Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nieszczęścia chodzą parami

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
13-05-2022 09:25romaro (25211 punktów)Nieszczęścia chodzą parami
Ocena 3 na 3
Wybór starej, upolitycznionej neoKRS spowodował, że Polska nie dostała pieniędzy z UE, których potrzebuje dla swojego bezpieczeństwa. Co robi PiS? W środku wojny wybiera znowu upolitycznioną neoKRS. To działanie na szkodę nas wszystkich - stołki ważniejsze od dobra wspólnego.
Wybór nowych członków KRS miał być przedmiotem umowy między Jarkiem i Zbyszkiem. W zamian partyjka Ziobry z poparciem 0,67% miała zgodzić się na poparcie kandydatury Glapińskiego na prezesa NBP.

Czyli ta umowa dwóch "kochanków" kosztuje Polaków na dziś 868 mln. zł. Nieszczęścia chodzą parami
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Berzerac (5671 punktów)
>Wybór starej, upolitycznionej neoKRS spowodował, że Polska nie dostała pieniędzy z UE, których
>potrzebuje dla swojego bezpieczeństwa. Co robi PiS? W środku wojny wybiera znowu upolitycznioną
>neoKRS. To działanie na szkodę nas wszystkich - stołki ważniejsze od dobra wspólnego.
>Wybór nowych członków KRS miał być przedmiotem umowy między Jarkiem i Zbyszkiem. W zamian partyjka
>Ziobry z poparciem 0,67% miała zgodzić się na poparcie kandydatury Glapińskiego na prezesa NBP.
>Czyli ta umowa dwóch "kochanków" kosztuje Polaków na dziś 868 mln. zł. Nieszczęścia chodzą parami

Ale za to mamy inflację najwyższą od 24 lat i już przekraczającą 12%. Przez kolejne 6 lat Glapiński będzie z nią walczył na swój, tylko jemu zrozumiały sposób. A my będziemy dalej dymani, aż padniemy na pysk.
13-05-2022 11:50 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)

>Ale za to mamy inflację najwyższą od 24 lat i już przekraczającą 12%. Przez kolejne 6 lat Glapiński będzie z nią walczył na swój, tylko jemu zrozumiały sposób. A my będziemy dalej dymani, aż padniemy na pysk.
>

Nie siej defetyzmu. Tylko 12%. Gdyby był Tusk byloby najmniej 24%
13-05-2022 12:06 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)
>>Ale za to mamy inflację najwyższą od 24 lat i już przekraczającą 12%. Przez kolejne 6 lat Glapiński będzie z nią walczył na swój, tylko jemu zrozumiały sposób. A my będziemy dalej dymani, aż padniemy na pysk.
>>
>Nie siej defetyzmu. Tylko 12%. Gdyby był Tusk byloby najmniej 24%

www.bankie(*)roekonomiczne/inflacja-rdr-pol

Gdyby był Tusk, Polska otrzymałaby należne nam pieniądze z UE i nie płaciłaby dziennie 1 mln euro kar. Też nie jestem jego fanem, ale bez przesady.
13-05-2022 12:21 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>Ale za to mamy inflację najwyższą od 24 lat i już przekraczającą 12%. Przez kolejne 6 lat Glapiński będzie z nią walczył na swój, tylko jemu zrozumiały sposób. A my będziemy dalej dymani, aż padniemy na pysk.
>>>
>>Nie siej defetyzmu. Tylko 12%. Gdyby był Tusk byloby najmniej 24%
>www.bankie(*)roekonomiczne/inflacja-rdr-pol
>Gdyby był Tusk, Polska otrzymałaby należne nam pieniądze z UE i nie płaciłaby dziennie 1 mln euro kar. Też nie jestem jego fanem, ale bez przesady.
>

Masz szczęście chyba że nie mieszkasz w regionie gdzie PIS to świętość . Byś na każdą taką rzecz słyszał....jakby był Tusk....to
13-05-2022 12:29 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Masz szczęście chyba że nie mieszkasz w regionie gdzie PIS to świętość . Byś na każdą taką rzecz słyszał....jakby był Tusk....to

Fanatyków pisu wszędzie znajdziesz, nawet na tym forum.
13-05-2022 12:41 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Masz szczęście chyba że nie mieszkasz w regionie gdzie PIS to świętość . Byś na każdą taką rzecz słyszał....jakby był Tusk....to
>Fanatyków pisu wszędzie znajdziesz, nawet na tym forum.
>

Ale to wiesz jak być ateistą w rodzinie. Ludzie to akceptują bo nie wyrosły człowiekowi rogi ale proporcje są takie że se nie pogadasz.
Dziwak....

