Racjonalista - Strona głównaDo treści
Globalny Sojusz Rewolucyjny.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
18-11-2022 14:54quick (6853 punktów)Globalny Sojusz Rewolucyjny.
Globalny Sojusz Rewolucyjny: Manifest
www.4pt.su(*)ny-sojusz-rewolucyjny-manifest

Co na to racjonaliści?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Co na to racjonaliści?

Kapitalizm jest fundamentem hierarchii osobniczej homo sapiens a ta hierarchia wyłącznym źródłem społeczeństwa.

Upadek kapitalizmu oznaczałby upadek społeczeństwa.

Homo sapiens jest stworzeniem społecznym od czasów gdy nasi przodkowie biegali na czterech lapach i oni wtedy już rozumieli czym jest własność.

Kto zapowiada upadek kapitalizmu ten jest pomylony i bredzi. To jest całkowicie wykluczone.

Kapitalizm może wyłącznie ewoluować.
Kapitalizm będzie się zmieniał i ta będzie dryfować w kierunku jawności kapitału i gwarancji dochodu podstawowego. Jestem tego pewny.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Kapitalizm może wyłącznie ewoluować.

Na razie to morduje i okrada, jak tak ma wyglądać ewolucja kapitalizmu to skończy się ta "ewolucja" rewolucją.

>Kapitalizm będzie się zmieniał i ta będzie dryfować w kierunku jawności kapitału i gwarancji >dochodu podstawowego. Jestem tego pewny.

"Nowe przepisy Europolu rozszerzają uprawnienia tejże policji, ograniczają ochronę praw obywatelskich oraz umożliwiają gromadzenie danych na szeroką skalę. Policja europejska została także upoważniona do zbierania danych o osobach, które w ogóle nie są podejrzane o popełnienie jakiegokolwiek przestępstwa.
Według raportu Statewatch, nowe regulacje Europolu rozszerzyły uprawnienia unijnych organów ścigania, jednocześnie zmniejszając ochronę praw człowieka, jak również kontrolę nad operacjami przetwarzania danych tegoż organu.
Wdrażanie przepisów, o których mowa rozpoczęło się w czerwcu 2022. Europol przetwarza wymianę danych między państwami-członkami UE i innymi podmiotami. Z tego powodu więc, nowe normy zwiększają jednocześnie uprawnienia wszystkich organów ścigania współpracujących z Europolem.
Nowe przepisy pozwalają Europolowi na przetwarzanie "danych dochodzeniowych", które mogą dotyczyć wszystkich i wszędzie - wystarczy, że są one związane z "określonym dochodzeniem karnym".

Wszystko będzie jawne, dla niektórych, oczywoście to dla dobra ludu.
18-11-2022 22:23 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Na razie to morduje i okrada, jak tak ma wyglądać ewolucja kapitalizmu to skończy się ta "ewolucja" rewolucją.

W Chinach gdzie ponoć panuje komunizm, gdyby zwykły Chińczyk postanowił coś zrobić z własnością państwową, bo jego i ma do swojego prawo jako właściciel, to dostałby kopa od chińskiej milicji i wylądowałby w karcerze, taka to współwłasność.

Kapitalizm, który karmi i rozwija nikogo nie morduje. Współczesny kapitalizm niestety wciąż dopuszcza patologię społeczną, wyzysk i wyniszczenie.

Dla przykładu wiem, że Niemcy są burdelowym Eldorado dla sexturystow z krajów arabskich, a przynajmniej było tak jeszcze przed koroną. Przyjeżdżali cwaniacy z hajsem ze sprzedaży ropy, wsiadali do autobusów i robili sobie dwutygodniowe turne po niemieckich burdelach, a w każdym z nich ciała dają praktycznie same niewykształcone imigrantki ekonomiczne.

I to jest kapitalistyczna patologia.
Nie wierzę, żeby komukolwiek dymanie się 10x dziennie z różnymi partnerami z całego świata wyszło na zdrowie.

>"Nowe przepisy Europolu rozszerzają uprawnienia tejże policji, ograniczają ochronę praw obywatelskich oraz umożliwiają gromadzenie danych na szeroką skalę.

Mi to wisi, bo nienawidzę tajemnic i nie mam już nic do ukrycia.

Gdybyś mi powiedział, że wchodzi "prawo" zwiększające kary za zdradę cudzych tajemnic, to już bym się gotował.

A że ktoś może podglądać i podsłuchiwać wszystko z kamer na moim telewizorze, monitorze, telefonie, wisi mi to. Jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce.
Nikomu nie robię żadnej krzywdy a przynajmniej w moim pojęciu krzywdy.
Jeśli ktoś tak bardzo pragnie mnie podglądać i wiedzieć o mnie wszystko to może ale nie może mi zagrozić ani nie może mnie ukarać jeśli ja zechce zdradzić jego tajemnicę.

W tej kwestii jestem w całkowitej sprzeczności z Amerykanami, Chińczykami czy Watykanczykami którzy kochają tajemnicę i wykończą każdego kto ich tajemnice zdradzi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Kapitalizm, który karmi i rozwija nikogo nie morduje.

A kto to morduje i wydaje bilion dolarów rocznie na swoje fabryki wojen ??
Tak samo twierdzą Żydzi, że w NKWD to nie Żydzi mordowali.
Kosmici przylatują i mordują.


Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kosmici przylatują i mordują.

Kapitalizm to system władzy człowieka nad człowiekiem, który służy organizacji procesów gospodarczych z nie morderstwom.

Smutkiem istnienia kapitalizmu możesz spotkać na ulicy samochód elektryczny a nie trupa.

Oczywiście istnieją również dewiacje kapitalizmu, które niszczą społeczeństwa zamiast je rozwijać.

Kolonializm jest taką patologiczną odmianą kapitalizmu.

Kapitalizm jest dobry, pożyteczny a nawet konieczny.
Żeby kapitalizm mógł zniknąć musiałaby wpierw w jego miejsce rozwinąć się inna struktura hierarchii osobników. Ja takiej nie widzę na horyzoncie. Współczesna demokracja opiera się na kapitalizmie i bez kapitalizmu nie może istnieć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
19-11-2022 08:56 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Kapitalizm to system władzy człowieka nad człowiekiem, który służy organizacji procesów >gospodarczych z nie morderstwom.
>Smutkiem istnienia kapitalizmu możesz spotkać na ulicy samochód elektryczny a nie trupa.

Kapitaliści nie muszą tylko mordować idiotów, żeby ich skolonizować. Na idiotów mają sposób z wstawieniem im do szarych komórek: "wolności" i "demokracji". Idiota sam odda wszystko co ma i zacznie wciąż bredzić o tej "wolności" i tej "demokracji". Kapitaliści to tak samo jak Polacy, złodzieje i bandyci tylko z tą różnicą, że kapitaliści okradają i mordują innych a Polak tylko sam siebie potrafi okradać i mordować.
Hans Kronberger w książce "Krew za olej. Walka o zasoby" pisze:
obfitość surowców w Afryce rzadko idzie w parze ze wzrostem gospodarczym i wzrostem dobrobytu ludności, ale w najlepszym przypadku przynosi wzrost jakości uzbrojenia, a zyski są zwykle dzielone między międzynarodowe korporacje a narodowe kliki władców.(s. 88)
Rozumiałbym gdybyś miał jakieś łupy z tego kapitalistycznego złodziejstwa i za to ten proceder chwalił. U nas jak w Afryce, nastąpił tylko kosztowny wzrost jakości uzbrojenia i kliki władców się wzbogacają. Polskojęzyczna agentura buduje sobie pałace a w koło biedota, na ich łasce.


Tutaj mamy taki pałac "polskiego szlachcica", z polskobrzmiącym nazwiskiem, męża neokonki.
Kijem i marchewką będą szkolić polską biedotę swojej "normalności".


>Kolonializm jest taką patologiczną odmianą kapitalizmu.
>

Tak samo jak i kapitalistyczna demokracja.
Jestes biedakiem na łasce kapitalistów, któemu się w szarych komórkach poprzewracało, od patrzenia na "dobrobyt". Tak to jest, jak ktoś doznał szoku po opuszczeniu rodzinnego chlewika.
Thoter (6650 punktów)

>Żeby kapitalizm mógł zniknąć musiałaby wpierw w jego miejsce rozwinąć się inna struktura >hierarchii osobników. Ja takiej nie widzę na horyzoncie.

Nie widzisz bo masz też ograniczone pole widzenia.
właśnie kapitaliści używając stworzonych ukraińskojęzycznych kanalii prowadzą zastępczą wojnę z rozwijającą się strukturą BRISC.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie widzisz bo masz też ograniczone pole widzenia.
>właśnie kapitaliści używając stworzonych ukraińskojęzycznych kanalii prowadzą zastępczą wojnę z rozwijającą się strukturą BRISC.

Mam taką wizję, że gdyby współcześni ludzie wylądowali na bezludnej wyspie, w tym również Chińczycy czy Rosjanie, to odtwarzali by na niej kapitalizm, żeby zorganizować sobie życie społeczno-gospodarcze pomagające im przetrwać i wcale nie wybraliby jednego z siebie na króla, ani na cara czy też nie powołaliby do życia jednej partii politycznej mającej charakter religijny.

Jesteś silnie zideologizowany i pewnie podobnie do Rosjan czy Chińczyków wierzysz, że nie ma alternatywy dla ludzkiego życia.

Jak dowodzi tego natura alternatywa istnieje zawsze i nie tylko jedna.

Wydaje się Wam, że życie na Zachodzie prowadzi do śmierci ale ono jakby na złość Wam się rozwija.

Można żyć inaczej niż wg życia z twoich wyobrażeń. Można żyć inaczej i w tym życiu rozwijać się.

Dziwię się, że nic do Ciebie nie dociera.
Nie rozumiem twoich celów ale widzę, że masz silnie zideologizowany mózg co pozbawia Cię zdolności zauważania różnorodności tego świata.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Można żyć inaczej niż wg życia z twoich wyobrażeń. Można żyć inaczej i w tym życiu rozwijać się.
>Dziwię się, że nic do Ciebie nie dociera.
>Nie rozumiem twoich celów ale widzę, że masz silnie zideologizowany mózg co pozbawia Cię >zdolności zauważania różnorodności tego świata.
>

Spróbuj żyć inaczej w tej tzw. demokracji. Czy widzisz tu jakąś możliwość ??
Jak się urodzisz to od razu dostajesz peselowski numer demokratycznego niewolnika.
Ja nie chce mieć jakiegokolwiek numeru i nie chcę być wstawiany, razem z innymi niewolnikami, do mianownika a nad sobą mieć dwunastocyfrową liczbę, demokratycznych długów.
Chcę żeby sąsiedzi pierwsi mi się kłaniali, za to jaki jestem, a nie pluli na mnie. Ja nie chcę należeć do "demokratcyznej" uzbrojonej bandy. Nie chcę tego finansować.
Nie pozwalam, żeby moje dzieci indoktrynowali jacykolwiek państwowi funkcjonariusze. Jaką mam tu możliwość wyboru ?? Jeżeli można inaczej to powiedz mi jak ??
Można sobie w wyobraźni stworzyć swój świat fikcji i udawać, że w nim wszystko jest najlepsze.
Można dostawać euforii od wstawiania przed każdy rzeczownik, przymiotników kapitalistyczny lub demokratyczny. Można żyć wśród różnobarwnych istot, które tylko potrafią bredzić, o tym co usłyszały z telewizora i się do tej "różnorodności" przyłączyć. Ale to nie jest dla mnie.
Można nawet uczestniczyć w "demokratycznych wyborach" ale ten fałsz nie jest dla mnie. Ja chcę sam trzymać rumpel mojej łupinki i w niej zwiedzać świat. Chciałbym popłynąć do wolnego świata, gdzie każdy mówi i myśli inaczej.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Spróbuj żyć inaczej w tej tzw. demokracji. Czy widzisz tu jakąś możliwość ??

Nie uczestniczę w tajnej i pośredniej demokracji już ponad 20 lat, uznaję to za niemoralne. Nie uznaję jej wyników. Egzekucję "prawa" pochodzącego z tajnej i pośredniej demokracji postrzegam za przemoc człowieka wobec człowieka.

I żyję.

youtu.be/5VCiU1osa3w
19-11-2022 14:10 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>gdyby współcześni ludzie wylądowali na bezludnej wyspie, w tym również Chińczycy czy Rosjanie, to odtwarzali by na niej kapitalizm, żeby zorganizować sobie życie społeczno-gospodarcze pomagające im przetrwać
Póki celem byłoby tylko przetrwanie, skupiano by się na działaniach bezpośrednio to zapewniających, jakiekolwiek porządki prawne, w tym ustrój, powstałyby dopiero w odpowiedzi na konflikty.

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>jakiekolwiek porządki prawne, w tym ustrój, powstałyby dopiero w odpowiedzi na konflikty.

Znając ludzi już po kilku dniach byłby walka o zasoby.

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>jakiekolwiek porządki prawne, w tym ustrój, powstałyby dopiero w odpowiedzi na konflikty.
>Znając ludzi już po kilku dniach byłby walka o zasoby.
Że niby Ty z bliskimi głodowałbyś, by obcy byli syci?

cr
Thoter (6650 punktów)
>>jakiekolwiek porządki prawne, w tym ustrój, powstałyby dopiero w odpowiedzi na konflikty.
>Znając ludzi już po kilku dniach byłby walka o zasoby.

Prawie dziewięćdziesiąt lat temu Żydzi z NKWD wywieźli z Leningradu i Moskwy pięć tysięcy ludzi i umieścili ich na wyspie Nazino. Przejęli ich majątki a ich właściciele na tej wyspie zjadali się nawzajem.
Thoter (6650 punktów)
>>gdyby współcześni ludzie wylądowali na bezludnej wyspie, w tym również Chińczycy czy Rosjanie, to odtwarzali by na niej kapitalizm, żeby zorganizować sobie życie społeczno-gospodarcze pomagające im przetrwać
>Póki celem byłoby tylko przetrwanie, skupiano by się na działaniach bezpośrednio to >zapewniających, jakiekolwiek porządki prawne, w tym ustrój, powstałyby dopiero w odpowiedzi na >konflikty.

Ustrój powstaje po to, by bronić słabszych przed silnymi chamami.
Czy silny cham będzie się do niego stosował, to już jest kolejny problem słabszych.
Większa cześć słabszych będzie się solidaryzować z silnymi chamami a zdecydowanie mniejsza część, będzie próbowała jakoś koło tego żyć, zachowując resztki kultury i człowieczeństwa.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Ustrój powstaje po to, by bronić słabszych przed silnymi chamami.
Oczywiście owi silni dopilnowują by ta obrona nie była nadmierna.

>Czy silny cham będzie się do niego stosował, to już jest kolejny problem słabszych.
To mniejsze zło, bo od czasu do czasu udaje się wygrać, choć nie zawsze sił starcza.

>Większa cześć słabszych będzie się solidaryzować z silnymi chamami
Niczym pieski próbujące się załapać na resztki z pańskiego stoła?

