 |
Jezus mesjaszem Żydów, a nie nas, gojów Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-06-2023 23:12 | okragly (21676 punktów) | Jezus mesjaszem Żydów, a nie nas, gojów | gdyby nie Jezus, nie byłoby dzisiaj Izraela, miał wskrzesić Izrael i to zrobił, aby to się stało wiare w Jezusa Żydzi sprzedali nam, gojom. Żyd Paweł przekonał Greków i Rzymian by czcili Jezusa, Żydów nie namawiał Bez chrześcijaństwa nie byłoby Żydów, Izraela, dlatego Jezus jest mesjaszem (wybawcą) Żydów a nie nas, gojów | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Wygląda na to, że nie kochasz Żydów. Pewnie wpadłeś w pułapkę myślenia, że Żydzi rządzą światem i stworzyli dla Ciebie świat, którego nie chcesz. Wielu ludzi tam uważa, szukając winnych swojego ograniczania. Sądzę, że najbardziej ograniczamy się sami poprze brak inicjatywy. Wszyscy czekamy, aż za nas zrobią coś inni, przyjadą na białym rumaku i rozwiążą nasze problemy. Tak się nie stanie. Jeśli nie masz wizji samodzielnego rozwiązania problemu, to możesz spokojnie założyć, że ten problem nie zostanie rozwiązany nigdy. Ludzie kłamią, że rozwiążą cudze problemy dla władzy. Nikt nie może rozwiązać naszych problemów prócz nas samych. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | | Thoter (6650 punktów) | >Wygląda na to, że nie kochasz Żydów. >Pewnie wpadłeś w pułapkę myślenia, że Żydzi rządzą światem i stworzyli dla Ciebie świat, którego nie chcesz. >Wielu ludzi tam uważa, szukając winnych swojego ograniczania. >Sądzę, że najbardziej ograniczamy się sami poprze brak inicjatywy. >
Ja zajmuję się badaniem faktów historycznych. To, że są tam Żydzi nie jest moją winą. Sto lat temu istotne były trzy grupy Żydów: Żydzi niemieccy kierowani przez Lwa Dawidowicza Bronsteina, zwanego trockim Żydzi amerykańscy kierowani przez Bernarda Barucha Żydzi rosyjscy a potem sowieccy, którymi powyżsi gardzili. Rządził nimi ten, kto dał więcej kasy. Każda grupa Żydów miała różne swoje interesy i dochodziło do morderstw Żydów w ramach żydowskich walk o interesy grupy. Hamerlik rozwiąż taką zagadkę historyczną: Rezydentura NKWD to byli sami wykształceni na Zachodzie Żydzi znający po kilka języków. W 1937 r. zostali ściągnięci do Moskwy i rozstrzelani przez ŻYDÓW. Jedynie Lejba Feldbin uciekł do USA. Szefem szkolenia Armii Czerwonej był kuzyn Trockiego Iona Jakir, zamordowany przez Żyda Lwa Zacharowicza Mechlisa. Cała praca Żydów niemieckich nad stworzeniem potężnej Europy została tragicznie zakończona przez ŻYDÓW w 1937 r. Takie są fakty. Hamerlik co tym sądzisz ?? Kto nie pozwolił Żydom niemieckim stworzyć potężnej Europy ???
