Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak żyć w czasach patologii?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
15-11-2022 11:05romaro (25211 punktów)Jak żyć w czasach patologii?
Ocena 3 na 3
Radzić sobie jak za komuny - zapisać się do partii. Mając przedsiębiorczych rodziców, można się od nich wiele nauczyć.

Fundacja "Wolność i Demokracja" której założycielem jest Michał Dworczyk, otrzymała właśnie dotację ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w wysokości 4 mln 900 tys. zł na zakup nieruchomości.
Michałek twierdzi, że nic nie wie o dotacji od wujka Czarnka, taka niespodzianka!
Z drugiej strony - samotna mieszkanka Myśliborza. w przeszłości wychowująca niepełnosprawne dziecko, dzisiaj otrzymująca 1500 zł emerytury, dostała podwyższony rachunek za mieszkanie - 1300zł
Takimi niespodziankami z jednej strony i dramatami po drugiej, jesteśmy już przez media bombardowani codziennie.

Oglądajcie dzisiaj "CZARNO NA BIAŁYM", poznacie następnego zaskoczonego niespodzianką

Inflacja spada - zaczynamy już schodzić z tego płaskowyżu do doliny
twitter.com/i/status/1592088144006250498
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Berzerac (5671 punktów)

>Oglądajcie dzisiaj "CZARNO NA BIAŁYM", poznacie następnego zaskoczonego niespodzianką
>
Inflacja spada - zaczynamy już schodzić z tego płaskowyżu do doliny

>twitter.com/i/status/1592088144006250498

Niespodzianka dopiero będzie w święta, kiedy inflacja odczuwalna dojdzie do 30%. Ale pietruszka staniała. Ja pier..lę.
15-11-2022 21:13 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
Strzygą nas i golą do gołej rzyci.
>Ale pietruszka staniała.Ja pier..lę.
Nie? Burak pastewny. Jaki cysorz taki dwór dwór. Pewnie z deską klozetową jeździ za Prezesem.
Och Karol... Kto ci sznurowadła prasuje i wiąże? Też tacy dworzanie?
15-11-2022 21:35 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)
>Strzygą nas i golą do gołej rzyci.

I to kapslem.

>>Ale pietruszka staniała.Ja pier..lę.
>Nie? Burak pastewny. Jaki cysorz taki dwór dwór. Pewnie z deską klozetową jeździ za Prezesem.
>Och Karol... Kto ci sznurowadła prasuje i wiąże? Też tacy dworzanie?
>
Buraków wśród naszych jaśnie panujących pod dostatkiem. Ale spoko, prezesunia powiedział, że facet dopiero po 20 latach chlania popada w alkoholizm, tak że nic nam innego nie pozostało, jak napić się czasami. Kobiety natomiast muszą uważać z dawaniem w szyję. Powtórzę się; ja pier..lę.
15-11-2022 21:55 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)

> Ale spoko, prezesunia powiedział,

Ja czekam co teraz powie na to:
USA potwierdza w okolicach Hrubieszowa spadły rosyjskie rakiety. Zginęło dwoje obywateli Polski.

No i jestem ciekaw czy nadal SP pozwalać będzie wypychać nas z UE.
15-11-2022 22:09 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)
>> Ale spoko, prezesunia powiedział,
>Ja czekam co teraz powie na to:
>USA potwierdza w okolicach Hrubieszowa spadły rosyjskie rakiety. Zginęło dwoje obywateli Polski.

Odpowiednio zmotywowany przez Amerykanów, wypowie Rosji wojnę. Kurde, miałem kilku kumpli z Hrubieszowa.
15-11-2022 22:20 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Odpowiednio zmotywowany przez Amerykanów, wypowie Rosji wojnę. Kurde, miałem kilku kumpli z Hrubieszowa.
Gdyby Ruskie rozpoczęły wojnę na terenie RP to po 5 godzinach mogliby już zająć zachodni brzeg Wisły.
Chronologicznie - ruskie rakiety ("zabłąkane" czy nie), spadły na terenie RP ok. 16-tej... Pentagon o 21-szej nie ma potwierdzonej informacji, polskie BBN zbiera się o 21.00... Świat czeka na potwierdzenie ze strony naszych władz do 22.00...
Brak informacji w tej sytuacji to dezinformacja.
15-11-2022 22:34 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)
>>Odpowiednio zmotywowany przez Amerykanów, wypowie Rosji wojnę. Kurde, miałem kilku kumpli z Hrubieszowa.
>Gdyby Ruskie rozpoczęły wojnę na terenie RP to po 5 godzinach mogliby już zająć zachodni brzeg Wisły.