> a zdecydowanie mniejsza część, będzie próbowała jakoś koło tego żyć, zachowując resztki kultury i człowieczeństwa.
Thoter i przyjaciele?

cr
20-11-2022 20:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Co na to racjonaliści?
>Kapitalizm jest fundamentem hierarchii osobniczej
ale hierarchia nie jest źródłem wspólnoty

>hierarchia wyłącznym źródłem społeczeństwa.
siostrzeństwo (braterstwo) jest źródłem wspólnoty

>Upadek kapitalizmu oznaczałby upadek społeczeństwa.
i narodzenie wspólnoty (siostrzeństwa, braterstwa)

>Homo sapiens jest stworzeniem społecznym od czasów gdy nasi przodkowie biegali na czterech lapach i oni wtedy już rozumieli czym jest własność.
własność pojawiła się jak zostaliśmy rolnikami-niewolnikami
do dzisiaj ludy "prymitywne" nie uznają własności (100 lat temu nasi wędrowni cyganie, znaleźli kurę, łapali, robili rosół zjadali)

>Kto zapowiada upadek kapitalizmu ten jest pomylony i bredzi. To jest całkowicie wykluczone.
>Kapitalizm może wyłącznie ewoluować.
jedno (upadek kapitalizmu) nie zaprzecza drugiemu (ewolucji)

>Kapitalizm będzie się zmieniał i ta będzie dryfować w kierunku jawności kapitału i gwarancji dochodu podstawowego. Jestem tego pewny.
jawność i gwarancja dochodu jest z raju
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>jawność i gwarancja dochodu jest z raju

Jawność jest konieczna aby tłumić w ludziach naszą ciemną stronę.
Każdy z nas ma swoje ciemne strony, nazywane przez kościół grzechem pierworodnym.

Gwarancja dochodu podstawowego jest konieczna aby niedorozwinięty emocjonalnie człowiek nie pozwolił większym cwaniakom zrobić z siebie prostytutki. Każdy człowiek potrzebuje takiej gwarancji bezpieczeństwa ażeby móc innym ludziom odmówić i nie zwariować przy tym ze strachu o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo swoich najbliższych.

Cwaniacy szukający najemnych roboli do pracy na swoim, którzy chcą w ciągu roku zarobić miliony, zawsze będą przeciwni gwarancji dochodu podstawowego, bo z takim dochodem nikt nie przyjdzie do nich do pracy za 5zł, którą potem będą sprzedawać innym za 500zł.

Miliony w rok można zarobić tylko w takim miejscu, gdzie ludzie sikają do butelek, bo nie mają w pracy czasu na toaletę.
Więksi cwaniacy o takich ludziach, którzy potrzebują dochodu podstawowego aby żyć jak ludzie, nie jak zwierzęta, zawsze będą mówić z największą pogardą, odbierając im wszelką wartość i określając patologią społeczną.
Ja wierze jednak, że każdy człowiek potrzebuje pewnych minimalnych warunków socjalnych, żeby się rozwijać i żeby nie stać się bezmyślnym narzędziem w rękach cwaniaków.


youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>ale hierarchia nie jest źródłem wspólnoty

Ale jest źródłem jedności organizacyjnej.

Okazuje się, że gdy ktoś stoi nad Tobą i sapie Ci do ucha, przez Co nie leżysz na kanapie tylko coś tworzysz, to efekt tego sapania jest dobry dla Ciebie, bo masz co włożyć do garnka a mógłbyś nie mieć.

Są na tym świecie państwa bez wyraźnej hierarchii wśród ludzi, gdzie przymierają głodem przez to, że nikt ludzi nie zagonił do roboty i niczego nie stworzyli.

youtu.be/5VCiU1osa3w
20-11-2022 22:51 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>ale hierarchia nie jest źródłem wspólnoty

>Ale jest źródłem jedności organizacyjnej.

Źródłem wspólnoty jest JEJ INTERES.
Każdy członek wspólnoty musi znać w niej swoje miejsce i swój w tym interes.
Ci co zarządzają wspólnotą muszą się kierować jej interesem i robić to za darmo.
U Mormonów zarząd wspólnoty nie pobiera za to kasy przez to nie pcha się tam biedota ani cwaniacy.
HAmerlik, wspólnota to nie jest mafia.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Źródłem wspólnoty jest JEJ INTERES.

Zgoda.

>Każdy członek wspólnoty musi znać w niej swoje miejsce i swój w tym interes.

Dopóki członkowie wspólnoty mają ten sam interes a wspólnota nie staje się jedynie fasadą dla sprzecznych interesów kryjących się pod jej skorupą.

>Ci co zarządzają wspólnotą muszą się kierować jej interesem i robić to za darmo.

Nikt na tym świecie nie robi nic za darmo a kto tak twierdzi ten kłamie albo zwariował.
Ci co rządzą chcą zazwyczaj najwięcej dla siebie, przez co trzeba ich kontrolować.

>U Mormonów zarząd wspólnoty nie pobiera za to kasy przez to nie pcha się tam biedota ani cwaniacy.

No więc pobiera się korzyści w innej formie niż kasa, co za problem.

>HAmerlik, wspólnota to nie jest mafia.

Nie czuję za bardzo więzi z innymi ludźmi ale wierzę, że istnieją organizacje społeczne, w których liczy się dobro jej członków.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>>U Mormonów zarząd wspólnoty nie pobiera za to kasy przez to nie pcha się tam biedota ani cwaniacy.
>No więc pobiera się korzyści w innej formie niż kasa, co za problem.

Bogatym, którzy się dorobili uczciwie, wystarczy satysfakcja z tego, że mogą służyć swoją inteligencją i wiedzą wspólnocie. Polacy by takiego zagryźli, po tym jak by im w telewizji pokazali, że jest bogaty. Mamy kilka wieków tradycji mordowania swoich, mądrych i bogatych.
Mieliśmy mordowanie "wrogów ludu", po nim było i jest mordowanie "komunistów" przez "patriotów".

>>HAmerlik, wspólnota to nie jest mafia.
>Nie czuję za bardzo więzi z innymi ludźmi ale wierzę, że istnieją organizacje społeczne, w >których liczy się dobro jej członków.

Na razie to są grupy religijne, ZWALCZANE PRZEZ KOŚCIÓŁ.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Bogatym, którzy się dorobili uczciwie, wystarczy satysfakcja z tego, że mogą służyć swoją inteligencją i wiedzą wspólnocie.

Biznesmen zajmuje się swoim biznesem a nie interesami innych ludzi, które są zazwyczaj w sprzeczności z jego prywatnym interesem.

Z czego miałby żyć taki społecznik?

Pracować na niego mają jego pieniądze i posiadłości?

Dokładnie z tym walczę, tzn. z dochodami z posiadania pieniędzy i własności a Ty mi tu jakieś bzdury piszesz, że bogaty, który zarobił na płaceniu ludziom miską ryżu zacznie pracować na rzecz biedoty a na niego w tym czasie będą pracować pieniądze i posiadłości.

Bzdura!

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Są na tym świecie państwa bez wyraźnej hierarchii wśród ludzi, gdzie przymierają głodem przez >to, że nikt ludzi nie zagonił do roboty i niczego nie stworzyli.
>

Więcej jest państw, gdzie ludzie harują wywożąc surowce, a głodują bo mają długi w MFW i BŚ.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Globalny Sojusz Rewolucyjny: Manifest
>www.4pt.su(*)ny-sojusz-rewolucyjny-manifest
>Co na to racjonaliści?
Może masz link do streszczenia, bo coś* mi mówi, że dałoby się krócej.
__________
*doświadczenie

cr
Thoter (6650 punktów)

>Może masz link do streszczenia, bo coś* mi mówi, że dałoby się krócej.
>

Zawsze da się krócej, większość jednak woli dłużej.
romaro (25211 punktów)
"The Fourth Political Theory" - Książka była cytowana jako inspiracja dla rosyjskiej polityki w wydarzeniach takich jak wojna w Donbasie, ale również jest skierowana do współczesnej europejskiej skrajnej prawicy w ogóle.
Czwarta teoria polityczna (ros. Четвертая политическая теория ) - książka rosyjskiego filozofa i politologa Aleksandra Dugina, opublikowana w 2009 roku. W książce Dugin stwierdza, że kładzie podwaliny pod zupełnie nową ideologię polityczną, czwartą teorię polityczną, która integruje i zastępuje liberalną demokrację, marksizm i faszyzm. W tej teorii głównym tematem polityki nie jest indywidualizm, walka klas czy naród, ale raczej Dasein (samo istnienie).
Jak ta nowa rosyjska ideologia ma wyglądać przekonujemu się każdego dnia.
Zawsze, ale to zawsze warto sprawdzić co nam podają
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Jak ta nowa rosyjska ideologia ma wyglądać przekonujemu się każdego dnia.
Polityka to wydumane teorie + praktykowanie wszystkiego co władzy wygodne.
Ale dumanie nad teoriami zapobiegającymi nadużyciom władzy warto popierać.

cr
romaro (25211 punktów)
>Polityka to wydumane teorie + praktykowanie wszystkiego co władzy wygodne.
>Ale dumanie nad teoriami zapobiegającymi nadużyciom władzy warto popierać.
Ludzie, którym dana jest władza, są kuszeni, aby jej nadużywać, nawet jeśli zdobyli swoją władzę dzięki całkiem chwalebnym cechom, dlatego nie tylko teoriom winniśmy się przyglądać, ale też, a może przede wszystkim, ludziom głoszącym swoje teorie.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>nie tylko teoriom winniśmy się przyglądać, ale też, a może przede wszystkim, ludziom głoszącym swoje teorie.
Nieprawda, żadnym rozwiązaniom moralność ich twórcy nie szkodzi, żarówki nie świecą gorzej z powodu kontrowersji etycznych wokół jej wynalazcy.


cr
romaro (25211 punktów)
>Nieprawda, żadnym rozwiązaniom moralność ich twórcy nie szkodzi, żarówki nie świecą gorzej z powodu kontrowersji etycznych wokół jej wynalazcy.
Inna idea przyświecała Edisonowi, inna Hitlerowi piszącemu Mein Kampf. Jeden wykorzystał energię nieożywioną, drugi ludzką.
Podobnie Putin, gość ograniczony intelektualnie (nie jest to moja opinia lecz dziennikarki BBC, przeprowadzającej z Putinem dwukrotnie wywiad), dla którego Dugin jest ideologicznym mentorem piszącym na zamówienie Kremla. Mówimy tu o skrajnościach i gdyby dyskusja oparta była nie na propagandzie Dugina wsperającego zbrodniarza wojennego, moja reakcja byłaby inna albo żadna.
Oczywiście każda władza z czasem staje się coraz mniej ludzka. Ponieważ najsilniejsi nie muszą już zwracać uwagi na potrzeby innych, aby zapewnić sobie przetrwanie, rozwijają rodzaj deficytu empatii i współczucia.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Nieprawda, żadnym rozwiązaniom moralność ich twórcy nie szkodzi, żarówki nie świecą gorzej z powodu kontrowersji etycznych wokół jej wynalazcy.
>Inna idea przyświecała Edisonowi, inna Hitlerowi piszącemu Mein Kampf.
Serio?

>Jeden wykorzystał energię nieożywioną, drugi ludzką.
Piłsudski też ludzką, a Nobel też nieożywioną, co pokazuje że zasada, że twórca nie jest tożsamy ze swoim dziełem ani drgnęła. Czyli idzie o dzieła, system może być dobry lub zły bez względu na osobę autora.

>najsilniejsi nie muszą już zwracać uwagi na potrzeby innych, aby zapewnić sobie przetrwanie, rozwijają rodzaj deficytu empatii i współczucia.
Dlatego trzeba poszukać systemu motywującego działania na rzecz ogółu.

cr
romaro (25211 punktów)
>>Inna idea przyświecała Edisonowi, inna Hitlerowi piszącemu Mein Kampf.
>Serio?
Fakt, trochę idiotyczne, ale z daleka widać o co chodzi.
>>Jeden wykorzystał energię nieożywioną, drugi ludzką.
>Piłsudski też ludzką, a Nobel też nieożywioną, co pokazuje że zasada, że twórca nie jest tożsamy ze swoim dziełem ani drgnęła. Czyli idzie o dzieła, system może być dobry lub zły bez względu na osobę autora.
Taa, a Balcerowicz i tak musi odejść.
>>najsilniejsi nie muszą już zwracać uwagi na potrzeby innych, aby zapewnić sobie przetrwanie, rozwijają rodzaj deficytu empatii i współczucia.
>Dlatego trzeba poszukać systemu motywującego działania na rzecz ogółu.
Historia koła zatacza i uczy, że wystarczy by ogółowi cierpliwości zabrakło, to sam się zmotywuje, a przy okazji system się wyklaruje (ewolucja systemów w uproszczeniu).
19-11-2022 23:25 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Inna idea przyświecała Edisonowi, inna Hitlerowi piszącemu Mein Kampf.
>>Serio?
>Fakt, trochę idiotyczne, ale z daleka widać o co chodzi.
I oczywiście, widać, że w obu przypadkach mamy AUTORÓW.

>Taa, a Balcerowicz i tak musi odejść.
To wytrych do wyjścia ewakuacyjnego.

>Historia koła zatacza i uczy, że wystarczy by ogółowi cierpliwości zabrakło, to sam się zmotywuje, a przy okazji system się wyklaruje (ewolucja systemów w uproszczeniu).
Nie uważałeś na tej historii: za każdą taką utratą cierpliwości stała teoria lepszego systemu.

cr
Thoter (6650 punktów)
>>>>Inna idea przyświecała Edisonowi, inna Hitlerowi piszącemu Mein Kampf.
>>>Serio?
>>Fakt, trochę idiotyczne, ale z daleka widać o co chodzi.
>I oczywiście, widać, że w obu przypadkach mamy AUTORÓW.

Jaka idea przyświecała Hitlerowi ??
Jaki Niemcy mieli w tym interes ??
Niemcy z Żydami zrobili zamach stanu w Rosji. Niemcy z Żydami pracowali nad bombą atomową.
Na końcu wspólnych działań, Niemców i Żydów spotkała katastrofa.
To co stworzyli, Niemcy ze swoimi Żydami, Anglosasi użyli przeciwko nim. Mieliśmy szczęście, że Amerykanie na nas nie zrzucili bomb atomowych. Amerykanie w latach 1945-50 ZBUDOWALI 120 BOMB ATOMOWYCH.
Czy ktoś wie, ile wybudowali w latach 1950-55?? Jaki to był koszt ??
W jakim celu i na kogo to budowali ??

