Racjonalista - Strona głównaDo treści
czy wspólczesna ekonomia uwzględnia pospolite złodziejstwo?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
14-10-2022 20:22alsor (3283 punktów)czy wspólczesna ekonomia uwzględnia pospolite złodziejstwo?
Tak się zastanawiam w sprawie cen towarów podstawowych, czyli żywności w zasadzie.

Obecnie to jest sprzedawane głównie w dużych marketach - biedronki, skowronki, skarbonki, itd.

Pytanie podstawowe:

jaki jest poziom strat z kradzieży w tych sklepach?

podejrzewam że tam jest tego kilka procentów jako norma, może z 5%, powiedzmy;
co jest oczywiście normalne i niegroźnie, bo już uwzględnione w cenach.

No ale gdy ceny rosną, wtedy ta kradzież też rośnie - ryzyko się bardziej opłaca i towar droższy!
a i rosnąca desperacja to wymusza, niestety: zdechnąć z głodu z marketem pełnym żarcia tuż obok, no to ... raczej nie wypada - nie?

Czy współczesna ekonomia w ogóle ogarnia - uwzględnia takiego rodzaju zależności?
............

A tak przy okazji:
czy współczesna ekonomia nie bierze pod uwagę całkowitej rezygnacji ze sprzedaży produktów podstawowych - koniecznych do przeżycia?
Po prostu wchodzimy i bierzemy to co potrzebujemy: chleb, jabłka, kartofle, smalec, papier, buty, odzież itd.

Przecież to załatwiłoby wiele problemów: głód, smród, patologia, bezdomni, itd.

Czyżby zachodnia cywilizacja była nadal tak słaba, że jej nie stać na utrzymanie tej swojej... trzody?

Ale stać nas na: bezproduktywnych kontrolerów, monitoring automatyczny, sztaby, łańcuchy, alarmy... usługi firm do całodobowej 'ochrony', itd.

A kto za to płaci?
I kto tu zwariował: my wszyscy, czy tylko ja?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Thoter (6650 punktów)

>Po prostu wchodzimy i bierzemy to co potrzebujemy: chleb, jabłka, kartofle, smalec, papier, buty,
>odzież itd.
>Przecież to załatwiłoby wiele problemów: głód, smród, patologia, bezdomni, itd.
>Czyżby zachodnia cywilizacja była nadal tak słaba, że jej nie stać na utrzymanie tej swojej...
>trzody?

W sklepach Mormonów są wystawione podstawowe towary ZA DARMO dla potrzebujących.
Każdy kto jest w potrzebie, może skorzystać bez jakichkolwiek formalności, z darmowej pomocy Mormonów.
"CYWILIZACJA" ZACHODNIA WYDAJE BILION DOLARÓW ROCZNIE NA MORDOWANIE LUDZI PO CAŁYM ŚWIECIE I JEST NON STOP W STANIE WOJNY ZE SŁABSZYMI.
qwery (2864 punktów)
>>Po prostu wchodzimy i bierzemy to co potrzebujemy: chleb, jabłka, kartofle, smalec, papier, buty,
>>odzież itd.
>>Przecież to załatwiłoby wiele problemów: głód, smród, patologia, bezdomni, itd.
>>Czyżby zachodnia cywilizacja była nadal tak słaba, że jej nie stać na utrzymanie tej swojej...
>>trzody?
>W sklepach Mormonów są wystawione podstawowe towary ZA DARMO dla potrzebujących.
>Każdy kto jest w potrzebie, może skorzystać bez jakichkolwiek formalności, z darmowej pomocy Mormonów.
>"CYWILIZACJA" ZACHODNIA WYDAJE BILION DOLARÓW ROCZNIE NA MORDOWANIE LUDZI PO CAŁYM ŚWIECIE I JEST NON STOP W STANIE WOJNY ZE SŁABSZYMI.

A jakid to konkretnie produkty to sa te podstawowe wg Mornonow? Mięso czy tylko mąka?
alsor (3283 punktów)
>>>Po prostu wchodzimy i bierzemy to co potrzebujemy: chleb, jabłka, kartofle, smalec, papier, buty,
>>>odzież itd.
>>>Przecież to załatwiłoby wiele problemów: głód, smród, patologia, bezdomni, itd.
>>>Czyżby zachodnia cywilizacja była nadal tak słaba, że jej nie stać na utrzymanie tej swojej...
>>>trzody?
>>W sklepach Mormonów są wystawione podstawowe towary ZA DARMO dla potrzebujących.
>>Każdy kto jest w potrzebie, może skorzystać bez jakichkolwiek formalności, z darmowej pomocy Mormonów.
>>"CYWILIZACJA" ZACHODNIA WYDAJE BILION DOLARÓW ROCZNIE NA MORDOWANIE LUDZI PO CAŁYM ŚWIECIE I JEST NON STOP W STANIE WOJNY ZE SŁABSZYMI.A jakid to konkretnie produkty to sa te podstawowe wg Mornonow? Mięso czy tylko mąka?

A woda ile będzie kosztować w tym waszym doskonałym świecie do którego realizacji dąży tzw. zachód?

Pamiętam nawet z dziecinnych lat: szedłem sobie i wchodziłem do jeziora...

a teraz idę a tu same płoty, bramy, szlabany i bariery - nie ma przejścia, wszystko zablokowane - zarezerwowane.

To jest ten wasz doskonały system?
Thoter (6650 punktów)

>To jest ten wasz doskonały system?
>

Pomaganie potrzebującym, bez oceniania ich i ich intencji, to się nazywa pokłosie.
Znawcy Biblii może nam przytoczyć słowa Mojżesza o tym.
Mi by to zajęło dużą chwilę czasu by to odnaleźć.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A woda ile będzie kosztować w tym waszym doskonałym świecie do którego realizacji dąży tzw. zachód?

Będzie kosztować konieczność osobistych ograniczeń i wzajemnej współpracy. Ktoś Ci zapewni wodę pitną pod warunkiem, że nie wyrzucisz do nie śmieci.

Bramy i chipy to system kontroli tych ograniczeń, który oczywiście może być nadużywany stąd konieczność nadrzędnej kontroli politycznej.

Przy takiej mnogości homo sapiens na ziemi i coraz szybszym przetwarzaniu natury pod potrzeby człowieka nie licz na to, że gdziekolwiek na ziemi będziesz mógł robić co chcesz. To będzie już zawsze w ramach systemowych ograniczeń, które jednak będą zapewnić Ci zaspokojenie najważniejszych potrzeb.