Podobnież z poglądami a powiedziałbym że nawet gorzej.

Bo jakbym powiedział że Tusk to czy tamto to lepiej już pwoedziec kolokwialnie że się nie wierzy w boga.

Combo Tusk i ateista....najgorzej
13-05-2022 13:13 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Ale to wiesz jak być ateistą w rodzinie. Ludzie to akceptują bo nie wyrosły człowiekowi rogi ale proporcje są takie że se nie pogadasz.
>Dziwak....
>Podobnież z poglądami a powiedziałbym że nawet gorzej.
>Bo jakbym powiedział że Tusk to czy tamto to lepiej już pwoedziec kolokwialnie że się nie wierzy w boga.
>Combo Tusk i ateista....najgorzej

Fakt. Wyznawców pisu charakteryzuje jakieś dziwne zacietrzewienie graniczące z fanatyzmem. Wszelką krytykę przyjmują osobiście, jakby ich personalnie dotyczyła.

Ja mam lepiej, gdyż nikt z rodziny nie krytykuje mnie za to, że nie chodzę do kościoła i nie wpuszczam kolęd.
farmer (22440 punktów)
>>Ale to wiesz jak być ateistą w rodzinie. Ludzie to akceptują bo nie wyrosły człowiekowi rogi ale proporcje są takie że se nie pogadasz.
>>Dziwak....
>>Podobnież z poglądami a powiedziałbym że nawet gorzej.
>>Bo jakbym powiedział że Tusk to czy tamto to lepiej już pwoedziec kolokwialnie że się nie wierzy w boga.
>>Combo Tusk i ateista....najgorzej
>Fakt. Wyznawców pisu charakteryzuje jakieś dziwne zacietrzewienie graniczące z fanatyzmem. Wszelką krytykę przyjmują osobiście, jakby ich personalnie dotyczyła.

A tu akurat dałbym po równo. Sprawdź kiedyś i przejedź się po PO albo Tusku w gronie antyPIS.
Berzerac (5671 punktów)

>A tu akurat dałbym po równo. Sprawdź kiedyś i przejedź się po PO albo Tusku w gronie antyPIS.

Myślę, że obie partie, ich liderzy usilnie zapracowali sobie na to, że budzą skrajne emocje wśród ludzi.
13-05-2022 14:14 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>A tu akurat dałbym po równo. Sprawdź kiedyś i przejedź się po PO albo Tusku w gronie antyPIS.
>Myślę, że obie partie, ich liderzy usilnie zapracowali sobie na to, że budzą skrajne emocje wśród ludzi.
>

Wg mnie od lat panuje kibolstwo polityczne.
Jesteś za tym albo za tym.
Berzerac (5671 punktów)

>Wg mnie od lat panuje kibolstwo polityczne.
>Jesteś za tym albo za tym.

Zgadzam się. Dodatkowo te niezdrowe emocje podsycane są przez samych polityków, którzy obrzucają się oskarżeniami, inwektywami w niewybredny sposób. Tym samym zaogniają sytuację, dzieląc społeczeństwo na odrębne, wrogie sobie frakcje.
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Ale za to mamy inflację najwyższą od 24 lat i już przekraczającą 12%. Przez kolejne 6 lat Glapiński będzie z nią walczył na swój, tylko jemu zrozumiały sposób. A my będziemy dalej dymani, aż padniemy na pysk.
>>
>Nie siej defetyzmu. Tylko 12%. Gdyby był Tusk byloby najmniej 24%

