 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-05-2022 10:49 | romaro (25211 punktów) | Pasożyty
3 na 3 | Stawiam tezę: W nowoczesnym praworządnym państwie demokratycznym, w którym obowiązuje Kodeks Pracy, przepisy BHP i istnieje PIP, Związek Zawodowy Piotra Dudy jest zbędny i stanowi niepotrzebne obciążenie dla przedsiębiorstw. ZZ Piotra Dudy to pasożyt współczesnej gospodarki. pbs.twimg.(*)AUq3zB?format=png&name=900x900 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >Stawiam tezę: >W nowoczesnym praworządnym państwie demokratycznym, w którym obowiązuje Kodeks Pracy, przepisy BHP i >istnieje PIP, Związek Zawodowy Piotra Dudy jest zbędny i stanowi niepotrzebne obciążenie dla >przedsiębiorstw. >ZZ Piotra Dudy to pasożyt współczesnej gospodarki. Stawiam tezę: W nowoczesnym praworządnym państwie demokratycznym, w którym obowiązuje Kodeks Pracy, przepisy BHP i istnieje PIP, Związek Zawodowy Przedsiębiorców jest zbędny i stanowi niepotrzebne obciążenie dla przedsiębiorstw.
na nasz rynek pracy 100x większy wplyw ma Związek Zawodowy Przedsiębiorców, ba pisza prawo, politycy tylko podpisuja, stąd umowy śmieciowe, placa minimalna na poziomie 2 zł/h za tuska, mafie VAT, czy prywatyzacja reprywatyzacja)
a przedsiębiorców jest 100 x mniej niż pracownikow, stad wychodzi ich nadreprezentacja 100 x 100= 10 000 razy. A to są libki, niedorozwojki, gdzie jeden jest 10 000 wazniejszy od pracownika (gdzie tu równość, sprawiedliwość konstytucyjna? czemu nikt nie demonstruje, czyba że zwolnią sędzię z patoelit)
wszystkie stacje TV należą do przedsiębiorców, wszystkie stacje radiowe, wszystkie gazety, uczelnie, kościół, filmy tez krecą wg swojej filozofi liberalnej Wszędzie ideologia libkow niedorozwojhkow- INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WLASNOŚĆ, ale to tylko na potrzeby niewolnikow, sami są zorganizowani na wzor mafii i sterują panstwem poprzez np tuska, kosciol, pisanie prawa,
|
|
 | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> >Stawiam tezę:> >W nowoczesnym praworządnym państwie demokratycznym, w którym obowiązuje Kodeks Pracy, przepisy BHP i istnieje PIP, Związek Zawodowy Piotra Dudy jest zbędny i stanowi niepotrzebne obciążenie dla przedsiębiorstw.> >[...]> Stawiam tezę:> W nowoczesnym praworządnym państwie demokratycznym, w którym obowiązuje Kodeks Pracy, przepisy BHP i istnieje PIP, Związek Zawodowy Przedsiębiorców jest zbędny i stanowi niepotrzebne obciążenie dla przedsiębiorstw.Jeśli organizacja pracowników niepotrzebnie obciąża pracodawców, to organizacja pracodawców niepotrzebnie obciąża pracowników. 
cr
|
|
3 na 3 | Berzerac (5671 punktów) | > Stawiam tezę:> W nowoczesnym praworządnym państwie demokratycznym,W praworządnym, demokratycznym państwie takie kanalie jak jeden z radnych pisu idą pierdzieć za kraty. Uzasadnienie sądu bulwersujące. motoryzacj(*)u-kobiete-kary-nie,nId,6017104Ale w tym państwie prawo jest inne dla pisiorów a inne dla zwykłych śmiertelników.
|
|
 | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | >>Stawiam tezę: >>W nowoczesnym praworządnym państwie demokratycznym, >Uzasadnienie sądu bulwersujące.[...] Ale w tym państwie prawo jest inne dla pisiorów a inne dla zwykłych śmiertelników. Sąd uznając winę oskarżonego, uznał jednocześnie, że nie ma konieczności wymierzania kary. Po to pisowi sądy. Krótko mówiąc - Mafia wdraża swoje standardy, godne Putinowskiej Rosji.
|
|
|  | 1 na 1 | Berzerac (5671 punktów) |
>Po to pisowi sądy.
