Racjonalista - Strona głównaDo treści
tesla

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
21-06-2023 13:17okragly (21676 punktów)tesla
Ile % przeciętnej rocznej pensji kosztuje Tesla 3
cena w Polsce- 205 000 zł. rozpędza auto do 100 km/h w 6s. V max 225 km/h, zasięg 500 km

Szwajcaria: 68%
USA: 78%
Norwegia 104%
Australia: 108%
Emiraty Arabskie: 119%
Kanada: 122%
Niemcy: 146%
Japonia: 146%
Dania: 148%
Wielka Brytania: 170%
Korea Południowa: 175%
Francja: 193%
Szwecja: 194%
Hiszpania: 241%
Chiny: 280%
Włochy: 304%
Czechy: 319%
Polska: 400%
Portugalia: 456%
Węgry: 522%
Meksyk: 683%
Turcja: 1156%
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
>Ile % przeciętnej rocznej pensji kosztuje Tesla 3
>cena w Polsce- 205 000 zł. rozpędza auto do 100 km/h w 6s. V max 225 km/h, zasięg 500 km
ciekawe ile nasze auto elektryczne będzie kosztowało?

właśnie na rynek wchodzi elektryczna Astra, rozpędza się do setki w 9s, V max = 170 km/h, zasięg 400 km, kosztuje 213 tys
Thoter (6650 punktów)
>>Ile % przeciętnej rocznej pensji kosztuje Tesla 3
>>cena w Polsce- 205 000 zł. rozpędza auto do 100 km/h w 6s. V max 225 km/h, zasięg 500 km
>ciekawe ile nasze auto elektryczne będzie kosztowało?
>właśnie na rynek wchodzi elektryczna Astra, rozpędza się do setki w 9s, V max = 170 km/h, zasięg 400 km, kosztuje 213 tys
>

tn.nova.cz(*)a-znacky-prijdou-o-nezavislost

19.06.2023, 08:52
Największy europejski koncern samochodowy VW czeka kolejna wielka restrukturyzacja. Przygotowuje go zarząd wokół nowego szefa Olivera Bluma. "Musimy działać, inaczej stracimy kontakt z konkurencją" - powiedział niemieckiemu dziennikowi "Handelsblatt" informator najwyższego kierownictwa Volkswagena.
Redukcja kosztów, nowa strategia poszczególnych marek i gruntowna transformacja fabryk, w tym czeskich. To plany, o których we wtorek będzie dyskutowało najwyższe kierownictwo Grupy Volkswagen. To będzie największa restrukturyzacja w ostatniej dekadzie, anonimowy menedżer VW powiedział ekonomicznemu dziennikowi Handelsblatt .
Cała grupa marek wolumenowych, do której oprócz VW należą Skoda i Seat, powinna co roku zwiększać swoje zyski o około 3 mld euro.
Na razie Volkswagen zawiesił negocjacje w sprawie środkowoeuropejskiej gigafabryki i zamiast tego zapowiedział budowę czwartej fabryki akumulatorów w USA.
Koncern chce skupić się na maksymalizacji marży zysku, czyli zwrotu lub rentowności sprzedaży, która wskazuje, ile zysku netto przypada na sprzedaż. Dla przykładu dla Porsche powinno to być 20 proc., cała grupa marek premium - Audi, Bentley, Lamborghini czy Ducati - powinna osiągnąć 12-14 proc., a główna marka VW 6,5 proc. do 2026 roku.


www.wsws.org/en/articles/2023/06/12/816e-j12.html

11 czerwca 2023 r.
Tak wysokie stopy zysku można zrealizować jedynie poprzez drastyczne zaostrzenie eksploatacji w zakładach VW. Wysoki rangą przedstawiciel firmy szczerze stwierdził, że na każdy punkt procentowy dodatkowego zysku potrzebne są oszczędności w wysokości około miliarda euro. Nie podano jeszcze informacji o tym, ile tysięcy miejsc pracy ma zostać zlikwidowanych, jakie rodzaje produkcji zostaną przeniesione iw jakim stopniu zostaną obniżone płace i świadczenia socjalne.
Żaden producent samochodów nie zatrudnia tylu pracowników na całym świecie, co Grupa VW. Chwali się, że "obsługuje 120 zakładów produkcyjnych w 19 krajach Europy oraz w 10 krajach Ameryki, Azji i Afryki. 662 575 pracowników na całym świecie produkuje pojazdy, zajmuje się usługami związanymi z pojazdami lub pracuje w innych obszarach biznesowych. Grupa Volkswagen oferuje swoje pojazdy w 153 krajach".
Przejście z samochodów spalinowych na elektryczne zintensyfikowało bezlitosną konkurencję między dużymi koncernami motoryzacyjnymi o najniższe koszty pracy, rynki zbytu i bezpieczne łańcuchy dostaw. To wszystko odbywa się kosztem pracowników we wszystkich krajach i lokalizacjach, którzy muszą pracować więcej i mniej zarabiać, podczas gdy setki tysięcy tracą pracę.
Chiński producent BYD, który już produkuje wyłącznie pojazdy elektryczne, był w stanie zwiększyć swój udział w rynku do 11 procent w pierwszym kwartale i objąć prowadzenie, wyprzedzając Volkswagena i Toyotę. Udało mu się zwiększyć sprzedaż o 69 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.
Inni chińscy producenci, tacy jak Nio, Geely i Great Wall, również sprzedają znacznie więcej e-samochodów niż Volkswagen. W pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się e-samochodów nie ma ani jednego niemieckiego czy europejskiego modelu. Tylko Tesla jest reprezentowana i próbuje zdobyć udział w rynku poprzez drastyczne obniżki cen.
Wirtschaftswoche przytacza przykład, z którym należy porównywać VW: "Ultranowoczesny sedan średniej wielkości Seal firmy BYD kosztuje w Chinach równowartość około 25 000 euro. Średniej wielkości SUV Volkswagena ID.4 kosztuje w Niemczech co najmniej 45 000 euro z wyposażeniem podobnym do BYD Seal"
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
O a tu piszą, że państwa kapitalistyczne dopłacają do prywatnych zakupów luksusowych aut elektrycznych
www.carwow(*)2020-welche-zuschuesse-gibt-es

