Racjonalista - Strona głównaDo treści
Oni naprawdę mają nas za idiotów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
24-05-2022 20:35romaro (25211 punktów)Oni naprawdę mają nas za idiotów
Ocena 3 na 3
Henryk Kowalczyk, wicepremier i minister rolnictwa zachęcał w tvn24 by policzyć, ile można było kupić kostek masła w 2013 roku za minimalną emeryturę, a ile teraz. No to dziennikarz wziął i policzył.
"W kwietniu 2013 roku za emeryturę minimalną netto można było kupić 166 kostek masła. A w kwietniu 2022 roku, mimo podwyżek emerytur - 165 kostek" - taki to bilans 7 lat rządów PiS, podczas których nieustannie zaklinana jest rzeczywistość, jak to niby poprawiono los najuboższych.
konkret24.(*)r-pyta-my-liczymy,1106258.html

Tak na marginesie - człowiek, który nie ma potrzeb, prędzej czy później staje się panem tych, którzy je mają. "Nasz naczelnik" jest tego najlepszym przykładem.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
No ale może krowy są na wakacjach a nie w stanie permanentnej inseminacji?

www.agrofakt.pl/skuteczna-inseminacja-krow/

i przez to masło drogie.

Może lepiej ujawnić ile najbiedniejsi mieli hajsu za Tuska i ile mają za Kaczyńskiego, na tej podstawie będzie można zbudować wniosek, że wszystko jedno kto jest akurat przy korycie, bo zmienia się tylko tym przy korycie na lepsze.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Pawel23 (80 punktów)

>Może lepiej ujawnić ile[...]

Może lepiej ujawnić wszystkie szwindle PiSowców.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Może lepiej ujawnić wszystkie szwindle PiSowców.

A może zająć się lepiej systemem i tym, żeby uniemożliwić komukolwiek robienie szwindli zamiast oskarżaniem i karaniem ludzi?

Możemy się założyć, że ktokolwiek w tym systemie przyjdzie po PiS, do tego po pewnym czasie ludzie zaczną krzyczeć "będziesz siedział!".

Oskarżanie PiSu, że sobie tam pozatrudniali córeczki i cioteczki co za nicnierobienie doją w podatkach polską biedotę zatrudnianą przez zachodnie korpo w specjalnych strefach ekonomicznych, nie ma żadnego sensu.

Przyjdą nowi do koryta i wjadną nowe córeczki i cioteczki do zatrudnienia do nicnierobienia.
To się tak kręci od zawsze i będzie tak na zawsze dopóki nie zaczniecie mówić o zasadach ale będziecie mówili wyłącznie o ludziach.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Pawel23 (80 punktów)

>Przyjdą nowi do koryta i wjadną nowe córeczki i cioteczki do zatrudnienia do nicnierobienia.
>To się tak kręci od zawsze i będzie tak na zawsze

Skala szwindli pisowskich jest nieporównywalna z poprzednimi rządami. Gadanie, że wszyscy kradną , to symetryzm.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Skala szwindli pisowskich jest nieporównywalna z poprzednimi rządami. Gadanie, że wszyscy kradną , to symetryzm.

No tak, teraz przyjdą dobrzy i w parę lat zrobią się tymi złymi, jak Władimir Putin i tak w kółko Macieju.

Mówienie o osobach zamiast o zasadach społecznych to takie tam pogaduszki bez większego znaczenia, jak plotki ciotek klotek na targowisku.

Zdecydowanie wybieram dyskusję o publicznie jawnej księdze kapitału zamiast oskarżeń jakichkolwiek polityków o demonizm.

Gdyby nawet kiedyś w życiu udało mi się doprowadzić do ukarania jakiejś tam osoby to przybędzie mi od tego tyle co NIC. Szkoda sobię dupę zawracać.

Mam przed sobą wizję wyższych celów od wzajemnych oskarżeń, wzajemnych kar i wzajemnej agresji. Obecna polityka prawie wcale mnie nie interesuje. Wg mnie współczesni politycy zajmują się bzdurami o małym znaczeniu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-05-2022 18:41 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
.
>Mam przed sobą wizję wyższych celów od wzajemnych oskarżeń, wzajemnych kar i wzajemnej agresji.

Dlatego Hamerlik Konopka mnie pomówił o przewłaszczenie.

Zmawia innych ludzi bo nie udało mu się wyłudzić informacji co posiadam.

Uwaga!!! Hamerlik Konopka to krętacz cwaniak i maipulant.

