Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wielki projekt

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
24-08-2022 11:25romaro (25211 punktów)Wielki projekt
0 na 2
Jeżeli ktoś ma wątpliwości, w którą stronę dryfujemy, to Krasnodębski wam odsłoni rąbka tajemnicy.
Nie miejmy złudzeń - PiSowska polityka wyprowadzania Polski z UNII już się rozpoczęła.
Pewnie niektórzy jeszcze uważają, że to się nie może zdarzyć. Swego czasu większość Brytyjczyków też nie wierzyła.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
narzucana nam demokracja liberalna (indywidualizm, wolność, własność) to gwałt na naszym narodzie, jego zniewolenie. Dziwi, że mamy lubić np homoseksualistów, a Korea Północna, Kuba, Wenezuela, Rosja, Iran, Chiny to diabły wcielone. Wśród ludzi jest taka różnorodność, tak i wśród krajów, czemu nie akceptujemy nic poza liberalizmem w innych krajach? kiedyś zabijaliśmy jeśli nie wierzyłeś w Jezusa, dziś jeśli nie wierzysz w antyludzki liberalizm
24-08-2022 15:58 
 Ocena 4 na 6
romaro (25211 punktów)I ty możesz być Obajtkiem
>narzucana nam demokracja liberalna

Okrągły, wczoraj na chwile zamieściłeś hymn pochwalny dla Erdogana, a poniekąd też dla Putina.
Po tym co ci napisałem skasowałeś ściek który zamieściłeś. przyznam, że dawno tak nikogo nie zbeształem, ale też dawno z bardziej obrzydliwą mameją nie miałem do czynienia. Więc powtórzę moją odpowiedź już nieco łagodniej.
Otóż Okrągły. takie Mantopy mają chociaż jaja i wprost popierają zbrodniarzy. Ty jesteś obrzydliwym tchórzem, ale nie trzeba być błyskotliwym, by czytając między wierszami twoje wypociny, dostrzec u ciebie tęsknotę za czymś co ty nazywasz rajem. Tęsknisz za pegierowskimi slamsami, w których wiejskie ćwoki twojego pokroju rozkradały ten kraj na potęgę. To właśnie ta patologia z mentalnością ruskiego kołchoźnika głosuje dzisiaj na Pis, z nadzieją, że w końcu jak za komuny, partia pozwoli i im też kraść. Bo przecież patrioci tego zniewolonego przez wieki kraju byli przyzwyczajeni do złodziejstwa, a władza by stołków nie stracić, by ich chłopy na widłach nie roznieśli, przymykała oko na ich złodziejskie praktyki. I im bardziej na wschód tym większe rozkradanie kraju miało miejsce.
I dziwna, acz prawdziwa rzecz - gdy Solidarność przyszła, nagle kryminaliści w więzieniach gdy się ich zapytać za co siedzieli, wszyscy chlubili sie przestępstwami gospodarczymi. Wszyscy nagle stali się ekonomicznymi patriotami walczącymi na swój złodziejski sposób z komuną.
Dzisiaj genetyczni "patrioci" rodzaju okrągłego z nostalgią wspominają komunistyczny raj mając nadzieję, że w końcu i na ich złodziejstwo partia przymknie oko gdy wstąpią do partii.

Historia się powtarza - patologia Okrągłych i Doppelgangerów znowu girami przebiera coraz śmielej.
24-08-2022 17:43 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: I ty możesz być Obajtkiem
> Dzisiaj genetyczni "patrioci" rodzaju okrągłego z nostalgią
> wspominają komunistyczny raj mając nadzieję, że w końcu
> i na ich złodziejstwo partia przymknie oko gdy wstąpią do partii

Podciągasz okrągłego pod swoje teorie, ale on nic takiego nie głosi.
Z tego co go czasem czytuję, jest przede wszystkim piewcą powrotu ludzkości do czasów dużo wcześniejszych, niż partie czy komuna.

Bycie sentymentalnym wielbicielem czasu dzieciństwa przy mega-opiekuńczej pra-mamie, bywa nie tak rzadką znów ucieczką od rzeczywistości dorosłego, z którą jakoś nie umiemy sobie poradzić.

Nostalgia, komplementowanie życia w prawdawnych kulturach zbierackich jest wygodnie, nawet przyjemne.

Zwłaszcza, gdy nie grozi przeniesienie w tamte czasy.
Zupełnie, jak Francuzi czy Anglicy patrzący w 1920 r. na młodziutkie ZSRR.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
24-08-2022 17:57 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Podciągasz okrągłego pod swoje teorie, ale on nic takiego nie głosi.
>Z tego co go czasem czytuję, jest przede wszystkim piewcą powrotu ludzkości do czasów dużo wcześniejszych, niż partie czy komuna.

Oczywiście odstrzelić można każdego na różne sposoby, wszystko po to by na koniec pokazać, że ręce są czyste. Podobnie i udać, że patologia nie jest patologią, że to co tu wypisuje dotyczy mitycznych Wałęsów, Tusków, Balcerowiczów, czy na końcu Adamowiczów.
Pozwól, że każdy z nas zostanie przy swoim zdaniu.
24-08-2022 18:14 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Podobnie i udać, że patologia nie jest patologią, że to co tu
> wypisuje dotyczy mitycznych Wałęsów, Tusków, Balcerowiczów

Oczywiście! Bo czy dotyczy realnych Wałęsów, Tusków, Balcerowiczów?
NIE!!
Zapytaj okrągłego, skąd ma informacje np. o Wałęsie.

Zapewne nawet nie będzie się krył, że głównie pozmyślał lub powtarza niespecjalnie przetrawione obiegowe opinie.

Taki choćby Sławomir Cenckiewicz oraz Piotr Gontarczyk przynajmniej posiedzieli chwilę w archiwach. Wyszła z tego książka "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii " której można nie lubić, ale przeczytać trzeba, jeśli chce się wiedzieć choć trochę więcej o Wałęsie, niż mówi o nim TVN, Radio Maryja czy sam Wódz.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
24-08-2022 18:41 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>> Podobnie i udać, że patologia nie jest patologią, że to co tu
>> wypisuje dotyczy mitycznych Wałęsów, Tusków, Balcerowiczów
>Oczywiście! Bo czy dotyczy realnych Wałęsów, Tusków, Balcerowiczów?
Przyznaję, starzeję się, a i mój dowcip zaczyna być już drętwy skoro sarkazmu nie zrozumiałem.
Gdy już stracę słuch, przyjdzie się powiesić.
Thoter (6650 punktów)

>Taki choćby Sławomir Cenckiewicz oraz Piotr Gontarczyk przynajmniej posiedzieli chwilę w archiwach. Wyszła z tego książka "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii " której można nie lubić, ale przeczytać trzeba, jeśli chce się wiedzieć choć trochę więcej o Wałęsie, niż mówi o nim TVN, Radio Maryja czy sam Wódz.

