Racjonalista - Strona głównaDo treści
Polska jego marzeń

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
16-09-2022 11:09romaro (25211 punktów)Polska jego marzeń
Ocena 9 na 9
Każda ze słynnych ławek kosztowała 100 tysięcy złotych. Ale to nie cały koszt, bowiem należy doliczyć jeszcze 5 mln z rezerwy budżetu państwa jakie wydano na promocję tych patriotycznych bubli. Stety/niestety te propagandowe buble będą rozbierane w październiku.
Ktoś zgarnął niezłą kasę za zbicie kilku sklejek do kupy. Był tak pazerny, że nawet na farbie zaoszczędzić musiał

Dla porównania kosztów, rzeczoznawcy z CPK zaproponowali jednej z rodzin 152 tys. zł za dom z działką.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

szarley (54913 punktów)
>Każda ze słynnych ławek kosztowała 100 tysięcy złotych. Ale to nie cały koszt, bowiem należy
>doliczyć jeszcze 5 mln z rezerwy budżetu państwa jakie wydano na promocję tych patriotycznych bubli.

Smutne jest nie tylko marnowanie publicznych pieniędzy, zwłaszcza w sytuacji, kiedy potrzebny jest każdy grosz, ale nasuwa mi się jeszcze jedna ponura refleksja.

PiS głosi się najbardziej patriotyczną partią polskiej politycznej sceny. Stąd ławeczki +, maszty + itp. Takim "patriotyzmem" nie zbuduje się niczego, ale są ludzie, którym się to podoba....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
16-09-2022 17:56 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Smutne jest nie tylko marnowanie publicznych pieniędzy, zwłaszcza w sytuacji, kiedy potrzebny >jest każdy grosz, ale nasuwa mi się jeszcze jedna ponura refleksja.

Smutne to jest to, że Polacy zajmują się groszami a nie widzą jak obca agentura, u władzy, WYDAJE MILIARDY NASZYCH DOLARÓW NA UBROJENIE. Po raz kolejny jesteśmy używani do walki z sąsiadami i po raz kolejny, zamiast zarabiać na interesach z sąsiadami, jesteśmy używani do rozbijania tych interesów. Naszym dziadkom sąsiedzi za to mordy obili. Ci co nas używają piszą nam piękną historię, głupotę zamieniają w męstwo.
16-09-2022 18:03 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
Mam dla Ciebie dobrą radę: Nie dopisuj niczego do moich wypowiedzi, bo muszę wtedy klikać "Pokaż wypowiedzi ukryte" a Twoje są dla mnie ukryte ze względu na ich intelektualny poziom
Ty razem odpowiem

>Smutne to jest to, że Polacy zajmują się groszami a nie widzą jak obca agentura, u władzy, WYDAJE MILIARDY NASZYCH DOLARÓW NA UBROJENIE.

Si vis pacem, para bellum

>Po raz kolejny jesteśmy używani do walki z sąsiadami i po raz kolejny, zamiast zarabiać na interesach z sąsiadami,

Był tu już jeden na tym forum, który proponował, żeby poprzeć Rosję, przyłączyć się do rozbioru Ukrainy i stać się żywnościową potęgą zaopatrującą Chiny w ryż.

Z jednym się z tobą zgadzam, rządzi Polską rosyjska agentura


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
qwery (2864 punktów)
>Mam dla Ciebie dobrą radę: Nie dopisuj niczego do moich wypowiedzi, bo muszę wtedy klikać "Pokaż wypowiedzi ukryte" a Twoje są dla mnie ukryte ze względu na ich intelektualny poziom
>Ty razem odpowiem
>>Smutne to jest to, że Polacy zajmują się groszami a nie widzą jak obca agentura, u władzy, WYDAJE MILIARDY NASZYCH DOLARÓW NA UBROJENIE.
>Si vis pacem, para bellum
>>Po raz kolejny jesteśmy używani do walki z sąsiadami i po raz kolejny, zamiast zarabiać na interesach z sąsiadami,
>Był tu już jeden na tym forum, który proponował, żeby poprzeć Rosję, przyłączyć się do rozbioru Ukrainy i stać się żywnościową potęgą zaopatrującą Chiny w ryż.
>Z jednym się z tobą zgadzam, rządzi Polską rosyjska agentura

Ale on ma racje, udaje jedynie ze nie rozumie ze to nie suweren tu decyduje. Suwerena interesuje bardziej bieżąca - pełna micha. Tu decyduje elyta, a jej czesci ktora aktualnie jest przy wladzy pasuje bardziej od niemieckiej, opcja anglosaska. Mi to wisi, jedynie ta zabawa elyt we wtranżalanie w lud, im slużącego patryiotyzmu wydaje mi sie obrzydliwa. Patrzmy michy i zdrowej rotacji elyt.
Berzerac (5671 punktów)
>Każda ze słynnych ławek kosztowała 100 tysięcy złotych. Ale to nie cały koszt, bowiem należy
>doliczyć jeszcze 5 mln z rezerwy budżetu państwa jakie wydano na promocję tych patriotycznych bubli.
>Stety/niestety te propagandowe buble będą rozbierane w październiku.

