Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zachowanie proporcji

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
06-08-2022 21:29romaro (25211 punktów)Zachowanie proporcji
Ocena 4 na 4
Za kilkadziesiąt lat, młodzież z rozbawieniem trafi na stroniczkę o historii Polski, rządzonej przez dziwaka-socjopatę, otoczonego kliką skorumpowanych nieuków. Trochę jak my dziś o Michale Korybucie Wiśniowieckim, toutes proportions gardées.
Tylko to za kilkadziesiąt lat, a póki co, przez nieudolność rządu ludzie przeżywają autentyczne dramaty.

Ustawa o wywłaszczeniach uderza obecnie w ludzi mieszkających na terenie CPK, lecz jej skutki mogą dotyczyć każdego. Ustalanie wartości odszkodowania na podstawie aktualnej ceny powoduje, że wywłaszczenie następuje po cenach obniżonych poprzez ogłoszony wcześniej plan inwestycji.

Przy największym państwa nierządzie najliczniejsze były prawa - Tacyt (Publius Cornelius Tacitus)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

qwery (2864 punktów)
>Za kilkadziesiąt lat, młodzież z rozbawieniem trafi na stroniczkę o historii Polski, rządzonej
>przez dziwaka-socjopatę, otoczonego kliką skorumpowanych nieuków. Trochę jak my dziś o Michale
>Korybucie Wiśniowieckim, toutes proportions gardées.
>Tylko to za kilkadziesiąt lat, a póki co, przez nieudolność rządu ludzie przeżywają autentyczne
>dramaty.
>Ustawa o wywłaszczeniach uderza obecnie w ludzi mieszkających na terenie CPK, lecz jej skutki mogą
>dotyczyć każdego. Ustalanie wartości odszkodowania na podstawie aktualnej ceny powoduje, że
>wywłaszczenie następuje po cenach obniżonych poprzez ogłoszony wcześniej plan inwestycji.
>Przy największym państwa nierządzie najliczniejsze były prawa - Tacyt (Publius Cornelius Tacitus)

Ale to wydaje sie wlasnie sprawiedliwe. Dziwnym bylo by gdyby wywlaszczenia odbywaly sie po cenach przez plan rzadu podniesionych.
07-08-2022 07:36 
 Ocena 4 na 4
romaro (25211 punktów)
>Ale to wydaje sie wlasnie sprawiedliwe.
Jest nowa gra towarzyska. Zapraszasz gości na 19:30. Włączasz
Wiadomosci i... pijesz 50 gramów za każdym razem, gdy usłyszysz słowo "Tusk".
Wygrywa ten, kto obejrzy pogodę.
07-08-2022 09:13 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Jest nowa gra towarzyska. Zapraszasz gości na 19:30. Włączasz
>Wiadomosci i... pijesz 50 gramów za każdym razem, gdy usłyszysz słowo "Tusk".
>Wygrywa ten, kto obejrzy pogodę.

Nikt nie jest w stanie tyle wypić
farmer (22440 punktów)
>>Ale to wydaje sie wlasnie sprawiedliwe.
>Jest nowa gra towarzyska. Zapraszasz gości na 19:30. Włączasz
>Wiadomosci i... pijesz 50 gramów za każdym razem, gdy usłyszysz słowo "Tusk".
>Wygrywa ten, kto obejrzy pogodę.


Widzisz jakieś szanse że ta zabawa kiedyś ustanie? Bo ja tak średnio.

Tusk Tuskiem a kto jest właściwe jakimś liderem w Polsce ? Albo kto miast niego?

Ja wiem że Polska wódka stoi ale co dalej.
07-08-2022 09:31 
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)
>Ale to wydaje sie wlasnie sprawiedliwe. Dziwnym bylo by gdyby wywlaszczenia odbywaly sie po cenach przez plan rzadu podniesionych.

Jeśli wywłaszcza się rolnika z 5 ha pola, to powinien dostać tyle pieniędzy, żeby mógł kupić 5 ha pola w takiej samej odległości od domu

Jeśli wywłaszcza się z domu, to właściciel powinien dostać taki sam dom, jednak zbudowany wg obecnych przepisów i standardów

Niedopuszczalne są sytuacje, kiedy (budowa A2) rolnika wywłaszcza się z części pola płacąc uczciwie, ale odcina się go od reszty pola bez odszkodowania lub wycenia się dom wg wartości rynkowej na 100 000 złotych i starych ludzi zostawia z tym "majątkiem" żeby poszli pod most (S7)

Było w Polsce kilka wywłaszczeń całych wsi, np kiedy budowano zapory wodne (Nieboczowy, Maniowy, Zbytków) kiedy każdy gospodarz dostał nowy dom w nowobudowanej wsi, przeniesiono nawet małą architekturę i cmentarze i zbudowano infrastrukturę

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
qwery (2864 punktów)
>>Ale to wydaje sie wlasnie sprawiedliwe. Dziwnym bylo by gdyby wywlaszczenia odbywaly sie po cenach przez plan rzadu podniesionych.
>Jeśli wywłaszcza się rolnika z 5 ha pola, to powinien dostać tyle pieniędzy, żeby mógł kupić 5 ha pola w takiej samej odległości od domu
>Jeśli wywłaszcza się z domu, to właściciel powinien dostać taki sam dom, jednak zbudowany wg obecnych przepisów i standardów

No bez przesady, to bylby juz nowszy dom, spraeiedliwe bylo by jak moglby kupic gdzie indziej podobny. Ale oczywiscie oprocz tego powinno mu sie wyplacic jakąś górke.

