Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bajka dla Krystkona

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
27-03-2023 20:25szarley (54913 punktów)Bajka dla Krystkona
Ocena 6 na 6
Był sobie we wsi chłop, taki... średniorolny, na 100 morgach gospodarował, ale ziemia lichutka, ledwie piąta klasa, łąk trochę ale ledwo dwakroć kośnych, dobrobytu z tego nie było. Dwóch synów miał. Starszy do roboty w gospodarce niechętny, jeno w książkach siedział i tych, no, internetach, ale frelek tak nie spoglądał, jeno naukowe artykuły, drugi na szkołę to by chętnie kamieniami rzucał, ale do roboty w gospodarce pomocny, co posiał, urosło, jak krowę wyczyścił, to i na wystawę mogła jechać. Do ksiąg żadnych jednak grajfki nie miał i ojciec się nieraz gańbą nakarmili, kiedy na wywiadówce, rechtór mówili jak to starszy za wzór a młodszy do postrachu.

Ale coż, jakom rzekł, gospodarstwo niewielkie i niezbyt bogate, podzielić między syny się nie da, bo obum bieda będzie z garnków chudą zupkę chlipać.
Myślał i dumał, aż wydumał "inaczej ich wyposażę" Młodszemu gospodarkę w całości ostawię, starszego do miast na nauki poślę. Tak też uczynił, a za kilka lat na bożą rolę spojrzał.

Starszy lekarzem został, rychło doktorem, ordynatorem, na wieś nie wrócił, karierę w Warszawie począł robić, zarabiał nieźle, z początku nawet bratu trochę pieniędzy przysyłał, ale pieniądz go się nie trzymał i choć rodzina syta chodziła wszystkiego po pachy, to jednak naszporować na nic nie poradził. Mieszkał sobie w najmowanej luksusowej willi, dobre wina pijał, do Peru na wakacje jeździł i do Argentyny, Chiny poznał i Kenię. Ubierał się u Prady i innych takich. Dobrze mu się wiodło, ale ciężką pracą na to uczciwie zarabiał. Domu nie postawił, bo po co, dzieckom dobre studia opłaci, to nie wiadomo, czy zechcą w Warszawie dom mieć, a stać je będzie i nająć i zbudować, co sobie wybiorą i gdzie sobie wybiorą

Młodszy też głodny nie chodził, jak i starszy pracował, ale przecie na tej samej żytnio - kartoflanej ziemi i dwakroć kośnych łąkach co ojciec. Czasem sobie nowe portki kupił, czasem żonie buty. Dzieci na kolonie do Ustronia wysłał, ale co roku inne, bo na tyle stać było. Najstarszemu laptopa kupił, a jak krowę sprzedał to czasem do gospody postąpił

Krystkon pisze
>Podstawą funkcją podatku od własności jest dystrybucja dobra od bogatych do biednych,
I krystkon postuluje, żeby ten młodszy temu starszemu podatki płacił
Bo młodszy MA 100 morgów, stodołę, oborę, chlew i dom, a starszy jeno w najmowanym mieszka.

Bo młodszy BOGATY, a starszy biiiidny jak ten szczurek w ścieku

Nie liczę na racjonalną odpowiedź, nawet nie liczę na zrozumienie tego co napisałem, ale mam nastrój do gawędy to i gawędzę

W razie językowych kłopotów poproś Bergeraca o przekład
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Ich życie było proste i sielankowe dopóki w ich życiu nie pojawili się obcy. Ci obcy przejęli skup żywca i szpital, przez swoich prawników przekazali im, że nie mogą im płacić tyle ile potrzebują, żeby wieść dalej swoje sielankowe życie ale brakującą kwotę mogą im pożyczyć.

Wkrótce po pojawieniu się obcych, młodszy syn stracił wszystko co miał od ojca i poszedł do pracy najemnej na cudzym, straszy przez swoje duże potrzeby wpadł długi i wkrótce przez długi stracił legalną pracę, więc zatrudnił się nielegalnie.

Obaj nie spotkali nigdy i nie poznali obcych, bowiem obcy występowali zawsze pod nazwą jednoosobowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Kontakt mieli tylko z ich prawnikami i pracownikami. Nie wiedzieli kim obcy są, gdzie przebywają, jakimi językami mówią, nie mieli pewności nawet czy obcy w ogóle istnieją, choć zapewniali ich o tym państwowi urzędnicy.

Od nastania obcych ich życie się zmieniło. Przestali o czymkolwiek decydować, bo instrukcje szły do nich z góry i zawsze przez pośredników, przez prawników, urzędników, przez pracowników.

Do końca swoich nędznych dni nie dowiedzieli się kto tworzy dla nich te instrukcje, wiedzieli jednak, że nie mają żadnej alternatywy, bo wszystko wokół nich było cudze a prawo i państwowe instytucje zabraniały im zbliżać się do cudzego bez zgodny nieznanych im właścicieli.

youtu.be/5VCiU1osa3w
28-03-2023 20:10 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Ich życie było proste i sielankowe dopóki w ich życiu nie pojawili się obcy.
Przeczytaj co napisałem a potem odpisuj

>Wkrótce po pojawieniu się obcych, młodszy syn stracił wszystko co miał od ojca i poszedł do pracy najemnej na cudzym,
Przeczytaj co napisałem a potem odpisuj

>straszy przez swoje duże potrzeby wpadł długi i wkrótce przez długi stracił legalną pracę, więc zatrudnił się nielegalnie.
Przeczytaj co napisałem a potem odpisuj

Krystkon pisze
>Podstawą funkcją podatku od własności jest dystrybucja dobra od bogatych do biednych,
I krystkon postuluje, żeby ten młodszy temu starszemu podatki płacił
Bo młodszy MA 100 morgów, stodołę, oborę, chlew i dom, a starszy jeno w najmowanym mieszka.

Bo młodszy BOGATY, a starszy biiiidny jak ten szczurek w ścieku

To było najważniejsze i...

>>Nie liczę na racjonalną odpowiedź,
I nie dostałem jej
Dostałem odpowiedź kompletnie nie an temat o urojonym nieistniejącym świecie Krystkona
Pewnie to ten sam świat, w którym niemieckiemu robotnikowi nie wolno pojechać do Seelow

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
28-03-2023 23:15 
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)
>bowiem obcy występowali zawsze pod nazwą jednoosobowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością

No cóż.

Najlepszy jest pan "Christian Guy Gaunt", który według KRS założył już w Polsce 2159 spółek:

rejestr.io/osoby/1140614/christian-gaunt

i nie zamierza przestać.

Co parę dni wlatuje nowy pakiet spółek z siedzibą w tej samej skrzynce na listy

.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>bowiem obcy występowali zawsze pod nazwą jednoosobowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością
>No cóż.
>Najlepszy jest pan "Christian Guy Gaunt", który według KRS założył już w Polsce 2159 spółek:
>rejestr.io/osoby/1140614/christian-gaunt
>i nie zamierza przestać.
>Co parę dni wlatuje nowy pakiet spółek z siedzibą w tej samej skrzynce na listy

To nie jest dobre dla wszystkich.

To nieprawda, że wszystko co pochodzi z kultury Zachodu jest dobre.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Był sobie we wsi chłop, taki...