>>Historia koła zatacza i uczy, że wystarczy by ogółowi cierpliwości zabrakło, to sam się >>zmotywuje, a przy okazji system się wyklaruje (ewolucja systemów w uproszczeniu).
>Nie uważałeś na tej historii: za każdą taką utratą cierpliwości stała teoria lepszego systemu.

to była tylko teoria. Jak nas CIA "wyzwoliła", używając do tego absolwentów zawodówek, którym stworzyła tzw. solidarność, to mieliśmy szczęście, że Niemcy dopuścili nas do swojego śmietnika i dali pracę.
Komuniści budowali Polskę samowystarczalną, żeby nie być na czyjejś łasce. Dzisiaj jeteśmy na łasce obcych i trzeba pilnować interesów obcych. Jak się wyniosą to z Polski będzie tylko sypialnia dla emerytów. Pracy trzeba będzie szukać daleko w świecie, by na starość wrócić i leczyć się za darmo w Polsce.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

Polemizuję z przedmówcą n/t związku moralności autora z wartością etyczną jego teorii.

cr
romaro (25211 punktów)
>Nie uważałeś na tej historii: za każdą taką utratą cierpliwości stała teoria lepszego systemu
Nie zawsze miał być/był lepszy dla wszystkich i nie zawsze rodził się z teorii
Nie będę szukał daleko, posłużę przykładem kontrrewolucji w Iranie. Nikt jej nie planował, nie teoretyzował jakim sposobem obalić reżim. Wystarczyła iskra - jedna zbrodnia. Czy kobiety zwyciężą? Nie wiem, życzę im tego.

.
>To wytrych do wyjścia ewakuacyjnego.
Po co takie wytrychy słowne? Ale ok, jeśli sprawi ci to przyjemność możesz to tak nazwać.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Nie uważałeś na tej historii: za każdą taką utratą cierpliwości stała teoria lepszego systemu
>Nie zawsze miał być/był lepszy dla wszystkich
Skoro dla właściciela niewolnika system bez niewolników jest zły, to znaczy, że zniesienie niewolnictwa nie jest obiektywnie dobre?

>>>Taa, a Balcerowicz i tak musi odejść.
>>To wytrych do wyjścia ewakuacyjnego.
>Po co takie wytrychy słowne?
Żeby uciec od meritum?


cr
Thoter (6650 punktów)

>Skoro dla właściciela niewolnika system bez niewolników jest zły, to znaczy, że zniesienie niewolnictwa nie jest obiektywnie dobre?

Nikt nie znosi niewolnictwa. Zniesiono tylko przypisanie niewolników do konkretnych właścicieli.
Dzisiaj właściciel nie szuka niewolników, tylko niewolnicy szukają właścicieli. "Demokratyczna" władza stręczy swój elektorat właścicielom z "demokratycznego" półświata. Im gorzej to robi, tym bardziej się naraża niewolnikom.

>>>>Taa, a Balcerowicz i tak musi odejść.
>>>To wytrych do wyjścia ewakuacyjnego.
>>Po co takie wytrychy słowne?
>Żeby uciec od meritum?

Żeby ludziom dać iluzję, że istnieje ktoś lepszy i przez chwilę będą żyć nadzieją, że ten jedyny, odmieni im smutną rzeczywistość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Skoro dla właściciela niewolnika system bez niewolników jest zły, to znaczy, że zniesienie niewolnictwa nie jest obiektywnie dobre?
>Nikt nie znosi niewolnictwa. Zniesiono tylko przypisanie niewolników do konkretnych właścicieli.

Nie ma żadnego dobra uniwersalnego jest tylko dobro ideologiczne. Każda odmienna ideologia niesie ze sobą specyficzne dla niej pojęcie dobra i zła.

Mówienie o dobrze uniwersalnym jest tylko potwierdzeniem dla dominacji określonej ideologii w wymiarze abstrakcji.

Mem będący zaczynem określonej kultury rozpowszechnia się w świecie abstrakcji tak samo jak gen będący zaczynem istoty w świecie fizyczności.

Mem podobnie do genu, rodzi się, rozwija, potem przez pewien czas dominuje az wreszcie wygasa, dokonując tym samym przeobrażenia świata.

Geny zmieniają świat fizyczny a memy zmieniają świat abstrakcji. Świat po wydarzeniu się genu/memu znajduje się już w innym stanie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nie ma żadnego dobra uniwersalnego jest tylko dobro ideologiczne. Każda odmienna ideologia >niesie ze sobą specyficzne dla niej pojęcie dobra i zła.
>

W 1980 r. do PZPR należało 3 150 000 towarzyszy. Z tego towarzystwa od razu jedna trzecia przeszła do tzw. solidarności a potem dołączyła reszta. CIA nastręczyła nam Michnikami, Kuroniami, Geremakmi odmienną "ideologię". Ci co ulegli tej "ideologii" nie kierowali się dobrem i złem. Oni uwierzyli w to, że żyli w złym systemie i za to, im się wysokie zadośćuczynienie należy, i to nie jednorazowe. Mają przyjść obcy wyrównywać im krzywdy i zapewnić im dobrobyt na najwyższym poziomie. Obcy nie przynieśli nam żadnej ideologii, tylko wprowadzili swoją technologię władzy, która awansuje materialnie ich agenturę, która steruje trybami "demokracji".
Człowiekowi nie potrzeba ideologii by kierować się dobrem i złem. Ideologia z chama nie zrobi człowieka. Ciekawe jest to, że różne "ideologie" są finansowane na raz, na tym samym terenie a kończy się to wojną. Prymitywne nacje bronią się przed technoreżimami, co jest z góry skazane na porażkę. Do tego mordowania słabszych przez silniejszych dorobiono "demokratyczną ideologię". Ta "ideologia" jest tak skuteczna, że biedacy z otwartymi oczami, wskakują im do paszczy.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Do tego mordowania słabszych przez silniejszych dorobiono "demokratyczną ideologię". Ta "ideologia" jest tak skuteczna, że biedacy z otwartymi oczami, wskakują im do paszczy.

W naszym świecie zwykły człowiek ma prawo głosu a jego głos ma dla innych znaczenie, czasem niewielkie ale jednak.

W waszym świecie imperiów, reżimów, cywilizacji zwykły człowiek jest tylko środkiem do celu potężnych egoistów, którzy pragną stać się bogami.

Korzystaj z wolności słowa tu gdzie wolno Ci mówić co sądzisz. W waszym świecie nie moglibyśmy prowadzić takiej rozmowy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Korzystaj z wolności słowa tu gdzie wolno Ci mówić co sądzisz. W waszym świecie nie moglibyśmy >prowadzić takiej rozmowy.

Jaka to wolność słowa gdzie wszyscy bredzą to samo ??
Gdzie w tym waszym świecie podziali się ludzie inteligentni ??
Tresowana małpiarnia, zrobiona przez kalkę i bredząca w kółko to samo.
Małpie nie dano prawa głosu tylko jej wstawiono ten głos i z niego jest dumna, że jest w stanie cokolwiek wybełkotać.
Właściciel tej "demokratycznej" małpiarni używa ją teraz do swojej imperialnej wojny.
powiedz mi, ile małp się w tym wcześniej połapało ??
Człowiek inteligentny nie dał by się wmanewrować w używanie do napaści na sąsiada. Ludzie inteligentni ostrzegali tą małpiarnię, co to dało ??
Małpiarnia nie rozumie swojej przyszłości, nie jest wstanie cokolwiek dzisiaj zrobić, by jutro miała lepsze. Małpiarnia jest zagrożeniem dla człowieka. Widząc w nim konkurenta do odebrania jej "demokratycznej" władzy.
O czym w małpim, DEMOKRATYCZNYM sejmie się dyskutuje ?? Co te małpy mają wstawione w szare komórki ??
Czy to kiedyś będzie miało koniec ??
Tylko potop może to zmienić, ale to też nie uratuje człowieka. Potop małp zatopi arkę z człowiekiem. Tą człekokształtną demokratyczną małpiarnię trzeba doliczyć do żywiołów, który niszczy Ziemię i człowieka. Tym żywiołem steruje najcwańsza małpa mająca się za boga Ziemi.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Korzystaj z wolności słowa tu gdzie wolno Ci mówić co sądzisz. W waszym świecie nie moglibyśmy >prowadzić takiej rozmowy.
>Jaka to wolność słowa gdzie wszyscy bredzą to samo ??

Każdy bredzi co chce, taka demokracja.

Nie podobają Ci się te brednie, to trudno, będziesz musiał z tym żyć, nikt tu ludziom głosu nie zabierze.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>będziesz musiał z tym żyć, nikt tu ludziom głosu nie zabierze.
>

Jazgot jak w kurniku, którego zapachu nie znoszą sąsiedzi.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>będziesz musiał z tym żyć, nikt tu ludziom głosu nie zabierze.
>>
>Jazgot jak w kurniku, którego zapachu nie znoszą sąsiedzi.

Dobre porównanie.
Skoro postulujesz stosunek władzy do zwykłych ludzi jak hodowcy do kur, to po co zwykłym ludziom taka władza?

Żeby Ci, którzy mają potencjał do stania się orłami stali się kurami?

Bez sensu.

Naprawdę nie mam pojęcia co wynika z twojej pogardy do ludzi. Co to wszystko ma znaczyć?

Czekasz aż jakiś silny człowiek chwyci wszystkich za mordę jak Putin Ruskich? Żeby nikt nie podskoczył ani nawet żeby nie wyrażał swoich mądrości?

Nie wiem jakie wizje świata i ludzi masz w swojej głowie ale wiem, że te nie staną się moimi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W 1980 r. do PZPR należało 3 150 000 towarzyszy. Z tego towarzystwa od razu jedna trzecia przeszła do tzw. solidarności a potem dołączyła reszta.

Widać stracili wiarę w komunizm.
Może też nie chcieli tracić życia na stanie w kolejce za papierem toaletowym zamiast sobie ten papier stworzyć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Widać stracili wiarę w komunizm.
>

Kto im pomógł stracić wiarę w siebie i w Polskę ??
Wstawiono im wiarę w OBCYCH. Dzisiaj wiadomo, że zrobili to kolonialiści.
Polak jest po tym dumny ze swojej głupoty.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Polak jest po tym dumny ze swojej głupoty.

Było już wiele o szczytach możliwości i nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Każdy robi to co potrafi i nic ponadto.

youtu.be/5VCiU1osa3w
22-11-2022 11:58 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Kto im pomógł stracić wiarę w siebie i w Polskę ??

Ty to masz małą wiarę w Polaka: zawsze ktoś im musi pomagać - tu stracić wiarę.
A nie czasem pomogły te kolejki za papierem, składanie kilka lat na Malucha, pacyfikowanie odmiennie myślących, indolencja ekonomiczna Jaruzela z Gierkiem?

Wyobraź sobie, że każdy do stania jak Ty pod Pewexem, się nie nadaje.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Thoter (6650 punktów)
>Nikt jej nie planował, nie teoretyzował jakim sposobem obalić reżim.

A setki milionów dolarów, które idzie na CIA, są przeznaczone na co ??
Oni nie planują ?? Może te dolary składają jakiemuś Bogu ??
Modlę się by Ci Bozia rozum dała.
romaro (25211 punktów)
>Modlę się by Ci Bozia rozum dała.
Ok, w stosownym czasie powiadomię cię, że wysłuchała twojej modlitwy.
20-11-2022 11:47 
 Ocena 2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nikt jej nie planował, nie teoretyzował jakim sposobem obalić reżim. Wystarczyła iskra - jedna zbrodnia. Czy kobiety zwyciężą? Nie wiem, życzę im tego.

Myśląc o polityce, zawsze należy myśleć o tym jak zwycięstwo kobiet w Iranie może wpłynąć na pracę w irańskich fabrykach, na wielkość ich produkcji i ilość dóbr do konsumpcji.

Rewolucja, która ma pozbawić kogoś władzy, bez wyraźnego celu co ma tę władzę zastąpić, często prowadzi do załamania struktur społeczno-gospodarczych, do głodu i do słabości społeczeństwa od tego głodu a jak wiemy wszędzie wokół czają się już narody, które gotowe są przy użyciu przemocy wyjaśnić jak należy żyć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
romaro (25211 punktów)
No i w przeszłości takich sytuacji było - użyję banalnego w tym wypadku słowa - sporo. Warto obserwować jak ta rewolucja się toczy i potoczy. Jeżeli kobiety wygrają, Iran będzie musiał stawić czoła całemu światu Islamskiemu.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>No i w przeszłości takich sytuacji było - użyję banalnego w tym wypadku słowa - sporo. Warto obserwować jak ta rewolucja się toczy i potoczy. Jeżeli kobiety wygrają, Iran będzie musiał stawić czoła całemu światu Islamskiemu.

Dlatego mi nie w głowie nawet, żeby wychodzić na ulicę. Wyjdziesz w proteście na ulicę i w taki czy inny sposób znajdziesz się w czarnej dupie, wygrasz czy przegrasz na tej ulicy.

Sam stawiam na działanie planowe, na dążenie do ustalonych celów w warunkach zgniłego kompromisu z tymi, z którymi nie potrafisz się zgodzić.

Generalnie nie wierzę w to, żeby rewolucje przynosiły jakieś trwałe zmiany także nawiam irańskie kobiety, żeby wycofały się z ulicznych walk i zaczęły walkę ideologiczną.

youtu.be/5VCiU1osa3w
20-11-2022 15:42 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>Nikt jej nie planował, nie teoretyzował jakim sposobem obalić reżim. Wystarczyła iskra - jedna zbrodnia. Czy kobiety zwyciężą? Nie wiem, życzę im tego.
>Myśląc o polityce, zawsze należy myśleć o tym jak zwycięstwo kobiet w Iranie może wpłynąć na pracę w irańskich fabrykach, na wielkość ich produkcji i ilość dóbr do konsumpcji.
>Rewolucja, która ma pozbawić kogoś władzy, bez wyraźnego celu co ma tę władzę zastąpić, często prowadzi do załamania struktur społeczno-gospodarczych, do głodu i do słabości społeczeństwa od tego głodu a jak wiemy wszędzie wokół czają się już narody, które gotowe są przy użyciu przemocy wyjaśnić jak należy żyć.
>

Ci co mają rozum i znają historię to nie muszą dosiekać, kto tych kobiet używa i jak to się skończy.
Takich co wpadło w pułapkę MFW i BŚ są dziesiątki w tym i MY.
U nas w 1968 r. Żydzi Michnik i Szlajfer robili zadymy na zlecenie CIA.
Michnik nam przetrzepał archiwa w MSW a Szlajfer w MSZ. Oczywiście wyciągnięte informacje były i są wykorzystywane dla naszego dobra, byśmy mieli więcej wolności i demorkacji.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ci co mają rozum i znają historię to nie muszą dosiekać, kto tych kobiet używa i jak to się skończy.

Ci co mają rozum, rozumieją przede wszystkim, że te kobiety nigdy nie miały szansy rozwinąć się umysłowo tak, żeby stawić starym, chciwym dziadom opór ideologiczny, więc podejmują taką formę protestu na jaki je tylko stać, żeby wyrazić NIE!

Nawet jeżeli zostaną opłacone i sprytnie zmanipulowane przez obce służby to kto za to ponosi winę?

Nierozwinięte i nieświadome rewolucjonistki?
Agencje innych narodów, które dążą do tego, żeby zdobyć wpływy i władzę w Iranie?
Czy może irański rząd tak niedobry dla swoich ludzi, że kreuje sobie wśród nich wrogów?

Kto powołał w Teheranie do życia policję obyczajową i kto dał jej członkom prawo do szarpania kobiet, które nie chowają całego swojego pod szmatami? Kto płaci tej policji i z czego?