>Niedopuszczalne są sytuacje, kiedy (budowa A2) rolnika wywłaszcza się z części pola płacąc uczciwie, ale odcina się go od reszty pola bez odszkodowania lub wycenia się dom wg wartości rynkowej na 100 000 złotych i starych ludzi zostawia z tym "majątkiem" żeby poszli pod most (S7)

Ale tak jest od dawna, pewnie nie tylko w Polsce. Glebszym proplemem jest zas to co to wogole jest dopuszczalne. Prawo przeciż stanowia nai przedstawiciele wybierani w powszechnych wyborach.

>Było w Polsce kilka wywłaszczeń całych wsi, np kiedy budowano zapory wodne (Nieboczowy, Maniowy, Zbytków) kiedy każdy gospodarz dostał nowy dom w nowobudowanej wsi, przeniesiono nawet małą architekturę i cmentarze i zbudowano infrastrukturę

Ciekawa informacja, czy to nie bylo jeszcze za prl?
07-08-2022 13:16 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Jeśli wywłaszcza się z domu, to właściciel powinien dostać taki sam dom, jednak zbudowany wg obecnych przepisów i standardów
>No bez przesady, to bylby juz nowszy dom, spraeiedliwe bylo by jak moglby kupic gdzie indziej podobny. Ale oczywiscie oprocz tego powinno mu sie wyplacic jakąś górke.

Pomyśl.... dom wyceniono na 100 000. Kupisz inny w tej cenie, musisz dać na dzień dobry 3x tyle w remont

>>Niedopuszczalne są sytuacje, kiedy (budowa A2) rolnika wywłaszcza się z części pola płacąc uczciwie, ale odcina się go od reszty pola bez odszkodowania lub wycenia się dom wg wartości rynkowej na 100 000 złotych i starych ludzi zostawia z tym "majątkiem" żeby poszli pod most (S7)
>Ale tak jest od dawna, pewnie nie tylko w Polsce.

Nie zawsze tak jest. A są kraje w których pojęcie wywłaszczenia nie istnieje
Oczywiście wszelkie skrajności są niedobre.

>Glebszym proplemem jest zas to co to wogole jest dopuszczalne. Prawo przeciż stanowia nai przedstawiciele wybierani w powszechnych wyborach.

W Warszawie wybudowano most i nie można go było oddać do użytku bo na miejscu pod dojazdową drogę stał skraj ogrodu z jedną (!) jabłonią i właścicielki za tę jabłoń zażądały miliona złotych
Sam mam sad i zrobiłbym wiele żeby mi go żaden Hamerlik nie zabrał, ale takie żądania nie przyszłyby mi do głowy

>>Było w Polsce kilka wywłaszczeń całych wsi, np kiedy budowano zapory wodne (Nieboczowy, Maniowy, Zbytków) kiedy każdy gospodarz dostał nowy dom w nowobudowanej wsi, przeniesiono nawet małą architekturę i cmentarze i zbudowano infrastrukturę
>Ciekawa informacja, czy to nie bylo jeszcze za prl?

Maniowy po 1970
Nieboczowy 2012
To nie jest kwestia ustroju, ale uczciwości urzędników

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
qwery (2864 punktów)
>>>Jeśli wywłaszcza się z domu, to właściciel powinien dostać taki sam dom, jednak zbudowany wg obecnych przepisów i standardów
>>No bez przesady, to bylby juz nowszy dom, spraeiedliwe bylo by jak moglby kupic gdzie indziej podobny. Ale oczywiscie oprocz tego powinno mu sie wyplacic jakąś górke.
>Pomyśl.... dom wyceniono na 100 000. Kupisz inny w tej cenie, musisz dać na dzień dobry 3x tyle w remont

A moze ten z ktorego byl wywlaszczony tez nadawal sie do remontu? Skad wiesz ze na tyle zostal by wyceniony? Rozmowa moze byc tu jedynie o konkretnych przypadkach. Ale puki co masz tu link na domy za 100tys.

>>>Niedopuszczalne są sytuacje, kiedy (budowa A2) rolnika wywłaszcza się z części pola płacąc uczciwie, ale odcina się go od reszty pola bez odszkodowania lub wycenia się dom wg wartości rynkowej na 100 000 złotych i starych ludzi zostawia z tym "majątkiem" żeby poszli pod most (S7)
>>Ale tak jest od dawna, pewnie nie tylko w Polsce.
>Nie zawsze tak jest. A są kraje w których pojęcie wywłaszczenia nie istnieje
>Oczywiście wszelkie skrajności są niedobre.

Nie mowie przeciez ze zawsze, tyle ze to nic nadzwyczajnego. Wiekszosc moze wszystko, nawet uznac ze w pt jest sobota, smutne to ale tak juz jest.

>>Glebszym proplemem jest zas to co to wogole jest dopuszczalne. Prawo przeciż stanowia nai przedstawiciele wybierani w powszechnych wyborach.
>W Warszawie wybudowano most i nie można go było oddać do użytku bo na miejscu pod dojazdową drogę stał skraj ogrodu z jedną (!) jabłonią i właścicielki za tę jabłoń zażądały miliona złotych

Czy wiec optujesz za bezwzglednym prawem własności? Sam pisales że skrajnosci nie sa dobre.

>Sam mam sad i zrobiłbym wiele żeby mi go żaden Hamerlik nie zabrał, ale takie żądania nie przyszłyby mi do głowy
>>>Było w Polsce kilka wywłaszczeń całych wsi, np kiedy budowano zapory wodne (Nieboczowy, Maniowy, Zbytków) kiedy każdy gospodarz dostał nowy dom w nowobudowanej wsi, przeniesiono nawet małą architekturę i cmentarze i zbudowano infrastrukturę
>>Ciekawa informacja, czy to nie bylo jeszcze za prl?
>Maniowy po 1970
>Nieboczowy 2012
>To nie jest kwestia ustroju, ale uczciwości urzędników

Ciekawy ten przyklad z 2012. Wydawalo mi sie ze urzednicy sa zobligowani prawem i jesli takie rizwiazanie bylo by dzis możliwe to napewno bysmy juz te ządania slyszeli. Ja nie slyszalem
07-08-2022 14:29 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>Pomyśl.... dom wyceniono na 100 000. Kupisz inny w tej cenie, musisz dać na dzień dobry 3x tyle w remont
>A moze ten z ktorego byl wywlaszczony tez nadawal sie do remontu?