Przed tymi "dziennikarzami śledczymi" trzy chwile w archiwach siedział Żyd Michnik. Wpuścił go tam, nie mający do tego uprawnień, Henryk Samsonowicz, były pierwszy sekretarz komitetu uczelnianego PZPR na UW. Żydzi mają specjalnego nosa, do szukania w nie swoich archiwach i znajdowania tam rzeczy, które przyniosą im korzyści. W Polsce wszystkie archiwa zawsze były obstawione Żydami.
"Polscy" "dziennikarze śledczy" to mają mniejszego nosa i przez to, jak coś napiszą, to mamy tylko straty i kłopoty. Żydzi jakby mieli takiego Wałęsę, to by go dołączyli do przemysłu holokaustowego i robili kasę. Polak jak to Polak, napluł na rodaka i głosował na Żyda.
Plujmy na siebie a głosujmy na Żydów.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Wyszła z tego książka "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii"
> której można nie lubić, ale przeczytać trzeba, jeśli chce się
> wiedzieć choć trochę więcej o Wałęsie, niż mówi o nim TVN, Radio Maryja czy sam Wódz.
> Przed tymi "dziennikarzami śledczymi"

Coś ci sie pomyliło. Książkę napisali HISTORYCY.

> trzy chwile w archiwach siedział Żyd Michnik

Panowie Gontarczyk i Cenckiewicz akurat go nie lubią, ale tobie oczywiście wszystko jedno

> Żydzi mają specjalnego nosa, do szukania w nie swoich archiwach
> i znajdowania tam rzeczy, które przyniosą im korzyści.
> W Polsce wszystkie archiwa zawsze były obstawione Żydami.

Teoria spiskowa dobra na wszystko
Byle nie odnosić się, nie czytać metolodogicznie napisanych książek historycznych.
Tylko co najwyżej spiskowe wymysły.

> "Polscy" "dziennikarze śledczy" to mają mniejszego nosa i przez
> to, jak coś napiszą, to mamy tylko straty i kłopoty

Wy na pewno Oczywioście dziennikarze śledczy mają wkłądać mordę w kubeł jak im Thoter każe i b. sie tym przejmują

> Polak jak to Polak, napluł na rodaka i głosował na Żyda.
> Plujmy na siebie a głosujmy na Żydów.

.. wymyślił se Thoter i teraz 'musi' pluć non stop na Żydów, żeby była równowaga.
Żałosne.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
24-08-2022 18:19 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> by na koniec pokazać, że ręce są czyste.

A sumienie niewinne, jak.. noworodek na łonie matki, lub kot potrafiący w sobie z gracją łączyć łagodność i okrucieństwo.
Trafiasz w sedno.

Cytat:

List do mojego kota

Codziennie obserwuję istotę, którą uważam dla siebie za wzór - mojego kota. Uczę się od niego (choć on o tym nie wie i wcale nie chce mnie pouczać - to ważna różnica!) i stwierdzam ku mojej wielkiej radości, że już bardziej jestem kotem niż kiedyś. Mój nauczyciel leży teraz rozluźniony, zwinięty w kłębek w bujanym fotelu i nie dba wcale o to, ile dla mnie znaczy. Chciałabym być jeszcze bardziej podobna do ciebie:
Ja nie chcę już analizować i wyjaśniać, lecz po prostu być: jak ty, kiedy wygrzewasz się na słońcu, nie wiedząc nic o prognozie pogody.
Ja chciałabym z poczuciem bezpieczeństwa zbliżać się do ludzie i móc odchodzić od nich, kiedy nie są dla mnie dobrzy: jak ty, kiedy bez wahania unikasz, faworyzujesz, kochasz, opuszczasz.
Ja chciałabym potrafić zdobywać sobie czułość i miłość, kiedy ich potrzebuję: jak ty, kiedy delikatnie wskakujesz na moje kolana.
Ja chciałabym potrafić dyskretnie i nie narzucając "dobrych rad" pocieszać: jak ty, kiedy po prostu przychodzisz do mnie i słuchasz, bo widzisz, że jestem smutna.
Ja chciałabym potrafić unikać narzucanej mi "miłości" i zbyt wielu roszczeń kierowanych do mnie: jak ty, kiedy spokojnie wstajesz i odchodzisz, jeśli obdarzam cię pieszczotami w nadmiarze.
Ja chciałabym móc bez poczucia winy wyróżniać i "niesprawiedliwie" dzielić swoje względy: jak ty nocą, kiedy B. wraca do domu, wstajesz z mojego łóżka i idziesz do jej pokoju - nie zastanawiając się czy nie sprawia mi to przykrości.
Ja chciałabym móc zawsze przede wszystkim troszczyć się o siebie i siebie uważać za najważniejszą: jak ty, który stale robisz coś tylko dla siebie - i wspaniale jest, kiedy nasze życzenia się zgadzają.
Ja chciałbym ufać mojej sile i być pewną swoich możliwości: jak ty, który zawsze dobrze oceniasz swój skok i dokładnie wiesz, co jest dla ciebie zbyt niebezpieczne, czego nie osiągniesz.
Ja chciałbym być uważną i ostrożną, stąpać swoją drogą niczego nie niszcząc: jak ty, kiedy spacerujesz po moim pełnym parapecie niczego nie przewracając.
Ja chciałabym być pełna wdzięku, silna, harmonijna i piękna: jak ty, który nie zastanawiasz się, czy na pewno jesteś bardziej uroczy, piękny...; jak ty, który nie napinasz się, ponieważ na nic nie naciskasz.
Ja chciałabym radzić sobie przy pomocy mniejszej ilości słów: jak ty, kiedy ufasz temu, że wystarczająco cię lubię, aby zrozumieć cię również bez słów; jak ty, kiedy robisz to, co chcesz, nie pytając o pozwolenie, ani nie usprawiedliwiając się.
Ja chciałbym potrafić głośno domagać się tego, co uważam za swoje prawo: jak ty, kiedy rano domagasz się swojego śniadania.
Ja chciałabym potrafić głośno się skarżyć, zamiast przyjmować wszystko z westchnieniem: jak ty, kiedy zbyt brudna jest dla ciebie twoja podstawka z piaskiem.
Ja chciałbym tak po prostu móc kłaść się do łóżek innych ludzi i nie wątpić o mojej wartości, kiedy mnie tam nie chcą: jak ty.
Ja chciałabym być ciekawa i odważać się na wszystko: jak ty, dla którego nie ma miejsc zbyt ciemnych i zbyt niesamowitych.
Ja chciałabym w moim otoczeniu odkrywać wciąż nowe zjawiska, ludzi, okazje do radości, partnerów do pieszczot, podniecające sprawy do zbadania i zabawy: jak ty, który nigdy się nie nudzisz.
Ja chciałbym móc bez ograniczeń oddać się rozkoszy, kiedy dana mi jest miłość: jak ty, który nigdy nie liczysz, ile pieszczot jesteś mi winien, nigdy nie zastanawiasz się czy jutro również będę cię pieścić i jak mógłbyś zdobyć tego gwarancję, co powinieneś w tym celu zrobić i kogo jeszcze oprócz ciebie pieszczę...
Ja chciałabym pozwolić sobie być próżną i godzinami zajmować się sobą, jak ty, który tak dokładnie i z przyjemnością myjesz się, dla siebie.
Ja chciałabym żyć w zgodzie ze wszystkimi moimi cechami i żadnej się nie wypierać: jak ty, który nigdy nie pytasz sam siebie, czy polowanie na myszy jest moralne; który nie posądzasz się o schizofrenię tylko dlatego, że równocześnie jesteś i delikatny i okrutny.
Ja chciałbym trzymać się z dala od obcych spraw i nie zastanawiać się, co jest dla nich dobre: jak ty, który nie zabraniasz mi palenia papierosów czy picia Coca-Coli.
Ja chciałabym być bezpieczna, nie poddawać się manipulacji ani wychowaniu: jak ty, który chodzisz tylko swoimi drogami, tylko siebie słuchasz, tylko do siebie należysz.
Ja nie chciałabym pytać innych, co zrobić: jak ty, który nigdy nie wpadłbyś na pomysł, aby zapytać innego kota, co powinieneś robić.
Ja nie chciałabym już więcej szukać, lecz po prostu żyć: jak ty, który bezczelnie kładziesz się na mojej książce i zakrywasz druk, w którym być może ukrywało się moje zaklęcie i pokazujesz mi: tu jest życie, teraz!
Toni
Epilog książki H. von Schonebecka "Kocham siebie jakim jestem",


