Racjonalista - Strona głównaDo treści
mieszkania - to (ro)zmowa kontrolowana?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
11-09-2022 16:02alsor (3283 punktów)mieszkania - to (ro)zmowa kontrolowana?
Ocena 1 na 1
Patrząc na dane - statystyki, w zasadzie każdy urzędowy pracownik w Polsce,
no i w UE podobnie, ma kilka mieszkań, domków itd.

Ceny wynajmu kwatery, pokoju dla studenta, czy dla pracownika, wynoszą z 1000zł/mc + media.

Natomiast koszty najemcy są z 10 razy niższe zwykle, bo lokal/mieszkanie czynszowe kosztuje raptem z 500zł ale za tzw. M4 czyli z 60m^2, czyli z 3 pomieszczenia + kuchnia, łazienka itp. a nie za jeden i 10m2.

No i o co tu chodzi?

Dlaczego urzędasy państwowi mają zwykle po 3 czy 5 mieszkań i więcej, zamiast zwyczajnie: 1 sztuka na rodzinę.

Niby że oni mieszkają w tych mieszkaniach?
Ależ skąd: oni to wynajmują i za 1000zł + media właśnie!

A kto im to w ogóle dał do użytkowania - państwo, wójt, burmistrz... czy kto?

I co to ma być... kto tu zgrywa wariata... nie ma mieszkań dla młodych rodzin?!,
bo trzeba brać kredyt frankowy w ... szwaberii? na 30 lat, na 3000% + ?

nie czarujmy się... to nie działa.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)

>Dlaczego urzędasy państwowi mają zwykle po 3 czy 5 mieszkań i więcej, zamiast zwyczajnie: 1 sztuka na rodzinę.
dlatego, że my są libki niedorozwojki, naszym bogiem liberalizm występuje w trzech osobach INDYWIUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ i usa naszym pzewodnikiem a tam www.youtube.com/watch?v=YB6gwOBClwE ogrom bezdomnych czy mieszkających w autach
Thoter (6650 punktów)

>Dlaczego urzędasy państwowi mają zwykle po 3 czy 5 mieszkań i więcej, zamiast zwyczajnie: 1 >sztuka na rodzinę.

W każdym systemie ludzi podzielono na: urzędników i frajerów.
Demokratyczni "politycy" dzielą się na tych: co chcą się dorwać do kasy i na tych, co nie wiedzą, o co im chodzi.
Rodziny komorników tuczą się na bankrutach.
Natury ludzkiej nic nie zmieni, nawet strach przed karą śmierci.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>Dlaczego urzędasy państwowi mają zwykle po 3 czy 5 mieszkań i więcej, zamiast zwyczajnie: 1 >sztuka na rodzinę.
>W każdym systemie ludzi podzielono na: urzędników i frajerów.
>Demokratyczni "politycy" dzielą się na tych: co chcą się dorwać do kasy i na tych, co nie wiedzą, o co im chodzi.
>Rodziny komorników tuczą się na bankrutach.
>Natury ludzkiej nic nie zmieni, nawet strach przed karą śmierci.
A co ma natura ludzka do tego?

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
sztejkat (4743 punktów)
Sprawdziłbyś dane ludzi lepiej zarabiających i byłoby podobnie. Tyle, że zwykły człowiek nie ma obowiązku składania deklaracji majątkowych.

Nieruchomości to nadal najlepsza lokata kapitału, bo raz, że chroni przed inflacją, a dwa wynajęta sama pokrywa koszty swego utrzymania. Mieszkania to najtańsze nieruchomości z tego rodzaju. Co się dziwić, że ludzie mający wolne kilkaset tysięcy chcą je chronić?

Tomasz Sztejka
11-09-2022 20:38 
 Ocena 1 na 1
qwery (2864 punktów)
>Sprawdziłbyś dane ludzi lepiej zarabiających i byłoby podobnie. Tyle, że zwykły człowiek nie ma obowiązku składania deklaracji majątkowych.
>Nieruchomości to nadal najlepsza lokata kapitału, bo raz, że chroni przed inflacją, a dwa wynajęta sama pokrywa koszty swego utrzymania.

No nie wiem czy najlepsza. Zalezy w jakim okresie, zalezy jaki benchmark czy sredniej lokaty czy najlepszej lokaty a moze obligacji detalicznych indeksowanych inflacja. Kasa z najmu tez nie zawsze taka byla jak ostatnio jest, a ryzyko ze lokator nie bedzie placil i sie niewyprowadzi a moze tylko zdewastuje lokat raczej zvytprzyjemne nie jest.
szarley (54913 punktów)
>Patrząc na dane - statystyki, w zasadzie każdy urzędowy pracownik w Polsce,
>no i w UE podobnie, ma kilka mieszkań, domków itd.

Pokażesz te dane?

Patrząc na ilość urzędników i ilość domów/mieszkań, do urzędników należy ok 800% polskich nieruchomości

>Dlaczego urzędasy państwowi mają zwykle po 3 czy 5 mieszkań i więcej, zamiast zwyczajnie: 1 sztuka na rodzinę.

Czekam na dane

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
alsor (3283 punktów)
>>Patrząc na dane - statystyki, w zasadzie każdy urzędowy pracownik w Polsce,
>>no i w UE podobnie, ma kilka mieszkań, domków itd.
>Pokażesz te dane?

Ja ma dane ze swojego powiatu, no i województwa też;
zresztą to w gazetach regionalnych często drukują.

Komornicy i sędziowie - nie inaczej... no może troszkę więcej mają.