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >Wygląda na to, że nie kochasz Żydów. nie kocham liberalizmu (indywidualizmu, wolności, własności), to diabeł wcielony podziwiam Żydów, chciałbym być jednym z nich, są wspólnotowi np kibuce
>Pewnie wpadłeś w pułapkę myślenia, że Żydzi rządzą światem i stworzyli dla Ciebie świat, którego nie chcesz. dali nam Jezusa, chrześcijaństwo i liberalizm (diabła wcielonego w antyludzką idee)
>Sądzę, że najbardziej ograniczamy się sami poprze brak inicjatywy. >Wszyscy czekamy, aż za nas zrobią coś inni, życie w raju było wspólnotowe, jeden organizm. Liberalizm to diabeł wcielony
>Jeśli nie masz wizji samodzielnego rozwiązania problemu, to możesz spokojnie założyć, że ten problem nie zostanie rozwiązany nigdy. wszystkie nasze ludzkie, indywidualne problemy są wynikiem działania społeczeństwa i tylko one może je rozwiązać
> Nikt nie może rozwiązać naszych problemów prócz nas samych. tak mówią liberałowie i ich buk (diabeł) w 3 osobach; indywidualizm, wolność, własność
|
|
| haish (2905 punktów) | >gdyby nie Jezus, nie byłoby dzisiaj Izraela, miał wskrzesić Izrael i to zrobił, aby to się stało >wiare w Jezusa Żydzi sprzedali nam, gojom. Żyd Paweł przekonał Greków i Rzymian by czcili Jezusa, >Żydów nie namawiał >Bez chrześcijaństwa nie byłoby Żydów, Izraela, dlatego Jezus jest mesjaszem (wybawcą) Żydów a nie >nas, gojów
Fakty są jakie są i inne być nie chcą: 1 Jezus(zhelenizowany Żyd, analfabeta) jest postacią literacką stworzoną przez Greków. 2 Niemal wszystkie pisma Chrześcijaństwa zostały napisane w greckiej Koine (gdyby Jezus był autentyczny sam napisałby swoje przesłanie i gdyby chciał być autorytetem dla Żydów napisałby to w języku hebrajskim). 3 Żydzi nie kupili greckich wymysłów dlatego, że były napisane w języku dawnego okupanta, którego rolę przejęli cesarze Rzymu, ci z kolei w wielu sprawach kierowali się grecką kulturą i dziedzictwem. 4 Żyd Paweł miał pochodzenie żydowskie, ale był też faryzeuszem (wyznawał wiarę w 'życie' po śmierci, w duszę i takie tam podobne sprawy), nie miał pojęcia o tym co wiedzieli sadyceusze( potomkowie Cadoka - kapłana założyciela religii hebrajskiej). Prawdopodobnie ten 'apostoł' również miał nikłe pojęcie o języku hebrajskim, gdyby miał nosiłby imię Fajwele. 5 Współczesny Izrael powstał dzięki ciężkiej pracy chaluców, kibucników i innych Żydów. Do jego powstania niewątpliwie przyczynił się Holokaust w czasie II WŚ. Zaś zwierzchnik zachodniego Chrześcijaństwa w tym czasie pomagał byłym nazistom w uniknięciu odpowiedzialności przed międzynarodowym trybunałem - organizował im bezpieczne życie w Ameryce Łacińskiej ( to było robione nie z miłości bliźniego, ale bardziej prawdopodobne jest że taki gest wynikał z jakowejś współpracy w czasie II WŚ). Hierarchowie KK byli rozczarowani swoimi staraniami aby wszyscy Żydzi zostali frankistami. .......................................................
Itd. itp.
|
|
 | 2 na 2 | Elasp (6859 punktów) | >>gdyby nie Jezus, nie byłoby dzisiaj Izraela, miał wskrzesić Izrael i to zrobił, aby to się stało >>wiare w Jezusa Żydzi sprzedali nam, gojom. Żyd Paweł przekonał Greków i Rzymian by czcili Jezusa, >>Żydów nie namawiał >>Bez chrześcijaństwa nie byłoby Żydów, Izraela, dlatego Jezus jest mesjaszem (wybawcą) Żydów a nie >>nas, gojów >Fakty są jakie są i inne być nie chcą: >1 Jezus(zhelenizowany Żyd, analfabeta) jest postacią literacką stworzoną przez Greków. >2 Niemal wszystkie pisma Chrześcijaństwa zostały napisane w greckiej Koine (gdyby Jezus był autentyczny sam napisałby swoje przesłanie i gdyby chciał być autorytetem dla Żydów napisałby to w języku hebrajskim).
Na takiej zasadzie można udowodnić, że nie istniał Mahomet.
|
|
|  | 1 na 1 | haish (2905 punktów) | >>>gdyby nie Jezus, nie byłoby dzisiaj Izraela, miał wskrzesić Izrael i to zrobił, aby to się stało >>>wiare w Jezusa Żydzi sprzedali nam, gojom. Żyd Paweł przekonał Greków i Rzymian by czcili Jezusa, >>>Żydów nie namawiał >>>Bez chrześcijaństwa nie byłoby Żydów, Izraela, dlatego Jezus jest mesjaszem (wybawcą) Żydów a nie >>>nas, gojów >>Fakty są jakie są i inne być nie chcą: >>1 Jezus(zhelenizowany Żyd, analfabeta) jest postacią literacką stworzoną przez Greków. >>2 Niemal wszystkie pisma Chrześcijaństwa zostały napisane w greckiej Koine (gdyby Jezus był autentyczny sam napisałby swoje przesłanie i gdyby chciał być autorytetem dla Żydów napisałby to w języku hebrajskim). > Na takiej zasadzie można udowodnić, że nie istniał Mahomet.
