Racjonalista - Strona głównaDo treści
Klub Milionerów "Dobrej Zmiany"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
16-08-2022 07:39romaro (25211 punktów)Klub Milionerów "Dobrej Zmiany"
Ocena 4 na 4
Bianka Mikołajewska:
Przekopaliśmy się przez raporty 19 spółek giełdowych z udziałem Skarbu Państwa. 122 "ludzi dobrej zmiany" zarobiło w nich aż 267 mln zł. 66 osób zostało milionerami lub multimilionerami.


- 16 osób od 5 do 10 mln zł,
- 28 osób - od 2 do 5 mln zł,
- 21 osób - od 1 do 2 mln zł,
- 37 osób - od kilkuset tysięcy do 1 mln zł

wiadomosci(*)zanych-z-pis-6800300344855040a
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
>Bianka Mikołajewska:
Przekopaliśmy się przez raporty 19 spółek giełdowych z udziałem
>Skarbu Państwa. 122 "ludzi dobrej zmiany" zarobiło w nich aż 267 mln zł. 66 osób zostało milionerami
>lub multimilionerami.

>- 16 osób od 5 do 10 mln zł,
>- 28 osób - od 2 do 5 mln zł,
>- 21 osób - od 1 do 2 mln zł,
>- 37 osób - od kilkuset tysięcy do 1 mln zł
>wiadomosci(*)zanych-z-pis-6800300344855040a

I na tym "od zawsze" polega idea zdobywania władzy: bo można się dorobić na resztę życia. Większość osób o tym wie, tylko na fR udają zdziwionych Tak było za PRL, SLD, PO i pewnie jeszcze długo będzie. Bo lud to kupuje. W takim duchu jest wychowywany i wszystkim to pasuje.

Nie można się więc dziwić, że Ci ludzie zrobią wszystko, żeby tylko PIS nie stracił władzy. Bo to jest ich być lub nie być. A podobnych, choć na mniejszą skalę, są pewnie tysiące.
No i te wyliczenia obejmują tylko oficjalne dochody. A jak wiadomo, w Polsce oficjalne dochody to kropla w morzu faktów

Całkiem na podobnych zasadach funkcjonuje UE. Tylko na większą skalę. Ciekawe, czy ktoś (jakiś dociekliwy dziennikarz) to podsumuje. Pewnie nie szybko Bo trzeba mieć odwagę. No i mnożna po takim artykule już nie znaleźć nigdzie pracy.
16-08-2022 09:06 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Większość osób o tym wie, tylko na fR udają zdziwionych
>Całkiem na podobnych zasadach funkcjonuje UE. Tylko na większą skalę.
Jak można tak relatywizować złodziejstwo, które u nas panuje? - Dlatego, że u murzynów też kradną?

>Całkiem na podobnych zasadach funkcjonuje UE.
>Ciekawe, czy ktoś (jakiś dociekliwy dziennikarz) to podsumuje.
Podsumowali. Dwie partie, w tym SP zostały o oskarżone o przekręty. w stosunku do jednej z nich toczy się postępowanie. Zgadnij której?
Gdy chodzi o indywidualne przekręty, najlepszym przykładem. już memem, jest Rysio Czarnecki, który zobowiązał się oddać, to co na kilometrówkach uzbierał. Bardziej grubym przykładem jest oskarżenie przeciwko byłemu kanclerzowi Gerhardowi Schroederowi (SPD) - Sprawa dotyczy paragrafu 7: Zbrodnie przeciwko ludzkości z Międzynarodowego Prawa Karnego.

>Pewnie nie szybko Bo trzeba mieć odwagę. No i mnożna po takim artykule już nie znaleźć nigdzie pracy.

Dlatego najlepiej zachować symetryzm - trochę w tych, troche w tamtych, a najlepiej w obcych. Ci akurat gówno mi zrobią.
DyktaFon (9281 punktów)
>>Większość osób o tym wie, tylko na fR udają zdziwionych
>>Całkiem na podobnych zasadach funkcjonuje UE. Tylko na większą skalę.
>Jak można tak relatywizować złodziejstwo, które u nas panuje? - Dlatego, że u murzynów też kradną?

Ja tylko przedstawiam swoje opinie. Nie ja powołałem UE i zorganizowałem zasady, na jakich ona działa. A przyklepali to ci, co głosowali, że to świetne rozwiązanie.

>>Całkiem na podobnych zasadach funkcjonuje UE.
>>Ciekawe, czy ktoś (jakiś dociekliwy dziennikarz) to podsumuje.
>Podsumowali. Dwie partie, w tym SP zostały o oskarżone o przekręty. w stosunku do jednej z nich toczy się postępowanie. Zgadnij której?
>Gdy chodzi o indywidualne przekręty, najlepszym przykładem. już memem, jest Rysio Czarnecki, który zobowiązał się oddać, to co na kilometrówkach uzbierał. Bardziej grubym przykładem jest oskarżenie przeciwko byłemu kanclerzowi Gerhardowi Schroederowi (SPD) - Sprawa dotyczy paragrafu 7: Zbrodnie przeciwko ludzkości z Międzynarodowego Prawa Karnego.

To są pojedyncze fakty, potwierdzające tylko moją opinię. Ale zasadniczo nic nie znaczące. Jestem prawie pewny, że to czubek góry lodowej. Te niewykryte przekręty, to jest codzienność we wszelkich urzędach i podobnych instytucjach.

>>Pewnie nie szybko Bo trzeba mieć odwagę. No i mnożna po takim artykule już nie znaleźć nigdzie pracy.
>Dlatego najlepiej zachować symetryzm - trochę w tych, troche w tamtych, a najlepiej w obcych. Ci akurat gówno mi zrobią.

16-08-2022 09:13 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>>Bianka Mikołajewska:
Przekopaliśmy się przez raporty 19 spółek giełdowych z udziałem
>>Skarbu Państwa. 122 "ludzi dobrej zmiany" zarobiło w nich aż 267 mln zł. 66 osób zostało milionerami
>>lub multimilionerami.

>>- 16 osób od 5 do 10 mln zł,
>>- 28 osób - od 2 do 5 mln zł,
>>- 21 osób - od 1 do 2 mln zł,
>>- 37 osób - od kilkuset tysięcy do 1 mln zł
>>wiadomosci(*)zanych-z-pis-6800300344855040a
>I na tym "od zawsze" polega idea zdobywania władzy: bo można się dorobić na resztę życia. Większość osób o tym wie, tylko na fR udają zdziwionych Tak było za PRL, SLD, PO i pewnie jeszcze długo będzie. Bo lud to kupuje. W takim duchu jest wychowywany i wszystkim to pasuje.


Nie. Tobie to pasuje. Nie wypowiadaj się w moim imieniu.

To raczej twoje myślenie sparawia że tak się dzieje.


Są takie prace gdzie coś łatwo ukraść i jest tzw zmowa.
I jak się nie kradnie to jest masakrycznie.

Ty jak napisałeś jesteś już tak wychowany że akceptujesz takie sprawy.

Ja nie.
Już nie wiem kim się bardziej brzydsze Hamerlikiem okrągłym czy tobą .
16-08-2022 09:44 
 Ocena 4 na 4
romaro (25211 punktów)"Praca, pokora, umiar"
>To raczej twoje myślenie sparawia że tak się dzieje.
Duża cześć naszych rodaków tak myśli i dlatego, nie powiem, że każdy następny urzędnik będzie się czuł bezkarny, ale na pewno niejeden. Jest tu rencista, emeryt? Szykują dla was rewaloryzacje, Nie mogą się zdecydować czy to ma być 1%, czy 1,3%, ale zwróćcie uwagę jak apanaże rewaloryzują sobie prominentni urzędnicy PZU

DyktaFon (9281 punktów)Odp: Klub Milionerów "Dobrej Zmiany"
>>>Bianka Mikołajewska:
Przekopaliśmy się przez raporty 19 spółek giełdowych z udziałem
>>>Skarbu Państwa. 122 "ludzi dobrej zmiany" zarobiło w nich aż 267 mln zł. 66 osób zostało milionerami
>>>lub multimilionerami.