Kierownicy szkół, pracownicy wójtów, burmistrzów - skarbnik, sekretarz itd.
w zasadzie wszyscy 'ci lepsi' znaczy mocno usytuowani pracownicy w urzędach.

>Patrząc na ilość urzędników i ilość domów/mieszkań, do urzędników należy ok 800% polskich nieruchomości

może z 50%, bo nie wszyscy dali się wykupić...
no i są też bezwartościowe budynki i mieszkania, tzw. slamsy - stare budynki, nieremontowane z 50 lat, bez kanalizacji niekiedy... - tego urzędnicy nie wykupują, oczywista.
12-09-2022 18:50 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>>Patrząc na dane - statystyki, w zasadzie każdy urzędowy pracownik w Polsce,
>>>no i w UE podobnie, ma kilka mieszkań, domków itd.
>>Pokażesz te dane?
>Ja ma dane ze swojego powiatu, no i województwa też;
No to nie duś tego w sobie i podaj te dane.

Ile mieszkań ma np referent w dziale komunikacji w starostwie, ile domów referent w paszportowym biurze, ile kurator oświaty

>Komornicy i sędziowie - nie inaczej... no może troszkę więcej mają.
Biedny sędzia jest gówno wart jako sędzia

>Kierownicy szkół, pracownicy wójtów, burmistrzów - skarbnik, sekretarz itd.
No to czekam, ile mieszkań ma który kierownik szkoły w twoim powiecie, ile kierownik działu gospodarki odpadami w gminie, ile księgowy zespołu oświatowego, ile bibliotekarz w GOKu

Podaj te dane dla swojej gminy czy powiatu

>>Patrząc na ilość urzędników i ilość domów/mieszkań, do urzędników należy ok 800% polskich nieruchomości
>może z 50%, bo nie wszyscy dali się wykupić...
1 Przeczysz sobie
Napisałeś "Patrząc na dane - statystyki, w zasadzie każdy urzędowy pracownik w Polsce,"
50% czy w "zasadzie każdy"?

(Na wyspach Bergamutach podobno jest kot w butach)

2 ok 75% mieszkańców Polski mieszka na swoim, więc wg ciebie w Polsce 125% mieszkań ma swoich właścicieli (dolicz mieszkania gminne, spółdzielcze, arytmetyka za trudna?

Hamerlikujesz. Po prostu hamerlikujesz w swoich konfabulacjach


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
alsor (3283 punktów)
>>>>Patrząc na dane - statystyki, w zasadzie każdy urzędowy pracownik w Polsce,
>>>>no i w UE podobnie, ma kilka mieszkań, domków itd.
>>>Pokażesz te dane?
>>Ja ma dane ze swojego powiatu, no i województwa też;
>No to nie duś tego w sobie i podaj te dane.
>Ile mieszkań ma np referent w dziale komunikacji w starostwie, ile domów referent w paszportowym biurze, ile kurator oświaty
>>Komornicy i sędziowie - nie inaczej... no może troszkę więcej mają.
>Biedny sędzia jest gówno wart jako sędzia
>>Kierownicy szkół, pracownicy wójtów, burmistrzów - skarbnik, sekretarz itd.
>No to czekam, ile mieszkań ma który kierownik szkoły w twoim powiecie, ile kierownik działu gospodarki odpadami w gminie, ile księgowy zespołu oświatowego, ile bibliotekarz w GOKu
>Podaj te dane dla swojej gminy czy powiatu
>>>Patrząc na ilość urzędników i ilość domów/mieszkań, do urzędników należy ok 800% polskich nieruchomości
>>może z 50%, bo nie wszyscy dali się wykupić...
>1 Przeczysz sobie
>Napisałeś "Patrząc na dane - statystyki, w zasadzie każdy urzędowy pracownik w Polsce,"
>50% czy w "zasadzie każdy"?
>(Na wyspach Bergamutach podobno jest kot w butach)
>2 ok 75% mieszkańców Polski mieszka na swoim, więc wg ciebie w Polsce 125% mieszkań ma swoich właścicieli (dolicz mieszkania gminne, spółdzielcze, arytmetyka za trudna?

Liczyć nie potrafisz, a to symptom urzędasów.

zatem wypad złodzieju.
13-09-2022 10:35 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Ile mieszkań ma np referent w dziale komunikacji w starostwie, ile domów referent w paszportowym biurze, ile kurator oświaty
>>1 Przeczysz sobie
>>Napisałeś "Patrząc na dane - statystyki, w zasadzie każdy urzędowy pracownik w Polsce,"
>>50% czy w "zasadzie każdy"?

>Liczyć nie potrafisz, a to symptom urzędasów.
>zatem wypad złodzieju.

Coś ci ukradłem?
Ciesz się, że piszesz pod pseudonimem, bo gdybyś ujawnił nazwisko i adres, musiałbyś przed sądem udowodnić mi, że coś ukradłem lub zapłacić mi zadośćuczynienie za nazwanie mnie złodziejem

Póki co udowodniłeś jedynie swój ujemny intelektualny poziom, brak argumentów i moralność na poziomie gówna, którym rzucasz

Jeden trol mi wystarczy, więc obrażaj sobie innych

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
alsor (3283 punktów)
>>>Ile mieszkań ma np referent w dziale komunikacji w starostwie, ile domów referent w paszportowym biurze, ile kurator oświaty
>>>1 Przeczysz sobie
>>>Napisałeś "Patrząc na dane - statystyki, w zasadzie każdy urzędowy pracownik w Polsce,"
>>>50% czy w "zasadzie każdy"?
>>Liczyć nie potrafisz, a to symptom urzędasów.
>>zatem wypad złodzieju.
>Coś ci ukradłem?
>Ciesz się, że piszesz pod pseudonimem, bo gdybyś ujawnił nazwisko i adres, musiałbyś przed sądem udowodnić mi, że coś ukradłem lub zapłacić mi zadośćuczynienie za nazwanie mnie złodziejem
>Póki co udowodniłeś jedynie swój ujemny intelektualny poziom, brak argumentów i moralność na poziomie gówna, którym rzucasz

Możecie mi na ciula skoczyć.