Mahomet faktycznie nie istniał - ta nazwa imię jest celowo przekazywana w takiej formie aby chaos informacyjny służył jedynej słusznej religii w Polsce. Muhammad - prorok Islamu, nazywany też 'pieczęcią proroków' był postacią historyczną z krwi i kości, - znane jest miejsce jego pochówku, oraz istnieją pamiątki po nim przechowywane w pałacu Topkapi w Stambule - są to zęby i włos z brody - te rzeczy nie są jednak przedmiotami kultu, choć przechowywuje się je z należnym szacunkiem. Znane są też przedmioty takie jak 'płaszcz Muhammada' i miecz 'Zulfikar' - te przedmioty istnieją w różnych wersjach, ale dla wtajemniczonych są pojęciami pod którymi kryją się zupełnie inne 'rzeczy'.
I jeszcze taka uwaga - Islam powstał jako religia dużo później niż Chrześcijaństwo, a więc jest religią nowszą i bardziej dostosowaną do zmian jakie miały miejsce w historii od czasów utworzenia z Jezusa naczelnego bóstwa w Cesarstwie Rzymskim. Islam w swej istocie jest powtórzeniem tego co napisano w Torze, jednak jest dostosowane do języka arabskiego i jest to przedstawione językiem prostym i zrozumiałym dla mówiących po arabsku. Łacińska Vulgata(od vulgaris - pospolity) jest tłumaczeniem dla plebsu - nawracanych i ewangelizowanych pogan. Niuanse języka hebrajskiego nie są łatwe nawet dla Żydów, a co dopiero dla Greków i Łaciniaków.
|
|
| |  | 2 na 2 | Elasp (6859 punktów) | >>> >> Na takiej zasadzie można udowodnić, że nie istniał Mahomet. >Mahomet faktycznie nie istniał - ta nazwa imię jest celowo przekazywana w takiej formie aby chaos informacyjny służył jedynej słusznej religii w Polsce. >Muhammad - prorok Islamu, nazywany też 'pieczęcią proroków' był postacią historyczną z krwi i kości, - znane jest miejsce jego pochówku, oraz istnieją pamiątki po nim przechowywane w pałacu Topkapi w Stambule - są to zęby i włos z brody - te rzeczy nie są jednak przedmiotami kultu, choć przechowywuje się je z należnym szacunkiem. Znane są też przedmioty takie jak 'płaszcz Muhammada' i miecz 'Zulfikar' - te przedmioty istnieją w różnych wersjach, ale dla wtajemniczonych są pojęciami pod którymi kryją się zupełnie inne 'rzeczy'.
Skąd wiesz, że są to zęby i włos z brody Muhammada, a nie jakiegoś innego, rzeczywiście istniejącego człowieka?
|
|
| | |  | 1 na 1 | haish (2905 punktów) | >>>>>> Na takiej zasadzie można udowodnić, że nie istniał Mahomet. >>Mahomet faktycznie nie istniał - ta nazwa imię jest celowo przekazywana w takiej formie aby chaos informacyjny służył jedynej słusznej religii w Polsce. >>Muhammad - prorok Islamu, nazywany też 'pieczęcią proroków' był postacią historyczną z krwi i kości, - znane jest miejsce jego pochówku, oraz istnieją pamiątki po nim przechowywane w pałacu Topkapi w Stambule - są to zęby i włos z brody - te rzeczy nie są jednak przedmiotami kultu, choć przechowywuje się je z należnym szacunkiem. Znane są też przedmioty takie jak 'płaszcz Muhammada' i miecz 'Zulfikar' - te przedmioty istnieją w różnych wersjach, ale dla wtajemniczonych są pojęciami pod którymi kryją się zupełnie inne 'rzeczy'. > Skąd wiesz, że są to zęby i włos z brody Muhammada, a nie jakiegoś innego, rzeczywiście istniejącego człowieka?