Zleksza bajdurzysz.
Niemal każdy z nas miał w swoim życiu jakąś przeprowadzkę. W starym miejscu może planował jakiś remont, w nowym, w takim samy stanie zaczyna od odnowienia

>Skad wiesz ze na tyle zostal by wyceniony?
Z prasy, ale cytuję z pamięci

>>Oczywiście wszelkie skrajności są niedobre.
>Nie mowie przeciez ze zawsze, tyle ze to nic nadzwyczajnego. Wiekszosc moze wszystko, nawet uznac ze w pt jest sobota, smutne to ale tak juz jest.

Trzech idiotów głosowało czy istnieje grawitacja

"większość może wszystko" to hasło korvinistów, a nie ludzi myślących

>>>Glebszym proplemem jest zas to co to wogole jest dopuszczalne. Prawo przeciż stanowia nai przedstawiciele wybierani w powszechnych wyborach.
>>W Warszawie wybudowano most i nie można go było oddać do użytku bo na miejscu pod dojazdową drogę stał skraj ogrodu z jedną (!) jabłonią i właścicielki za tę jabłoń zażądały miliona złotych
>Czy wiec optujesz za bezwzglednym prawem własności?
Naucz się czytać.
Najlepiej ze zrozumieniem
Tak, wiem, że nauka przychodzi trudno komuś, kto nie uważa nauczycieli, ale mimo wszystko spróbuj

>Ciekawy ten przyklad z 2012.
>Wydawalo mi sie ze urzednicy sa zobligowani prawem i jesli takie rizwiazanie bylo by dzis możliwe to napewno bysmy juz te ządania slyszeli. Ja nie slyszalem

Przykro mi, że nie słyszałeś, ale cóż mogę na to poradzić

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
qwery (2864 punktów)
>>>Pomyśl.... dom wyceniono na 100 000. Kupisz inny w tej cenie, musisz dać na dzień dobry 3x tyle w remont
>>A moze ten z ktorego byl wywlaszczony tez nadawal sie do remontu?
>Zleksza bajdurzysz.

Zobacz, rozmawiam z toba grzecznie a ty sam pierwszy siegasz po takie zwroty. Po co?

>Niemal każdy z nas miał w swoim życiu jakąś przeprowadzkę. W starym miejscu może planował jakiś remont, w nowym, w takim samy stanie zaczyna od odnowienia

Odnowienie domu za 100tys. nie moze kosztowac wspomnianych przez ciebie 300tys. Moze ze 3.

>>Skad wiesz ze na tyle zostal by wyceniony?
>Z prasy, ale cytuję z pamięci

No ale moze ten dom byl tyle wart, a moze i mniej.

>>>Oczywiście wszelkie skrajności są niedobre.
>>Nie mowie przeciez ze zawsze, tyle ze to nic nadzwyczajnego. Wiekszosc moze wszystko, nawet uznac ze w pt jest sobota, smutne to ale tak juz jest.
>Trzech idiotów głosowało czy istnieje grawitacja
>"większość może wszystko" to hasło korvinistów, a nie ludzi myślących

To nie zadne haslo, a szczegolnie chyba korwinistow, chyba ze z ironią. Mamy jednak demokracje i wola suwerena moze posrednio zmieniac co chce w prawie.

>>>>Glebszym proplemem jest zas to co to wogole jest dopuszczalne. Prawo przeciż stanowia nai przedstawiciele wybierani w powszechnych wyborach.
>>>W Warszawie wybudowano most i nie można go było oddać do użytku bo na miejscu pod dojazdową drogę stał skraj ogrodu z jedną (!) jabłonią i właścicielki za tę jabłoń zażądały miliona złotych
>>Czy wiec optujesz za bezwzglednym prawem własności?
>Naucz się czytać.
>Najlepiej ze zrozumieniem

moze poprostu odpowiesz. czemu ucieles ten fragment z cytatu, zdanie póżniej, gdzie wskazuje ci niekonsekwencje? Latwiej to zrobić i zarzucac mi brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem?

>Tak, wiem, że nauka przychodzi trudno komuś, kto nie uważa nauczycieli, ale mimo wszystko spróbuj

Skupnsie na omawianym temacie a nie na mojej osobie. Tamten temat mozemy omowic w przeznaczonym.na to watku.

>>Ciekawy ten przyklad z 2012.
>>Wydawalo mi sie ze urzednicy sa zobligowani prawem i jesli takie rizwiazanie bylo by dzis możliwe to napewno bysmy juz te ządania slyszeli. Ja nie slyszalem
>Przykro mi, że nie słyszałeś, ale cóż mogę na to poradzić

Jesli żądania sa artykólowane to np moglbys mi podeslac linka?
07-08-2022 15:45 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>>>Pomyśl.... dom wyceniono na 100 000. Kupisz inny w tej cenie, musisz dać na dzień dobry 3x tyle w remont
>>>A moze ten z ktorego byl wywlaszczony tez nadawal sie do remontu?
>>Zleksza bajdurzysz.
>Zobacz, rozmawiam z toba grzecznie a ty sam pierwszy siegasz po takie zwroty. Po co?

Nie przesadzaj, zachowujesz się jak księżniczka na ziarnku grochu

>>Niemal każdy z nas miał w swoim życiu jakąś przeprowadzkę. W starym miejscu może planował jakiś remont, w nowym, w takim samy stanie zaczyna od odnowienia
>Odnowienie domu za 100tys. nie moze kosztowac wspomnianych przez ciebie 300tys.

