Racjonalista - Strona głównaDo treści
kryminał i kabaret urzędowy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
15-05-2023 20:27alsor (3283 punktów)kryminał i kabaret urzędowy
Zarobek 5000 zł pracownika kosztuje pracodawcę:

5 000,00 PLN kwota netto
6 690,96 PLN kwota brutto
8 061,27 PLN łączny koszt pracodawcy

ponad 8 tys. czyli urzędowi kradną 3 tysiące.

przecież to kryminał a nie żadna polityka gospodarcza.

3/5 = 0.6 = 60%, tyle żrą nieroby urzędowe - politycy!

i kto tu rządzi?

a wiadomo kto: kryminał!

stać ich na superluksusowe rezydencje - dywaniki, marmurki, w każdym urzędzie!
samoloty... czołgi, wojsko w liczbie 200tyś. itd..
a po co to komu?

1 milion nierobów żre 60% kapitału państwa?

1 mln / 40 mln = 1/40, zatem nierób urzędas zarabia w Polsce: 40 razy więcej... ćwierć miliona?

no to faktycznie prześwietnie ta demokracja funkcjonuje.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Thoter (6650 punktów)
>Zarobek 5000 zł pracownika kosztuje pracodawcę:
> 5 000,00 PLN kwota netto
>6 690,96 PLN kwota brutto
>8 061,27 PLN łączny koszt pracodawcy
>ponad 8 tys. czyli urzędowi kradną 3 tysiące.
>

Wydając te zarobione 5 000 zł płaci się podatki zawarte w kupowanych towarach.
Załóżmy, że jest to 15% wydawanej kasy, więc dodajemy 750 zł.
I to nie koniec, załóżmy, że mamy na koncie 10 000 zł i inflację 20%, to tak jakby z konta nam zniknęło 2 000 zł, miesięcznie znika 166,6(6) zł.

www.michal(*)newyorskem-ustredi-globalistu/

Czechy muszą w tym roku zapłacić 142 mld CZK za wojnę na Ukrainie! Słowacja 1,8 mld EUR. Obliczyli w weekend w nowojorskiej kwaterze globalistów!

www.michal(*)-statnich-uredniku-jako-fiala/

Pensja hiszpańskiego posła wynosi obecnie 76 176 koron ! Pensja czeskiego posła wynosi obecnie 102 400 CZK !

www.michal(*)leky-0-proc-ma-cech-platit-12/

Podatek od narkotyków, największa fioletowa świnia, która zapłaci za zwiększone czeskie wydatki wojskowe w 2024 roku! W rozwiniętych krajach UE podatek na leki wynosi 0%! Dlaczego Czechy mają płacić 12%!

Czesi liczą kasę jaką im demokratyczna władza wyciąga na wojnę demokratycznego hegemona.
U nas nie ma niezależnej prasy, i nawet nikt w internecie nie poświęca się dla informowania nas o kosztach demokratycznych wojen.
Niesioł (2 punktów)
>Zarobek 5000 zł pracownika kosztuje pracodawcę:
> 5 000,00 PLN kwota netto
>6 690,96 PLN kwota brutto
>8 061,27 PLN łączny koszt pracodawcy
>ponad 8 tys. czyli urzędowi kradną 3 tysiące.
>przecież to kryminał a nie żadna polityka gospodarcza.
>3/5 = 0.6 = 60%, tyle żrą nieroby urzędowe - politycy!
>i kto tu rządzi?
>a wiadomo kto: kryminał!
>stać ich na superluksusowe rezydencje - dywaniki, marmurki, w każdym urzędzie!
> samoloty... czołgi, wojsko w liczbie 200tyś. itd..
>a po co to komu?
>1 milion nierobów żre 60% kapitału państwa?
>1 mln / 40 mln = 1/40, zatem nierób urzędas zarabia w Polsce: 40 razy więcej... ćwierć miliona?
>no to faktycznie prześwietnie ta demokracja funkcjonuje.
>
Kolego chyba czytamy sobie w myślach... Tak się składa że miałem o tym zamieścić wpis, ale jak widać mnie wyręczyłeś. Krótko, zwięźle i na temat
16-05-2023 07:06 
 0 na 2
Thoter (6650 punktów)

>samoloty... czołgi, wojsko w liczbie 200tyś. itd..
>a po co to komu?

pl.wikiped(*)ędzysojusznicza_do_Polski

Misja przybyła do Warszawy 25 lipca 1920 r.
Misją kierował brytyjski ambasador w Berlinie Edgar Vincent D'Abernon. Oprócz niego Wielką Brytanię reprezentowali Maurice Hankey, sekretarz gabinetu premiera Davida Lloyda George'a i generał Percy Radcliffe. Francję reprezentowali Jean Jules Jusserand, ambasador Republiki w Waszyngtonie i generał Maxime Weygand, szef Sztabu Generalnego Francuskich Sił Zbrojnych.


