Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Do widzenia. Już nie mam siły"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
25-07-2022 20:27romaro (25211 punktów)"Do widzenia. Już nie mam siły"
Ocena 2 na 2
Polacy w ogóle nie potrafią czekać. Jesteśmy nakręceni. Niespokojni. Wszystko ma być na już. Teraz. Natychmiast. Poza tym jesteśmy hałaśliwi, choć może nie tak jak inne nacje, np. Holendrzy. I roszczeniowi, choć też nie tak jak Rosjanie. Ale i tak nie podoba się nam, że sąsiad z pokoju obok ma np. większy telewizor albo wannę, a my tylko prysznic.
Skoro już o roszczeniowych gościach mowa, to u Polaka wszystko musi się też zgadzać, z tym, co jest w katalogu. Dlatego chętnie mierzą powierzchnię pokojów czy np. odległość od plaży. I to co do metra.
Wyróżnia się trzy główne typy gości. Pierwszy to rodzinka Adamsów. Głośni, wszyscy mają wiedzieć, co robią, co jedzą i kto jest idiotą w rodzinie.
Jest też ich przeciwieństwo. Rodzinka technologiczna. Najpopularniejszy dziś typ. Mama, tata i dwójka dzieci. Żadne z nich nawet jeszcze nie usiądzie przy stole, a już telefon jest w ręku. Do końca posiłku nikt z nikim słowa nie zamieni.
Kolejny typ: kosmici. Na wszelkie uwagi pracowników hoteli robią wielkie oczy i odpowiadają tylko: "Ale jak to?! Przecież za wszystko zapłaciliśmy".

www.tokfm.(*)mam-sily-goscie-wylaczaja.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Berzerac (5671 punktów)
>Polacy w ogóle nie potrafią czekać. Jesteśmy nakręceni. Niespokojni. Wszystko ma być na już. Teraz.

Jest tak jak piszesz. Ale dlaczego Cię to dziwi? Co prawda nie czuję się Polakiem, ale też jestem niecierpliwy. Bo dlaczego miałbym nie być?. U mnie nie ma czegoś takiego, jak odkładanie czegoś na później. Skoro należy coś zrobić, to trzeba to zrobić niezwłocznie, na już, teraz. Nie uznaję powiedzenia "co masz zrobić dzisiaj, zrób pojutrze - będziesz miał dwa dni wolnego"

To wyniosłem z domu i to stosowałem w swojej pracy zawodowej, co było tylko zaletą. Inaczej się nie dało, bo odkładając coś na później sprawiało, że nie byłeś już później w stanie się wyrobić.

W mojej rodzinie zawsze obowiązywało "Ordnung muß sein" Skoro ja mogę być systematyczny, uporządkowany i punktualny, to czy nie mam prawa wymagać tego od innych?
25-07-2022 22:02 
 Ocena 1 na 1
qwery (2864 punktów)
>" Skoro ja mogę być systematyczny, uporządkowany i punktualny, to czy nie mam prawa wymagać tego od innych?

Wymagać sobie mozesz, ale uwazaj, wszystko zalezy od tego ile im sie placi.
25-07-2022 22:16 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>>Polacy w ogóle nie potrafią czekać. Jesteśmy nakręceni. Niespokojni. Wszystko ma być na już. Teraz.
>Jest tak jak piszesz. Ale dlaczego Cię to dziwi?
Wcale mnie to nie dziwi, po części (której nie powiem) sam taki jestem. Ale jeżeli coś już mnie dziwi, to to, że za Tuska tylko najbogatsi kupowali chleb po 8 zł, a teraz wszyscy taki kupują. Stopa nam się podniosła to i wymagania mamy. Hotelarze nie zauważyli, że już czasy komuny dawno mają za sobą. Tak czytam to i zastanawiałem się kto jest większym Januszem - czy gość, z którego wyciska się hajs jak sok z cytryny, czy właściciel hotelu. który ceny ma jak w pensjonatach w Saint-Etienne, a wymagania w stosunku do turystów jakby to on był gościem we własnym hotelu.
26-07-2022 09:43 
 Ocena 3 na 3
qwery (2864 punktów)
>>>Polacy w ogóle nie potrafią czekać. Jesteśmy nakręceni. Niespokojni. Wszystko ma być na już. Teraz.
>>Jest tak jak piszesz. Ale dlaczego Cię to dziwi?
>Wcale mnie to nie dziwi, po części (której nie powiem) sam taki jestem. Ale jeżeli coś już mnie dziwi, to to, że za Tuska tylko najbogatsi kupowali chleb po 8 zł, a teraz wszyscy taki kupują. Stopa nam się podniosła to i wymagania mamy.