>>>- 16 osób od 5 do 10 mln zł,
>>>- 28 osób - od 2 do 5 mln zł,
>>>- 21 osób - od 1 do 2 mln zł,
>>>- 37 osób - od kilkuset tysięcy do 1 mln zł
>>>wiadomosci(*)zanych-z-pis-6800300344855040a
>>I na tym "od zawsze" polega idea zdobywania władzy: bo można się dorobić na resztę życia. Większość osób o tym wie, tylko na fR udają zdziwionych Tak było za PRL, SLD, PO i pewnie jeszcze długo będzie. Bo lud to kupuje. W takim duchu jest wychowywany i wszystkim to pasuje.
>Nie. Tobie to pasuje. Nie wypowiadaj się w moim imieniu.

I wice wersal

>To raczej twoje myślenie sparawia że tak się dzieje.

Moje myślenie najwyżej sprawia, że ja coś robię. To "że tak się dzieje" sprawia myślenia milionów innych ludzi.

>Są takie prace gdzie coś łatwo ukraść i jest tzw zmowa.
>I jak się nie kradnie to jest masakrycznie.
>Ty jak napisałeś jesteś już tak wychowany że akceptujesz takie sprawy.

Wyciąganie wniosków z przeczytanych treści to nie najmocniejsza Twoja strona. Więc ćwicz...

>Ja nie.
>Już nie wiem kim się bardziej brzydsze Hamerlikiem okrągłym czy tobą .

Każdy robi, to co lubi. Jedni czytają dla przyjemności, inni z obrzydzenia A jeszcze inni nigdy nie nauczą się pisać poprawnie, nawet, jak mają komputerowe słowniki, to im ciężko idzie...
16-08-2022 11:25 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>>Bianka Mikołajewska:
Przekopaliśmy się przez raporty 19 spółek giełdowych z udziałem
>>>>Skarbu Państwa. 122 "ludzi dobrej zmiany" zarobiło w nich aż 267 mln zł. 66 osób zostało milionerami
>>>>lub multimilionerami.

>>>>- 16 osób od 5 do 10 mln zł,
>>>>- 28 osób - od 2 do 5 mln zł,
>>>>- 21 osób - od 1 do 2 mln zł,
>>>>- 37 osób - od kilkuset tysięcy do 1 mln zł
>>>>wiadomosci(*)zanych-z-pis-6800300344855040a
>>>I na tym "od zawsze" polega idea zdobywania władzy: bo można się dorobić na resztę życia. Większość osób o tym wie, tylko na fR udają zdziwionych Tak było za PRL, SLD, PO i pewnie jeszcze długo będzie. Bo lud to kupuje. W takim duchu jest wychowywany i wszystkim to pasuje.
>>Nie. Tobie to pasuje. Nie wypowiadaj się w moim imieniu.
>I wice wersal

Przeczytaj sobie na głos co piszesz.

Napisałeś wszystkim .

>>To raczej twoje myślenie sparawia że tak się dzieje.
>Moje myślenie najwyżej sprawia, że ja coś robię. To "że tak się dzieje" sprawia myślenia milionów innych ludzi.
>>Są takie prace gdzie coś łatwo ukraść i jest tzw zmowa.
>>I jak się nie kradnie to jest masakrycznie.
>>Ty jak napisałeś jesteś już tak wychowany że akceptujesz takie sprawy.
>Wyciąganie wniosków z przeczytanych treści to nie najmocniejsza Twoja strona. Więc ćwicz...

Chyba tobie.

Napisałeś i wszystkim to pasuje. Nie mi nie pasuje.

Poproś kogoś żeby dokonał korekty twoich tekstów jak je nagłos przeczytasz.


Proponuję.
Mi jako dyktafon to pasuje

>>Już nie wiem kim się bardziej brzydsze Hamerlikiem okrągłym czy tobą .
>Każdy robi, to co lubi. Jedni czytają dla przyjemności, inni z obrzydzenia A jeszcze inni nigdy nie nauczą się pisać poprawnie, nawet, jak mają komputerowe słowniki, to im ciężko idzie...

Kup sobie słownik jak nie masz kogoś do korekt
I sprawdź kim są "wszyscy"

Jeśli nie potrafisz wyjaśnić co piszesz .
To nie zaliczaj mnie do siebie i do tego jak zostałeś wychowany

To że tobie nie przeszkadza smrd i polecasz czytać książki to nie znaczy ze inni są tacy jak ty.

Potem zacznij używać wyrazów w zdaniach tak by miały sens nie tylko dla ciebie.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>I na tym "od zawsze" polega idea zdobywania władzy:

Państwo zajmie się prowadzeniem działalności gospodarczej i biznesmeni, którzy się wokół tego kręcą koszą hajs. Co w tym dziwnego?

To, że biznesmeni mają poglądy polityczne?

Hajs należy się obywatelowi a nie biznesmenowi, bo firma państwowa?

Nigdy w życiu

Najpierw potrzeba byłoby zakwestionować kapitalistyczny porządek państwa, bo w tym porządku, który istnieje, hajs jest dla biznesmenów.

Przyjdą kolejni i będzie to samo, więc po co w ogóle o tym mówić?

youtu.be/5VCiU1osa3w
okragly (21676 punktów)
powodem cierpienia jest nasz buk zwany liberalizm, w 3 osobach (indywidualizm, wolność, własność) z nim slawne haslo, pierwszy milion trzeba ukraść,

niech żyje geniusz libkow niedorozwojkow, balcerowicz
tak bym chciał by powstały urzedy emigracyjne im balcerowicza, urzedy bezrobocia im naszego bohatera, urzedy plodności im balcerowicza, urząd bezdomności im leszka, urząd biedy im lb, urząd rozwoju im libka niedorozwojka lb. Szkoda żeby największy geniusz racjonalistów, większy od jp2 się tak marnował

na poczatek proponuje nazwać nasz portal im balcerowicza w końcu zawsze mawial, że 2+2=4, po prostu geniusz

a ja wam ręczę, i mogę udowodnić, że w raju 2+2=6
no ale my są libki niedorozwojki, 2+2 musi być = 4
16-08-2022 15:42 
 Ocena 4 na 4
Berzerac (5671 punktów)
>powodem cierpienia jest nasz buk zwany liberalizm, w 3 osobach (indywidualizm, wolność, własność) z nim slawne haslo, pierwszy milion trzeba ukraść,
>niech żyje geniusz libkow niedorozwojkow, balcerowicz
>tak bym chciał by powstały urzedy emigracyjne im balcerowicza, urzedy bezrobocia im naszego bohatera, urzedy plodności im balcerowicza, urząd bezdomności im leszka, urząd biedy im lb, urząd rozwoju im libka niedorozwojka lb. Szkoda żeby największy geniusz racjonalistów, większy od jp2 się tak marnował
>na poczatek proponuje nazwać nasz portal im balcerowicza w końcu zawsze mawial, że 2+2=4, po prostu geniusz
>a ja wam ręczę, i mogę udowodnić, że w raju 2+2=6
>no ale my są libki niedorozwojki, 2+2 musi być = 4
>