> Dokładnie tak.
|
|
| |  | | okragly (21676 punktów) | >>Po to pisowi sądy. >Dokładnie tak. za PO w majestacie prawa wyrzucano ludzi na bruk, bo tak chcieli czyściciele kamienic (patoelity i ich sądy) albo chwilówki 10000% rocznie, brałeś 50 zł, oddawałeś mieszkanie w majestacie prawa, albo człowiek niedorozwiniety (mial wpis w dowodzie) ukradł baton za 1,5 zł, poszedł do więzienia, gdy prawdziwy geniusz znad wisły (tusk do niego dzwonil gdy jakas gazeta chciala o nim zle napisac) zarabial 1 000 000 zł / godz, jak? kradnąc! w majestacie prawa. Sądy są genialne
libki niedorozwojki sa niesamowite, za ich panowania miliony wyjechalo z kraju, miliony na umowach śmieciowych 3zł/godz, miliony bezrobotnych, miliony bezdomnych, a oni marzą żeby tusk ich wyzwolił. który nigdy nie spelnial obietnic wyborczych, wole, jako ateista, wybrac kościół, mniej kłamią, są przewidywalni
|
|
| | |  | 3 na 3 | Berzerac (5671 punktów) | wole, jako ateista, wybrac kościół, mniej kłamią, są przewidywalni >
No przecież pis i kościół w jednej idą parze. Obie te instytucje mają niezwykły talent do zamiatania pewnych spraw pod dywan. Może dlatego tak dobrze się dogadują?
|
|
| | | |  | 1 na 1 | hanging_bishop (1112 punktów) | > wole, jako ateista, wybrac kościół, mniej kłamią, są przewidywalni
A ja wolę nie wybierać wcale... Po co parszywieć? Takie wybory potrafią zniszczyć człowieka moralnie do szczętu. Moralnie i intelektualnie. Filozofia mniejszego zła, to filozofia upadku człowieka.
"- Zło to zło, Stregoborze - rzekł poważnie wiedźmin wstając. - Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. Nie jestem świątobliwym pustelnikiem, nie samo dobro czyniłem w życiu. Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."
Mniejsze zło, Andrzej Sapkowski
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Berzerac (5671 punktów) |
>"- Zło to zło, Stregoborze - rzekł poważnie wiedźmin wstając. - Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. Nie jestem świątobliwym pustelnikiem, nie samo dobro czyniłem w życiu. Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."
Piękna, szlachetna postawa. Tyle że fikcyjna. W realu często tak się nie da. Nie da się po porostu nie-dokonać wyborów. Zawsze trzeba się na coś zdecydować i kawał polega na tym aby ta decyzja przysporzyła najmniej szkód (jeśli wybór dobra, dobry wybór jest niemożliwy) Nie da się nie wybierać wcale, chyba że żyjesz zupełnie oderwany od świata i rzeczywistości. Takich wyborów - mniejszych lub większych, dokonujesz codziennie, na każdym kroku.
|
|
| | | | | |  | | hanging_bishop (1112 punktów) | >Piękna, szlachetna postawa. Tyle że fikcyjna. W realu często tak się nie da. Nie da się po porostu nie-dokonać wyborów. Zawsze trzeba się na coś zdecydować i kawał polega na tym aby ta decyzja przysporzyła najmniej szkód (jeśli wybór dobra, dobry wybór jest niemożliwy) Nie da się nie wybierać wcale, chyba że żyjesz zupełnie oderwany od świata i rzeczywistości. Takich wyborów - mniejszych lub większych, dokonujesz codziennie, na każdym kroku.
Głosować nie musisz. Ja źle bym się czuł głosując obecnie na jakąkolwiek partię. Szanse są mniejsze niż w Lotto, że mój głos przeważy szalę na jedną ze stron. Dokonujemy różnych wyborów i one się różnią wagą. Chłodna kalkulacja w kwestii kupna np. samochodu, nie jest tym samym co danie\wzięcie łapówki, oszukiwanie etc. Trzeba wybierać pomiędzy modelami cywilizacyjnymi, a to powolny proces. Moim zdaniem ważna jest debata publiczna i reformy. Gdybym miał wybierać mniejsze zło, to wolałbym jakiś rząd koalicyjny. Argument silnego rządu i poświęcania części wolności dla wspierania go, jest dla mnie ciążeniem na wschód. Ale nie wybiorę nic bo moje samopoczucie jest dla mnie ważniejsze. Ale przecież niewybieranie też jest wyborem (bo życie to nie matematyka i dzieje się w szerszym kontekście). Już w tragediach antycznych pojawiały się dylematy moralne na linii państwo-jednostka (np. Antygona wybrała własny, najpierew spokój psychiczny (pogrzebała ciało brata), potem spokój wieczny (popełniła samobójstwo)).