Sam jestem zwolennikiem wszystko płatnego i niczego za darmo ale nie w warunkach współczesnego kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności lecz w warunkach kapitalizmu opartego na publiczne jawnej księdze kapitału i demokratycznie opodatkowanej własności na rzecz dochodu gwarantowanego osób bez posiadłości.

youtu.be/5VCiU1osa3w
16-10-2022 10:49 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>A woda ile będzie kosztować w tym waszym doskonałym świecie do którego realizacji dąży tzw. zachód?
>Będzie kosztować konieczność osobistych ograniczeń i wzajemnej współpracy. Ktoś Ci zapewni wodę pitną pod warunkiem, że nie wyrzucisz do nie śmieci.>

Jest taki film, nie pamiętam tytułu, biały człwiek przybył do Australii i obserwował skąd Aborygeni czerpią wodę na pustymi. Potem to miejsce wykupił i ogrodził, wysługiwał się Murzynem, mieli broń i "sprzedawali" wodę Aborygenom. Jak Aborygeni zapłacili złotem za wodę to biały człoweik chciał jeszcze posiąść złoże złota, które było kilka dni drogi przez pustynię. Cwany biały człowiek opracował plan przejścia przez pustynie i powrotu. Idąc z Aborygenem do miejsca gdzie jest złoto robili bazy, w których zostawili wodę i jedzenie, by wracając mogli się posilić. Jak dotarli do miejsca gdzie było to złoto, biały człowiek tak się nim zafascynował, że nie zauważył, że Aborygen zniknął. Wracając przez pustynie umarł na niej z głodu i pragnienia bo Aborygen wszystkie bazy zniszczył.

Światem i ludzmi będzie sterować kilka osób, którzy już mają technologię i możliwosci.
My będziemy sobie dalej demokratycznie wybierać ich agentów i walczyć między sobą na frontach, które nam przygotowali.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Światem i ludzmi będzie sterować kilka osób, którzy już mają technologię i możliwosci.
>My będziemy sobie dalej demokratycznie wybierać ich agentów i walczyć między sobą na frontach, które nam przygotowali.

Mogę być rządzony przez innych o ile inni będą rządzić dla mnie i będę miał kontrolę nad kto rządzi i w jakim celu.

Teoretycznie Aborygeni mogli przecwanic białych i zrobić z nich swoich niewolników ale nie byli w stanie, bo nie pozwolił im na to ich poziom rozwoju.

Świat jest pełen wrogów naturalnych, rywalizujących z Tobą ludzi, zwierząt, drobnoustrojów rozwijających się na twojej destrukcji. Chcąc nie chcąc sam jesteś odpowiedzialny za swój poziom rozwoju, który umożliwi Ci obronę przed wrogami maturalnymi

Sądzę, że istnieje jednak coś ponad walkę z wrogami. To jest taka transformacja wewnętrzna i zewnętrzna, która przekształca twojego wroga we współpracownika i przyjaciela.

Dlatego uważam, że od tworzenia kolejnych idei wzajemnej nienawiści, poszukiwania agentów i zdrajców lepsze są próby budowy takich organizacji społecznych, w których chcąc nie chcąc musisz pozostać przyjazny innym ludziom i podjąć z nimi współpracę.

Uważam, że eksperyment z publicznie jawną księga kapitału jest po stokroć lepszy od twoich nawoływań do określania agentów, zdrajców i wcieleń demonów.

Przemyśl to, szukamy nowych, lepszych sposobów współpracy zamiast szykowania się do kolejnych wojen.

Spójrz na Ukrainę, zauważ jaka tam jest rzeźnia, co komu z tej rzeźni przyjdzie? Jakie to obrzydliwe i prymitywne.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Spójrz na Ukrainę, zauważ jaka tam jest rzeźnia, co komu z tej rzeźni przyjdzie? Jakie to obrzydliwe i prymitywne.

Po co patrzeć na Ukrainę, widzę koło siebie same kanalie, którym wstawiono już dawno nienawiść do Rosjan i komunistów i oni aż się palą by zawieźć je do rzeźni.
Co robił Zyd Zelenski zaraz po tym jak CIA zainstalowała zamachem stanu go jeszcze Ukraińcom??

Warto poznać jak Brytyjczycy walczyli z Francuzami o skolonizowanie Indii. 23 czerwca 1757 r. brytyjski pułkownik Robert Clive zadał miażdżącą klęskę oddziałom bengalskim Nawaba Siraj ud-Daula , po którego stronie działała francuska Kompania Indyjska. Armia Cliva liczyła ok 3 tys. w tym 600 Europejczyków, armie przeciwnika to już liczyły ponad dziesięć razy tyle.
Brytyjczycy zrabowali skarbiec Bengalu o wartości 5,26 mln funtów. Robert Clive ukradł do swojej kieszeni 200 tys. funtów. Brytyjczycy przejęli aparat fiskalny Bengalu i podwoili podatki. Miejscowym kupcom zakazano prowadzenia handlu zagranicznego. Brytyjczycy wprowadzili wewnętrzne cła i zmonopolizowali najważniejsze gałęzie handlu wewnątrz bengalskiego. Setki tysięcy bengalskich rzemieślników zostało przymusowo przywiązanych do placówek handlowych firmy, gdzie musieli oddawać swoje produkty po minimalnych cenach, często nie płacąc im wcale. Doprowadziło to do ruiny zarówno indyjskich właścicieli ziemskich, jak i chłopów z rzemieślnikami, ale doprowadziło to do szybkiego wzbogacenia się Brytyjczyków. Ich dochód netto w 1765 r. wynosił 14 946 tys. rupii, a w 1767 r. już 21 177 tys. rupii.
Rabunek ludności doprowadził w latach 1769-1770 do klęski głodu, podczas której zmarło od 7 do 10 milionów Bengalczyków. Ponadto w Murshidabad wybuchła epidemia ospy , która pochłonęła 63 tysiące ofiar, w tym dwóch Nawabów - Najabut Ali Khan i jego brat Ashraf (2 tygodnie po koronacji). Głód zbliżał się do szczytu w kwietniu 1770 r., Spółka ogłosiła, że ​​podatek gruntowy na kolejny rok ma zostać podwyższony o kolejne 10% - biorąc to pod uwagę fakt, że już w pierwszych latach panowania Brytyjczyków w Bengalu, łączny dochód z podatku gruntowego został podwojony. W rezultacie na początku 1770 r. musiał nastąpić głód, który do połowy roku przybrał katastrofalne rozmiary. W wyniku głodu duże obszary zostały zdewastowane, ziemie uprawne zostały porzucone i zamieniły się w dżunglę na dziesięciolecia.
Brytyjska Kompania Wschodnioindyjska zrujnowała Bengal, czołowy ośrodek indyjskiej produkcji tekstylnej.

books.google.pl/books?id=4BcoAAAAYAAJ&redir_esc=y

Historia gospodarcza Indii pod wczesną władzą brytyjską : od powstania brytyjskiej potęgi w 1757 r. do panowania królowej Wiktorii w 1837 r.
Romesz Chunder Dutt

Pierwszą wojnę światową rozpętali Brytyjczycy w 1756 r. (wojna siedmioletnia) pokonali Francuzów, których wcześniej uwikłali w problemy wewnętrzne i z sąsaidami.
Brytyjczycy używając Polaków pokonali NIemców. Teraz do spółki z Amerykanami wzięli się za Rosję i Chiny.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W rezultacie na początku 1770 r. musiał nastąpić głód, który do połowy roku przybrał katastrofalne rozmiary.

