 |
Rozwiązanie kazdej zagadki?? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-06-2007 20:11 | Kłaczkiewicz (53 punktów) | Rozwiązanie kazdej zagadki?? | tak sobie ostatnio pomyslalem ze bedzie to mozliwe po przekroczeniu predkosci swiatla. wtedy wystarczy tylko z odpowiednia predkoscia oddalic sie na odpowiednia odleglosc i obejzec sobie rozwiazanie za pomoca odpowiednich  przyzadow (przez teleskopy obserwyjemy nie to co sie teraz dzieje z innymi gwiazdami tylko to co bylo np. 10 miliardow lat temu  - zalezy jak sa odlegle ). ciekawi mnie czy kiedys bedzie to mozliwe. np. w koncu zobaczyc od czego sie to wszystko zaczelo | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| APawłowski (1150 punktów) | Może wystarczy spojrzeć z drugiej strony teleskopu
|
|
youzwiak (20202 punktów) (zablokowany) | Jedyna nadzieja w tunelach czasoprzestrzennych, bo to, że prędości światła nie przekroczą ciała posiadające masę jest już zbyt dobrze udowodnione ;p
|
|
| IQ955 (2355 punktów) | > obejzec sobie rozwiazanie za pomoca odpowiednich przyzadowMoże nawet i słownika ortograficznego...
Pozdrowienia, IQ955. [Marek Czeszek]
|
|
 | | Kłaczkiewicz (53 punktów) | > >obejzec sobie rozwiazanie za pomoca odpowiednich przyzadow> Może nawet i słownika ortograficznego...> Pozdrowienia,> IQ955. [Marek Czeszek]wrecz uwielbiam jak jakis ........... zamiast dyskutowac na tamat problemu czepia sie bledow ortograficznych. mozesz wymazac ta 9 po IQ :-/
Bóg jest dla ludzi bez wyobraźni
|
|
|  | | IQ955 (2355 punktów) | >wrecz uwielbiam jak jakis ........... zamiast dyskutowac na tamat problemu czepia sie bledow ortograficznych. mozesz wymazac ta 9 po IQ :-/
Dyskutować warto z człowiekiem, który już cokolwiek przeczytał, zaś słowo "przyrząd" pojawia się w podręcznikach fizyki dostatecznie często, aby jego nieznajomość wyjaśniała w tym wypadku wszystko.
No, może poza bezczelnością, bo ta nie z książek tylko z braków w wychowaniu.
I nie fatyguj się, młody Einsteinie, bo więcej Ci odpowiadał nie będę.
Pozdrowienia,
IQ955. [Marek Czeszek]
|
|
| |  | | Kłaczkiewicz (53 punktów) | ksiazek przeczytalem zapewne wiecej niz ty , ktory uwazasz sie za alfe i omege a nie wiesz co to jest dysleksja. istnieje tez prowdopodobienstwo ze za malo jestes "kumaty" zeby sie domyslic ze komentujesz pismo dyslektyka. na koniec: dyskutuj o problemie a nie komentuj czyjejs znajomosci ortografii bo TO jest dopiero bezczelnosc . moze i nie odpowiesz ale przeczytales na 100%.
Bóg jest dla ludzi bez wyobraźni
|
|
| real | > tak sobie ostatnio pomyslalem ze bedzie to mozliwe po> przekroczeniu predkosci swiatla. wtedy wystarczy tylko z> odpowiednia predkoscia oddalic sie na odpowiednia odleglosc> i obejzec sobie rozwiazanie za pomoca odpowiednich  > przyzadow (przez teleskopy obserwyjemy nie to co sie teraz> dzieje z innymi gwiazdami tylko to co bylo np. 10 miliardow> lat temu - zalezy jak sa odlegle ).> ciekawi mnie czy kiedys bedzie to mozliwe. np. w koncu> zobaczyc od czego sie to wszystko zaczelo> Zmieszałeś dwie sprzeczności i otrzymałeś bzdurę. Jeśli odleciasz szybciej niż światło, to z definicji wyprzedzisz światło, czyli zobaczysz z tyłu obraz z przeszłości, a nie z przyszłości. Aby zobaczyć jak wszystko się zaczęło, to musisz pozbierać te pierwsze fotony światła, które rozproszyły się w całym Wszechświecie.
|
|
 | | Kłaczkiewicz (53 punktów) | jesli cos sie dzialo godzine temu to obraz tego obecnie jest oddalony od miejsca zdarzenia o godzine podrozy z predkoscia swiatla. czyli jesli by ktos wymyslil np. takie zakrzywienie przestrzeni to wystarczylo by "przeskoczyc" na ta odleglosc + czas potrzebny na np. ustawienie przyrzadow > Aby zobaczyć jak wszystko się zaczęło, to musisz pozbierać te pierwsze fotony światła, które rozproszyły się w całym Wszechświecie.planet wokol innych slonc obecnie tez wlasciwie nie widzimy ale zaczynamy powoli widziec.
Bóg jest dla ludzi bez wyobraźni
|
|
| Tofik (5585 punktów) | Dokładnie! Jeżeli jakiekolwiek ciało (a nie jestem niestety pewna, czy np. jakąś rakietę da się wprawić w taki ruch) wprawimy w większą prędkość niż prędkość światła to możemy z pewnej odległości oglądać chociażby Ziemię. Moglibyśmy popatrzeć na dawnych ludzi, rozwijanie się kultur itp, tylko chyba trochę będzie za daleko, ale jeśli technika posunie się o tyle, że przemierzymy w ciągu np. roku 10 tys. lat świetlnych i będziemy mieli wysoko rozwinięte teleskopy to najprawdopodobniej ujrzymy obraz z 9.999 lat wstecz, czyli ok. 7-8 tys. lat przed Jezusem. Byłoby to wspaniałe odkrycie, ale niestety jak na dzisiejsze czasy jest to fantazjowanie z górnej półki, ale też tak fantazjowałam, ale może najpierw stwórzmy maszynę równą z prędkością światła, to będzie z pewnością jakiś start 
"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
|
|
 | | Dudek (190 punktów) | > Moglibyśmy popatrzeć na dawnych ludzi, rozwijanie się kultur itp, tylko chyba trochę będzie za daleko, ale jeśli technika posunie się o tyle, że przemierzymy w ciągu np. roku 10 tys. lat świetlnych i będziemy mieli wysoko rozwinięte teleskopy to najprawdopodobniej ujrzymy obraz z 9.999 lat wstecz, czyli ok. 7-8 tys. lat przed Jezusem.Chcialbym się cofnąć w czasie tylko o jakieś 2007 lat, poszedlbym do Betlejem...  ...i wypytywalbym daremnie o Józefa, Maryje i noworodka oraz 3 króli. Betlejemczycy by mnie wyśmiali, nikogo takiego przecież nigdy nie widzieli 
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|