Doprawdy?
Widziałeś kiedyś dom wystawiony do sprzedaży za 100 000 zł?
Poszukaj, popatrz, sprawdź co trzeba wymienić

>>>Skad wiesz ze na tyle zostal by wyceniony?
>>Z prasy, ale cytuję z pamięci
>No ale moze ten dom byl tyle wart, a moze i mniej.

Powtórzę: jeśli ktoś ma dom wart 100 000 złotych na terenie przeznaczonym pod wywłaszczenie, to jeśli dostanie 100 000 to innego domu nie kupi

>>>>Oczywiście wszelkie skrajności są niedobre.
>>>Nie mowie przeciez ze zawsze, tyle ze to nic nadzwyczajnego. Wiekszosc moze wszystko, nawet uznac ze w pt jest sobota, smutne to ale tak juz jest.
>>Trzech idiotów głosowało czy istnieje grawitacja
>>"większość może wszystko" to hasło korvinistów, a nie ludzi myślących
>To nie zadne haslo, a szczegolnie chyba korwinistow, chyba ze z ironią. Mamy jednak demokracje i wola suwerena moze posrednio zmieniac co chce w prawie.

Chyba nie do końca rozumiesz znaczenie słowa "demokracja"

>moze poprostu odpowiesz. czemu ucieles ten fragment z cytatu, zdanie póżniej, gdzie wskazuje ci niekonsekwencje? Latwiej to zrobić i zarzucac mi brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem?

Napisałem o skrajnościach
Jedną jest wywłaszczanie na zasadzie nieliczenia się w jednostką nawet wyrzucanie jej pod most, drugą jest traktowanie prywatnej własności jako świętości na tyle, że nie wolno zrobić podjazdu pod most z powodu jednej jabłoni

Teraz jasno?

>>>Ciekawy ten przyklad z 2012.
>>>Wydawalo mi sie ze urzednicy sa zobligowani prawem i jesli takie rizwiazanie bylo by dzis możliwe to napewno bysmy juz te ządania slyszeli. Ja nie slyszalem
>>Przykro mi, że nie słyszałeś, ale cóż mogę na to poradzić
>Jesli żądania sa artykólowane to np moglbys mi podeslac linka?

Leniu, zjadłbyś jajko?
Gdyby mi ko obrał....

Zajrzyj do wiki na hasło Nieboczowy


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-08-2022 15:59 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>Zajrzyj do wiki na hasło Nieboczowy

www.tygodn(*)ej-wsi-nieboczowy/?page=3#lead

Wsumie tak jak myślałem.

Ale dziwię się że to jest tak załatwiane.

qwery (2864 punktów)
>>>>>Pomyśl.... dom wyceniono na 100 000. Kupisz inny w tej cenie, musisz dać na dzień dobry 3x tyle w remont
>>>>A moze ten z ktorego byl wywlaszczony tez nadawal sie do remontu?
>>>Zleksza bajdurzysz.
>>Zobacz, rozmawiam z toba grzecznie a ty sam pierwszy siegasz po takie zwroty. Po co?
>Nie przesadzaj, zachowujesz się jak księżniczka na ziarnku grochu

Poprostu uzywaj panienko argumentow merytorycznych.

>>>Niemal każdy z nas miał w swoim życiu jakąś przeprowadzkę. W starym miejscu może planował jakiś remont, w nowym, w takim samy stanie zaczyna od odnowienia
>>Odnowienie domu za 100tys. nie moze kosztowac wspomnianych przez ciebie 300tys.
>Doprawdy?
>Widziałeś kiedyś dom wystawiony do sprzedaży za 100 000 zł?

No wiec jak mial ruine to dostal ruine, ty zas pisales zdaje sie o odswierzaniu. Rzecz jednak w wycenie.

>Poszukaj, popatrz, sprawdź co trzeba wymienić
>>>>Skad wiesz ze na tyle zostal by wyceniony?
>>>Z prasy, ale cytuję z pamięci
>>No ale moze ten dom byl tyle wart, a moze i mniej.
>Powtórzę: jeśli ktoś ma dom wart 100 000 złotych na terenie przeznaczonym pod wywłaszczenie, to jeśli dostanie 100 000 to innego domu nie kupi

Jantez uwazam ze powinni dawac wiecej, i daja chtba od cpk 140%. Pytanie i tak pozostanie - kto to i jak wycenia? Trudno tu w nieruchomosciach powiedziec ze ok albo ze źle.

>>>>>Oczywiście wszelkie skrajności są niedobre.
>>>>Nie mowie przeciez ze zawsze, tyle ze to nic nadzwyczajnego. Wiekszosc moze wszystko, nawet uznac ze w pt jest sobota, smutne to ale tak juz jest.
>>>Trzech idiotów głosowało czy istnieje grawitacja
>>>"większość może wszystko" to hasło korvinistów, a nie ludzi myślących
>>To nie zadne haslo, a szczegolnie chyba korwinistow, chyba ze z ironią. Mamy jednak demokracje i wola suwerena moze posrednio zmieniac co chce w prawie.
>Chyba nie do końca rozumiesz znaczenie słowa "demokracja"

Czym jak nie wolą wiekszosci?