Farmer coś Ty za jakiś Jackowski z Człuchowa i wiesz co by było. A co będzie wobec tego jak będzie Glapiński? Tu nie masz zasięgu? To nie powiedziane co by było. Choćby dlatego, że nigdy nie rządził pieniędzmi rządowymi, tylko był premierem, co tylko odpowiada określeniu pierwszy wśród równych. I posunięcia FINANSOWE dokonywał zawsze po konsultacjach na tzw. "operatywkach" rządowych, przy obecności szpeców od finansów.
Chyba wygląda na to, że to Ty siejesz defetyzm.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
farmer (22440 punktów)
>>>Ale za to mamy inflację najwyższą od 24 lat i już przekraczającą 12%. Przez kolejne 6 lat Glapiński będzie z nią walczył na swój, tylko jemu zrozumiały sposób. A my będziemy dalej dymani, aż padniemy na pysk.
>>>
>>Nie siej defetyzmu. Tylko 12%. Gdyby był Tusk byloby najmniej 24%
.
>Chyba wygląda na to, że to Ty siejesz defetyzm.

Absolutnie...bo jakbym napisał 36% no to może.

A było se Tuska zostawić....a nie teraz na PiS narzekać.
No ale było dobrze czy źle?
Ja już się gubię. To mądrzy ludzie nie przewidzili skutków swoich wyborów?
13-05-2022 14:47 
 Ocena 3 na 3
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Wybór starej, upolitycznionej neoKRS spowodował, że Polska nie dostała pieniędzy z UE, których
>>potrzebuje dla swojego bezpieczeństwa. Co robi PiS? W środku wojny wybiera znowu upolitycznioną
>>neoKRS. To działanie na szkodę nas wszystkich - stołki ważniejsze od dobra wspólnego.
>>Wybór nowych członków KRS miał być przedmiotem umowy między Jarkiem i Zbyszkiem. W zamian partyjka
>>Ziobry z poparciem 0,67% miała zgodzić się na poparcie kandydatury Glapińskiego na prezesa NBP.
>>Czyli ta umowa dwóch "kochanków" kosztuje Polaków na dziś 868 mln. zł. Nieszczęścia chodzą parami
>Ale za to mamy inflację najwyższą od 24 lat i już przekraczającą 12%. Przez kolejne 6 lat Glapiński będzie z nią walczył na swój, tylko jemu zrozumiały sposób. A my będziemy dalej dymani, aż padniemy na pysk.

Jedyna możliwość, by dyletanta usunąć, to PiS musi przegrać wybory w sensie utracenia większości Sejmowej.. A na to trzeba będzie poczekać dwa lata. Wtedy wykaże się Glapińskiemu jego niezborne działanie i da mu się propozycję "nie do odrzucenia". Chyba, że będzie tak jak z prezesem NIK-u Marianem Banasiem. Znów będzie cyrkowy pokaz sztuczek jakie PiS potrafi robić nieomalże jak zawodowy iluzjonista. W TVP Info
oglądałem moment obrad Sejmu, gdy wybierano Glapińskiego. Sejm oczywiście prowadziła niezawodna Witek, specjalistka od wielokrotnego powtarzania ważnych formalnie głosowań gdy głosowania były nie po myśli PiS-u.
Co zauważyłem.
- wszystkie komentarze opozycji dotyczące ponownego wystawiania Glapińskiego na szefa NBP, były negatywne. Ustawiony czas wystąpień 2 min. Mało trochę, bo Witek bezpardonowo przerywała wystąpienia, przerywając wypowiedzi nawet w pół zdania posłom opozycji. Rosati dosłownie zmiażdżył Glapińskiego.
- na końcu wystąpił przedstawiciel PiS-u (wyglądało to jak głos sumujący), więc dowiedziałem się, że oczywiście Glapiński to wzór profesjonalizmu, a opozycja jeden w drugiego wykazuje braki przynajmniej komórek glejowych, bo tego nie widzi. A za inflację odpowiada Putin(??), covid(??), UE wstrzymująca płatności rządowi polskiemu, polska opozycja w PE. Z wystąpienia więc palanta PiS-owskiego, PiS nie jest winien inflacji, bo nie rządzi w Polce, a rządzi Putin (??), Dalej wymieniał inflację w innych państwach europejskich (po co mi one? One też nie rządzą w Polsce). A nie odpowiadał w szczególności Rosati'emu na skonkretyzowane zarzuty, czyli nie na temat.
- szczegół, który mnie uderzył dziwnie. Witek tak pilnująca czasu wystąpienia posłom opozycji, nie wyłączała palantowi z PiS-u czasu wypowiedzi do 2 min. Występował ok. 5 min. Czy może coś Wam to mówi?