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
24-08-2022 20:32 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>narzucana nam demokracja liberalna
>Okrągły, wczoraj na chwile zamieściłeś hymn pochwalny dla Erdogana, a poniekąd też dla Putina.
pochwaliłem Węgierskie patoelity

>Po tym co ci napisałem skasowałeś ściek który zamieściłeś.
moderacja go wyrzuciła do kosza

>przyznam, że dawno tak nikogo nie zbeształem,
nie buj, nie czytałem (jestem tchórzem) wiedziałem czego sie spodziewać

>Otóż Okrągły. takie Mantopy mają chociaż jaja i wprost popierają zbrodniarzy. Ty jesteś obrzydliwym tchórzem, ale nie trzeba być błyskotliwym, by czytając między wierszami twoje wypociny, dostrzec u ciebie tęsknotę za czymś co ty nazywasz rajem. Tęsknisz za pegierowskimi slamsami, w których wiejskie ćwoki twojego pokroju rozkradały ten kraj na potęgę.
o rozkradaniu to prawda. Komunizm byl wprowadzany z "dupy" strony, musial polec

>im bardziej na wschód tym większe rozkradanie kraju miało miejsce.
PGR-y byly na ziemiach odzyskanych, tam największe poparcie ma PO

>Historia się powtarza - patologia Okrągłych i Doppelgangerów znowu girami przebiera coraz śmielej.
wydaje się że narodowy socjalizm w co wchodzi PiS jest najlepszą formą organizacji naszego kraju. Liberalizm to wymieranie
24-08-2022 17:34 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Wielki projekt
> narzucana nam demokracja liberalna (indywidualizm, wolność, własność)
> to gwałt na naszym narodzie, jego zniewolenie.

Pytanie o tego 'niewolącego' zawsze w takich przypadkach kończy się jedynie słusznymi odpowiedziami:
- rządzący (kasta, patoelita itd.)
- sami sobie to wszystko narzuciliśmy.

W obydwóch przypadkach pachnie teoriami spiskowymi. I pozamiatane.

> Dziwi, że mamy lubić np homoseksualistów, a Korea Północna, Kuba,
> Wenezuela, Rosja, Iran, Chiny to diabły wcielone.

To mi przypomina miłość, jaką niektórzy lewicowi działacze Francuscy przejawiali do młodziutkiego jeszcze Związku Radzieckiego po 1917 r. (a i przed tą datą obopólnej miłości było sporo). Jeden Francuz nawet tam wyjechał i doszedł całkiem wysoko, tylko skończył marnie.

A jeszcze w połowie wieku XIX rosyjska kultura to była wciąż tabula rasa dla Zachodu. I nagle w końcówce XIX w. boom: Iwan Turgieniew, który długo mieszkał we Francji, obraca się w kręgu francuskich elit literackich. Zaczynają pojawiać się tłumaczenia Tołstoja i Dostojewskiego. Popularny staje się Czajkowski, balet Diagilewa, później Czechow.

Patrząc oczami francuskich elit, w 1917 r. w Rosji działo się coś nowego, niezwykłego, jakiś niesamowity eksperyment: dziki, barbarzyński, dynamiczny jak erupcja wulkanu czy wybuch supernowej.
Wbrew naszemu rodzimemu mitowi narodowemu, na zachodzie nie było żadnego lęku wobec wojny bolszewicko-polskiej. Nie było żadnej sympatii do Polski (odwrotnie wobec ZSRR), nawet gdy bolszewicy stali już u wrót Warszawy.

Sowieci próbujący wprowadzić w życie ideały utopii społecznej - czego nikt nigdy jeszcze nie robił - uwodzą. Ta śmiałość imponowała lewicowo-liberalnej części brytyjskich czy francuskich elit.
Nie bolały koszty tych "eksperymentów", bo to nie oni za nie płacili.

I odbywają się pielgrzymki Wellsa i Russella do Lenina czy George'a Bernarda Shawa do Stalina. Wyobraźnię dodatkowo pobudza okrucieństwa otoczenia Lenina i Stalina. Wielu imponowało, że Rosjan stać na to, by kosztem spalonej z mieszkańcami ziemi budować "nowy porządek", tworzyć.

> Wśród ludzi jest taka różnorodność, tak i wśród krajów,
> czemu nie akceptujemy nic poza liberalizmem w innych krajach?

Może dlatego trudno zaakceptować niektóre zasady, że w tych innych nieliberalnych krajach za twoją różnorodność np. w islamie, karze się homoseksualistów śmiercią. Pomyśl nad tym chwilę.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
24-08-2022 19:31 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>... Pomyśl nad tym chwilę.

A wypowiedź zaczynała się poważnie...
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>>... Pomyśl nad tym chwilę.
>A wypowiedź zaczynała się poważnie...

