlowac bo sie nie bali ze Ruskie ich zdominuja ponieważ sa silnym duzym panstwem a Polska sie bała bo nie jest silna i jest mniejsza? Czemu to co pasuje Niemcą nie pasuje Polsce?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)bo to samobójcza polityka była
>Czy sadzicie ze Niemcy z Ruskimi smialo chcieli gazem handlowac bo sie nie bali ze Ruskie ich
>zdominuja ponieważ sa silnym duzym panstwem a Polska sie bała bo nie jest silna i jest mniejsza?
>Czemu to co pasuje Niemcą nie pasuje Polsce?

Niemcy się zdegenerowały. Zatraciły instynkt samozachowawczy. W relacjach z Rosją - gdyby opór Ukraińców nie doprowadził do przełomu, który obserwujemy - Niemcy zostałyby zmarginalizowane i zwasalizowane. Dlaczego tak się stało? Primo, dobrobyt ( on zawsze degeneruje), secundo, bardzo mocna denazyfikacja niemieckiego ducha. Miejmy nadzieję, że otrząsną się z tej smuty i względem Rosji zaczną się zachowywać trochę w stylu Hitlera z czasu Fall Barbarossa, dążac do wzięci odwetu za Stalingrad. Do tej pory przez bardzo długi okres czasu zachowywali się względem Rosji w stylu Republiki Weimarskiej - ze skutkami wiadomymi.
Polityka Polski, nieufna względem Rosji, okazała się być bardzo trafna. Antyrosyjska pięść Zachodu bazuje w tej chwili na USA, GB, Polsce i Ukrainie. Francja i Niemcy - jako za bardzo rusofilskie, są marginalizowane i redukowane do drugorzędnej roli wsparcia frontu państwa jak wyżej.
qwery (2864 punktów)Odp: bo to samobójcza polityka była
>>Czy sadzicie ze Niemcy z Ruskimi smialo chcieli gazem handlowac bo sie nie bali ze Ruskie ich
>>zdominuja ponieważ sa silnym duzym panstwem a Polska sie bała bo nie jest silna i jest mniejsza?
>>Czemu to co pasuje Niemcą nie pasuje Polsce?
>Niemcy się zdegenerowałyl

Nie miał szans na wspolprace z Rosja w dlugim terminie? Zawsze dojdzie do kolizji? Jedynie Chiny sa dośc potezne by sie z Ruskimi normalnie handlować? Czemu Ruskie nie koncentruja sie na ich rynku skoro maja ponoć taka tania rope czy gaz?
26-03-2022 22:00 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)Rosja to badziewie
>>>Czy sadzicie ze Niemcy z Ruskimi smialo chcieli gazem handlowac bo sie nie bali ze Ruskie ich
>>>zdominuja ponieważ sa silnym duzym panstwem a Polska sie bała bo nie jest silna i jest mniejsza?
>>>Czemu to co pasuje Niemcą nie pasuje Polsce?
>>Niemcy się zdegenerowałyl
>Nie miał szans na wspolprace z Rosja w dlugim terminie? Zawsze dojdzie do kolizji? Jedynie Chiny sa dośc potezne by sie z Ruskimi normalnie handlować? Czemu Ruskie nie koncentruja sie na ich rynku skoro maja ponoć taka tania rope czy gaz?

Rosja to gospodarka wielkości Hiszpanii, żadna potęga. Sprzedaje ropę i gaz i z tego żyje. Widzi pan jaka jest ich technologia. To badziewie. Uniezależnienie się Zachodu od paliw rosyjskich - oznacza koniec Rosji i zepchnięcie jej do roli państwa klienckiego Chin czy Indii. Przy czym stamtąd nie dostaną high tech. I już jest po Rosji. Czy pan wie że jedyna fabryka czołgów W Rosji już ich nie produkuje bo wreszcie Francja - z powodu wojny na Ukrainie i sankcji - przestała dostarczać jej komponenty do produkcji tych czołgów. Rosja to mit, który właśnie eksploduje wproch. Nie ona wygrała II wojnę z Hitlerem, tylko technologia Ameryki, którą ta udostępniła Rosji. Dzisiaj bez tej technologii widać ile jest warty na ukraińskich drogach i bezdrożach kacapski złom.
27-03-2022 00:04 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Rosja to badziewie
>>>>Czy sadzicie ze Niemcy z Ruskimi smialo chcieli gazem handlowac bo sie nie bali ze Ruskie ich
>>>>zdominuja ponieważ sa silnym duzym panstwem a Polska sie bała bo nie jest silna i jest mniejsza?
>>>>Czemu to co pasuje Niemcą nie pasuje Polsce?
>>>Niemcy się zdegenerowałyl
>>Nie miał szans na wspolprace z Rosja w dlugim terminie? Zawsze dojdzie do kolizji? Jedynie Chiny sa dośc potezne by sie z Ruskimi normalnie handlować? Czemu Ruskie nie koncentruja sie na ich rynku skoro maja ponoć taka tania rope czy gaz?
>Rosja to gospodarka wielkości Hiszpanii, żadna potęga. Sprzedaje ropę i gaz i z tego żyje. Widzi pan jaka jest ich technologia. To badziewie. Uniezależnienie się Zachodu od paliw rosyjskich - oznacza koniec Rosji i zepchnięcie jej do roli państwa klienckiego Chin czy Indii.