Wczoraj bylem w Lidlu po kawior i chomary, i widzialem kątem oka gościa co brał chleb za 1.99zł 500g. Wiec jednak wszystkim sie tak nie podniosla stopa
26-07-2022 19:55 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Wczoraj bylem w Lidlu po kawior i chomary, i widzialem kątem oka gościa co brał chleb za 1.99zł 500g.

Ty to nazywasz chlebem?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
qwery (2864 punktów)
>>Wczoraj bylem w Lidlu po kawior i chomary, i widzialem kątem oka gościa co brał chleb za 1.99zł 500g.
>Ty to nazywasz chlebem?

Tak jest napisane na etykiecie, pozatym tak. Jak cos wyglada jak chleb, pachnie jak chleb, smakuje jak chleb, a do tego na etykieciema napisane "chleb", to jest to chleb.
Tu pl.wikipedia.org/wiki/Chleb masz definicje. Dodam ze pieką go na miejscu, samemu sie kroi w krajalnicy i czasem jest tak jeszcze sieply ze nie mozna go jeszcze kroić.
26-07-2022 21:25 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>>Wczoraj bylem w Lidlu po kawior i chomary, i widzialem kątem oka gościa co brał chleb za 1.99zł 500g.
>>Ty to nazywasz chlebem?
>Tak jest napisane na etykiecie,

Na płocie napisano "dupa" pogłaskałem i wlazła mi drzyzga w dłoń
Próbowałeś to jeść?

>pozatym tak. Jak cos wyglada jak chleb, pachnie jak chleb, smakuje jak chleb, a do tego na etykieciema napisane "chleb", to jest to chleb.
Próbowałeś to jeść?

Skoro jadasz kawior i homary ( z Lidla !!! ) to może i "pieczywo" z Lidla Ci smakuje?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
qwery (2864 punktów)
>>>>Wczoraj bylem w Lidlu po kawior i chomary, i widzialem kątem oka gościa co brał chleb za 1.99zł 500g.
>>>Ty to nazywasz chlebem?
>>Tak jest napisane na etykiecie,
>Na płocie napisano "dupa" pogłaskałem i wlazła mi drzyzga w dłoń

Napisy na żywnosci nie sa umieszczane dowolnie jak na plocie. Podlega to pod PIH. Drzazga ci ne wejdzie.

>Próbowałeś to jeść?

Oczywiscie, smakuje normalnie, szczegolnie jak jest świerze i sie zrobi kanapke.

>>pozatym tak. Jak cos wyglada jak chleb, pachnie jak chleb, smakuje jak chleb, a do tego na etykieciema napisane "chleb", to jest to chleb.
>Próbowałeś to jeść?

j.w.

>Skoro jadasz kawior i homary ( z Lidla !!! ) to może i "pieczywo" z Lidla Ci smakuje?

