Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy budowanie pustych mieszkań ma ekonomiczną logikę?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
19-06-2023 17:45fujoncama (7 punktów)Czy budowanie pustych mieszkań ma ekonomiczną logikę?
Kiedy mieszkałem w Azji Południowo-Wschodniej, widziałem praktyki związane z nieruchomościami, których nie mogłem zrozumieć - ciągła budowa luksusowych wieżowców. W nocy można było zobaczyć, że mieszkania były prawie puste, a mimo to budowa trwała w całym mieście, budując więcej. Koledzy powiedzieli mi, że kupowanie/budowanie mieszkań, nawet gdy są puste, to bezpieczny sposób na przechowywanie bogactwa. Nie mogłem zrozumieć tego ani innych argumentów wyjaśniających, dlaczego istnieją zachęty do budowania w ten sposób. Gdybym miał 10 milionów dolarów, jakie bodźce ekonomiczne zachęcają mnie do zbudowania kolejnej, w większości pustej wieży mieszkalnej, zamiast inwestowania jej w inny sposób?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

fujoncama (7 punktów)
>Kiedy mieszkałem w Azji Południowo-Wschodniej, widziałem praktyki związane z nieruchomościami,
>których nie mogłem zrozumieć - ciągła budowa luksusowych wieżowców. W nocy można było zobaczyć, że
>mieszkania były prawie puste, a mimo to budowa trwała w całym mieście, budując więcej. Koledzy
>powiedzieli mi, że kupowanie/budowanie mieszkań, nawet gdy są puste, to bezpieczny sposób na
>przechowywanie bogactwa. Nie mogłem zrozumieć tego ani innych argumentów wyjaśniających, dlaczego mobdro.bio/
>istnieją zachęty do budowania w ten sposób. Gdybym miał 10 milionów dolarów, jakie bodźce
>ekonomiczne zachęcają mnie do zbudowania kolejnej, w większości pustej wieży mieszkalnej, zamiast
>inwestowania jej w inny sposób?

i got this...

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365