Przestań mi grozić innymi ludźmi. Nic ci nie wyjawie .
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>.
>>Mam przed sobą wizję wyższych celów od wzajemnych oskarżeń, wzajemnych kar i wzajemnej agresji.
>Dlatego Hamerlik Konopka mnie pomówił o przewłaszczenie.

Nie Ciebie lecz każdego kto z użyciem przemocy egzekwuje utajnioną i nieopodatkowana własność.

Sam się do tej grupy zaliczyłeś i nic na to nie poradzę. Pewnie też do niej należysz.

Jesteś tylko jednym z wielu i w żaden sposób szczególny. Jest Was mnóstwo.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-05-2022 18:58 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>.
>>>Mam przed sobą wizję wyższych celów od wzajemnych oskarżeń, wzajemnych kar i wzajemnej agresji.
>>Dlatego Hamerlik Konopka mnie pomówił o przewłaszczenie.
>Nie Ciebie lecz każdego kto z użyciem przemocy egzekwuje utajnioną i nieopodatkowana własność.

Kłamiesz manipulancie


Napisałeś to do mnie

....kręcisz się wokół własnych posiadłości i czaisz się żeby znowu coś przewlaszczyc.

>Sam się do tej grupy zaliczyłeś i nic na to nie poradzę. Pewnie też do niej należysz.


Klamiesz manipulancie cytuje twoje słowa.

Uwaga.

Hamerlik Konopka to krętacz cwaniak i maipulant.

Grozi mi pomawai i zmwaia innych przeciw mnie


Tfu na ciebie.

Przestań zmawiac innych ludzi przeciw mnie!!!
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tfu na ciebie.

Jak się już zmęczysz tym pluciem na mnie, to może będziesz gotowy, żeby ogarnąć nową i lepszą umowę społeczną.

To się jeszcze zobaczy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-05-2022 19:11 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Tfu na ciebie.
>Jak się już zmęczysz tym pluciem na mnie, to może będziesz gotowy, żeby ogarnąć nową i lepszą umowę społeczną.
>To się jeszcze zobaczy.

Zatkało?

To jeszcze raz

Kłamiesz manipulancie

Napisałeś to do mnie

....kręcisz się wokół własnych posiadłości i czaisz się żeby znowu coś przewlaszczyc.

>Sam się do tej grupy zaliczyłeś i nic na to nie poradzę. Pewnie też do niej należysz.

Klamiesz manipulancie cytuje twoje słowa.

Uwaga.

Hamerlik Konopka to krętacz cwaniak i maipulant.

Grozi mi pomawai i zmwaia innych przeciw mnie

Tfu na ciebie.

Przestań zmawiac innych ludzi
27-05-2022 19:52 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Jak się już zmęczysz tym pluciem na mnie, to może będziesz gotowy, żeby ogarnąć nową i lepszą umowę społeczną.

Twoi kumple w Buczy już ją zrealizowali

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Jak się już zmęczysz tym pluciem na mnie, to może będziesz gotowy, żeby ogarnąć nową i lepszą umowę społeczną.
>Twoi kumple w Buczy już ją zrealizowali

Jak sięgam pamięcią to Ty jesteś agresywny i bezwzględny. To Ty wykorzystuwales moja matkę, ojca, żonę, córkę i pozostałe dzieci do pogarszania mną.

Nie przypisuj mi teraz znajomości z twoimi kolesiami.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Wenancjusz (16441 punktów)
>Henryk Kowalczyk, wicepremier i minister rolnictwa zachęcał w tvn24 by policzyć, ile można było
>kupić kostek masła w 2013 roku za minimalną emeryturę, a ile teraz. No to dziennikarz wziął i
>policzył.
>"W kwietniu 2013 roku za emeryturę minimalną netto można było kupić 166 kostek masła. A w kwietniu
>2022 roku, mimo podwyżek emerytur - 165 kostek" - taki to bilans 7 lat rządów PiS, podczas których
>nieustannie zaklinana jest rzeczywistość, jak to niby poprawiono los najuboższych.
>konkret24.(*)r-pyta-my-liczymy,1106258.html
>
Tak na marginesie - człowiek, który nie ma potrzeb, prędzej czy później staje się panem tych,

>którzy je mają. "Nasz naczelnik" jest tego najlepszym przykładem.