Jasne ze jadam, są tam dostarczane w "tygodnie snobów".
26-07-2022 23:20 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>>Skoro jadasz kawior i homary ( z Lidla !!! ) to może i "pieczywo" z Lidla Ci smakuje?
>Jasne ze jadam, są tam dostarczane w "tygodnie snobów".
Jeść może jadłeś, ale czy to miało smak? Ja dżina w biedronce raz kupiłem, ale magii w tym nie było.

pbs.twimg.(*)AYvCgl?format=jpg&name=900x900
27-07-2022 06:44 
 Ocena 2 na 2
qwery (2864 punktów)
>>>Skoro jadasz kawior i homary ( z Lidla !!! ) to może i "pieczywo" z Lidla Ci smakuje?
>>Jasne ze jadam, są tam dostarczane w "tygodnie snobów".
>Jeść może jadłeś, ale czy to miało smak? Ja dżina w biedronce raz kupiłem, ale magii w tym nie było.
>pbs.twimg.(*)AYvCgl?format=jpg&name=900x900

Ach, niedopelnileś rytua, jak sie wchodzi do biedronki nalezy patrzec w inna strone, tak by nie widzieć szyldu, nastepnie produkt musi być wylozony na srebrną tace i tak chwile polezeć. Dziala, najlepiej to na gosci
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>widzialem kątem oka gościa co brał chleb za 1.99zł 500g.
>Ty to nazywasz chlebem?
Mąka, woda, sól - z tego powstaje chleb, to półkilowy bochenek ile miałby kosztować?

Raczej trzeba się zastanowić czy produkty piekarnicze wyraźnie od mąki droższe zasługują na miano chleba.

cr
29-07-2022 10:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>widzialem kątem oka gościa co brał chleb za 1.99zł 500g.
>>Ty to nazywasz chlebem?
>Mąka, woda, sól - z tego powstaje chleb, to półkilowy bochenek ile miałby kosztować?
>Raczej trzeba się zastanowić czy produkty piekarnicze wyraźnie od mąki droższe zasługują na miano chleba.
do produkcji mąki potrzeba nasion trawy (zboża) i koło młyńskie, napędzane wodą, wiatrem. Do produkcji chleba potrzeba pieca, ognia, gazu, węgla, zdrożał x 3?

nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, chleb jest niezdrowy, w raju nie spożywaliśmy nasion traw, już lepsze piwo z niego. Nasiona traw najlepiej spożywać w postaci jajek i mięsa kuraków (one zywią sie nasionami traw, przerabiaja je na strawne dla nas jajka)
krowy też ladnie trawią trawy i dają mleko z nich sery (mleko jest niezdrowe)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>chleb jest niezdrowy
A to ci dopiero!

To lecę po bułki.

> w raju [...] Nasiona traw najlepiej spożywać w postaci jajek i mięsa kuraków
Czyli raj jest dla niekuraków.

cr
29-07-2022 12:10 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>chleb jest niezdrowy
>A to ci dopiero!
napisałaś że chleb to mąka i woda a zabrakło, drożdży, one zamieniaja wodę w piwo, z nasiona trawy dla ptaków w zdrowy pokarm dla ludzi
Piwo to chleb, tylko w płynie zdrowszy od tego z pieca

>> w raju [...] Nasiona traw najlepiej spożywać w postaci jajek i mięsa kuraków
>Czyli raj jest dla niekuraków.
dla kuraków też, dzięki nim w raju codziennie z rana wypijaliśmy po 2 jajka. Piłaś jajka z jajka trza zrobić dwie dziurki i ssać jak z cycka
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>napisałaś że chleb to mąka i woda a zabrakło, drożdży
Drożdże nie są konieczne, wg klasycznych receptur chleb rośnie na zakwasie z mąki i wody.

>Piwo to chleb, tylko w płynie
Istotą każdego chleba jest mąka.