Nie odmawiam Ci talentu pisarskiego i żałuję, że używasz go w złej sprawie, choć mógłbyś użyć go w dobrej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
28-03-2023 20:12 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Był sobie we wsi chłop, taki...
>Nie odmawiam Ci talentu pisarskiego
To tylko językowo stylizowany reportaż.
Postaci są autentyczne

>i żałuję, że używasz go w złej sprawie, choć mógłbyś użyć go w dobrej.
Dobrej czyli ten biedniejszy brat ma płacić bogatemu

Przeczytaj co napisałem, odnieś się do tego lub zmilcz.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dobrej czyli ten biedniejszy brat ma płacić bogatemu

"Sprawiedliwy" człeku w imię czyjej, bo już nawet nie jakiej, sprawiedliwości, rozkład własności wśród ludzi nie może być jawny lecz musi być tajny?

Dlaczego w twoich bajkach właściciele są zawsze biedni a Ci, którzy niczego, prócz mglistej obietnicy wynagrodzenia za pracę najemną na cudzym, nie mają, są zawsze bogaci?

Dlaczego nie wspominasz, że podatek od własności obaj bracia powinni określić dla siebie sami, do tego jawnie, bez żadnych kłamstw i udawania?

Dlaczego za kreację takiej "prawdy" dostajesz 100 pozytywnych ocen?

Bo Ciebie i oceniających twoją "prawdę" łączy wspólny biznes pozostający w sprzeczności z resztą ludzi?

Czytam co piszesz i widzę jak forsujesz tu, podobnie do Paolo, swoje biznesy.

Nie opisujesz tu rzeczywistości, tylko kreujesz jej fałszywy obraz, żeby innych okłamać i oszukać, dla swojego zysku i na szkodę innych ludzi.

Fałsz nazywasz tu prawdą i bogactwo biedą.

W twoich wizjach właściciele to emeryci z prawem do ogródków działkowych.

W moich wizjach właściciele to udziałowcy banków, sieci handlowych, zakładów produkcyjnych, złóż surowców naturalnych.

Nasze wizje świata są sprzeczne i śmiem twierdzić, że moja wizja jest znacznie bliżej prawdy od twojej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Dobrej czyli ten biedniejszy brat ma płacić bogatemu
>"Sprawiedliwy" człeku w imię czyjej, bo już nawet nie jakiej, sprawiedliwości, rozkład własności wśród ludzi nie może być jawny lecz musi być tajny?

Mój wątek nie jest o tajności mienia, ale o podatkach
Uciekasz od meritum wątku

Nie twierdzę, że rozkład własności musi być tajny, to TY twoimi ucieczkami udowadniasz, że nie musi być jawny, przykład krów, przykład oponiarza
10 lat ucieczek.

Pytanie o wybór pracy o wybór mieszkania
10 lat ucieczek.

>Dlaczego w twoich bajkach właściciele są zawsze biedni
Przeczytaj przykład, który podałem i do niego się odnieś

>Czytam co piszesz i widzę jak forsujesz tu, podobnie do Paolo, swoje biznesy.
Zmyślasz.

>Nie opisujesz tu rzeczywistości,
Niemal dokładnie opisałem rzeczywistość

Każdy rolnik na 100 morgach ma majątek wart więcej niż ordynator w szpitalu.
I żadnego nie stać na poziom życia ordynatora

>oszukać, dla swojego zysku i na szkodę innych ludzi.
Znów zmyślasz.

>Fałsz nazywasz tu prawdą i bogactwo biedą.
Znów zmyślasz.

>W twoich wizjach właściciele to emeryci z prawem do ogródków działkowych.
Jeśli emeryt ma działkę, to jest właścicielem

>W moich wizjach właściciele to udziałowcy banków,
99% właścicieli w Polsce, to nie są udziałowcy banków
Postulujesz system, w którym właściciele banków i rafinerii zapłacą groszowy podatek, ale właściciele mieszkań będą zrujnowani
Przykład Płocka
Ucieczka

>złóż surowców naturalnych.
W twoim kraju właścicielem złóż surowców jest państwo, nie zmyślaj

>Nasze wizje świata są sprzeczne
JA opisuję rzeczywistość, ty wizje

>>Krystkon pisze
>>I krystkon postuluje,
>Krystkonen byłem wtedy gdy nie mogłem być sobą,
Najpierw posługiwałeś się nickiem Krystkon, potem innymi, na koniec dopiero posługujesz się rzekomym, nieweryfikowalnym nazwiskiem, którego i tak nie poradzisz jednoznacznie podać
Pytałem jak się nazywa twoja matka, po czym podałeś, że tak jak ty i podałeś inne nazwisko

>Od dawna już jestem Hamerlikiem-Konopka, czego nie potrafisz zauważyć, bo Ci ta obserwacja nie opłaca się.
Kłamiesz

>To tylko kwestia czasu, kiedy moje wypowiedzi w tym wątku będą usuwane,
Oj, biedny zmów będzie męczennikiem za sprawę

>>bo masz w tym wątku jako autor taką władzę, z której na pewno byś korzystał.
Wiesz z czego żyje Sonia?

Skończ wymyślać rozmówców.
ODNIEŚ SIĘ DO TEGO CO NAPISAŁEM , a nie do tego, co ty wymyśliłeś, że napisałem


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
29-03-2023 10:33Nie na temat 
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Najpierw posługiwałeś się nickiem Krystkon, potem innymi, na koniec dopiero posługujesz się rzekomym, nieweryfikowalnym nazwiskiem, którego i tak nie poradzisz jednoznacznie podać

Na jaki znowu koniec?
To jest początek!
Tylko Ci się zdaje, że sprawa została załatwiona i zamieciona. Nigdy Wam nie ustąpię.

Najpierw byłem pod wpływem waszej kultury i jak inni ludzie nie dopuszczałem do swojego umysłu żadnej alternatywy dla stosunków społecznych.

Już nie jestem pod wpływem waszej kultury.

Już jestem od Was inny i rożnie się z Wami, bałwochwalcami współczesnego kapitalizmu, każdego dnia coraz bardziej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
29-03-2023 10:39Nie na temat 
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Mój wątek nie jest o tajności mienia, ale o podatkach

Twój wątek jest fałszerstwem rzeczywistości i przestawia właścicieli jako biedotę.

Twoja bajka jest kłamstwem i do tego ohydnym jak dobrze się nad tym zastanowić, wyjątkowo bezwzględnym i perfidnym.

Po to właśnie jawność kapitału, żeby demaskować takich wyrafinowanych kłamców i manipulatorów.

Nawet jeśli wierzysz, że twoja bajeczka jest prawdą, bo twoja psychika przyjmuje korzystną dla Ciebie wersję rzeczywistości za prawdę, to nie zmienia faktu, że jesteś fałszerzem i kłamcą.

Twoje kłamstwa szybko okaza się gdy staniemy przed upublicznieniem kapitału.
Wtedy szybko pojmiesz, że prawda nie może się okazać, bo gdy się okaże to zniszczy cały wasz model biznesowy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Odpowiem, jeśli

1 Przeczytasz mój wpis
2 Odniesiesz się do mojego wpisu
3 Przestaniesz zmyślać
4 Skończysz nazywać swoją matkę suką

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Odpowiem, jeśli
>1 Przeczytasz mój wpis

Przeczytałem twoją przypowieść o ordynatorze, który nie posiada nic prócz pary gaci i tłustego wynagrodzenia za pracę najemną na cudzym i posiadaczu ziemskim, dziedzicu, który lichą zupką ledwie radę daje swoje dzieci wykarmić.

