Tę grafikę wypadałoby w naszych czasach skomentować tak:
Nadmierna dzietność lansowana przez duchownych czyli bomba demograficzna doprowadzi do katastrofy klimatycznej i zagłady naszego gatunku nawet jeśli przestaniemy spalać paliwa kopalne. To wniosek z poprzedniego raportu IPCC. Trzeba wyrzucić religię ze szkół i zdelegalizować