 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-07-2022 20:55 | okragly (21676 punktów) | racjonalizm jest chory | w racjonalista.pl jest nadreprezentacja chorych psychicznie, sam chodzilem do psychiatry, jak widać bez powodzenia, dlatego zaprzestałem
jeśli uważasz się za racjonalistę, zdrowego, może jeszcze cię .... no wiesz co | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | haish (2905 punktów) | >w racjonalista.pl jest nadreprezentacja chorych psychicznie, sam chodzilem do psychiatry, jak widać >bez powodzenia, dlatego zaprzestałem >jeśli uważasz się za racjonalistę, zdrowego, może jeszcze cię .... >no wiesz co
'Normalny' mężczyzna w kraju nad Wisłą nie chodzi do psychiatry, a swoje problemy z psychiką rozwiązuje za pomocą alkoholu. Natomiast na portalu racjonalista.pl wszyscy są nienormalni, ale ta nienormalność jest innego rodzaju, a przynajmniej powinna być inaczej rozumiana - to są bardziej ludzie niepospolici i niepasujący od stereotypu, - stopień takiego niedopasowania jest w każdym przypadku indywidualny.
A tak przy okazji taki portal istnieje tylko w Polsce, jakiś czas temu szukałem w internecie odpowiednika racjonalisty w innych językach i niestety nic nie znalazłem, nie ma też na racjonaliście odnośników(spinek do mankietów) do takowych stron które prowadzone byłyby w innych krajach. Jednak pomysł na takie forum( racjonalistów ) był pomysłem trafionym i bardzo potrzebnym - jak pokazało życie Polacy( szkoda, że nie wszyscy ) jednak czują potrzebę racjonalnego myślenia.
|
|
 | | mh89 (7 punktów) | >>w racjonalista.pl jest nadreprezentacja chorych psychicznie, sam chodzilem do psychiatry, jak widać >>bez powodzenia, dlatego zaprzestałem >>jeśli uważasz się za racjonalistę, zdrowego, może jeszcze cię .... >>no wiesz co >'Normalny' mężczyzna w kraju nad Wisłą nie chodzi do psychiatry, a swoje problemy z psychiką rozwiązuje za pomocą alkoholu. Natomiast na portalu racjonalista.pl wszyscy są nienormalni, ale ta nienormalność jest innego rodzaju, a przynajmniej powinna być inaczej rozumiana - to są bardziej ludzie niepospolici i niepasujący od stereotypu, - stopień takiego niedopasowania jest w każdym przypadku indywidualny. >A tak przy okazji taki portal istnieje tylko w Polsce, jakiś czas temu szukałem w internecie odpowiednika racjonalisty w innych językach i niestety nic nie znalazłem, nie ma też na racjonaliście odnośników(spinek do mankietów) do takowych stron które prowadzone byłyby w innych krajach. >Jednak pomysł na takie forum( racjonalistów ) był pomysłem trafionym i bardzo potrzebnym - jak pokazało życie Polacy( szkoda, że nie wszyscy ) jednak czują potrzebę racjonalnego myślenia. > jak tu być naormalanym skoro rozmawia się z handzlikiem a to choroba zakaźna. odkrywa prędkość szybszyą od światłą. sztuczną wodę. sztuczną inteligencję. implanty czyli paste do zębów. i oni jako jedyni nim nie gardzą. nawet pokazali że nie wierza argumentą czyli w aksojomaty bo istnienie Boga trzeba było udowodnić >
|
|
|  | | haish (2905 punktów) |
>jak tu być naormalanym skoro rozmawia się z handzlikiem a to choroba zakaźna. >odkrywa prędkość szybszyą od światłą. sztuczną wodę. sztuczną inteligencję. implanty czyli paste do zębów. i oni jako jedyni nim nie gardzą. nawet pokazali że nie wierza argumentą czyli w aksojomaty bo istnienie Boga trzeba było udowodnić
Z istnieniem bądź nieistnieniem Boga sprawy mają się inaczej - do wielu naukowców nie dociera fakt, że percepcja (zmysły) jaką posiada gatunek homo sapiens nie doskonałymi i jedynymi (w konfiguracji przy porównaniu innych żywych gatunków w znanym ludziom wszechświecie, a właściwie tylko na planecie Ziemia). Takie ograniczenie z dużym prawdopodobieństwem skutkuje błędem poznawczym, lub niepełnym-niewystarczającym materiałem-ilością danych do wnioskowania. Pomijając wiedzę o Bogu nabytą w czasie edukacji która sugeruje jego istnienie, wielu ludzi myślących i umiejących obserwować powiązania i zależności w świecie zewnętrznym (w odniesieniu do własnego ego) jest w stanie stwierdzić (tu zacytuję kalsyka) -'są rzeczy i zjawiska, które mają byt bezcielesny'. Ponadto homo sapiens jest jak dotąd jedynym gatunkiem w znanym ludzkości wszechświecie który posługuje się wyjątkowym i unikalnym sposobem komunikacji(mowa i pismo), oraz jest jedynym gatunkiem który w oparciu o ideę Boga zbudował cywilizację.
