Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kluczowe prace ku przewrotowi równemu Kopernikańskiemu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
18-05-2022 14:04MaxGolonko3 (3459 punktów)Kluczowe prace ku przewrotowi równemu Kopernikańskiemu
Odkrycie życia powstałego niezależnie od ziemskiego obali jedno z fundamentalnych założeń biblijnych i teologicznych.

Łazik NASA Perseverance rozpoczyna kluczową sekwencję prac zmierzających do znalezienia życia na Marsie.

Sześciokołowy robot zacznie wspinać się po stokach starożytnej delty w kraterze, w którym wylądował.

Będzie jechać pod górę, zatrzymując się co jakiś czas, aby zbadać skały, które wydadzą się (operatorom) stwarzać szansę na zawieranie w sobie śladów dawnego życia na planecie.

W drodze powrotnej Perseverance zbierze niektóre z tych skał, umieszczając u podstawy delty.

Celem jest sprowadzenie tego materiału z powrotem na Ziemię w latach 30. XXI wieku w celu szczegółowej analizy.

Delta w kraterze Jezero jest głównym celem astrobiologów uczestniczących w kierowaniu tą misją.

Są to skały, które mają największy potencjał zawierania śladów dawnego życia, a także mogą coś powiedzieć o klimacie Marsa i o tym, jak ten klimat ewoluował w czasie.

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne

www.bbc.com/news/science-environment-61470537
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Odkrycie życia powstałego niezależnie od ziemskiego obali jedno z fundamentalnych założeń biblijnych i teologicznych.<<

To zdanie świadczy tylko o tym, jak głęboko zryła nasze mózgi starożydowska religia.
Per analogia, nikt nie zastanawia się, ani przez chwilę, nad wyimaginowanymi konsekwencjami czynów bogów greckich, albo starosłowiańskich. Albo starohinduskich czy chińskich.
Ludzie, ogarnijcie się wreszcie, i wrzućcie tego starożydowskiego boga do jednego wora ze smokiem wawelskim.
18-05-2022 17:55 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>>Odkrycie życia powstałego niezależnie od ziemskiego obali jedno z fundamentalnych założeń biblijnych i teologicznych.<<
>To zdanie świadczy tylko o tym, jak głęboko zryła nasze mózgi starożydowska religia.
>Per analogia, nikt nie zastanawia się, ani przez chwilę, nad wyimaginowanymi konsekwencjami czynów bogów greckich, albo starosłowiańskich. Albo starohinduskich czy chińskich.
>Ludzie, ogarnijcie się wreszcie, i wrzućcie tego starożydowskiego boga do jednego wora ze smokiem wawelskim.

Tak trzymać! Ja Smok Wawelski to mówię Dać mi ich na pożarcie.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Wygląda na to, że cierpicie z tego powodu, że tak wielu ludzi słucha przykazań hierarchów rzymskiego kościoła.

Problem w tym, że każdy człowiek potrzebuje idei, która nadaje sens i kierunek jego życiu, która daje mu poczucie bycia dobrym.

Dopóki nie stworzycie nowej idei, nowego kierunku myślenia, nowych wartości dopóty ludzie nie odejdą od katolickiego boga.

Musicie stworzyć nową religię, żeby stara religia mogła umrzeć. Przed narodzinami nowej religii stara religia nie umrze.

youtu.be/5VCiU1osa3w
DyktaFon (9281 punktów)

>Musicie stworzyć nową religię, żeby stara religia mogła umrzeć. Przed narodzinami nowej religii stara religia nie umrze.
Z przykrością muszę się z tym zgodzić Jak obserwuję życie...
20-05-2022 19:35 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Musicie stworzyć nową religię, żeby stara religia mogła umrzeć. Przed narodzinami nowej religii stara religia nie umrze.
>Z przykrością muszę się z tym zgodzić Jak obserwuję życie...
musi być wolna nisza, musialy wymrzeć dinozaury by pojawily sie okrągłe ssaki
umarl król, niech zyje król
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Z przykrością muszę się z tym zgodzić Jak obserwuję życie...

Dlaczego z przykrością?
Świat jest jaki jest.
Każda idea, w której objawia się dobro i zło ma charakter religijnej.

Ty też pewnie masz jakieś koncepcje uwzględniające dobro i zło, więc też jesteś religijny.

Jeśli zbudujesz sobie kilka przekonań z różnych dziedzin życia o tym co dobre jest i co złe, to będziesz miał już taką małą religię, którą możesz zainfekować cudze umysły a jeśli chwyci to zostaniesz prorokiem.

sjp.pwn.pl/sjp/prorok;2508858.html

youtu.be/5VCiU1osa3w

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365