Racjonalista - Strona głównaDo treści
Naprawdę wstrętny kraj. Gorszy dla świata niż Rosja putinowska!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
07-05-2022 00:00MaxGolonko3 (3459 punktów)Naprawdę wstrętny kraj. Gorszy dla świata niż Rosja putinowska!
Grafika wstrząsająca!!!

pbs.twimg.(*)XwAgMNGc?format=png&name=large

Religie zabijają nasz gatunek - to udowodniła nauka - powinny być zdelegalizowane.
Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

oportunista (1711 punktów)
Nie sądzę aby nasz gatunek wykończyły religie. Towarzyszą nam od samego początku. To one determinowały nas w drodze na szczyt piramidy ewolucyjnej. Zabiją nas mikroby w ramach przywracania równowagi w przyrodzie. Ostatnia pandemia jest tego dowodem. W takich sytuacjach zachowujemy się całkowicie irracjonalnie. To nas zgubi. Drugim czynnikiem może być globalny konflikt zbrojny, z użyciem całego dostępnego nam arsenału, który posiadamy dzięki nauce zresztą. Delegalizacja religii brzmi śmiesznie, bynajmniej z racjonalnego punktu widzenia. Zaufajmy nauce? Jak na razie wszystko co ona oferuje, jej wynalazki, prowadzą do naruszania równowagi w ekosystemie. Religie raczej promują życie zgodne z naturą. Gdyby spojrzeć całościowo, jest nas tak dużo i tak mocno eksploatujemy ekosystem dzięki nauce. Proste rozwiązania są do d..y.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Nie sądzę aby nasz gatunek wykończyły religie.

Nie czytasz starannie tego co komentujesz.

Na grafice w moim poście inicjującym miałeś (nigeryjski) dowód, że naukowcy udowodnili że model rodziny 2+3 (czyli lansowany przez duchownych) prowadzi do szybkiej zagłady naszego gatunku!

Dodatni przyrost naturalny ludzi też (niezależnie od spalania paliw kopalnych) prowadzi do katastrofy klimatycznej.

Tu kolejna grafika:

pbs.twimg.(*)tV6f?format=jpg&name=4096x4096

Znany raport z tą konkluzją podpisało 11 tys. naukowców.

Przegrzane oceany wyemitują nagle kolosalne ilości siarkowodoru
i on zabije wszystkie ssaki lądowe.

Raz już tak było!!! =>

naukaoklim(*)h-epok-wielkie-wymierania-391/

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365