O tej porze już na haju? Masakra.
16-08-2022 15:47 
 Ocena 6 na 6
farmer (22440 punktów)
>>powodem cierpienia jest nasz buk zwany liberalizm, w 3 osobach (indywidualizm, wolność, własność) z nim slawne haslo, pierwszy milion trzeba ukraść,
>>niech żyje geniusz libkow niedorozwojkow, balcerowicz
>>tak bym chciał by powstały urzedy emigracyjne im balcerowicza, urzedy bezrobocia im naszego bohatera, urzedy plodności im balcerowicza, urząd bezdomności im leszka, urząd biedy im lb, urząd rozwoju im libka niedorozwojka lb. Szkoda żeby największy geniusz racjonalistów, większy od jp2 się tak marnował
>>na poczatek proponuje nazwać nasz portal im balcerowicza w końcu zawsze mawial, że 2+2=4, po prostu geniusz
>>a ja wam ręczę, i mogę udowodnić, że w raju 2+2=6
>>no ale my są libki niedorozwojki, 2+2 musi być = 4
>>
>O tej porze już na haju? Masakra.
>

ukryłem se człowieka.....ale wyciągasz jego wpisy i się dowiedziałem co napisał...ehhhh
16-08-2022 16:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>powodem cierpienia jest nasz buk zwany liberalizm, w 3 osobach (indywidualizm, wolność, własność) z nim slawne haslo, pierwszy milion trzeba ukraść,
>>>niech żyje geniusz libkow niedorozwojkow, balcerowicz
>>>tak bym chciał by powstały urzedy emigracyjne im balcerowicza, urzedy bezrobocia im naszego bohatera, urzedy plodności im balcerowicza, urząd bezdomności im leszka, urząd biedy im lb, urząd rozwoju im libka niedorozwojka lb. Szkoda żeby największy geniusz racjonalistów, większy od jp2 się tak marnował
>>>na poczatek proponuje nazwać nasz portal im balcerowicza w końcu zawsze mawial, że 2+2=4, po prostu geniusz
>>>a ja wam ręczę, i mogę udowodnić, że w raju 2+2=6
>>>no ale my są libki niedorozwojki, 2+2 musi być = 4
>>>
>>O tej porze już na haju? Masakra.
>ukryłem se człowieka.....ale wyciągasz jego wpisy i się dowiedziałem co napisał...ehhhh

są takie małpy, które zakrywają oczy (widziałeś 3 małpy, jedna zakrywa oczy, druga uszy. 3 ...)
też tak mam, nie czytam libków niedorozwojkow, nie oglądam TV, nie słucham radia, nie czytam prasy, nie oglądam usazydów filmów ani bajek, to wszystko to propaganda patoelit

fizyka jest wiedzą obiektywną, zauważ ilu dzisiaj grzebie po śmietnikach, ilu wyjechało, a może przyjechał ktoś z "raju" zachodniego
za PO tylko wyjeżdżali, pozostali grzebali po śmietnikach, spali na klatkach schodowych, balcerowicz bogiem biedy, cierpienia, upadku, upodlenia.

niech żyje nasz buk, balcerowicz, hip hip, huraaaa, huraaaa my jesteśmy libki niedorozwojki, a kto nam zabroni? na tym polega wolność, indywidualizm.
16-08-2022 16:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>powodem cierpienia jest nasz buk zwany liberalizm, w 3 osobach (indywidualizm, wolność, własność) z nim slawne haslo, pierwszy milion trzeba ukraść,
>>niech żyje geniusz libkow niedorozwojkow, balcerowicz
>>tak bym chciał by powstały urzedy emigracyjne im balcerowicza, urzedy bezrobocia im naszego bohatera, urzedy plodności im balcerowicza, urząd bezdomności im leszka, urząd biedy im lb, urząd rozwoju im libka niedorozwojka lb. Szkoda żeby największy geniusz racjonalistów, większy od jp2 się tak marnował
>>na poczatek proponuje nazwać nasz portal im balcerowicza w końcu zawsze mawial, że 2+2=4, po prostu geniusz
>>a ja wam ręczę, i mogę udowodnić, że w raju 2+2=6
>>no ale my są libki niedorozwojki, 2+2 musi być = 4
>O tej porze już na haju? Masakra.
dopiero jak sobie wypije, piszę prawdę
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Bianka Mikołajewska:
Przekopaliśmy się przez raporty 19 spółek giełdowych z udziałem Skarbu Państwa. 122 "ludzi dobrej zmiany" zarobiło w nich aż 267 mln zł. 66 osób zostało milionerami lub multimilionerami.

Czy to źle, że w tym najlepszym z ustrojów nikt nikomu nie zabrania inwestować i zarabiać na giełdzie?

cr
romaro (25211 punktów)
>Czy to źle, że w tym najlepszym z ustrojów nikt nikomu nie zabrania inwestować i zarabiać na giełdzie?
Najpierw musielibyśmy zredefiniować obecny ustrój Polski wdrażany przez Dobrą Zmianę? Czy on jest najlepszy? Ja nie mam wątpliwości.
DyktaFon (9281 punktów)
>>Czy to źle, że w tym najlepszym z ustrojów nikt nikomu nie zabrania inwestować i zarabiać na giełdzie?
>Najpierw musielibyśmy zredefiniować obecny ustrój Polski wdrażany przez Dobrą Zmianę? Czy on jest najlepszy? Ja nie mam wątpliwości.
>
Wszystkie aktualne ustroje w Polsce są tymi najlepszymi. W każdym razie tak podają w tv. Co najmniej na przestrzeni ostatniego półwiecza. Dlatego żadne definicje nie są tu potrzebne.

W ogóle wszyscy aktualnie przy władzy doskonale zarabiają na giełdzie. Przynajmniej od czasu jej istnienia (wcześniej też zarabiali, tyle, że nie było wiadomo jak... A dziś wszystko jasne i przejrzyste )
romaro (25211 punktów)
>Wszystkie aktualne ustroje w Polsce są tymi najlepszymi. W każdym razie tak podają w tv. Co najmniej na przestrzeni ostatniego półwiecza. Dlatego żadne definicje nie są tu potrzebne.
>W ogóle wszyscy aktualnie przy władzy doskonale zarabiają na giełdzie.

Bo szczególnie obecnie do polityki nie idzie się dla pieniędzy, dla pieniędzy idzie się do Zjednoczonej Prawicy.

Przykład:
Członek zarządu PZU. Były prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonom. Członek rady nadzorczej Alior Banku i sp. Dom Invest, należącej do państwowej Agencji Mienia Woj.
9 399 000,00 zł.

>Przynajmniej od czasu jej istnienia (Giełdy) (wcześniej też zarabiali, tyle, że nie było wiadomo jak... A dziś wszystko jasne i przejrzyste
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Czy to źle, że w tym najlepszym z ustrojów nikt nikomu nie zabrania inwestować i zarabiać na giełdzie?
>Najpierw musielibyśmy zredefiniować obecny ustrój Polski
Ustrój wszystkiemu winien?


cr
18-08-2022 06:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Czy to źle, że w tym najlepszym z ustrojów nikt nikomu nie zabrania inwestować i zarabiać na giełdzie?
>>Najpierw musielibyśmy zredefiniować obecny ustrój Polski
>Ustrój wszystkiemu winien?
ustrój (konstytucja) to DNA organizmu zwanego panstwo, obecnie jest liberalny co oznacza INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ a więc nie ma co się dziwić, że powstał klub milionerów dobrej zmiany, wypelnila sie konstytucja (DNA), za Balcerowicza bylo, że pierwszy milion trzeba ukraść
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Bianka Mikołajewska:
Przekopaliśmy się przez raporty 19 spółek giełdowych z udziałem
>Skarbu Państwa. 122 "ludzi dobrej zmiany" zarobiło w nich aż 267 mln zł. 66 osób zostało milionerami lub multimilionerami.