Dane o majątkach urzędasów są znane i drukowane, więc sobie poszukaj.

U mnie jest taka gazetka lokalna, w której redaktor non stop podaje dane o nadużyciach wójtów, komorników, itd.

Jakoś go jeszcze nie zaskarżyli... widać boją się stracić swoje złodziejskie trofea.

Np. pani wójtowa jeździła sobie prywatnym autem cały rok,
a wszelkie koszty przerzucała na miasto..

Albo inny fajny numer: pani prokurator brała łapówki od jednego muzealnika,
w postaci win importowanych z Argentyny, obiecując załatwienie jakichś tam formalności...
facet się wkurzył po kilku miesiącach, no i podał głupią babę do sądu, za wyłudzanie.

itd.

Sprawa mieszkań: wypisał po kolei kto, co i ile posiada.

Tak jest - to są fakty, złodziejstwo urzędników jest tu wręcz normą,
więc mnie nie strasz... złodziejami sądowymi!
.......

A było chyba nawet niedawno o kierowniku domu dziecka,
który kupił sobie prywatnie auto, wystawiając fakturę na ten dom dziecka!

Przecież to totalny kryminał - kto takiego złodzieja posadzi w kierownika!

O żonach sekretarkach, których nikt nigdy w pracy nie widział... nie wspominam.

Albo tak numer: sam wielki Oleksy - ten z postkomuny,
osadził swojego synalka w roli dyrektora w spółce...
on tylko figurował na liście płac - nie pracował, nic tam nie robił!
szarley (54913 punktów)
>>>zatem wypad złodzieju.

Nazwałeś mnie złodziejem
UDOWODNIJ, że coś ukradłem

Jeśli nie poradzisz udowodnić mi kradzieży, udowadniasz, że jesteś psim chujem rzucającym gównem w innych

Napisałeś:
"Patrząc na dane - statystyki, w zasadzie każdy urzędowy pracownik w Polsce,
no i w UE podobnie, ma kilka mieszkań, domków itd."

Więc zamiast chamsko hamerliczyć UDOWODNIJ to, co napisałeś
Tylko tyle, UDOWODNIJ to, co napisałeś.
Napisz, ile domów ma kierownik gminnej biblioteki - gminny urzędnik

Obrażasz ludzi, to cała twoja argumentacja, bo chowasz się za nick

>U mnie jest taka gazetka lokalna, w której redaktor non stop podaje dane o nadużyciach wójtów, komorników, itd.

U ciecie czyli gdzie?
Ta gazetka jest dostępna w necie?

>U mnie jest taka gazetka lokalna, w której redaktor non stop podaje dane o nadużyciach wójtów, komorników, itd.
>Jakoś go jeszcze nie zaskarżyli... widać boją się stracić swoje złodziejskie trofea.

Pewnie podobnie jak tchórz - alsor chowa się za pseudonimem
Pokazując twarz alsor nie nazwałby nikogo złodziejem bez dowodu
Zza węgła kundel ujada

>Możecie mi na ciula skoczyć.
Tak, tchórzu. Moje nazwisko jest na forum jawne. ty rzucasz gównem, nie czując, że smród bije od ciebie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
alsor (3283 punktów)
>>>>zatem wypad złodzieju.
>Nazwałeś mnie złodziejem
>UDOWODNIJ, że coś ukradłem

Nie muszę - samo to już udowodniłeś, popierając złodziejów.

>"Patrząc na dane - statystyki, w zasadzie każdy urzędowy pracownik w Polsce,
>no i w UE podobnie, ma kilka mieszkań, domków itd."
>Więc zamiast chamsko hamerliczyć UDOWODNIJ to, co napisałeś
>Tylko tyle, UDOWODNIJ to, co napisałeś.
>Napisz, ile domów ma kierownik gminnej biblioteki - gminny urzędnik
>Obrażasz ludzi, to cała twoja argumentacja, bo chowasz się za nick

Oj, dziecko - statystyki to udowadniają!

Nie ukryjesz się, niestety.. bo koledzy itd.
statystyczny urzędnik w UE i generalnie jest złodziejem, cóż ja na to poradzę - liczby nie kłamią.

A to że jest... aż 10-ciu jest uczciwych nie ma znaczenia...

Chyba znasz, pamiętasz te baki z biblii z Sodomą itd.
O czym tam była mowa?

Jehowa mówi: zniszczę Sodomę... bo tam nie ma uczciwych, sprawiedliwych..

na to Abraham: a jeśli znajdzie się tam 10-ciu uczciwych, czy nadal zniszczysz to miasto?

Nie, gdy znajdę tam 1-ciu wtedy ich oszczędzę...

A co gdy znajdziesz tylko 5-ciu! - ocalisz, czy nie?
itd.

>>U mnie jest taka gazetka lokalna, w której redaktor non stop podaje dane o nadużyciach wójtów, komorników, itd.
>U ciecie czyli gdzie?

W Polsce.

>Ta gazetka jest dostępna w necie?

Pewnie że jest.

