Racjonalista - Strona głównaDo treści
sól dla ochłody

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
20-07-2022 08:58okragly (21676 punktów)sól dla ochłody
Ocena 1 na 1
temperatury powodują niszczenie asfaltu, powstanie kolein, wybrzuszeń. Drogowcy rozpoczęli solenie dróg podczas upałów. Skupiają się na fragmentach, na których występuje wzmożony ruch ciężarówek, tam gdzie hamują, ruszają, skręcają, głównie skrzyżowania. Sól posypana na nawierzchnię wiąże wilgoc z powietrza, asfalt się ochładza i dzięki temu nie jest tak miękki i plastyczny
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
>temperatury powodują niszczenie asfaltu, powstanie kolein, wybrzuszeń. Drogowcy rozpoczęli solenie
>dróg podczas upałów. Skupiają się na fragmentach, na których występuje wzmożony ruch ciężarówek, tam
>gdzie hamują, ruszają, skręcają, głównie skrzyżowania. Sól posypana na nawierzchnię wiąże wilgoc z
>powietrza, asfalt się ochładza i dzięki temu nie jest tak miękki i plastyczny

A przy okazji uda się zniszczyć te stare samochody, co tylko zatruwają powietrze - zeżre ich rdza od spodu i właściciele nie przejdą badań technicznych. Sprytnie i prawie bez kosztów, a tym bardziej bez oburzenia właścicieli tych starych aut Same plusy.
20-07-2022 12:21 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>temperatury powodują niszczenie asfaltu, powstanie kolein, wybrzuszeń. Drogowcy rozpoczęli solenie dróg podczas upałów, na fragmentach, na których występuje wzmożony ruch ciężarówek, tam gdzie hamują, ruszają, skręcają Sól posypana na nawierzchnię wiąże wilgoc z powietrza, asfalt się ochładza i dzięki temu nie jest tak miękki i plastyczny
>A przy okazji uda się zniszczyć te stare samochody, co tylko zatruwają powietrze - zeżre ich rdza
sól jest dobrym konserwantem, nawet sypaliśmy do siana dla konia z natury poczętego, by sie nie popsuło. Żeby popsuć KM to trzeba wsypać ale cukru do baku
20-07-2022 16:51 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>>temperatury powodują niszczenie asfaltu, powstanie kolein, wybrzuszeń. Drogowcy rozpoczęli solenie dróg podczas upałów, na fragmentach, na których występuje wzmożony ruch ciężarówek, tam gdzie hamują, ruszają, skręcają Sól posypana na nawierzchnię wiąże wilgoc z powietrza, asfalt się ochładza i dzięki temu nie jest tak miękki i plastyczny
>>A przy okazji uda się zniszczyć te stare samochody, co tylko zatruwają powietrze - zeżre ich rdza
>sól jest dobrym konserwantem, nawet sypaliśmy do siana dla konia z natury poczętego, by sie nie popsuło. Żeby popsuć KM to trzeba wsypać ale cukru do baku
>
I co? Zakonserwował się ten koń? Można go było przy okazji zakisić, bo do ogórków i kapusty też się sypie sól. Ale co to ma wspólnego z podwoziem samochodu, to tego nie wiem...
21-07-2022 09:50 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>temperatury powodują niszczenie asfaltu, powstanie kolein, wybrzuszeń. Drogowcy rozpoczęli solenie dróg podczas upałów, na fragmentach, na których występuje wzmożony ruch ciężarówek, tam gdzie hamują, ruszają, skręcają Sól posypana na nawierzchnię wiąże wilgoc z powietrza, asfalt się ochładza i dzięki temu nie jest tak miękki i plastyczny
>>>A przy okazji uda się zniszczyć te stare samochody, co tylko zatruwają powietrze - zeżre ich rdza
>>sól jest dobrym konserwantem, nawet sypaliśmy do siana dla konia z natury poczętego, by sie nie popsuło. Żeby popsuć KM to trzeba wsypać ale cukru do baku
>>
>I co? Zakonserwował się ten koń?
będąc dzieckiem sikałem na trujące trawy, krowa jak zobaczyła tylko mojego siusiaka zaczeła szybko iść w jego kierunku, zżerała w tym miejscu do ziemi

>Można go było przy okazji zakisić, bo do ogórków i kapusty też się sypie sól.
do wszystkiego się dodaje, nawet do cukierków, lodów

>Ale co to ma wspólnego z podwoziem samochodu, to tego nie wiem...
że totyczy Holandii i dróg podrzędnych, na tych ważniejszych asfalt się nie marszczy
latem, nie ma tej brei, auto może reagowac korzystniej

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365