A jakby oni w tych spółkach zarobili owe miliardy wykonując jakąś pracę, np własnoręcznie brukując drogę, to też źle?

cr
18-08-2022 09:47 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>A jakby oni w tych spółkach zarobili owe miliardy wykonując jakąś pracę, np własnoręcznie brukując drogę, to też źle?
To. że pisowskiej drogi - prowadzącej nas do piekła - jeszcze wyraźnie nie widać, nie znaczy, że jej nam nie brukują.
Polska 🇵🇱 z największym spadkiem PKB w relacji kwartał do kw. w Europie.
pbs.twimg.(*)AIyzZ5?format=png&name=900x900
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>A jakby oni w tych spółkach zarobili owe miliardy wykonując jakąś pracę, np własnoręcznie brukując drogę, to też źle?
>To. że pisowskiej drogi - prowadzącej nas do piekła - jeszcze wyraźnie nie widać, nie znaczy, że jej nam nie brukują.
Hipotez można formułować nieskończenie wiele - jedne zgrabniejsze od drugich.


cr
19-08-2022 11:42 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>>>A jakby oni w tych spółkach zarobili owe miliardy wykonując jakąś pracę, np własnoręcznie brukując drogę, to też źle?
>>To. że pisowskiej drogi - prowadzącej nas do piekła - jeszcze wyraźnie nie widać, nie znaczy, że jej nam nie brukują.
>Hipotez można formułować nieskończenie wiele - jedne zgrabniejsze od drugich.

Piekło jest pełne dobrych intencji, ale nie wszystkie będą dość wyrafinowane. Choć przyznam - i moją hipotezę można udoskonalić.
Thoter (6650 punktów)

>A jakby oni w tych spółkach zarobili owe miliardy wykonując jakąś pracę, np własnoręcznie brukując drogę, to też źle?

W państwowych spółkach się nie pracuje tylko służy narodowi.
Żeby móc służyć trzeba sobie na to najpierw zasłużyć.
Jak już sobie na to zasłużyliśmy, to z tego wynika, że rozumieliśmy komu i jak najpierw trzeba było się przysłużyć. W zamian za tą przysługę trzeba się odsłużyć. Przysługa, służba i odsługa wszystko to odbywa się za pieniądze podatników i oczywiście dla ich dobra.
Ten co decyduje gdzie i kogo obdarzyć synekurą służenia sam jest w kłopocie, by nie musiał iść na chorobowe, gdy go lud nie wybierze, do demokratycznego rządzenia.
Demokratyczny decydent tworzy trzystopniową demokratyczną hierarchię składającego się z: wybrańca ludu, wybranych przez niego służących i otumanionych frajerów. Wybraniec ludu i jego służący żyją w finansowej symbiozie, pasożytując na otumanionych demokratycznie frajerach. Właściwi służący, potrafiący tworzyć lokalne zbiorowiska demokratycznych frajerów, gwarantują sobie dostanie życie, a decydentowi zapewniają demokratyczny elektorat frajerów, który można używać do różnych "wzniosłych" celów, oczywiście dla dobra ludu.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>A jakby oni w tych spółkach zarobili owe miliardy wykonując jakąś pracę, np własnoręcznie brukując drogę, to też źle?
>W państwowych spółkach się nie pracuje
To skąd się tym państwowym spółkom bierze dochód?

cr
Thoter (6650 punktów)

>>W państwowych spółkach się nie pracuje
>To skąd się tym państwowym spółkom bierze dochód?

"Dochód" bierze z prowizji od naliczanych podatków, do towarów, na które władza ma monopol.
Władza może sobie zręcznie i szybko podreperować budżet, za pośrednictwem państwowych spółek.
U nas zarządy państwowych spółek, mianowane przez władzę, odwdzięczają się sponsorując władzy reklamę.
19-08-2022 17:59 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>W państwowych spółkach się nie pracuje
>>To skąd się tym państwowym spółkom bierze dochód?
>"Dochód" bierze z prowizji od naliczanych podatków
O dochód mi idzie, nie przychód.

cr
Thoter (6650 punktów)
>>>>W państwowych spółkach się nie pracuje
>>>To skąd się tym państwowym spółkom bierze dochód?
>>"Dochód" bierze z prowizji od naliczanych podatków
>O dochód mi idzie, nie przychód.

Mi też. Prowizja jest częścią przychodu.
19-08-2022 21:48 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>W państwowych spółkach się nie pracuje
>>>>To skąd się tym państwowym spółkom bierze dochód?
>>>"Dochód" bierze z prowizji od naliczanych podatków
>>O dochód mi idzie, nie przychód.
>Mi też. Prowizja jest częścią przychodu.
A idzie o DOCHÓD w sensie ekonomicznym, czyli "dodatni efekt zastosowania czynników wytwórczych".


cr
19-08-2022 22:10 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>>>>>>W państwowych spółkach się nie pracuje
>>>>>To skąd się tym państwowym spółkom bierze dochód?
>>>>"Dochód" bierze z prowizji od naliczanych podatków
>>>O dochód mi idzie, nie przychód.
>>Mi też. Prowizja jest częścią przychodu.
A netto jest częścią brutto.

>A idzie o DOCHÓD w sensie ekonomicznym, czyli "dodatni efekt zastosowania czynników wytwórczych".
W zasadzie po co stosować takie skomplikowane terminy jak przychód/dochód, brutto/netto.
Zgodzisz się droga Racjonalistko, polityka niektórym "politykom" życie ratuje.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zgodzisz się droga Racjonalistko, polityka niektórym "politykom" życie ratuje.

A biznes biznesmenom i co, to wyższa sprawiedliwość?

Jedni zabiegają o wybór produktów, drudzy o wybór ludzi.

Jedni monopolizują rynki a drudzy idee polityczne.

Nawet jeżeli państwowe organizacje gospodarcze są mniej efektywne od prywatnych, to za za prowadzenie biznesu należy się hajs.

Kiedy twoi już dorwą się do koryta biznes państwowy wciąż będzie się kręcił i będzie finansował ludzi, którzy będą politycznie bliżej Ciebie, przez co będziesz czuł się lepiej ale gorzej będą się czuli twoi przeciwnicy polityczni.

Kiedy dla Ciebie na nowo zapanuje dobro, dla innych ludzi zapanuje zło a my w kółko będziemy prowadzić te same dyskusje.


youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Mi też. Prowizja jest częścią przychodu.
>A netto jest częścią brutto.
Nie na moją kwestię tu odpowiadasz.

>W zasadzie po co stosować takie skomplikowane terminy jak przychód/dochód
Tu: aby krytykę uczynić konstruktywną.

>Zgodzisz się droga Racjonalistko, polityka niektórym "politykom" życie ratuje.
I to bardzo chętnie.

cr
romaro (25211 punktów)
>>>>Mi też. Prowizja jest częścią przychodu.
>>A netto jest częścią brutto.
>Nie na moją kwestię tu odpowiadasz.
Słusznie zauważyłaś.
>>W zasadzie po co stosować takie skomplikowane terminy jak przychód/dochód
>Tu: aby krytykę uczynić konstruktywną.
Szczypta cynizmu w mej wypowiedzi nie była skierowana w Twoją stronę.
>>Zgodzisz się droga Racjonalistko, polityka niektórym "politykom" życie ratuje.
>I to bardzo chętnie. ;
Wiedziałem...
Thoter (6650 punktów)
>>>>>>W państwowych spółkach się nie pracuje
>>>>>To skąd się tym państwowym spółkom bierze dochód?
>>>>"Dochód" bierze z prowizji od naliczanych podatków
>>>O dochód mi idzie, nie przychód.
>>Mi też. Prowizja jest częścią przychodu.
>A idzie o DOCHÓD w sensie ekonomicznym, czyli "dodatni efekt zastosowania czynników wytwórczych".

