 |
Tęczowa zaraza, hodowla, produkcja dzieci Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-08-2022 11:11 | romaro (25211 punktów) | Tęczowa zaraza, hodowla, produkcja dzieci
2 na 4 | Jest zbyt wiele demonów w ludziach, którzy twierdzą, że wierzą w Boga, by akceptować poziom argumentacji tych mających przekonanie, że skoro są wyznawcami jakiś doktryn i poczują się urażeni, mają prawo krzywdzić (a nawet mordować) innych. Jedni używają noża, inni słów. "Tęczowa zaraza, hodowla, produkcja dzieci, których nikt nie pokocha". Czy mogę jeszcze podobnie i bezkarnie powiedzieć o ludziach, którzy tolerują albo używają słowa "zaraza" w stosunku do tych, którzy maja inne preferencje seksualne czy światopoglądowe? - Prawicowa dewocyjna zaraza zbiera podpisy pod ustawą, która pozwoli im jeszcze bardziej bezkarnie atakować mnie w rzekomej obronie własnej. - Podoba się? Swego czasu na tym forum znalazły się osoby potępiające Salmana Rushdiego, mimo że -jestem tego pewny- nie czytali Szatańskich wersetów. Szczególnie im polecam, póki naszemu szeryfowi nie przyjdzie do głowy karanie za czytanie tego typu powieści. sięgnięcie po nią. Ewentualnie przeczytać dość obszerną recenzje. "Licząca prawie 600 stron powieść Salmana Rushdiego zmusza czytelnika do zanurzenie się w świecie, w którym brak etycznie rozumianej świętości. Każdy z głównych bohaterów jest ubrudzony grzechem - obfitującego w zdrady, pozbawionego empatii i pełnego słabości konformizmu lub okrutnego i bezdusznego fanatyzmu. Granice dobra i zła, realności i nadnaturalności, sakralności i szaleństwa nieustannie się tam zacierają, kierując losy bohaterów w kierunku coraz dziwniejszych wydarzeń. Lektura książki wciąga czytelnika także w świat, w którym magiczny orient miesza się z angielską rzeczywistością, duchowość miesza się z bluźnierstwem, proza życia miesza się ze światem nadprzyrodzonym, a asceza napotyka niejednoznaczny świat biznesu. Jest to książka pomieszania pojęć, która pozostawia czytelnika z mętlikiem w głowie i propozycją nowego spojrzenia na rzeczywistość." woblink.co(*)ntrowersyjna-powiesc-xx-wieku/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Nienawiść do odmiennej kultury a zatem do odmiennych emocji, wierzeń i sądów jest powszechna. Praktycznie na każdym styku kultur toczy się taka czy inną wojna. Niektóre kultury są bardziej inne mniej agresywne. To nawet ciekawe, że o sprzecznej kulturze mówi się zaraza, bo kultury rzeczywistoscie zarażają umysły. Wystarczy 20 lat spędzić w kraju arabskim, żeby islamskie memy opętały umysł i nie ma od tego ucieczki. W otoczeniu islamu każdy ostatecznie stanie się islamista, w otoczeniu katolicyzmu podobnie. Wzajemna nienawiść ludzi odmiennych kultur ma swoje źródło w walce sprzecznych memów o dominację w abstrakcji, na wzór i podobieństwo walki genów o dominację w świecie fizycznym. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | 4 na 4 | Wenancjusz (16441 punktów) | > Nienawiść do odmiennej kultury a zatem do odmiennych emocji, wierzeń i sądów jest powszechna. Praktycznie na każdym styku kultur toczy się taka czy inną wojna. Niektóre kultury są bardziej inne mniej agresywne.> To nawet ciekawe, że o sprzecznej kulturze mówi się zaraza, bo kultury rzeczywistoscie zarażają umysły.> Wystarczy 20 lat spędzić w kraju arabskim, żeby islamskie memy opętały umysł i nie ma od tego ucieczki. W otoczeniu islamu każdy ostatecznie stanie się islamista, w otoczeniu katolicyzmu podobnie.