>>U mnie jest taka gazetka lokalna, w której redaktor non stop podaje dane o nadużyciach wójtów, komorników, itd.
>>Jakoś go jeszcze nie zaskarżyli... widać boją się stracić swoje złodziejskie trofea.
>Pewnie podobnie jak tchórz - alsor chowa się za pseudonimem
>Pokazując twarz alsor nie nazwałby nikogo złodziejem bez dowodu

Liczą się fakty - liczby, statystyki.
A całe to twoje pitolenie jest puste.

>Zza węgła kundel ujada
>>Możecie mi na ciula skoczyć.
>Tak, tchórzu. Moje nazwisko jest na forum jawne. ty rzucasz gównem, nie czując, że smród bije od ciebie

Kogo obchodzi twoje nazwisko - statystycznie zostałeś zaliczony
do obrońców złodziejów, czyli do rodziny jak mniemam.
szarley (54913 punktów)
>>>>>zatem wypad złodzieju.
>>Nazwałeś mnie złodziejem
>>UDOWODNIJ, że coś ukradłem
>Nie muszę - samo to już udowodniłeś, popierając złodziejów.

Nie musisz, tchórzu ukrywając się za parszywym nickiem
Nie popieram złodziei, ty zarzucasz kierownikowi gminnej biblioteki kradzież, też bez dowodu, bo, tchórzu chowasz się za nickiem

>>"Patrząc na dane - statystyki, w zasadzie każdy urzędowy pracownik w Polsce,
>>no i w UE podobnie, ma kilka mieszkań, domków itd."
>>Więc zamiast chamsko hamerliczyć UDOWODNIJ to, co napisałeś
>>Tylko tyle, UDOWODNIJ to, co napisałeś.
>>Napisz, ile domów ma kierownik gminnej biblioteki - gminny urzędnik
>>Obrażasz ludzi, to cała twoja argumentacja, bo chowasz się za nick
>Nie ukryjesz się, niestety.. bo koledzy itd.
Napisz, ile domów ma kierownik gminnej biblioteki - gminny urzędnik
Nie hamerlikczkiu - bis?
Rzucać gównem to i orangutan poradzi

> statystyczny urzędnik w UE i generalnie jest złodziejem, cóż ja na to poradzę - liczby nie kłamią.
Nie napisałeś, że statystyczny , a i tego gówna, którym rzucasz udowodnić nie poradzisz

>O czym tam była mowa?
O tym, że każdy kierownik gminnej biblioteki wg ciebie ma kilka domów na najm
Kłamiesz

>>>U mnie jest taka gazetka lokalna, w której redaktor non stop podaje dane o nadużyciach wójtów, komorników, itd.
>>U ciecie czyli gdzie?
>W Polsce.
W dupie. Tchórzu, nawet nie poradzisz napisać w jakiej gminie mieszasz?
Honor psiego chuja?
Twoja pol-szczyna, znajomość arytmetyki i logiki świadczy o tym, że może mieszkasz w Polsce, ale polskiej matury nie masz, podobnie jak typowego dla Polaków poczucia honoru.
Może i jesteś polskim kundlem, ale Polacy aż tak gównem nie śmierdzą

>>Ta gazetka jest dostępna w necie?
>Pewnie że jest.
No to zalinkuj

>>Pokazując twarz alsor nie nazwałby nikogo złodziejem bez dowodu
>Liczą się fakty - liczby, statystyki.
To je pokaż, tchórzu
Ile domów ma kierownik gminnej biblioteki?

>>Zza węgła kundel ujada
>>>Możecie mi na ciula skoczyć.
>>Tak, tchórzu. Moje nazwisko jest na forum jawne. ty rzucasz gównem, nie czując, że smród bije od ciebie
>Kogo obchodzi twoje nazwisko - statystycznie zostałeś zaliczony
Nie jestem urzędnikiem hamerliczku, stawiasz chochoła, bo ujemna godność nie pozawala odpowiedzieć na argumenta?

Śmierdzisz gównem, którym rzucasz. Zerowa godność, ujemna inteligencja

>do obrońców złodziejów, czyli do rodziny jak mniemam.
A ty jesteś psim chujem rzucającym gównem. Tzw człowiekiem pozbawionym honoru
Zarzucasz mi przestępstwo, tchórzliwie chowając się na nickiem

Nie mam rodziny w gminie, hamerliczku, ty pewnie żyjesz z oczerniania innych w psich gazetkach



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
alsor (3283 punktów)
Należy tu dodać, że ci faktyczni złodzieje - bo tak uznawani przez prawo,
czyli przez urzędników, są faktycznie tym elementem: biedacy, żebracy, no i rozmaici wariaci - szukający rozrywki.

No i ile tego jest - statystycznie?

Promile!

Prawdziwe złodziejstwo nie polega na podwędzeniu kartofla, czy gaci w desperacji,
lecz na naturalnym wykorzystywaniu swojej pozycji do permanentnego złodziejstwa - bezpodstawnego, nieuzasadnionego!

Innymi słowy: urzędnicy są chorzy, bo oni zrobili sobie z wyjątku regułę.

Podobnie banki: pożyczanie pieniędzy nie może być zawodowym zajęciem, biznesem,
bo to znowu powadzi do nienaturalnej parodii!:

siedzi sobie pan prezes, nic nie robi... no i rządzi... cudzym: być albo nie jeść... co to ma być!

To jest właśnie kwintesencja złodziejstwa - nie inaczej.

...
no ale wy - miejscowi smartfonowi wieśniacy - nie macie o tym pojęcia, oczywiście.

