Racjonalista - Strona głównaDo treści
800+, darmowe leki cuda wianki i krach polskiej gospodarki

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
16-05-2023 00:35Niesioł (2 punktów)800+, darmowe leki cuda wianki i krach polskiej gospodarki
0 na 2
Doczekaliśmy się... Nasz mały wielki bohater z Żoliborza od nowego roku obdarzy nas łaską miłosierdzia i podaruje nam miesięcznie dodatkowe 300 zł. Wymagań i kryteriów chyba nie muszę przytaczać, to chyba oczywiste. Wyprzedzając uwagi wszystkich mędrków, nasz wybawca na kaczych nogach zawsze ma pieniądze na złożone przez siebie obietnice. Nie, nie... To nie jest z naszych podatków to kłamstwo i intryga opozycji. Nasz wybitny ekonomista opatentował nową metodę redukcji biedy ubóstwa w kraju. Że też nikt na to nie wpadł - bieda i nędza są dlatego, że Państwo ma za mało pieniążków, zatem jego Świątobliwość postanowił dodrukować te pieniądze, dodrukować jak najwięcej się da, ile maszyny są w stanie wyprodukować. Jest to właściwie szczepionka na wszystko - na biedę, na bezrobocie, na inflację i wiele innych tym podobnym problemów, z którymi Polacy niezależnie od sytuacji finansowej muszą się mierzyć na co dzień. Jeśli ceny są wysokie to nie przez rząd, tylko przez Putinflację, przez ośmiorniczki Sikorskiego i Tuska, którzy jadają je od 8 lat na koszt państwa, przez Amber Gold a także uchodźców w Niemczech. Głosując na partię, która jest inicjatorem tych wszystkich wspaniałych postulatów i reform, mamy realny wpływ na poprawę naszej polskiej gospodarki

A teraz kończąc już tę szyderczą satyrę, jeszcze krótki komentarz do ostatnich wypowiedzi naszego Zbawcy Narodu. Naprawdę ręce i nogi mi opadają. Jeszcze ludzie mu wiwatują i klaszczą... Przecież z VAT-u już nic nie wycisną, podnieśli próg pensji minimalnej kosztem jeszcze większej inflacji, dokładają kolejne podatki, nie wiem czy jesteście świadomi, ale od tego roku wkroczyła już nawet dyrektywa dotycząca opodatkowania sprzedaży rzeczy w internecie. Do tej pory, jeśli znalazłeś na strychu bądź w garażu stertę niepotrzebnych gratów, wystawiałeś je na portalach aukcyjnych typu alledrogo, olx, vinted itp. Od 2023 w ciągu roku masz prawo sprzedać 30 przedmiotów, od 31 sprzedanego przedmiotu, czymkolwiek by nie był zmuszony jesteś odciągnąć podatek w najlepszym wypadku wynoszącym 12% od dochodu. Fakt, dyrektywa ta wywodzi się z Brukseli, jednak Kaczyści będą coraz dotkliwej stosować tę regułę. Oczywiście podatki mogą być wyższe zależy ile gratów w piwnicy aktualnie posiadasz. Wracając jednak do sedna sprawy, w moim subiektywnym uznaniu oni chyba naprawdę ich konwencja partyjna opiera się na dodruku pieniędzy w celu powiększenia budżetu państwa. Tak "wyleczyli" nas z inflacji covidowej, putinflacji, tuskoflacji i wszystkich tego typu tworów siedzących w głowie pana premiera i ministra finansów. Ta pętla zaciska się coraz bardziej. Już się boję myśleć co oni zrobią w ostatnim, finalnym przed wyborowym roku w celu kupienia wyborców. Jak myślicie, 1000+? 1200+? 2050+?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
>Doczekaliśmy się... Nasz mały wielki bohater z Żoliborza
Jaro sław -jary = mocny, w okresie przedchrześcijańskim miało to samo znaczenie co słowo święty słowiańskie oznaczające kogoś, kto ma mocną, silną sławę.
a Donald?