W moim modelu demokratycznie określany podatek od własności stanowi w zasadniczej części BEZPOŚREDNI dochód gwarantowany osób bez posiadłości.

W moim modelu żadna zagraniczna spółka kapitałowa nie może okraść narodu.

W moim modelu kapitał jest publicznie jawny a podatek od własności zostaje określony w demokracji bezpośredniej. Ten podatek zostaje przepisany przez program komputerowy z portfeli właścicieli do portfeli najemnych roboli.

W moim modelu nikt nie ma możliwości wytransferować zysku za granicę. Zysk musi pozostać w miejscu powstania i w zasadniczej części zasilić portfele roboli a pozostałej finansować inwestycje.

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
>>>A woda ile będzie kosztować w tym waszym doskonałym świecie do którego realizacji dąży tzw. zachód?
>>Będzie kosztować konieczność osobistych ograniczeń i wzajemnej współpracy. Ktoś Ci zapewni wodę pitną pod warunkiem, że nie wyrzucisz do nie śmieci.>Jest taki film, nie pamiętam tytułu, biały człwiek przybył do Australii i obserwował skąd Aborygeni czerpią wodę na pustymi. Potem to miejsce wykupił i ogrodził, wysługiwał się Murzynem, mieli broń i "sprzedawali" wodę Aborygenom. Jak Aborygeni zapłacili złotem za wodę to biały człoweik chciał jeszcze posiąść złoże złota, które było kilka dni drogi przez pustynię. Cwany biały człowiek opracował plan przejścia przez pustynie i powrotu. Idąc z Aborygenem do miejsca gdzie jest złoto robili bazy, w których zostawili wodę i jedzenie, by wracając mogli się posilić. Jak dotarli do miejsca gdzie było to złoto, biały człowiek tak się nim zafascynował, że nie zauważył, że Aborygen zniknął. Wracając przez pustynie umarł na niej z głodu i pragnienia bo Aborygen wszystkie bazy zniszczył.

Przecież mógł się nażreć tego złota - ja nasz sławetny Popiel...

>Światem i ludzmi będzie sterować kilka osób, którzy już mają technologię i możliwosci.
>My będziemy sobie dalej demokratycznie wybierać ich agentów i walczyć między sobą na frontach, które nam przygotowali.

Nie. Tak naprawdę tym już nikt nie rządzi.

To co obserwujemy to jest dzicz,
czyli naturalny chaos: pełna wolność = zero rozumu i sterowania.

Idę sobie pustą ulicą w środku nocy, a tu raptem policjant mnie napada - bo co?
Bo on może - jest wolnym obywatelem na służbie, więc może napadać kogo zachce!
Thoter (6650 punktów)

>To co obserwujemy to jest dzicz,
> czyli naturalny chaos: pełna wolność = zero rozumu i sterowania.

Nie masz racji. Dziczą pełną wolności i rozumu MOŻNA STEROWAĆ.
Dla przykładu przeanalizujmy polski sejm. Nie ma tam osób, które mają pojęcie o rządzeniu czymkolwiek, polityce i historii. Nie ma w tym tworze rozumu a podąża wyznaczoną trasą. Właściciel demokratycznych partii, zgromadził w jednym miejscu istoty skłócone, a one ciągną ZGODNIE W JEDNĄ STRONĘ. Istnieje realna możliwość by gromadzić idiotów o różnych problemach i nimi kierować w jedną stronę. Jak to możliwe, że istoty nie rozumiejące swojego interesu, ktoś goni w jedną stronę?? Prymitywne osoby gonią tylko w stronę, tam skąd czują zapach jedzenia lub w przeciwną stronę, skąd spodziewają się zagrożenia. I tak się steruje demokratyczną dziczą. Kij i marchewka działa na każdego, bez względu na iloraz inteligencji.
16-10-2022 15:37 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>To co obserwujemy to jest dzicz,
>> czyli naturalny chaos: pełna wolność = zero rozumu i sterowania.
>Nie masz racji. Dziczą pełną wolności i rozumu MOŻNA STEROWAĆ.

Tak jak Stalin z Moskwy? Znów się mylisz.

Kup sobie 5ha zimi i biegaj między oborą a fabryka jak za stexhlej komuny.

a ramach powtórki z historii polecam historię Warszawy.

Gdyby nie POLACY TO komuchy chciały wybetnowac od PKiNu wszystko az po Wisłe. Jedne wielkie jebane schodzy.

Naszczecid komuchom nie udało sie
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Gdyby nie POLACY TO komuchy chciały wybetnowac od PKiNu wszystko az po Wisłe. Jedne wielkie jebane schodzy.
>Naszczecid komuchom nie udało sie

Zauważ, że ludzie okresami co innego mają w głowach. Ocenianie ludzi sprzed pół i sprzed wieku naszymi kategoriami jest bez sensu.

Gdyby przenieść Cię w czasie to miałbyś wrażenie, że masz do czynienia ze zbiorowym szaleństwem i sam jako szaleniec byłbyś postrzegany.

W tamtych czasach to działało. Ludzie znaleźli sobie sposób, żeby nie umierać z zimna, głodu i chorób. Nikt nie myślał kategoriami, że chce mieć dwie wypasione bmwice zaparkowane przed wielkim domem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Zauważ, że ludzie okresami co innego mają w głowach. Ocenianie ludzi sprzed pół i sprzed wieku >naszymi kategoriami jest bez sensu.