Ktoś was... okradł z logiki i rozumu- a kto?

zacznijcie od zera!
szarley (54913 punktów)
>Należy tu dodać, że ci faktyczni złodzieje -
Napisałeś, że JA jestem złodziejem
UDOWODNIJ

Nie masz dowodu? To znaczy, że rzucasz gównem i śmierdzisz gównem.
Udowodniłeś, że masz ujemny honor

Jesteś psim chujem, a twoja matka była bezhonorną dziwką, jak żona Hamerlika
Niczego więcej nie udowodniłeś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
alsor (3283 punktów)
>>Należy tu dodać, że ci faktyczni złodzieje -
>Napisałeś, że JA jestem złodziejem
>UDOWODNIJ
>Nie masz dowodu? To znaczy, że rzucasz gównem i śmierdzisz gównem.
>Udowodniłeś, że masz ujemny honor
>Jesteś psim chujem, a twoja matka była bezhonorną dziwką, jak żona Hamerlika
>Niczego więcej nie udowodniłeś
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Nie wysilaj się - złodziej nie może mnie obrazić, podobnie jak koń.

szarley (54913 punktów)
Psi chuj, kryjący się za anonimowym nickiem, nie może mnie obrazić, podobnie jak kundel, który nim wywija

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
13-09-2022 21:34 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>2 ok 75% mieszkańców Polski mieszka na swoim, więc wg ciebie w Polsce 125% mieszkań ma swoich właścicieli (dolicz mieszkania gminne, spółdzielcze, arytmetyka za trudna?
>Hamerlikujesz. Po prostu hamerlikujesz w swoich konfabulacjach

Widocznie za trudna. Typ ma najwidoczniej uraz do urzędników, komorników i innych funkcjonariuszy publicznych nazywając ich hienami. Jego zdaniem mają oni więcej niż powinni mieć, choć dla niego 3 000 zł/miesiąc to pikuś. Aha i jeszcze każdy to złodziej i ubek. Ja na Twoim miejscu nie byłbym zdziwiony jego poziomem intelektualnym.
13-09-2022 21:46 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
Jak bardzo brakuje na tym forum moderacji, która nie pozwalała na takie teksty

Niejaki Gawlik, który dyplom magistra prawa kupił za gęsi, pozwala na przestępczą działalność na tym forum, na którym kiedyś były merytoryczne dyskusje, wolno zarzucać przestępstwa, wolno głosić hasła nawołujące do nienawiści, wolno benedykować zwyrodnialców z Buczy. wolno wszystko, niewłaściwym jest tylko racjonalna dyskusja, dowodzenie swoich racji
Szkoda

Teraz Hameeliki i alsory udowadniają, że można bezkarnie łamać prawa
...a big_żyd zbanowan

Można bezkarnie nazwać człowieka złodziejem, podpalaczem, zabójcą, pedofilem, a udający prawnika Gawlik, udaje, że nie czyta

Cóż, może i mnie zbanuje, trudno.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
alsor (3283 punktów)
>>2 ok 75% mieszkańców Polski mieszka na swoim, więc wg ciebie w Polsce 125% mieszkań ma swoich właścicieli (dolicz mieszkania gminne, spółdzielcze, arytmetyka za trudna?
>>Hamerlikujesz. Po prostu hamerlikujesz w swoich konfabulacjach
>Widocznie za trudna. Typ ma najwidoczniej uraz do urzędników, komorników i innych funkcjonariuszy publicznych nazywając ich hienami. Jego zdaniem mają oni więcej niż powinni mieć, choć dla niego 3 000 zł/miesiąc to pikuś. Aha i jeszcze każdy to złodziej i ubek. Ja na Twoim miejscu nie byłbym zdziwiony jego poziomem intelektualnym.

Nie do końca:
każdy ubek i urzędnik to złodziej czyli jakieś 2 mln w Polsce.

co jest bliskie masy krytycznej - bo takie coś istnieje, wbrew pozorom:

urzędnicy nie mogą stanowić państwa nad samym sobą, bo wtedy nie byłoby kogo okradać - jasne?
szarley (54913 punktów)
>każdy urzędnik to złodziej czyli jakieś 2 mln w Polsce.

Alsor to psi chuj syn psiego chuja i dziwki


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
DyktaFon (9281 punktów)

>Dlaczego urzędasy państwowi mają zwykle po 3 czy 5 mieszkań i więcej, zamiast zwyczajnie: 1 sztuka
>na rodzinę.

A to jakieś przykazanie boskie, że można tylko 1 sztukę na rodzinę?

>Niby że oni mieszkają w tych mieszkaniach?

A to kolejne przykazanie? Czy jak ktoś ma 5 samochodów, to ma obowiązek codziennie z nich korzystać? A jak ma dwa odkurzacze w takim mieszkaniu, to obowiązkowo co drugi dzień ma je używać wymiennie?

>Ależ skąd: oni to wynajmują i za 1000zł + media właśnie!
>A kto im to w ogóle dał do użytkowania - państwo, wójt, burmistrz... czy kto?

To ja też poproszę o mieszkanie. Do kogo się zwrócić?
Mieszkania się kupuje, obojętnie kto i jakie mieszkanie (no i wynajmuje właśnie, jak nie chce się kupić lub nie stać kogoś na kupno).

>I co to ma być... kto tu zgrywa wariata... nie ma mieszkań dla młodych rodzin?!,

No to trzeba budować, a nie siedzieć przed kompem i klikać głupoty...

>bo trzeba brać kredyt frankowy w ... szwaberii? na 30 lat, na 3000% + ?
>nie czarujmy się... to nie działa.