>od nowego roku obdarzy nas łaską
dobry car dba o lud swój

>miłosierdzia i podaruje nam miesięcznie dodatkowe 300 zł.
dochód gwarantowany dzieciom, tak było w raju

>nasz wybawca na kaczych nogach zawsze ma pieniądze na złożone przez siebie obietnice.
z czyich pieniędzy za rządów liberałów kulczyk miał 1 000 000 zł/godzine gdy miliony 3zł/godz, musiało wyjechac z kraju, być bezrobornymi, ogrom żebraków, bezdomnych

>Nasz wybitny ekonomista opatentował nową metodę redukcji biedy ubóstwa w kraju. Że też nikt na to nie wpadł - bieda i nędza są dlatego, że Państwo ma za mało pieniążków, zatem jego Świątobliwość postanowił dodrukować te pieniądze, dodrukować jak najwięcej się da, ile maszyny są w stanie wyprodukować. Jest to właściwie szczepionka na wszystko - na biedę, na bezrobocie, na inflację i wiele innych tym podobnym problemów, z którymi Polacy niezależnie od sytuacji finansowej muszą się mierzyć na co dzień.
nasz geniusz profbalcerowicz inflacje by zlikwidował w jeden dzień, jest genialny, a że znowu miliny bezrobotnych, bezdomnych, pozostali za 3zł/godz, po prostu geniusz. My jako forum możemy go rekomendować do nagrody Nobla za jego osiągnięcia (w uzasadnieniu miliony bezrobotnych, miliony wysłanych na emigracje, miliony bezdomnych)

>Głosując na partię, która jest inicjatorem tych wszystkich wspaniałych postulatów i reform, mamy realny wpływ na poprawę naszej polskiej gospodarki
zaprezentuj nam swój program

>w moim subiektywnym uznaniu oni chyba naprawdę ich konwencja partyjna opiera się na dodruku pieniędzy
a Ty co byś zrobił? Ile wg ciebie ma byc pieniędzy?
dolarów jest 100000000 X więcej niż produktów usazyda
usazyd żyje z drukowania pieniędzy, on nam daje przykład, jak zwyciężać mamy

jak PiS doszedł do władzy wielu forumowiczów pisało, dajmy im porządzić, państwo szybko zbankrutuje, wtedy genialnemu tuskowi naród powierzy władzę w tym np niedziele pracujące, brak płacy minimalnej, umowy śmieciowe, tysiące żebraków, bezdomnych, praca do 67 rż,
17-05-2023 18:11 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
> kulczyk miał 1 000 000 zł/godzine gdy miliony 3zł/godz, musiało wyjechac z kraju, być >bezrobornymi, ogrom żebraków, bezdomnych

Kulczyk, paser okrągłego stołu, miał być pierwszym polskim kapitalistą, który miał siąść do stołu z kapitalistami gangsterami i ich ograć. Pomagać mu w tym miał sztab polskich profesorów ekonomii i demokratyczna władza. Kulczyk miał grać znaczonymi kartami a krupierem była demokratyczna władza. Niestety zdrowie naszemu jedynemu kapitaliście się niespodziewanie skończyło i wszystko przegraliśmy.

>>Głosując na partię, która jest inicjatorem tych wszystkich wspaniałych postulatów i reform, >>mamy realny wpływ na poprawę naszej polskiej gospodarki

Co to znowu za brednie, przyniesione z piaskownicy.
Nasza gospodarka to była za komuny. Teraz właścicielem gospodarki jest obcy kapitał i to on ustala zasady gry, to się nazywa wolny rynek.
Jak komuś się roi, że oddając głos na polskiego głupka, którego na liście do głosowania umieścił agent, który w imieniu kapitalistów zarządza demokratycznymi partiami, ma realny wpływ na cokolwiek, powinien wrócić do piaskownicy. W demokracji nie ma gospodarki, jest tylko system obsługi zadłużenia i priorytet, płacenie kontrybucji za tzw. bezpieczeństwo.

