Racjonalista - Strona głównaDo treści
Żegnam kulturalnie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
28-12-2022 22:31MaxGolonko3 (3459 punktów)Żegnam kulturalnie
Grafika artystyczna:

pbs.twimg.(*)pCbE?format=jpg&name=4096x4096

Podpis:

Wybieram Zielonych !
Polecam taki wybór.

Żegnam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)

>Wybieram Zielonych !
ja czerwonych
>Polecam taki wybór.
polecam komunę
>Żegnam
dozobaczeniawraju
DyktaFon (9281 punktów)

>>Żegnam
>dozobaczeniawraju
>
Niezłe życzenia noworoczne... oby się spełniły szybko...
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Grafika:
pbs.twimg.(*)evAk?format=jpg&name=4096x4096

tu ta sama:
www.wykop.(*)6999eeDvV59qgb9oyJN96SaSui.jpg

scontent-f(*)MPo_nsqvVG5gMQYfrA&oe=63B29E61

Proszę, korzystając z okazji że odchodzę, nie imputować w moich wątkach bzdur (nie odejdę nigdy ani do raju ani do piekła) skoro

to (poniżej) jest bardzo sprzeczne z Biblią (nie tylko zatem nasze pochodzenie od australopiteka).

Wielki wybuch czy wielkie odbicie było 15 miliardów lat temu?

Poniżej macie opis jak powstawała teoria o rozszerzaniu się przestrzeni w naszym wszechświecie
(przynajmniej na tym etapie jego istnienia, około 15-milardoletnim, wcześnie było, może, wielkie zagęszczanie się materii czyli zapadanie przestrzeni,
a w konsekwencji tak zwane 'wielkie odbicie' zamiast 'wielkiego wybuchu' - jest szansa, że wyjaśnią to dane gromadzone na bazie kosmicznego teleskopu JWST).

Starszy od JWST kosmiczny teleskop o nazwie Hubble uchwycił majestatyczną galaktykę spiralną z poprzeczką.
Galaktyka ta zawiera również supernową typu Ia, która jest eksplozją białego karła, który stopniowo akreował materię z gwiazdy towarzyszącej.
Podobnie jak cefeidy, jasność tego typu supernowych i ich słabnięcie w czasie pozwala naukowcom obliczyć ich odległość.
Naukowcy mogą wykorzystać pomiary zebrane z cefeid gwiazd zmiennych i supernowych typu Ia,
aby udoskonalić nasze zrozumienie tempa rozszerzania się Wszechświata, znanego również jako stała Hubble'a.

NGC 6956 ma dość mały, jak na amatorskie apetyty, rozmiar kątowy - bo tylko około 2x2 minuty
więc przyda się poszukanie momentu i miejsca z dobrym seeingiem jeśli zamierzamy zrobić urozmaicone strukturalnie zdjęcie.

Może na wysoko położoną pustynną miejscówkę?!
Galaktykę znajdziemy w konstelacji Delfin (należy do tak zwanych 'letnich gwiazdozbiorów') zatem, w zimie,
najlepiej zapakować się w samolot z astro-manelami i polecieć smażyć klatki trochę bliżej równika, IMHO (E.).

Inspiracja:
www.nasa.g(*)aptures-majestic-barred-spiral

Żegnam
31-12-2022 08:56 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Żegnam
>>dozobaczeniawraju
>Niezłe życzenia noworoczne... oby się spełniły szybko...
w raju żyliśmy w komunie, to nasze ustawienie fabryczne

niewolnictwo-feudalizm-kapitalizm to wykolejenie
stąd cierpienie

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365