|
|
| |  | 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | > >jak tu być naormalanym skoro rozmawia się z handzlikiem a to choroba zakaźna.> >odkrywa prędkość szybszyą od światłą. sztuczną wodę. sztuczną inteligencję. implanty czyli paste do zębów. i oni jako jedyni nim nie gardzą. nawet pokazali że nie wierza argumentą czyli w aksojomaty bo istnienie Boga trzeba było udowodnić> Z istnieniem bądź nieistnieniem Boga sprawy mają się inaczej - do wielu naukowców nie dociera fakt, że percepcja (zmysły) jaką posiada gatunek homo sapiens nie doskonałymi i jedynymi (w konfiguracji przy porównaniu innych żywych gatunków w znanym ludziom wszechświecie, a właściwie tylko na planecie Ziemia). Takie ograniczenie z dużym prawdopodobieństwem skutkuje błędem poznawczym, lub niepełnym-niewystarczającym materiałem-ilością danych do wnioskowania.Zgadzam się całkowicie. Z drobną uwagą w odniesieniu do tytułu wątku, który brzmi "Racjonalizm jest chory". Jakie Ty widzisz symptomy chorobowe w racjonalizmu? Racjonalizm to:1. w filozofii: kierunek uznający tylko poznanie rozumowe i możliwość uzasadniania wiedzy bez odwoływania się do doświadczenia 2. kierowanie się rozumem we wszelkich okolicznościach. Co tam może być chore? Kierunek rozumowania? > Pomijając wiedzę o Bogu nabytą w czasie edukacji która sugeruje jego istnienie, wielu ludzi myślących i umiejących obserwować powiązania i zależności w świecie zewnętrznym (w odniesieniu do własnego ego) jest w stanie stwierdzić (tu zacytuję klasyka) -'są rzeczy i zjawiska, które mają byt bezcielesny'.Czy więc idąc za powiedzeniem klasyka Cytat:'są rzeczy i zjawiska, które mają byt bezcielesny'. są racjonalne czy nieracjonalne? Gdzie tu szukać choroby i w zasadzie na czym ona polega? Ten co tak twierdzi nie ma raczej pojęcia nazwijmy definicyjnego, określenia "racjonalizm" i czym zasługuje na taką aż analizę. Czy można określić byt niematerialny/bezcielesny? Byt to przecież:1. warunki materialne; 2. wszystko to, co istnieje. Bezcielesny to przecież ujmując inaczej, niematerialny. Nie materialny, to przecież nie mogący oddziaływać z materią wg zasad współczesnej nauki i zdrowym rozsądkiem, niewidoczny, nie odczuwalny nawet pośrednio przez to (skutki takiego bytu). > Ponadto homo sapiens jest jak dotąd jedynym gatunkiem w znanym ludzkości wszechświecie który posługuje się wyjątkowym i unikalnym sposobem komunikacji(mowa i pismo) oraz jest jedynym gatunkiem który w oparciu o ideę Boga zbudował cywilizację.No dobra. Kontynuuję. O Bogu ludzkość dowiedziała się w swym rozwoju nagle(?),(jakieś dwa tysiące lat temu). Dowiedziała się, a więc nie zobaczyła (homo sapiens jest wzrokowcem i to jest jego najważniejszy zmysł którym doznaje poznania). Jeśli więc nie widział czegoś bezcielesnego/niematerialnego, to jakżeż traktować pojęcie Boga? Cytat:....oraz jest jedynym gatunkiem który w oparciu o ideę Boga zbudował cywilizację. Po wielokroć się z tym nie zgadzam. Ty piszesz w oparciu o ideę Boga. Idea to przecież: 1. postawa, wzór lub pogląd typowe dla jakiejś kultury, epoki lub grupy ludzi; 2. myśl przewodnia wyznaczająca kierunek i cel działania;3. w platonizmie: samoistny byt idealny; 4. wrażenie, impresja umysłu ludzkiego; 5. samochód typu Fiat Idea Z tą budową cywilizacji jest kłamstwem. Najstarszą cywilizacją jaką znamy dość dobrze dali nam 6 tys. lat temu Sumerowie a miejscem była Mezopotamia, nie mówiąc o historii Chin czy starożytnym Egipcie. Było wtedy mnóstwo bogów (wielobóstwo). Trzeba więc umieć rozróżniać, co nazywamy cywilizacją. Bo kto więc stworzył ideę Boga 2 tys. lat temu (odnoszę się w tej chwili do