Zatem obce agencje czy rodzime, nawiedzone i chciwe dziady ponoszą winę?
A może irańskie kobiety za wściekłość, że zabili jedną z nich za to, że chciała żyć inaczej niż tego oczekują stare, chciwe dziady?

youtu.be/5VCiU1osa3w
20-11-2022 23:01 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Kto powołał w Teheranie do życia policję obyczajową

pl.wikipedia.org/wiki/SAWAK

"Sawak został utworzony z pomocą zachodnich służb wywiadowczych - brytyjskiej Secret Intelligence Service, amerykańskiej Central Intelligence Agency oraz izraelskiego Mosadu.
Sawak był głównym narzędziem represji wobec przeciwników politycznych szaha Mohammada Rezy Pahlawiego oraz jakichkolwiek sprzeciwów publicznych w Iranie. Odpowiedzialny był za torturowanie i więzienie tysięcy przeciwników reżimu.

Hamerlik o niczym nie masz pojęcia.
19-11-2022 19:00 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>nie tylko teoriom winniśmy się przyglądać, ale też, a może przede wszystkim, ludziom głoszącym swoje teorie.
>Nieprawda, żadnym rozwiązaniom moralność ich twórcy nie szkodzi, żarówki nie świecą gorzej z powodu kontrowersji etycznych wokół jej wynalazcy.
>

Żarówka nie jest teorią.
Przyglądając się Hamerlikowi głoszącemu swoje teorie i zerowy z tego efekt, nasuwa nam pytanie: dlaczego inne teorie wprawiły w ruch miliony ludzi??
romaro (25211 punktów)
> dlaczego inne teorie wprawiły w ruch miliony ludzi??
Arystoteles stworzył teorię spadania ciał, ale teoria ta nie wpłynęła na to, że przedmioty zaczęły spadać. Spadają (łopatologoczna wersja), gdyż dążą do naturalnego sobie miejsca, którym jest podłoże.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Arystoteles stworzył teorię spadania ciał, ale teoria ta nie wpłynęła na to, że przedmioty zaczęły spadać. Spadają (łopatologoczna wersja), gdyż dążą do naturalnego sobie miejsca, którym jest podłoże.

No właśnie, liczy się dobra obserwacja świata.

Jak sądzisz, dlaczego chrześcijaństwo osiągnęło tak wielki sukces w rozwoju społecznym choć opierało się na tak szalonej koncepcji, wg której należy przebaczać swoim wrogom i kochać ich?

Chrześcijanie, mam na myśli tych prawdziwych a nie tych w maskach, wybaczając swoim wrogom i kochając ich powinni już dawno skończyć na dnie ale nie skończyli, wprost przeciwnie, ludziom którzy zaczęli być religijni działo się lepiej w życiu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przyglądając się Hamerlikowi głoszącemu swoje teorie i zerowy z tego efekt, nasuwa nam pytanie: dlaczego inne teorie wprawiły w ruch miliony ludzi??

W postulatach publicznie jawnej księgi kapitału pod kolektywną kontrolą, demokratycznego podatku wyłącznie od własności stanowiącego w zasadniczej części gwarantowany, bezpośredni dochód podstawowy osób bez posiadłości, nielichwiarskiego pieniądza, którego kreację ogranicza jedynie podatek od własności, zaszyfrowania portfeli aby tylko właściciele mieli do nich dostęp, dysponowania budżetem państwa wyłącznie przez płatników podatku, nie daje tu i tam ludziom nadziei na szybki hajs i szybkie wzbogacenie się bez kiwnięcia palcem w bucie dla innego człowieka.

Koncepcje w stylu rozwój osobisty poprzez rozwój kolektywu tu i tam to czyste sci-fi.

Wydojenie biedaka w niedorozwoju i nierównowadze emocjonalnej z ostatnich soków życiowych to to każdy rozumie i każdy popiera ale zysk z rozwoju biedaka i korzyść z wyzwolenia się u biedaka nowego potencjału to czysta abstrakcja.

Ludzie rozumują często jak kogoś okraść, żeby się inni nie dowiedzieli a rzadko jak stworzyć nową wartość czy jakość współdziałając z kimś kto w tej chwili nie potrafi, boi się i jest wycofany ale po zyskaniu odpowiednich impulsów wyzwoli się w nim istotny potencjał.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Przyglądając się Hamerlikowi głoszącemu swoje teorie i zerowy z tego efekt, nasuwa nam pytanie: dlaczego inne teorie wprawiły w ruch miliony ludzi??
>W postulatach publicznie jawnej księgi kapitału pod kolektywną kontrolą, demokratycznego podatku wyłącznie od własności stanowiącego w zasadniczej części gwarantowany, bezpośredni dochód podstawowy osób bez posiadłości, nielichwiarskiego pieniądza, którego kreację ogranicza jedynie podatek od własności, zaszyfrowania portfeli aby tylko właściciele mieli do nich dostęp,

Kłamiesz
Kłamiesz
Kłamiesz
Kłamiesz
Kłamiesz
Kłamiesz

Nie to są twoje postulaty
Stosujesz orwellowską nowomowę, żeby ukryć swoje prawdziwe intencje kłamco

>Wydojenie biedaka w niedorozwoju i nierównowadze emocjonalnej...
.... jest podstawowym postulatem Hamerlika
Kto nie ma domu, nie może go mieć

>Ludzie rozumują często jak kogoś okraść,
Tak, Ty

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie to są twoje postulaty

Tego właśnie od Was żądam, więc jak nie są jak są?

>Stosujesz orwellowską nowomowę,

Biedactwo nie rozumie co się do niego mówi?
Czy zwyczajnie nie chce spełnić cudzych żądań?

>żeby ukryć swoje prawdziwe intencje

Moją intencją jest pozbawienie każdego człowieka na Ziemi zdolności czy też możliwości wyzysku drugiego człowieka.

Nauczony doświadczeniem wiem już, że najłatwiej wydoić jest z życia ludzi niedorozwiniętych i niestabilnych emocjonalne.

Wiem również, że największy niedorozwój emocjonalny wynika z braku istotnej wiedzy.

Dlatego w moim modelu depresyjny biedak z zaburzeniami logicznego myślenia powodowanymi bardzo intensywnymi i prymitywnymi emocjami musi wiedzieć co masz, skąd i co z tym robisz, z naciskiem na MUSI!

Ta świadomość spowoduje, że biedak zacznie rozumieć otaczający go świat, zreorganizuje system emocjonalny i doprowadzi go takiego przełomu psychicznego, po którym dojdzie do wniosk, że on też chce czegoś od życia, że jemu też się coś należy, że jego praca, nawet prosta ma wartość, że coś znaczy i ma prawo do dobrego życia.

Tego przypuszczalnie najbardziej się boicie, że inni ludzie przestaną się Was bać, przestaną wierzyć w waszą pogardę, nabiorą pewności siebie i zaczną budować własne plany i cele.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Nie to są twoje postulaty
>Tego właśnie od Was żądam, więc jak nie są jak są?
Gówno prawda
Żądasz pozbawienia pracowników prawa do urlopu, emerytury i zdrowotnych ubezpieczeń
Żądasz zakazu posiadania przez najemnych pracowników jakiejkolwiek własności
Żądasz pozbawienia najemników politycznych praw

>>Stosujesz orwellowską nowomowę,
>Biedactwo nie rozumie co się do niego mówi?
Biedactwo, udaje, że nie rozumie co sam pisze

>Czy zwyczajnie nie chce spełnić cudzych żądań?
Nie chce, sam zarób na swój dom, ni żądaj go od kogoś

>Moją intencją jest pozbawienie każdego człowieka na Ziemi zdolności czy też możliwości wyzysku drugiego człowieka.
Łżesz

>Nauczony doświadczeniem wiem już, że najłatwiej wydoić jest z życia ludzi niedorozwiniętych i niestabilnych emocjonalne.
Tak, takie jest twoje doświadczenie Doić innych, babcie, które kupiły garnki na kredyt i teraz windykator - Hamerlik w wiertarką przy kolanie... To są twoje doświadczenia

>Wiem również, że największy niedorozwój emocjonalny wynika z braku istotnej wiedzy.
I dlatego taisz dane o swoim rzekomym kredycie?
Dlatego nie powiesz czy Sonia była w Peru czy nie była?

>Dlatego w moim modelu depresyjny biedak z zaburzeniami logicznego myślenia powodowanymi bardzo intensywnymi i prymitywnymi emocjami musi wiedzieć co masz, skąd i co z tym robisz, z naciskiem na MUSI!
Musi, pytanie czy chce?

>Ta świadomość spowoduje, że biedak zacznie rozumieć otaczający go świat,
... i pozostanie bezdomnym biedakiem, bo TYLKO KTOŚ KTO MA DOM MOŻE MIEĆ DRUGI, CZWARTY, ÓSMY
A biedak zostanie z "wiedzą" kto jest właścicielem jego domu

>zreorganizuje system emocjonalny i doprowadzi go takiego przełomu psychicznego, po którym dojdzie do wniosk, że on też chce czegoś od życia, że jemu też się coś należy, że jego praca, nawet prosta ma wartość, że coś znaczy i ma prawo do dobrego życia.
I tego prawa chcesz go pozbawić

>Tego przypuszczalnie najbardziej się boicie,
Twoja żona to dziwka, też poradzę zmyślać

>że inni ludzie przestaną się Was bać,
Twoja żona to dziwka, też poradzę zmyślać

>przestaną wierzyć w waszą pogardę,
Twoja żona to dziwka, też poradzę zmyślać

Jesteś kundlem, pogardy godnym kundlem


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Ludzie rozumują często jak kogoś okraść,
>Tak, Ty

Możliwe ale patrząc na to tylko z poziomu twojej i nie mojej "moralności".

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>Ludzie rozumują często jak kogoś okraść,
>>Tak, Ty
>Możliwe ale patrząc na to tylko z poziomu twojej i nie mojej "moralności".

Bo twoja "moralność" pozwala kraść, tylko nazywa to "nieuznawaniem mienia"

mamusia, k***a i ojciec złodziej nauczyli: Kradnij, kłam, oczerniaj, a będziesz bogaty
Mylili się

Odpowiesz w końcu na proste pytanie czy Sonia była w Peru?

TAK/NIE?

Bo napisałeś że była i napisałeś, że nie była kłamco



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Bo twoja "moralność" pozwala kraść, tylko nazywa to "nieuznawaniem mienia"

Dobra wyluzuj na chwilę i ja też spróbuję trochę rzadziej pisać "Wy" "dla Was" i "przez Was".

Nie mam dziś nastroju do agresywnych kłótni.

Zróbmy zawieszenie we wzajemnej agresji choć na trochę. Bądźmy ludźmi i zachowujmy się także jak cywilizowani ludzkie. Sam czasem mógłbyś to zaproponowac ale pewnie nie zrobisz, bo to byłoby oznaką respektu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Bo twoja "moralność" pozwala kraść, tylko nazywa to "nieuznawaniem mienia"
>Dobra wyluzuj na chwilę
Wyluzuję, kiedy skończysz kłamać jak wieprz
Sonia była w Peru, czy nie?
Raz piszesz, że była, raz piszesz, że nie wolno jej pojechać do sąsiedniego miasta

>i ja też spróbuję trochę rzadziej pisać "Wy" "dla Was" i "przez Was".
Kłamiesz
"trochę" ?

>Nie mam dziś nastroju do agresywnych kłótni.
To skończ ze swoją agresją

>Zróbmy zawieszenie we wzajemnej agresji
Przeproś za kłamstwa na mój temat

>Bądźmy ludźmi
Doprawdy? Skończysz rzucać gównem jak świnia?

>i zachowujmy się także jak cywilizowani ludzkie.
Przestań kłamać

>Sam czasem mógłbyś to zaproponowac
Proponowałem ci poważną dyskusję na argumenta
Zawsze kończyła się ucieczką lub rzucaniem gównem

Przykład krów.
Przykład oponiarza
Przykład Płocka
Przykład włamywacza
Pytanie co znaczy niezezuwanie mienia
Pytanie o wakacje Soni w Peru
Pytania o twój rzekomy kredyt

Pytałem o twój eksperyment, co mogę zrobić, żeby się odbył. Ucieczka

Chcesz rozmowy na argumenta? jestem gotów

>ale pewnie nie zrobisz, bo to byłoby oznaką respektu.
Respektu dla kogoś, kto śmierdzi gównem, którym rzuca?
Twoje dzieci pracują na mój dobrobyt, kłamco?

Uważaj innych, będą ciebie uważali pogardco


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Respektu dla kogoś, kto śmierdzi gównem, którym rzuca?

Jak tam chcesz i potrzebujesz ale też nie zamierzam Ci i tobie podobnym ustępować dlatego, że skrzywicie się w grymasie złości.

Jawność kapitału nie zabije Cię ani też podatek od własności.

Nawet jeżeli będą kosztować Cię wysiłek, to będzie to dla Ciebie wysiłek zdrowy, jak sport.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Respektu dla kogoś, kto śmierdzi gównem, którym rzuca?
>Jak tam chcesz i potrzebujesz ale też nie zamierzam Ci i tobie podobnym ustępować dlatego, że skrzywicie się w grymasie złości.

Skończ rzucać gównem
I nie zamierzam ci ustępować tylko dlatego, że łżesz i rzucasz gównem

Z przyjemnością zgodzę się na realizację twoich postulatów, jeśli UDOWODNISZ, że są społecznie opłacalne. Niestety twoimi dowodami są jedynie ucieczki kłamstwa i rzucanie gównem

Napisałem też że poprę twój pomysł eksperymentu, ale do dziś zamiast odpowiedzieć na pytanie jak powinienem cię poprzeć, co powinienem zrobić, nie doczekałem odpowiedzi

Co więc mogę zrobić, żeby twój eksperyment się odbył?
Ujawnić swój majątek w wielkiej rozyebanej księdze?
Zgadzam się, podaj mi adres tek księgi i pokaż pierwszy wpis - TWÓJ

>Jawność kapitału nie zabije Cię ani też podatek od własności.
1 Nie, nie zabije mnie, ale nie mam ochoty płacić na ciebie podatków, młody zdrowy byczku. Weź się do roboty, sam zarób na swój dom
2 Jesteś wrogiem jawności. Dowód - utajniasz swoje finansowe operacje
3 Nie poradzisz uzasadnić katastru jako jedynego podatku
3.1 Dlaczego jeden robotnik ma płacić podatek a drugi nie, skoro pracują przy jednej taśmie?
3.2 Dlaczego rolnik na 10 ha ma płacić więcej niż rolnik na 100 ha?
3.3 Dlaczego Bezos ma płacić mniejszą część swoich dochodów niż właściciel altanki?
4 Nie poradzisz uzasadnić pozbawienia robotników politycznych praw, np wpływu na wybory sołtysa we wsi, dlatego tchórzliwie nie głosisz swoich postulatów między "robola bez mienia" ale na obcojęzycznym, niszowym forum i pod pseudonimem

>Nawet jeżeli będą kosztować Cię wysiłek, to będzie to dla Ciebie wysiłek zdrowy, jak sport.
Wy, komuniści zawsze wiecie lepiej ci jest dla mnie dobre. już kiedyś napisaliście, towarzyszu, że na starość nie potrzebuję domu, wystarczy mi jeden pokój

Ja jednak nie pozwolę wam, towarzyszu określać moich potrzeb, zwłaszcza, że wbrew waszej propagandzie, zaspokajam je własną pracą.