Państwowa spółka dodatni efekt ekonomiczny uzyskuje jeszcze poprzez zastosowanie czynników wytworzonych na papierze przez władzę.
Za komuny przy państwowych gospodarstwach rolnych utuczyli się, rozkradając je, małorolni szczerbaci chłopi. Państwowe spółki zostały opanowane przez dzieci tych, dzisiaj już obszarników i robią to samo, co ich wstępni. W państwowych spółkach tuczy się nam pierwsze pokolenie polskich demokratycznych "kapitalistów", bez szkół i nienawiści, której uczą w renomowanych uczelniach "cywilizowanego Zachodu".
Gdyby nie było komunizmu nie mielibyśmy, tam gdzie były PGR-y, obszarników i "kapitalistów".
W tym jest jakaś nadzieja, polscy złodzieje jak wyruszą w świat, to może będą potem, z łupami uciekać do Polski, jak Żydzi do Izraela. Podniesie nam się średnia naszego "bogactwa" i będzie o tym piała demokratyczna propaganda. Módlmy się żeby nam tylko obce wilki, nie zjadły tych naszych napasionych "kapitalistów".
20-08-2022 09:06 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Za komuny przy państwowych gospodarstwach rolnych utuczyli się, rozkradając je, małorolni szczerbaci chłopi.
Rozumiem Thoter, że twoi kremlowscy przyjaciele (łącznie z tobą), to chłopcy z pięknym porcelanowym uzębieniem, wykonanym z kradzionych ukraińskich sedesów.
A tak na marginesie, jeszcze jeden tego typu wpis, a masz w moich tematach bana.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Za komuny przy państwowych gospodarstwach rolnych utuczyli się, rozkradając je, małorolni szczerbaci chłopi.
>Rozumiem Thoter, że twoi kremlowscy przyjaciele (łącznie z tobą), to chłopcy z pięknym porcelanowym uzębieniem, wykonanym z kradzionych ukraińskich sedesów.
>A tak na marginesie, jeszcze jeden tego typu wpis, a masz w moich tematach bana.

Zastanawiam się czy to jest pogarda dla rosyjskiego systemu politycznego czy gospodarczego?

A może jedno i drugie?

Gospodarka Rosji wcale nie różni się od naszej i Zachodniej tak bardzo, poza dominacją kilku koncernów państwowych w Rosji panuje dziki kapitalizm.

Różnica jest taka, że dominujące firmy na zachodnich rynkach są prywatne a nie państwowe.

Jeżeli chodzi o system polityczny to w Rosji mamy przecież te same tajne wybory prawodawców. Czy problem w tym, że Ruscy wybierają wciąż tych samych ludzi przez dziesięciolecia?

Ruscy nienawidzą Zachodu tak samo jak Zachód nienawidzi Rosji i przez tę nienawiść zapewnie próbują na Ukrainie zabić rozwój Zachodu na Ukrainie.

Tak już jest z ludźmi, którzy wzajemnie nienawidzą się, że nie tylko życzą sobie wzajemnie śmierci ale też podejmują działania, żeby zabić wroga.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Tak już jest z ludźmi, którzy wzajemnie nienawidzą się, że nie tylko życzą sobie wzajemnie >śmierci ale też podejmują działania, żeby zabić wroga.

Jak wróg przyciągnął armaty pod rosyjską granicę to na co mieli czekać Rosjanie??
Historia Rosji upoważnia Rosjan do podjęcia wszelkich działań jakie uznają za stosowane do obrony przed atakiem: KOLEJNYCH OPŁACONYCH ŻYDÓW I ICH ZLECENIODAWCÓW.

W 1917 r. Niemcy opłacili INTELIGENTNYCH Żydów i użyli komunizmu do pokonania Rosji. Wszystko zrobili po to by móc korzystać z rosyjskiej bazy surowcowej, na co nie pozwalali i Brytyjczycy i Francuzi. Gdyby mogli kupować surowce od cara, TO BY WOJEN NIE BYŁO. Tzw. "wolna" i "niepodległa" Polska, powstała tylko po to, by brytyjska agentura miała gdzie postawić szlaban i mieć darmowe mięso armatnie.
W 1937 r. opłaceni przez Brytyjczyków Żydzi dokonali ludobójstwa w ZSRR. Żydzi z nowego NKWD wymordowali tych inteligentnych proniemieckich Żydów, sekcję zagraniczną NKWD, w której było 90% Żydów, Żydów, którzy skończyli niemieckie szkoły wojskowe i wyszkoloną przez nich kadrę oficerską. Wymordowano Żydów, którzy zajmowali się propagandą i WYKSZTAŁCONYCH komunistów, którzy uciekli z III Rzeszy do ZSRR, głównie Żydów. Wymordowali 42 tysiące Niemców, pracujących w radzieckim przemyśle i na kolei. Wymordowano 110 091 Polaków, 135 000 Polaków wtedy aresztowano.
Rosjan wymordowano 390 tys. 360 tys. wysłano do Gułagów. Wszystkie nacje mordowano a tym kierował żydowski zięć Jeżow, mordowaniem oficerów kierował Lew Zacharowicz Mechlis i Lepewski. W 1936 roku zorganizowano manewry, 85 tys. żołnierzy miało pokazać siłę niemieckiej Armii Czerwonej. W 1938 r. Armia Czerwona była już szkolona przez brytyjską i amerykańską agenturę. W 1938 r. powstała nowa szkoła propagandy antyniemieckiej, w innych budynkach. W starej szkole żydowskich nauczycieli wymordowano a w nowej, nowi Żydzi zaczęli szkolić kanalie antyniemieckie. Brytyjczycy i Amerykanie już produkowali na trzy zmiany uzbrojenie, które dostarczono do ZSRR. Terminale do przyjęcia tego uzbrojenia i PALIWA zaczęto budować w ZSRR w ROKU 1931. W 1938 r. przyśpieszono te inwestycje. Niemcy przegrali swoją walkę w 1937 roku.
W 1938 r. ruszyła na Niemcy radziecka machina wojenna, zarządzana przez Brytyjczyków. Niemcy opanowali Armię Czerwoną ale nie opanowali Kremla. W październiku 1933 r. w Merano we włoskim Tyrolu, w hotelu Bavaria, spotkał się Lew Trocki z niemieckim agentem Nikołajem Nikołajewiczem Krestinskim. Omawiano plany przeprowadzenia zamachu stanu w ZSRR i przejęcia władzy na Kremlu.
Trocki miał być szefem tego rządu, Radek szefem MSZ. Wszystkich wymordowano, dzisiaj o tym nigdzie nie przeczytasz.

www.worldc(*)s?referer=di&editionsView=true

Potrzebny mi jest ebook i kopie tych mikrofilmów. Hamerlik rozglądnij się za tym.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jak wróg przyciągnął armaty pod rosyjską granicę to na co mieli czekać Rosjanie??

Armaty przyciągnęli akurat Rosjanie na Ukrainę i tylko dlatego, że Ukraińcy zaczęli rozwijać w umysłach zachodnie myśli i nie chcieli dłużej podlegać Panom na Kremlu i ich ideom.

Próbujesz usprawiedliwiać rosyjską agresję ale ta jest tak prymitywna, że nikt, kto ma choć trochę oleju w głowie nie uwierzy Ci.

Kulturalni ludzi rozmawiają ze sobą i tworzą kompromisy, nie wyciągają karabinów i nie mierzą z nich do siebie.

Mordują się jedynie prymitywne stworzenia, niecywilizowane, dzikie zwierzęta. Przed takimi należy budować mury nie do przejścia.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Za komuny przy państwowych gospodarstwach rolnych utuczyli się, rozkradając je, małorolni szczerbaci chłopi.
>jeszcze jeden tego typu wpis, a masz w moich tematach bana.

To nie wolno pisać prawdy ??
W PGR-ach działały złodziejskie gangi powiązane rodzinnie lub nie z okolicznymi małorolnymi szczerbatymi chłopami i nie tylko. Jak ktoś ma wiedzę, że był PGR bez takiej złodziejskiej bandy, to niech poda, gdzie. Zaraz przeprowadzę dochodzenie i się okaże, że jak zwykle, szefem tej bandy był szef tzw. "solidarności". Dzisiaj odznaczany, z legitymacją represjonowanego i przywilejami.
20-08-2022 13:14 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>Za komuny przy państwowych gospodarstwach rolnych utuczyli się, rozkradając je, małorolni szczerbaci chłopi.
>>jeszcze jeden tego typu wpis, a masz w moich tematach bana.
>To nie wolno pisać prawdy ??
>W PGR-ach działały złodziejskie gangi powiązane rodzinnie lub nie z okolicznymi małorolnymi szczerbatymi chłopami i nie tylko. Jak ktoś ma wiedzę, że był PGR bez takiej złodziejskiej bandy, to niech poda, gdzie. Zaraz przeprowadzę dochodzenie i się okaże, że jak zwykle, szefem tej bandy był szef tzw. "solidarności". Dzisiaj odznaczany, z legitymacją represjonowanego i przywilejami.

