Atom w Polsce to katastrofalnie wielki koszt i zamrożenie kosmicznych środków na wiele lat.
Ta technologia dziś jest drastycznie, zupełnie nieopłacalnie droga.
Co innego jak ktoś używa elektrowni i systemu przesyłowego odziedziczonego po erze zimnej wojny.
Dziś to bzdura.
Za samą jedną elektrownię zapłacimy KOSZMARNE pieniądze, a musimy pod nią zmienić sporo w systemie przesyłowym, w systemie ochrony przed terroryzmem, w systemie kształcenia (obce kadry są niepewne i ultra drogie).
PIS wydaje zresztą naszą kasę na nowe bzdury typu teologia na wyższych uczelniach, wielkie przekopy, wielkie lotniska itp więc tym bardziej nie zbierze 200-300 miliardów złotych by kiedyś, w końcu uruchomić (po kilkunastu latach zamrożenia środków) sensownie dużą EA.
Siema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne
|