Wytłumacz dzisiaj komuś, że w 1946 roku Polska to było gruzowisko i było miliony ludzi bez dachu nad głową. Demokraci mają wizję, że zbawieniem wtedy dla Polski byłoby jeżdżenie do Niemiec na roboty i zwożenie ich śmieci. Brytyjczycy wmanewrowali nas w wojnę z Niemcami i trzeba im za to wystawić rachunek. Gen. Sikorski zginął w brytyjskiej bazie wojskowej, wśród Polaków i Brytyjczyków, w momencie gdy ustalano cenę za naszą krew.
Dzisiaj prostakom przygotowano fałszywą historię, po to, by ich Brytyjczycy znowu używali.
16-10-2022 19:47 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Zauważ, że ludzie okresami co innego mają w głowach. Ocenianie ludzi sprzed pół i sprzed wieku >naszymi kategoriami jest bez sensu.
>Wytłumacz dzisiaj komuś, że w 1946 roku Polska to było gruzowisko i było miliony ludzi bez dachu nad głową. Demokraci mają wizję, że zbawieniem wtedy dla Polski byłoby jeżdżenie do Niemiec na roboty i zwożenie ich śmieci.

Mogliby robić co chcieli. Jednakże Stalin z Moskwy przypomocy pachołków nie dał Polakom wybrać.

Wybrać Polacy mogli dopiero jak komuchy opuściły Polskę.
Ty na te ich wybory plujesz .

Kup sobie 5ha ziemi i biegaj między oborą a fabryka jak za komuny.
Stój sobie w chlewie i patrz jak ludzie strzyżą trawniki.

>Dzisiaj prostakom przygotowano fałszywą historię, po to, by ich Brytyjczycy znowu używali.

Dziś Polak nie dostaje już instrukcji z Moskwy.
Wybór dokonuje się w urnie wyborczej a nie przez komucha z MOSKWY.

Wybór. nie stalinowskie pachołki. Nie czołgi i pały ubeckie.

Napisz coś o stanie uzębienia rosyjskiego chłopa bo na polskiego plujesz
Napisz jak radzili sobie z komuna bo o Polakach napisałeś że jak małpa.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Napisz jak radzili sobie z komuna bo o Polakach napisałeś że jak małpa.

Oni nadal radzą sobie mentalnie z komuną i nie mogą sobie poradzić..
Spotkałem kiedyś młodą pracownicę informacji na lotnisku Szeremietewo w Moskwie. To Rosjanka która, bywała w Polsce ale wychowywała się w Rosji.
Trochę później korespondowaliśmy. Sporo dowiedziałem się o ich młodym pokoleniu. Nie wygląda to dobrze.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
alsor (3283 punktów)
>>To co obserwujemy to jest dzicz,
>> czyli naturalny chaos: pełna wolność = zero rozumu i sterowania.
>Nie masz racji. Dziczą pełną wolności i rozumu MOŻNA STEROWAĆ.
>Dla przykładu przeanalizujmy polski sejm. Nie ma tam osób, które mają pojęcie o rządzeniu czymkolwiek, polityce i historii. Nie ma w tym tworze rozumu a podąża wyznaczoną trasą. Właściciel demokratycznych partii, zgromadził w jednym miejscu istoty skłócone, a one ciągną ZGODNIE W JEDNĄ STRONĘ. Istnieje realna możliwość by gromadzić idiotów o różnych problemach i nimi kierować w jedną stronę. Jak to możliwe, że istoty nie rozumiejące swojego interesu, ktoś goni w jedną stronę?? Prymitywne osoby gonią tylko w stronę, tam skąd czują zapach jedzenia lub w przeciwną stronę, skąd spodziewają się zagrożenia. I tak się steruje demokratyczną dziczą. Kij i marchewka działa na każdego, bez względu na iloraz inteligencji.

Przecież to co mówisz to zasada funkcjonowania dziczy, czyli czystego chaosu.

:
ciało swobodne - wolne leci w kierunku najmniejszego oporu;
i finalnie osiąga ten swój wspaniały nieuświadomiony cel: rozbija się o skały, ewentualnie ląduje w swoim własnym gównie - z czym obecnie mamy do czynienia.
.......

I żeby było jasne:
ja wcale nie proponuję tego naprawiać, sterować inaczej, wprowadzać inne systemy władzy.. komuna, feudalizm, czy kapitał - nie ma to znaczenia.

Po prostu: ta dzicz jest naturalna, więc z tym nie można wygrać.
Thoter (6650 punktów)

>Po prostu: ta dzicz jest naturalna, więc z tym nie można wygrać.

Dobrze o tym wiedzą Rosjanie. Anglosasi zrobili z Ukraińców uzbrojone kanalie ziejące do nich nienawiścią.
Art. 51 konwencji ONZ daje w takim wypadku prawo wkroczyć do siedliska kanalii i im wybić z głowy napadnie. Rosjanie zgodnie z tym artykułem LEGALNIE wkroczyli do siedliska ukraińskojęzycznych kanalii. Co by było gdyby pozwolili Anglosasom zainstalować broń atomową na Ukrainie?? Rosjanie zadziałali tak samo jak Amerykanie, gdy im Sowieci chcieli, po tym jak Amerykanie zainstalowali broń atomową w Turcji, zainstalować na Kubie.
Czy Rosjanie mogą wygrać z kanaliami, które Anglosasi namnożyli w tzw. "cywilizowanym" Zachodzie ? Z tą dziczą nie wygrasz. Nawet jak ją pozbawisz broni, to ta kanalia, póki nie zginie, nie da ci żyć.
Brytyjczycy w 1937 r. zorganizowali ludobójstwo w ZSRR. Po tym ludobójstwie, w 1937 r. zamordowano 110 tys. Polaków, ZSRR stał się WROGIEM NIEMIEC. Trzeciego października 1938 r. utworzono CZTERY SZKOŁY PROPAGANDY, KTÓRE ZACZĘŁY SZKOLIĆ KADRY WOJSKOWE NIENAWIŚCI DO NIEMCÓW. Wcześniej Lew Zacharowicz Mechlis wymordował dotychczasowe dowództwo Armii Czerwonej. Ideologiem nienawiści do Niemców był Ilja Erenburg. Brytyjczycy już od 1937 r. tworzyli antyniemieckie kanalie w ZSRR, potem je uzbroili, nas dołączyli do tych kanalii i skierowali na Niemców.
Dawniejsza dzicz walczyła pod dowództwem swoich lokalnych przywódców broniąc swoich interesów. Dzisiaj obcy tworzą kanalie, tworzą im wizję, uzbrajają i wysyłają na wojnę, pod dowództwem swoich agentów. Tzw. solidarność też jest tego przykładem. Obcy zrobili nam zamach stanu istotami, które miały wstawioną wizję a kierowały się wstawioną nienawiścią. "Wyzwalając" nas wpakowali w niewolę Anglosasów i kolejne ich imperialne wojny.
Można siedząc w Polsce rozpętać wojnę np. w Brazylii. Trzeba opracować wizję, wysłać kilku agentów, których najprościej jest zainstalować, bezkrwawo, u władzy DEMORKACZTYNIE. Agenci jak już zostaną zainstalowani demokratycznie, to wytną lokalną inteligencję walcząc z "korupcją".
Mając demokratyczny mandat nabiorą na koszt skolonizowanego demokratycznie narodu, kredytów u Anglosasów, na amerykańskie uzbrojenie. Potem będą się BRONIĆ a Anglosasi im w tym pomagać, za kolejne kredyty. Ten demokratyczny naród będzie wywoził surowce kopiąc za najniższą uchwaloną demokractzynie płacę. Surowców jak starczy na trzy pokolenia, to wtedy się im skończy demorkacja.
Dzicz nie chodziła do szkoły ale umiała walczyć o swoje. Dzisiaj wykształcona i demokratyczna dzicz ginie walcząc w niewoli o interesy swojego okupanta.
farmer (22440 punktów)
>>Po prostu: ta dzicz jest naturalna, więc z tym nie można wygrać.
>Dobrze o tym wiedzą Rosjanie. Anglosasi zrobili z Ukraińców uzbrojone kanalie ziejące do nich nienawiścią.
>Art. 51 konwencji ONZ daje w takim wypadku prawo wkroczyć do siedliska kanalii i im wybić z głowy napadnie.