>jak PiS doszedł do władzy wielu forumowiczów pisało, dajmy im porządzić, państwo szybko >zbankrutuje, wtedy genialnemu tuskowi naród powierzy władzę w tym np niedziele pracujące, brak >płacy minimalnej, umowy śmieciowe, tysiące żebraków, bezdomnych, praca do 67 rż,
>

Polak już został wykształcony powyżej swojej inteligencji a teraz żyje na stopie wyższej jak wynika z jego możliwości. Ekonomii nie da się oszukać. Na razie szczęśliwie żyjemy w ekonomii Johna Law. Mądrzy Węgrzy nie dali się wciągnąć reżimowi amerykańskiemu do ich wojny i już mają tego efekty. Chińczycy już budują tam kilka zakładów. Chińczyk ustala ceny na produkty europejskie i światowe. BRICS to jest chińskie imperium, które tak jak każde, będzie cenami niszczyć tych co im się marzy, że ich pokonają. Reżim amerykański już nas wysłał na wojnę z Chinami. Litwa zadarła z Chińczykami i Chińczycy nie kupują towarów, w których jest jakikolwiek komponent powiązany z Litwą. Ci co kooperowali z Litwinami odmówili im współpracy.
Dzisiaj biedna Afryka, Ameryka Południowa, kraje Azji przystępują do BRICS. Chińczycy nie upokarzają i nie niszczą lokalnej inteligencji. Nie tworzą tubylcom z idiotów demokratycznych "parlamentów". Nie organizują parad "równości", nie dają przywilejów zboczeńcom i dewiantom chorym psychicznie.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>nasz geniusz profbalcerowicz inflacje by zlikwidował w jeden dzień, jest genialny, a że znowu miliny bezrobotnych, bezdomnych, pozostali za 3zł/godz, po prostu geniusz. My jako forum możemy go rekomendować do nagrody Nobla za jego osiągnięcia (w uzasadnieniu miliony bezrobotnych, miliony wysłanych na emigracje, miliony bezdomnych)

Z drugiej strony jeśli coś robisz za wolno, źle, nieefektywnie, to jakoś to trzeba przerwać i jakoś doprowadzić do tego, żeby było szybko, dobrze i efektywnie.

10 lat temu po przejechaniu 1km na rowerze byłem bliski zawału, teraz jeżdżę do pracy tam z powrotem blisko 60km kilka razy w tygodniu. Po przejechaniu 30km ruszam do pracy, nierzadko 10h i nie jestem nawet specjalnie spocony.

Coś się zmieniło.

Balcerowicz też musiał odmienić ludzi, którzy kręcili się jak smród po gaciach.

Mnie ta zmiana kosztowała wiele cierpienia i ich też.

Osiągnięcia kosztują wysiłek, czasem nieludzki.

youtu.be/5VCiU1osa3w
18-05-2023 00:07 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Osiągnięcia kosztują wysiłek, czasem nieludzki.
>

Niczego nie osiągnąłeś, tylko ucieczką ulepszyłeś swoją wegetację.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Niczego nie osiągnąłeś, tylko ucieczką ulepszyłeś swoją wegetację.

1000x słyszałem już o swojej ucieczce ale sam nigdy takiego opisu nie użyłem.

Jeden taki, stworzył wygodny dla siebie, bo poniżający mnie i przez to wywyższający jego obraz rzeczywistości, wyraził go ze 100x i inni w tym Ty zaczęliście po nim powtarzać.