>>moze poprostu odpowiesz. czemu ucieles ten fragment z cytatu, zdanie póżniej, gdzie wskazuje ci niekonsekwencje? Latwiej to zrobić i zarzucac mi brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem?
>Napisałem o skrajnościach
>Jedną jest wywłaszczanie na zasadzie nieliczenia się w jednostką nawet wyrzucanie jej pod most, drugą jest traktowanie prywatnej własności jako świętości na tyle, że nie wolno zrobić podjazdu pod most z powodu jednej jabłoni
>Teraz jasno?

ok

>>>>Ciekawy ten przyklad z 2012.
>>>>Wydawalo mi sie ze urzednicy sa zobligowani prawem i jesli takie rizwiazanie bylo by dzis możliwe to napewno bysmy juz te ządania slyszeli. Ja nie slyszalem
>>>Przykro mi, że nie słyszałeś, ale cóż mogę na to poradzić
>>Jesli żądania sa artykólowane to np moglbys mi podeslac linka?
>Leniu, zjadłbyś jajko?
>Gdyby mi ko obrał....
>Zajrzyj do wiki na hasło Nieboczowy

Ale ty mowisz o tamtej sprawie a ja o obecnym cpk. O tamtej to znalazlem i psalem ze żądania byly artykolowane. i dlatego tak sie stalo i ja mowie ze gdyby w sprawie cpk byly artykolowane to bym o jich slyszał bo czasem włączam TV.
Bez urazy ale procz ciebie to z mantopy mialem podobny przyklad niezrozumienia, choc u niego to bylo raczej niezrozumienie drugiego znaczenia slowa "wyksztalcily sie" (czyli nie jako wyniku edukacji a jako rozwoju biologicznego) a ty gubisz kontekst.
07-08-2022 17:37 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Poprostu uzywaj panienko argumentow merytorycznych.
Użyłem
Zobacz dom za 100 000 zł i oszacuj koszta remontu
Mam wrażenie, że jesteś kimś o bardzo niewielkim życiowym doświadczeniu i trudno mi dostosować swoje wypowiedzi do kogoś takiiego

>>Widziałeś kiedyś dom wystawiony do sprzedaży za 100 000 zł?
>No wiec jak mial ruine to dostal ruine,

Niekoniecznie. Nie wiem czy byłeś kiedyś w okolicy w której budowała się S7 Kraków - Chyżne, ale są tam jeszcze domy bez kanalizacji. Warte bardzo niewiele, ale ludzie tam mieszkają. Gdyby przymusem wywłaszczenia musieli taki dom opuścić, to takiego samego nie znajdą, lub będzie to wrak wymagający remontu. Czego nie rozumiesz?

>>Powtórzę: jeśli ktoś ma dom wart 100 000 złotych na terenie przeznaczonym pod wywłaszczenie, to jeśli dostanie 100 000 to innego domu nie kupi
>Jantez uwazam ze powinni dawac wiecej, i daja chtba od cpk 140%.

I co kupisz za 140 000?

>>>To nie zadne haslo, a szczegolnie chyba korwinistow, chyba ze z ironią. Mamy jednak demokracje i wola suwerena moze posrednio zmieniac co chce w prawie.
>>Chyba nie do końca rozumiesz znaczenie słowa "demokracja"
>Czym jak nie wolą wiekszosci?
Wolą większości z poszanowaniem praw mniejszości
Oprócz Korvina nikt nie twierdzi, że demokracja to głosowanie ludożerców nad tym kogo zjeść

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
qwery (2864 punktów)
>>Poprostu uzywaj panienko argumentow merytorycznych.
>Użyłem
>Zobacz dom za 100 000 zł i oszacuj koszta remontu

Jak mial kiepski to kiepski dostanie.

>Mam wrażenie, że jesteś kimś o bardzo niewielkim życiowym doświadczeniu i trudno mi dostosować swoje wypowiedzi do kogoś takiiego

Ja zas ze jesteś kimś o bardzo niewielkim rozumku

>>>Widziałeś kiedyś dom wystawiony do sprzedaży za 100 000 zł?

Nie dalem ci linka do takich domow. ?

>>No wiec jak mial ruine to dostal ruine,
>Niekoniecznie. Nie wiem czy byłeś kiedyś w okolicy w której budowała się S7 Kraków - Chyżne, ale są tam jeszcze domy bez kanalizacji. Warte bardzo niewiele, ale ludzie tam mieszkają. Gdyby przymusem wywłaszczenia musieli taki dom opuścić, to takiego samego nie znajdą, lub będzie to wrak wymagający remontu. Czego nie rozumiesz

Zgadza sie ale po pierwsze tak urzadzila to wiekszosć a po drugie to wszystko zalezy od konkretnych wycen.

>>>Powtórzę: jeśli ktoś ma dom wart 100 000 złotych na terenie przeznaczonym pod wywłaszczenie, to jeśli dostanie 100 000 to innego domu nie kupi
>>Jantez uwazam ze powinni dawac wiecej, i daja chtba od cpk 140%.
>I co kupisz za 140 000?

Masz internet leniu? Mieszkanie mozna kupić w bloku z ciepla wodą w miasteczkach a nie na takim totalnym zadupiu jak jakaś wiocha.

>>>>To nie zadne haslo, a szczegolnie chyba korwinistow, chyba ze z ironią. Mamy jednak demokracje i wola suwerena moze posrednio zmieniac co chce w prawie.
>>>Chyba nie do końca rozumiesz znaczenie słowa "demokracja"
>>Czym jak nie wolą wiekszosci?
>Wolą większości z poszanowaniem praw mniejszości

To tylko takie haselka, sprowadza sie i tak do woli wiekszosci.

>Oprócz Korvina nikt nie twierdzi, że demokracja to głosowanie ludożerców nad tym kogo zjeść

Ozywiscie, bo wiekszosc to hipokryci i opurtunisci.
07-08-2022 19:00 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>Mieszkanie mozna kupić w bloku z ciepla wodą w miasteczkach a nie na takim totalnym zadupiu jak jakaś wiocha.

Ale bzdura...znaczy można tyle że.

Totalne zadupie porównywać do mieszkania w bloku.

Beton wspólna klatka srjące psy pod blokiem możliwe że jakieś patusy....bez wyobraźni.itd itd.

Równie można w drugą stronę. Tyle że może to jest dobre rozwiazanie dla młodych ale nie koniecznie dla osób starszych.