Polacy wiedzą kto zainstalował im rząd po wojnie. To Stalin z MOSKWY.

Polacy czekali do lat 90 aż z Polskę opuszcza niechciane rosyjskie wojska....z biedy kradnące krany gdy ich eszelony wracały gdzie ich miejsce na wschód.

Dopiero potem Polacy sami wybrali wejście do Unii europejskiej.

Kto zainstalował komunizm w Rosji? Bo w Polsce to gówno zawędrowało z MOSKWY..bez wyboru POLAKÓW.

Na wybór Polaków plujesz. Wybór UE.


Ty sobie kup 5ha i lataj między oborą a fabryka jak za biedokomuny.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dobrze o tym wiedzą Rosjanie. Anglosasi zrobili z Ukraińców uzbrojone kanalie ziejące do nich nienawiścią.
>Art. 51 konwencji ONZ daje w takim wypadku prawo wkroczyć do siedliska kanalii i im wybić z głowy napadnie.

Co?

>Rosjanie zgodnie z tym artykułem LEGALNIE wkroczyli do siedliska ukraińskojęzycznych kanalii.

Muszę się wyrzygac.

Praworządni się znaleźli, którzy zaprowadzają sprawiedliwość atakami rakietowymi.

Ale rozumiem, że masz przykaz powtarzania tej retoryki, aż ta stanie się normą, tak jak twój cezar Putin grasz na zmęczenie materiału.

Prawda jest taka, że Ruscy swoją prymitywną chciwością wykreowali nienawidzących ich ludzi na kolejne pół wieku. Zanim jednak minie te pół wieku znowuż zrobią coś podobnego przez co zawsze będą ich nienawidzić.

Nie wiem ile ludzi zginęło już na tej wojnie ale wiem, że z Ruskimi nie wolno współpracować. Należy się odgrodzić wysokim murem i niech tam sobie swoją dzicz robią byleby nie zbliżali się do muru.

Ruscy zaatakowali ze strachu przed Ukraińcami?

Ale rozumem, musisz to powtarzać, nie masz wyboru inaczej odcięcie od funduszy albo czapa.

Strasznie.
Ze swojej strony mogę Ci obiecać, że mojej materii łatwo nie zmęczysz i moja noga na ruskiej ziemi nigdy nie postanie. Nie wchodzę do klatek z dzikimi zwierzętami.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Prawda jest taka, że Ruscy swoją prymitywną chciwością wykreowali nienawidzących ich ludzi na >kolejne pół wieku.

To nie Ruscy tylko AGENTURA CIA. Szefową zamachu stanu na Ukrainie była VIKTORIA NULAND. Od 2014 roku Żyd Zelenski przystąpił do ataku na Rosję. Klasyka działań Anglosasów. Powtórka tego co zrobili z sowietami, tylko, że ich użyli przeciwko NIemcom. Anglosasi dostarczali paliwo lotnicze sowietom do baz, które zaczęto budować już na początku lat trzydziestych. Wszystko jest planowane dwadzieścia lat do przodu. I za każdym razem widzimy opłacocnych Żydów w akcji. Jak Anglosasi przejęli władzę nad sowietami, uzbroili ich i skierowali na Niemców, to jest prawdziwa historia wojny Anglosasów z Niemcami.
Polak jak tylko "odzyska" niepodległość to po dwudziestu latach jest używany przez Anglosasów do napaści na sąsiada. Czy to przypadek ?? NIe tak dawno Polak był kanalią ziejącą nienawiścią do Niemców. Dzisiaj lata po niemieckich śmietnikach i chce od Niemców odszkodowania. Niemców to powinniśmy PRZEPROSIĆ a odszkodowania żądać od Anglosasów, którzy nas przeciwko Niemcom używali.
17-10-2022 07:36 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Od 2014 roku Żyd Zelenski przystąpił do ataku na Rosję

Owszem - grając w rosyjskojęzycznej komedii romantycznej "Miłość w wielkim mieście".
A ona biedna Mateczka Rassija aż tak się broniła.. że aż zagarnęła Krym.

Thoter, od twojego odwracania kota ogonem rzygać się chce.
W latach 2013 i 2014 r. pracowałem w Rosji. Rozmawiałem o tej sytuacji z Rosjanami, patrzyłem na medialną nagonkę w ich TV.
Nie pitol mi, że Moskwa była ofiarą a Ukraina oprawcą. Tak właśnie przedstawia to Moskwa.
Może jesteś za młody i nie pamiętasz protestów w Kijowie które rozpoczęly się z końcem 2013 r.
Janukowycz odmówił wtedy podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.
Próba stłumienia protestów przez służby i prorosyjską Partię Regionów w okresie 18-20 lutego 2014 kosztowała życie i zdrowie kilkuset protestujących osób.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
17-10-2022 20:33 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Od 2014 roku Żyd Zelenski przystąpił do ataku na Rosję. Klasyka działań Anglosasów.

Na co liczysz?
Że w tym miejscu głupich znajdziesz?

Czy macie przykaz z Moskwy, żeby wszędzie rozsiewać tę propagandę, bez względu na reakcje, aż ta po roku stanie się czymś normalnym i będzie swobodnie operować w przestrzeni publicznej?

Kłamiesz i powołując się na żydostwo manipulujesz. Operujesz na najniższych pobudkach. Jesteś okropnym człowiekiem i nie jestem pewien czy w ogóle zasługujesz na miano człowieka.