Sonia była w Peru, czy nie była?
Nie rozumiesz pytania?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Z przyjemnością zgodzę się na realizację twoich postulatów, jeśli UDOWODNISZ, że są społecznie opłacalne.

Żadnego argumentu w tej kwestii nie przyjmiesz. Wszystkie nasze projekcje skutków zmiany systemu stosunków społecznych będą w zupełnej sprzeczności. Twoje projekcje będą służyć twoim celom a moje moim, a nasze cele wykluczają się wzajemnie. Bez eksperymentu nie zobaczymy żadnej wspólnej prawdy, bo będziemy wiedzieć jedynie prawdy indywidualne.

Dlatego rozwiązaniem jest ekspert.

Jeżeli eksperyment okaże się porażką to dam Wam spokój i bez dalszych protestow będę mieszkał w waszym i pracował na waszym wierząc, że nie ma dla mnie lepszego życia.

Dopóki jednak nie zobaczę wyniku na własne oczy, to nigdy nie uwierzę w twoje i tobie podobnym projekcje rzeczywiści. I nie dlatego, że okłamujesz mnie prosto w oczy ale dlatego, że masz marne pojęcie o rzeczywistości i zwyczajnie mylisz się co do niej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Sonia była w Peru czy nie była?
Nadal pytanie jest dla ciebie zbyt trudne?

>>Z przyjemnością zgodzę się na realizację twoich postulatów, jeśli UDOWODNISZ, że są społecznie opłacalne.
>Żadnego argumentu w tej kwestii nie przyjmiesz.

Jak dotąd żadnego nie podałeś, a jakiekolwiek pytania zbywasz ucieczkami lub rzucaniem gównem

Postulujesz
1 kataster jako jedyny podatek
2 obliczenie katastru na podstawie deklaracji kupna
3 wysokość 10%

Więc oblicz wysokość wpływów podatkowych z dowolną dokładnością (ale też ją podaj)

Jakie będą wpływy z podatku jeśli każdy, komu proponuje się kupno jego majątku musi zapłacić 10% średniej wartości oferty

TO BYŁBY ARGUMENT, a nie laibidzenie

>Wszystkie nasze projekcje skutków zmiany systemu stosunków społecznych będą w zupełnej sprzeczności.
Przedstaw swoją projekcję,

>Twoje projekcje
Nie mam żadnych, nie proponuję zmiany ustroju, ty proponujesz, ty przedstaw

>Bez eksperymentu
Pytałem kilkakrotnie, co mam zrobić, żeby twój eksperyment doszedł do skutku

Ale pytałem też o skalę (ilu ludzi, jak długo) koszta (ile i z czego)
Pytałem też jakiemu uniwersytetowi zaproponowałeś ten eksperyment

NIGDY nie dostałem odpowiedzi, więc nie pipc o eksperymencie, którego nie chcesz przeprowadzić

(Kobietom rzadko imponują faceci, którzy tylko gadają o seksie)

>Jeżeli eksperyment okaże się porażką
Pytałem też jakiemu uniwersytetowi zaproponowałeś ten eksperyment

>to dam Wam spokój
nam, czyli komu?

>i bez dalszych protestow będę mieszkał w waszym
Kłamiesz, nigdy nie będziesz mieszkał w moim
Jeszcze wczoraj obiecałeś nie nadużywać zaimka "wasz" Ile warte jest twoje słowo? Tyle co psi kał

>i pracował na waszym
Kłamiesz, nigdy nie będziesz pracował na moim
Jeszcze wczoraj obiecałeś nie nadużywać zaimka "wasz" Ile warte jest twoje słowo? Tyle co psi kał

>wierząc że nie ma dla mnie lepszego życia.
Nie obchodzi mnie twoja wiara
Mieszkaj sobie na swoim, pracuj na swoim, to TWÓJ wybór, ja ci w tym nie przeszkadzam wbrew twoim kłamstwom, ale płacić ci na to nie zamiaruję

>Dopóki jednak nie zobaczę wyniku na własne oczy, to nigdy nie uwierzę w twoje i tobie podobnym projekcje rzeczywiści.

Czyli nigdy nie zobaczysz, bo tego eksperymentu nie przeprowadzisz.
Nie poradzisz go nawet opisać.

>I nie dlatego, że okłamujesz mnie prosto w oczy
Jesteś p.ch. Wskaż mi jedno moje kłamstwo

>ale dlatego, że masz marne pojęcie o rzeczywistości i zwyczajnie mylisz się co do niej.
Doprawdy?
Napisałem,że mam dom, top moja pomyłka? Nie mam?
Zapracowałem, naszporowałem, dobrałem kredyt i mam dom, w czym się mylę?

Rozumiem , ucieczka. rzucił gównem i uciekł

>
youtu.be/5VCiU1osa3w



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Jawność kapitału nie zabije Cię ani też podatek od własności.
>1 Nie, nie zabije mnie, ale nie mam ochoty płacić na ciebie podatków, młody zdrowy byczku. Weź się do roboty, sam zarób na swój dom

Zatem nie płać na mnie lecz na tych, którzy niczego w waszym świecie nie mają i mieć nie będą. O mnie zapomnij.

Jak Ci się nie spodoba, że ktoś określił Ci za duży podatek, to nie sprzedasz mu swojego towaru i nie zatrudnisz do pracy, chyba że zmieni zdanie i obniży Ci ten podatek.

A jak nic nie chcesz płacić to oddaj ziemię. Nie możesz być już jej właścicielem. Znajdzie się taki, który weźmie ja i podatek zapłaci.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Sonia była w Peru czy nie była?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-11-2022 13:43 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Sonia była w Peru czy nie była?

Była, razem ze mną.

Gdy przejeżdżaliśmy przez góry dziwiło nas, że wszyscy mają na zewnątrz jednakowe wychodki, nowocześniejsze w technologii budowy od samych domów.

Doszliśmy do wniosku, że te wychodki musiały być zbudowane w jakimś programie państwowym, że nie zbudowali ich sami mieszkańcy domów.

W tych górach panowały niewiarygodnie trudne warunki, ciężki mi pojąć w ogóle jak jest ukształtowana psyche tamtejszych ludzi, że w tych warunkach dają radę. Życie tam jest ekstremalnie trudne.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Sonia była w Peru czy nie była?
>Była, razem ze mną.

Robolowi bez mienia nie wolno podróżować do sąsiedniego miasta, bo nie stać go na bilet
TWOJE SŁOWA

Sonia ma akcje? kamienice? Fabryki?

Ile razy trzeba pytać, żebyś odpowiedział?

Popatrz pytanie musiałem ci zadać 7 razy!

I ty pogardco żalisz się, że tobą inni gardzą?

Ile razy mam jeszcze pytać o twój eksperyment?
Co mogę zrobić, żeby się odbył?
Jakiemu uniwersytetowi go proponowałeś?

ILE RAZY TRZEBA CI ZADAWAĆ TO SAMO PYTANIE??????

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Robolowi bez mienia nie wolno podróżować do sąsiedniego miasta, bo nie stać go na bilet
>TWOJE SŁOWA

No dobrze powiedziałem raz coś takiego 10 lat temu w złości i podtrzymuję dla 90% roboli najemnych na świecie, moglibyśmy nawet zrobić w tej sprawie badanie byleby nie przy pomocy waszego urzędu statystycznego, który jest w zasadzie organizacją polityczną i dostarcza takie wyniki jakie w nim zamówiono.

Ty wciąż kręcisz się wokół tej sprawy, sprawy opodatkowanych altanek i roboli na taśmie z czego tylko niektórzy z własnością mieszkań, bo robisz zasłonę dymną dla tego co jest ważne w moich postulatach.

Próbujesz wszystko co wyrażam zdeformować, stworzyć dla tego fałszywy obraz, bo jesteś fundamentalistą kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności, zrobisz wszystko żeby ten kapitalizm obronić.

Bo dzięki niemu wiodles lekkie życie, kosztem ciężkiego życia innych ludzi a teraz przygotowujesz podstawy, żeby tak samo żyły twoje dzieci kosztem życia dzieci tych, którym w życiu było zawsze ciężko i trudno.

A ja próbuję cokolwiek pohamować twe demoniczne zamiary. Moje dzieci nie będą wiodły ciężkiego życia, żeby twoje dzieci mogły wieść życie lekkie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
20-11-2022 15:50 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Bo dzięki niemu wiodles lekkie życie...
... w kopalniach Syberii, ty bezczelny psi chuju.

Twoja żona ma lekkie życie puszczając się za kasę na dworcu

A ty chcesz mieć jeszcze lżejsze żrejąc za cudze

Nigdy w życiu nie pracowałeś. Wziąłeś kredyt i zostawiłeś z nim żonę z dzieckiem uciekając do Berlina unikając spłaty i alimentów.
Dziecko nie skończyło żadnych studiów, bo tatuś okazał się k***ysynem - uciekinierem i brakło na to kasy

Teraz żyjesz z niemieckiego socjalu, podając na forum fałszywy adres i drzesz ryja "dajcieeeee" bo mi się należy z wszej pracy

Jesteś rzygowiną, za długo z tobą wytrzymałem.

Koniec rozmowy psi chuju, synu psiego chuja


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>za długo z tobą wytrzymałem.

Nie chcesz to nie rozmawiaj ale też nie uznam od tego waszej tajnej i nieopodatkowanej własności, przeciwnie będę z nią już zawsze walczył.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> będę z nią już zawsze walczył.

U zakutych pał naturalne.



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> będę z nią już zawsze walczył.
>U zakutych pał naturalne.

Mam uwierzyć, że wasza tajna i nieopodatkowana własność jest niewzruszalna?

Mam uwierzyć, że świat już zawsze będzie wyglądał tak jak tego chcesz wbrew potrzebom i woli innych osób?

Nie wierzę.

Może nie zmieni się istotnie za naszego życia ale wszystko co robimy ma znaczenie dla przyszłości.

Nie sprzedam swoich przekonań za namiastkę akceptacji ludzi twoich jak Ty. Nie to nie ale na pewno nie zdradzę samego siebie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
22-11-2022 08:05 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Mam uwierzyć, że wasza tajna i nieopodatkowana własność jest niewzruszalna?

Złodziej też nie wierzy w dobro przypisane do właściciela i z tego się właśnie utrzymuje.
Jak ma wyrzuty sumienia, to tłumaczy sobie że "okrada bogaczy i nie zauważą a jak zauważą to dobrze im tak".
Typowe.

> Mam uwierzyć, że świat już zawsze będzie wyglądał tak
> jak tego chcesz wbrew potrzebom i woli innych osób?

Wierz sobie lub nie wierz w co chcesz.

>Nie wierzę.

W porzo.

> wszystko co robimy ma znaczenie dla przyszłości.

Z tym nawet się zgadzam, potwierdza to zwłaszcza twoja historia życiowa.

> Nie sprzedam swoich przekonań za namiastkę akceptacji ludzi
> twoich jak Ty. Nie to nie ale na pewno nie zdradzę samego siebie.

Rób swoje. W koncu pisanie na forach, "walka" itd. to zawsze jakas namiastka przyjemności czy działania.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Dziecko nie skończyło żadnych studiów, bo tatuś okazał się k***ysynem - uciekinierem i brakło na to kasy
System, w którym nie mogą się kształcić dzieci ubogich rodziców, to hodowanie niewolników.

cr
szarley (54913 punktów)
>>Dziecko nie skończyło żadnych studiów, bo tatuś okazał się k***ysynem - uciekinierem i brakło na to kasy
>System, w którym nie mogą się kształcić dzieci ubogich rodziców, to hodowanie niewolników.

Masz rację. Do tego jeszcze jest stratą całego społeczeństwa poprzez marnowanie zdolności jednostek. Co jednak jeśli w grę wchodzi człowiek zamożny, który powinien sam zapewnić dziecku wykształcenie i tego nie robi?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Dziecko nie skończyło żadnych studiów, bo tatuś okazał się k***ysynem - uciekinierem i brakło na to kasy
>>System, w którym nie mogą się kształcić dzieci ubogich rodziców, to hodowanie niewolników.
>Masz rację. Do tego jeszcze jest stratą całego społeczeństwa poprzez marnowanie zdolności jednostek. Co jednak jeśli w grę wchodzi człowiek zamożny, który powinien sam zapewnić dziecku wykształcenie i tego nie robi?
A istnieje prawo egzekwujące taką, dodam, że wobec wątpliwości domniemaną, powinność?

cr
szarley (54913 punktów)
>>Masz rację. Do tego jeszcze jest stratą całego społeczeństwa poprzez marnowanie zdolności jednostek. Co jednak jeśli w grę wchodzi człowiek zamożny, który powinien sam zapewnić dziecku wykształcenie i tego nie robi?
>A istnieje prawo egzekwujące taką, dodam, że wobec wątpliwości domniemaną, powinność?

Nie wiem, jakie masz wątpliwości. Takie prawo istnieje, nazywa się alimentacyjnym obowiązkiem.

Oprócz spisanych ustawowych praw są też i inne, moralne. Jeśli ktoś ma dziecko, to powinien mu zapewnić jak najlepszy start w życiu, na miarę swoich możliwości. Jeśli ktoś zarabia kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, a jego dziecka nie stać na studia.....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Masz rację. Do tego jeszcze jest stratą całego społeczeństwa poprzez marnowanie zdolności jednostek. Co jednak jeśli w grę wchodzi człowiek zamożny, który powinien sam zapewnić dziecku wykształcenie i tego nie robi?
>>A istnieje prawo egzekwujące taką, dodam, że wobec wątpliwości domniemaną, powinność?
>Nie wiem, jakie masz wątpliwości. Takie prawo istnieje, nazywa się alimentacyjnym obowiązkiem.
Co alimenty mają do rzeczy, przecież do ich płacenia zobowiązuje się nie tylko zamożnych, a same środki są przyznawane ogólnie na utrzymanie, a nie akurat na zapewnianie wykształcenia.

cr
Thoter (6650 punktów)
>>Dziecko nie skończyło żadnych studiów, bo tatuś okazał się k***ysynem - uciekinierem i brakło na to kasy
>System, w którym nie mogą się kształcić dzieci ubogich rodziców, to hodowanie niewolników.
>

Dlatego dzieci ubogich rodziców kształci się tylko do pewnego poziomu, na niewolników i mięso armatnie.
Nikt nie będzie kształcił sobie konkurencji ani udostępniał technologii przynoszących zyski.
Wszyscy znani hakerzy pochodzili z biednych rozbitych rodzin.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>dzieci ubogich rodziców kształci się tylko do pewnego poziomu, na niewolników i mięso armatnie
Tego nie twierdziłam. (Co nie znaczy, że to neguję. )

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>2 Jesteś wrogiem jawności. Dowód - utajniasz swoje finansowe operacje

Ujawniłem Ci własne deklaracje podatkowe, własne wyciągi bankowe a Ty nie potrafisz nawet podpisać się własnym nazwiskiem pod swoimi słowami.