|
|
| | | | | | |  | 1 na 1 | Berzerac (5671 punktów) |
>Głosować nie musisz. Ja źle bym się czuł głosując obecnie na jakąkolwiek partię. Szanse są mniejsze niż w Lotto, że mój głos przeważy szalę na jedną ze stron. Dokonujemy różnych wyborów i one się różnią wagą. Chłodna kalkulacja w kwestii kupna np. samochodu, nie jest tym samym co danie\wzięcie łapówki, oszukiwanie etc. Trzeba wybierać pomiędzy modelami cywilizacyjnymi, a to powolny proces. Moim zdaniem ważna jest debata publiczna i reformy. Gdybym miał wybierać mniejsze zło, to wolałbym jakiś rząd koalicyjny. Argument silnego rządu i poświęcania części wolności dla wspierania go, jest dla mnie ciążeniem na wschód. Ale nie wybiorę nic bo moje samopoczucie jest dla mnie ważniejsze. Ale przecież niewybieranie też jest wyborem (bo życie to nie matematyka i dzieje się w szerszym kontekście). Już w tragediach antycznych pojawiały się dylematy moralne na linii państwo-jednostka (np. Antygona wybrała własny, najpierew spokój psychiczny (pogrzebała ciało brata), potem spokój wieczny (popełniła samobójstwo)).
To prawda. Jeśli na wybory nie pójdę ja, nie pójdziesz Ty, to prawdopodobnie nic to zmieni. Ale niech takich jak my, którzy to oleją znajdą się tysiące, to to już ma znaczenie.
Ja też nie wiem na kogo w przyszłych wyborach będę głosował. Wiem na pewno na kogo nie będę. Ponieważ wiem, że obecna koalicja rządząca to większe zło, szkodząca ogółowi obywateli, państwu Ja przez lata też nie chodziłem na wybory. A co tam, i tak zrobią jak będą chcieli, co mnie to obchodzi. Dobre samopoczucie - bardzo ważna rzecz. Ale później przychodzi myśl, co by się stało, gdybym poszedł i zagłosował?. Może mój głos miałby jakieś znaczenie?
Ja Ciebie doskonale rozumiem. Ja też najbardziej cenię sobie święty spokój, dobry humor i miękki stolec. Ale gdy widzę co wyprawia się w polityce tego państwa, to nie można być biernym. W końcu przyszło nam żyć w tym kraju i to, co się w nim dzieje nie powinno nam być obojętne.
|
|
3 na 3 | Rowerex (859 punktów) | > Stawiam tezę:> W nowoczesnym praworządnym państwie demokratycznym, w którym obowiązuje Kodeks Pracy, przepisy BHP i> istnieje PIP, Związek Zawodowy Piotra Dudy jest zbędny i stanowi niepotrzebne obciążenie dla> przedsiębiorstw.> ZZ Piotra Dudy to pasożyt współczesnej gospodarki.> pbs.twimg.(*)AUq3zB?format=png&name=900x900Stawiam tezę: W staroświeckim nierządnym nie-państwie(*1) niedemokratycznym, w którym nie obowiązuje ani Kodeks Pracy, ani przepisy BHP i nie istnieje PIP, praca jest zbędna i stanowi niepotrzebne obciążenie dla każdego mieszkańca. (*1) Raj.
|
|
 | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | > Stawiam tezę:> W staroświeckim nierządnym nie-państwie(*1) niedemokratycznym, w którym nie obowiązuje ani Kodeks Pracy, ani przepisy BHP i nie istnieje PIP, praca jest zbędna i stanowi niepotrzebne obciążenie dla każdego mieszkańca.To nie teza, to dzisiejszy obraz - polityczno-gospodarczy - upadającego pisowskiego państwa. Raj* dla przygłupów i cwaniaków Faszyzm oparł się o lumpenproletariat i demokratycznie doszedł do władzy. Potem zlikwidował demokrację. PiSowska patologia oparła się o prowincję i niewyedukowana klasę miejską. Likwidując prawa człowieka fiinansuje podległą patologię, okradając społeczeństwo Czy wiecie, że te kanalie kosztują nas milion euro dziennie? pbs.twimg.(*)UAESw8E?format=jpg&name=medium
|
|
|  | 2 na 2 | Berzerac (5671 punktów) |
> Czy wiecie, że te kanalie kosztują nas milion euro dziennie?> pbs.twimg.(*)UAESw8E?format=jpg&name=mediumTo prawda. Z powodu tego idioty i jemu podobnym, Polska nie dostaje pieniędzy z UE i 1 milion euro dziennie kary. Tyle kosztują nas darmozjady i nieudaczniki w rządzie.
