 |
Wesołego Długiego Weekendu w Grudniu Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-12-2022 20:12 | Drobner (19539 punktów) | Wesołego Długiego Weekendu w Grudniu
7 na 7 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| okragly (21676 punktów) | Szczodre Gody w tradycji słowiańskiej święto celebrujące przesilenie zimowe. Zwycięstwo światła nad ciemnością, przynosząc nadzieję, optymizm oraz radość. W raju obrzędy trwały kilkanaście dni www.youtube.com/watch?v=l_PSIUh89aE
|
|
5 na 5 | romaro (25211 punktów) | Dzięki Drobner. Bez złośliwości - w imieniu wszystkich wierzących i niewierzących życzę Ci Wesołych Świąt.
Duch techniczny nad tym forum czuwa - powiadomienia ocen działają (przynajmnie w nocy zadziałały). Pozdrawiam jego i wszystkich racjonalistów wierzących i niewierzących w niego.
Wesołych Świąt
|
|
3 na 3 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
Dzięki i wzajemnie.  (Takie życzenia są po prostu boskie!)
cr
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
> Takie życzenia są po prostu boskie! w naszym racjonalnym nazewnictwie? widać jak jesteśmy niewydolni językowo
|
|
|  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>> Takie życzenia są po prostu boskie! >w naszym racjonalnym nazewnictwie? W nazewnictwie sprawców tego weekendu.
cr
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >> Takie życzenia są po prostu boskie!> >w naszym racjonalnym nazewnictwie?> W nazewnictwie sprawców tego weekendu.jest jeden sprawca SŁOŃCE było bogiem, najważniejszym przedmiotem podziwu i uwielbienia, było wszystkim, dawało jasność, ciepło, było magiczne, zachodzi i wschodzi z innej strony. W raju wiedzieli ze jak nie wzejdzie to poumierają. Właśnie minęło przesilenia słoneczne, jest okazja do świętowania, życzę raju, jakkolwiek go racjonalistko rozumiesz  Szczodre Gody, zwycięstwo światła nad ciemnością to dobra nazwa i okazja dla racjonalistów do świętowania, zwycięstwo światła nad ciemnościąJak się obchodzi Szczodre Gody? Pierwszym punktem jest Szczodry Wieczór. Spożywamy wtedy 12 różnych miodów pitnych, które symbolizują 12 miesięcy, są też wróżby na kolejny rok. Bogiem, którego czcimy w tym czasie, jest Rozum, bóg Rozum, opiekun bogactwa i magii  bóg Rozum, termin ten wywodzi się od okrągłego  Polega na dochodzeniu do prawdy i wiedzy gdzie najważniejsze jest kierowanie się naszym bogiem, Rozumem, naszą główną siła. Wedle naszego boga należy odrzucić wszelkie przesądy, uprzedzenia, zabobony i pozaziemskie ingerencje. bóg Rozum ma postać światła (słońce)  tu wielkiej żarówki /
|
|
3 na 3 | Wenancjusz (16441 punktów) | > Drobner życzy Jakkolwiek by nie było, jako już emeryt (r. urodzenia 1947), utraciwszy dwoje dzieci dzięki wielkiej miłości Boga do ateistów, bo przecież ich nie zabija od razu (córka lat 48 major WP psycholog-nowotwór cholernie złośliwy piersi i syn mgr administracji po UMK w Toruniu lat 47, doktorant psychologii społecznej- sepsa) dał mi w mordę tak, że nie mogę się pozbierać do dziś. Gościu się pastwi nade mną i ma radość/satysfakcję sadystyczną. Co ja mu zrobiłem skoro nie wiem kim on jest? Takiej wszechmocy? Nic nie mogę zrobić. Przecież każdy racjonalnie myślący człowiek powie, że tylko nie wierzyłem w jego cuda i taką wszechmoc. Cóż więcej. Twoje życzenia Drobnerze są przecież naturalne i przez to uczciwe aż "do białej kości". Nie są więc nieuczciwe. Bóg zrujnował mi moje życie osobiste. Pomny tych ostrzeżeń i myślący winienem się sam usunąć z tego świata hipokryzji religijnej. Bóg odebrał mi sens tego życia, a ja mam ciągle mówić na spotkaniach religijnych zwanych mszami "świętymi" mea culpa, mea culpa, mea culpa? Q.a za co? Za to, że żyję, bo nie wiem za co. Szaleństwo tej religii jest straszne w metodzie ogłupiania ale niesamowicie skuteczne. Okazuje się więc, że ludzie zagarnięci do swoich wyznawców na początku ulegają "argumentom" tych "prawd", jak "argumentom" gazetowym. Bo religia to faktycznie jest specyficznym opium dla ludu (nie wychwalam Lenina). Ale dlaczego tak jest? Bo jest przyswajalna jako przyjazna wielce. Nie ujawniająca swojej prawdziwej natury. Religia, która zabija, jak islam. Islam zabijał niewierców, chrześcijanizm zabijał tzw. heretyków. Za jedną i drugą religią idą te same/) idee. Tępić niewierzących. Bo przeszkadzają w szerzeniu ogłupiających idiotyzmów. Jest to straszne i nieludzkie. To wprowadza religia czyli największe kłamstwo świata. Mało że narzuca być wg zasad boskich (których nikt nie zna bo słowa bożego nikt nie słyszał ani nie zna), to pod to podpinają się także ludzie uważający się za jedynych znawców słów bożych.). Nikt mi nie wytłumaczył, że prawem statystyki i prawem natury rodzice dokonują zachowku swoich dzieci. To przeczy wszelkiej logice i chrześcijańskiemu porządkowi rzeczy. Życie jest tylko jedno i nie jest darem od jakiegoś boga. Wiemy jak się dzieje w tej materii. To nie boskie tworzenie. To prawa NATURY, gdzie żadnego boga nie ma. W związku z powyższym Drobnerowi składam okolicznościowe podziękowania za życzenia jako że nie mam weekendu, bom ja zacz mościewy niepracujący już i weekend mnie nie dotyczy, bo go mam już na stałe. Ale wypowiedzi Twe mające tą cenną zaletę, że jest ich skromnie mało i są bardzo oszczędne, aczkolwiek zwykle trafne i celne jak na ten przykład tytuł wątku. W zasadzie nie ma powodów by sobie składać życzeń jakowychś, bo to że dziewica urodziła jakiegoś potomka nie tracąc dziewictwa, ba, zachowując nadal to dziewictwo, opuściła dom rodzinny, opuściła dom rodzinny pewnie patologiczny bo była jak widać zdesperowana (jak po prostu można wtedy opuścić dom rodzinny z nieznanym starym człowiekiem?,) dziewictwo mając pancerne jak czołg T-80, że rzekomy jej partner/mąż rzekomo (kto dał im ślub?), miał tyle lat co ja teraz, nie musi być powodem do składania życzeń zajemnych innych jak w formie takich jak składa Drobner.Dziekuję Drobnerze i odwzajemniam się tym samym niezobowiązująco. tury
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
 | | Duch Prawdy (14787 punktów) | >Jakkolwiek by nie było, jako już emeryt (r. urodzenia 1947), utraciwszy dwoje dzieci dzięki wielkiej miłości Boga do ateistów Wierzący też tracą dzieci i też nie dzieje się to dzięki wielkiej miłości Boga. Podobnie jak zindoktrynowani przez religie nie znające Boga, lecz jedynie Jego fałszywe wyobrażenia, nie rozumiesz ISTOTY Boga. Można o tobie rzec, zindoktrynowany przez ślepą religię ateista. >Gościu się pastwi nade mną i ma radość/satysfakcję sadystyczną. Co ja mu zrobiłem skoro nie wiem kim on jest? No właśnie nie wiesz kim jest, więc nie wymyślaj, że sadystą. Bóg jest Miłością, dał/daje życie, nie odbiera nikomu, śmierć ciała jest naturalnym procesem - nie musisz w to wierzyć, możesz uważać, że świat, życie powstały bez Jego udziału. >Takiej wszechmocy? Wszechmocny bo stworzył wszystko, również prawa natury, na końcu których jest śmierć. Nie wszechmogący, który może dowolnie manipulować prawami natury - takiego bożka sprzedają głupcom ślepe religie, nie znające duchowości. >Bóg zrujnował mi moje życie osobiste. Duch dał ci życie, niczego nie zrujnował. Ludzie sami sobie albo innym rujnują życie. >Bo religia to faktycznie jest specyficznym opium dla ludu (nie wychwalam Lenina). Ale dlaczego tak jest? Bo jest przyswajalna jako przyjazna wielce. Nie ujawniająca swojej prawdziwej natury. Inna jest natura ślepych duchowo religii, inna religii rozumiejących duchowość. Nie rób z siebie głupca, nie wrzucaj obu do jednego worka. >Życie jest tylko jedno i nie jest darem od jakiegoś boga. Nie wiemy ani jednego, ani drugiego. >Wiemy jak się dzieje w tej materii. To nie boskie tworzenie. To prawa NATURY, gdzie żadnego boga nie ma. Skąd wiesz, że praw natury nie stworzył Duch?
