Racjonalista - Strona głównaDo treści
Z religią nie da się sensownie żyć

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
22-11-2022 23:47MaxGolonko3 (3459 punktów)Z religią nie da się sensownie żyć
Słońce rozgrzewa się już teraz a potem nagle spuchnie.
W końcu bardzo się rozdyma i straci połowę masy i stanie się bardzo nieużytecznym białym karłem. Ziemię musimy opuścić. Tymczasem Jezus tu kazał czekać na koniec świata.

Póki kler będzie miał cokolwiek do gadania (np mówił ludziom z ambon na kogo mają głosować) to będziemy brnęli w samozagładę.

Tak będzie wyglądał koniec dobrego czasu Słońca jak ta mgławica.

Zdjęcie:
apod.nasa.(*)tterfly_HubbleOstling_3656.jpg

Mgławica planetarna NGC 6302 albo Motyl.
Widok z dramatycznego momentu z końca zasadniczego okresu istnienia gwiazdy średniej wielkości.
Pyły i gazy zostały wyrzucone z zewnętrznych warstw atmosfery powiększającej się gwiazdy w obszar o średnicy aż 3 lat świetlnych.
Zwykle taka mgławica znika po około 20 tysiącach lat, gubiąc sporo materii z gwiazdy w kosmosie.

Światło emitowane przez tlen pokazano jako niebieskie, przez wodór jako zielone i przez azot jako czerwone.

(APOD) Zdjęcie z kosmicznego teleskopu Hubble.

Zdjęcie i opis na bazie:
apod.nasa.gov/apod/ap221121.html
Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Słońce [...] stanie się bardzo nieużytecznym białym karłem.
>Ziemię musimy opuścić.
No ale mamy na to jakieś 4 miliardy lat.

>Tymczasem Jezus tu kazał czekać na koniec świata.
Martwisz się, że ta religia przetrwa aż 4 mld lat?

No przecież kapłani koniec swojego świata raczej będą mieli sporo wcześniej.

A nie panikują.


cr
23-11-2022 14:59 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>No przecież kapłani koniec swojego świata raczej będą mieli sporo wcześniej.
Ale i tak dopiero po fuzji kościoła z Orlenem.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>No przecież kapłani koniec swojego świata raczej będą mieli sporo wcześniej.
>Ale i tak dopiero po fuzji kościoła z Orlenem.
Ależ Ci się ten US skurczył.

cr
romaro (25211 punktów)
>Ależ Ci się ten US skurczył.
Ale ten akronim myślowy wynika z moich obserwacji.
24-11-2022 00:15 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Ale ten akronim myślowy
"Akronim myślowy".

Bo cbo (cza być oszczędnym).


cr
romaro (25211 punktów)
>>Ale ten akronim myślowy
>"Akronim myślowy".
>Bo cbo (cza być oszczędnym).
Cóż za wysoka dbałość o detale. Ten niuans jest interwałem samym w sobie. Nie jest prostym takie formalizowanie myśli.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Kolejny powód szkodliwej bezsensowności religii wszelkich opisuję poniżej.
Zarówno grafika jak i tekst daję Wam pro publico bono. Kopiujcie sobie na Wasze komputery i publikujcie to wszędzie jak swoje.

Grafika:
pbs.twimg.(*)f0kA?format=jpg&name=4096x4096

Astrofizycy odkryli, że model rodziny 2+3 prowadzi do katastrofy ekologicznej i zagłady cywilizacji. Religie muszą być zdelegalizowane bo umrzemy. Zabije nas siarkowodór z przegrzanych oceanów. Znana modelka nie planuje aż 3 dzieci. Wzorowo
Siema
Wszystkie wszechświaty są wieczne
=
Astrophysicists have discovered that the 2+3 family model leads to ecological disaster and the annihilation of civilization. Religions must be outlawed because we will die. Hydrogen sulfide from overheated oceans will kill us. A well-known model is not planning 3 children.
Approx
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Kolejnym powodem konieczności delegalizacji religii,
obok przedstawionego na najpiękniejszej grafice jaką kiedykolwiek stworzono =>

pbs.twimg.(*)q9u9?format=jpg&name=4096x4096

jest szkodliwość zakazu seksu przed ślubem.

Brak częstych ejakulacji u młodego mężczyzny zwiększa znacząco prawdopodobieństwo raka prostaty w wieku późniejszym - według nauki.

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są weiczne

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365