Oczekujesz teraz, że zgromadze o sobie szczegółowe informacje i przekaże je Tobie, dając Ci tym podstawę do dalszych poniżeń, bo w przeciwnym razie będę dla Ciebie niewiarygodny i nieprawdziwy.

Gromadzenie takich informacji wiąże się dla mnie z wysiłkiem i ryzykiem dlaczego miałbym zrobić to dla Ciebie, skoro nie potrafisz nawet podpisać się własnym nazwiskiem pod swoimi słowami?

I tak zdania w naszej kwestii nie zmieniasz tylko jeszcze zacieklej będziesz mnie atakował i próbował pozbawić wszelkiej wartości?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>2 Jesteś wrogiem jawności. Dowód - utajniasz swoje finansowe operacje
>Ujawniłem Ci własne deklaracje podatkowe,

Nie ujawniłeś za ile poszła twoja działka - jesteś miłośnikiem tajemnic

Ja też mogę ci ujawnić mój numer buta i masz być zadowolony

>a Ty nie potrafisz nawet podpisać się własnym nazwiskiem pod swoimi słowami.
Znów kłamiesz

>Oczekujesz teraz, że zgromadze o sobie szczegółowe informacje i przekaże je Tobie,
Tak, skoro oczekujesz teraz, że zgromadzę o sobie szczegółowe informacje i przekaże je Tobie

Dokładnie to samo

>Gromadzenie takich informacji wiąże się dla mnie z wysiłkiem
Gówno prawda

>i ryzykiem dlaczego miałbym zrobić to dla Ciebie,
Bo chcesz, żebym ja to zrobił dla ciebie

>skoro nie potrafisz nawet podpisać się własnym nazwiskiem pod swoimi słowami?
Łżesz, rzygowino, znasz moje nazwisko, mości Krystkonie, przestań uporczywie powtarzać kłamstwo Krystyno

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>3 Nie poradzisz uzasadnić katastru jako jedynego podatku
>3.1 Dlaczego jeden robotnik ma płacić podatek a drugi nie, skoro pracują przy jednej taśmie?
>3.2 Dlaczego rolnik na 10 ha ma płacić więcej niż rolnik na 100 ha?
>3.3 Dlaczego Bezos ma płacić mniejszą część swoich dochodów niż właściciel altanki?

Nie mówię o żadnym katastrze, nie posługuję się waszymi zmanipulowanymi nazwami podatków, mówię o podatku od własności, od wszelkiej własności.

Jeżeli wchodzisz w rolę właściciela, władcę w przestrzeni swoich posiadłości to musisz swoim podwładnym zapewnić dobrobyt.

Jeśli nie potrafisz to też nie możesz być władcą.

Czasem władza jest potężna a czasem niewielka ale zachowuje ten sam charakter.

Ktokolwiek z ludzi staje się Panem zasobów naturalnych, przetworzonych lub nieprzetworzonych ten staje się automatycznie dłużnikiem pozostałych ludzi. Na tym polega życie społeczne. Nie chcesz życie społecznie i wszystko chcesz tylko dla siebie to przenieś się na Księżyc. Tam wszystko będzie tylko twoje.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Postulujesz
1 kataster jako jedyny podatek
2 obliczenie katastru na podstawie deklaracji kupna
3 wysokość 10%

Więc oblicz wysokość wpływów podatkowych z dowolną dokładnością (ale też ją podaj)

Jakie będą wpływy z podatku jeśli każdy, komu proponuje się kupno jego majątku musi zapłacić 10% średniej wartości oferty

TO BYŁBY ARGUMENT, a nie laibidzenie
>>3 Nie poradzisz uzasadnić katastru jako jedynego podatku
>>3.1 Dlaczego jeden robotnik ma płacić podatek a drugi nie, skoro pracują przy jednej taśmie?
>>3.2 Dlaczego rolnik na 10 ha ma płacić więcej niż rolnik na 100 ha?
>>3.3 Dlaczego Bezos ma płacić mniejszą część swoich dochodów niż właściciel altanki?
>Nie mówię o żadnym katastrze,

Pisz po polsku
3.1 Dlaczego jeden robotnik ma płacić podatek a drugi nie, skoro pracują przy jednej taśmie?
3.2 Dlaczego rolnik na 10 ha ma płacić więcej niż rolnik na 100 ha?
3.3 Dlaczego Bezos ma płacić mniejszą część swoich dochodów niż właściciel altanki?

>nie posługuję się waszymi zmanipulowanymi nazwami podatków,

Posługujesz się językiem służącym manipulacji a nie komunikacji. Dlatego piszesz, że Bezos nie ma mienia

>Jeżeli wchodzisz w rolę właściciela, władcę w przestrzeni swoich posiadłości to musisz swoim podwładnym zapewnić dobrobyt.

Kolejne kłamstwo. Nie mam podwładnych, ile razy jeszcze mam ci to pisać, żebyś zrozumiał?

>Jeśli nie potrafisz to też nie możesz być władcą.
Czym jestem władcą w moim sadzie?
Rozumiesz własne słowa?

>Ktokolwiek z ludzi staje się Panem zasobów naturalnych, przetworzonych lub nieprzetworzonych ten staje się automatycznie dłużnikiem pozostałych ludzi.
Wrotki też?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>4 Nie poradzisz uzasadnić pozbawienia robotników politycznych praw,

Wprost przeciwnie, najemni robole mają dopiero zyskać prawo bezpośredniego określania wysokości podatku od własności i jego podziału na bezpośrednie dochody osób bez mienia i na budżet państwa.

To prawo da im tysiąckroć większy wpływ polityczny od naszych tajnych i pośrednich wyborów "prawodawców".

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wy, komuniści zawsze wiecie lepiej ci jest dla mnie dobre. już kiedyś napisaliście, towarzyszu, że na starość nie potrzebuję domu, wystarczy mi jeden pokój
>Ja jednak nie pozwolę wam, towarzyszu określać moich potrzeb, zwłaszcza, że wbrew waszej propagandzie, zaspokajam je własną pracą.

Kapitalizm w gruncie rzeczy służy całemu społeczeństwu a nie grupie zamówionych cwaniaków kosztem pozostałych grup społecznych.

Ja, który głoszę postulat publicznie jawnej księgi kapitału, podatku wyłącznie od własności, nielichwiarskiego pieniądza i zaszyfrowania portfeli jestem wyznawcą prawdziwego kapitalizmu.

Ty i tobie podobni jesteście wyznawcami kapitalizmu wynaturzonego, pełnego tajemnic i przemocy, takiego, który ma posłużyć Wam kosztem innych ludzi.

Jestem wrogiem własności państwowej i zwolennikiem własności wyłącznie prywatnej więc nazywanie mnie komunistą jest oszustem w celu zmanipulowania emocji innych osób.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Kapitalizm w gruncie rzeczy służy całemu społeczeństwu a nie grupie zamówionych cwaniaków >kosztem pozostałych grup społecznych.
>

Kapitalizm najbardziej to służy tym społeczeństwom na które nakłada sankcje.
Na nas po wojnie reżim amerykański nałożył sankcje, możesz podać przykłady jak nam one służyły.
Ile w tej chwili reżim amerykański nałożył sankcji ??
Kto oprócz reżimu amerykańskiego niszczy niepokornych sankcjami ??
A może to nie tylko służy społeczeństwom a też służy całemu światu ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kto oprócz reżimu amerykańskiego niszczy niepokornych sankcjami ??

Sankcje to w zasadzie odmowa współpracy.
Każdy zachowuje prawo odmowy współpracy, jeżeli ta mu nie służy. Tylko Jacek uważa, że wolno zmuszać do "współpracy", jeżeli ktoś tam kiedyś potwierdził taką wolę bohomazem a potem zorientował się, że w ogóle mu się to nie opłaca.

Do sankcji nic nie mam ale do przymusowej egzekucji zobowiązań i owszem, szczególnie wtedy gdy podmioty umowy są sobie skrajnie nierówne.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Koncepcje w stylu rozwój osobisty poprzez rozwój kolektywu tu i tam to czyste sci-fi.
>

filmpolski.pl/fp/index.php?film=4220915

""Młode rekiny" to nie tylko opowieść o pokoleniu , które nie zna już państwa opiekuńczego, ale przede wszystkim serial o wartościach, którymi kierujemy się w życiu. Kamera towarzyszy młodym biznesmenom ponad rok. Dowiemy się czy odniosą sukces, a jeżeli tak - to za jaką cenę. Są młodzi, ambitni, zdesperowani. Dysponują niewielką gotówką, ale za to głowę mają pełną marzeń i wspaniałych pomysłów. Do tego dochodzą: upór, cierpliwość i młodzieńcza fantazja. Znają reguły gry, najpierw opracowują biznes plan. To musi wystarczyć na rozwinięcie biznesu, choć liczą też na pomoc najbliższych i przyjaciół, którzy nigdy nie zawodzą w trudnych sytuacjach. Od początku zdają sobie sprawę, że czyha na nich mnóstwo pułapek i problemów, nie poddają się jednak, wiedząc, że to jedyna droga do sukcesu. Stawiają swoje życie na jedną kartę, ryzykując przyszłość i pożyczone pieniądze".

Teraz właśnie obserwuję, jak ci co w Polsce postawili na "jedną kartę, ryzykując przyszłość i pożyczone pieniądze" zamykają te swoje biznesiki. Narkomania i prostytucja za to się rozwija.
Znasz kogoś, kto wziął kredyt i się dorobił ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Znasz kogoś, kto wziął kredyt i się dorobił ??

Szarley, który twierdzi zresztą, że gdyby odebrać ludziom bez mienia możliwość pożyczania na procent, to Ci nigdy się nie dorobią.

W moim modelu człowiek, który nic nie ma nie może też mieć żadnego długu a ten, który jest posiadaczem zyskuje automatycznie kredyt o wartości swoich posiadłości, którego kosztem jest wyłącznie podatek od własności bez żadnej lichwy.

Szarley twierdzi, że chcę tym zamrozić biedę ale rzeczywistość jest taka, że w jego modelu lichwiarskich kredytów, w którym masa ludzi żyje z pożyczania pomiędzy, biedota nie tylko niczego nie zyskuje ale wszystko traci.

W moim modelu biedak pójdzie po podwyżkę do szefa, w modelu szarleya i jemu podobnych biedak pójdzie do lombardu oddać ostanie rzeczy, żeby przeżyć do rana.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Znasz kogoś, kto wziął kredyt i się dorobił ??
>Szarley, który twierdzi zresztą, że gdyby odebrać ludziom bez mienia możliwość pożyczania na procent, to Ci nigdy się nie dorobią.

Kłamiesz, znów wymyślasz moje poglądy pokazując swoją ujemną godność p.ch.

Można dorobić się bez kredytu, ale łatwiej jest mieć do dyspozycji kredyt.
Ty chcesz zakazać oszczędności, zakazać kredytu, zakazać dziedziczenia.

Jak się dorobić domu?
Proste: kto nie ma domu , ma go nigdy nie mieć
To twój postulat, a nie jakaś jawność mienia

>W moim modelu człowiek, który nic nie ma nie może też mieć żadnego długu a ten, który jest posiadaczem zyskuje automatycznie kredyt o wartości swoich posiadłości,

Spróbuj zrozumieć własne postulaty
Tlko ten, kto ma dom, może kupić drugi, sam to przyznajesz i skończ pipcyć, że to nie jest droga do koncentracji własności!

>Szarley twierdzi, że chcę tym zamrozić biedę
Tak, dokładnie tak! Chcesz zamrozić biedę, pozbawiając prawa do dorabiania się

>ale rzeczywistość jest taka, że w jego modelu lichwiarskich kredytów, w którym masa ludzi żyje z pożyczania pomiędzy, biedota nie tylko niczego nie zyskuje ale wszystko traci.
Znowu kłamiesz. ten model nie jest mój w większym stopniu niż twój
Reszta twojego zdania też jest kłamstwem. Widzę swój dom, mieszkam w nim, ktoś zarobiła na udzieleniu mi kredytu, ale ja mam swój dom

>W moim modelu biedak pójdzie po podwyżkę do szefa,
I gówno dostanie, pokaż MECHANIZM podnoszenia płac, po takim "pójdzie do szefa"

>w modelu szarleya
Nie istnieje model szarleya kłamco

Naucz się wreszcie jednej ważnej rzeczy. NIKT NIE PRZYJMUJE TWOICH SŁÓW JAK EWANGELII. Jeśli masz jakiś pomysł, trzeba go UZASADNIĆ, rzucanie gównem nie jest uzasadnieniem

Uważasz, że kataster powinien być jedynym podatkiem - UZASADNIJ
Uważasz, że powinien istnieć powszechny dochód podatkowy - UZASADNIJ

Oblicz ten podatek, oblicz ten dochód, choć w przybliżeniu, zamiast rzucać gównem

Skończ konfabulować, skończ kłamać, skończ udawać innego niż jesteś, skończ obwiniać innych za swoje czyny, skończ manipulować i pisz po polsku


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-11-2022 10:13 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>W moim modelu biedak pójdzie po podwyżkę do szefa,

A szef mu powie, że na ulicy jest dziesięciu, którzy żeby nie umrzeć z głodu, przyjdą robić za dwie łyżki puree ziemniaczanego.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>W moim modelu biedak pójdzie po podwyżkę do szefa,
>A szef mu powie, że na ulicy jest dziesięciu, którzy żeby nie umrzeć z głodu, przyjdą robić za dwie łyżki puree ziemniaczanego.

Ale nie temu, który ma zabezpieczenie w dochodzie gwarantowanym, wypłaconym mu bezpośrednio z podatków zapłaconych przez tego właściciela.

W moim modelu w jawnej demokracji bezpośredniej określa się nie tylko wysokość podatku od własności ale także podział dochodu z tego podatku na części bezpośredniego dochodu gwarantowanego dla osób bez mienia i dochodu budżetu państwa, o wydatkach, którego decydują wyłącznie płatnicy podatku, tzn. właściciele. Wynika z tego, że będący przeważający w masie najemni robole mogą przegłosować bliski zera budżet państwa a zatem właściciele nie będą mieli za co kupić sobie usług policji i komorników egzekwujących ich prawo własności.

W takim systemie właściciel chcąc nie chcąc będzie musiał traktować najemnego robiła jak człowieka a nie tylko jak zasób naturalny.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Sonia była w Peru czy nie była?
Proste pytanie.

>>>W moim modelu biedak pójdzie po podwyżkę do szefa,
>>A szef mu powie, że na ulicy jest dziesięciu, którzy żeby nie umrzeć z głodu, przyjdą robić za dwie łyżki puree ziemniaczanego.
>Ale nie temu, który ma zabezpieczenie w dochodzie gwarantowanym, wypłaconym mu bezpośrednio z podatków zapłaconych przez tego właściciela.

280 złotych rocznie. I z tego musi zapłacić za chodzenie chodnikami

>W moim modelu w jawnej demokracji bezpośredniej określa się nie tylko wysokość podatku od własności ale także podział dochodu z tego podatku na części bezpośredniego dochodu

Kłamiesz w celu manipulacji
Nie taki jest twój postulat.