I co?
Mam teraz się bronić przed zarzutem ucieczki?
To już lepiej pójdę chyba spać.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Balcerowicz też musiał odmienić ludzi, którzy kręcili się jak smród po gaciach.
>

Balcerowicz nikogo nie odmienił.
Balcerowicz, tak jak każdy Polak, ma afrykańskie szare komórki.
Wyciąga wnioski na podstawie obrazu, bez rozumienia sytuacji, jak Murzyn z buszu, gdy zobaczy pierwszy raz, obwieszonego świecidełkami białego człowieka.
I Balcerwoicz i ten Murzyn chcieliby przeskoczyć do innego świata, ale tak się nie da.
Za komuny Polak przeskoczył z wideł do łopaty, potem to już trzeba wyżej skakać i tu są problemy.
18-05-2023 16:00 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>nasz geniusz profbalcerowicz inflacje by zlikwidował w jeden dzień, jest genialny, a że znowu miliny bezrobotnych, bezdomnych, pozostali za 3zł/godz, po prostu geniusz.
> jeśli coś robisz za wolno, źle, nieefektywnie, to jakoś to trzeba przerwać i jakoś doprowadzić do tego, żeby było szybko, dobrze i efektywnie.
masz małe niepływające dzieci i wywozisz je na środek jeziora , wyrzucasz z łodzi, jak się nauczą pływać jest po geniuszu, balcerowiczowsku (dlatego powinniśmy go zgłosic do Nobla)

>10 lat temu po przejechaniu 1km na rowerze byłem bliski zawału, teraz jeżdżę do pracy tam z powrotem blisko 60km kilka razy w tygodniu. Po przejechaniu 30km ruszam do pracy, nierzadko 10h i nie jestem nawet specjalnie spocony.
nasz geniusz profbarcerowicz powinienen się uczyc od Ciebie
.
>Balcerowicz też musiał odmienić ludzi, którzy kręcili się jak smród po gaciach.
sprzedał cały majątek za darmo, to i ja potrafię

>Mnie ta zmiana kosztowała wiele cierpienia i ich też.
>Osiągnięcia kosztują wysiłek, czasem nieludzki.
tylko niewolników
osiągnięcia sa przyjemne, Newton czy Einstein, dostawali orgazmu wymyślając prawa
przypuszczam ze nasz geniusz kulczyk tez dostawał orgazmu robiąc nas, libków niedorozwojków w bambuko, on nie pracował, chyba że na siłowni za którą płacił 500zł/godzinę
Jego praca to np spożywanie karmarów popijanych szampanem w najlepszych restauracjach
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A teraz kończąc już tę szyderczą satyrę,

Zaproponowałem aby istniał tylko jeden podatek od publicznie jawnej własności, określany przez wszystkich w jawnej demokracji bezpośredniej, przeznaczany w zasadniczej części na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego osób bez posiadłości.

Jedyną funkcją podatku jest redystrybucja wspólnego dobra i rozpraszanie własności.

Nikt nie był zainteresowany.
Dla wszystkich ważniejsze jest ukryć swoje posiadłości i metody dochodzenia do nich.
Już lepsze 1000 form podatków i biurokracja taka, że połowa narodu zajmuje się zawodowo wypełnianiem kwitów niż uczciwe podejście do innych ludzi.

Mnie to o tyle nie martwi, że nie biorę udziału w tajnych wyborach, nie uznaję wyników tajnych wyborów i to nie jest moje prawo.

Z mojej perspektywy źli ludzie dla swojego zysku próbują urządzić piekło na Ziemi ale ja w tym nie uczestniczę, muszę jednak brać pod uwagę wrogość innych ludzi, ich groźby i przemoc.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Jedyną funkcją podatku jest redystrybucja wspólnego dobra i rozpraszanie własności.
>

Za kilka dziesięcioleci świat będzie własnością kilku żydowskich rodzin i Twoja wizja ma temu zapobiec ?? Czy: las, rzeki, morza, atmosfera, góry itd. mogą być własnością prywatną ??
Jak można rozproszyć prywatną własność np. lasu ??
Biedak dostanie prawo wstępu do tego lasu na pół godziny ?? A jak tam znajdzie grzyba to będzie musiał za niego właścicielowi lasu zapłacić ??
A może za 50 zł/H, od osoby, będzie sobie mógł dłużej w lesie przebywać ??
Albo ten podatek będzie tak duży, że jego właściciel nie będzie mógł go zapłacić, więc po kawałku będziemy go nacjonalizować ?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Za kilka dziesięcioleci świat będzie własnością kilku żydowskich rodzin i Twoja wizja ma temu zapobiec ??

