Racjonalista - Strona głównaDo treści
racjonalne pytanie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
10-05-2023 16:36okragly (21676 punktów)racjonalne pytanie
kto dłużej będzie zył, Edek na samej wodzie
czy
Jarek na mące i wodzie
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

A to Edek jeszcze żyje?


cr
11-05-2023 13:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>A to Edek jeszcze żyje?
tak, na samej wodzie, już 40 dzień, czysty umysł, chodzi, żartuje, pełen energii.
Jarek, bliźniak Edka, miał tyle białej mąki i wody ile chciał i nam umarł
i jak to wytłumaczyć?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Jarek, bliźniak Edka, miał tyle białej mąki i wody ile chciał i nam umarł i jak to wytłumaczyć?
Nim gruby schudnie, to chudy zdechnie?

(A w pochodnym: "prędzej chudy zdechnie, niż gruby schudnie'. )


cr
11-05-2023 15:24 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>Jarek, bliźniak Edka, miał tyle białej mąki i wody ile chciał i nam umarł i jak to wytłumaczyć?
>Nim gruby schudnie, to chudy zdechnie?
trawienie pochłania ogrom energii, a biała mąka to tzw śmieciowe jedzenie, oprócz węglowodanów nie ma wartości odżywczych i z ich braku Jarek umrze z głodu (wartości zużył na trawienie śmieci) choć jego żołądek będzie pełnym

Edek który nic nie je, nie traci energi na trawienie pożywienia bez oczekiwanej wartości
12-05-2023 11:32 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>trawienie pochłania ogrom energii, a biała mąka to tzw śmieciowe jedzenie, oprócz węglowodanów nie ma wartości odżywczych i z ich braku Jarek umrze z głodu (wartości zużył na trawienie śmieci) choć jego żołądek będzie pełnym
>Edek który nic nie je, nie traci energi na trawienie pożywienia bez oczekiwanej wartości
A o chlebie i wodzie by przeżył, czy także nie?

cr

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365