I to wystarczy. Katar czy Arabia Saudyjska przez gaz i olej są potęgami.
Jeśli po Putinie władzę obejmie jakiś normalny polityk to Rosja szybko wróci do łask.
Polityka to nie internet pełen ekspertów, patriotów, odważnych, moralistów czy ratowników świata. Polityka to obok ewidentnych zielonych idiotów również oportuniści, zdrowo myślący, dyplomaci a także paru mądrych.

Po Hitlerze świat też odciął sie od Niemiec a dziś kupują od nich czołgi. Nic nie trwa wiecznie - polityczny ostracyzm tym bardziej.
qwery (2864 punktów)
>>>>Czy sadzicie ze Niemcy z Ruskimi smialo chcieli gazem handlowac bo sie nie bali ze Ruskie ich
>>>>zdominuja ponieważ sa silnym duzym panstwem a Polska sie bała bo nie jest silna i jest mniejsza?
>>>>Czemu to co pasuje Niemcą nie pasuje Polsce?
>>>Niemcy się zdegenerowałyl
>>Nie miał szans na wspolprace z Rosja w dlugim terminie? Zawsze dojdzie do kolizji? Jedynie Chiny sa dośc potezne by sie z Ruskimi normalnie handlować? Czemu Ruskie nie koncentruja sie na ich rynku skoro maja ponoć taka tania rope czy gaz?
>Rosja to gospodarka wielkości Hiszpanii, żadna potęga. Sprzedaje ropę i gaz i z tego żyje. Widzi pan jaka jest ich technologia. To badziewie. Uniezależnienie się Zachodu od paliw rosyjskich - oznacza koniec Rosji i zepchnięcie jej do roli państwa klienckiego Chin czy Indii. Przy czym stamtąd nie dostaną high tech. I już jest po Rosji. Czy pan wie że jedyna fabryka czołgów W Rosji już ich nie produkuje bo wreszcie Francja - z powodu wojny na Ukrainie i sankcji - przestała dostarczać jej komponenty do produkcji tych czołgów. Rosja to mit, który właśnie eksploduje wproch. Nie ona wygrała II wojnę z Hitlerem, tylko technologia Ameryki, którą ta udostępniła Rosji. Dzisiaj bez tej technologii widać ile jest warty na ukraińskich drogach i bezdrożach kacapski złom.

Ma rope i gaz i nam jest to w niskiej cenie potrzebne i jesli była by slaba militarnie albo bez zapedow imperialnych w naszym regionie to moglibysmy normalnie brac od niej ten gaz. Moim zdaniem Niemcy uznaja ze rosyjskie zapedy imperialne ich nie dotyczą bo są dalej i najpierw my na drodze wiec jak bedzie trzeba beda mialy czas sie ogarnąć militarnie. Potrzebuja wiec nas a my chyba na tej zasadzie potrzebujemy ukrainy by stworzyć sobie bufor, inne przedpole do naparzanki USA i Rosji.
galvani (1345 punktów)Odp: Czemu Polsce nie pasuje to co pasuje Niemcą?
>Czy sadzicie ze Niemcy z Ruskimi smialo chcieli gazem handlowac bo sie nie bali ze Ruskie ich
>zdominuja ponieważ sa silnym duzym panstwem a Polska sie bała bo nie jest silna i jest mniejsza?
>Czemu to co pasuje Niemcą nie pasuje Polsce?

Co to jest "niemcą"??? Przejdź od razu na alfabet rosyjski.
zeniu73 (6483 punktów)
>Czy sadzicie ze Niemcy z Ruskimi smialo chcieli gazem handlowac bo sie nie bali ze Ruskie ich
>zdominuja ponieważ sa silnym duzym panstwem a Polska sie bała bo nie jest silna i jest mniejsza?
>Czemu to co pasuje Niemcą nie pasuje Polsce?

Niemcy od lat 70tych staczają się po równi pochyłej. Spoczęli na swoich laurach.
Funkcjonują tylko i wyłącznie na zasadzie bezwładności ciała - poruszają się jedynie dzięki temu co do lat 70tych wypracowali. Jak tankowiec, który się rozpędził i po wyłączeniu maszyn przepłynie jeszcze paręset kilometrów.

A teraz na podstawie poszlak wpadli w klimatyczną histerię i jak szaleńcy wyłączają sobie sami prąd.

Za jakiś czas Niemcy będą tym, czym Chiny 40 lat temu.

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365