Alternatywy4.pdk
07-08-2022 19:26 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>>Poprostu uzywaj panienko argumentow merytorycznych.
>>Użyłem
>>Zobacz dom za 100 000 zł i oszacuj koszta remontu
>Jak mial kiepski to kiepski dostanie.

Argumenta do Ciebie nie docierają

>>>>Widziałeś kiedyś dom wystawiony do sprzedaży za 100 000 zł?
>Nie dalem ci linka do takich domow. ?

Nie zauważyłem

>Zgadza sie ale po pierwsze tak urzadzila to wiekszosć a po drugie to wszystko zalezy od konkretnych wycen.

A ja pytam , co ma zrobić stary człowiek, któremu chcą zabrać dom i zapłacić 140 000 zł?

>>I co kupisz za 140 000?
>Masz internet leniu? Mieszkanie mozna kupić w bloku z ciepla wodą w miasteczkach a nie na takim totalnym zadupiu jak jakaś wiocha.

Oczywiście Herr Mengele
Przesiedl człowieka, który całe życie mieszkał w swoim domu, nawet ze sławojką do bloku.

Co w Twojej kulawej polszczyźnie znaczy słowo "wiocha"?
Urodziłem się w stolicy, ale nigdy w życiu dobrowolnie nie zamieszkałbym w mieści, tym bardziej w blokowisku

Polecam "Paciorki jednego różańca" Kutza

>>>>>To nie zadne haslo, a szczegolnie chyba korwinistow, chyba ze z ironią. Mamy jednak demokracje i wola suwerena moze posrednio zmieniac co chce w prawie.
>>>>Chyba nie do końca rozumiesz znaczenie słowa "demokracja"
>>>Czym jak nie wolą wiekszosci?
>>Wolą większości z poszanowaniem praw mniejszości
>To tylko takie haselka, sprowadza sie i tak do woli wiekszosci.
Cóż, jeśli ktoś rozumie demokrację jako dyktaturę większości, to ja nie odpowiadam ani za jego luki w edukacji, ani za jego poczucie odpowiedzialności za demokrację

>>Oprócz Korvina nikt nie twierdzi, że demokracja to głosowanie ludożerców nad tym kogo zjeść
>Ozywiscie, bo wiekszosc to hipokryci i opurtunisci.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-08-2022 21:19 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>Polecam "Paciorki jednego różańca" Kutza

Doskonały obraz, jak polskim władzom komunistycznym prawie udało się zniszczyć górnośląski cud architektoniczny miasta ogrodu w Katowicach Nikiszowcu.

Przyiszli my wos podebrać łod zadku.

culture.pl(*)ego-rozanca-rez-kazimierz-kutz

W zamian władze przenosiły na siłę ludzi, których korzeni nie dało się przenieść. Umieszczając ich w nijakich blokowiskach, w sumie skazując ich na nieszczęście, wegetację i powolną śmierć.

Nie jedyna polska zbrodnia na ludności Śląska.

Ciekawostka. Pisząc Nikiszowiec korektor pisowni polskiej podkreśla mi na czerwono. Czyżby język polski nie rozpoznawał nazwy dzielnicy stolicy Górnego Śląska?
qwery (2864 punktów)
>>>>Poprostu uzywaj panienko argumentow merytorycznych.
>>>Użyłem
>>>Zobacz dom za 100 000 zł i oszacuj koszta remontu
>>Jak mial kiepski to kiepski dostanie.
>Argumenta do Ciebie nie docierają

Do ciebie argumenty.

>>>>>Widziałeś kiedyś dom wystawiony do sprzedaży za 100 000 zł?
>>Nie dalem ci linka do takich domow. ?
>Nie zauważyłem

masz www.otodom.pl/pl/oferty/sprzedaz/dom/cala-polska do 140tys skoro juz ustalismu ze daja górke. Oczywiscie zaraz sie dowiem ze slawojka nie taka.
A tu do mieszkań www.otodom(*)przedaz/mieszkanie/cala-polska , jak dziadek bardzo chce to za potrzeba moze isc w krzaki za blok

>>Zgadza sie ale po pierwsze tak urzadzila to wiekszosć a po drugie to wszystko zalezy od konkretnych wycen.
>A ja pytam , co ma zrobić stary człowiek, któremu chcą zabrać dom i zapłacić 140 000 zł?

Ludzie obozy przezywali.

>>>I co kupisz za 140 000?
>>Masz internet leniu? Mieszkanie mozna kupić w bloku z ciepla wodą w miasteczkach a nie na takim totalnym zadupiu jak jakaś wiocha.
>Oczywiście Herr Mengele
>Przesiedl człowieka, który całe życie mieszkał w swoim domu, nawet ze sławojką do bloku.

j.w.

>Co w Twojej kulawej polszczyźnie znaczy słowo "wiocha"?
>Urodziłem się w stolicy, ale nigdy w życiu dobrowolnie nie zamieszkałbym w mieści, tym bardziej w blokowisku

To nieistotne, wiocha to tam gdzie ceny nieruchomosci najnizsze. Osobiste preferencje nie maja znaczenia, musimu to jakos obiektywizowac bo nigdy nic nie ustalimy.

>Polecam "Paciorki jednego różańca" Kutza
>>>>>>To nie zadne haslo, a szczegolnie chyba korwinistow, chyba ze z ironią. Mamy jednak demokracje i wola suwerena moze posrednio zmieniac co chce w prawie.
>>>>>Chyba nie do końca rozumiesz znaczenie słowa "demokracja"
>>>>Czym jak nie wolą wiekszosci?
>>>Wolą większości z poszanowaniem praw mniejszości
>>To tylko takie haselka, sprowadza sie i tak do woli wiekszosci.
>Cóż, jeśli ktoś rozumie demokrację jako dyktaturę większości, to ja nie odpowiadam ani za jego luki w edukacji, ani za jego poczucie odpowiedzialności za demokrację

Poprostu zobacz do wiki leniu a nie wstawiaj jakich popierdulek o poszanowwniu mnijszosci, to moze byc ale nie musi, decyduje wiekszosc.
07-08-2022 21:50 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>>>>Poprostu uzywaj panienko argumentow merytorycznych.
>>>>>>Widziałeś kiedyś dom wystawiony do sprzedaży za 100 000 zł?
>>>Nie dalem ci linka do takich domow. ?
>>Nie zauważyłem
>masz do 140tys skoro juz ustalismu ze daja górke. Oczywiscie zaraz sie dowiem ze slawojka nie taka.