> Wzajemna nienawiść ludzi odmiennych kultur ma swoje źródło w walce sprzecznych memów o dominację w abstrakcji, na wzór i podobieństwo walki genów o dominację w świecie fizycznym.Twojego głosu brakowało. Starasz się tutaj w sposobie prezentacji pseudo poważnej w oparciu o wydumane przez Ciebie pojęcia nieznane w oficjalnej frazeologii języka polskiego, w sposób górnolotny, wychodzący niestety pokracznie, autoryzować swojej produkcji makrony myślowe. Zacznij więc od wyjaśnień co masz na myśli pisząc: Cytat:Nienawiść do odmiennej kultury a zatem do odmiennych emocji, wierzeń i sądów jest powszechna. -Jak się ma kultura jako całość do odmiennych emocji? Do odmiennych wierzeń? -Wiesz co z czym znów pomieszałeś? Kiedy się weźmiesz za pisanie poprawną polszczyzną? Cytat:Praktycznie na każdym styku kultur toczy się taka czy inną wojna. Niektóre kultury są bardziej inne mniej agresywne. -Skąd ten wniosek? A może chodziło Tobie o inne religie? Cytat:To nawet ciekawe, że o sprzecznej kulturze mówi się zaraza, bo kultury rzeczywistości zarażają umysły. -Wyjaśnij dokładnie co rozumiesz przez pojęcie "sprzecznej kultury" i dlaczego jest ona zarazą? Czy nie mylisz czasem kultury z religią? Piszesz jak zwykle ogólnikowo jak się tylko da. Jak rozumiesz więc pojęcie kultury? Cytat:Wystarczy 20 lat spędzić w kraju arabskim, żeby islamskie memy opętały umysł i nie ma od tego ucieczki. W otoczeniu islamu każdy ostatecznie stanie się islamista, w otoczeniu katolicyzmu podobnie. -Wyjaśnij co to są islamskie memy. Na czym polega opętanie memami islamskimi? Na czym polega opętanie memami katolickimi? Bo ja słyszałem takie nazwy jak dewotyzm, bigoteria, religianctwo. Cytat:Wzajemna nienawiść ludzi odmiennych kultur ma swoje źródło w walce sprzecznych memów o dominację w abstrakcji, na wzór i podobieństwo walki genów o dominację w świecie fizycznym. -Tu już przesadziłeś. Twoja wypowiedź by była zrozumiała musi być cała przeredagowana. W tej postaci poplątałeś wszystko co się dało, co czyni ją bigosem grafomańskim a la Hamerlik. Po co tam wpakowałeś abstrakcję, kiedy rozmawiasz o rzeczywistości? Jak wygląda walka sprzecznych memów? Znasz proces walki sprzecznych genów o dominację w świecie fizycznym? Kiedy Ty zaczniesz poprawnie i zrozumiale pisać po polsku, Polaku, podobno kształcony ekonomisto? Czy Twoją pracę dyplomową pisałeś podobnie i recenzenci wszystko rozumieli? Odpowiesz choć na jedno z pytań jakie zadałem? Czy wiesz co to jest zdanie pytające? To takie zdanie, które na końcu treści ma taki znak. "?"
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Religia i kultura to pojęcia bardzo zbliżone praktycznie synonimy. W chodzi w nich o specyficzne systemy emocjonalne jakie rozwijają się w psyche ludzi. Tym specyficznym systemom emocjonalnym towarzyszą odrębne systemy pojęciowe a to nie tylko odmienne pojęcia prawdy i dobra ale praktycznie odmienne wizje całego świata. Pojęcie wiernych i roznowiercow można zastosować do każdej ideologii i to nie musi mieć nic wspólnego z istnieniem Pana w niebie. Roznowiercy ideologiczni będą się nienawidzić tak samo jak roznowiercy religijni i pójdą ze sobą na wojnę w celu zapanowania nad wszystkimi umysłami określonej ideologii, za którą stoją. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Nie trzeba mieszkać w kraju Arabskim | >Wystarczy 20 lat spędzić w kraju arabskim, żeby islamskie memy opętały umysł i nie ma od tego ucieczki. W otoczeniu islamu każdy ostatecznie stanie się islamista, w otoczeniu katolicyzmu podobnie.
Konkludując twe słowa można powiedzieć, że zło zawsze zwycięża? Polowania na czarownice się skończyły, jednak wstrętni ludzie co jakiś czas próbują zapanować nad nami. Kiedyś to była inkwizycja i stosy. Dzisiaj inkwizytorem jest prokurator generalny ze swoimi wydumanymi oskarżeniami. Co prawda nie bardzo mu się udało stworzyć strefy wolne od LGBT, ale ma przecież wiele innych narzędzi. Na koniec zawsze może liczyć na naszego rodzimego Ruhollaha Chomejniego, który nakaże swojej armii fanatyków by podpisywali się pod petycją o zaostrzenie kar dla niewiernych.
Większość ludzi których znam, spotykam, to siłą rzeczy katolicy. Są naprawdę wspaniali. Nie przypinam ludziom łatki. Kanaliom mówię wprost co myślę, a zdarzają się po jednej i drugiej stronie.