Jak nami rządził brytyjski hegemon to mieliśmy biedę z nędzą i 3OO tys. armię i ochlos ziejący nienawiścią do: Niemców, Żydów i komunistów.

W połowie sierpnia 39 r. w Polsce rozpoczęły się prewencyjne aresztowania członków
mniejszości i ich deportacje do centralnej Polski. Latem 1939 r. systematycznie rosła
liczba Niemców, którzy chcieli uciec i "nielegalnie" opuścić Polskę. Do połowy sierpnia
ponad 76 tys. osób uciekło do Rzeszy, a dodatkowe 18 tys. w rejon Gdańska. Doniesienia
o tym, jak Polacy radzili sobie z mniejszością niemiecką oraz opisy tych, którzy uciekli,
dolewają oliwy do ognia w stosunkach niemiecko-polskich w tygodniach i dniach
poprzedzających wybuch wojny.
Po zajęciu Ziemi Cieszyńskiej przez Polskę we
wrześniu 38 r., kiedy Hitler zażądał rokowań w sprawie przyszłości Gdańska i gwarancji
bezpiecznych połączeń komunikacyjnych z wydzielonymi Prusami Wschodnimi, wrogość
Polaków do mniejszości niemieckiej ponownie przybrała na sile. ostre formy. Akty terroru
przeciwko Niemcom, niszczenie niemieckich przedsiębiorstw i podpalenia niemieckich
gospodarstw rolnych przekształciły się w pogrom. Po powrocie Memelland do Rzeszy w
marcu sytuacja Niemców w Polsce stała się zupełnie nie do zniesienia.
Pogrom Żydów doprowadził w latach 1933-1938 do
opuszczenia Polski 557 tys. Żydów. Próbowano deportować około 50 000 tych uciekających
Żydów z powrotem do Polski. Polska policja uniemożliwia powrót tych
biedaków i bagnetami wypędza ich z powrotem na stronę niemiecką na
granicy. To wypędzenie i odrzucenie Żydów jest głęboko haniebnym
fragmentem wspólnej historii zarówno dla Niemiec, jak i dla Polski. Polska
natychmiast odbiera obywatelstwo polskie Żydom, którzy wyemigrowali do
Niemiec i innych miejsc.
Premier Składkowski uważał też, że dobrze by było, gdyby Żydzi zorganizowali emigrację
we współpracy z państwem polskim. Powiedział to na posiedzeniu sejmowej komisji
budżetowej. Ludność żydowska była oczywiście stałym tematem polityki wysokiego
szczebla w Polsce aż do upadku państwa w 1939 roku. W 1931 r. były minister spraw
zagranicznych Dmowski oświadczył, że kwestia żydowska jest największym problemem
cywilizacji na całym świecie, argumentując, że tylko "całkowite wypędzenie" Żydów z
Polski może rozwiązać kwestię żydowską.
Kiedy francuski minister spraw zagranicznych Delbos złożył oficjalną wizytę w Warszawie w grudniu 1937 r., jego gospodarz Beck skorzystał z okazji i zapytał Delbosa, "czy zgodzi się na
emigrację wszystkich polskich Żydów na wyspę Madagaskar".
W marcu 1937 r. w rozmowie z profesorem Burckhardtem, Wysokim Komisarzem Ligi
Narodów w Gdańsku, polski premier Skladkowski skarżył się, że "60% naszych Żydów to
komuniści, a 90% wszystkich komunistów to Żydzi". , komuniści są zawsze podejrzani
o sympatyzowanie z niekochanym Związkiem Radzieckim.
Również na Ukrainie koegzystencja Polaków i Ukraińców jest niefortunna. Po
zakończeniu wojny Ukraińcy rozpoczęli bunt przeciwko Polakom, których pamiętają
jako dawnych oprawców. Następnie Polska podbija zachodnią Ukrainę na wschód
od linii Curzona, a zemsta szaleje w odwrotnym kierunku. Miejscowy obserwator,
francuski profesor slawistyki Martel, dość drastycznie opisuje zajęcie Ukrainy
przez Polaków: "Rozstrzeliwali, wieszali, torturowali, więzili, konfiskowali, jednym
słowem bawili się jak za starych dobrych
czasów. Wielu ukraińskich księży zostało straconych. Aby uniknąć
przeludnienia, Polacy nie brali jeńców. ... Więzienia we Lwowie są
przepełnione Ukraińcami ze wszystkich środowisk, których jedyną zbrodnią
było bycie Ukraińcem lub mówienie po ukraińsku".
Nowa Polska nie stanie się państwem wieloetnicznym, jak wcześniej Habsburgowie. Nie
postrzega siebie jako państwa wielowyznaniowego i wielonarodowego. W Polsce po 1920
roku przyjmowani są tylko ci, którzy mówią po polsku i wyznają katolicyzm.
14 grudnia 1931 roku angielski MANCHESTER GUARDIAN określa polską politykę
narodowościową jako "piekło".
"Mniejszości w Polsce powinny zniknąć" - pisze gazeta.
Ta polityka jest prowadzona bezwzględnie, bez najmniejszego względu na
światową opinię publiczną, międzynarodowe traktaty i Ligę Narodów. Ukraina
stała się piekłem pod polskimi rządami. To samo można powiedzieć o Białorusi z
jeszcze większym uzasadnieniem. Celem polskiej polityki jest zniknięcie mniejszości
narodowych na papierze i w rzeczywistości". Białorusini i Ukraińcy, tradycyjna
większość na wschód od linii Curzona, energicznie opierają się wszelkim próbom
polonizacji i katolicyzacji. Kiedy polski rząd zaczął wywłaszczać ziemię na Białorusi zakazał używania języka białoruskiego w gazetach i szkołach w 1924 i 1925 r.,
dochodzi do powstania ludowego, terroru i kontrterroryzmu.