Powtarzam, twoja przypowieść jest celowym, metodycznym, niemoralnym fałszowaniem rzeczywistości, dla twojego zysku i na cudzą szkodę.

Możesz tę wypowiedź oznaczyć, choć jak znam życie skasujesz ją.
Chyba już jesteśmy na tym etapie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Odpowiem, jeśli
>>1 Przeczytasz mój wpis
>Przeczytałem twoją przypowieść o ordynatorze, który nie posiada nic prócz pary gaci

Więc nie przeczytałeś
Napisałem, że ubierał się u Prady
Kłamiesz!

>i tłustego wynagrodzenia za pracę najemną na cudzym
1 Najemna praca zawsze jest na cudzym, ile razy jeszcze będziesz próbował manipulacji?
2 Tak, zazwyczaj ordynatorzy mają tłuste wynagrodzenia

>i posiadaczu ziemskim, dziedzicu, który lichą zupką ledwie radę daje swoje dzieci wykarmić.
Rolniku na niewielkim gospodarstwie, znów nie przeczytałeś.
Przyjrzyj się, jak żyją w Polsce rolnicy na takich gospodarstwach

"posiadacz ziemski" "dziedzic" pisz po polsku. ROLNIK na niewielkim gospodarstwie nie ejst posiadaczem ziemskim ani dziedzicem, twój krystkoński język służy wyłącznie manipulacji

Pragniesz udowodnić, że jak ktoś co ma, cokolwiek, to jest wielkim posiadaczem i ma wobec ciebie zobowiązania. Własne gówno żryj, a nie jego chleb

>Powtarzam, twoja przypowieść jest celowym, metodycznym, niemoralnym fałszowaniem rzeczywistości,
Kłamiesz, jest RZECZYWISTYM OBRAZEM.
Także w Berlinie wielu lekarzy i winnych wysoko wykwalifikowanych specjalistów mieszka w najmowanych mieszkaniach, podczas, gdy w niemieckich wsiach biedniejsi od nich ludzie mają domy, częstokroć skromniejsze od tych mieszkań.

>dla twojego zysku i na cudzą szkodę.
Znów zmyślasz, Jakie mam zyski i jakie szkody ponoszą inni?

Oczywiście nie odpowiesz na to pytanie udowadniając, że poradzisz jedynie rzucić gównem

>Możesz tę wypowiedź oznaczyć, choć jak znam życie skasujesz ją.
Znów kłamiesz, okazując ujemny honor

Przypomniałem ci przykład krów, oponiarza, Płocka
ucieczka

Pytałem, czy ten skromnie żyjący rolnik, ma utrzymywać bogatego brata?
Ucieczka

Jeśli masz zamiar błaźnić się dalej ucieczkami, to oszczędź swojej matce wstydu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Napisałem, że ubierał się u Prady

Stworzyłeś fałszywy obraz rzeczywistości, żeby oszukać innych.

>Pragniesz udowodnić, że jak ktoś co ma, cokolwiek, to jest wielkim posiadaczem i ma wobec ciebie zobowiązania. Własne gówno żryj, a nie jego chleb

Uspokój się, znowu Ci odbija.

Mam prawo do tej planety nie mniejsze od Ciebie, cokolwiek tam sobie wyobrażasz i będę dochodził swoich praw, w zgodzie z Tobą lub w niezgodzie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
29-03-2023 17:31 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Napisałem, że ubierał się u Prady
>Stworzyłeś fałszywy obraz rzeczywistości,

1.1 Napisałem, że ubierał się u Prady, a ty przeczytałeś, że miał jedne portki
Kłamiesz
1.2 Napisałem o rolniku na 100 morgach lichej ziemi, a ty przeczytałeś o posiadaczu ziemskim i dziedzicu
Kłamiesz

2 Przykro mi, przejrzyj na oczy. Przyjrzyj się jak żyją w Polsce a zwłaszcza w Berlinie wysokokwalifikowani specjaliści, a jak żyją rolnicy.
Nawet jeśli ten specjalista ma willę to i tak ma mniejszy majątek niż rolnik, a żyje bogaciej. Wg ciebie powinien jeszcze dostać od rolnika podatek
Nie poradzisz uzasadnić dlaczego biedniejszy ma finansować bogatszego

>>Pragniesz udowodnić, że jak ktoś co ma, cokolwiek, to jest wielkim posiadaczem i ma wobec ciebie zobowiązania. Własne gówno żryj, a nie jego chleb

>Mam prawo do tej planety nie mniejsze od Ciebie,

DOKŁADNIE!
Takie samo, a nie większe
Pracuj, szporuj, zbuduj dom. Nie odbieram ci na to szans tym, że sam pracowałem, szporowałem a potem spłacałem kredyt

I nie mam z tego powodu żadnych zobowiązań wobec ciebie

>i będę dochodził swoich praw, w zgodzie z Tobą lub w niezgodzie.
Wolno ci. Dochodź swoich praw
Miałem prawo zbudować dom, ty też masz to prawo

Przypomniałem ci przykład krów, oponiarza, Płocka
ucieczka

Pytałem, czy ten skromnie żyjący rolnik, ma utrzymywać bogatego brata?
Ucieczka


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Napisałem, że ubierał się u Prady
>>Stworzyłeś fałszywy obraz rzeczywistości,
>1.1 Napisałem, że ubierał się u Prady, a ty przeczytałeś, że miał jedne portki
>Kłamiesz
>1.2 Napisałem o rolniku na 100 morgach lichej ziemi, a ty przeczytałeś o posiadaczu ziemskim i dziedzicu
>Kłamiesz

Te zmyślone przez Ciebie postaci to są czyste bzdury! Wymysły bez związku z rzeczywiścia.

To wszystko co tu piszesz to kłamliwa propaganda współczesnego kapitalizmu.

Znajdź mi ordynatora, ubranego w Prade bez domu a nawet mieszkania. Najlepiej, żeby nie miał nic prócz resztki pieniędzy z ostatniej wypłaty.

Cholerny, ohydny kłamco!
Wrogu biednych ludzi!

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Odezwij się kiedy wytrzeźwiejesz

Porównaj swój (tajny) dochód z dochodem (tajnym) twojej matki - posiadaczki nieruchomości

Idioto, synu idioty, Ilu lekarzy w twoim Berlinie mieszka w najmowanych mieszkaniach?
Ilu z nich ma dochody -kroć większe od rolników

A ty "obrońco biedoty" chcesz, żeby ci biedni płacili podatki na tych berlińskich japiszonów

Że też ci ryj nie skisł od tych kłamstw i hipokryzji

Istotą twojej idei jest jedno :
Płaćcie na krystkona
Dajcie mi żreć, bo praca na cudzym to niewola, a na swoim też trzeba pracować
Dajcie mi żreeeeeeć

Mamusia nauczyła: drzyj ryja , coś dostaniesz


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A ty "obrońco biedoty" chcesz, żeby ci biedni płacili podatki na tych berlińskich japiszonów

Żądam podatku od publicznie jawnej własności przypisanej do osób z nazwiskiem i adresem zamieszkania, określanego na podstawie wzajemnych wycen posiadłości i współczynnika ustalonego w jawnej demokracji bezpośredniej.

Nie proszę Cię, żebyś na to przystał, lecz żądam tego od Ciebie i od innych ludzi.

Jeśli nie spełnicie mojego żądania, to nie już żadnej umowy społecznej w kwestii prawa własności.

