Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wolne dziennikarstwo

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
25-05-2022 08:31romaro (25211 punktów)Wolne dziennikarstwo
Ocena 4 na 4
Tomasz Lis:
W Polsce wolnych mediów już nie ma. Jest kilka wolnych redakcji. Większość mediów i bardzo wielu dziennikarzy jest zaplątanych w bardzo gęstą sieć politycznych, personalnych i towarzyskich zależności z władzą i jej ludźmi. Na tak zwane wolne media niech demokraci nie liczą


Tomasz Lis ma ponad milion obserwujących na TT. Więcej niż wszyscy inni polscy dziennikarze razem wzięci. Obóz podłej zmiany i skundlonych pracowników mediów cieszy się z odejścia Tomasza Lisa z Newsweeka prawie tak, jakby wygrali wybory. To pokazuje jakim cierniem w dupie są dla nich resztki prawdziwego i wolnego dziennikarstwa. Jest to dziennikarz który autorytarnej władzy się nie kłaniał. A jego ostatni wstępniak niech będzie memento środowiska dziennikarskiego kraju, który stoczył się na 66 miejsce rankingu wolności prasy...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>[cytat= Tomasz Lis] W Polsce wolnych mediów już nie ma. <<

Każde z mediów jest przez kogoś kontrolowane. Mogło by się nawet wydawać, że przez tego samego osobnika, bo po zajrzeniu na strony kilku "merdiów" widzimy, że tam są praktycznie te same "informacje". Tak, "informacje", bo najczęściej są ogólnikowe, z celowym pominięciem szczegółów, tak jakby dostarczał je jeden i ten sam dziennikarz/nocnikarz. Nie znam ani jednej strony internetowej, gdzie mógłbym znaleźć rzeczowe, bezstronne przedstawienie bieżących informacji.

DyktaFon (9281 punktów)
>Tomasz Lis ma ponad milion obserwujących na TT. Więcej niż wszyscy inni polscy dziennikarze razem
>wzięci. Obóz podłej zmiany i skundlonych pracowników mediów cieszy się z odejścia Tomasza Lisa z
>Newsweeka prawie tak, jakby wygrali wybory. To pokazuje jakim cierniem w dupie są dla nich resztki
>prawdziwego i wolnego dziennikarstwa. Jest to dziennikarz który autorytarnej władzy się nie kłaniał.
>A jego ostatni wstępniak niech będzie memento środowiska dziennikarskiego kraju, który stoczył się
>na 66 miejsce rankingu wolności prasy...
>

To tak, jakby oceniać PIS po ilości głosujących na nich wyborców. Oznacza to tylko tyle, że umie dobrze się podlizać pewnej grupie ludzi (tu: dość licznej... Ale PIS jest zdecydowanie lepszy od Lisa). Nic więcej.

Populizm nie świadczy o niczym...
Rowerex (859 punktów)
Podejrzewam, że "wolny dziennikarz", to w obecnych czasach dziennikarz bezrobotny, niczego nie publikujący, odcięty od świata, a paradoksalnie może nawet siedzący w więzieniu przy spełnieniu podanych wcześniej warunków.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365