Przedwojenna Polska to było piekło rządzone przez Brytyjczyków z polskimi "patriotami" i "katolikami". Kaszubi też doświadczyli od Polaków "katolickiej miłości".
CubitumEamus (4 punktów)
>Zarobek 5000 zł pracownika kosztuje pracodawcę:
> 5 000,00 PLN kwota netto
>6 690,96 PLN kwota brutto
>8 061,27 PLN łączny koszt pracodawcy
>ponad 8 tys. czyli urzędowi kradną 3 tysiące.
>przecież to kryminał a nie żadna polityka gospodarcza.
>3/5 = 0.6 = 60%, tyle żrą nieroby urzędowe - politycy!
>i kto tu rządzi?
>a wiadomo kto: kryminał!
>stać ich na superluksusowe rezydencje - dywaniki, marmurki, w każdym urzędzie!
> samoloty... czołgi, wojsko w liczbie 200tyś. itd..
>a po co to komu?
>1 milion nierobów żre 60% kapitału państwa?
>1 mln / 40 mln = 1/40, zatem nierób urzędas zarabia w Polsce: 40 razy więcej... ćwierć miliona?
>no to faktycznie prześwietnie ta demokracja funkcjonuje.
>
Niekoniecznie
alsor (3283 punktów)
>>Zarobek 5000 zł pracownika kosztuje pracodawcę:
>> 5 000,00 PLN kwota netto
>>6 690,96 PLN kwota brutto
>>8 061,27 PLN łączny koszt pracodawcy
>>ponad 8 tys. czyli urzędowi kradną 3 tysiące.
>>przecież to kryminał a nie żadna polityka gospodarcza.
>>3/5 = 0.6 = 60%, tyle żrą nieroby urzędowe - politycy!
>>i kto tu rządzi?
>>a wiadomo kto: kryminał!
>>stać ich na superluksusowe rezydencje - dywaniki, marmurki, w każdym urzędzie!
>> samoloty... czołgi, wojsko w liczbie 200tyś. itd..
>>a po co to komu?
>>1 milion nierobów żre 60% kapitału państwa?
>>1 mln / 40 mln = 1/40, zatem nierób urzędas zarabia w Polsce: 40 razy więcej... ćwierć miliona?
>>no to faktycznie prześwietnie ta demokracja funkcjonuje.
>>
>Niekoniecznie

faktycznie...
bo zapomniałem ten VAT dodać 23% do wszystkiego - jako ten główny dochód państwa!

dawniej te dziesięciny były przyczyną buntu i rewolucji...

10% kontra chyba z 80% - no i cóż... cisza!

Wniosek: ta cywilizacja głupieje, tępieje... intensywnie - przynajmniej od wieku.

Armia im jest potrzebna... koń by się uśmiał.
Dobrze wiemy jak wojsko funkcjonuje: Szwejk i te sprawy.

....

Mieszkanie ile kosztuje - milion, dwa?

Sobie wybuduję chatę 200m2 za 10 mniejsze pieniądze...
a nie, przepraszam!, nie wolno mi budować - urząd zabrania!

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365