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Nie trzeba mieszkać w kraju Arabskim | > Kiedyś to była inkwizycja i stosy.To jest wciąż ten sam mechanizm psychiczny walki z kulturowymi odmieńcami po wyewoluowaniu i ucywilizowaniu. Ludzie automatycznie nienawidzą wszystkich, którzy mają odmienne uczucia, za za nimi odmienne sądy i wierzenia, odmienne pojęcia prawdy i dobra. Sądzę, że te same mechanizmy odnajdziemy wśród zwierząt społecznych innych gatunków jeśli znajdziemy osobników o odmiennych instynktach, te stworzenia mimo przynależności do jednego gatunku będą się nienawidzić i wzajemnie zwalczać. Ci nienawidzący ludzie są jak roboty, to nie ich wina oni tak po prostu muszą i nie mają innej możliwości, bo tak czują. Kwestia jak Ty się wobec takich ludzi zachowasz. Czy będziesz ich i ich agresję tolerował czy pójdziesz z nimi na wojnę. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Konkludując twe słowa można powiedzieć, że zło zawsze zwycięża?To jest wojna różnych kultur czy mówiąc bardziej o fundamentach wojna różnych ideologii. Ostatecznie zywciezy taka ideologia, która zapewnia swoim wiernym największą siłę i moc. Wszystko zależy od tego czy poradzisz innowierców odeprzeć. Czy masz wystarczająco motywacji, siły i środków, żeby innowiercy nie zdominowali twojego życia. Jak na razie to innowiercy próbują Ci narzucić swoje zasady a Ty musisz się przed tym bronić. Być może w przyszłości to Ty im narzucisz własne zasady a oni będą potrafili się Ci sprzeciwić. To zależy ile twoja ideologia dostarczy Ci kalorii i jak przez to rozwiną się twoje mięśnie i mózg. To jest dobór naturalny. Natura poszukuje osobników o najlepszych instynktach. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: Tęczowa zaraza, hodowla, produkcja dzieci | >Nienawiść do odmiennej kultury a zatem do odmiennych emocji, wierzeń i sądów jest powszechna. Praktycznie na każdym styku kultur toczy się taka czy inną wojna. Niektóre kultury są bardziej inne mniej agresywne. najbardziej agresywni są usazydzi, z powodu roznicy kultur napadli na Irak, Afganistan, Libie, zgineło i popadło w biede miliony ludzi, są agresywni wobec Kuby, Wenezueli, Chin
>Wystarczy 20 lat spędzić w kraju arabskim, żeby islamskie memy opętały umysł i nie ma od tego ucieczki. W otoczeniu islamu każdy ostatecznie stanie się islamista, w otoczeniu katolicyzmu podobnie. kultura islamska jest ciekawa np Iran, Turcja
|
|
 | | Thoter (6650 punktów) | >Niektóre kultury są bardziej inne mniej agresywne.
Najbardziej agresywna jest ta "kultura", która atakuje a krzyczy, że się broni.
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > >Niektóre kultury są bardziej inne mniej agresywne.> Najbardziej agresywna jest ta "kultura", która atakuje a krzyczy, że się broni.W ramach określonej kultury występują jednostki, które z chorej chciwości manipulują emocjami tłumu dla swojego zysku i na szkodę innych ludzi i zastanawiam się czy te jednostki to także część tej kultury czy już inna kultura w jej ramach. Szarley zarzucił mi podpalenie Reichstagu i tak się zastanawiam czy można podpalić Reichstag, żeby oskarżyć o podpalenie przeciwników politycznych zyskując tym samym szczególnie prawa i nieograniczoną władzę nad ludźmi? pl.m.wikipedia.org/wiki/Pożar_ReichstaguCzy kłamcy są częścią kultury czy kimś spoza niej? youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| |  | | Thoter (6650 punktów) |
>Szarley zarzucił mi podpalenie Reichstagu i tak się zastanawiam czy można podpalić Reichstag, >żeby oskarżyć o podpalenie przeciwników politycznych zyskując tym samym szczególnie prawa i >nieograniczoną władzę nad ludźmi?