ruchu chrześcijanizmu)? Jak widać więc przy założeniu, że idea to myśl wiodąca, musiała być tworem umysłowym ludzkiej proweniencji. Nie miała więc żadnych cech Boskości. Idea na podstawie myśli ludzkiej. Koronkowo delikatną konstrukcję naruszasz. Racjonalizm taki jest, że stawia na pierwszym miejscu rozum i doświadczenie. A wszelaka twórczość ludzi oparta na jakiejś wierze o bezcielesnych bytach, nie stanowi i nie stanowiła nigdy wartości postępu cywilizacyjnego. Trzeba więc umieć rozróżniać, co nazywamy cywilizacją i jak ją widzimy. To zagadnienie jest bardzo obszerne. No to co na koniec? Pytanie: Co jest chorobą racjonalizmu skoro wiemy co to racjonalizm? Na co może pojęcie racjonalizmu zachorować? Czy więc racjonalizm sam w sobie to choroba? Czy ględzenie o dogmatach i niesprawdzalnych cudach jest zdrowe? Czy ględzenie o jakichś bezcielesnych bytach ma wpływ na rozwój cywilizacyjny ludzkości? A może to właśnie jest chore, bo nie trzyma się kupy i nawet dupy? A rozwój cywilizacyjny pod egidą bezcielesnych duchów, Europa (bo to nie jedyna cywilizacja), doświadczyła okresie wczesnego średniowiecza. Najbardziej wstydliwy okres "rozwoju" cywilizacyjnego ludzkości. Okres zastoju nauki a tym samym rozwoju cywilizacyjnego.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
| | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
> Z uwagą w odniesieniu do tytułu wątku, który brzmi "Racjonalizm jest chory". Jakie Ty widzisz symptomy chorobowe w racjonalizmu?nasza cywilizacja jest oparta na filozofi Platon, a to psychopata, autystyk, wszystko musial mieć racjonalnie poukładane  bo tacy są psychopaci, na łożu śmierci z 83 niewolnikow uwolnił tylko jedną starą kobietę, dlatego patoelity go lubia i uczą nas liberalizmu, opartego na psychopacie, autystyku z królewskiego łoża, platonie dlatego można śmiało napisać tytułowe- racjonalizm jest chory z złego drzewa mamy trujące owoce np kulczyk 1 000 000 zł/godz pracy(pracował jedząc kawior popijając szampanem), arogancja patoelit, ich oszustwa na majatku społecznym np za PO, mafia VAT, paliwowa, czyściciele kamienic, prywatyzacja kamienic a zamykanie niedorozwinietego umysłowa do wiezienia za kradzież 1 batonu, czysty platonizm, i my walczący o wolne sądy (żeby mogły być częścią mafii VAT, prywatyzacyjnej itp) my są libki niedorozwojki, bo naszym bogiem platon, psychopata, autystyk
|
|
 | 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> A tak przy okazji taki portal istnieje tylko w Polsce, jakiś czas temu szukałem w internecie odpowiednika racjonalisty w innych językach i niestety nic nie znalazłem, nie ma też na racjonaliście odnośników(spinek do mankietów) do takowych stron które prowadzone byłyby w innych krajach.> Jednak pomysł na takie forum( racjonalistów ) był pomysłem trafionym i bardzo potrzebnym - jak pokazało życie Polacy( szkoda, że nie wszyscy ) jednak czują potrzebę racjonalnego myślenia.No to nobel (lub coś w podobie  ) dla Agnosiewicza!
cr
|
|
|  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > > taki portal istnieje tylko w Polsce, jakiś czas temu szukałem w internecie odpowiednika w innych językach i nic nie znalazłem, pomysł na takie forum był potrzebnym - jak pokazało życie Polacy( szkoda, że nie wszyscy ) jednak czują potrzebę racjonalnego myślenia.> No to nobel (lub coś w podobie ) dla Agnosiewicza!dla Ciebie, żadna inna tu tak długo nie wytrzymała, uważam kobiety za bardziej racjonalne i ich tu brak jest racjonalny
|
|
| |  | 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> żadna inna tu tak długo nie wytrzymała,Taki wyczyn na miarę niejakiej Messaliny? 