Tajna i nieopodatkowana własność nie istnieje.
O jej istnieniu mówią już tylko demony i ludzie złej woli, których żadnemu moralnemu człowiekowi nie wolno słuchać.

Wymyśliłeś tę bajkę, żeby zatruć ludzkie umysły?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Porównaj swój (tajny) dochód z dochodem (tajnym) twojej matki - posiadaczki nieruchomości

Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Porównaj swój (tajny) dochód z dochodem (tajnym) twojej matki - posiadaczki nieruchomości
>Ucieczka

Po zapłacie czynszu czy przed?

A może porównamy wysiłek pracy, mój i twój oraz nasze motywacje do pracy wywołane poczuciem zagrożenia, że jutro nie będzie co dzieciom dać zjeść?

Rozumiem, że nie ustapisz, bo twoje jest twoje ale ja też nie zamierzam i dla mnie twoim nie będzie o ile nie poznam twojego nazwiska, nie dowiem się co do Ciebie należy, ktoś tego nie wyceni i nie zapłacisz demokratycznego podatku od tej wyceny na rzecz ludzi bez posiadłości.

Nie ustąpię Ci i tobie podobnym.

Albo stworzymy nowy kompromis albo w przyszłości pójdziemy na wojnę.

Nie ma takiej opcji, żeby wszystko zostało po staremu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
30-03-2023 07:12 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Porównaj swój (tajny) dochód z dochodem (tajnym) twojej matki - posiadaczki nieruchomości
>>Ucieczka
>Po zapłacie czynszu czy przed?

Przed
1 Czynsz, to konsumpcja tak samo jak chleb czy buty Jeden mieszka w luksusach drugi buduje dom
2 Z czynszem, to zawsze manipulujesz
2.1 Napisałeś, że czynsz to połowa twojej wypłaty
2.2 Napisałeś, że płacisz trochę ponad 1000 Euro
2.3 Napisałeś, że zarabiasz więcej niż średnia w Berlinie

Wychodzi z tego sprzeczność, a jeśli jeszcze dołożyć, że nie mieszkasz sam i nie pracujesz sam, a czynsz płacisz sam....

Co nie zmienia faktu, że wg ciebie twoja matka jest posiadaczką!

Podobnie jak z twoją podróżą do Peru
Nie stać cię na nią z jednej pensji, a nie masz oszczędności, a jednak byłeś
I nie widzisz w tym kłamstwa

>A może porównamy wysiłek pracy, mój i twój
Znajdź metodę porównania i porównaj
Możesz też porównać efektywność pracy, jeśli znajdziesz metodę

>oraz nasze motywacje do pracy wywołane poczuciem zagrożenia, że jutro nie będzie co dzieciom dać zjeść?
Pracujesz dla chleba? Paczpan, ja też. Co chcesz porównywać?

>Rozumiem, że nie ustapisz,
W każdej chwili ustąpię, jeśli użyjesz argumentów
Przykład oponiarza
Przykład krów
pytania o wybór pracy i mieszkania
Ucieczki nie są argumentami

>bo twoje jest twoje
Tak, to na co zarobiłem jest moje

>dla mnie twoim nie będzie o ile nie poznam twojego nazwiska,
1 Nie będzie moim czyli czym będzie? (ucieczka)
2 Znasz moje nazwisko

>nie dowiem się co do Ciebie należy,
Wiesz co do mnie należy, napisałem ci to

>ktoś tego nie wyceni
Powołaj komisję

>i nie zapłacisz demokratycznego podatku od tej wyceny na rzecz ludzi bez posiadłości.
Manipulacja
Przykład Płocka

>Nie ustąpię Ci i tobie podobnym.
I co? Ukradniesz?

>Albo stworzymy nowy kompromis albo w przyszłości pójdziemy na wojnę.
Co to jest kompromis w hamerjęzyku?

>Nie ma takiej opcji, żeby wszystko zostało po staremu.
Zaproponuj zmiany. I PRZEKONAJ DO TYCH ZMIAN ARGUMENTAMI A NIE SZANTAŻEM, KŁAMSTWAMI I UCIECZKAMI

Chcesz zmienić świat? To dobrze, ale zanim go zmienisz, najpierw go poznaj
Pokaż mi rolnika na 10 ha, który żyje bogaciej od ordynatora.
a 10 ha ziemi będzie zawsze miało większą wartość niż willa lekarza

>Powtarzam, twoja przypowieść jest celowym, metodycznym, niemoralnym fałszowaniem rzeczywistości, dla twojego zysku i na cudzą szkodę.
Znów zmyślasz, Jakie mam zyski i jakie szkody ponoszą inni?

Znów ucieczka

Przestań rzucać gównem. Jeśli masz jakiś zarzut to go udowodnij.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
30-03-2023 13:46 
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)
>Podobnie jak z twoją podróżą do Peru
>Nie stać cię na nią z jednej pensji, a nie masz oszczędności, a jednak byłeś
>I nie widzisz w tym kłamstwa

To nie musi być koniecznie sprzeczność, bo teoretycznie mógł wziąć wyjazd do Peru na raty. Przecież coraz częściej biura podróży próbują wciskać klientom wakacje za pożyczkę.

.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To nie musi być koniecznie sprzeczność, bo teoretycznie mógł wziąć wyjazd do Peru na raty. Przecież coraz częściej biura podróży próbują wciskać klientom wakacje za pożyczkę.

Nie nie wziąłem na raty, musiałem wymienić inny bilet lotniczy na cokolwiek przez pandemię i trafiło na Peru, tylko dlatego, że tam nie było cyrku z kwarantanną a ja nie chciałem stracić pieniędzy.

Pewnie nie pamiętacie już, że dawna wartość biletu to mniej niż 500 EUR a na miejscu spaliśmy po 20 EUR za 2 osoby na dobę.

Zresztą jaki to ma związek z posiadaniem świata przez 1% ludzi co należy interpretować jako sprawowanie władzy przez 1% ludzi nad ludzkością.

I zresztą niech tak będzie skoro tak być musi, bo przecież nie będzie 50% króli ale skoro już tak jest to przynajmniej niech władza będzie dla poddanych a nie dla władców.

Niech świat kreci się pod przewodnictwem 1% ludzi ale nich kręci się na 100% ludzi a nie dla 1%.

Szarley używa takich sztuczek, trików jak to Peru, bo dzięki nim potrafi odciągnąć niedorozwiniętych ludzi od istotny problemu i Ci Ludzie zaczynają myśleć koncertami, które im narzuci, zapominajc zupełnie co jest wazne i o co w tym wszystkim chodzi.

Niestety nie da się obejść gierek psychologicznych szarleya i trzeba im stawiać czoła nawet wtedy gdy przez te gierki cała rozmowa traci sens.

Jeśli przyjrzysz się wpisom szarleya to dostrzeżesz pewne rozwinięte formy, metody, sposoby walki z ideami, które zagrażają jego interesom.

I gdyby choć naprawdę zagrażały jego interesom!
One zagrażają jedynie panowaniu prymitywnej kultury stosunków społecznych.

Ale tradycjonaliści nie odpuszcza.
Oni wierzą, że tak być musi i że im się należy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>To nie musi być koniecznie sprzeczność, bo teoretycznie mógł wziąć wyjazd do Peru na raty. Przecież coraz częściej biura podróży próbują wciskać klientom wakacje za pożyczkę.
>Nie nie wziąłem na raty, musiałem wymienić inny bilet lotniczy na cokolwiek przez pandemię i trafiło na Peru, tylko dlatego, że tam nie było cyrku z kwarantanną a ja nie chciałem stracić pieniędzy.