Cóż, faktycznie nie wyszło mi do końca pozbycie się naiwności..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
farmer (22440 punktów)
>Jeżeli ktoś ma wątpliwości, w którą stronę dryfujemy, to Krasnodębski wam odsłoni rąbka tajemnicy.
>Nie miejmy złudzeń - PiSowska polityka wyprowadzania Polski z UNII już się rozpoczęła.
>Pewnie niektórzy jeszcze uważają, że to się nie może zdarzyć. Swego czasu większość Brytyjczyków też
>nie wierzyła.

z drugiej strony żyją już ludzie którzy może mają inne zdanie. W końcu nie dokonywali wyboru być w UE czy nie.
haish (2905 punktów)
>>Jeżeli ktoś ma wątpliwości, w którą stronę dryfujemy, to Krasnodębski wam odsłoni rąbka tajemnicy.
>>Nie miejmy złudzeń - PiSowska polityka wyprowadzania Polski z UNII już się rozpoczęła.
>>Pewnie niektórzy jeszcze uważają, że to się nie może zdarzyć. Swego czasu większość Brytyjczyków też
>>nie wierzyła.
>z drugiej strony żyją już ludzie którzy może mają inne zdanie. W końcu nie dokonywali wyboru być w UE czy nie.
>

Nie wiem czy to ważne, ale tak się składa, to brytyjski EXIT z Unii miał miejsce przed ogólnoświatowym zjawiskiem 'pandemii covidu'. Co ma jedno do drugiego, ano niedawno na forum był wątek o unijnym megaprzekręcie odnośnie życia na kredyt i tego czym skutkuje taka polityka
[ www.youtube.com/watch?v=ypiw35yToIQ&t=352s ].
Nie czarujmy się, w dzisiejszych czasach ukształtowanie nastrojów społecznych i sterowanie opinią publiczną nie sprawiają trudności specom.
24-08-2022 19:57 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>Jeżeli ktoś ma wątpliwości, w którą stronę dryfujemy, to Krasnodębski wam odsłoni rąbka tajemnicy.
>>>Nie miejmy złudzeń - PiSowska polityka wyprowadzania Polski z UNII już się rozpoczęła.
>>>Pewnie niektórzy jeszcze uważają, że to się nie może zdarzyć. Swego czasu większość Brytyjczyków też
>>>nie wierzyła.
>>z drugiej strony żyją już ludzie którzy może mają inne zdanie. W końcu nie dokonywali wyboru być w UE czy nie.
>>
>Nie wiem czy to ważne, ale tak się składa, to brytyjski EXIT z Unii miał miejsce przed ogólnoświatowym zjawiskiem 'pandemii covidu'. Co ma jedno do drugiego, ano niedawno na forum był wątek o unijnym megaprzekręcie odnośnie życia na kredyt i tego czym skutkuje taka polityka
>[ www.youtube.com/watch?v=ypiw35yToIQ&t=352s ].

Rzecz w tym że kilkanaście lat temu ktoś coś wybrał. Część z tych ludzi już nie żyje a żyją ludzie pod dyktando tamtych wyborów bez możliwości wyborów.
Tu nie chodzi o za czy przeciw a o decyzje podjęte przed laty.

>Nie czarujmy się, w dzisiejszych czasach ukształtowanie nastrojów społecznych i sterowanie opinią publiczną nie sprawiają trudności specom.

a tak swoją drogą to to bardziej przemawia...bez speców
www.sadist(*)grant-vt562470,15.htm#comments
haish (2905 punktów)

>Rzecz w tym że kilkanaście lat temu ktoś coś wybrał. Część z tych ludzi już nie żyje a żyją ludzie pod dyktando tamtych wyborów bez możliwości wyborów.
>Tu nie chodzi o za czy przeciw a o decyzje podjęte przed laty.

Masz rację, - z perspektywy czasu wielu z ludzi podejmujących 'jedynie słuszne' protesty w latach 70 i 80 ponieważ coś podrożało o złotówkę, już w latach 90 miało przedsmak tego że zrobiono ich bambuko, w nowym tysiącleciu przyszła kolej na przystąpienie do Unii, rządziła lewica(ta która wcześniej podpisała konkordat) Balcerowicz realizował swój plan, po zachłyśnięciu się Europą prędziutko nadeszły czasy kryzysu, rządzący Polską mówili o 'zielonej wyspie' i o tym, że 'piniędzy nie ma i nie będzie', nie było też roboty a jeśli była to za śmiesznie niskie stawki i nie dla wszystkich

>>Nie czarujmy się, w dzisiejszych czasach ukształtowanie nastrojów społecznych i sterowanie opinią publiczną nie sprawiają trudności specom.
>a tak swoją drogą to to bardziej przemawia...bez speców
>www.sadist(*)grant-vt562470,15.htm#comments
>

Polska powinna dziękować (..... i innym) za to że napływają do nas Ukraińcy zamiast imigrantów z krajów islamskich, oni wypełniają lukę powstałą w czasie emigracji młodych Polaków z Polski za rządów PO. Można mieć wiele uwag do rządów PIS-u, ale jeśli stawia się na przyszłość narodu i państwa konieczne są działania zabezpieczające naród, nie tylko 'elyty'. Te 'elyty' nie rozumieją lub nie chcą rozumieć.
24-08-2022 20:47 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Rzecz w tym że kilkanaście lat temu ktoś coś wybrał. Część z tych ludzi już nie żyje a żyją ludzie pod dyktando tamtych wyborów bez możliwości wyborów.
>>Tu nie chodzi o za czy przeciw a o decyzje podjęte przed laty.
>Masz rację, - z perspektywy czasu wielu z ludzi podejmujących 'jedynie słuszne' protesty w latach 70 i 80 ponieważ coś podrożało o złotówkę, już w latach 90 miało przedsmak tego że zrobiono ich bambuko, w nowym tysiącleciu przyszła kolej na przystąpienie do Unii, rządziła lewica(ta która wcześniej podpisała konkordat) Balcerowicz realizował swój plan, po zachłyśnięciu się Europą prędziutko nadeszły czasy kryzysu, rządzący Polską mówili o 'zielonej wyspie' i o tym, że 'piniędzy nie ma i nie będzie', nie było też roboty a jeśli była to za śmiesznie niskie stawki i nie dla wszystkich
>>>Nie czarujmy się, w dzisiejszych czasach ukształtowanie nastrojów społecznych i sterowanie opinią publiczną nie sprawiają trudności specom.
>>a tak swoją drogą to to bardziej przemawia...bez speców
>>www.sadist(*)grant-vt562470,15.htm#comments
>>
>Polska powinna dziękować (..... i innym) za to że napływają do nas Ukraińcy zamiast imigrantów z krajów islamskich, oni wypełniają lukę powstałą w czasie emigracji młodych Polaków z Polski za rządów PO. Można mieć wiele uwag do rządów PIS-u, ale jeśli stawia się na przyszłość narodu i państwa konieczne są działania zabezpieczające naród, nie tylko 'elyty'. Te 'elyty' nie rozumieją lub nie chcą rozumieć.


Bezrobocie 20% dwadzieścia lat temu to nie zasługa PO. To zasługa komuchów co rozwalili ten kraj
Nie wiem jak Ty ale dobrze pamiętam tamte czasy i czym był wyjazd za granicę.

przypomnę to po raz kolejny WSK PZL MIELEC zostały sprzedane przez rzad PIS.
Dziś to amerykański zakład.