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Berzerac (5671 punktów)

>Jedyna możliwość, by dyletanta usunąć, to PiS musi przegrać wybory w sensie utracenia większości Sejmowej.. A na to trzeba będzie poczekać dwa lata. Wtedy wykaże się Glapińskiemu jego niezborne działanie i da mu się propozycję "nie do odrzucenia". Chyba, że będzie tak jak z prezesem NIK-u Marianem Banasiem. Znów będzie cyrkowy pokaz sztuczek jakie PiS potrafi robić nieomalże jak zawodowy iluzjonista. W TVP Info
>oglądałem moment obrad Sejmu, gdy wybierano Glapińskiego. Sejm oczywiście prowadziła niezawodna Witek, specjalistka od wielokrotnego powtarzania ważnych formalnie głosowań gdy głosowania były nie po myśli PiS-u.
>Co zauważyłem.
>- wszystkie komentarze opozycji dotyczące ponownego wystawiania Glapińskiego na szefa NBP, były negatywne. Ustawiony czas wystąpień 2 min. Mało trochę, bo Witek bezpardonowo przerywała wystąpienia, przerywając wypowiedzi nawet w pół zdania posłom opozycji. Rosati dosłownie zmiażdżył Glapińskiego.
>- na końcu wystąpił przedstawiciel PiS-u (wyglądało to jak głos sumujący), więc dowiedziałem się, że oczywiście Glapiński to wzór profesjonalizmu, a opozycja jeden w drugiego wykazuje braki przynajmniej komórek glejowych, bo tego nie widzi. A za inflację odpowiada Putin(??), covid(??), UE wstrzymująca płatności rządowi polskiemu, polska opozycja w PE. Z wystąpienia więc palanta PiS-owskiego, PiS nie jest winien inflacji, bo nie rządzi w Polce, a rządzi Putin (??), Dalej wymieniał inflację w innych państwach europejskich (po co mi one? One też nie rządzą w Polsce). A nie odpowiadał w szczególności Rosati'emu na skonkretyzowane zarzuty, czyli nie na temat.
>- szczegół, który mnie uderzył dziwnie. Witek tak pilnująca czasu wystąpienia posłom opozycji, nie wyłączała palantowi z PiS-u czasu wypowiedzi do 2 min. Występował ok. 5 min. Czy może coś Wam to mówi?

Oczywiście masz rację. Ale 2 lata to długo. Aż boję się pomyśleć, jak "profesjonalizm" Glapińskiego przez ten czas jeszcze nas urządzi. (nie oglądałem wspomnianych przez Ciebie obrad, ale podobno "fachowiec" Glapiński nie raczył się nawet pojawić w sejmie)
Dzisiaj przeczytałem, że w przyszłym roku "fachowcy" z pisu szykują nam 70% podwyżkę energii elektrycznej. Oczywiście zdrożeje wszystko. Ale jak powiedział Glapiński, nie ma obaw, ponieważ zarobki Polaków również rosną w dwucyfrowym tempie. Chyba zapomniał dodać, że te zarobki to w NBP i w środowiskach rządowych i sejmowych. Normalnie nerwy mi puszczają, pałam żądzą mordu.

Oczywiście za inflację odpowiada Putin i covid, wszyscy tylko nie nieudaczniki pisowskie. Aaa i jeszcze Tusk i Unia Europejska.

Sejmowej farsy nawet nie chce mi się komentować. Wolę obejrzeć jakiś kabaret.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Ziobry z poparciem 0,67% miała zgodzić się na poparcie kandydatury Glapińskiego na prezesa NBP.
>Czyli ta umowa dwóch "kochanków" kosztuje Polaków na dziś 868 mln. zł. Nieszczęścia chodzą parami

Dlaczego użyłeś znaku " ?

Dasz głowę że był potrzebny?

W radiu TOK-FM była audycja o homoseksualistach.

Socjolog zwrócił uwagę na mało znany problem.

Kobiety czują się oszukane i oszukiwane przez gejów którzy się z tym im nie ujawniają i komplikuję im życie bo w sumie udają heteroseksualnych.

Niektórzy zaś, np dla kariery, się żenią.

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365