Nie miałeś oszczędności
Nie stać cię było na wyjazd z jednej wypłaty
Nie wziąłeś na raty

A JEDNAK POJECHAŁEŚ

Kłamiesz, bo to jest sprzeczność

>Pewnie nie pamiętacie już, że dawna wartość biletu to mniej niż 500 EUR a na miejscu spaliśmy po 20 EUR za 2 osoby na dobę.

Stać cię było z wypłaty czy nie?
Napisałeś że nie , więc kolejny raz kłamałeś jak psi chuj

>Zresztą jaki to ma związek z posiadaniem świata przez 1% ludzi
W tym twoją matkę - posiadaczkę nieruchomości

>I gdyby choć naprawdę zagrażały jego interesom!
KURRRRRRRWA jakim interesom!!!!!!!
Kłamco
Sam wymyśliłeś moje posiadłości i moje interesy jak lokaja Wena
Jesteś intelektualnym gównem, skoro stać cię tylko na rozmowę z wymyślonym przez ciebie człowiekiem

>Ale tradycjonaliści nie odpuszcza.
Użyj argumentów zamiast kłamstw i ucieczek

>Oni wierzą, że tak być musi i że im się należy.
Złodzieju synu dziwki
NALEŻY MI SIĘ TO NA CO ZAPRACOWAŁEM
HARÓWĄ W KOPALNIACH

LlENIWY SMRODZIE, KTÓRY PRACY NA OCZY NIE WIDZIAŁ I ŻRE NIEMIECKI SOCJAL

>A może porównamy wysiłek pracy, mój i twój
Znajdź metodę porównania i porównaj
Możesz też porównać efektywność pracy, jeśli znajdziesz metodę

Znalazłeś metodę porównania pracy w kopalni z przystawianiem do wiertarki do kolana babci która garnki kupiła windykatorze?

Wiem dlaczego utajniasz adres mamusi. Gdyby przeczytała, że nazywasz ją darmojadem i suką i wielkim posiadaczem to by się na ciebie wyrzygała, a ty masz nadzieję odziedziczyć posiadłość po niej

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)

>Zresztą jaki to ma związek z posiadaniem świata przez 1% ludzi co należy interpretować jako >sprawowanie władzy przez 1% ludzi nad ludzkością.

Świat ma należeć do wiadomych korporacji i banków, którymi zarządzają niewiadomi ludzie.
W świecie rządzonym przez korporacje nie ma wolnego rynku. Prywatna własność środków produkcji kończy się na rękodzielnictwie.
Korporacje prowadzą działalność w kilkuset miejscach prowadząc rotacje cenowe. W jednych miejscach obniżają ceny by w drugich podnieść. Jak konkurencja jest słaba to się ceny winduje. Korporacje jeżeli demokratycznie zainstalowały swoją agenturę u władzy, to mają jeszcze dodatkowe żniwa dostając dotacje. Korporacje i ich banki non stop prowadzą wojnę z konkurencją a do działań militarnych dochodzi w momencie konsolidacji ich konkurencji.



Na zdjęciu Putin z przedstawicielami narodów afrykańskich, mających pokolonialnego kaca.
Dzisiaj BRICS ma identyczne problemy, z tymi samymi bandytami, jak miała Oś Berlin Rzym Tokio.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Świat ma należeć do wiadomych korporacji i banków, którymi zarządzają niewiadomi ludzie.

Najgorsze jest to, że zwykli ludzie uwierzyli, że mają do zapłaty podatki od pracy najemnej na cudzym i od każdej upieczonej przez siebie i zjedzonej kroki chleba, nieznanym sobie ludziom, bo ponoć bóg tak chce a ci nieznani ludzie zatrudniają za pieniądze z podatków od biedy armię i policję do obrony swojej tajnej i nieopodakowanej własności.

No i co i zrobisz?
Podskoczysz to czapa i nie ma Cię, nie istniejesz .


youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Najgorsze jest to, że zwykli ludzie uwierzyli, że mają do zapłaty podatki od pracy najemnej na >cudzym i od każdej upieczonej przez siebie i zjedzonej kroki chleba, nieznanym sobie ludziom, bo >ponoć bóg tak chce a ci nieznani ludzie zatrudniają za pieniądze z podatków od biedy armię i >policję do obrony swojej tajnej i nieopodakowanej własności.
>

Korporacje mają swojego ojca chrzestnego a nie Boga. Ich ojciec chrzestny stąpa po Ziemi i uważa się za boga. To oni nauczyli prostaków plucia na Boga.
Hamerlik powinieneś na dwa lata zamknąć się we franciszkańskim seminarium dla osób niesłyszących, najlepiej jako wolontariusz. Po roku doznasz przemiany a po drugim zaczniesz rozumieć świat.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Korporacje mają swojego ojca chrzestnego a nie Boga. Ich ojciec chrzestny stąpa po Ziemi i uważa się za boga. To oni nauczyli prostaków plucia na Boga.
>Hamerlik powinieneś na dwa lata zamknąć się we franciszkańskim seminarium dla osób niesłyszących, najlepiej jako wolontariusz. Po roku doznasz przemiany a po drugim zaczniesz rozumieć świat.

Drugi raz właśnie wypisałem się z kościoła, pierwszy akt o apostazji podpisałem gdy byłem młody a teraz musiałem zrobić to znowu przed niemieckim sądem i jeszcze za to zapłacić.

Nie jest łatwo wyplątać się z kościoła.

Wierzę w Boga ale mój Bóg nie jest katolicki.

Widzę silny związek katolicyzmu ze współczesnym kapitalizmem i obu tych kultur nie znoszę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Korporacje mają swojego ojca chrzestnego

Zwycięzcę konkurencji doskonałej.
Najlepszego usługodawcę na rynku.
Z pozycją bez związku, z przemocą egzekucyjną, za to w związku z krzywą popytu i podaży.

Nie rozumiem, prawie każdy uważa, że z tym systemem jest coś nie tak i praktycznie nikt się temu nie sprzeciwia.

O co tu chodzi?
Wszyscy są tacy szczęśliwi?
Ja nie widzę w tym żadnego sensu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wiesz co do mnie należy, napisałem ci to

Wiem, nic.

Żeby jeszcze inni tylko to zrozumieli.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Porównaj swój (tajny) dochód z dochodem (tajnym) twojej matki - posiadaczki nieruchomości
>>Ucieczka
>Po zapłacie czynszu czy przed?

Przed
1 Czynsz, to konsumpcja tak samo jak chleb czy buty Jeden mieszka w luksusach drugi buduje dom
2 Z czynszem, to zawsze manipulujesz
2.1 Napisałeś, że czynsz to połowa twojej wypłaty
2.2 Napisałeś, że płacisz trochę ponad 1000 Euro
2.3 Napisałeś, że zarabiasz więcej niż średnia w Berlinie

Ucieczka
Ucieczka
ucieczka

>>Wiesz co do mnie należy, napisałem ci to
>Wiem, nic.
Twój problem, ja napisałem ci co mam, napisałem ci też swoje nazwisko.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>2.2 Napisałeś, że płacisz trochę ponad 1000 Euro
>2.3 Napisałeś, że zarabiasz więcej niż średnia w Berlinie

1195 EUR

Średnia w moim przekonaniu na bazie obserwacji ludzi z mojego otoczenia, a nie średnia wg waszych urzędów i instytucji.