Dopiero jak ktoś niepowołany ujawni archiwa brytyjskie to będzie można napisać historię XX w. Ciekawa jest historia tego co się działo w ZSRR w 1937 roku. Aresztowano 1,7 mln ludzi, wymordowano ok. miliona. Do mordowania użyto tzw. trojek. Dano im prawo wykonywania kary śmierci, bez możliwości odwołania. Potem członków tych trojek wymordowano. To mordowanie to był brytyjski zamach stanu i przejęcie władzy nad Armią Czerwoną, którą od razu skierowano na Niemców. O tym przemyślanym ludobójstwie nigdzie nie przeczytasz. Armię Czerwoną do 1937 roku tworzyli Niemcy. W 1938 roku utworzono w ZSRR nową szkołę propagandy, która od razu zaczęła tworzyć sowieckie kanalie ziejące nienawiścią do Niemców. Propagandystą antyniemieckim był Ilja Erenburg. W 1938 roku Brytyjczycy i Amerykanie przygotowali walec, który potem dozbroili i przez Polskę puścili na Niemców. Żebyśmy nie stawiali oporu Armii Czerwonej to nas trochę wymordowali. W 1937 r. wymordowano m.in. 110 091 Polaków. Zawarliśmy sojusz obronny z Brytyjczykami, którzy po nas przepuścili swój walec. Za partiami kryją się obce agentury i spece od psychologii tłumu. Tak jak dzisiaj ogłupiono Polaka i Ukraińca to jest mistrzostwo świata. Mamy dokończenie tzw. drugiej wojny światowej zaplanowanej za oceanem. Europejskie potęgi nie potrafiły się dogadać między sobą, to zostaliśmy skolonizowani przez Amerykę. Dzisiaj europejskie DEMOKRATYCZNE władze, pokornie czytają z kartki, co im Ameryka napisała. A demokratyczne władze cherlawych małych i słabych narodów są używane do SZCZEKANIA na Rosję i Chiny. Tak jak dzisiaj wygląda świat tak samo wyglądał sto lat temu. Niemcy stawały się coraz silniejsze to ich Brytyjczycy ZAATAKOWALI używając do tego jak zwykle Słowian. Teraz Chińczyk stał się silniejszy i ma te same problemy. My będziemy robić na to, by nasz jaśnie pan okupant, pokonał Chiny. Demokratyczne władze Japonii i Australii wyraziły zgodę na to, by ta konfrontacja sił odbyła się na ich terenie. Czy nam coś grozi?? Pokolenie mówiących po polsku istot, które ma teraz operowane szare komórki, przez speców, co mają do tego specjalnego nosa, jak będzie więcej ważyć, to im będzie wszystko jedno. Dla nich najważniejsze będą bajki z telewiora.
|
|
| | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Oj biedni Ci Niemcy, zbudowali sobie armię czerwoną i wróg im ją przejął. Adolf jak się domyślam to był zwykły pajac, który nie rozumiał nic z tego co się w rzeczywistości wyprawia. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| alsor (3283 punktów) | > Jest zbyt wiele demonów w ludziach, którzy twierdzą, że wierzą w Boga, by akceptować >poziom argumentacji tych mających przekonanie, że skoro są wyznawcami jakiś doktryn i poczują się >urażeni, mają prawo krzywdzić (a nawet mordować) innych. Jedni używają noża, inni słów. "Tęczowa >zaraza, hodowla, produkcja dzieci, których nikt nie pokocha". > Czy mogę jeszcze podobnie i bezkarnie powiedzieć o ludziach, którzy tolerują albo używają słowa> "zaraza" w stosunku do tych, którzy maja inne preferencje seksualne czy światopoglądowe?> - Prawicowa dewocyjna zaraza zbiera podpisy pod ustawą, która pozwoli im jeszcze bardziej bezkarnie> atakować mnie w rzekomej obronie własnej. - Podoba się?> Swego czasu na tym forum znalazły się osoby potępiające Salmana Rushdiego, mimo że -jestem tego> pewny- nie czytali Szatańskich wersetów. Szczególnie im polecam, póki naszemu szeryfowi nie> przyjdzie do głowy karanie za czytanie tego typu powieści. sięgnięcie po nią. Ewentualnie przeczytać> dość obszerną recenzje.> "Licząca prawie 600 stron powieść Salmana Rushdiego zmusza czytelnika do zanurzenie się w świecie, w> którym brak etycznie rozumianej świętości. Każdy z głównych bohaterów jest ubrudzony grzechem -> obfitującego w zdrady, pozbawionego empatii i pełnego słabości konformizmu lub okrutnego i> bezdusznego fanatyzmu. Granice dobra i zła, realności i nadnaturalności, sakralności i szaleństwa> nieustannie się tam zacierają, kierując losy bohaterów w kierunku coraz dziwniejszych wydarzeń.> Lektura książki wciąga czytelnika także w świat, w którym magiczny orient miesza się z angielską> rzeczywistością, duchowość miesza się z bluźnierstwem, proza życia miesza się ze światem> nadprzyrodzonym, a asceza napotyka niejednoznaczny świat biznesu. Jest to książka pomieszania pojęć,> która pozostawia czytelnika z mętlikiem w głowie i propozycją nowego spojrzenia na rzeczywistość."> woblink.co(*)ntrowersyjna-powiesc-xx-wieku/Gadanie o pedałach jest zawsze.. dwubiegunowe.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|