Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pałac Saski

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
06-05-2022 08:51romaro (25211 punktów)Pałac Saski
Ocena 5 na 5
Słyszeliście? Odbudowa Pałacu Saskiego ma pochłonąć astronomiczną kwotę 2,4 miliarda złotych. A sfinansować ma ją m.in. dobrowolna zrzutka podatników. I tu mała uwaga - Dla rządzącej rasy cwaniaków czym jest te 2, 3 miliardy w tym pojebanym kraju jaki tworzą? Toż to drobnostka. Naród za miskę ryżu sfinansuje im nie jeden pałac.

Ale do rzeczy. Od czego zaczynają odbudowę Pałacu Saskiego? Rząd powołał do tego celu specjalną spółkę, należy ona do Skarbu Państwa. Zaczęła od sformowania zarządu z pensjami w wysokości 29 tys. zł brutto miesięcznie. Oczywiście nie wliczają się w to nagrody i premie, (przecież im się należy, jak mówiła Becia). Spółka ma już też siedzibę - to 900 metrów kwadratowych w biurowcu Centrum Królewska. Teraz przyszedł czas na kupno auta godnego rasy panów. Spółka ogłosiła więc przetarg na elektryczne auta o mocy co najmniej 170 KM. Tak więc "budowa ruszyła" - są już pensje, jest drogie biuro i limuzyny, i jest prezes, ekspert od wyrzucania milionów w błoto, inicjator od tzw. Ławeczek Niepodległości, które to nie mają ani urody, ani funkcjonalności, ani trwałości.

innpoland.(*)o-decyzji-rpp-kurs-dolara-euro
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

farmer (22440 punktów)
>Słyszeliście? Odbudowa Pałacu Saskiego ma pochłonąć astronomiczną kwotę 2,4 miliarda złotych. A
>sfinansować ma ją m.in. dobrowolna zrzutka podatników. I tu mała uwaga - Dla rządzącej rasy
>cwaniaków czym jest te 2, 3 miliardy w tym pojebanym kraju jaki tworzą? Toż to drobnostka.
>Naród za miskę ryżu sfinansuje im nie jeden pałac.
>Ale do rzeczy. Od czego zaczynają odbudowę Pałacu Saskiego? Rząd powołał do tego celu specjalną
>spółkę, należy ona do Skarbu Państwa. Zaczęła od sformowania zarządu z pensjami w wysokości 29 tys.
>zł brutto miesięcznie. Oczywiście nie wliczają się w to nagrody i premie, (przecież im się należy,
>jak mówiła Becia). Spółka ma już też siedzibę - to 900 metrów kwadratowych w biurowcu Centrum
>Królewska. Teraz przyszedł czas na kupno auta godnego rasy panów. Spółka ogłosiła więc przetarg na
>elektryczne auta o mocy co najmniej 170 KM. Tak więc "budowa ruszyła" - są już pensje, jest drogie
>biuro i limuzyny, i jest prezes, ekspert od wyrzucania milionów w błoto, inicjator od tzw.
>Ławeczek Niepodległości, które to nie mają ani urody, ani funkcjonalności, ani trwałości.
>innpoland.(*)o-decyzji-rpp-kurs-dolara-euro

I to wszystko na fakturę...za pełną stawkę godzinową.

Mam wrażenie że pewne filmy choć komedie zrobiły krzywdę Polsce i stały się instrukcja.
06-05-2022 11:35 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Mam wrażenie że pewne filmy choć komedie zrobiły krzywdę Polsce i stały się instrukcja.
Może nie tylko komedie a i filmy gangsterskie. No bo jeżeli ministerstwo tłumaczy:

Cytat:
Oszacowana kwota jest realistyczna, biorąc pod uwagę zarówno specyfikę, jak i skalę inwestycji, w tym zadania w zakresie obsługi, nadzoru i kontroli nad działalnością spółki celowej, koszty działalności samej spółki oraz koszty obsługi Rady Odbudowy, której członkowie mają sprawować swoje stanowiska społecznie


