>>czemu swobodny kajak. w rzece płynie znacznie wolniej niż ona sama? >Bo Patoelity go spowalniają. Przyzwoity człowiek ma w życiu do wyboru pewną ilość dróg. Łajdak o takiej samej inteligencji i energii ma te same drogi, ale także inne, którymi przyzwoity człowiek nie pójdzie. Dlatego łajdak dojdzie dalej. Z powodu tej negatywnej selekcji tzw elity są patoelitami. Im bardziej wpływowa warstwa tym niższy jej poziom etyczny, brak zahamowań, wyrzutów sumienia, współczucia, wątpliwości. Psychopaci są często charyzmatyczni, energiczni, potrafią zarazić otoczenie. Najwięcej psychopatów jest wśród menedżerów, prawników, dziennikarzy, chirurgów, księży.
>W raju gdzie nie było WOLNOŚCI WŁASNOĆI i INDYWIDUALNOŚCI dzisiaj to tylko złudzenie do karmienia nas, libków niedorozwojków nie ma wolnej woli, jest przymus okoliczności
>kajaki (a w zasadzie kłody drewniane bo kajaków przecież nie było) pływały szybciej niż rzeki bo współpracowały z cząsteczkami wody w myśl idei wpólnoty i komunizmu komunizm w znaczeniu wspólnoty pierwotnej jest naszym ustawieniem fabrycznym
|