Sprawdziłes już stan uzębienia i narodowsc bydła które wymordowało Polaków?

Jak myślisz te śmiecie miały jakieś zęby? Bo mordować ludzi i dostać za to nagrodę to k trzeba być?

Najlepiej podaj narodowść . Stanu uzębienia tego bydła już nie podawaj.

Ponad setka śmieci dostała nagrody od Stalina za mordy na Polakach .

Wio!!
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Sprawdziłes już stan uzębienia i narodowsc bydła które wymordowało Polaków?
>Jak myślisz te śmiecie miały jakieś zęby? Bo mordować ludzi i dostać za to nagrodę to k trzeba być?
>Najlepiej podaj narodowść . Stanu uzębienia tego bydła już nie podawaj.
>Ponad setka śmieci dostała nagrody od Stalina za mordy na Polakach .
>Wio!!

Pytanie gdzie był początek kreacji tego "bydła"?
Gdzie narodziła się taka nienawiść, której cząstkę w tym wpisie też najwyraźniej przejawiasz?

Stalin wymyślił sobie tę nienawiść?
A potem rozkazał wszystkim nienawidzić a oni z rozkazu Stalina nienawidzili?

Mam wrażenie, że ta nienawiść sięga dalej niż Hitler i Stalin oni byli jedynie owładnięci tą nienawiścią i działali w furii, zarażając nią innych ludzi.

Każdy kto wyraża pogardę dla innych ludzi w gruncie rzeczy nawołuje do wojny.

Nawet Ty i nawet w tej chwili nawolujesz do kolejnej wojny między ludźmi.

Ślepa nienawiść ma tę funkcję, że człowiek owładnięty nią nie ma potrzeby już o niczym rozmawiać ani niczego wyjaśniać. Ma za to potrzebę mordowania wrogów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Mam wrażenie, że ta nienawiść sięga dalej niż Hitler i Stalin oni byli jedynie owładnięci tą >nienawiścią i działali w furii, zarażając nią innych ludzi.
>Każdy kto wyraża pogardę dla innych ludzi w gruncie rzeczy nawołuje do wojny.

Bredzisz bo nie masz pojęcia o historii??
Wojna zaczyna się od tworzenia kanalii, ziejących wstawioną nienawiścią.
Przed IIWŚ Polski katolik zionął nienawiścia do Niemców i Żydów.
Dzisiaj Polakowi wstawiono nienawiść do Rosjan i się go ZA DARMO używa.

en.wikipedia.org/wiki/David_L._Hoggan

"W Londynie Halifaxowi udało się zmusić rząd brytyjski do świadomej polityki wojennej, mimo że większość wybitnych brytyjskich ekspertów od Niemiec opowiadała się za polityką przyjaźni niemiecko-angielskiej. W Warszawie Beck był przygotowany do pełnej współpracy z planami wojennymi Halifaxa, pomimo ostrzeżeń wielu Polaków, przerażonych perspektywą zniszczenia ich ziemi.

Niemieccy, włoscy, francuscy i inni europejscy przywódcy robili wszystko, co mogli, aby zapobiec wielkiej katastrofie, ale na próżno, podczas gdy polityka wojenna Halifaxa, w połączeniu z tajnymi błogosławieństwami Roosevelta i Stalina, pomogła...

Druga wojna światowa zrodziła się z próby zniszczenia Niemiec.


Taka jest prawda, za wojnę odpowiadają Brytyjczycy a największym zbrodniarzem jest Halifax.

archive.or(*)an-The Forced War_djvu.txt

Hoggan nie jest pierwszym profesorem historykiem, który opisuje jak nas używali Brytyjczycy. Historia naszego używania jest długa, a majątki polskich sprzedawczyków są wielkie.
Reparacje wojenne należą się nam od BRYTYJCZYKÓW.
Dzisiaj Anglosasi niszczą Rosję i Chiny, używając do tego otumanionych Polaków i Ukraińców.

Znowu jesteśmy używani, polscy zdrajcy budują sobie kolejne pałace pomiędzy pałacami wybudowanymi przez złodziei. Biednemu Polakowi się wydaje, że tak powstanie wielka Polska.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hoggan nie jest pierwszym profesorem historykiem, który opisuje jak nas używali Brytyjczycy. Historia naszego używania jest długa, a majątki polskich sprzedawczyków są wielkie.

W tym sensie ludzie używani są przez ludzi w znacznie szerszym kontekście niż tylko zwyciężania wojen.

Bez sensu jest sprowadzać ten problem do wyzysku jednego narodu przez drugi, znacznie sensowniej jest mówić o problemie władzy człowieka nad człowiekiem w ogóle i o wyzysku człowieka przez człowieka.

Gdzie jest granica, za którą władza człowieka nad człowiekiem staje się konieczna i gdzie granica władzy, do której władza jest jeszcze dobra i po przekroczeniu której staje się zła?

Ty ze swoim uproszczeniem świata, w którym Anglicy są źli a Rosjanie dobrzy też siejesz nienawiść i nawołujesz do wojny. Jeśli prostych ludzi zarazisz takim rozumowaniem, to będzie dla wszystkich złe.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wojna zaczyna się od tworzenia kanalii, ziejących wstawioną nienawiścią.

Sam miłością raczej też nie ziejesz a kto wie czy nienawiść nie została Ci wstawiona?

Naczytales się starych książek, napisanych przez ludzi opętanych nienawiścią i pewnie od nich się zaraziles.

Dlatego tak ważne jest otoczenie ludzi, z którymi obcujesz, bo prawie na pewno zostaniesz zarażony ich memami

pl.m.wikipedia.org/wiki/Mem

Znajdziesz się w otoczeniu nienawistników i już po Tobie, psyche na złom, bo pewnie szybko zaprowadzi Cię do grobu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Dlatego tak ważne jest otoczenie ludzi, z którymi obcujesz, bo prawie na pewno zostaniesz >zarażony ich memami

Poznałem przypadkowo kilka osób, które nigdy nie słyszały propagandy historycznej i dałem im linki do stron internetowych, na których są opisane wydarzenia historyczne, które są ukrywane.
Ciekawi mnie opinia takich osób i wnioski jakie z tego wyciągają. Znam młodych Niemców autochtonów, rozmowa z nimi na temat ich współczesnej historii, jest krótka. Oni tylko wiedzą, że mieli złego Hitlera. Cały XX wiek jest do zbadania przez osoby mające wiedzę i inteligencję.
Przed chwilą zamieściłem post z listą nazwisk, i po 10 minutach został skasowany.
20-08-2022 19:38 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)

>Przed chwilą zamieściłem post z listą nazwisk, i po 10 minutach został skasowany.

Przyznać muszę, że trochę późno zauważyłem twój faszystowski wpis.
O 10 minut za długo wisiał.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Dlatego tak ważne jest otoczenie ludzi, z którymi obcujesz, bo prawie na pewno zostaniesz >zarażony ich memami
>Poznałem przypadkowo kilka osób, które nigdy nie słyszały propagandy historycznej i dałem im linki do stron internetowych, na których są opisane wydarzenia historyczne, które są ukrywane.

Pewnie storny mówiące o anglosaskim spisku, który ma doprowadzić do pozbawienia innych narodów wszelkiej władzy nad życiem i zniewolenia ludzkości.

Sądzę, że w tym projekcie może w tym chodzić o przedstawienie Anglosasów jako wcielonych diabłów, których każdy dobry człowiek powinien nienawidzić.