|
|
|  | 2 na 2 | Rowerex (859 punktów) | > >Stawiam tezę:> >W staroświeckim nierządnym nie-państwie(*1) niedemokratycznym, w którym nie obowiązuje ani Kodeks Pracy, ani przepisy BHP i nie istnieje PIP, praca jest zbędna i stanowi niepotrzebne obciążenie dla każdego mieszkańca.> To nie teza, to dzisiejszy obraz - polityczno-gospodarczy - upadającego pisowskiego państwa. Raj* dla przygłupów i cwaniakówTo nie obraz, tylko czysty żart o charakterze najbardziej uogólnionym - ale nawet takie żarty są interpretowane czysto politycznie, że niby są podszyte jakimiś aluzjami lub podtekstami, może ktoś nawet za chwilę odnajdzie tu aluzję do wojny na Ukrainie itp. Szukanie wszędzie podtekstów i aluzji to pewien znak czasu - powiedziałbym, że to "pasożytnictwo interpretacyjne" - może jednak lepiej całkowicie milczeć, bo jak się zacznie mówić i pisać, to może być tak jak z poniższym "lepieniem bałwana w XXI wieku" (nie wiem kto jest oryginalnym autorem, ale mi się spodobało): Cytat: Lepienie bałwana w XXI wieku 8:00 - Ulepiłem bałwana.
8:40 - Przechodząca feministka spytała, czemu nie bałwankę.
8:43 - Ulepiłem też bałwankę.
8:50 - Inna feministka poskarżyła się na fakt, że bałwanka ma piersi - w końcu to uprzedmiotowienie kobiet.
8:54 - Para gejów z naprzeciwka przyszła ponarzekać, czemu nie ulepiłem dwóch bałwanów.
9:02 - Transseksualista/tka/ spytał/a, czemu nie zrobiłem po prostu bałwosoby z doczepianymi i odczepianymi częściami.
9:15 - Weganie z sąsiedztwa wpadli z awanturą, iż marchewka to jest żywność, a nie nos dla bałwana.
9:22 - Nazwano mnie rasistą, gdyż śnieżne postaci są nazbyt białe.
9: 31 - Mój bliskowschodni sąsiad przyszedł z żądaniem, bym natychmiast ubrał bałwankę.
9:40 - Przyjechało czternaście radiowozów policji, gdyż studenci z pobliskiego uniwersytetu poczuli się urażeni całą sytuacją.
9:42 - Feministka z sąsiedztwa złożyła drugą już skargę - tym razem na miotłę u bałwanki, gdyż przypisuje ona stereotypowe role płciowe.
9:48 - Przewodniczący miejskiej komisji ds. równości przyszedł i grozi mi eksmisją.
9:55 - Pokazała się ekipa z telewizji, zadawali mi pytania czy jestem w stanie wskazać różnice między bałwanem a bałwanką. Odpowiedziałem, iż śnieżne "kule", co chyba się im nie spodobało.
10:00 - Pokazali mnie w TV oraz nazwali seksistą.
10:10 - Przyjechała opieka społeczna. Spytali, czy mam jakiś wspólników, po czym odebrali mi dzieci.
10:19 - Skrajnie lewicowi demonstranci, urażeni wszystkim, urządzili marsz po mojej ulicy, domagając się natychmiastowego aresztowania i skazania mojej skromnej osoby.
11:00 - Pojawiłem się w największych mediach na całym świecie jako rasista, seksista, homofob, człowiek podejrzewany o terroryzm, który wykorzystuje pogodę do rozsiewania nienawiści i niepokojów.
Następnego dnia śnieg stopniał.
|
|
| |  | | DyktaFon (9281 punktów) |
>Następnego dnia śnieg stopniał.
I tu się dopiero cała akcja rozkręca.
Czy szanowny kopista (który to wkleił) wie, że niszczenie śniegu przyczynia się do ocieplenia klimatu? Gdyby tak wszyscy na świecie (7 mld ludzi) zrobiło sobie bałwanka (albo dwa), to stopniałyby śniegi na wszystkich biegunach, a poziom wód w oceanach podniósłby się o 7m. Tym sposobem wszyscy nie umiejący pływać natychmiast by się utopili, stężenie dwutlenku węgla tak by podskoczyło, że nawet najlepszy skoczek o tyczce by tego nie przeskoczył.