cr
|
|
| | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > > żadna inna tu tak długo nie wytrzymała,> Taki wyczyn na miarę niejakiej Messaliny?  tylko Klaudiusza brak, ale jest Wenancjusz
|
|
| | | |  | 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> >> żadna inna tu tak długo nie wytrzymała,> >Taki wyczyn na miarę niejakiej Messaliny?  > tylko Klaudiusza brak, ale jest Wenancjusz No cóż, jaka Messalina, taki Klaudiusz.  
cr
|
|
 | 3 na 3 | Berzerac (5671 punktów) |
>'Normalny' mężczyzna w kraju nad Wisłą nie chodzi do psychiatry, a swoje problemy z psychiką rozwiązuje za pomocą alkoholu.
Dlatego w kraju nad Wisłą notuje się tak wiele przypadków targnięć się na swoje życie. W tym kraju pokutuje taka mentalność, że lepiej zalać pałę, niż zgłosić się do specjalisty. To przecież nie takie męskie, bo co pomyślą znajomi, rodzina. A urażone męskie ego? Lepiej uchodzić za kogoś, kto nie wylewa za kołnierz, niż za "wariata" Alkohol jest absolutnie złym rozwiązaniem, gdyż prócz złudnego doświadczenia poprawy samopoczucia, w efekcie tylko potęguje problemy egzystencjonalne.
Tymczasem w kulturze zachodniej, rodziny oprócz prawników, posiadają również psychoanalityków, psychologów itp. Taki Amerykanin jak zdarza mu się porządnie zapić, nazajutrz jest u swego psychoanalityka, aby dowiedzieć się, czy jest już alkoholikiem, czy jeszcze nie. Korzystanie z tego typu specjalistów nie jest niczym negatywnym w odczuciu społecznym, i nikogo to nie dziwi.
W Polsce jest to nadal wstydliwy temat.
|
|
|  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>'Normalny' mężczyzna w kraju nad Wisłą nie chodzi do psychiatry, a swoje problemy z psychiką rozwiązuje za pomocą alkoholu. >Dlatego w kraju notuje się tak wiele przypadków targnięć się na swoje życie. bo naszym bogiem (narzuconym przez patoelity celem zniewolenia) jest liberalizm w 3 osobach-INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ
>W kraju pokutuje taka mentalność, że lepiej zalać pałę, niż zgłosić się do specjalisty. w klatce dla szczurów byly 2 poidełka, z wodą i winem. Szczury żyjące w swoim stadzie piły tylko wodę, były sczęśliwe. Szczury którym narzuciliśmy liberalizm, zapijaly sie na smierć z poidełka z winem. To nie wina polaków, że pija, a patoelit, taki mamy system, przez nich narzucony- INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ
>Alkohol jest absolutnie złym rozwiązaniem, gdyż prócz złudnego doświadczenia poprawy samopoczucia, w efekcie tylko potęguje problemy egzystencjonalne. jak cierpisz, niema innego wyjścia niż napić sie, inaczej umrzesz na suchoty czy inne raki
> w kulturze zachodniej, rodziny oprócz prawników, posiadają psychoanalityków, psychologów itp. Korzystanie z tego typu specjalistów nie jest niczym negatywnym w odczuciu społecznym, i nikogo to nie dziwi.W Polsce jest to nadal wstydliwy temat. w raju po to bylo zażyle stado, wspólnota wypełniała nasze wszystkie potrzeby psychiczne, ale nam patoelity wmówiły antyludzki liberalizm, stąd cierpienie libkow niedorozwojków
|
|
| MaxGolonko3 (3459 punktów) | A ja odwrotnie. Raz tylko w życiu, jak miałem 12 lat głowa mnie z godzinkę bolała. Nie miewam tak zwanych humorów, depresji, itp. Mam lęki ale tylko gdy wiem że stoi lub stanie przede mną trudne i ważne zadanie. Wtedy nawet częściej biegam do kibla.  Jak napisał kiedyś lub powiedział znany racjonalista doktor matematyki Wojtek Pei...t To że boga Jahwe nie ma odkrywa każdy w miarę sprawny umysłowo człowiek około 12 roku życia. Ja już około 10-tego to zrozumiałem - po przeczytaniu fajnej i dziś książki Jana Żabińskiego "Jak powstały gady". Ostatnie zdanie w tej książce zapamiętałem na całe życie. "Z tych gadów ssakokształtnych powstały ssaki"
Bingo! Siema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne BTW Suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper grafika (Od razu przejdą Wam depresje)pbs.twimg.(*)fmfx?format=jpg&name=4096x4096
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|