Wg tego co tu jest napisane

"Durchschnittsgehalt von 4.662 Euro brutto pro Monat."

Zarabiam i zarabiałem poniżej średniej.
www.azubiy(*)en/durchschnittsgehalt-berlin/

A dokładniej 3.900 brutto.

Zresztą gdybyś nie był kompletnym ignorantem, wyczytalbys to z mojego rozliczenia podatkowego, które Ci przesłałem, ponoć znasz niemiecki.

A może wyczytałes masz to i miałeś od początku w dupie? Prawdopodobnie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>2.2 Napisałeś, że płacisz trochę ponad 1000 Euro
>>2.3 Napisałeś, że zarabiasz więcej niż średnia w Berlinie
>1195 EUR

Nie stać cię na wyjazd z jednej wypłaty
Nie masz oszczędności
nie wziąłeś wycieczki na raty

Nie ma innej możliwości, więc ŁŻESZ

Porównaj to z dochodem POSIADACZKI nieruchomości w Lądku

>Średnia w moim przekonaniu na bazie obserwacji ludzi z mojego otoczenia, a nie średnia wg waszych urzędów i instytucji.

Sonia daje pokazy seksu z psami za kasę
Nadal wymyślaj moje urzędy w twoim Berlinie

>"Durchschnittsgehalt von 4.662 Euro brutto pro Monat."
>Zarabiam i zarabiałem poniżej średniej.

Kłamco, napisałeś, że powyżej
Mamusia nauczyła kłamać, bo to daje korzyści

>A dokładniej 3.900 brutto.
Znów kłamstwo 3900 brutto nie czyni 1965 netto w Niemczech Kłamco synu dziwki i przypadkowego klienta.
Też poradzę zmyślać

Płacisz POŁOWĘ przychodu jako podatek?
Masz mnie za idiotę, synu kretyna i dziwki?
Kłamiesz jak psi chuj, którym cię mama zrobiła i którym jesteś

Rzygowino! Teraz odliczysz od przychodu nie tylko podatek, ale też lotnicze bilety do Peru, czynsz i nie doliczysz Kindergeldu, teraz będzie ucieczka
jak zwykle, bo stać cię jedynie na ucieczki kłamstwa i rzucanie gównem

Współczuję twojej matce, ale suka kundla wychowała to kundla ma
TY nazwałeś ją suką i darmojadem

>Zresztą gdybyś nie był kompletnym ignorantem, wyczytalbys to z mojego rozliczenia podatkowego, które Ci przesłałem, ponoć znasz niemiecki.

>I gdyby choć naprawdę zagrażały jego interesom!
KURRRRRRRWA jakim interesom!!!!!!!
Kłamco
Sam wymyśliłeś moje posiadłości i moje interesy jak lokaja Wena
Jesteś intelektualnym gównem, skoro stać cię tylko na rozmowę z wymyślonym przez ciebie człowiekiem

>A może wyczytałes masz to i miałeś od początku w dupie? Prawdopodobnie.
Poradzę liczyć i widzę tylko górę kłamstw
Ale masz rację , mam w dupie ile zarabiasz i czy twoje kundlęta zdechną z głodu
Byleś się odpierdolił od ciężko zapracowanej w kopalniach mojej własności, bo nie masz do niej żadnych praw złodzieju synu dziwki

>A może porównamy wysiłek pracy, mój i twój
Znajdź metodę porównania i porównaj
Możesz też porównać efektywność pracy, jeśli znajdziesz metodę

Znalazłeś metodę porównania pracy w kopalni z przystawianiem do wiertarki do kolana babci która garnki kupiła windykatorze?

Wiem dlaczego utajniasz adres mamusi. Gdyby przeczytała, że nazywasz ją darmojadem i suką i wielkim posiadaczem to by się na ciebie wyrzygała, a ty masz nadzieję odziedziczyć posiadłość po niej


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Płacisz POŁOWĘ przychodu jako podatek?

Z 3900 dostaje 2500 po potrąceniu opłat państwowych .

No i dopiero z tych 2500 zaczynam płacić Vaty, stary, jeszcze przed zapłatą czynszu za pomieszkanie w cudzym, w którym niczego starego nie zamienią Ci na nowe, bo mają misje z 500 tys. posiadanych domów zrobić milion w 5 lat, rozwiązując rzekomo problemy mieszkaniowe ale w rzeczywistości pozbawiając pozostałych wszystkiego co mają.

Myślę, że kapujesz choć tyle, że gdy 500 tys. domów posiada spółka o nieznanych właścicielach, to nie posiada tych domów pół miliona ludzi.

Myślę też, że pomimo iż tak bardzo zachwalasz mieszkanie na cudzym, sam nigdy na cudzym nie zamieszkasz a przynajmniej nie w taki sposóbz żebyś nie mógł wrócić do swojego, bo nic twojego nie będzie istnieć.

Mnie już nie przekonasz jaki wasz świat jest cudny. Rozumiem jednak, że nie mnie tu próbujesz przekonać lecz walczysz o rząd dusz, które będą gwarancją waszych posiadłości.

Oczywiście mówimy tu o posiadłościach bez odpowiedzialności za jakichkolwiek innych ludzi. Byleby się samemu nazrec a reszcie kij w oko.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Nie stać cię na wyjazd z jednej wypłaty
Nie masz oszczędności
nie wziąłeś wycieczki na raty

Nie ma innej możliwości, więc ŁŻESZ

Porównaj to z dochodem POSIADACZKI nieruchomości w Lądku

>>Płacisz POŁOWĘ przychodu jako podatek?
>Z 3900 dostaje 2500 po potrąceniu opłat państwowych .
Godzinę wcześniej pisałeś, że 1950
Znów kłamstwo

>No i dopiero z tych 2500 zaczynam płacić Vaty, stary, jeszcze przed zapłatą czynszu za pomieszkanie w cudzym,

Skończ się żalić na luksusy
17 000 złotych miesięcznie zarobku i ty się żalisz na biedę
Rzygowino

Co ma powiedzieć salowa w polskim szpitalu?
Tak, wiem, jeśli ma ogródek na działkach, ma płacić na ciebie podatki, bo jest posiadaczką!!!!!!

>Myślę, że kapujesz choć tyle, że gdy 500 tys. domów posiada spółka o nieznanych właścicielach, to nie posiada tych domów pół miliona ludzi.

Idioto! Ty nie postulujesz, żeby pół miliona ludzi więcej miało mieszkania!
Wprost przeciwnie, chcesz zakazać robotnikowi budowy/kupna domu
w twoich chorym świecie tylko ktoś kto ma dom może mieć drugi, potem czwarty, ósmy!

Nie podoba ci się, że ktoś ma pół miliona mieszkań, a postulujesz, żeby tylko taki ktoś dostał kredyt na zakup kolejnego pół miliona

Rozumiesz własne postulaty?

Głupia zawiść. Kryskonowi się nie udało, inni też powinni stracić domy i mieszkania

Pokaż mi, jak w twoim świecie bez prawa do oszczędności i kredytu człowiek zaczynający pracy dorabia się domu
UCIECZKA

>Myślę też, że pomimo iż tak bardzo zachwalasz mieszkanie na cudzym,
Sonia daje pokazy seksu z psami za kasę
TY napisałeś, że nie nie ma niczego złego w mieszkaniu na cudzym
TYYYYYY to napisałeś, nie ja.