UE i emigracja uratowała ludzi w tym kraju....zanim nastały czasy rozdawania kasy na lewo i prawo z tego co zostało wypracowane przez ludzi w tamtych czasach.
24-08-2022 21:12 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>przypomnę to po raz kolejny WSK PZL MIELEC zostały sprzedane przez rzad PIS.
>Dziś to amerykański zakład.

Farmer, ale bądź dokładny: to dziś wiele zakładzików, w tym nie tylko amerykańskich (Lockheed Martin), ale też i Rosyjskich (np. Krono).

> UE i emigracja uratowała ludzi w tym kraju....zanim nastały
> czasy rozdawania kasy na lewo i prawo z tego co zostało wypracowane
> przez ludzi w tamtych czasach.

Może pamiętasz, we wczesnych latach 90tych wyjechałem do Krakowa.
W Mielcu bida, ludzie szukają wszędzie pracy, Specjalna Strefa Ekonomiczna dopiero raczkuje.
Mój kolega w Mielcu idzie w 1997 r. do ZUA i zarabia 450 PLN/miesiąc. Ma szczęście.
ZUA to Zakład Usług Agrolotniczych (nazwa może mylić).

W tym czasie zarabiam w Krakowie 3x więcej od niego w małej inżynierskiej polskiej firemce, gdzie dochodzi 55 letni konsultant z Bipro-Stalu. To stare krakowskie biuro projektów z olbrzymimi tradycjami. Nigdy nie sprywatyzowane, od 20 lat zeszło na psy i m.in. musiało się pozbyć swojego wieżowca.

W 1999 r. zatrudniam się w analogicznym biurze ale dla przemysłu paliwowego, moje biuro zostało sprywatyzowane w 1996 r. (sprzedane Niemcom).
Biuro rozwija się, można sie tam sporo nauczyć, pojeździć po swiecie i zarobić.
Przypadek?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
24-08-2022 21:41 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>>przypomnę to po raz kolejny WSK PZL MIELEC zostały sprzedane przez rzad PIS.
>>Dziś to amerykański zakład.
>Farmer, ale bądź dokładny: to dziś wiele zakładzików, w tym nie tylko amerykańskich (Lockheed Martin), ale też i Rosyjskich (np. Krono).

W Mielcu była pierwsza SSE w Polsce. Dzięki tej strefie to miasto nie padło na pysk już całkiem.

Ale tu chodzi o to jak PiS podchodzi do sprawy.

Co mieli robić w latach 90 rządzący skoro już w całkiem dobrych czasach PiS pozbywa się największego zakładu lotniczego w Polsce?

Po tylu latach gdzie pokolenia zmagały się z życiem jak przeżyć dziś słyszę jaki to PiS jest dobry.

Śmiem powiedziec że najbardziej nieudolny rząd lat 90 bije na głowę PiS w czasach prosperity
25-08-2022 08:45 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>W Mielcu była pierwsza SSE w Polsce. Dzięki tej strefie to miasto nie padło na pysk już całkiem.
>

Z tego wniosek, że trzeba było w tym kraju, stworzyć jedną taką strefę na całym jego obszarze.

Komuniści robili inkubatory przedsiębiorczości DLA POLAKÓW na terenie całego kraju.
Dzisiaj się robi inkubatory przedsiębiorczości dla OBCYCH w przypadkowych miejscach.

Pozostało się modlić by przyszli obcy i chcieli: nami rządzić i nas nakarmić. Obcy rządzą dolarami a Polak szasta złotówkami. Zabawa będzie trwała, dopóki będą wywożone surowce i będziemy potrzebni Amerykanom do finansowania ich baz wojskowych. Anglosasi wypowiedzieli wojnę Azji i czeka nas wożenie surowców zza oceanu. Swoje towary będą sprzedawać na swoim tzw. wolnym rynku, otoczonym bazami wojskowymi. Będą rozpętywać kolejne wojny, tęczowe rewolucje i ogłupiać swoich niewolników demokratyczną ideologią, na którą nikt, poza Europejczykiem, nie dał się nabrać. Europejczyk sam siebie skolonizował i ogłupił. Tak to jest, jak się nie ma rozumu a stara się bogatszego naśladować. Bankrutujący system stanowi zagrożenie. Brytyjczycy broniąc się przed zagrożeniami ich światowego monopolu, doprowadzili świat do kolejnej światowej wojny, nie pozwalając Niemcom na rozwój. Odmówili Hessowi połączenia się z Niemcami i wspólnego bronienia się przed Ameryką. Dzisiaj Brytyjczyk tak samo jak Polak, pluje na tego, kogo mu wskaże Amerykanin. Niemiec zawsze miał w sobie kulturę, co teraz szczególnie widać. Robi tylko tyle by , Amerykanin nie kazał Polakowi i Brytyjczykowi na niego pluć.
25-08-2022 09:30 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>W Mielcu była pierwsza SSE w Polsce. Dzięki tej strefie to miasto nie padło na pysk już całkiem.
>>
>Z tego wniosek, że trzeba było w tym kraju, stworzyć jedną taką strefę na całym jego obszarze.

Była. nazywała się PRL.

>Komuniści robili inkubatory przedsiębiorczości DLA POLAKÓW na terenie całego kraju.

Zagarnąć kraj i zrobić z niego satelitę.....Made in ZSRR czy tam USSR

> Dzisiaj się robi inkubatory przedsiębiorczości dla OBCYCH w przypadkowych miejscach

Racja. Kraj sam decyduje co będzie na jego ziemi. Nie trzeba dzwonic już do MOSKWY.



Jak ludzie zechcą to "jutro" zrobią referendum i zagłosują przeciw UE a jak im się uwidzi to przyłączą się do Moskwy albo coś innego

Ale zrobią to we własnym umyśle samodzielnie a nie przy pomocy czołgów karabinów i pałek milicyjnych ze wschodu..paniał?
Thoter (6650 punktów)

>Ale zrobią to we własnym umyśle samodzielnie a nie przy pomocy czołgów karabinów i pałek >milicyjnych ze wschodu..paniał?

Co może powstać w upośledzonych szarych komórkach, zaprogramowanych nienawiścią KANALIACH ??
Polak był jest i będzie używany przez Anglosasów. Potem zrobi sobie DEMOKRATYCZNE referendum i odwoła swoje zadłużenie.
Polak nigdy nie pojmie co jest jego interesem i jak go bronić. Obca agentura nim rządzi jak przedszkolakiem. Polak sam sobie po wojnie wymordował inteligencję a parobkom dał monopol na wykształcenie. Dzisiaj, dzięki komunie produkują się tu dzieci i wnuki "wykształconych" parobków.
Zamiast wdzięczności za to komunistom klepią tu antykomunistyczną mantrę, że aż obrzydzenie od tego bierze.
25-08-2022 11:02 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Ale zrobią to we własnym umyśle samodzielnie a nie przy pomocy czołgów karabinów i pałek >milicyjnych ze wschodu..paniał?
>Co może powstać w upośledzonych szarych komórkach, zaprogramowanych nienawiścią KANALIACH ??
>Polak był jest i będzie używany przez Anglosasów. Potem zrobi sobie DEMOKRATYCZNE referendum i odwoła swoje zadłużenie.