Jak ta jego Polska marzeń wygląda, widać dziś na każdym kroku. Może pis już partycypuje pieniędzmi, jakie zażądali od Niemiec w ramach reparacji?

Ale krakowscy włodarze są lepsi. Za 11 ławek na jednym z placów zapłacili 1,2 mln zł. Qurwa, ci to mają gest.
wydarzenia(*)-lawek-z-egzotyczn,nId,6213879
16-09-2022 13:46 
 Ocena 4 na 4
romaro (25211 punktów)Odp: Polska jego marzeń
Propaganda goni propagandę - Słomy z butów polityków zjednoczonej prawicy wystarczy, by zasilić dwie elektrownie

Polska marzeń Kaczyńskiego


Pismo z Gops zawiadomieniem, że odraczają wypłatę dodatku węglowego do 22.10.2022r ponieważ rząd
Morawieckiego nie przelał pieniędzy gminom.

pbs.twimg.(*)XkAAKYua?format=jpg&name=large
16-09-2022 14:23 
 Ocena 5 na 5
Berzerac (5671 punktów)
>Propaganda goni propagandę - Słomy z butów polityków zjednoczonej prawicy wystarczy, by zasilić dwie elektrownie
>
Polska marzeń Kaczyńskiego

>Pismo z Gops zawiadomieniem, że odraczają wypłatę dodatku węglowego do 22.10.2022r ponieważ rząd
>Morawieckiego nie przelał pieniędzy gminom.
>pbs.twimg.(*)XkAAKYua?format=jpg&name=large

I tak będą odraczać do wiosny. Może ludzie jakoś przeżyją zimę. Bez prądu i ogrzewania.
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Polska jego marzeń
>Każda ze słynnych ławek kosztowała 100 tysięcy złotych. Ale to nie cały koszt, bowiem należy
>doliczyć jeszcze 5 mln z rezerwy budżetu państwa jakie wydano na promocję tych patriotycznych bubli.
>Stety/niestety te propagandowe buble będą rozbierane w październiku.
>Ktoś zgarnął niezłą kasę za zbicie kilku sklejek do kupy. Był tak pazerny, że nawet na farbie
>zaoszczędzić musiał
>Dla porównania kosztów, rzeczoznawcy z CPK zaproponowali jednej z rodzin 152 tys. zł za dom z
>działką.
>

Nam pozostały nie marzenia a okrutna rzeczywistość: potężny dług społeczny, inflacja, skłóceni z sąsiadami, bez armii i marynarki wojennej (mając 500 km wybrzeża do obrony), bez rodzimego przemysłu, bez społecznej opieki zdrowotnej na którą się całe życie płaciło chciał czy nie chciał, z oświatą i edukacją powszechną już rozłożoną a min Edukacji publicznie że Polska albo będzie chrześcijańska albo wcale (znów łamanie Konstytucji państwa przez wyróżnianie jednej tyko religii), emeryturami których wartość realna spada co roku, szczególne eksponowanie zachcianek Kościoła i łamaniem pod jego potrzeby zapisów Konstytucji państwa (łamanie zasady tolerancji religijnej z Konkordatem jako aktem obowiązującym na który Episkopat się powołuje bez przerwy, bo to akt prawny nie mający cech bilateralnych i praktycznie nie dających takich samych praw państwu polskiemu, co mocarstwu watykańskiemu, czego wyrazem są wspólne posiedzenia członków Episkopatu i Rządu polskiego, i wymieniać dalej? ......
Widać nasza władza wie lepiej niźli wyborca czy w takich warunkach można kształtować patriotyzm i zaufanie do władzy (tej nota bene, którą sam wybrał?). Okazuje się, że można żyć obiecankami (1,5 mln dostępnych czyli tańszych niźli deweloperskie mieszkań dla młodych małżeństw), nadziejami że całkowity zakaz aborcji zwiększy ilość nowych obywateli, tak jak pomoc w postaci programowych 500+ wartych w skutek inflacji już nie wiem czy połowę tej wartości, w roku 2025 będzie jeździć po Polsce 1 mln polskich samochodów elektrycznych. Przy tych cenach prądu elektrycznego.
Więc chyba więcej marzeń winien mieć suweren niźli jeden człowiek który w zasadzie nie powinien mieć marzeń, bo tempo zmian jest nikłe i swoich marzeń nie zobaczy już. Przy takiej gospodarce raczej można oczekiwać recesji.
Czy więc suwerenowi nie należy się odrobina choćby swoich marzeń? Jakże innych od marzeń starego autokraty?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
16-09-2022 16:09 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
Suweren już swoje marzenia zrealizował: wziął udział w demokratycznych wyborach...
16-09-2022 16:19 
 Ocena 4 na 4
Wenancjusz (16441 punktów)
>Suweren już swoje marzenia zrealizował: wziął udział w demokratycznych wyborach...