Cokolwiek w innej sprawie nie powiesz dla mnie jesteś już spalony. Słyszę Cię ale nie słucham. Nigdy masz w sobie trochę intelektu ale sprzedałeś się. Nie wiem czy sprzedałeś się chciwym ludziom czy fałszywej ideologii ale wiem że jesteś po stronie zła. Ktokolwiek Cię usłucha ten ostatecznie skończy marnie. Ja z całą pewnością nie posłucham Cię. Dla mnie jesteś tylko tuba do szerzenia kłamstw.

youtu.be/5VCiU1osa3w
17-10-2022 20:49 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Wreszcie trafiłeś na rozmówcę który, jak ty pochwala zabójców z Buczy, nieuznających tajnego i niepodatowanego worka kartofli

W imię twoich idei zabili właściciela kartofli i roweru


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wreszcie trafiłeś na rozmówcę który, jak ty pochwala zabójców z Buczy, nieuznających tajnego i niepodatowanego worka kartofli
>W imię twoich idei zabili właściciela kartofli i roweru

Coś Ci się kielbie we łbie.

Nikogo nie namawiam, nikomu nie daję prawa ani nie pozwalam na stosowanie przemocy wobec innych osób.

Dotyczy to również "właścicieli" tajnej i nieopodakowanej "własności". Im także a nawet przede wszystkim im nie daję prawa ani nie pozwalam stosować przemocy egzekucyjnej wobec innych ludzi.

Kto nie wyjawił publicznie swojej własności i nie poddał jej demokratycznemu opodatkowaniu na rzecz dochodu gwarantowanego osób bez posiadłości, ten nie ma prawa niczego nakazać ani zakazać innym ludziom a tym bardziej swoich nakazów i zakazów przemocą egzekwować. Kto podejmuje się przymusowej egzekucji tajnej i nieopodatkowanej własności lub innych do tego uprawnia, ten jest terrorystą i jak terrorysta winien być przez wszystkich traktowany.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Nikogo nie namawiam, nikomu nie daję prawa ani nie pozwalam na stosowanie przemocy wobec innych osób.

Więc pisz po polsku.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nikogo nie namawiam (..) nie daję prawa ani nie pozwalam na stosowanie przemocy
> wobec innych osób (..) Kto podejmuje się przymusowej egzekucji (..)
> jest terrorystą i jak terrorysta winien być przez wszystkich traktowany.

A traktowanie go jak terrorysta na czym polega - na.. niestosowaniu wobec niego przemocy?
Wot, taka ciekawostka.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Thoter (6650 punktów)
>Ja z całą pewnością nie posłucham Cię.

Jesteś kanalią z wstawioną nienawiścią, z brakiem inteligencji i z brakiem jakiejkolwiek wiedzy.
Tak samo wyglądała Polska przed II WŚ. Kilka osób rozumiało co się dzieje. Gen. Sikorski chciał zjednoczyć słabych by prowadzić wspólną politykę. Gen. Okulicki dokładnie przewidział co nas czeka po tym jak nas użyją Brytyjczycy. Władysław Studnicki pisał o brytyjskiej pułapce z któej musimy się wyrwać. I co to dało?? Stworzone polskojęzyczne kanalie ginęły bez sensu kierując się wstawioną nienawiścią. Wtedy wstawiono nam nienawiść do Niemców i Żydów.
Dzisiejszy nasz problem jest identyczny jak ten, w który wpadli nasi dziadkowie. Analogia widoczna gołym okiem, ale nikt tego nie widzi. Powoduje to brak własnej inteligencji i brak polskich elit, których rolą jest chronienie nas.
Brytyjczycy jak zorganizowali ludobójstwo w 1937 r. w ZSRR, to po wymordowaniu przez żydowskie NKWD wytypowanych setek tysięcy ludzi, 3 października 1938 r. URUCHOMILI CZTERY SZKOŁY PROPAGANDY, KTÓRE NA TRZY ZMIANY ZACZĘŁY SZKOLIĆ SOWIETÓW NIENAWIŚCI NA NIEMCÓW.
Na NIemców już w 1938 r. ruszyła Armia Czerwona, którą w ekspresowym tempie przeszkoliły brytyjskie służby a potem uzbroili. Nas dołączono do tej brytyjskiej machiny, po tym jak nam Brytyjczycy wymordowali ponad sto tysięcy przodków.
To może nie jest prawda?? O brytyjskim ludobójstwie w ZSRR nikt nie odważy się pisać. Kto wie, że to Brytyjczycy mordowali nas by pokonać Niemców ?? Mordowaniem nas kierowali ŻYDZI Z GRUZINAMI. Potem otumanieni przez polskojęzycznych agentów, Polacy popełniali zbiorowe bezsensowne samobójstwa.
Jak komuś wstawiono wizję walki "demokracji" z "komunizmem" i mu się to przyjęło, to znaczy, że jest kompletnym idiotą. A na to, to już nikt nic nie poradzi. Nie ma nawet możliwości by gdziekolwiek wysłać tych idiotów, by wyginęli w NASZYM INTERESIE.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Ja z całą pewnością nie posłucham Cię.
>Jesteś kanalią z wstawioną nienawiścią, z brakiem inteligencji i z brakiem jakiejkolwiek wiedzy.

Bo nie zauważyłem wielkiego zjednoczenia słabych pod przywództwem Putina, które umożliwiły ataki rakietowe Rosji na infrastrukturę Ukrainy?

Daj spokój!

Na mnie twoja ruska propaganda nie działa.
Nie boję się Was i też nie dopuszczę do tego, żeby mi człowiek złej woli zaburzył postrzeganie dobra i zła.

Przegracie, nawet z waszą bronią atomową i nie udawaj Polaka, naprawdę, możesz przyznać się do swojego ojczystego kraju i tak wszyscy tu wiedzą.

Przegracie, bo piekło na ziemi jakie chcecie zaprowadzić nie ma dla nikogo prócz Was wartości. Nikt nie poświęci swojego życia, żebyście mogli sobie urządzić tam w gronie kolesi orgię czy jakie tam macie inne perwersyjne cele.

Nikt kto zabija, żeby wprowadzić przemocą swój porządek, nigdy nie działa na rzecz słabych ani biednych lecz zawsze na ich szkodę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nikt kto zabija, żeby wprowadzić przemocą swój porządek, nigdy nie działa na rzecz słabych ani >biednych lecz zawsze na ich szkodę.