Co nie działa? Raczej działa, jak są ludzie, którzy wynajmują mieszkania Gdyby nie oni, to te "młode rodziny" musiałyby mieszkać pod mostem.
12-09-2022 22:15 
 Ocena 1 na 1
alsor (3283 punktów)
>>Dlaczego urzędasy państwowi mają zwykle po 3 czy 5 mieszkań i więcej, zamiast zwyczajnie: 1 sztuka na rodzinę. A to jakieś przykazanie boskie, że można tylko 1 sztukę na rodzinę?

A co to ma za znaczenie?

Ujawniam że urzędnicy kradną i tyle, bo normalny człowiek żyje z pracy, a nie tzw. lewizny.

>>Niby że oni mieszkają w tych mieszkaniach?
>A to kolejne przykazanie? Czy jak ktoś ma 5 samochodów, to ma obowiązek codziennie z nich korzystać? A jak ma dwa odkurzacze w takim mieszkaniu, to obowiązkowo co drugi dzień ma je używać wymiennie?

A co ma za znaczenie?
Jeśli statystyczny ubogi urzędnik ma 5 mieszkań,
a uczciwy nauczyciel, lekarz, czy hydraulik, mają tylko po jednym, no to wiadomo co to znaczy.

>>Ależ skąd: oni to wynajmują i za 1000zł + media właśnie!
>>A kto im to w ogóle dał do użytkowania - państwo, wójt, burmistrz... czy kto?
>To ja też poproszę o mieszkanie. Do kogo się zwrócić?
>Mieszkania się kupuje, obojętnie kto i jakie mieszkanie (no i wynajmuje właśnie, jak nie chce się kupić lub nie stać kogoś na kupno).

Aha! Rozumiem: Ty nie wiesza jak są sprzedawane mieszkania komunalne?
Kto tym zarządza, ogłasza, i tak dalej...
masz aż tak marną wyobraźnię?

>>I co to ma być... kto tu zgrywa wariata... nie ma mieszkań dla młodych rodzin?!,
>No to trzeba budować, a nie siedzieć przed kompem i klikać głupoty...
>>bo trzeba brać kredyt frankowy w ... szwaberii? na 30 lat, na 3000% + ?
>>nie czarujmy się... to nie działa.

>Co nie działa? Raczej działa, jak są ludzie, którzy wynajmują mieszkania Gdyby nie oni, to te "młode rodziny" musiałyby mieszkać pod mostem.

Logika odwrócona nie działa w praktyce - to tylko taki wymyk... złodziejski:

ależ panie wielki sędzio: on leżał gdy go zauważyłem... no a te pieniądze trzymał w rękach,
więc wziąłem - myślałem że mi daje, tylko głupi by nie wziął - nie?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ujawniam że urzędnicy kradną i tyle, bo normalny człowiek żyje z pracy, a nie tzw. lewizny.

A ja wyjaśniam, że pojęcie własności jest tożsame z pojęciem władzy, na co część wścieka się, że naruszam ich kulturowe tabu a reszta mnie ignoruje.

Ludzki rozum jest kontrolowany przez zwierzęcy instynkt, podobnie jak przy rozumie zwierząt innych gatunków.

Zaprogramowane emocje pozostawiają ludziom tylko jedna wizję świata i przez odpowiednie mechanizmy psychiczne każdy musi myśleć to co wszyscy.

Jeżeli znajdzie się emocjonalny odmieniec to kończy na stosie albo w worku w jeziorze, bo tak natura sobie radzi ze sprzecznością memów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Paolo Monstro (6146 punktów)
>Patrząc na dane - statystyki, w zasadzie każdy urzędowy pracownik w Polsce,
>no i w UE podobnie, ma kilka mieszkań, domków itd.
Nie myl polityków i ich kolegów z przeciętnym urzędnikiem.
Urzędnik w urzędzie Gminy w Pcimiu Małym, zwykły pracownik urzędu miejskiego w Poznaniu, pani z ZUS czy Urzędu Skarbowego, czy Pani w MZK w Warszawie - nie ma szans na kupno mieszkania nawet dla siebie.

Politycy oszukują Polaków -patrz Morawiecki, który przytulił działkę od kościoła za śmieszne pieniądze po czym przekazał ją żone a ta sprzedała ją za wiele milionów. W Gdańsku politycy dostali olbrzymie rabaty od deweloperów, którym wpierw wydawali pozwolenia i sprzedawali ziemię. Oni mają wiele mieszkań, ale to nie jest ich wina - jeśli głosowałeś na PiS, czy na PO - na Morawieckiego, na Adamowicza czy na Karnowskiego w Sopocie to ... Ty jesteś winny!

Politycy mają kilka mieszkań za bezcen dlatego, że naród mimo iż oszukują, nadal na nich głosuje.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
12-09-2022 01:14 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Politycy oszukują Polaków -patrz Morawiecki, który przytulił działkę od kościoła za śmieszne pieniądze po czym przekazał ją żone a ta sprzedała ją za wiele milionów. W Gdańsku politycy dostali olbrzymie rabaty od deweloperów, którym wpierw wydawali pozwolenia i sprzedawali ziemię.

Oszustwem jest nierynkowa cena załatwiona u kolesi w interesach na wzór działalności cosa Nostry?

de.m.wikipedia.org/wiki/Cosa_Nostra

Podejrzewam, że "oszustwa" panującego nam systemu są głębsze i nie obejmują jedynie tajnie wybranych prawodawców i egzekutorów prawa.

Postulowałem publicznie jawną księgę kapitału ale wszyscy są na nie, ciekawe z jakiego powodu?

Może wszyscy liczą na to, że uda im się zmówić z własnymi kolesiami, obejść system i zrobić z pozostałych frajerów.

Taka kultura, jak ta, która dopuściła cosa nostre do egzystencji.

