Racjonalista - Strona głównaDo treści
Literatura faktu o koncepcji płci

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
01-03-2023 12:48sucree01 (3 punktów)Literatura faktu o koncepcji płci
Oto cis, który przez większość życia nie próbował oddzielić płci od płci. Staram się lepiej zrozumieć koncepcję płci i odpowiedzieć na pytania typu:

Jak oddzielić pojęcie płci od stereotypów związanych z płcią?

Wiedząc, że nie ma zestawu cech ani cech, które czynią kogoś mężczyzną lub kobietą (oczywiście mogą być zniewieściali mężczyźni i zniewieściałe kobiety), czy używanie terminów takich jak męski/kobiecy lub mężczyzna/kobieta przynosi jakąkolwiek korzyść?

Nie podoba mi się pomysł, że osoby transpłciowe cierpią na „chorobę psychiczną” w postaci dysforii płciowej, a jedynym lekarstwem jest przejście. Nigdy nie powiedzielibyśmy, że osoby homoseksualne są chore psychicznie, a najlepszym lekarstwem jest bycie w związku tej samej płci. To, że jesteś inny, nie oznacza, że ​​masz chorobę psychiczną.

Dodatkowe punkty, jeśli książka jest napisana z perspektywy trans.

Dzięki!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Jak oddzielić pojęcie płci od stereotypów związanych z płcią?
Stereotyp to jest to, co teorią jest, a pojęcie - co nią będzie.

>Wiedząc, że nie ma zestawu cech ani cech, które czynią kogoś mężczyzną lub kobietą (oczywiście mogą być zniewieściali mężczyźni
Jeżeli nie wiadomo czym jest kobiecość, to nikomu nie można przypisać zniewieściałości.

>zniewieściałe kobiety
No już nie przesadzaj.

>czy używanie terminów takich jak męski/kobiecy lub mężczyzna/kobieta przynosi jakąkolwiek korzyść?
Jako przedstawicielka płci dyskryminowanej podzielam zawarte w pytaniu wątpliwości.

>To, że jesteś inny, nie oznacza, że ​​masz chorobę psychiczną.
Pewnie, każdy jest inny.

cr
sucree01 (3 punktów)
>Oto cis, który przez większość życia nie próbował oddzielić płci od płci. Staram się lepiej
>zrozumieć koncepcję płci i odpowiedzieć na pytania typu:
>Jak oddzielić pojęcie płci od stereotypów związanych z płcią?
>Wiedząc, że nie ma zestawu cech ani cech, które czynią kogoś mężczyzną lub kobietą (oczywiście mogą
>być zniewieściali mężczyźni i zniewieściałe kobiety), czy używanie terminów takich jak męski/kobiecy mobdro kodi
>lub mężczyzna/kobieta przynosi jakąkolwiek korzyść?
>Nie podoba mi się pomysł, że osoby transpłciowe cierpią na "chorobę psychiczną" w
>postaci dysforii płciowej, a jedynym lekarstwem jest przejście. Nigdy nie powiedzielibyśmy, że osoby
>homoseksualne są chore psychicznie, a najlepszym lekarstwem jest bycie w związku tej samej płci. To,
>że jesteś inny, nie oznacza, że ​​masz chorobę psychiczną.
>Dodatkowe punkty, jeśli książka jest napisana z perspektywy trans.
>Dzięki!

I got this,...

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365