Co może powstać w upośledzonych szarych komórkach, zaprogramowanych nienawiścią KANALIACH ??
Polak był używany przez komuchów z ZSRR i był jego satelitą.


>Polak nigdy nie pojmie co jest jego interesem i jak go bronić. Obca agentura nim rządzi jak przedszkolakiem. Polak sam sobie po wojnie wymordował inteligencję a parobkom dał monopol na wykształcenie. Dzisiaj, dzięki komunie produkują się tu dzieci i wnuki "wykształconych" parobków.
>Zamiast wdzięczności za to komunistom klepią tu antykomunistyczną mantrę, że aż obrzydzenie od tego bierze.

Obrzydzenie cie bierze że Polak nie jest pachołkiem Moskwy. Ze jakiś pierwszy sekretarz nie decyduje o losach Polski?
Dobrze się czujesz?

Czujesz żal że nie stacjonuje tu radzieckie wojsko? Ze ZOMO nie gania ludzi z pała po ulicach za poglądy. Ze ORMOWCy nie podpierdlają ludzi że UBecja esbecja nie robi sciezek zdrowoia?

Ze ta j****a komuna oparta była na czołgach strachu przemocy?

O czym ty ciągle bredzisz? Urodziłeś się po 2000 roku że tamte czasy widzisz jako zajebiste?

Społeczeństwo polskie w większości nie zaakceptowało podporządkowania państwa polskiego Związkowi Socjalistycznych Republik Radzieckich po wkroczeniu Armii Czerwonej na tereny Lubelszczyzny. Świadomość zbrodni stalinizmu, represje wobec żołnierzy podziemia niepodległościowego, wszechobecność aparatu ucisku politycznego stosowanego przez Urząd Bezpieczeństwa nie skłaniały Polaków do uznania narzuconych siłą władz. Terroru nie łagodziły takie decyzje rządu i Polskiej Partii Robotniczej (pod koniec 1948 roku wraz z Polską Partią Socjalistyczną utworzyła Polska Zjednoczoną Partię Robotniczą) jak:



Ocknij się bo się nie da czytać tego co wypisujesz.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> O czym ty ciągle bredzisz? Urodziłeś się po 2000 roku że
> tamte czasy widzisz jako zajebiste?

Raczej urodził się znacznie wcześniej i był ich beneficjentem. Coś tam wspominał chyba o handelku pod Pewexem dolarami.
A co dalej - lepiej nie wnikać.
Tutaj raczej nie oczekiwałbym ekshinicjonalizmu w celu zrzucenia ździebełka winy, jak u Hamerlika.

Ale auto-indoktrynacja kiwitnie podobnie w najlepsze.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
24-08-2022 21:15 
 Ocena 1 na 1
haish (2905 punktów)

>Bezrobocie 20% dwadzieścia lat temu to nie zasługa PO. To zasługa komuchów co rozwalili ten kraj
Komuchy dogadały się z solidaruchami ponad głowami suwerena i te solidaruchy dotrzymując warunków umowy obniżały zasiłki(pogrzebowy), sankcjonowały pracę na umowach śmieciowych, za smieszne stawki itd. mówiło się o wolnych sądach, - nie mówiło się o wolnych komornikach - tak to było za PO.
>Nie wiem jak Ty ale dobrze pamiętam tamte czasy i czym był wyjazd za granicę.
>przypomnę to po raz kolejny WSK PZL MIELEC zostały sprzedane przez rzad PIS.
>Dziś to amerykański zakład.
Ale pracuja tam Polacy
>UE i emigracja uratowała ludzi w tym kraju..
uratowała tych co wyemigrowali, a nie ludzi w tym(Polsce) kraju.
>..zanim nastały czasy rozdawania kasy na lewo i prawo z tego co zostało wypracowane przez ludzi w tamtych czasach.
Zwolennicy PO nie ujęli się liberalnym honorem i dumą - korzystają tak samo z rozdawanej na prawo i lewo kasy jak zwolennicy PIS.

Ja uważam PIS za dużo mniejsze ZŁO.
24-08-2022 21:32 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>>Bezrobocie 20% dwadzieścia lat temu to nie zasługa PO. To zasługa komuchów co rozwalili ten kraj
>Komuchy dogadały się z solidaruchami ponad głowami suwerena i te solidaruchy dotrzymując warunków umowy obniżały zasiłki(pogrzebowy), sankcjonowały pracę na umowach śmieciowych, za smieszne stawki itd. mówiło się o wolnych sądach, - nie mówiło się o wolnych komornikach - tak to było za PO.

Bezrobocie nie było za PO. Co wtedy było robić?

Wyjechać i zarobić i zbudować kraj który dziś rozmienia na drobne PIs zadłużając go jak chyba nigdy.


>>Nie wiem jak Ty ale dobrze pamiętam tamte czasy i czym był wyjazd za granicę.
>>przypomnę to po raz kolejny WSK PZL MIELEC zostały sprzedane przez rzad PIS.
>>Dziś to amerykański zakład.
>Ale pracuja tam Polacy

Sprzedany przez PIS tak jak Ekspres wieczorny prze PC

>>UE i emigracja uratowała ludzi w tym kraju..
>uratowała tych co wyemigrowali, a nie ludzi w tym(Polsce) kraju.

Uratowała. Pracownik na miejscu nie słyszał już że na jego miejsce jest 1000.



>>..zanim nastały czasy rozdawania kasy na lewo i prawo z tego co zostało wypracowane przez ludzi w tamtych czasach.
>Zwolennicy PO nie ujęli się liberalnym honorem i dumą - korzystają tak samo z rozdawanej na prawo i lewo kasy jak zwolennicy PIS.

Pieniądze wypracowane przez podatnika nie są to pienidze PISu.
>Ja uważam PIS za dużo mniejsze ZŁO.
>

To dość powszechne. Kiedyś społeczeństwo rozliczyło PO i odebrało im rządy.