Nie mam w sobie twojego rasistowskiego rozumowania.
Nie wierzę też w wyższość Rosjan nad innymi narodami.

youtu.be/5VCiU1osa3w
qwery (2864 punktów)
>>Mam wrażenie, że ta nienawiść sięga dalej niż Hitler i Stalin oni byli jedynie owładnięci tą >nienawiścią i działali w furii, zarażając nią innych ludzi.
>>Każdy kto wyraża pogardę dla innych ludzi w gruncie rzeczy nawołuje do wojny.
>Bredzisz bo nie masz pojęcia o historii??
>Wojna zaczyna się od tworzenia kanalii, ziejących wstawioną nienawiścią.
>Przed IIWŚ Polski katolik zionął nienawiścia do Niemców i Żydów.
>Dzisiaj Polakowi wstawiono nienawiść do Rosjan i się go ZA DARMO używa.
>en.wikipedia.org/wiki/David_L._Hoggan
>"W Londynie Halifaxowi udało się zmusić rząd brytyjski do świadomej polityki wojennej, mimo że większość wybitnych brytyjskich ekspertów od Niemiec opowiadała się za polityką przyjaźni niemiecko-angielskiej. W Warszawie Beck był przygotowany do pełnej współpracy z planami wojennymi Halifaxa, pomimo ostrzeżeń wielu Polaków, przerażonych perspektywą zniszczenia ich ziemi.
>Niemieccy, włoscy, francuscy i inni europejscy przywódcy robili wszystko, co mogli, aby zapobiec wielkiej katastrofie, ale na próżno, podczas gdy polityka wojenna Halifaxa, w połączeniu z tajnymi błogosławieństwami Roosevelta i Stalina, pomogła...
>Druga wojna światowa zrodziła się z próby zniszczenia Niemiec.
Taka jest prawda, za wojnę odpowiadają Brytyjczycy a największym zbrodniarzem jest Halifax.
>archive.or(*)an-The Forced War_djvu.txt
>Hoggan nie jest pierwszym profesorem historykiem, który opisuje jak nas używali Brytyjczycy. Historia naszego używania jest długa, a majątki polskich sprzedawczyków są wielkie.
>Reparacje wojenne należą się nam od BRYTYJCZYKÓW.
>Dzisiaj Anglosasi niszczą Rosję i Chiny, używając do tego otumanionych Polaków i Ukraińców.
Znowu jesteśmy używani, polscy zdrajcy budują sobie kolejne pałace pomiędzy pałacami wybudowanymi przez złodziei. Biednemu Polakowi się wydaje, że tak powstanie wielka Polska.
>

Ile bys nie przekonywal nas, tutejszych to nie my podejmujemy decyzje. Cześc naszych elit dostrzega swoj interes w niezaleznosci od niemiec ( z średnio niezamoznymi obywatelami rosyjskimi nie chce nikt z nas mieć nic wspolnego) i tak dziala w oparciu o usa. Trudno powiedziec co oplaca sie nam, miejscowym. Zgoadzam sie z okrąglym że obywatele panstw frontowych usa moga dobrze na tym wyjsć.
20-08-2022 09:32 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
.
>Za komuny przy państwowych gospodarstwach rolnych utuczyli się, rozkradając je, małorolni szczerbaci chłopi.

Za komuny dostałbyś przydział do PGRu albo jakiegoś kombinatu o co milicja już by zadbała.
A jakbyś chciał poprawić swoje warunki bytowe i zbliżyć się choć trochę do zachodu poleciałbys do Chicago a nie do Moskwy.

A po powrocie z "Czikago" do swojej wsi byłbys królem okolicznych festynów.

Gdybyś jednak trafił do kombinatu i dostał przydział na M3 patrzyłbys na ogromny pusty parking że swojego okna.

Dziś pewnie w głowie ci się nie mieście jak to wszystko się zapełniło ludziom bez udziału sekretarza który w stołówce zakładowej kierował płomienne przemowy do załogi.

Ehhhh opowiedz coś o tych czasach gdy w zakładzie rozdawali ręczniki. Łezka się w oku kręci...
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ehhhh opowiedz coś o tych czasach gdy w zakładzie rozdawali ręczniki. Łezka się w oku kręci...

Prywatne organizacje gospodarcze są niewątpliwie wielokrotnie bardziej produktywne od państwowych. Na gołe oko widać, że w prywatnych firmach ludzie posiadają inną motywację niż w firmach państwowych.

I super, bo można mieć więcej zamiast mniej i można żyć lepiej.

Powstaje jedynie pytanie, kto to ma i kto lepiej żyje, bo przecież nie jest tak, jak to opisujesz, że dzięki prywacie wszyscy jeżdżą BMW?

Byłoby dobrze potrafić na takie pytania wprost i poprawienie odpowiadać, bo inaczej powstaje wrażenie, że na zwiększonej produktywności korzysta tylko grupa ludzi i nikt więcej więc dla reszty to obojętne czy prywatne czy państwowe a przy państwowych do tego wszyscy mogą liczyć na trochę więcej respektu, bo przy prywatnych cały respekt jest już zarezerwowany dla właścicieli.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Prywatne organizacje gospodarcze są niewątpliwie wielokrotnie bardziej produktywne od >państwowych. Na gołe oko widać, że w prywatnych firmach ludzie posiadają inną motywację niż w >firmach państwowych.

Na gołe oko widać jak prywatni przewoźnicy wożą pasażerów. Stare busy, stare opony, śmierdzące wnętrze i kierowca, tylko kursują w godzinach szczytu i na głównych trasach. Zysk kosztem bezpieczeństwa, łapówki na przeglądach i to wszystko się jakoś kręci.
Polaka nie motywowała wspólna własność, SAM SOBIE NISZCZYŁ TO CZEGO BYŁ WSPÓŁWŁAŚCICIELEM. Na wszystko patrzył gołym okiem i liczył tylko to, co mógł dotknąć. Oddał za darmo obcym współwłasność i poszedł do nich na służbę. Na razie jest używany i przez to potrzebny. W zamian za pot dostaje trochę nadrukowanego papieru, którego wartość zależy od tego, jak się w niego wierzy.



Znajdź dzisiaj kogoś, kto byłby w stanie wybudować taki klasztor i znajdz takich ludzi, co by od niechcenia tworzyli dzieła sztuki.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Stare busy, stare opony, śmierdzące wnętrze i kierowca, tylko kursują w godzinach szczytu i na głównych trasach. Zysk kosztem bezpieczeństwa, łapówki na przeglądach i to wszystko się jakoś kręci.

Co naturalne, największy przychód najniższym kosztem, korzysta na tym nie tylko przewoźnik lecz również pasażerowie, którym przewoźnik oferuje niską cenę przewozu.

To nazwa się ekonomia.

Gdybyś zapłacił odpowiedni hajs, to kupiłbyś sobie tak luksusowy przejazd, że byś się zdziwił.

Chcesz mi powiedzieć, że wybrany sekretarz zorganizuje mi lepszy przejazd od prywaciarza? Nigdy w to nie uwierzę. Zresztą jaki tam wybrany? Czy ktoś wybierał sekretarzy czy raczej oni wybierali się sami?

>Polaka nie motywowała wspólna własność, SAM SOBIE NISZCZYŁ TO CZEGO BYŁ WSPÓŁWŁAŚCICIELEM.

To naturalne, wszystkich czyli niczyje. Będziesz miał tyle z tego ile sobie zabierzesz z niczyjego.

>Oddał za darmo obcym współwłasność i poszedł do nich na służbę. Na razie jest używany i przez to potrzebny.

Na tym w zasadzie polega istnienie stada, że osobnicy poddają się władzy osobnika alfa, w zamian za korzyści z grupowego działania pod przewodnictwem.

Oddali obcym, bo na byciu parobkami u obcych zyskali więcej niż w roli właścicieli.

Czy nie znasz takich miejsc na świcie, gdzie ludzie mają wszystko do stworzenia sobie dobrobytu a jedyne co tworzą to bieda z nędzą?

>W zamian za pot dostaje trochę nadrukowanego papieru, którego wartość zależy od tego, jak się w niego wierzy.

