Wydaje się, że cała gospodarka czeka na jeden mechanizm kontrolowania inflacji: podwyższenie stopy funduszu Rezerwy Federalnej. To nie może być jedyny mechanizm, jaki mamy do dyspozycji, prawda? Uważa, że ta fala inflacji była spowodowana różnymi czynnikami, z których nie wszystkie przekładają się na politykę pieniężną. Moje główne pytanie brzmi: co jeszcze można zrobić zamiast lub oprócz podwyżek stóp procentowych Fed?
Proszę o odpowiedź z rozsądnymi mechanizmami. Nie pytam o drastyczne środki walki z hiperinflacją ani o głupie lub niebezpieczne pomysły, które technicznie spowalniają inflację, jednocześnie powodując drastyczne szkody w innych miejscach. |