Spoko, jestem w pracy (w hotelu wojskowym) Wojsko śpi w najlepsze, pospolitego ruszenie jeszcze nie ogłosili.

>Chronologicznie - ruskie rakiety ("zabłąkane" czy nie), spadły na terenie RP ok. 16-tej... Pentagon o 21-szej nie ma potwierdzonej informacji, polskie BBN zbiera się o 21.00... Świat czeka na potwierdzenie ze strony naszych władz do 22.00...
>Brak informacji w tej sytuacji to dezinformacja.
>
Zbliżamy się wielkimi krokami do III w.ś. Kilka miesięcy temu pisałem tutaj, że Putin w końcu zrobi coś, co będzie skutkowało bezpośrednim zaangażowaniem się wojsk sojuszu. Uważam, że w tym kierunku został zrobiony milowy krok. Obym się mylił.
15-11-2022 22:55 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Zbliżamy się wielkimi krokami do III w.ś. Kilka miesięcy temu pisałem tutaj, że Putin w końcu zrobi coś, co będzie skutkowało bezpośrednim zaangażowaniem się wojsk sojuszu. Uważam, że w tym kierunku został zrobiony milowy krok. Obym się mylił.
Obyś się mylił.

Dlaczego rakiety które uderzyły w Polskę i zabiły dwoje Polaków nie zostały przechwycone oraz zestrzelone przez systemy antyrakietowe podobno zakupione przez

pbs.twimg.(*)X0AAK1C2?format=jpg&name=large

Może płot wybudował za niski.
15-11-2022 23:51 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Dlaczego rakiety które uderzyły w Polskę i zabiły dwoje Polaków nie zostały przechwycone oraz zestrzelone przez systemy antyrakietowe podobno zakupione przez
>pbs.twimg.(*)X0AAK1C2?format=jpg&name=large
>Może płot wybudował za niski.

Może patrzyli akurat na granicę z Białorusią. W 1939r nikt w Polsce też nie wierzył w to, że Hitler ich zaatakuje. A nawet jeśli, to przecież mieli potężnych "sojuszników" - Francję i WB.
A jak jest teraz?
16-11-2022 16:41 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>Dlaczego rakiety które uderzyły w Polskę i zabiły dwoje Polaków nie zostały przechwycone oraz zestrzelone przez systemy antyrakietowe podobno zakupione przez
>pbs.twimg.(*)X0AAK1C2?format=jpg&name=large

Pisowska propaganda nie zna granic ni kordonów w kłamstwie. "Zbudowaliśmy.." Na razie to część zakupiliśmy, a część zamierzamy kupić. Większość nie została jeszcze dostarczona, a tego co dostarczono jest niewiele i nie wejdzie do służby przed 2023r. Ten kompleksowy system obrony plot, jeżeli uda się go zbudować, to będzie funkcjonował dopiero za kilka, kilkanaście lat.

A nawet i po tym, jeśli ktoś liczy, że każdy pocisk rakietowy wlatujący na teren Polski zostanie przechwycony (niekoniecznie zniszczony), to niech porzuci złudzenia. Żadne państwo na świecie czegoś takiego nie ma i nie będzie miało. Chyba, że małe i bardzo bogate - jak Izrael któremu jest do tego najbliżej. Ale nawet w Izraelu, jeśli system uzna, że nadlatujący pocisk nie zagraża ważnej infrastrukturze lub większym skupiskom ludności - to się go ignoruje. Niestety, ale nikt sie nie będzie przejmował stratą kilku, kilkunastu a nawet kilkudziesięciu ludzi na zadupiu. Jeśli przeciwnik jest tak głupi, że marnuje cenny sprzęt na mało znaczący cel, to tym lepiej dla nas. Dla przeciętnych cywilów są schrony a nie systemy antyrakietowe.
Docelowy polski system będzie głównie bronił najważniejszych instalacji wojskowych - bazy, centra logistyczne, zgrupowania wojsk. W następnej kolejności centrów decyzyjnych (stolica) i najistotniejszych obiektów infrastruktury jak kluczowe mosty, węzły kolejowe i elektrownie. I to nie wszystkich.
16-11-2022 16:51 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)

>Pisowska propaganda nie zna granic ni kordonów w kłamstwie. "Zbudowaliśmy.."

I "chcemy aby".

Dokładnie tak. W beszczelności komuchów przebili.

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365