Niestety nie da się tak samo rozliczyć PIsu.
Za to co robią odpiedzlany jesteś Ty.
Dajesz im mandat.
haish (2905 punktów)
>>>Bezrobocie 20% dwadzieścia lat temu to nie zasługa PO. To zasługa komuchów co rozwalili ten kraj
>>Komuchy dogadały się z solidaruchami ponad głowami suwerena i te solidaruchy dotrzymując warunków umowy obniżały zasiłki(pogrzebowy), sankcjonowały pracę na umowach śmieciowych, za smieszne stawki itd. mówiło się o wolnych sądach, - nie mówiło się o wolnych komornikach - tak to było za PO.
>Bezrobocie nie było za PO. Co wtedy było robić?
>>>Nie wiem jak Ty ale dobrze pamiętam tamte czasy i czym był wyjazd za granicę.
>>>przypomnę to po raz kolejny WSK PZL MIELEC zostały sprzedane przez rzad PIS.
>>>Dziś to amerykański zakład.
>>Ale pracuja tam Polacy
>Sprzedany przez PIS tak jak Ekspres wieczorny prze PC
>>>UE i emigracja uratowała ludzi w tym kraju..
>>uratowała tych co wyemigrowali, a nie ludzi w tym(Polsce) kraju.
>Uratowała. Pracownik na miejscu nie słyszał już że na jego miejsce jest 1000.
>>>..zanim nastały czasy rozdawania kasy na lewo i prawo z tego co zostało wypracowane przez ludzi w tamtych czasach.
>>Zwolennicy PO nie ujęli się liberalnym honorem i dumą - korzystają tak samo z rozdawanej na prawo i lewo kasy jak zwolennicy PIS.
>Pieniądze wypracowane przez podatnika nie są to pienidze PISu.
>>Ja uważam PIS za dużo mniejsze ZŁO.
>>
>To dość powszechne. Kiedyś społeczeństwo rozliczyło PO i odebrało im rządy.
>Niestety nie da się tak samo rozliczyć PIsu.
Nie da się rozliczyć dlatego, bo naród korzysta, a to że bogatsi muszą więcej do tego dołożyć, - cóż jeśli tego nie zrobią teraz, to w przyszłości stracą o wiele więcej.

>Za to co robią odpiedzlany jesteś Ty.
>Dajesz im mandat.

Od dawna nie chodzę na żądne wybory i głosowania - w sytuacji gdy telewizja podaje wyniki tuż po zamknięciu lokali wyborczych i te wyniki nie odbiegają od tego co po dwóch dobach podaje PKW - straciłem wiarę w uczciwość systemu.

Podobnie z Totolotkiem - niegdyś kombinację 6-ciu cyfr losowały z bębna fizyczne osoby, które jednocześnie kontrolowały przebieg losowania. Obecnie numerki losuje maszyna, i to czas jakiś po zamknięciu kolektur. Obraz losującej maszyny przy obecnej technice video i komputerowej(cyfrowej) obróbce pozwala na wygenerowanie dowolnej kombinacji liczb.
24-08-2022 22:11 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>
>>To dość powszechne. Kiedyś społeczeństwo rozliczyło PO i odebrało im rządy.
>>Niestety nie da się tak samo rozliczyć PIsu.
>Nie da się rozliczyć dlatego, bo naród korzysta, a to że bogatsi muszą więcej do tego dołożyć, - cóż jeśli tego nie zrobią teraz, to w przyszłości stracą o wiele więcej.

Tyle że dokładają ci co od lat 90 przeszli przez wszystkie etapy.
Komuna transformacja bezrobocie 20% wejście do UE potem czasy lekkiego uspokojenia i dziś gdy po tylu latach okazuje się że to zasługa kilku latz rządów PIsu.
PiS to się uwłaszczył na tym co przeszlo społeczeństwo przez ostatnie lata.
Dopisując sobie zasługi.
Wyjście z UE pokazuje jak oderwany jest PiS od rzeczywistości. I gdzie był jak reszta próbowala.kiedYs związać koniec z koniecem
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Niestety nie da się tak samo rozliczyć PIsu.
> Nie da się rozliczyć dlatego, bo naród korzysta, a to że bogatsi
> muszą więcej do tego dołożyć

Rozliczy się nie za to z czego się korzysta, ale za to z czego nie korzysta.
Za brak wypłaty pieniędzy na KPO od ponad roku ktoś z nich w końcu beknie, taką mam przynajmniej nadzieję.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> To dość powszechne. Kiedyś społeczeństwo rozliczyło PO
> i odebrało im rządy. Niestety nie da się tak samo rozliczyć PIsu.

Spokojnie. Da się, tylko może jeszcze nie teraz.
Inna sprawa, że bardzo pomógłaby jajkaś wyrazista, nowa i łepska postać po stronie lewicy lub strony liberalnej.

Bo jak się widzi Czarzastego (no comments), populistę Bierdronia, zgranego Tuska czy płączącego w swoim słowotoku Hołownię..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Thoter (6650 punktów)

>Bezrobocie 20% dwadzieścia lat temu to nie zasługa PO. To zasługa komuchów co rozwalili ten kraj

Ten kraj to o jaki kraj chodzi ??
Do dzisiaj żyjemy z wysprzedaży tego co wybudowali komuniści. Wybudowali 700 statków i przemysł stoczniowy. Komuchy rozwalili stocznie ??
Komuniści budowali a komuchy rozwalali ??

>Nie wiem jak Ty ale dobrze pamiętam tamte czasy i czym był wyjazd za granicę.
>przypomnę to po raz kolejny WSK PZL MIELEC zostały sprzedane przez rzad PIS.
>Dziś to amerykański zakład.

Polak nie umiał rządzić i nigdy się tego nie nauczy. Na służbie więcej zarobi jak będąc właścicielem firmy. A najlepiej mu wychodzi zwożenie barachła z europejskich śmietników.

>UE i emigracja uratowała ludzi w tym kraju....zanim nastały czasy rozdawania kasy na lewo i >prawo z tego co zostało wypracowane przez ludzi w tamtych czasach.

Ale mądre zdanie!!!!
W tym kraju i w tamtych czasach to żyło się jak za króla Sasa.
24-08-2022 21:55 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Bezrobocie 20% dwadzieścia lat temu to nie zasługa PO. To zasługa komuchów co rozwalili ten kraj
>Ten kraj to o jaki kraj chodzi ??
>Do dzisiaj żyjemy z wysprzedaży tego co wybudowali komuniści. Wybudowali 700 statków i przemysł stoczniowy. Komuchy rozwalili stocznie ??
>Komuniści budowali a komuchy rozwalali ??

Weź. Nad moim miastem dzień w dzień latały AN2 które w szyku potem leciały na wschód.
Jak komuchy padły na pysk to i zakład padał.

>>Nie wiem jak Ty ale dobrze pamiętam tamte czasy i czym był wyjazd za granicę.
>>przypomnę to po raz kolejny WSK PZL MIELEC zostały sprzedane przez rzad PIS.
>>Dziś to amerykański zakład.
>Polak nie umiał rządzić i nigdy się tego nie nauczy. Na służbie więcej zarobi jak będąc właścicielem firmy. A najlepiej mu wychodzi zwożenie barachła z europejskich śmietników.

Wolnoc Tomku w.swoim domku.

Jak komuchy wparowali do Polski to kilkadziesiąt lat siedziała tu czerwona zaraza
Narazie kilka lat bez Moskwy a różnica jak między Zaporożcem a BMW



>>UE i emigracja uratowała ludzi w tym kraju....zanim nastały czasy rozdawania kasy na lewo i >prawo z tego co zostało wypracowane przez ludzi w tamtych czasach.
>Ale mądre zdanie!!!!
>W tym kraju i w tamtych czasach to żyło się jak za króla Sasa.
>

W tamtych, to po komunie a przed PiSem.

Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Jak komuchy wparowali do Polski to kilkadziesiąt lat
> siedziała tu czerwona zaraza
> Narazie kilka lat bez Moskwy a różnica jak między Zaporożcem a BMW

Zależy dla kogo ta różnica. Ty się odnalazłeś, jesteś w sile wieku.
A może bidak Thoter już nie potrafi się odnaleźć bez handelku pod Pewexem i pozostały mu tylko resentymenty..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Paolo Monstro (6146 punktów)
>Jeżeli ktoś ma wątpliwości, w którą stronę dryfujemy, to Krasnodębski wam odsłoni rąbka tajemnicy.
>Nie miejmy złudzeń - PiSowska polityka wyprowadzania Polski z UNII już się rozpoczęła.
>Pewnie niektórzy jeszcze uważają, że to się nie może zdarzyć. Swego czasu większość Brytyjczyków też
>nie wierzyła.
Jak jesteś złodziejem to krzycz 'łap złodzieja'. PiS z codzienną nagonką na kolejne grupy społeczne, religie czy całe narody (np. Niemców) podzielił Polaków bardziej niż ktokolwiek inny w historii.
Ale okazuje się, że za dzielenie, upadek itd. jak zawsze winna jest ... UE, sędziowie, lekarze, nauczyciele, kobiety, homoseksualiści, lewacy, muzułmanie, Niemcy, Francuzi, mieszkańcy dużych miast ...

Przeraża tylko to, że Polacy słysząc z tuby PiS 'Za dzielenie odpowiada grupa XYZ Polaków' nie zauważają, że ...właśnie są dzieleni i skłócani ...

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Thoter (6650 punktów)
> ...właśnie są dzieleni i skłócani ...


Gdyby w szkołach uczono jak Brytyjczycy stworzyli swoje imperium, to może by się znalazł ktoś, co coś by pojął.
Brytyjczycy skolonizowali 1/5 lądów, 1,4 ludności świata. Ile potrzebowali do tego żołnierzy?
Jak trzymali pod butem prawie pół miliarda ludzi ?? Czy ktoś słyszał o jakiejś brytyjskiej armii, która świat podbijała ?? Czy ktoś potrafi podać nazwiska brytyjskich dowódców ?? Gdzie były linie frontów??
Brytyjskie Imperium spadło na Ziemię z Nieba.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> okazuje się, że za dzielenie, upadek itd. jak zawsze winna
> jest ... UE, sędziowie, lekarze, nauczyciele, kobiety,
> homoseksualiści, lewacy, muzułmanie, Niemcy, Francuzi, mieszkańcy dużych miast ...

Mam nadzieję, że ta cześć wahająca się społeczeństwa będąca języczkiem uwagi, przy wyborach w końcu to przejrzy, przynajmniej im się te igrzyska znudzą.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
26-08-2022 00:01 
 Ocena 3 na 3
Paolo Monstro (6146 punktów)
>> okazuje się, że za dzielenie, upadek itd. jak zawsze winna
>> jest ... UE, sędziowie, lekarze, nauczyciele, kobiety,
>> homoseksualiści, lewacy, muzułmanie, Niemcy, Francuzi, mieszkańcy dużych miast ...
>Mam nadzieję, że ta cześć wahająca się społeczeństwa będąca języczkiem uwagi, przy wyborach w końcu to przejrzy, przynajmniej im się te igrzyska znudzą.

Szczerze mówiąc wątpię. Śledziłem parę lat rosyjskie media (sporadycznie od 2014 do marca/kwietnia 2022). Rosjanie to nie jest plemienna wspólnota z niskim poziomem edukacji i brakiem dostępu do informacji.

TVPiS to kalka tego co widzę w mediach rosyjskich: straszenie terroryzmem/muzułmanami/gejami/LGBT/aborcją. Przedstawianie 'zachodu' jako ogarniętego wojną i upadłego moralnie. Tworzenie atmosfery zagrożenia i propaganda sukcesu 'prezydent i rząd nas bronią' , 'w Rosji jest bezpiecznie dopóki prezydent twardą reką stawia się zachodowi'. Wielkie projekty w PowerPoincie - aktualnie Putin przyciąga IT i ogłosił zwolnienie z podatków (to wszystko w PowerPoincie bo w rzeczywistości IT uciekło z Rosji). Co więcej Putin już lata temu rozpoczął wojnę z wolnymi mediami. Szykany, prokuratura podporządkowana rządowi - wypisz wymaluj Zbyszek Ziobro. Na koniec rozprawił się z wolnymi sądami. Teraz sądy realizują wolę rządu i nikt się nie wychyli. Wszędzie są Julie Przyłębskie.

Poczynania Putina były drastyczne i super szkodliwe dla Rosjan, propaganda jest śmieszna i prymitywna, naród nie jest głupi i wydawało mi się, że Putin oszalał. A jednak ... dzisiaj Putin może zamknąć każdego w więzieniu, wolnej prasy brak (poza dysydentami poza granicami Rosji typu nowayagazeta.eu) a społeczeństwo .... naprawdę popiera władzę. Wierzą w nazistów zabijających Rosjan na Ukrainie itd ...

Patrząc na działania typu niepublikowanie wyroków, seryjne przegrane w TSUE, dodruk mld PLN w marcu 2020, wielkie pożyczanie na konsumpcje, obniżenie wieku emerytalnego 10 lat przed prognozowanym upadkiem systemu, czytając emaile Dworczyka, czy słuchając oskarżeń UE, Niemców, Francuzów, Tuska czy ogólnie 'Polaków drugiego sortu' o wszystkie PiSowskie błedy myśle, że PiS nie ma problemu z upadkiem Polski i Polaków, byle naród był na tyle zmanipulowany, że da się zwalić winę na te wszystkie straszaki, które PiS wymyślił. Dokładnie to samo zrobił Putin - Rosja wali się w przepaść właśnie, ale Rosjanie ... idą w przepaść z radością.

Bardzo chciałbym się mylić, ale uważam, że Polska stanęła w 2019 na rozdrożu - czy przełamać narodową naiwność, która niczym Indian topiła nas od stuleci, czy wybrać rolę karykaturalnego 'Prometeusza narodów'. Myślę, że wybraliśmy 'Prometeusza' i zablokowaliśmy się w tym wyborze, niczym Rosjanie czy zakonnica, która nie jest w stanie przyjąc do wiadomości, że bogowie mogą nie istnieć.
Patrząc na demografię, rosnący dług, rosnącą cenę długu, brak inwestycji, źle zarządzane państwo - uważam, że za 50 lat Polska może nie istnieć lub może być małym, naiwnym państewkiem rozgrywanym przez Chiny, prawdopodobnie poza UE - może w sojuszu z Węgrami, Rumunią i Mołdawią?
Trudno przewidzieć szczególy, ale będzie bardzo źle - dołączymy do Rosjan.


Pozdrawiam
Paolo Monstro

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365