>dla osób bez mienia
Kłamiesz w celu manipulacji

>i dochodu budżetu państwa, o wydatkach, którego decydują wyłącznie płatnicy podatku, tzn. właściciele. Wynika z tego, że będący przeważający w masie najemni robole mogą przegłosować bliski zera budżet państwa a zatem właściciele nie będą mieli za co kupić sobie usług policji i komorników egzekwujących ich prawo własności.

1 Jak nie będą płacić podatków, to będzie ich stać na bojówki.
2 Co to znaczy egzekwowanie własności?
ILE RAZY MAM ZADAWAĆ TO PYTANIE?
PISZ PO POLSKU, IDIOTO
CO TO ZNACZY EGZEKWOWANIE WŁASNOŚCI?????

Postulujesz powszechną kradzież, kiedy nie będzie policji?
Odpowiesz?

>W takim systemie właściciel chcąc nie chcąc będzie musiał traktować najemnego robiła jak człowieka a nie tylko jak zasób naturalny.
Znów bredzisz, a dowodu brak

>>Znasz kogoś, kto wziął kredyt i się dorobił ??
>Szarley, który twierdzi zresztą, że gdyby odebrać ludziom bez mienia możliwość pożyczania na procent, to Ci nigdy się nie dorobią.

Kłamiesz, znów wymyślasz moje poglądy pokazując swoją ujemną godność p.ch.

Można dorobić się bez kredytu, ale łatwiej jest mieć do dyspozycji kredyt.
Ty chcesz zakazać oszczędności, zakazać kredytu, zakazać dziedziczenia.

Jak się dorobić domu?
Proste: kto nie ma domu , ma go nigdy nie mieć
To twój postulat, a nie jakaś jawność mienia

>W moim modelu człowiek, który nic nie ma nie może też mieć żadnego długu a ten, który jest posiadaczem zyskuje automatycznie kredyt o wartości swoich posiadłości,

Spróbuj zrozumieć własne postulaty
Tlko ten, kto ma dom, może kupić drugi, sam to przyznajesz i skończ pipcyć, że to nie jest droga do koncentracji własności!

>Szarley twierdzi, że chcę tym zamrozić biedę
Tak, dokładnie tak! Chcesz zamrozić biedę, pozbawiając prawa do dorabiania się

Sonia była w Peru, kłamco?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)
> Wynika z tego, że będący przeważający w masie najemni robole mogą przegłosować bliski zera >budżet państwa a zatem właściciele nie będą mieli za co kupić sobie usług policji i komorników >egzekwujących ich prawo własności.
>W takim systemie właściciel chcąc nie chcąc będzie musiał traktować najemnego robiła jak >człowieka a nie tylko jak zasób naturalny.

To najemni robole będą ustalać w przypadkowy, "demokratcyzny" sposób budżet państwa ??
Al Capone zatrudnił do wypłacania łapówek policjantom, politykom, sędziom i prokuratorom polskiego Żyda Jake "Greasy Thumb" Guzika.
A jak zrobisz, żeby skorumpowany wymiar sprawiedliwości, tak jak zrobił to Al Capone, traktował najemnych roboli jak ludzi ??
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>nie tylko teoriom winniśmy się przyglądać, ale też, a może przede wszystkim, ludziom głoszącym swoje teorie.
>>Nieprawda, żadnym rozwiązaniom moralność ich twórcy nie szkodzi, żarówki nie świecą gorzej z powodu kontrowersji etycznych wokół jej wynalazcy.
>Żarówka nie jest teorią.
To zastąp Edisona Einsteinem.

>Przyglądając się Hamerlikowi głoszącemu swoje teorie i zerowy z tego efekt, nasuwa nam pytanie: dlaczego inne teorie wprawiły w ruch miliony ludzi??
Nie wiadomo czy odpowiedź na to pytanie wyjaśni cokolwiek w sprawie teorii Hamerlika, więc nie wiadomo dlaczego takie pytanie Ci się tutaj nasuwa.


cr
Thoter (6650 punktów)

>>Przyglądając się Hamerlikowi głoszącemu swoje teorie i zerowy z tego efekt, nasuwa nam pytanie: >>dlaczego inne teorie wprawiły w ruch miliony ludzi??
>Nie wiadomo czy odpowiedź na to pytanie wyjaśni cokolwiek w sprawie teorii Hamerlika, więc nie >wiadomo dlaczego takie pytanie Ci się tutaj nasuwa.

Bo odpowiedź na moje pytanie ma nie dotyczyć analizy teorii Hamerlika, tylko ma dać odpowiedź na pytanie, kto stoi za tym, że jedne teorie walczą z drugimi teoriami??
Jak do tego dojdziemy, to może to dużo ułatwić Hamerlikowi, zamiast tu walczyć bezowocnie, zgłosi się do właściciela ringu i może jego teoria zostanie użyta do walki z inną.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Przyglądając się Hamerlikowi głoszącemu swoje teorie i zerowy z tego efekt, nasuwa nam pytanie: dlaczego inne teorie wprawiły w ruch miliony ludzi??
>>Nie wiadomo czy odpowiedź na to pytanie wyjaśni cokolwiek w sprawie teorii Hamerlika, więc nie wiadomo dlaczego takie pytanie Ci się tutaj nasuwa.
>Bo odpowiedź na moje pytanie ma nie dotyczyć analizy teorii Hamerlika, tylko [...] może to dużo ułatwić Hamerlikowi
Bez analizy teorii Hamerlika nie da się ustalić co mogłoby mu pomóc.

cr
Thoter (6650 punktów)

>Bez analizy teorii Hamerlika nie da się ustalić co mogłoby mu pomóc.
>

Nie jest to co tylko kto, ale
Hamerlikowi może pomóc tylko dobry lekarz, na pewno do postawienia diagnozy nie będzie potrzebował analizować Jego teorii.
Dobrze, że tu jest tolerowany i ma możliwość dawać upust swoim fantazjom. Syzyfowa praca, zakończy się katastrową, gdy wtaczany przez niego kamień postanowi po nim stoczyć się w dół.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dobrze, że tu jest tolerowany i ma możliwość dawać upust swoim fantazjom.

Lepsza fantazja od siania wzajemnej nienawiści.
Ciebie też tu tolerują, choć z taką pogardą wypowiadasz się o Polakach.
No cóż, wolność słowa, z której tu korzystasz i której tak nie lubisz.
W Rosji tak byśmy sobie raczej nie porozmawiali, bo zaraz ktoś zapukałby do drzwi o 5.00 na ranem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Jak ta nowa rosyjska ideologia ma wyglądać przekonujemu się każdego dnia.
>Polityka to wydumane teorie + praktykowanie wszystkiego co władzy wygodne.
>Ale dumanie nad teoriami zapobiegającymi nadużyciom władzy warto popierać.

Sporo wymyślono teorii tylko po to by ukryć prawdę

www.youtube.com/watch?v=oPO8n6ZdXpM

CO SIĘ NAPRAWDĘ DZIEJE NA UKRAINIE - DR SHIVA AYYADURAI

Gdyby nie internet, to byśmy żyli w świecie bajek, o złych wilkach, które też rządzą światem.
19-11-2022 17:56 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Sporo wymyślono teorii tylko po to by ukryć prawdę
>www.youtube.com/watch?v=oPO8n6ZdXpM
>CO SIĘ NAPRAWDĘ DZIEJE NA UKRAINIE - DR SHIVA AYYADURAI
Ło matko, prawie 25 minut, i żebym się czego dowiedziała?

Że tak naprawdę to na Ukrainie nie ma żadnej wojny? Tego?

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Że tak naprawdę to na Ukrainie nie ma żadnej wojny? Tego?

Jest wojna dobra ze złem.
A tak naprawdę to wojna dwóch sprzecznych wizji dobra i zła.
To jest wojna sprzecznych systemów moralnych, którą ciężko pojąć, bo każdy tkwi we własnym systemie moralnym i alternatywa dla dobra i zła, prawdy i fałszu, sprawiedliwości i niesprawiedliwości wydaje się każdemu niemożliwa.

Jednak jest możliwa.
W głowach ludzi na Ziemi istnieją sprzeczne pojęcia dobra i zła.
Ludzie sprzeczni moralnie toczą ze sobą wojny od zarania ludzkości.

youtu.be/5VCiU1osa3w
19-11-2022 21:00 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>To jest wojna sprzecznych systemów moralnych, którą ciężko pojąć, bo każdy tkwi we własnym systemie
Rosjanie wjechali do Ukrainy, a nie odwrotnie, czego w tym nie można pojąć?


cr
Thoter (6650 punktów)
>>To jest wojna sprzecznych systemów moralnych, którą ciężko pojąć, bo każdy tkwi we własnym systemie
>Rosjanie wjechali do Ukrainy, a nie odwrotnie, czego w tym nie można pojąć?

Wcześniej bo w 2014 r. wjechali na Ukrainę AMERYKANIE. Zrobili zamach stanu, nie przypadkowo w tym zamachu brali udział Żydzi. Żyd Zelenski od razu zaczął przerabiać Ukraińców na kanalie ziejące nienawiścią do Rosjan i je uzbrajać. W październiku 2016r Rosjanie poruszali w ONZ sprawę planowanego użycia przez Amerykanów ukraińskojęzycznych kanalii do wojny z Rosją, było nawet głosowanie, 133 głosy były za Rosją sprzeciwili się oczywiście Amerykanie i ich ukraińska agentura. W 2022 r. ROSJANIE LEGALNIE WKROCZYLI NA UKRAINĘ NA PODSTAWIE ART. 51 KARTY ONZ.
Niemcy jak wkroczyli do ZSRR, 22 czerwca 1941 r. to tam już brytyjska agentura szykowała na nich Armię Czerwoną, którą Niemcom odbiła w 1937 r. Brytyjczycy w 1937 r. zorganizowali w ZSRR ludobójstwo i przejęli po Niemcach i Żydach dowództwo Armii Czerwonej. Brytyjczycy opłacili Żydów sowieckich a ci z przyjemnością mordowali, kogo im wskazano. Potem ich wymordowano. Lew Zacharowicz Mechlis wymordował niemieckie dowództwo Armii Czerwonej. W 1938 r. uruchomiono cztery szkoły propagandy antyniemieckiej, zaczęto szkolić sowietów posługiwania się bronią Anglosasów i obsługi samolotów Anglosasów.
Ludobójstwo w 1937 r. w ZSRR wymazano z historii i wstawiono w to miejsce Gruzina Stalina.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>To jest wojna sprzecznych systemów moralnych, którą ciężko pojąć, bo każdy tkwi we własnym systemie
>>Rosjanie wjechali do Ukrainy, a nie odwrotnie, czego w tym nie można pojąć?
>Wcześniej bo w 2014 r. wjechali na Ukrainę AMERYKANIE. Zrobili zamach stanu, nie przypadkowo w tym zamachu brali udział Żydzi. Żyd Zelenski od razu zaczął przerabiać Ukraińców na kanalie ziejące nienawiścią do Rosjan i je uzbrajać. W październiku 2016r Rosjanie poruszali w ONZ sprawę planowanego użycia przez Amerykanów ukraińskojęzycznych kanalii do wojny z Rosją, było nawet głosowanie, 133 głosy były za Rosją sprzeciwili się oczywiście Amerykanie i ich ukraińska agentura. W 2022 r. ROSJANIE LEGALNIE WKROCZYLI NA UKRAINĘ NA PODSTAWIE ART. 51 KARTY ONZ.
Czyli NATO występuje przeciwko ONZ?


cr
Thoter (6650 punktów)
>Czyli NATO występuje przeciwko ONZ?
>
www.ohchr.(*)raine-worsening-says-un-report

W ONZ była poruszana sprawa tego co robił, zainstalowany zamachem stanu przez Amerykanów, żydowski pajac Zelenski. Długo prowokował Rosjan, 8 lat. Dzisiaj ten żydowski pajac boi się pokazać Ukraińcom. Ma większą ochronę, szkoloną przez Brytyjczyków, jak w sumie mieli Hitler i Stalin.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Czyli NATO występuje przeciwko ONZ?
>www.ohchr.(*)raine-worsening-says-un-report
>W ONZ była poruszana sprawa tego co robił, zainstalowany zamachem stanu przez Amerykanów, żydowski pajac Zelenski. Długo prowokował Rosjan, 8 lat. Dzisiaj ten żydowski pajac boi się pokazać Ukraińcom. Ma większą ochronę, szkoloną przez Brytyjczyków, jak w sumie mieli Hitler i Stalin.
No ale tak, czy nie?


cr
Thoter (6650 punktów)
>>>Czyli NATO występuje przeciwko ONZ?
>>www.ohchr.(*)raine-worsening-says-un-report
>>W ONZ była poruszana sprawa tego co robił, zainstalowany zamachem stanu przez Amerykanów, żydowski pajac Zelenski. Długo prowokował Rosjan, 8 lat. Dzisiaj ten żydowski pajac boi się pokazać Ukraińcom. Ma większą ochronę, szkoloną przez Brytyjczyków, jak w sumie mieli Hitler i Stalin.
>No ale tak, czy nie?
>

NATO to jest amerykańska armia kolonialna. ONZ to jest jakaś partyzantka agentur, zbieranina z całego świata, klub dyskusyjny. ONZ jest używane przez Amerykanów do swoich imperialnych celów. Zasiadają tam przedstawiciele państw na które reżim amerykański już nałożył sankcje, planuje nałożyć sankcje, za to, że ktoś ma własne zdanie, i oczywiście "jednomyślni" skolonizowani przez Amerykanów, których nazywają sojusznikami. ONZ to amerykański "demokratyczny" cyrk.
Podobny do Rady Arktycznej, składającej się z przedstawicieli 8 państw: Kanada, Dania, Finlandia, Islandia, Norwegia, Rosja, Szwecja i Stany Zjednoczone. W tej Radzie Arktycznej Amerykanie mają 6 "sojuszników". Czyich interesów pilnuje ta rada, Arktyki i czy Amerykanów ?? Mamy kolejny "demokratyczny" cyrk.
Dawniej to Brytyjczycy tak działali przeciwko Niemcom. Mamy taki spadek po nich, przejęty przez Amerykanów. Brytyjczycy mordowali i kolonizowali nacje dalej od Europy i tego się nie uczy w szkołach. Dzisiaj na własnej skórze doświadczamy kolonializmu Anglosasów. Mamy demokratycznie wybrane władze, mamy przedstawicieli w ONZ-cie, wszyscy czytają z kartek napisanych przez Amerykanów. Uzbrojony bandyta rządzi światem.
21-11-2022 09:31 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>NATO to jest amerykańska armia kolonialna. [...] ONZ to amerykański "demokratyczny" cyrk. [...] Brytyjczycy mordowali i kolonizowali nacje dalej od Europy[...] Dzisiaj na własnej skórze doświadczamy kolonializmu Anglosasów.[...] Uzbrojony bandyta rządzi światem.
Nie chce mi się z Tobą gadać, bo podobnie to widzę.