>sam nigdy na cudzym nie zamieszkasz a przynajmniej nie w taki sposóbz żebyś nie mógł wrócić do swojego, bo nic twojego nie będzie istnieć.

Oczywiście! bo pracowałem, oszczędzałem, rezygnowałem z wakacji i mam dom. I nie mam z tego powodu żadnych zobowiązań wobec ciebie.

>Mnie już nie przekonasz jaki wasz świat jest cudny.
Znów kretyn udowadnia ujemną godność.

>Rozumiem jednak, że nie mnie tu próbujesz przekonać lecz walczysz o rząd dusz,
Sonia daje pokazy seksu z psami za kasę
Też poradzę zmyślać

>które będą gwarancją waszych posiadłości.
Gwarancją posiadłości twojej matki jest społeczny konsens. Oprócz złodziei, wszyscy uważają jej prawo własności

>Oczywiście mówimy tu o posiadłościach bez odpowiedzialności za jakichkolwiek innych ludzi.
Tak, twoja matka nie odpowiada za innych ludzi mając posiadłości

>Byleby się samemu nazrec a reszcie kij w oko.
Sonia daje pokazy seksu z psami za kasę
Prezentujesz swój światopogląd jako mój

Chcesz jeść? Pracuj!
Ja nie muszę ponosić za ciebie żadnej odpowiedzialności

>I gdyby choć naprawdę zagrażały jego interesom!
KURRRRRRRWA jakim interesom!!!!!!!
Kłamco
Sam wymyśliłeś moje posiadłości i moje interesy jak lokaja Wena
Jesteś intelektualnym gównem, skoro stać cię tylko na rozmowę z wymyślonym przez ciebie człowiekiem
Ucieczka

>A może porównamy wysiłek pracy, mój i twój
Znajdź metodę porównania i porównaj
Możesz też porównać efektywność pracy, jeśli znajdziesz metodę
Ucieczka

Znalazłeś metodę porównania pracy w kopalni z przystawianiem do wiertarki do kolana babci która garnki kupiła, windykatorze?
Ucieczka

Wiem dlaczego utajniasz adres mamusi. Gdyby przeczytała, że nazywasz ją darmojadem i suką i wielkim posiadaczem to by się na ciebie wyrzygała, a ty masz nadzieję odziedziczyć posiadłość po niej
Ucieczka

Pytałem, dlaczego chłop na 100 morgach ma płacić podatki na ordynatora w szpitalu
Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
31-03-2023 09:22 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Płacisz POŁOWĘ przychodu jako podatek?
>Z 3900 dostaje 2500 po potrąceniu opłat państwowych .

Znów kłamstwo
Zarabiając 3900 Euro miesięcznie płacisz 430 euro podatku
czyli netto zarabiasz prawie 3500 euro a nie 2500 czy 1950 jak godzinę wcześniej

Do tego dostajesz tłusty niemiecki Kidergeld

Cytat:
Rozliczając się w Niemczech, podatnik musi określić stawkę i klasę podatku, w której się znajduje. Kwota wolna od podatku w tym kraju to 9 984 euro. Stawka podatku standardowo wynosi 14%, jednak w przypadku dochodów powyżej 58 597 euro, wynosi 42%, z kolei powyżej 277 826 euro 45%.



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
31-03-2023 11:02 
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)
>>>Płacisz POŁOWĘ przychodu jako podatek?
>>Z 3900 dostaje 2500 po potrąceniu opłat państwowych .
>Znów kłamstwo
>Zarabiając 3900 Euro miesięcznie płacisz 430 euro podatku
>czyli netto zarabiasz prawie 3500 euro a nie 2500 czy 1950 jak godzinę wcześniej
>Do tego dostajesz tłusty niemiecki Kidergeld

ten stosunek wynagrodzenia netto do brutto, który podał wygląda jak najbardziej wiarygodnie

od kwoty brutto są przecież jeszcze potrącenia na ubezpieczenia i inne tego typu świadczenia

i właśnie na to większość idzie

.
szarley (54913 punktów)
>>>>Płacisz POŁOWĘ przychodu jako podatek?
>>>Z 3900 dostaje 2500 po potrąceniu opłat państwowych .
>>Znów kłamstwo
>>Zarabiając 3900 Euro miesięcznie płacisz 430 euro podatku
>>czyli netto zarabiasz prawie 3500 euro a nie 2500 czy 1950 jak godzinę wcześniej
>>Do tego dostajesz tłusty niemiecki Kidergeld

>ten stosunek wynagrodzenia netto do brutto, który podał wygląda jak najbardziej wiarygodnie
>od kwoty brutto są przecież jeszcze potrącenia na ubezpieczenia i inne tego typu świadczenia
>i właśnie na to większość idzie

To nadal nie wyjaśnia jak netto o 20.52 wynosi 1950 euro a już o 21.36 2500 euro
Nie wiem jak jest w Niemczech z potrąceniami na ubezpieczenia, ale (chyba, że się mylę) w Polsce kwota brutto jest podawano po opłaceniu ZUSu i Kasy chorych

I nadal jest to kwota z którą nie należy narzekać na nędzę

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
31-03-2023 14:04 
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)
>Nie wiem jak jest w Niemczech z potrąceniami na ubezpieczenia, ale (chyba, że się mylę) w Polsce kwota brutto jest podawano po opłaceniu ZUSu i Kasy chorych

Mylisz się.

brutto = netto + zaliczka na podatek + skladka zdrowotna + czesc skladek spolecznych

ponad brutto pracodawca oplaca tylko czesc skladki spolecznej:

calkowity koszt zarudnienia pracownika = brutto + czesc skladek spolecznych

.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>I nadal jest to kwota z którą nie należy narzekać na nędzę

Narzekam na chory system społeczny, który istnieje dla małej grupy ludzi kosztem wszystkich pozostałych.

Narzekam na pasożytnictwo społeczne.

Może ten opis pomoże Ci coś zrozumieć.
pl.m.wikip(*)i/Pasożyt_wewnętrzny

Chociaż na zmianę stylu życia pasożytów nie liczę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Nie stać cię na wyjazd z jednej wypłaty
Nie masz oszczędności
nie wziąłeś wycieczki na raty

Nie ma innej możliwości, więc ŁŻESZ

>Z 3900 dostaje 2500 po potrąceniu opłat państwowych .
Godzinę wcześniej pisałeś, że 1950
Znów kłamstwo

Odnieś się do tych kłamstw

Należysz to tej rasy kundli, którym można pluć do ryja a one udają, że deszcz pada
UDOWADNIAM CI KŁAMSTWO, a ty zamiast przeprosić śmierdzisz dalej kłamcą

UDOWADNIAM CI KŁAMSTWO
Rozumiesz bezhonorny kundlu?

Nasrałeś w towarzystwie na stół i wołasz o toast. Udajesz, że nie rozumiesz?
Mamusia nauczyła : bądź chamem kłamcą, rzucaj gównem, opłaci ci się

Ty rzygowino
28-03-2023 21:56Nie na temat
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Krystkon pisze
>I krystkon postuluje,

Krystkonen byłem wtedy gdy nie mogłem być sobą, gdy za bycie sobą byłem blokowany.

Od dawna już jestem Hamerlikiem-Konopka, czego nie potrafisz zauważyć, bo Ci ta obserwacja nie opłaca się.

