> Grafika:> pbs.twimg.(*)WUA4i8gd?format=jpg&name=large> Religie zabijają.Akurat sex jako kulturowe tabu jest metodą ograniczającą rozrodczość w społeczeństwie podobnie jak w innych kulturach uszkadzanie narządów płciowych w dzieciństwie. Więc co za pretensje u osoby, która pragnie ograniczenia liczebności homo sapiens na świecie, wykluczając z tego ograniczenia własną egzystencję? Czyż cel nie uświęca środków? Wciąż zastanawiam się nad twoją wizją świata starych ludzi, którzy nie urodzili własnych dzieci, zakładając przy tym, że nie ma innych kultur którym można dzieci ukraść. Sądzisz, że nieliczni młodzi chcieliby w takim świecie istnieć i taki świat nie byłby dla nich piekłem na Ziemi? Ponadto skoro jesteś tak zachwycony ideą kolonizacji kosmosu skąd na to środki i skąd motywacja skoro na Ziemi będzie tylko milion osób? Żeby kolonizacja kosmosu stała się możliwa wpierw Ziemia musi być tak przeludniona, że każdy będzie chciał z niej uciec. W przeciwnym razie ludziom nigdy nie starczy ludziom determinacji. Ja liczbą ludzi specjalnie się nie martwię, bo 1. wiem, że do przełomów w rozwoju dochodzi dopiero po osiągnięciu masy krytycznej, zwiększona liczba ludzi wymusi nowe rozwiązania dla życia, 2. człowiek już długo dominuje na Ziemi bez wrogów maturalnych a nie było jeszcze takiego gatunku, który wcześniej czy później nie stał się niższym ogniwem w łańcuchu pokarmowym, rozwój naturalnego wroga człowieka to tylko kwestia czasu. Ja raczej nikogo nie będę przekonywał, że rodząc dzieci czyni zło. youtu.be/5VCiU1osa3w
|