To jest chamsko obraźliwe. Tak polski establishment traktuje suwerena. "Ciemny" lud to kupi i jeszcze zaklaszcze, bo tak dobrze to jeszcze nie było. Wiem teraz dlaczego tak się nie dba o oświatę i edukację. Czytać tak by nie rozumieli co czytają, a liczyć tylko na palcach i dalej ni du du. Wbrew wysiłkom tej całej zakłamanej zgrai, wiem i nic mnie nie przekona, na kogo nie będę głosował, choć na kogo będę głosował jeszcze nie wiem.
A co mi tam! Tylko jeden głos. Machinacje PiS-u i tak mi go zniszczą.
To ile wynosi teraz za m-c kwiecień inflacja? 14,2%? Już do mnie dotarły nieoficjalne dane. A tu maj już się kończy i znów ta inflacja tyje! Tak, tak. Putin to robi ze swoim pajacem Łukaszenką. Do tego opozycja w PE psuje takie plany Morawieckiego, Orban wypiął się na deklarowaną przyjaźń z Kaczyńskim, porozumienie wyszehradzkie to tylko papierek, i znów jesteśmy sami jak palec w d..ie. A inflacja w tym czasie tyje. To oni winni tej inflacji! Glapiński nawet widzi deflację! Te gnojki opozycjoniści nawet nie dadzą swobodnie pokłamać sobie. Zaraz liczą, łapią za słówka, deprymują publikując w nie rządowych publikatorach, Psują wszystko. Co to za gangrena! I rządź w takich warunkach! No nie da się niestety. I ma być potem dobrze.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Paolo Monstro (6146 punktów)
Powinieneś zapytać czy jesteśmy idiotami?

I niestety, nie piszę tego by komuś dokuczyć - to naprawdę warta rozważenia hipoteza:

włączenie TVPiS i wiara w tą papkę, mimo licznych wpadek (jak na przykład photoshopowanie serduszek WOŚP czy rozsypywanie śmieci na placu Kaczyńskiego w Lublinie) jest poważnym argumentem w tej dyskusji.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Berzerac (5671 punktów)
>Henryk Kowalczyk, wicepremier i minister rolnictwa zachęcał w tvn24 by policzyć, ile można było
>kupić kostek masła w 2013 roku za minimalną emeryturę, a ile teraz. No to dziennikarz wziął i
>policzył.
>"W kwietniu 2013 roku za emeryturę minimalną netto można było kupić 166 kostek masła. A w kwietniu
>2022 roku, mimo podwyżek emerytur - 165 kostek" - taki to bilans 7 lat rządów PiS, podczas których
>nieustannie zaklinana jest rzeczywistość, jak to niby poprawiono los najuboższych.
>konkret24.(*)r-pyta-my-liczymy,1106258.html
>
Tak na marginesie - człowiek, który nie ma potrzeb, prędzej czy później staje się panem tych,

>którzy je mają. "Nasz naczelnik" jest tego najlepszym przykładem.

Nie bój nic. Sasin obiecał, że Polacy będą zarabiać tyle co Niemcy. Wizjoner czy idiota? Trzeba nam więcej takich ludzi jak Sasin, Glapiński, Obajtek itd....

www.bankie(*)rowadzimy-do-tego-8342635.html

Ja już wolę wróżby Jackowskiego.
DyktaFon (9281 punktów)
Kontynuując temat, dodałbym, że PIS nie jest tu osamotniony. Wcześniejsze rządy mu nie ustępowały, choć może nie tak nagminnie próbowały manipulować opinią publiczną (z różnym skutkiem, często gorszym, niż robi to PIS). Dla ilustracji wrzucę skrót - OFE.
>
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kontynuując temat, dodałbym, że PIS nie jest tu osamotniony. Wcześniejsze rządy mu nie ustępowały, choć może nie tak nagminnie próbowały manipulować opinią publiczną (z różnym skutkiem, często gorszym, niż robi to PIS). Dla ilustracji wrzucę skrót - OFE.

Dlatego jestem zwolennikiem tworzenia takich systemów, w których nie da się skłamać i oszukać, nawet wtedy gdy się tego bardzo pragnie.

Za punkt wyjścia do budowy takiego systemu społecznego proponuję przemyślenia o tym w jaki sposób sami moglibyśmy innych oszukać i w jaki sposób można byłoby nas samych ograniczyć, żebyśmy ostatecznie stracili tę możliwość bez żadnego obejścia ograniczenia.

Byłoby w tej sprawie dużo łatwiej gdyby istniała publicznie jawna księga kapitału.

Taka księga mogłaby spowodować, że zaczęłaby się liczyć prawdziwa praca a nie robienie innych ludzi w konia.