To tylko kwestia czasu, kiedy moje wypowiedzi w tym wątku będą usuwane, za to, że nie są zgodne z twoimi wizjami i interesami.

Gdybym chciał tu dalej mówić, musiałbym wtedy być znowu krystkonen1, krystkonem2, krystynaback, a Ty za każdym zarazem rozpoznawalbys sprzeczność naszych przekonań i usuwalbys moje kolejne wcielenia, bo masz w tym wątku jako autor taką władzę, z której na pewno byś korzystał.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Antysemicki bełkot będzie z wątku usuwany

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
Ewidentne kłamstwa na mój temat będą usuwane

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ewidentne kłamstwa na mój temat będą usuwane

Jak już na początku napisałem, usuwanie moich wypowiedzi było tylko kwestią czasu.

Moje wypowiedzi możesz tolerować tylko do momentu, do którego masz poczucie przewagi nade mną i ani chwili dłużej.

Usuń swoje wypowiedzi, za skrajne chamstwo.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Ewidentne kłamstwa na mój temat będą usuwane
>Jak już na początku napisałem, usuwanie moich wypowiedzi było tylko kwestią czasu.

Usuwanie twoich kłamstw
Odnieś się do tematu wątku, sprostuj swoje kłamstwa skończ z chamską pogardą wobec rozmówcy

Twierdzisz że zarabiasz 2500 euro netto
Najmujesz mieszkanie za 1950
I stać cię na podróże do Peru, Maroka, Rumunii

I mam w tę brednię uwierzyć?

Nie stać cię na podróż z jednej wypłaty
Nie masz oszczędności
Nie korzystałeś z rat

Odnieś się do tego kłamstwa

Odpowiedz wreszcie dlaczego rolnik na 20 ha ma płacić podatki na ordynatora
Dlaczego twoja matka ma płacić na ciebie

Skończ z chamską pogardą, nie zaznasz pogardy

>Moje wypowiedzi możesz tolerować tylko do momentu, do którego .....
... nie będziesz kłamał i zmyślał na mój temat

>Usuń swoje wypowiedzi, za skrajne chamstwo.
Jesteś kłamcą bez honoru

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
Ewidentne kłamstwa na mój temat będą usuwane

Nie wiesz ile kosztowałaby moja podróż do Peru
Nie zmyślaj mi posiadłości

Skończ kłamać

Nie stać cię na podróż z jednej wypłaty
Nie masz oszczędności
Nie korzystałeś z rat

Odnieś się do tego kłamstwa

Odpowiedz wreszcie dlaczego rolnik na 20 ha ma płacić podatki na ordynatora?
Dlaczego twoja matka ma płacić na ciebie?
To jest tematem wątku


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ewidentne kłamstwa na mój temat będą usuwane

Demokracja polega na tym, żeby nie było jednogłosu.
Jesteś demokratą?
Czy kapitalistą i czerpiesz korzyść z tego, że ten wątek jest twój?

Poddaję się, w twoim wątku jestem zupełnie bezsilny, nie mam tu prawa głosu, tylko Ty je tu masz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Ewidentne kłamstwa na mój temat będą usuwane
>Demokracja polega na tym, żeby nie było jednogłosu.

Nie musisz mówić tym samym głosem co ja
Twoje święte prawo mieć odmienne poglądy
Ale UJAWNIJ te swoje poglądy

Odpowiedz wreszcie dlaczego rolnik na 20 ha ma płacić podatki na ordynatora?
Dlaczego twoja matka ma płacić na ciebie?
To jest tematem wątku

>Jesteś demokratą?
Tak, a ty jesteś stręczycielem swoich dzieci
Kłamiesz, kłamstwem obrywasz
Na tym wg ciebie polega demokracja?

>Czy kapitalistą
Za ile Sonia daje pokazy seksu z psami?

Nie stać cię na podróż z jednej wypłaty
Nie masz oszczędności
Nie korzystałeś z rat

Odnieś się do tego kłamstwa
Ile razy jeszcze będziesz głosił, że jesteś kłamcą o ujemnym honorze?

Demokracja daje ci prawo do tego, żeby udowadniać, że nie masz godności. Mnie daje prawo pokazywania że jesteś kłamliwym, debilnym, bezhonornym psim chujem

UDOWODNIŁEM to

>Poddaję się, w twoim wątku jestem zupełnie bezsilny, nie mam tu prawa głosu,

Nie masz prawa kłamać na mój temat
Masz prawo odnieść się do tematu wątku i odpowiedzieć na pytania dlaczego wg ciebie rolnik na 20 ha ma płacić na ordynatora, a twoja matka na ciebie
Ale te pytania dotyczące twoich postulatów przerastają cię intelektualnie co dowodzi jednego: autor postulatu o podatku od własności jest kompletnie niezdolnym do dyskusji debilem bez honoru, synem debila bez honoru i bezhonornej dziwki
Jedyne twoje zdolności to ucieczki, rzucanie gównem i wymyślanie że twoja matka jest wielką posiadaczką. wiem liczysz na spadek

* * *

Widzę, że znów wróciłeś do swoich mant z fizyki.
Oczywiście debilu o ujemnej wiedzy nie zważysz tych karabinków
tak jak nie zważyłeś kostki cukru.

Specjalność krystyny back
p*****lić od rzeczy udowadniając własne nieuctwo i użalać się, że ktoś ośmielił się zadać pytanie

Zadałeś w tym nowym wątku pytania, ale nie oczekujesz odpowiedzi


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Ewidentne kłamstwa na mój temat będą usuwane
>>Demokracja polega na tym, żeby nie było jednogłosu.
>Nie musisz mówić tym samym głosem co ja
>Twoje święte prawo mieć odmienne poglądy

Mam prawo mówić odmiennym głosem ale bez prawa do sprzecznych wniosków.

Jak ja już dobrze to znam.

youtu.be/5VCiU1osa3w
01-04-2023 07:11 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Twoje święte prawo mieć odmienne poglądy
>Mam prawo mówić odmiennym głosem ale bez prawa do sprzecznych wniosków.
Masz prawo mówić odmiennym głosem i masz prawo do sprzecznych wniosków.

Nie masz prawa kłamać na mój temat

A teraz to samo pytanie pod twoim adresem
Mam prawo mówić odmiennym głosem ale bez prawa do sprzecznych wniosków?

Twierdzisz, że twoja matka, jako posiadaczka powinna płacić na ciebie podatki
Pytam dlaczego i co jest odpowiedzią
Zarzut, że bronię wymyślonych przez ciebie kolesiów w wymyślonych przez ciebie interesach i wymyślonych przez ciebie posiadłościach przez "starą gwardię, która popiera wymyślony p[rzez ciebie tajny kapitalizm

ZERO merytoryczności
NIE WOLNO MIEĆ POGLĄDÓW INNYCH NIŻ KRYSTYNABACK !!!!!!!!!!

Odpowiedz wreszcie dlaczego rolnik na 20 ha ma płacić podatki na ordynatora?
Dlaczego twoja matka ma płacić na ciebie?
To jest tematem wątku
Nie, nie odpowiesz, rzucisz gównem i zmyśleniami

Nie stać cię na podróż z jednej wypłaty
Nie masz oszczędności
Nie korzystałeś z rat

Odnieś się do tego kłamstwa
Ile razy jeszcze będziesz głosił, że jesteś kłamcą o ujemnym honorze?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365