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>NATO to jest amerykańska armia kolonialna. ONZ to jest jakaś partyzantka agentur, zbieranina z całego świata, klub dyskusyjny.

To jest ocena człowieka, który nienawidzi kultury Zachodu.

Dla człowieka Zachodu te organizacje pilnują ładu i porządku.

Jak już pisałem to ideologie wyznaczają dobro i zło i odróżniają anioła od demona.

Dla Ruskich Zachód to zło, dlatego tak widzisz NATO a dla Zachodu Ruscy to zło, dlatego Zachód nie kupuje rosyjskiej narracji jakoby Ruscy atakami rakietowymi na ukraińskie rozdzielnie prądu i wodociągi wyzwalali zniewolonych ludzi od zła.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Dla człowieka Zachodu te organizacje pilnują ładu i porządku.
>

KOmedia, stek bzdur otumanionego "człowieka" zachodu.

www.odatv4(*)ustu-bedeli-agir-olacak-259205

"Prezydent Erdoğan powiedział, że jego zdaniem polityka izolacji Rosji może mieć poważne konsekwencje dla krajów zachodnich. "UE, a zwłaszcza Polska, będzie bez końca płacić cenę za izolację Rosji" - powiedział Erdogan.

legaartis.(*)ego-za-prowokacje-wobec-rosji/

"Francuski polityk Florian Philippot zażądał odebrania zachodniej broni Ukrainie z powodu reakcji prezydenta Wołodymyra Zełenskiego na incydent z zestrzelonymi rakietami w Polsce."

Niemcy i Żydzi niemieccy bronili kultury EUROPEJSKIEJ, niestety przegrali i to tragicznie.
Dzisiaj po Europie panoszy się bydło anglosaskie wprowadza: swój "ład" i swój "porządek".
Podoba się to wnukom parobków, mi się to niestety nie podoba.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>KOmedia, stek bzdur otumanionego "człowieka" zachodu.
>www.odatv4(*)ustu-bedeli-agir-olacak-259205
>"Prezydent Erdoğan powiedział, że jego zdaniem polityka izolacji Rosji może mieć poważne konsekwencje dla krajów zachodnich. "UE, a zwłaszcza Polska, będzie bez końca płacić cenę za izolację Rosji" - powiedział Erdogan.
>legaartis.(*)ego-za-prowokacje-wobec-rosji/
>"Francuski polityk Florian Philippot zażądał odebrania zachodniej broni Ukrainie z powodu reakcji prezydenta Wołodymyra Zełenskiego na incydent z zestrzelonymi rakietami w Polsce."

O czym tu piszesz? Ruscy walą rakietami w Ukraińców, Putin wydziera się do kamer grożąc atakiem z użyciem bomb atomowych, na każdego kto stanie mu na drodze w siłowym zajęciu Ukrainy.

Oczekujesz bratania się z takimi ludźmi?
Zwariowales?
Więcej sensu jest w brataniu się z niedźwiedziami polarnymi.

>Niemcy i Żydzi niemieccy bronili kultury EUROPEJSKIEJ, niestety przegrali i to tragicznie.
>Dzisiaj po Europie panoszy się bydło anglosaskie wprowadza: swój "ład" i swój "porządek".
>Podoba się to wnukom parobków, mi się to niestety nie podoba.

Anglosasi być może są zdolni wydoić mnie z soków życiowych dzięki przymusowej egzekucji ich prawa własności ale przynajmniej nie zamkną mnie w obozie pracy za to, że nie kocham i nie czczę ich króla.

W Rosji jeśli powiem coś złego na Putina to już po mnie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Czyli NATO występuje przeciwko ONZ?
>>
>www.ohchr.(*)raine-worsening-says-un-report
>W ONZ była poruszana sprawa tego co robił, zainstalowany zamachem stanu przez Amerykanów, żydowski pajac Zelenski. Długo prowokował Rosjan, 8 lat. Dzisiaj ten żydowski pajac boi się pokazać Ukraińcom. Ma większą ochronę, szkoloną przez Brytyjczyków, jak w sumie mieli Hitler i Stalin.

No i na czym polegało to pajacowanie Zeleńskiego?
Na tym, że nie słuchał się Rosjan i nie dbał o ich interesy?
To wystarczyło, żeby napaść na Ukrainę?
Jeżeli Ty nie będziesz mnie słuchał i zignorujesz moje interesy, czy też będę miał prawo napaść na Ciebie i strzelić do Ciebie z pistoletu?

Pajacem jest raczej Putin, który wydzierał się do kamer w agresywnym grymasie, że spali w ataku nuklearnym każdego, kto mu stanie na drodze do zajęcia Ukrainy. Pytanie czy grożenie bronią atomową skończyło sie na dobre czy dopiero zacznie się?

Co w tej sprawie mówią rosyjscy agenci w Polsce?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>CO SIĘ NAPRAWDĘ DZIEJE NA UKRAINIE - DR SHIVA AYYADURAI

Skracając ten wywód i pomijając już kto zaczął, na Ukrainie toczy się wojna sprzecznych ideologii, sprzecznych systemów moralnych, sprzecznych kultur, którym towarzyszą sprzeczne organizacje społeczne.

Wojna toczy się z tego powodu, że Wschód nienawidzi Zachodu za to, co Zachód uznaje za dobre, słuszne i sprawiedliwe. Za to samo Zachód nienawidzi Wschodu.

Ty jesteś tożsamy ze Wschodem.
Szarley, Jacek czy romaro są tożsami z Zachodem, stąd automatycznie nienawiść między Wami.

Sam nie czuję się tożsamy ani z Zachodem ani ze Wschodem. W mojej głowie panuje odmienna ideologia od tych jakie opętały ludzi na Zachodzie i Wschodzie.

Jestem dość sprzeczny z kulturą Zachodu na tyle, że fundamentaliści tej kultury mnie nienawidzą ale też nie jestem zgodny z kulturą Wschodu, dlatego też nawet nie myślę, żeby wybrać się do Rosji, bo wiem, że tam spotkałoby mnie coś złego przez to, że jestem sprzeczny z ruską kulturą.

Wydaje mi się, że wszystkie opowieści o tym kto na Ukrainie jest dobry a kto zły są nie tyle fałszywe co naznaczone ideologią narratora.

Na Ukrainie są ludzie, którzy nie znaleźli sposobu, żeby powstrzymać się od wzajemnego mordowania. Widać, że nienawiść panuje w ich umysłach.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ty jesteś tożsamy ze Wschodem.
>Szarley, Jacek czy romaro są tożsami z Zachodem, stąd automatycznie nienawiść między Wami.
>
Ja nie jestem z nikim tożsamy. Nie dałem się ogłupić. W sądzie sędzia ocenia racje obrońcy i oskarżyciela i na tej podstawie wydaje wyrok.
Ja z kanaliami nie prowadzę dyskusji, bo to nie ma najmniejszego sensu. Kolejna strata polskiego pokolenia. Przedstawiam racje zaatakowanej strony. Kultura wymaga by ją poznać. Wojny imperialne toczą się tysiące kilometrów od metropolii, jak je się prowadzi, nie wysyłając tam swojego wojska ??
FrankieCrugs
drГѓВ¶nare regler
Ingen ГѓВҐtervГѓВ¤ndo
VildgГѓВ¤ss II
ankhiyon ke jharokhon se ringtone
gingerdead man 3 saturday night cleaver 2011
ankommande flyg arlanda
akenfield portrait of an english village
appaloosa movie
rГѓВ¶da ГѓВ¶rngott
Lilla Teun:
Kinematik teori:
Att fГѓВ¶rlora Jesaja
Doo Dah mannen:
aaj ka goonda raaj songs
pГѓВҐskbilder att skriva ut
julsaga fГѓВ¶rskola
schnick schnack schnuck weltmeisterschaft
moderna de efectos secundarios
En fransk Gigolo
glamour dress
evelyn nesbit
ninja apocalypse download
bunty aur babli full movie
Mujhse Shaadi Karogi
si o se pol bridge
kГѓВ¤nde
ice scream the remix download
Vad ГѓВ¤r nytt Pussycat:
Min unga moster
The Nugget
strider name lord of the rings
shaolin football full movie in english
bobby tarantino
fГѓВҐgel som visslar pГѓВҐ natten
Tokyo berГѓВ¤ttelse
22 minute timer
Alabamas spГѓВ¶ke
VГѓВ¤st och de hГѓВ¤nsynslГѓВ¶sa:
SpiralvГѓВ¤gen
becassine dolls for sale
magikos kathreftis online
skaftdammsugare test
marknad stockholm
vamp bikers tres
Imorgon klockan tio:
montana's belleville phone number
ur hand pink
tyst retreat
saleem shahzad
Frankenstein erГѓВ¶vrar vГѓВ¤rlden:
what is a chinese gong used for
sole a catinelle trailer
Ballistisk kyss:
Ett eget liv:
marianne mГѓВ¶rck
bromsar bil
svart sten
van gogh alive
rock and roll film tom cruise
prospero's books
[url=http://luxboostbuy.site/sc400/accutane-anna-och-kungen-imdb.html]de
szarley (54913 punktów)
>Ty jesteś tożsamy ze Wschodem.
>Szarley, Jacek czy romaro są tożsami z Zachodem, stąd automatycznie nienawiść między Wami.

Zmyślaj dalej

Odpowiesz w końcu na proste pytanie czy Sonia była w Peru, skoro nie wolno jej podróżować do sąsiedniego miasta, bo nie stać jej na bilet>

A może ma akcje wonowii i dlatego ją stać?

Kiedy przeprosisz za kłamstwa o swoim kredycie?
Kiedy przeprosisz za kłamstwa o swoich ekonomicznych studiach

>Sam nie czuję się tożsamy ani z Zachodem ani ze Wschodem. W mojej głowie panuje odmienna ideologia od tych jakie opętały ludzi na Zachodzie i Wschodzie.

w twojej głowie jest gówno po ziołach, widzisz białe myszki i różowe nosorożce, lokaja Wenancjusza i szarleya, na którego dobrobyt pracują inni

zmyślasz rzeczywistość

>Jestem dość sprzeczny
Wewnętrznie
Sonia była w Peru?

>fundamentaliści tej kultury mnie nienawidzą
Nie pochlebiaj sobie pogarda, na którą pracujesz nie jest nienawiścią

>ale też nie jestem zgodny z kulturą Wschodu,

Żadnej kultury nie uznajesz, mamusia nauczyła, że nie opłaca się kultura tylko rzucanie gównem
Myliła się

>dlatego też nawet nie myślę,
Zgadzam się

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)
>Ale dumanie nad teoriami zapobiegającymi nadużyciom władzy warto popierać.

Tak samo jak badanie historii.
19-11-2022 21:00 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Ale dumanie nad teoriami zapobiegającymi nadużyciom władzy warto popierać.
>Tak samo jak badanie historii.
Poznawanie dziejów jest przeceniane, a interpretowanie ich to często polityka.

cr
Thoter (6650 punktów)
>>>Ale dumanie nad teoriami zapobiegającymi nadużyciom władzy warto popierać.
>>Tak samo jak badanie historii.
>Poznawanie dziejów jest przeceniane, a interpretowanie ich to często polityka.

Ja zajmuję się badaniem ludobójstwa w ZSRR w 1937 r. w tym zamordowania: 110 tys. Polaków, 42 tys. Niemców, 390 tys. Rosjan, dowództwa Armii Czerwonej.
Jak od razu doszedłem do wniosku, że jest to robota Brytyjczyków i opłaconych przez nich Zydów sowieckich, to nikt mi nie wierzył.
Dzisiaj po napaści Anglosasów na Rosję, ci co nie wierzyli w to co odkryłem, przyznają mi rację.
Anglosasi dostarczyli uzbrojenie i paliwo odbitej Niemcom Armii Czerwonej do pokonania Niemców. Badam w drogi dostawy, w którym roku zaczęto je budować. Miejsca przyjmowania paliwa, a były to ogromne ilości, 40 mln ton, lata budowy środków do jego transportu. Kto tym wszystkim w interesie Anglosasów zarządzał w ZSRR ?? Jaki spotkał ich los po wykonaniu zadania ?
Polaków, po 1936 r. w ZSRR, mordowano na zlecenie BRYTYJCZYKÓW. Celem było ułatwienie przejścia, przez nasze tereny, uzbrojonej przez Anglosasów Armii Czerwonej.
Brytyjczycy trzymają swoje archiwa zamknięte a Amerykanie fałszywie odgrywają rolę "wyzwolicieli". Zaraz po wojnie kilku profesorów historii pisało, że wojnę rozpętali Brytyjczycy a wygrali Amerykanie, którzy dalej ją prowadzili i prowadzą. Z Niemców zrobili kozłów ofiarnych, do dzisiaj się nie mogą się wyrwać z łap Anglosasów.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Ale dumanie nad teoriami zapobiegającymi nadużyciom władzy warto popierać.
>>>Tak samo jak badanie historii.
>>Poznawanie dziejów jest przeceniane, a interpretowanie ich to często polityka.
>Ja zajmuję się badaniem ludobójstwa[...] Z Niemców zrobili kozłów ofiarnych, do dzisiaj się nie mogą się wyrwać z łap Anglosasów.
Czyli mam rację, że w historii idzie o politykę.


cr
Thoter (6650 punktów)

>Czyli mam rację, że w historii idzie o politykę.
>

Masz rację, jesteś genialna.
Taki romaro ma wizję, że historię tworzą biedni obląkani ludzie.
Nie szczędzi im inwektyw, które powoduje Jego chęć naprawy świata.
Jeszcze pozostaje pod wpływem bajek, gdzie dobro pokonuje zło, a ci co stają po stronie dobra
są nagradzani przez los.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ja zajmuję się badaniem ludobójstwa w ZSRR w 1937 r. w tym zamordowania: 110 tys. Polaków, 42 tys. Niemców, 390 tys. Rosjan, dowództwa Armii Czerwonej.

Zajmujesz się głównie demonizowaniem Anglosasów.
Zajmujesz się oskarżaniem ludzi określonej narodowości o zło.

Co z tego może wynikać na przyszłość oprócz wojny naprawdę nie wiem.

Lepiej zastanów się jak współżyć i współpracować z tymi, których nienawidzisz. Ja wciąż zastanawiam się nad tym jak porozumieć się z ludźmi, których z głębi duszy nie lubię.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Zajmujesz się oskarżaniem ludzi określonej narodowości o zło.
>

Wyciągam na światło dzienne FAKTY LUDOBÓJSTWA W 1937 R. W ZSRR.
Parę dni temu rozmawiałem z przypadkowo spotkanymi Niemcami i powiedziałem im o tym jak ich mordowali Żydzi sowieccy z NKWD w 1937 roku.

de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Operation_des_NKWD

Wiesz w jakim byli szoku, nie znają swojej historii a wszystko co wiedzą wtłoczono im propagandą i sprowadzono do roli winnych. O ludobójstwie w 1937 r. w którym Żydzi sowieccy z NKWD wymordowali też 110 tys. Polaków się milczy. Uważasz, że to ludobójstwo trzeba dalej ukrywać ??

Wróć do listy wątków działu Świat

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365