Nikt nie chce, żeby było uczciwie, bo każdy wciąż liczy, że uda mu się innych zrobić w konia. Liczą na to i obrzydliwe bogaci i obrzydliwe biedni.

Prymitywne stworzenia, dla których panującą organizacja społeczna jest szczytem ich możliwości. Z prymitywnego systemu emocjonalnego nic więcej nie wyniknie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Nikt nie chce, żeby było uczciwie, bo każdy wciąż liczy, że uda mu się innych zrobić w konia.

Nazwałeś swoją matkę darmojadem, napisałeś, że okrada młodych ludzi a teraz piszesz o niej takie kalumnie?

Nie żal suki co wychowała kundla bez honoru

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nazwałeś swoją matkę darmojadem, napisałeś, że okrada młodych ludzi a teraz piszesz o niej takie kalumnie?

Raczej Ty a teraz zwyczajnie kłamiesz jak to masz w zwyczaju.

>Nie żal suki co wychowała kundla bez honoru

Widać, że katolicki patriarchat ma wiele wspólnego z islamskim. Ta przebijająca się przez wszystko pogarda do kobiet i nieustające poniżenia innowierców poprzez poniżanie związanych z nimi kobiet.

Życie nauczyło Cię, że agresja popłaca i ze swoimi prymitywnymi cechami idealnie wpisałeś się w panujący nam system.

Przypuszczam, że współcześnie każdy agresywny i bezwzględny cham jest bogaty. Stworzyliście dla siebie raj na ziemi.

Ktokolwiek kulturalny i spolegliwy jest teraz pewnie na samym dnie, nie mając środków do życia.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Nazwałeś swoją matkę darmojadem, napisałeś, że okrada młodych ludzi a teraz piszesz o niej takie kalumnie?
>Raczej Ty a teraz zwyczajnie kłamiesz jak to masz w zwyczaju.

No to przypomnij sobie kłamco, co pisałeś o emerytach

>Życie nauczyło Cię, że agresja popłaca
A twoja żona to dziwka
SKOŃCZ ZMYŚLAĆ!
Życie nauczyło mnie, że popłaca PRACA, dzięki PRACY wiodę spokojny żywot w dostatku
A ty masz ujkemną godność, skoro poradzisz jedynie rzucać gównem, poddawać w wątpliwość moją pracę BEZ ŻADNEGO DOWODU.
Jesteś kundlem pozbawionym honoru

>Przypuszczam, że współcześnie każdy agresywny i bezwzględny cham jest bogaty.
I stać go na podróże do Peru
Nazwałeś Sonię chamem

>Ktokolwiek kulturalny i spolegliwy jest teraz pewnie na samym dnie, nie mając środków do życia.
Piszesz o sobie? Żresz do syta, bo obca ci kultura?

Sam siebie nazywasz chamem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Życie nauczyło mnie, że popłaca PRACA, dzięki PRACY wiodę spokojny żywot w dostatku

Dlatego propagujesz tajemnicę mienia, tajemnicę wyboru, wolność prywatnej własności od wszelkiego opodatkowania na rzecz osób bez posiadłości, przymusowe opodatkowanie pracy i konsumpcji biedoty, państwowy pieniądz obciążony prywatną lichwą?



"Po owocach ich poznacie"!

W ogóle nie wsłuchuję się w te twoje pozorowane "wartości" ale zwracam uwagę na wizje dobrego świata, które snujesz.

Jesteś fundamentalistą współczesnego kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności i przede mną nigdy tego się nie wyprzesz. Może uda Ci się w tej sprawie jeszcze oszukać jakiś ludzi ale mnie, po 10 latach naszej rozmowy, już nie.

Nie udawaj wrogu sprzymierzeńca, żeby uśpić czujność oszukać i wyzyskać. Poznałem już twoją tożsamość aż nadto.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Życie nauczyło mnie, że popłaca PRACA, dzięki PRACY wiodę spokojny żywot w dostatku
>Dlatego propagujesz tajemnicę mienia,
Dlaczego bijesz żonę?
Nie propaguję tajemnicy mienia, to twoje kłamstwo.
TY nie poradzisz uzasadnić konieczności jawności mienia
Pytanie o wybór pracy.

>tajemnicę wyboru,
Uzasadniłem. Przykład wyborów wójta - poległeś

>wolność prywatnej własności od wszelkiego opodatkowania na rzecz osób bez posiadłości,
Twoja manipulacja, kolejny raz używasz języka do manipulacji.

>przymusowe opodatkowanie pracy i konsumpcji biedoty,
Kolejne twoje kłamstwo - niczego takiego nie bronię

>państwowy pieniądz obciążony prywatną lichwą?
U bundźwa bihwa.
Pisz po polsku

>W ogóle nie wsłuchuję się w te twoje pozorowane "wartości"
Widzę. sam wymyślasz moje poglądy, bo intelektualnie nie stać cię na zrozumienie tego co piszę

>ale zwracam uwagę na wizje dobrego świata, które snujesz.
Sam ją wymyśliłeś, tak samo jak rzekome państwowe dotacje do mojej własności

>Jesteś fundamentalistą współczesnego kapitalizmu
Twoja żona to dziwka. Też poradzę zmyślać

>Nie udawaj wrogu sprzymierzeńca, żeby uśpić czujność oszukać i wyzyskać.
Wyzyskać?
Twoja żona to dziwka.

>


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>kto tu zgrywa wariata... nie ma mieszkań dla młodych rodzin?!

Nic nie rozumiesz z panującej nam ideologii kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności!