Ale jak się tak dobrze rozejrzysz to widzisz zdrowych ludzi, dobrze ubranych, z pełnym uzębieniem, zdrowiej skórze, błyszczących włosach i paznokciach.
To są zdrowi ludzie i tylko nie spełniają twoich wyobrażeń o pozycji i roli społecznej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)

>Znajdź dzisiaj kogoś, kto byłby w stanie wybudować taki klasztor i znajdz takich ludzi, co by od niechcenia tworzyli dzieła sztuki.

Bóg się zmienił to i świątynie się zmieniły

youtu.be/PuTqWxuAazI

Teraz bogiem jest hajs a bankierzy jego kapłanami


youtu.be/5VCiU1osa3w


chętnie racjonalistka (29094 punktów)
>>>>>>>W państwowych spółkach się nie pracuje
>>>>>>To skąd się tym państwowym spółkom bierze dochód?
>>>>>"Dochód" bierze z prowizji od naliczanych podatków
>>>>O dochód mi idzie, nie przychód.
>>>Mi też. Prowizja jest częścią przychodu.
>>A idzie o DOCHÓD w sensie ekonomicznym, czyli "dodatni efekt zastosowania czynników wytwórczych".
>Państwowa spółka dodatni efekt ekonomiczny uzyskuje jeszcze poprzez zastosowanie czynników wytworzonych na papierze przez władzę.
To jest efekt finansowy, ale nie ekonomiczny.

cr
sztejkat (4743 punktów)
Liczby robią wrażenie szczególnie jeśli je odpowiednio przedstawić. Szczególnie, że w wypadku znacznej części wymienionych osób mówimy o zarobkach za okres blisko 10 lat, bo mimo że autorzy piszą "za okres 2016-2021" to sięgają w wielu miejscach dalej.

Niezły inżynier dostanie, wedle moich szacunków, około 120'000 zł rocznie (brutto). Łatwo można dziesięcioletnie zarobki przedstawić jako: "Rekordowe zarobki kuzyna królika: dostał milion dwieście tysięcy złotych!"

Oczywiście nie w każdym wypadku tak było, w niektórych mowa o zarobkach za dwa, trzy lata.

Moim zdaniem takie przedstawienie tych danych, zamiast ujęcie ich jako "średnich zarobków rocznych za okres 2016-2021" ma tylko i wyłącznie jeden cel: szkalowanie szeregów Partii.


Tomasz Sztejka
Thoter (6650 punktów)
>"Rekordowe zarobki kuzyna królika: dostał milion dwieście tysięcy złotych!"
>

Partyjne synekury ratują zusowską piramidę przed bankructwem a pijacy i palacze budżet państwa.
19-08-2022 11:20 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>Liczby robią wrażenie szczególnie jeśli je odpowiednio przedstawić. Szczególnie, że w wypadku znacznej części wymienionych osób mówimy o zarobkach za okres blisko 10 lat, bo mimo że autorzy piszą "za okres 2016-2021" to sięgają w wielu miejscach dalej.
>Niezły inżynier dostanie, wedle moich szacunków, około 120'000 zł rocznie (brutto). Łatwo można dziesięcioletnie zarobki przedstawić jako: "Rekordowe zarobki kuzyna królika: dostał milion dwieście tysięcy złotych!"

Można ale to bez sensu.
Bo albo niezły inżynier albo kuzyn królika.
Niezły inżynier zarabia tyle bez koneksji.
Kuzyn królika zarabia tyle bo ma koneksje. co niezłemu inżynierowi z bycia z kuzynem królika jak dostanie tyle samo bez łachy?


>Oczywiście nie w każdym wypadku tak było, w niektórych mowa o zarobkach za dwa, trzy lata.
>Moim zdaniem takie przedstawienie tych danych, zamiast ujęcie ich jako "średnich zarobków rocznych za okres 2016-2021" ma tylko i wyłącznie jeden cel: szkalowanie szeregów Partii.

Pokazuje jakim lewarem jest "bycie po stronie" fikołki jak to pokazać ująć niczego tu nie zmienią.

19-08-2022 15:33 
 Ocena 1 na 1
sztejkat (4743 punktów)
>(...)Niezły inżynier zarabia tyle bez koneksji.

>(...)Pokazuje jakim lewarem jest "bycie po stronie" fikołki jak to pokazać ująć niczego tu nie zmienią.

I właśnie o to mi chodzi.

Przestawienie tych danych w mniej tendencyjnej formie pokazałoby, że w wielu miejscach mówimy po prostu o tym ile zarabia taki czy inny fachowiec. Który czyimś kuzynem po prostu musi być. Musi mieć też jakąś historię zatrudnienia i, jak uczy statystyka, sieć powiązań która, jeśli rozpatrywać tak jak kochają to dziennikarze powiązania pośrednie może liczyć dziesiątki tysięcy osób. Któraś z nich na pewno miała dziadka w Wermachcie.

To czy ktoś był w Partii i pracował nie czyni z niego automatycznie złego fachowca, który bierze kasę za nic. I vice versa.

Niestety, wydaje mi się, że takie wnioski nie byłyby "pod tezę" artykułu i dlatego dane należało ująć w taki sposób by założoną tezę wzmocnić. Co jak widać udało się osiągnąć.


Tomasz Sztejka
19-08-2022 16:44 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>(...)Niezły inżynier zarabia tyle bez koneksji.
>>(...)Pokazuje jakim lewarem jest "bycie po stronie" fikołki jak to pokazać ująć niczego tu nie zmienią.
>I właśnie o to mi chodzi.
>Przestawienie tych danych w mniej tendencyjnej formie pokazałoby, że w wielu miejscach mówimy po prostu o tym ile zarabia taki czy inny fachowiec. Który czyimś kuzynem po prostu musi być. Musi mieć też jakąś historię zatrudnienia i, jak uczy statystyka, sieć powiązań która, jeśli rozpatrywać tak jak kochają to dziennikarze powiązania pośrednie może liczyć dziesiątki tysięcy osób. Któraś z nich na pewno miała dziadka w Wermachcie.

Pobieżny przegląd....to gównie członek zarządu.....siec powiązań to PiS.
Inna zależność nie zachodzi. Błedne jest co piszesz. Dotyczyłoby stanowiska faktycznie dla niezłego inżyniera.....być może wówczas i dziadek w wermachcie by przeszedł.


>To czy ktoś był w Partii i pracował nie czyni z niego automatycznie złego fachowca, który bierze kasę za nic. I vice versa.
>Niestety, wydaje mi się, że takie wnioski nie byłyby "pod tezę" artykułu i dlatego dane należało ująć w taki sposób by założoną tezę wzmocnić. Co jak widać udało się osiągnąć.

Przekonaj mnie.

uczęszczał do technikum weterynaryjnego w Zespole Szkół Rolniczych w ......, z którego został usunięty, a następnie do technikum rolniczego w Zespole Szkół ......, które ukończył w 1995[4]. W 1995 zatrudnił się jako operator maszyn chemicznych w przedsiębiorstwie....... .., prowadzonym przez swoich wujów ...... produkującym osprzęt [6].
instalacyjny. W latach 2002-2006 był radnym gminy w latach 2006-2015 był wójtem gminy

Wykasowałem to i owo ale i tak łatwo zgadnąć.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przekopaliśmy się przez raporty 19 spółek giełdowych z udziałem
>Skarbu Państwa. 122 "ludzi dobrej zmiany" zarobiło w nich aż 267 mln zł. 66 osób zostało milionerami

Zaproponowałem jawną księgę kapitału, żeby rozkład własności i pieniądza oraz ich przepływy były dla wszystkich jak na widelcu.

Zamiast tego wolicie przekopywanie, wybory i przejęcie władzy.

To co tu tyczy się obecnej władzy można napisać już o przyszłej. Zmienią się tylko nazwiska.

Rozumiem, że systemu nie zmieniamy a tylko ludzi na swoich

youtu.be/5VCiU1osa3w

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365