Już samo wklejanie takich tekstów powinno być karalne, nie mówiąc o robieniu bałwanków.
|
|
| | |  | | romaro (25211 punktów) | > Już samo wklejanie takich tekstów powinno być karalne, nie mówiąc o robieniu bałwanków.Myślałem, że to ramówka TVPinfo > Cytat: Lepienie bałwana w XXI wieku >8:00 - Ulepiłem bałwana. >8:40 - Przechodząca feministka spytała, czemu nie bałwankę. >8:43 - Ulepiłem też bałwankę. >8:50 - Inna feministka poskarżyła się na fakt, że bałwanka ma piersi - w końcu to uprzedmiotowienie kobiet. [..]
|
|
| |  | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) |
>8:00 - Ulepiłem bałwana. >8:40 - Przechodząca feministka spytała, czemu nie bałwankę. >8:43 - Ulepiłem też bałwankę.
Sam się dał wkręcić. A jakby mu koledzy kazali skoczyć z mostu to by skoczył?
Twój komentarz to wsumie lepienie bałwanki.
|
|
| | |  | | Rowerex (859 punktów) | > A jakby mu koledzy kazali skoczyć z mostu to by skoczył?Jako męski szowinista pominąłeś koleżanki! > Twój komentarz to wsumie lepienie bałwanki.Ba, sprowadziłeś kobiety do roli bałwanek ze śniegu! SKANDAL jednym słowem!
|
|
| | | |  | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | > >A jakby mu koledzy kazali skoczyć z mostu to by skoczył?> Jako męski szowinista pominąłeś koleżanki!Dlatego się wkręcił. > >Twój komentarz to wsumie lepienie bałwanki.> Ba, sprowadziłeś kobiety do roli bałwanek ze śniegu!> SKANDAL jednym słowem!>  Ale powiedz jak skończysz lepić. Bo wygląda że wstawiasz historyjki o sobie. > Szukanie wszędzie podtekstów i aluzji to pewien znak czasu - powiedziałbym, że to "pasożytnictwo interpretacyjneChyba za dużo interpretujesz.
|
|
|  | 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | > Faszyzm oparł się o lumpenproletariatFaszyści wygrali wybory nie głosami lumpenproletariatu, ale tego rzeczywistego proletariatu wyniszczonego wielkim kryzysem > PiSowska patologia oparła się o prowincję i niewyedukowana klasę miejską.Tak i to "wina Tuska", że ten elektorat zostawił odłogiem i pozwolił go zagospodarować populistom. Proletariat miał być nawozem dla sukcesu klasy średniej i wyższej, aż w końcu się zbuntował. A jak się okazuje, ma wyborcze prawa i jest liczny. Oczywiście "winien" jest nie tylko Tusk, cała polityczna klasa, która zapatrzona w życie w centrach wielkich miast i słupki wzrostu PKB, zapomniała, że demokracja to m.in zasada "jeden wyborca = jeden głos" Najwięcej żalu można mieć do tzw lewicy, która zamiast dbać o swój naturalny elektorat, czyli najemnych pracowników, wprowadziła śmieciówki nawet dla sklepowych i zajęła się likwidacją miejsc pracy w kopalniach i prawami seksualnych mniejszości. Na kogo ma więc zagłosować stolarz, ojciec 4 dzieci ze wsi pod Wieruszowem, kiedy chce, żeby dzieci kończyły studia? www.racjonalista.pl/forum.php/s,728621> Czy wiecie, że te kanalie kosztują nas milion euro dziennie?Prawdziwy rachunek jeszcze nie przyszedł !
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| |  | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | . >Na kogo ma więc zagłosować stolarz, ojciec 4 dzieci ze wsi pod Wieruszowem, kiedy chce, żeby dzieci kończyły studia?
A na kogo ma zagłosować ojciec mieszkający w wielkim mieście z 4 dzieci który nie ma nawet polhektara żeby przepisac to nq dzieci?
Dzieci ze wsi pójdą na studia zrobią dyplomy i zostaną w wielkim mieście. Pójdą na zakupy gdzie na kasie będzie siedziala córka ojca z wielkiego miasta . Albo zamówią sobie przez neta i kurier syn ojca z wielkiego miasta przyniesie paczkę .
Dzieci wróca na wieś i się pobuduja albo sprzedadzą ziemię. Dzieci z wielkiego miasta mają równo przejepane albo i gorzej czasem. Skazani na kołchozy a nie na studia.