To jakim cudem w specustawie zapisano, że odbudową pałacu Saskiego i sąsiednich budynków zajmie się specjalnie powołana spółka celowa. Członkowie jej zarządu będą mogli zarabiać nawet 28,2 tys. zł miesięcznie - ponaddwukrotnie więcej, niż wynosi pensja premiera?
06-05-2022 17:18 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Mam wrażenie że pewne filmy choć komedie zrobiły krzywdę Polsce i stały się instrukcja.
>Może nie tylko komedie a i filmy gangsterskie. No bo jeżeli ministerstwo tłumaczy:
>Cytat:
Oszacowana kwota jest realistyczna, biorąc pod uwagę zarówno specyfikę, jak i skalę inwestycji, w tym zadania w zakresie obsługi, nadzoru i kontroli nad działalnością spółki celowej, koszty działalności samej spółki oraz koszty obsługi Rady Odbudowy, której członkowie mają sprawować swoje stanowiska społecznie

>To jakim cudem w specustawie zapisano, że odbudową pałacu Saskiego i sąsiednich budynków zajmie się specjalnie powołana spółka celowa. Członkowie jej zarządu będą mogli zarabiać nawet 28,2 tys. zł miesięcznie - ponaddwukrotnie więcej, niż wynosi pensja premiera?

Jak długo może "pociągnąć" taki (nie)rząd? Publiczna służba zdrowia leży, Edukacja i oświata jest poza marginesem oceny, armii to u nas nie ma, przemysłu rodzimego też nie za bardzo, drogi szybkiego ruchu nie zakończone, infrastruktura kolejowa lepiej milczeć, obiecane publicznie przez samego naczelnika PIS-u 1,5 mln mieszkań nawet nie ruszyło, za to niepotrzebnych w tej chwili inwestycji przyrasta (CPL, przekop mierzei pewnie imieniem J.Kaczyńskiego bo sam przekop to nie wszystko bo pozostaje infrastruktura portowa Elbląga), a dochodzą koszty demontażu elektrowni w Ostrołęce w której budowę wpompowano już 1,5 mld zł. Jak długo będą Polacy jeszcze widzieli zbawczą obecność partii dyletantów nieprzygotowanych do pełnienia funkcji zarządzania krajem? Karani za swoją łatwowierność w kłamstwa PIS-u, na razie, są inflacją, która oczywiście nie jest winą rządu pisowskiego, ale wszystkich innych. Był covid, jest konflikt wojenny wywołany przez Rosję. Zawsze się znajdzie powód do usprawiedliwiań. Kiedy Polacy przetrą oczy i zaczną rozliczać konkretnie styl zarządzania krajem tę zgraję cwaniaczków od łupania podatników?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
hanging_bishop (1112 punktów)
A te samochody elektryczne, to polskie, te kilka z miliona, które zostały wyprodukowane, zgodnie z zapowiedzią drewnianego chłopca?
06-05-2022 10:48 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>A te samochody elektryczne, to polskie, te kilka z miliona, które zostały wyprodukowane, zgodnie z zapowiedzią drewnianego chłopca?
Tego to nie wiem, ale jedno jest pewne: jeszcze jedna kadencja, a za pieniądze polskiego podatnika sprowadzą tyle elektryków, by każdy pisowski partyjniak mógł na Black Friday urządzanej na Nowogrodzkiej w promocji wykupić takiego elektryka.
07-05-2022 20:40 
 Ocena 1 na 1
hanging_bishop (1112 punktów)
>Tego to nie wiem, ale jedno jest pewne: jeszcze jedna kadencja, a za pieniądze polskiego podatnika sprowadzą tyle elektryków, by każdy pisowski partyjniak mógł na Black Friday urządzanej na Nowogrodzkiej w promocji wykupić takiego elektryka.

Oni jeżdżą cudzymi... Żon, matek, dzieci, pociotków etc. (nie jestem obeznany w tych terminach za bardzo).

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365