Gdybyś ją rozumiał to jak tutejsi i tamtejsi fundamentaliści wierzyłbys, że młodzi mają dostęp do mieszkan tylko dlatego, że te są cudze.

Gdyby cudze nie były, to w ogóle by ich nie było, jak zresztą niczego innego, tylko goła ziemia i głodni ludzie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
>>kto tu zgrywa wariata... nie ma mieszkań dla młodych rodzin?!
>Nic nie rozumiesz z panującej nam ideologii kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności!
>Gdybyś ją rozumiał to jak tutejsi i tamtejsi fundamentaliści wierzyłbys, że młodzi mają dostęp do mieszkan tylko dlatego, że te są cudze.
>Gdyby cudze nie były, to w ogóle by ich nie było, jak zresztą niczego innego, tylko goła ziemia i głodni ludzie.

Ludzie dadzą sobie radę bez tych pseudo-urzędników.. ale nie odwrotnie.
12-09-2022 19:17 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ludzie dadzą sobie radę bez tych pseudo-urzędników.. ale nie odwrotnie.

Nie sądzę.

Władza jest wyłącznym źródłem społeczeństwa.
Nie będzie władzy to też nie będzie żadnego społeczeństwa a bez istnienia społeczeństwa przy takiej liczebności osobników, to zdziwilbys się jak może być źle.

youtu.be/5VCiU1osa3w
12-09-2022 21:26 
 Ocena-1 na 1
alsor (3283 punktów)
>Władza jest wyłącznym źródłem społeczeństwa.
>Nie będzie władzy to też nie będzie żadnego społeczeństwa a bez istnienia społeczeństwa przy takiej liczebności osobników, to zdziwilbys się jak może być źle.

No to sobie kup 4 m4 i wypierdalaj...

ale i tak ostrzegam: będziesz z tego rozliczony - beznamiętnie,

zasrany teoretyku urzędowy.

Władza wieśniaków srających pod siebie jest raczej mało sensowna.

Jakaś tam przypadkowa cpia - góra po liceum, ma być tu władzą... hahaha!
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Władza wieśniaków srających pod siebie jest raczej mało sensowna.
>Jakaś tam przypadkowa cpia - góra po liceum, ma być tu władzą... hahaha!

W maturze nie ma przypadków.
Cierpisz z powodu pozycji społecznej i ja zresztą też.

Chciałoby się więcej od innych i mniej od siebie ale to nie jest takie proste a wręcz jest bardzo trudne.

Krzyczysz na władzę jakbyś nie rozumiał jej siły. Będziesz zbyt głośno krzyczał to władza Cie spacyfikuje.

Rolą władzy jest niedopuścić do upadku porządku społecznego, którego będzie bronić z agresją i zawsze możesz się zdziwić jak silni są ludzie władzy i jaki Ty jesteś wobec nich bezsilny.

Sam wyraz frustracji niczego nie zmieni.
Zmienić może tylko realny sprzeciw wobec złej władzy.

Przy czym przypomnij sobie ile w historii ludzkości było już wyzwolen i gdzie w związku z tym jesteśmy.

Nie czas na rewolucję, sam jestem wrogiem każdej rewolucji, czas na ewolucję.

Wyjdź z żądaniami określonych stosunków społecznych ale nie z oskarżeniami.

Oskarżenie innych ludzi o zło, to droga do piekła na ziemi a nie do raju.

Jakbyśmy nienawidzili innych, to jedyną drogą jest przekonać ich do zamiany. Ciężka, powolna i organiczna praca a efekt zawsze mizerny.

I z tej mizerii przez lata wykluwa się dopiero nowa jakość.

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
>>Władza wieśniaków srających pod siebie jest raczej mało sensowna.
>>Jakaś tam przypadkowa cpia - góra po liceum, ma być tu władzą... hahaha!
>W maturze nie ma przypadków.

że niby co - w jakiej maturze?

>Cierpisz z powodu pozycji społecznej i ja zresztą też.
>Chciałoby się więcej od innych i mniej od siebie ale to nie jest takie proste a wręcz jest bardzo trudne.

Ja osobiści nie cierpię, jedynie mierzi mnie ta... miernota pospolita głupich ludzików.

>Krzyczysz na władzę jakbyś nie rozumiał jej siły. Będziesz zbyt głośno krzyczał to władza Cie spacyfikuje.
>Rolą władzy jest niedopuścić do upadku porządku społecznego, którego będzie bronić z agresją i zawsze możesz się zdziwić jak silni są ludzie władzy i jaki Ty jesteś wobec nich bezsilny.

Jestem bardzo silny: nagłośnię te złodziejstwa jak należy i zaraz zmiękną im... fiuty.

>Sam wyraz frustracji niczego nie zmieni.
>Zmienić może tylko realny sprzeciw wobec złej władzy.
>Przy czym przypomnij sobie ile w historii ludzkości było już wyzwolen i gdzie w związku z tym jesteśmy.
>Nie czas na rewolucję, sam jestem wrogiem każdej rewolucji, czas na ewolucję.
>Wyjdź z żądaniami określonych stosunków społecznych ale nie z oskarżeniami.
>Oskarżenie innych ludzi o zło, to droga do piekła na ziemi a nie do raju.
>Jakbyśmy nienawidzili innych, to jedyną drogą jest przekonać ich do zamiany. Ciężka, powolna i organiczna praca a efekt zawsze mizerny.
>I z tej mizerii przez lata wykluwa się dopiero nowa jakość.

Oskarżam bo sami się zapomnieli w swoim złodziejstwie -
niech sobie nawet powieszą mój portret w łazience - mogę dostarczyć, a wtedy będą pamiętać.

Sir Alsor:


Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365