Mam wrażenie, że rozmawiam z nastolatkiem, lub z Hamerlikiem - bis
Pokaż mi dom do kupienia za 140 000 bez konieczności dostosowania do potrzeb/remontu

Pokaż mi starego człowieka, który chce się przenieść do bloku

>>A ja pytam , co ma zrobić stary człowiek, któremu chcą zabrać dom i zapłacić 140 000 zł?
>Ludzie obozy przezywali.
No to pójdź do obozu

>>Przesiedl człowieka, który całe życie mieszkał w swoim domu, nawet ze sławojką do bloku.
>j.w.
j.w. Herr Mengele

>>Co w Twojej kulawej polszczyźnie znaczy słowo "wiocha"?
>>Urodziłem się w stolicy, ale nigdy w życiu dobrowolnie nie zamieszkałbym w mieści, tym bardziej w blokowisku
>To nieistotne, wiocha to tam gdzie ceny nieruchomosci najnizsze. Osobiste preferencje nie maja znaczenia,
Jawohl, Herr Mengele

>>Polecam "Paciorki jednego różańca" Kutza
Powtórzę

>>Cóż, jeśli ktoś rozumie demokrację jako dyktaturę większości, to ja nie odpowiadam ani za jego luki w edukacji, ani za jego poczucie odpowiedzialności za demokrację
>Poprostu zobacz do wiki leniu a nie wstawiaj jakich popierdulek o poszanowwniu mnijszosci, to moze byc ale nie musi, decyduje wiekszosc.

Wiem, jeszcze nie zdążyłeś zdać matury, wiek to nie wada
Jak już ją zdasz, to zrozumiesz, czym jest współczesna demokracja

I pisz po polsku
Bergerac, dla którego polszczyzna to język obcy, pisze dla Ciebie w Twoim języku, ja, bez polskiej szkoły się staram, a ty piszesz w pol-szczynie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-08-2022 22:48 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>Wiem, jeszcze nie zdążyłeś zdać matury, wiek to nie wada

A wykształcenie nie jest wyznacznikiem wiedzy i inteligencji. Ktoś powiedział, że nie ma nic gorszego od człowieka wykształconego ponad swoją inteligencję. Miał rację. Nie, żebym broń Boże komuś ubliżał, ale żyjąc już tak długo, zweryfikowałem tą prawdę.

>I pisz po polsku
>Bergerac, dla którego polszczyzna to język obcy, pisze dla Ciebie w Twoim języku, ja, bez polskiej szkoły się staram, a ty piszesz w pol-szczynie

Bardzo obcy. Tak obcy, że nauczyłem się go dopiero idąc do podstawówki. Jeszcze nie opanowałem go w stopniu wystarczającym, a już uczono mnie rosyjskiego. Przy czym znajomość polskiego dosłownie wbijano mi do głowy. Do dziś mam wgłębienia na głowie od pierścionków polonistki.

Ale dzisiaj znam trzy języki obce, przy czym język polski też traktuję jako obcy, a rosyjskiego od wyjścia z wojska już nie pamiętam. Nie istotne.

Polska , co ciekawe gardząc Ślązakami, tylko tej narodowości w 90 % brała do wojska polskiego w jednostkach specjalnych. Dlaczego? Ponieważ najbliższym i realnym wrogiem była RFN. Nie Polacy, ale też nie Niemcy, za to znający język.

A teraz gnój z Żoliborza za moje dwa lata przerwy w życiorysie ma czelność mówić, że jestem zawoalowaną opcją niemiecką.
qwery (2864 punktów)
>>>>>>Poprostu uzywaj panienko argumentow merytorycznych.
>>>>>>>Widziałeś kiedyś dom wystawiony do sprzedaży za 100 000 zł?
>>>>Nie dalem ci linka do takich domow. ?
>>>Nie zauważyłem
>>masz do 140tys skoro juz ustalismu ze daja górke. Oczywiscie zaraz sie dowiem ze slawojka nie taka.
>Mam wrażenie, że rozmawiam z nastolatkiem, lub z Hamerlikiem - bis

A ja ze z debilem, ale czy to istotne?

>Pokaż mi dom do kupienia za 140 000 bez konieczności dostosowania do potrzeb/remontu

Pokaz mi najpierw ten dom za ktory ktos dostal 140tys odszkodowania, dowod na wysokosc tego odszkodowania, i wowczas cos tam znajde. Pozatym linkinsa na gorze, dodalem w edycji zanim.odpowiedziales.

>Pokaż mi starego człowieka, który chce się przenieść do bloku

Niestety, państwo to tez przymus, ja np do wojska isc nie chcialem, i w sumie nieposzedlem, ale nie wystarczylo moje chcenie.
08-08-2022 20:30 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>Niestety, państwo to tez przymus, ja np do wojska isc nie chcialem, i w sumie nieposzedlem, ale nie wystarczylo moje chcenie.