Z wizjami jest jak z odkryciami powtarzają się u różnych ludzi, którzy niekoniecznie mają że sobą związek.

>Czy: las, rzeki, morza, atmosfera, góry itd. mogą być własnością prywatną ??

Tak.
Kapitalizm to tylko i aż system władzy człowieka nad człowiekiem, to jest system hierarchii.

Posiadanie lasu jest określeniem kto w lesie rządzi.
Jeśli wstęp do lasu zacznie kosztować 50 polskich złotych za 1 godzinę, to wszyscy będą chcieli ten biznes przejąć. Wysoko go wycenia i właściciel lasu zapłaci przez to wysoki podatek. A że podatek trafi bezpośrednio w ręce biedoty to ta kupi sobie za niego wejście do lasu.

>Jak można rozproszyć prywatną własność np. lasu ??

Wystarczy ją opodatkować od wartości.
Kiedy las nie będzie wyrabiał na podatki to właściciel będzie chciał go sprzedać.

>Biedak dostanie prawo wstępu do tego lasu na pół godziny ?? A jak tam znajdzie grzyba to będzie musiał za niego właścicielowi lasu zapłacić ??

Tak, przez co powstanie organizacja globalna, nic nie będzie działo się więcej bez sensu, nawet używanie w dzisiejszym świecie trzeba regulować i najlepiej przez właściciela, który ma przez to do zapalenia podatek a nie przed tłumy urzedaswo pożerających wszystko co ludzie z trudem stworzą.

>A może za 50 zł/H, od osoby, będzie sobie mógł dłużej w lesie przebywać ??
>Albo ten podatek będzie tak duży, że jego właściciel nie będzie mógł go zapłacić, więc po kawałku będziemy go nacjonalizować ?

Wysokość podatku ma mieć swoje źródło w wycenie własności i w demokratycznie wybranej stawce podatku.

Jak nie będzie mógł zapłacić podatku to sprzeda temu co go wycenił najwyżej i on następnie będzie się martwił podatkiem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Z mojej perspektywy źli ludzie dla swojego zysku próbują urządzić piekło na Ziemi ale ja w tym >nie uczestniczę, muszę jednak brać pod uwagę wrogość innych ludzi, ich groźby i przemoc.
>

Jak mowa o złych ludziach i ich zyskach na myśl przychodzą mi tylko Żydzi amerykańscy.

www.newswe(*)isis-plays-hands-china-1800756

Gabinet Bidena mówi, że kryzys pułapu zadłużenia jest w rękach Chin.
Podczas rozprawy przedstawiciele administracji wskazywali na tempo wzrostu gospodarczego Chin jako powód do niepokoju. Podobnie zauważyli, że Marynarka Wojenna Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej wyprzedzała Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych pod względem wielkości floty i szczyciła się największą na świecie armią jako znakami ostrzegawczymi. Sekretarz Austin powiedział, że inwestycje w systemy uzbrojenia okażą się istotne dla utrzymania militarnej przewagi Ameryki.