>>> w raju [...] Nasiona traw najlepiej spożywać w postaci jajek i mięsa kuraków
>>Czyli raj jest dla niekuraków.
>dla kuraków też, dzięki nim w raju codziennie z rana wypijaliśmy po 2 jajka.
I kurakom jest z tym jak w raju?

cr
30-07-2022 12:09 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>Piwo to chleb, tylko w płynie
>Istotą każdego chleba jest mąka.
najzdrowszy to pełnoziarnisty
piwo powstało z jęczmienia, też na zakwasie może być też piwo pszeniczne

>>>> w raju [...] Nasiona traw najlepiej spożywać w postaci jajek i mięsa kuraków
>>>Czyli raj jest dla niekuraków.
>>dla kuraków też, dzięki nim w raju codziennie z rana wypijaliśmy po 2 jajka.
>I kurakom jest z tym jak w raju?
raj byl dla ludzi, poza tym ważyliśmy bardzo mało, 0.0001% całej biomasy ziemi, dzisiaj człowiek i jego zwierzęta hodowlane to 99% wagi biomasy
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Piwo to chleb, tylko w płynie
>>Istotą każdego chleba jest mąka.
>najzdrowszy to pełnoziarnisty
>piwo powstało z jęczmienia, też na zakwasie może być też piwo pszeniczne
Nie cały jęczmień staje się piwem, bo "Każde 100 L wyprodukowanego piwa prowadzi do wytworzenia średnio od 20 do 22 kg młóta."
Młóto.

cr
30-07-2022 18:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>Piwo to chleb, tylko w płynie
>>>Istotą każdego chleba jest mąka.
>>najzdrowszy to pełnoziarnisty
>>piwo powstało z jęczmienia, też na zakwasie może być też piwo pszeniczne
>Nie cały jęczmień staje się piwem, bo "Każde 100 L wyprodukowanego piwa prowadzi do wytworzenia średnio od 20 do 22 kg młóta."
>Młóto.
Nie jem chleba, Ty nie pijesz piwa, kompromisem owsianka (zupa) www.youtube.com/watch?v=4g0P-nnOoqA
tylko trzeba ją całą noc moczyć
nawet kupiłem, 4zł za 0.5kg
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> kompromisem owsianka (zupa) www.youtube.com/watch?v=4g0P-nnOoqA
>tylko trzeba ją całą noc moczyć
A trzeba koniecznie przez prawie kwadrans wysłuchiwać dlaczego warto ją jeść?

cr
31-07-2022 13:59 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> kompromisem owsianka (zupa) www.youtube.com/watch?v=4g0P-nnOoqA
>>tylko trzeba ją całą noc moczyć
>A trzeba koniecznie przez prawie kwadrans wysłuchiwać dlaczego warto ją jeść?
dla mnie to odkrycie
produkt wyjściowy taki sam -ziarno zboża- a efekt koncowy tak różny (piwo, chleb, owsianka) dla naszego organizmu, a pożywienie ma być lekarstwem

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>> kompromisem owsianka (zupa) www.youtube.com/watch?v=4g0P-nnOoqA
>>>tylko trzeba ją całą noc moczyć
>>A trzeba koniecznie przez prawie kwadrans wysłuchiwać dlaczego warto ją jeść?
>dla mnie to odkrycie
Ale skoro i tak przyjmujesz je na wiarę, to niechby to nie było podane jako godzinne nabożeństwo.

cr
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

"A do widzenia. Nie będę płakać."

Decydując się na świadczenie usług dla ludności warto się przygotować na różnorodność i doceniać, że zawsze i wszędzie większość stanowią normalni.

> " Nasz rozmówca od 30 lat pracuje w branży hotelarskiej. Prosił o zachowanie anonimowości."
Pewnie, bo to zapewne największy maruda wśród hotelarzy.


cr
26-07-2022 19:46 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Decydując się na świadczenie usług dla ludności warto się przygotować na różnorodność i doceniać, że zawsze i wszędzie większość stanowią normalni.
Otóż to. Nawet w psychiatryku lekarze mają do czynienia z nowymi ostrymi przypadkami, ale przecież nie codziennie są ostre.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365