Ja też nie chciałem, a jednak poszedłem. Moje chcenie lub nie chcenie nie miało żadnego znaczenia. Jeśli miałeś dwie nogi i ręce, głowę na szyi a nie pod pachą, w tamtych czasach jedyną możliwością "odrobienia" wojska było...ZOMO. Takiej opcji w ogóle nie brałem pod uwagę.
qwery (2864 punktów)
>>Niestety, państwo to tez przymus, ja np do wojska isc nie chcialem, i w sumie nieposzedlem, ale nie wystarczylo moje chcenie.
>Ja też nie chciałem, a jednak poszedłem. Moje chcenie lub nie chcenie nie miało żadnego znaczenia. Jeśli miałeś dwie nogi i ręce, głowę na szyi a nie pod pachą, w tamtych czasach jedyną możliwością "odrobienia" wojska było...ZOMO. Takiej opcji w ogóle nie brałem pod uwagę.
>

Można bylo jeszcze isć na studia. Wowczas wojsko trwalo krótko.
Tak na boku, Ty jesteś Ślązakiem tak jak szarlej, tyle ze z polskiej strony granicy?
08-08-2022 21:43 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>Można bylo jeszcze isć na studia. Wowczas wojsko trwalo krótko.

Dla tych co mieli zamiar studiować, to tak. Można było też iść do pracy do kopalni. Dla mnie zostało wojsko albo zomo. Poszedłem więc do wojska.

>Tak na boku, Ty jesteś Ślązakiem tak jak szarlej, tyle ze z polskiej strony granicy?

Tak, obecnie z polskiej strony.
qwery (2864 punktów)
>>Można bylo jeszcze isć na studia. Wowczas wojsko trwalo krótko.
>Dla tych co mieli zamiar studiować, to tak. Można było też iść do pracy do kopalni. Dla mnie zostało wojsko albo zomo. Poszedłem więc do wojska.
>>Tak na boku, Ty jesteś Ślązakiem tak jak szarlej, tyle ze z polskiej strony granicy?
>Tak, obecnie z polskiej strony.

A to sie wam zlożylo,
lubicie se na forum godać, pewnie se wszystko lajkujecie
08-08-2022 22:08 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>A to sie wam zlożylo,
>lubicie se na forum godać, pewnie se wszystko lajkujecie
>
Jakbyśmy godali po swojemu, nikt na forum nas by nie zrozumiał, a przecież nie o to chodzi, prawda? Lajkuję również innym forumowiczom, nie ma znaczenia czy jest moim rodakiem jak Szarley. Istotne jest co innego. Wielu mądrych ludzi jest na tym forum, i to jest dla mnie kryterium oceniania wypowiedzi, a nie narodowość, wyznanie itd.
qwery (2864 punktów)
>>A to sie wam zlożylo,
>>lubicie se na forum godać, pewnie se wszystko lajkujecie
>>
>Jakbyśmy godali po swojemu, nikt na forum nas by nie zrozumiał, a przecież nie o to chodzi, prawda? Lajkuję również innym forumowiczom, nie ma znaczenia czy jest moim rodakiem jak Szarley. Istotne jest co innego. Wielu mądrych ludzi jest na tym forum, i to jest dla mnie kryterium oceniania wypowiedzi, a nie narodowość, wyznanie itd.

Zartujeta czasem na tym Sluńsku?
08-08-2022 22:27 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>Zartujeta czasem na tym Sluńsku?

To nie jest po Śląsku.
Nie wiem jak Szarley, ale mnie raczej o poczucie humoru nie należy podejrzewać. Z tego w jaki sposób wypowiada się Szarley, mniemam że jest równie śmiertelnie poważny.
08-08-2022 21:04 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
.
>>Pokaż mi starego człowieka, który chce się przenieść do bloku
>Niestety, państwo to tez przymus, ja np do wojska isc nie chcialem, i w sumie nieposzedlem, ale nie wystarczylo moje chcenie.

Jakieś porady dla tego co go chcą przesiedlic?
Tak żeby twój przykład był adekwatny.

Dom na środku autostrady? Czy jak?
07-08-2022 17:46 
 Ocena 4 na 4
Berzerac (5671 punktów)

>Zleksza bajdurzysz.
>Niemal każdy z nas miał w swoim życiu jakąś przeprowadzkę. W starym miejscu może planował jakiś remont, w nowym, w takim samy stanie zaczyna od odnowienia

W moich stronach panuje takie powiedzenie, że lepiej się wypalić, niż przeprowadzać, remontować i zaczynać wszystko od nowa. Coś o tym wiem.
qwery (2864 punktów)
?
>Maniowy po 1970
>Nieboczowy 2012
>To nie jest kwestia ustroju, ale uczciwości urzędników

Rzucilem okiem na ten Nieboczowy, czy to sie tam nie stalo w wyniku woli czesci mieszkancow? Oni kupili ziemie gdzies nieopodal, a cmentarz panstwo mialo przeniesc i tak bo takie przepisy, woj wystapil o odszkodowanie, czyli normalnie zgodnie z przepisami ale w wyniku checi mieszkancow.
07-08-2022 15:34 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>Rzucilem okiem na ten Nieboczowy,

TE Nieboczowy.

>czy to sie tam nie stalo w wyniku woli czesci mieszkancow? Oni kupili ziemie gdzies nieopodal, a cmentarz panstwo mialo przeniesc i tak bo takie przepisy, woj wystapil o odszkodowanie, czyli normalnie zgodnie z przepisami ale w wyniku checi mieszkancow.

Doczytaj, ja wiem, że w świetle tego co pisałeś o nauczycielach, to jest dla Ciebie trudne, ale chociaż spróbuj


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
okragly (21676 punktów)

>Ustawa o wywłaszczeniach uderza obecnie w ludzi mieszkających na terenie CPK, lecz jej skutki mogą dotyczyć każdego. Ustalanie wartości odszkodowania na podstawie aktualnej ceny powoduje, że
>wywłaszczenie następuje po cenach obniżonych poprzez ogłoszony wcześniej plan inwestycji.
cena sąsiednich działek wzrośnie x 3, ciekawe czy zaplacą podatek od nieuzasadnionego wzbogacenia, celem podzielenia się z tymi wywłaszczonymi

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365