To jest udokumentowane w relacjach(na piśmie) z tamtych czasów i te relacje nie są podważane w świecie Islamu, ponadto znane jest miejsce pochówku doczesnych szczątków Muhammada.
Nie jest znane miejsce gdzie spoczywałyby doczesne szczątki niejakiego Jezusa, nie jest również znane miejsce gdzie został pochowany Mojżesz, dotychczas nie znaleziono miejsca pochówku Sargona Wielkiego, który podobnie jak Mojżesz został wyłowiony z rzeki gdy płynął z jej nurtem w koszu.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Elasp (6859 punktów) |
>> Skąd wiesz, że są to zęby i włos z brody Muhammada, a nie jakiegoś innego, rzeczywiście istniejącego człowieka? >To jest udokumentowane w relacjach(na piśmie) z tamtych czasów i te relacje nie są podważane w świecie Islamu, ponadto znane jest miejsce pochówku doczesnych szczątków Muhammada.
W których relacjach jest to udokumentowane? Jest znane miejsce pochówku człowieka uważanego za Muhammada - skąd wiadomo, że słusznie za niego uważanego?
|
|
| |  | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | >Mahomet faktycznie nie istniał - ta nazwa imię jest celowo przekazywana w takiej formie aby chaos informacyjny służył jedynej słusznej religii w Polsce.
Aleksander macedoński też nie istniał
>Muhammad - prorok Islamu, nazywany też 'pieczęcią proroków' był postacią historyczną z krwi i kości,
Ἀλέξανδρος był postacią historyczną, potwierdza to sekcja zwłok Bukefalosa
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Uzurpatorów było wielu, w różnych narodach..., Mesjasz Ludzkości jest jeden - Duch Prawdy
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >Uzurpatorów było wielu, w różnych narodach..., wizerunek boga jaki znam lekcji religii to stary dziad wyglądający za chmur. Jeśli boga mielibyśmy zwizualizować to tylko okrągły Inkowie nie uzywali koła (wybitna cywilizacja) tylko dlatego że wyobrażał boga >Mesjasz Ludzkości jest jeden - Duch Prawdy tylko okragły zna drogę do raju
|
|
|  | 1 na 1 | haish (2905 punktów) | >>Uzurpatorów było wielu, w różnych narodach..., >wizerunek boga jaki znam lekcji religii to stary dziad wyglądający za chmur. Jeśli boga mielibyśmy zwizualizować to tylko okrągły >Inkowie nie uzywali koła (wybitna cywilizacja) tylko dlatego że wyobrażał boga >>Mesjasz Ludzkości jest jeden - Duch Prawdy >tylko okragły zna drogę do raju >
TYLKO OKRĄGŁY PISZE O RAJU NA "O K R Ą G Ł O". [Był taki rabin cudotwórca - nazywali go Honi haMagal -> Honi 'kółeczko'.]
|
|
| |  | 3 na 3 | okragly (21676 punktów) |
> >tylko okragły zna drogę do raju> TYLKO OKRĄGŁY PISZE O RAJU NA "O K R Ą G Ł O".> [Był taki rabin cudotwórca - nazywali go Honi haMagal -> Honi 'kółeczko'.]w jednej z firm nazywali mnie "kółeczko"
|
|
|  | | Duch Prawdy (14788 punktów) | >tylko okragły zna drogę do raju Gardzisz Człowiekiem, prowadzisz do piekła, Putin, Łukaszenka, Kaczyński, okragly, stadne myślenie... Duch Prawdy wskazuje drogę do raju...