Czyżby? Wybory dopiero będą. Trudno określić marzenia tylu milionów ludzi na raz. Natomiast łatwiej o wiele się określa marzenia jednej osoby. Bo przestrzenie zabudowane ławkami z obsadzaniem terenów zielonych pomnikami tylko jednej osoby która przez głupotę zginęła w normalnej katastrofie lotniczej nie było marzeniem suwerena.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
DyktaFon (9281 punktów)
>>Suweren już swoje marzenia zrealizował: wziął udział w demokratycznych wyborach...
>Czyżby? Wybory dopiero będą. Trudno określić marzenia tylu milionów ludzi na raz. Natomiast łatwiej o wiele się określa marzenia jednej osoby. Bo przestrzenie zabudowane ławkami z obsadzaniem terenów zielonych pomnikami tylko jednej osoby która przez głupotę zginęła w normalnej katastrofie lotniczej nie było marzeniem suwerena.

Wybory są ciągle... i wszyscy w nich uczestniczą, i potem się dziwią, kto tych przywódców wybrał. Pewnie sami się wybrali Wszyscy namiętnie robią co 4 lata to samo (czyli biorą udział w wyborach), a potem się dziwią, że znów to samo (czyli rząd idiotów). Faktycznie niebywałe.

Podobnież o wiele skuteczniejsze byłoby losowanie (no i niepomiernie tańsze).
arxiv-org.(*)tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc
Thoter (6650 punktów)
>znów to samo (czyli rząd idiotów). Faktycznie niebywałe.
>

Komuniści dla tych idiotów DARMOWE szkoły wybudowali. ZA DARMO wozili do teatrów i filharmonii NA KLASYKĘ ŚWIATOWĄ. Skutek tego jest do dzisiaj taki, że nie można odróżnić głupiego od głupszego.
18-09-2022 00:07 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>znów to samo (czyli rząd idiotów). Faktycznie niebywałe.
>Komuniści dla tych idiotów DARMOWE szkoły wybudowali.
Komuniści nic nie wybudowali, Naród wybudował! Rządy komunistów były takie, że niejednokrotnie wysiłek Narodu szedł w błoto. Dzisiaj też mamy rządy neokomunistów co "budują" nam ławeczki, nie pytają Narodu czego chce, bo po co pytać ludzi, władza wie lepiej. Neokomuniści nie służą ludziom, lecz sobie.
>ZA DARMO wozili do teatrów i filharmonii NA KLASYKĘ ŚWIATOWĄ.
Nie ma nic za darmo, wszystko jest z pracy rąk, ludzie jeździli do teatrów bo sobie to wypracowali, zbudowali teatry i autobusy, którymi się wozili, a komuniści kupili sobie limuzyny i wozili siebie za pieniądze, które wypracowali ludzie. Dzisiaj neokomuniści też wożą siebie limuzynami za nasze pieniądze.
>Skutek tego jest do dzisiaj taki, że nie można odróżnić głupiego od głupszego.
Są tacy co potrafią odróżnić kto głupi.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Paolo Monstro (6146 punktów)
>Każda ze słynnych ławek kosztowała 100 tysięcy złotych. Ale to nie cały koszt, bowiem należy
>doliczyć jeszcze 5 mln z rezerwy budżetu państwa jakie wydano na promocję tych patriotycznych bubli.
>Stety/niestety te propagandowe buble będą rozbierane w październiku.
>Ktoś zgarnął niezłą kasę za zbicie kilku sklejek do kupy. Był tak pazerny, że nawet na farbie
>zaoszczędzić musiał
Hm, miliony czy miliardy utopione - kogo to w Polsce obchodzi, skoro za to kupujemy 'honor' i 'wartości katolickie'?
Jak nie będzie już kasy to wystarczy, że się powie, że to wina (skreśl niepotrzebne): Niemców, Tuska, Putina, UE, totalnej opozycji, ZAMACHU Smoleńskiego, czy 2go sortu Polaków i na tym się jeszcze wybory wygra, nawet jak przyjdzie kolejny kryzys i znów się okaże, że PiS od 7 lat pływa bez majtek (patrz Wielkie Zasoby Polskiego Węgla).

O takiej Polsce marzy nie Kaczyński, tylko większość głosująca!

Pozdrawiam
Paolo Monstro

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365