Napisz do ONZ żeby zlikwidowali art. 51 karty ONZ.
Ktoś mądry już dawno temu wprowadził przepis umożliwiający wkroczenie na sąsiedni teren, na którym wroga agentura zrobiła z sąsiadów kanalie i je uzbraja.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nikt kto zabija, żeby wprowadzić przemocą swój porządek, nigdy nie działa na rzecz słabych ani >biednych lecz zawsze na ich szkodę.
>Napisz do ONZ żeby zlikwidowali art. 51 karty ONZ.
>Ktoś mądry już dawno temu wprowadził przepis umożliwiający wkroczenie na sąsiedni teren, na którym wroga agentura zrobiła z sąsiadów kanalie i je uzbraja.

lexlege.pl/karta-narodow-zjednoczonych/art-51/

Aaaaaa to dlatego w kółko powtarzasz, że Ukraina napadła na Rosję i teraz Rosja się broni rozwalając rakietami ukraińskie elektrociepłownie, żeby ich wrogowie zamarzli w zimie i z zimna poddali się Rosji w zamian za możliwość ogrzania się w spokoju.

Kapuje.

Podejrzewam, że ten ukraiński atak na Rosję zawierał się w psychologicznym wpływie rosyjskojezycznych komedii w których zagrał Zielenski. Chodziło pewnie o to, żeby Rosjanom wyprać mózgi, opętać ich chorymi ideami, by w efekcie z Panów i władców świata uczynić najemnych roboli Amazona i McDonalda bez żadnych posiadłości.

Wcześniej nie rozumiałem po prostu tej ukraińskiej napaści na Rosję ale teraz mi się rozjaśnia.

Powiedziałbym, że to żałosne ale to jest obrzydliwe i straszne.

No ale cóż, ludzie wychowani w strachu, w otoczeniu wzajemnej agresji zawsze wrócą do swoich korzeni.

Może gdyby wasze życie było inne i gdybyście nie wiedzieli tyle agresji dookoła siebie i gdyby waszymi umysłami nie rządził przez całe życie strach.

Skoro nie znacie niczego innego to nie potraficie nawet inaczej niż na wojnie żyć.

Przykro mi ale my tu na Zachodzie nie damy się Wam wciągnąć w tę zgniliznę poza zgniłymi kompromisami, które wciąż ze sobą tu budujemy po to, żebysmy mogli działać bez przystawiania innym pistoletu do głowy. Mówię to, choć wiem, że Ty ze swoją psychiką i tak nic z tego nie pojmiesz. To przechodzi wasze pojęcie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Rosjanie zgodnie z tym artykułem LEGALNIE wkroczyli do siedliska ukraińskojęzycznych kanalii.

Ci twoi umiłowani Ruscy, z bólem w tym wypadku używam dużej litery, nie mają odwagi nawet stanąć twarzą w twarz na polu walki tylko rakietami i dronami niszczą latami budowane elektrownie, elektrociepłownie i inną infrastrukturę krytyczną, żeby zwyciężyć wywołując kryzys humanitarny w ukraińskim społeczeństwie, nazywając do tego Ukraińców terrorystami.

Co za tchórzliwe gnidy!

Tego uczą w starych książkach?
Jak zdominować i podporządkować sobie inny naród?

Miejmy nadzieję, że wkrótce ze swoim cezarem Putinem trafią do piekła, gdzie ich miejsce i które próbują sprowadzić na ziemię.

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
>>A woda ile będzie kosztować w tym waszym doskonałym świecie do którego realizacji dąży tzw. zachód?
>Będzie kosztować konieczność osobistych ograniczeń i wzajemnej współpracy. Ktoś Ci zapewni wodę pitną pod warunkiem, że nie wyrzucisz do nie śmieci.
>Bramy i chipy to system kontroli tych ograniczeń, który oczywiście może być nadużywany stąd konieczność nadrzędnej kontroli politycznej.
>Przy takiej mnogości homo sapiens na ziemi i coraz szybszym przetwarzaniu natury pod potrzeby człowieka nie licz na to, że gdziekolwiek na ziemi będziesz mógł robić co chcesz. To będzie już zawsze w ramach systemowych ograniczeń, które jednak będą zapewnić Ci zaspokojenie najważniejszych potrzeb.
>Sam jestem zwolennikiem wszystko płatnego i niczego za darmo ale nie w warunkach współczesnego kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności lecz w warunkach kapitalizmu opartego na publiczne jawnej księdze kapitału i demokratycznie opodatkowanej własności na rzecz dochodu gwarantowanego osób bez posiadłości.
>
youtu.be/5VCiU1osa3w


Coś pomieszałeś ostro, bo odwrotnie jest:

w tym rejonie w którym chodziłem sobie swobodnie do jeziora i rzeki,
żyło wtedy chyba 2 razy więcej ludzi, niż teraz.

Pobliskie miasteczko: ponad 30 tyś, a teraz tam jest 20 niecałe.

Po prostu znowu się wam pojebało w główkach: tak samo jak za Hitlera i Stalina... tak i za Putina.
Thoter (6650 punktów)

>Po prostu znowu się wam pojebało w główkach: tak samo jak za Hitlera i Stalina... tak i za Putina.

Pojebało to się tym co nic nie czytało.
Największym zbrodniarzem jest i długo będzie Edward Frederick Lindley Wood, 1. hrabia Halifax.

en.wikipedia.org/wiki/David_L._Hoggan

"obsesyjnie antyniemiecki lord Halifax zdecydował się na wojnę przeciwko narodowi niemieckiemu"

pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Wood_(1._hrabia_Halifaxu)

"Uważany za polityka proniemieckiego"

Jak dzisiaj się fałszuje historię, z obsesyjnego antyniemieckiego Halifaxa zrobiono w polskiej propagandzie, polityka proniemieckiego. W rzeczywistości to był OBSESYJNY wróg Niemiec i silnej Europy. Opłacił ludobójstwo w 1937 r. w ZSRR, w czasie, którego wymordowano 110 tys. Polaków by po naszych terenach mogła przejść Armia Czerwona uzbrojona przez Anglosasów.
alsor (3283 punktów)
>>Po prostu znowu się wam pojebało w główkach: tak samo jak za Hitlera i Stalina... tak i za Putina.
>Pojebało to się tym co nic nie czytało.
>Największym zbrodniarzem jest i długo będzie Edward Frederick Lindley Wood, 1. hrabia Halifax.
>en.wikipedia.org/wiki/David_L._Hoggan
>"obsesyjnie antyniemiecki lord Halifax zdecydował się na wojnę przeciwko narodowi niemieckiemu"
>pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Wood_(1._hrabia_Halifaxu)
>"Uważany za polityka proniemieckiego"
>Jak dzisiaj się fałszuje historię, z obsesyjnego antyniemieckiego Halifaxa zrobiono w polskiej propagandzie, polityka proniemieckiego. W rzeczywistości to był OBSESYJNY wróg Niemiec i silnej Europy. Opłacił ludobójstwo w 1937 r. w ZSRR, w czasie, którego wymordowano 110 tys. Polaków by po naszych terenach mogła przejść Armia Czerwona uzbrojona przez Anglosasów.