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
|  | 1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > nie rozumiesz ISTOTY Boga.Wygląda na to, że bóg jest sprzeczny tak jak my a życie nie tylko jest dobre ale również złe, czasem tak złe, że lepiej już nie żyć. Nie sądzę, żeby boga należało czcić, wielbić, kochać dla mnie to bez sensu. Boga należy próbować poznać i zrozumieć. Mógłbym tu w miejsce pojęcia boga zamiennie stosować pojęcie natury miałoby to chyba tyle samo sensu. W moim poczuciu mam większą ochotę napisać Natura dużą literą niż bóg. Być może wynika to z wyobrażeń boga innych ludzi, z którymi za nic nie potrafię się zgodzić. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| |  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | >>nie rozumiesz ISTOTY Boga. >Wygląda na to, że bóg jest sprzeczny tak jak my a życie nie tylko jest dobre ale również złe, czasem tak złe, że lepiej już nie żyć. Bóg jest Duchem, a więc nie może być sprzeczny. Życie to połączenie materii z Duchem, materia wymaga obróbki. Sprzeczność jest wtedy, gdy uświadamiasz sobie, że czynisz zło, a uświadamiasz sobie wówczas, gdy Duch się w tobie obudził; wtedy masz dwie możliwości - czynić zło i żyć w sprzeczności, lub czynić dobro - żyć Duchem = Miłością. >Nie sądzę, żeby boga należało czcić, wielbić, kochać dla mnie to bez sensu. Wytłumacz to religijnym ślepcom. >Boga należy próbować poznać i zrozumieć. Tak. >Mógłbym tu w miejsce pojęcia boga zamiennie stosować pojęcie natury miałoby to chyba tyle samo sensu. W moim poczuciu mam większą ochotę napisać Natura dużą literą niż bóg. Być może wynika to z wyobrażeń boga innych ludzi, z którymi za nic nie potrafię się zgodzić. Bo zrozumiałeś, że ten ich jest sprzeczny, że ściemniają.
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Wiara w Naturę i w jej prawa nie różni się szczególnie od wiary w Boga i w jego prawa. Tak czy siak wierzymy, że jesteśmy bezsilni wobec sił wyższych i że odgrywamy jedynie role, które ktoś dla nas napisał. Religia nadaje życiu sens i przez to napełnia ludzi i społeczeństwa mocą motywacji do życia. Twoje dzieci z pewnością spełniły swoją rolę w życiu a ich śmierć przyczyniła się do tego kim jesteś. Życie za życie tak już jest i my tego już nie zmienimy. Możemy jedynie wciąż uczyć się żyć jak najlepiej. Ode mnie być może nie chciałeś nic usłyszeć, bo za sobą nie przepadamy ale ja mam zawsze coś do powiedzenia i w gruncie rzeczy dobrze Ci życzę, choć tego nie rozumiesz. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|