Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wychodzisz na spacer z psem, zbieraj chrust

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
03-10-2022 13:29romaro (25211 punktów)Wychodzisz na spacer z psem, zbieraj chrust
Ocena 2 na 2
Coraz słabszy złoty sam w sobie jest czynnikiem dodatkowo napędzającym inflację, a nic nie wskazuje na to, aby miał przestać się osłabiać. Bank Societe Generale niedawno wydał rekomendację, w której zaleca ucieczkę od złotego i zakłada, że kurs dolara urośnie u nas o 12,5 proc.. Czyli mniej więcej do poziomu 5,65 zł

Cytat dnia -Jarosław Kaczyński:
Trzeba było kupić 3 razy więcej węgla, niż jest potrzebne do palenia w piecach. Żeby mieć tonę węgla sortowanego, trzeba mieć 3 tony niesortowanego. Przy przewożeniu na dłuższych odcinkach ten sortowany zmienia się w niesortowany bo się kruszy w czasie transportu


Tak więc pomysły, które są złe dla gospodarki, ale sprawiają wrażenie korzystnych politycznie dla rządzących, okażą się dla nich (nie mam watpliwosci) jeszcze gorsze niż dla samej gospodarki.
Problem tylko w tym, że my wszyscy długo będziemy odczuwać rządy nieudaczników. Więc przygotujcie się - Kto z was zajadał się ziemniakami ukradzionymi dzikom? łapka w górę. Może znacie takie osoby?
Bo ja, to im jeszcze nawet żołędzie kradłem za PO.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Thoter (6650 punktów)

>Problem tylko w tym, że my wszyscy długo będziemy odczuwać rządy nieudaczników. Więc przygotujcie
>się

Rządy nieudaczników teraz nazywa się demokracją. Wątpię by lud dopuścił do tego by ktoś mu odebrał władzę, sprawowaną posrednio przez wybranych DEMOKRATYCZNIE nieudaczników.
Właściciele "demokratcyznych" partii będą teraz lud instruować, jak mają DOBRZE głosować i jak pilnować by DOBRZE policzono głosy.
Ktoś mądry dawno temu powiedział, że demokracja może się sprawdzić tylko wtedy, gdy głosy będą ważone a nie liczone.
qwery (2864 punktów)
>>Problem tylko w tym, że my wszyscy długo będziemy odczuwać rządy nieudaczników. Więc przygotujcie
>>się
>Rządy nieudaczników teraz nazywa się demokracją. Wątpię by lud dopuścił do tego by ktoś mu odebrał władzę, sprawowaną posrednio przez wybranych DEMOKRATYCZNIE nieudaczników.
>Właściciele "demokratcyznych" partii będą teraz lud instruować, jak mają DOBRZE głosować i jak pilnować by DOBRZE policzono głosy.
>Ktoś mądry dawno temu powiedział, że demokracja może się sprawdzić tylko wtedy, gdy głosy będą ważone a nie liczone.
>

W praktyce i tak sa ważone.
Konowal (6291 punktów)
Niestety nie ma na razie na kogo wymienić obecnych rządzących.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365