Takie podziały na wieś miasto już się trochę zatarły .
|
|
2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | > Stawiam tezę:> W nowoczesnym praworządnym państwie demokratycznym, w którym obowiązuje Kodeks Pracy, przepisy BHP i> istnieje PIP, Związek Zawodowy Piotra Dudy jest zbędny i stanowi niepotrzebne obciążenie dla> przedsiębiorstw.> ZZ Piotra Dudy to pasożyt współczesnej gospodarki.> pbs.twimg.(*)AUq3zB?format=png&name=900x900O zgrozo! Forumowicze! Uczciwie "z ręką na sercu", uczciwie powiedzcie sami czy w ogóle słychać o Związkach zawodowych Piotra Dudy? Tyle spraw pracowniczych byłoby do uregulowania. Np. protesty pielęgniarek. Był tam Duda? Ja usłyszałem tylko jak forsował, wkraczając w wolny rynek, w sprawę niehandlowych niedziel i dni świątecznych. Wystąpił po akcji i naporze Kościoła, faktycznie w jego interesie, broniąc rzekomo pracowników handlu, zwłaszcza wielko powierzchniowego. Krzywdy ci pracownicy nie mieli bo pracodawcy rewanżowali się za pracę w niedziele dodatkami do pensji. Tego już Duda nie powiedział. A faktycznie bronił frekwencji w niedzielnych mszach w kościołach. Poza tym cisza. Dudy nie widać. Frekwencja w mszach wzrosła? Nie wiem bo nie chodzę do kościoła. Faktycznie to związku zawodowego "Solidarność" to nie ma.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
 | 2 na 2 | Berzerac (5671 punktów) |
>O zgrozo! Forumowicze! Uczciwie "z ręką na sercu", uczciwie powiedzcie sami czy w ogóle słychać o Związkach zawodowych Piotra Dudy? Tyle spraw pracowniczych byłoby do uregulowania. Np. protesty pielęgniarek. Był tam Duda? Ja usłyszałem tylko jak forsował, wkraczając w wolny rynek, w sprawę niehandlowych niedziel i dni świątecznych. Wystąpił po akcji i naporze Kościoła, faktycznie w jego interesie, broniąc rzekomo pracowników handlu, zwłaszcza wielko powierzchniowego. Krzywdy ci pracownicy nie mieli bo pracodawcy rewanżowali się za pracę w niedziele dodatkami do pensji. Tego już Duda nie powiedział. A faktycznie bronił frekwencji w niedzielnych mszach w kościołach. Poza tym cisza. Dudy nie widać. Frekwencja w mszach wzrosła? Nie wiem bo nie chodzę do kościoła.
Tak wzrosła, jak wzrosła liczba urodzeń i przyrost demograficzny na skutek polityki prorodzinnej 500+
Ale może się mylę, bo też nie chodzę do kościoła.
|
|
3 na 3 | Rowerex (859 punktów) | >Stawiam tezę: >W nowoczesnym praworządnym państwie demokratycznym, w którym obowiązuje Kodeks Pracy, przepisy BHP i >istnieje PIP, Związek Zawodowy Piotra Dudy jest zbędny i stanowi niepotrzebne obciążenie dla >przedsiębiorstw.
A poważniej - skończyłeś na przedsiębiorstwach - otóż:
1) Kto jest odpowiedzialny za wdrożenie i przestrzeganie istniejącego Kodeksu Pracy i istniejących przepisów BHP?
2) Jeżeli Kodeks Pracy i przepisy BHP są w całości przestrzegane, to po co istnieje kosztowny szkodnik o nazwie PIP?
3) A może PIP szkodnikiem nie jest, bo ani Kodeks Pracy, ani przepisy BHP nie są przestrzegane, a wtedy podstawowymi szkodnikami są pracodawcy?
4) A może ani Kodeks Pracy, ani przepisy BHP nie są przestrzegane, a PIP nie potrafi działać skutecznie i dlatego konieczne jest mnożenie kolejnych stopni?
5) ...
Punkt N) Trybunał w Strasburgu.
Skoro dochodzimy do wniosku, że nic w tym łańcuchu nie zapewnia skutecznego przestrzegania Kodeksu Pracy i istniejących przepisów BHP, to pozostaje wyłącznie ewentualne ciągłe powiększanie grona dalszych stopni będących de facto kolejnymi "szkodnikami", za których istnienie ktoś zabulić musi i które na siebie potrafią zarobić.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|