DUCH
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>tylko okragły zna drogę do raju >Gardzisz Człowiekiem, gardzą człowiekiem patoelity, które narzuciły nam liberalizm. Człowiek indywidualny, wolny, jest jak zbity pies, i o to chodzi patoelitom Istotą człowieka jest komuna (antyliberalizm)
>prowadzisz do piekła, Putin, Łukaszenka, Kaczyński, okragly, stadne myślenie... usazyd prowadzi do piekła. Pięciu usazydów ma 50% własności, to oni (dla zabawy) prowokują wojny >Duch Prawdy wskazuje drogę do raju... indywidualny, wolny, własność, nie osiągnie raju
|
|
| | |  | | Duch Prawdy (14788 punktów) | > >>tylko okragły zna drogę do raju> >Gardzisz Człowiekiem,> gardzą człowiekiem patoelityTeż. > Człowiek indywidualny, wolny, jest jak zbity piesJestem indywidualny, wolny i szczęśliwy, więc? > Istotą człowieka jest komuna (antyliberalizm)Dokształć się: sciaga.pl/(*)oficzna_bogdana_suchodolskiego> >prowadzisz do piekła, Putin, Łukaszenka, Kaczyński, okragly, stadne myślenie...> usazyd prowadzi do piekła. Pięciu usazydów ma 50% własności, to oni (dla zabawy) prowokują wojnyUmyj palce. > >Duch Prawdy wskazuje drogę do raju...> indywidualny, wolny, własność, nie osiągnie rajuTo mówiłem ja, zniewolony okragly. O losie, z kim ja się muszę zmagać. DUCH
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) |
> >Człowiek indywidualny, wolny, jest jak zbity pies> Jestem indywidualny, wolny i szczęśliwy, więc?to niemożliwe szczęście można osiągnąć tylko żyjąc w wspólnocie ostatnio słyszałem taką definicje mądrości, że to umiejętność stwarzania dobra wspólnego. My libki niedorozwojki nie jesteśmy w stanie tego pojąć (dlatego niedorozwojki) > >Istotą człowieka jest komuna (antyliberalizm)> Dokształć się:> sciaga.pl/(*)oficzna_bogdana_suchodolskiegopotwierdza moją tezę, że my są niedorozwojki, tylko JA, JA, JA, MOJE, MOJE, MOJE! powinno być odwrotnie liberalizm jest antyludzki, stąd ogromne cierpienie np za boga balcerowicza, milionowe bezrobocie, bezdomność, emigracja, zarobki 2zł/godz gdy nasz libków bohater 1 000 000 zł/godz > >>prowadzisz do piekła, Putin, Łukaszenka, Kaczyński, okragly, stadne myślenie...> >usazyd prowadzi do piekła. Pięciu usazydów ma 50% własności, to oni (dla zabawy) prowokują wojny> Umyj palce.znamy z naszego podwórka, kulczyk 1 000 000 zł/godz gdy niewolnicy 2 zł/g (500 000 x mniej) zarabial w godzine tyle co niewolnicy liberalizmu przez całe życie > >>Duch Prawdy wskazuje drogę do raju...> > indywidualny, wolny, własność, nie osiągnie raju> To mówiłem ja, zniewolony okragly.zniewolony rajem (biologią, naturą, naszą istotą)  a nie balcerowiczem, tuskiem, kaczynskim, usazydem czy kimkolwiek innym > O losie, z kim ja się muszę zmagać.skoro wierzysz w liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) to napisz prace naukową o człowieku która to potwierdzi, przewrócisz biologie, dostaniesz Nobla, a my libki niedorozwojki dostaniemy poparcie naukowe, że nasza wiara jest słuszna i prawdziwa
|
|
| | | | |  | | Duch Prawdy (14788 punktów) | >>>Człowiek indywidualny, wolny, jest jak zbity pies >>Jestem indywidualny, wolny i szczęśliwy, więc? >to niemożliwe >szczęście można osiągnąć tylko żyjąc w wspólnocie Żyjąc we wspólnocie nie można być indywidualnym i wolnym?
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>>>Człowiek indywidualny, wolny, jest jak zbity pies >>>Jestem indywidualny, wolny i szczęśliwy, więc? >>to niemożliwe >>szczęście można osiągnąć tylko żyjąc w wspólnocie >Żyjąc we wspólnocie nie można być indywidualnym i wolnym? NIE my libki niedorozwojki nie mamy JA, znaczy mamy ale wgrane nam przez patoelity, które chcą nas wykorzystać żyjąc w wspolnocie też nie masz JA, ale ludzie wspólnoty (zażyłe stado ludzkie z raju) nie chca cię wykorzystac, wręcz chcą twojego dobra
|
|
| | | | | | |  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | > >>>>Człowiek indywidualny, wolny, jest jak zbity pies> >>>Jestem indywidualny, wolny i szczęśliwy, więc?> >>to niemożliwe> >>szczęście można osiągnąć tylko żyjąc w wspólnocie> >Żyjąc we wspólnocie nie można być indywidualnym i wolnym?> NIETAK 
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|