Prawidłowo - niemcy to naród bandytów, co każdy widzi od wieków,
ale boi się to mówić otwarcie,
no bo bandyci w tym świecie są zawsze bogaci - nie? haha!

I stąd zagadka, warta 100 nagród nobla:
jak zwalczyć, pokonać, ucywilizować bandytów - czy to jest w ogóle możliwe?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>niemcy to naród bandytów, co każdy widzi od wieków,

Dużo "dobrego" wyniknie z postrzegania siebie wzajemne jako bandytów, zapewnie wzajemny terror.

Stwierdzam to ja, który zobaczyłem bandytów w ludziach sprzecznych z moimi ideami.

Gdy patrzę na innych ludzi i siebie samego to dochodzę do wniosku, że sprawa porozumienia między ludźmi jest beznadzieja.

No ale trzeba się unieść ponad beznadzieję i stworzyć nadzieję.
Wszyscy powinniśmy wyluzować i zdobyć się na wzajemną przychylność ale jak to osiągnąć? Jak opanować własne poczucie niesprawiedliwości i zbudować z innymi satysfakcjonujące porozumienie?

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
>>niemcy to naród bandytów, co każdy widzi od wieków,
>Dużo "dobrego" wyniknie z postrzegania siebie wzajemne jako bandytów, zapewnie wzajemny terror.
>Stwierdzam to ja, który zobaczyłem bandytów w ludziach sprzecznych z moimi ideami.
>Gdy patrzę na innych ludzi i siebie samego to dochodzę do wniosku, że sprawa porozumienia między ludźmi jest beznadzieja.
>No ale trzeba się unieść ponad beznadzieję i stworzyć nadzieję.
>Wszyscy powinniśmy wyluzować i zdobyć się na wzajemną przychylność ale jak to osiągnąć? Jak opanować własne poczucie niesprawiedliwości i zbudować z innymi satysfakcjonujące porozumienie?

To jest tzw. kwestia sporna opisana w Biblii.

I tam jest to postawione - księga Hioba chyba...:

A. Jehowa twierdzi, że ludzie nie potrafią samodzielnie funkcjonować - sami rządzić sobą po prostu.

B. natomiast ten Szatan i kilku innych aniołków ma inne zdanie - twierdzą że ludzie powinni sami się rządzi, znaczy że nie potrzebują Jehowy - w ogóle.

No i ta kwesta sporna ma teraz ponoć się... sfinalizować wkrótce.

Ja obstawiam A: ludzie są za głupi aby samodzielnie funkcjonować, rządzić.
A dowodem jest tu sama historia ludzkości...
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W sklepach Mormonów są wystawione podstawowe towary ZA DARMO dla potrzebujących.

W naturze nic nie ma za darmo i wszystko kosztuje wysiłek.

Można kogoś wesprzeć w chorobie, biedzie, niedorozwoju ale po to, żeby zyskał tym zdolność współpracy z Tobą i żeby opłaciła się w efekcie ta inwestycja.

Nikogo nie stać na wydatek energii życiowej bez sporej szansy na jej przychód.

Podnoszę kogoś po to, żeby następnie on mnie podniósł. Nie wyrzucam energii życiowej w nicość. Życie to biznes. Jak nie potrafisz poprowadzić swojego interesu to idziesz do piachu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
>>W sklepach Mormonów są wystawione podstawowe towary ZA DARMO dla potrzebujących.
>W naturze nic nie ma za darmo i wszystko kosztuje wysiłek.
>Można kogoś wesprzeć w chorobie, biedzie, niedorozwoju ale po to, żeby zyskał tym zdolność współpracy z Tobą i żeby opłaciła się w efekcie ta inwestycja.
>Nikogo nie stać na wydatek energii życiowej bez sporej szansy na jej przychód.
>Podnoszę kogoś po to, żeby następnie on mnie podniósł. Nie wyrzucam energii życiowej w nicość. Życie to biznes. Jak nie potrafisz poprowadzić swojego interesu to idziesz do piachu.

Odwrotnie jest: w naturze wszystko było i pozostanie za darmo.

Człowiek robi ograniczenia - sam sobie, bo jest głupi po prostu.

Wkrótce będzie nawrót to ery ciemnoty...
bo średniowiecze było wręcz doskonałym systemem - cóż lepszego dla armii przygłupów można stworzyć?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ale stać nas na: bezproduktywnych kontrolerów, monitoring automatyczny, sztaby, łańcuchy, alarmy...
>usługi firm do całodobowej 'ochrony', itd.
>A kto za to płaci?
>I kto tu zwariował: my wszyscy, czy tylko ja?

Nie uwzględniles kosztów kwiciarzy, tych wszystkich, którzy drukują paragony fiskalne a potem je czytają.

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
>>Ale stać nas na: bezproduktywnych kontrolerów, monitoring automatyczny, sztaby, łańcuchy, alarmy...
>>usługi firm do całodobowej 'ochrony', itd.
>>A kto za to płaci?
>>I kto tu zwariował: my wszyscy, czy tylko ja?
>Nie uwzględniles kosztów kwiciarzy, tych wszystkich, którzy drukują paragony fiskalne a potem je czytają.

Mam lepsze przykłady:

Wejdź sobie do miasta, jako turysta powiedzmy,
idziesz sobie ulicami, a tu raptem srać ci potrzeba... no i co?

zesrasz się w gacie na środku ulicy, bo wszystko jest pozamykane, zawarowane... - i nie ma toalet, itd. Totalna parodia, normalnie... np. Kraków i inne większe jak i mniejsze miasta tak mają.
Thoter (6650 punktów)

>A kto za to płaci?
>I kto tu zwariował: my wszyscy, czy tylko ja?

exxpress.a(*)ktuell-400-000-dollar-pro-tag/

"Według Spark Commodities czarter statku LNG na Atlantyku kosztuje obecnie 397 500 USD dziennie!"

Kto na tym zarabia i kiedy to zaplanował ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kto na tym zarabia i kiedy to zaplanował ??

Wy Ruscy mogliście nadal sprzedać swój gaz i grzać się na Malediwach. W czym był problem?

Aaaa za nudne?

Zachciało się dokonywać rozbiorów innych krajów i asymilacji narodów?

Już dawno nie było żadnej rozpierdolki a przecie trza pokazać kto we wsi rządzi?

youtu.be/5VCiU1osa3w

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365