Kiedy mieszkałem w Azji Południowo-Wschodniej, widziałem praktyki związane z nieruchomościami, których nie mogłem zrozumieć - ciągła budowa luksusowych wieżowców. W nocy można było zobaczyć, że mieszkania były prawie puste, a mimo to budowa trwała w całym mieście, budując więcej. Koledzy powiedzieli mi, że kupowanie/budowanie mieszkań, nawet gdy są puste, to bezpieczny sposób na przechowywanie bogactwa. Nie mogłem zrozumieć tego ani innych argumentów wyjaśniających, dlaczego istnieją zachęty do budowania w ten sposób. Gdybym miał 10 milionów dolarów, jakie bodźce ekonomiczne zachęcają mnie do zbudowania kolejnej, w większości pustej wieży mieszkalnej, zamiast inwestowania jej w inny sposób? |