A gdybyśmy wszyscy uczciwe pracowali i nikt z nas nie żyłby na garbie innego człowieka to o ile nam wszystkim mogłoby być lepiej?

youtu.be/5VCiU1osa3w
25-05-2022 18:27 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>Kontynuując temat, dodałbym, że PIS nie jest tu osamotniony. Wcześniejsze rządy mu nie ustępowały, choć może nie tak nagminnie próbowały manipulować opinią publiczną (z różnym skutkiem, często gorszym, niż robi to PIS). Dla ilustracji wrzucę skrót - OFE.
>Dlatego jestem zwolennikiem tworzenia takich systemów, w których nie da się skłamać i oszukać, nawet wtedy gdy się tego bardzo pragnie.

Ja też jestem za tym, aby wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Lecz jest to nierealne.

>Za punkt wyjścia do budowy takiego systemu społecznego proponuję przemyślenia o tym w jaki sposób sami moglibyśmy innych oszukać i w jaki sposób można byłoby nas samych ograniczyć, żebyśmy ostatecznie stracili tę możliwość bez żadnego obejścia ograniczenia.

Życzę sukcesów w tych przemyśleniach

>Byłoby w tej sprawie dużo łatwiej gdyby istniała publicznie jawna księga kapitału.
>Taka księga mogłaby spowodować, że zaczęłaby się liczyć prawdziwa praca a nie robienie innych ludzi w konia.

Proszę zacząć od definicji "prawdziwej pracy"

>A gdybyśmy wszyscy uczciwe pracowali i nikt z nas nie żyłby na garbie innego człowieka to o ile nam wszystkim mogłoby być lepiej?

Co już Lenin udowodnił... A kolejni jego ideowi następcy swoim przykładem potwierdzili.
Pawel23 (80 punktów)
>Henryk Kowalczyk, wicepremier i minister rolnictwa zachęcał w tvn24 by policzyć, ile można było
>kupić kostek masła w 2013 roku za minimalną emeryturę, a ile teraz. No to dziennikarz wziął i
>policzył.

Nie oczekuj od pisiora ani wiedzy, ani inteligencji.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie oczekuj od pisiora ani wiedzy, ani inteligencji.

A Ty nie oczekuj, że z pogardy odmiennymi ideologicznie ludźmi wyniknie jakaś wartość.
Nie, nie wyniknie, wyniknie jedynie bieda z nędza.

Dopóki nie zaczniemy się wzajemnie respektować, dopóty będziemy żyć jak zwierzęta.

Właśnie powiedziałeś, że wykształcony człowiek, po wszystkim co w życiu stworzył jest niczym.

youtu.be/5VCiU1osa3w
hanging_bishop (1112 punktów)
Ciężko ciemny lud obarczać winą bo on nie potrafi czytać, słuchać i pisać. No, bukwy umie stawiać, sylaby też składać ale bez zrozumienia. Po prostu nie są to narzędzia którymi opueruje i nie ma się co dziwić, że w taki prosty sposób daje się zmanipulować bronią masowego rażenia, jakim jest propaganda czyli słowo.

Ale PiS wie co robi. Ja nie chciałbym zamykać nikogo w więzieniu, ale powinien być chociaż zakaz sprawowania funkcji publicznych, jakieś kary pieniężne etc. Bo inaczej...

Za kilka lat będzie jeszcze gorzej (konsekwencje rządów PiS), będzie rządził kto inny i ludzie będą utyskiwać i wspominać, jak to dobrze było za PiS xD
qwery (2864 punktów)
>Henryk Kowalczyk, wicepremier i minister rolnictwa zachęcał w tvn24 by policzyć, ile można było
>kupić kostek masła w 2013 roku za minimalną emeryturę, a ile teraz. No to dziennikarz wziął i
>policzył.
>"W kwietniu 2013 roku za emeryturę minimalną netto można było kupić 166 kostek masła. A w kwietniu
>2022 roku, mimo podwyżek emerytur - 165 kostek" - taki to bilans 7 lat rządów PiS, podczas których
>nieustannie zaklinana jest rzeczywistość, jak to niby poprawiono los najuboższych.
>konkret24.(*)r-pyta-my-liczymy,1106258.html

Te dane to jak patrzeć na srednie oprocentowanie lokaty. Jak chcesz kozystnie ulokować to idziesz tam gdzie daja najlepsze. Maslo dzis w biedronce jest po 6,5 (promocjaponizej 6) na pólce, a w 2012-13 w tesco pamietam ze bylo po 3zl. Drozej zawsze mozna kupić i dowodzić głupst.

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365