Hamerlik świat jest tak skonstruowany, że nikt się z twojego sukcesu nie cieszy. Reżim amerykański nie śpi, tylko pracuje nad tym jak wymordować Chińczyków.
Sto lat temu taki potencjał intelektualny i możliwość rozwoju mieli Zydzi niemieccy i Europa.
Żydów europejskich spotkała tragedia a Europę wojna, a wszystko za sprawą Brytyjczyków i Żydów amerykańskich.
Sto lat temu, tak jak dzisiaj się debatuje nad Chinami, debatowano nad Niemcami i Europą. Brytyjczycy, ówczesny hegemon, nie pozwolił Europie na zajęcie ich miejsca.
Hgdtyu (-9 punktów)
>>Z mojej perspektywy źli ludzie dla swojego zysku próbują urządzić piekło na Ziemi ale ja w tym >nie uczestniczę, muszę jednak brać pod uwagę wrogość innych ludzi, ich groźby i przemoc.
>>
>Jak mowa o złych ludziach i ich zyskach na myśl przychodzą mi tylko Żydzi amerykańscy.
>www.newswe(*)isis-plays-hands-china-1800756
>Gabinet Bidena mówi, że kryzys pułapu zadłużenia jest w rękach Chin.
>Podczas rozprawy przedstawiciele administracji wskazywali na tempo wzrostu gospodarczego Chin jako powód do niepokoju. Podobnie zauważyli, że Marynarka Wojenna Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej wyprzedzała Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych pod względem wielkości floty i szczyciła się największą na świecie armią jako znakami ostrzegawczymi. Sekretarz Austin powiedział, że inwestycje w systemy uzbrojenia okażą się istotne dla utrzymania militarnej przewagi Ameryki.
Hamerlik świat jest tak skonstruowany, że nikt się z twojego sukcesu nie cieszy. Reżim amerykański nie śpi, tylko pracuje nad tym jak wymordować Chińczyków.
>Sto lat temu taki potencjał intelektualny i możliwość rozwoju mieli Zydzi niemieccy i Europa.
>Żydów europejskich spotkała tragedia a Europę wojna, a wszystko za sprawą Brytyjczyków i Żydów amerykańskich.
>Sto lat temu, tak jak dzisiaj się debatuje nad Chinami, debatowano nad Niemcami i Europą. Brytyjczycy, ówczesny hegemon, nie pozwolił Europie na zajęcie ich miejsca.



Ja bym w tym wątk napisał: uważaj z kim rozmawiasz w internecie
Hgdtyu (-9 punktów)
>>>Z mojej perspektywy źli ludzie dla swojego zysku próbują urządzić piekło na Ziemi ale ja w tym >nie uczestniczę, muszę jednak brać pod uwagę wrogość innych ludzi, ich groźby i przemoc.
>>>
>>Jak mowa o złych ludziach i ich zyskach na myśl przychodzą mi tylko Żydzi amerykańscy.
>>www.newswe(*)isis-plays-hands-china-1800756
>>Gabinet Bidena mówi, że kryzys pułapu zadłużenia jest w rękach Chin.
>>Podczas rozprawy przedstawiciele administracji wskazywali na tempo wzrostu gospodarczego Chin jako powód do niepokoju. Podobnie zauważyli, że Marynarka Wojenna Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej wyprzedzała Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych pod względem wielkości floty i szczyciła się największą na świecie armią jako znakami ostrzegawczymi. Sekretarz Austin powiedział, że inwestycje w systemy uzbrojenia okażą się istotne dla utrzymania militarnej przewagi Ameryki.
Hamerlik świat jest tak skonstruowany, że nikt się z twojego sukcesu nie cieszy. Reżim amerykański nie śpi, tylko pracuje nad tym jak wymordować Chińczyków.
>>Sto lat temu taki potencjał intelektualny i możliwość rozwoju mieli Zydzi niemieccy i Europa.
>>Żydów europejskich spotkała tragedia a Europę wojna, a wszystko za sprawą Brytyjczyków i Żydów amerykańskich.
>>Sto lat temu, tak jak dzisiaj się debatuje nad Chinami, debatowano nad Niemcami i Europą. Brytyjczycy, ówczesny hegemon, nie pozwolił Europie na zajęcie ich miejsca.
>Ja bym w tym wątk napisał: uważaj z kim rozmawiasz w internecie
>

800 PLN

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365