Racjonalista - Strona głównaDo treści
Aleksander Fredro w kulturze Polskiej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
10-12-2022 19:09romaro (25211 punktów)Aleksander Fredro w kulturze Polskiej
Ocena 3 na 3
"O kurwie i o łotrze", Aleksander Fredro

Deszcz zimny pada, wichura świszcze,
Wlecze się drogą biedne kurwiszcze.
Próżno wystawia lufę na sprzedaż
I lamentuje: "Biedaż, oj biedaż!"

Szedł mnich, byk jurny, plugawy capek,
A że o miłym smaku obłapek
I ksiądz, nie tylko byk i knur wie
Tedy się kwapi frater ku kurwie.

I woła wsparty na swym fallusie
"Udziel mi dupy, siostro w Chrystusie"
A ona z wdziękiem: "Jeb, gdy twa wola,
Lecz wpierw ze sakwy wyjmij obola".

"Ja mam ci płacić?" - mnich krzyknie głośno -
"Nikczemna kurwo, kieckę podnośno!
Z niebam ja zstąpił, niegodna, czyli
Nie widzisz żem ja święty Bazyli?"

"Daj się więc zrypać, a zbawisz duszę"
Do nóg mu padła grzesznica w skrusze,
Rychtuje lufe i kornie kwili:
"Ciupciaj, więc, ciupciaj święty Bazyli"

On wyjął chuja, twardy pastorał,
Aż po macicę w picę się worał,
Rzygnąwszy lagrem odwala sztosik,
Potem dwa jeszcze i jeszcze cosik.

Aż strzemiennego przyrżnąwszy ostro
"Bóg że ci zapłać" - powiada -"siostro.
Sto lat daje odpustu ci tu"
Całuje kurew brzeżek habitu

"Święty Bazyli, cud proszę zróbcie
Zbawiłeś duszę, uzdrów i dupcię.
Bo tak nieszczęść przebodła lanca
Tak żre mnie tryper, syf, szankier, franca

Że do szpitala wlokłam się właśnie"
"Syf, szankier, franca?" - mnich głośno wrzaśnie.
Nuż trzeć, nuż drapać, nuż pluć na pytę
Lecz nie pomogły środki mu te.

I poznał łotrzyk błąd poniewczasie
Gdy coś go jęło strzykać w kutasie
I kiedy wkrótce jak u hioba
Kutas i jajca zgniły mu oba.

Nędzny szalbierzu, niegodny mnichu
Któryś niewiastę zrypał po cichu
Aby ją wcześniej oszukać chytrze,
słusznie ci teraz los kuśki przytrze.

To zapamiętaj ty s*******nie
Kto chujem walczy, od pochwy ginie!
A ten zaś który ma w swojej pieczy
wzgląd w wszystkie sprawy, ludzi i rzeczy.
Rybkę i kamień najmniejszy w rzece
i kurew biedną ma w swej opiece.


Iżem to zamieścił, więc jestem wulgarny?
Ale przyznacie - z nich towar na anioły, też kurewsko marny.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

maurice_ (747 punktów)

Bajka z morałem propagującym wstrzemięźliwość płciową aż do ślubu.
10-12-2022 19:48 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Bajka z morałem propagującym wstrzemięźliwość płciową aż do ślubu.
"Żaden jeszcze mężczyzna nie umarł z miłości."
maurice_ (747 punktów)

>"Żaden jeszcze mężczyzna nie umarł z miłości."

Jak się zadać, to ze zdrową dziewicą, a nie ze starą kurwą, w dodatku - chorą na wenerę.
Drobner (19539 punktów)
>... Fredro...

Iże się łza w oku kręci na poezye takąż.

A kiedyś to nawet Królewnę Pizdolonę znałem i miałem całą...
... w pamięci.

Się deklamowało...

(Można sobie z Docera ściągnąć "Chwasty polskie" - małą antologię tej 'liryki miłosnej'.)

Drobner, sentymentalny...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Handzlik em (26 punktów)
>>... Fredro...
>Iże się łza w oku kręci na poezye takąż.
>A kiedyś to nawet Królewnę Pizdolonę znałem i miałem całą...
>... w pamięci.
>Się deklamowało...
>(Można sobie z Docera ściągnąć "Chwasty polskie" - małą antologię tej 'liryki miłosnej'.)
>Drobner, sentymentalny...
>
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "


Drobner byłeś na zjezdzie racjonalistów?
16-12-2022 22:25 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Drobner byłeś na zjezdzie racjonalistów?

Kiedy?


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365