Oczywiście już po wypłacie subwencji prywatnym firmom, budującym te auta, liczonych w miliardach
www.faz.ne(*)illiarde-erhaelt-17523797.html

Widać, jak państwa budują sobie kapitalistyczne imperia.

Ale czy państwa, które transferują hajs od biedoty do bogaczy mają coś wspólnego w ogóle z kapitalizmem, o którym nauczają we współczesnych szkołach ekonomicznych?

Jak dla mnie to same kłamstwa.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ale czy państwa, które transferują hajs od biedoty do bogaczy mają coś wspólnego w ogóle z kapitalizmem, o którym nauczają we współczesnych szkołach ekonomicznych?
>Jak dla mnie to same kłamstwa.
>

W państwach kapitalistycznych zasób ludzi i zasób demokratycznych "polityków" jest własnością kilku kapitalistycznych cwaniaków.
Karbowi tych cwaniaków zarządzają zasobem ludzkim poprzez: telewizję i demokratyczny "parlament".
W demokratycznych koloniach nie ma szkół uczących tubylców: rządzenia czymkolwiek i dyplomatów.
W amerykańskiej demokracji prawdę podaje telewizja, wszystko poza nią to są kłamstwa. Dociekających i ujawniających niedemokratyczną prawdę czeka zniknięcie z grona żywych lud trafienie do więzienia.
Jesteśmy narodem wywodzącym się z parobków, którzy dzisiaj nie są w stanie stworzyć nowoczesnego przemysłu. Mamy braki intelektualne i finansowe a mamy za to "demokratyczną władzę" z importu. Władza ta ma z nami problem, musi nam zapewnić "demokratyczny" standard życia. Naszej szarańczy parobków kończy się prymitywna praca na Zachodzie i z tej milionowe rzeszy nie powstał żaden kapitalista.
Hamerlik zauważ, że kapitalistą można zostać tylko zaczynając od okradania innych. Jak komuś się poszczęści i zostanie lokalnym kapitalistą, to szybko zostanie zjedzony przez rekiny, jak tylko wpłynie na ich akwen. Rekinom pomoże w tym demokratyczna władza, na którą oddał głos lokalny kapitalista.
NATO to jest armia kolonialna, która teraz zaatakowała zasoby Rosji. Napoleonowi się to nie udało, Żydzi niemieccy prawie osiągnęli cel ale zginęli w konfrontacji z ówczesnym hegemonem Brytyjczykami. Teraz mamy atak na Rosję byłego i aktualnego hegemona, który oprócz celu rabunkowego ma powstrzymać rozwijające się Chiny. Cena Chińskich towarów jest ich najskuteczniejszą bronią, która bez prochu niszczy kapitalistyczne fabryki zatrudniające demokratycznych niewolników. Kapitalista będzie się musiał pozbyć demokratycznych niewolników i zastąpić ich tańszymi chińskimi robotami. Pytanie komu ten cwany kapitalista potem sprzeda swój towar ?? Demokratyczna władza będzie musiała mu stworzyć z demokratycznych bezrobotnych niewolników, bogatych klientów. Kolejny problem, jak tych "bogatych" klientów zmusić do kupowania tylko u demokratycznego kapitalisty ??
Hamerlik to są zadania dla Ciebie. Musisz do swojej wizji wprowadzić rozwiązywanie takich problemów i rozpocząć nową propagandową kampanię.
Przestań się zadawać z głupkami i do pracy.
22-06-2023 11:13 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> czy państwa, które transferują hajs od biedoty do bogaczy mają coś wspólnego w ogóle z kapitalizmem, o którym nauczają we współczesnych szkołach ekonomicznych?
szkoły ekonomi tak jak i mas media w tym TVNy należą do TOP kapitalistów (0.01% ludzi)
KAPITALIZM = LIBERALIZM (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ)
kapitalizm to kulczyk zarabiający 1 000 000 zł/ godz i jego kolega z klasy pracujący na smieciowej umowie 3 zł/godz (uczył sie lepiej od geniusza libków niedorozwojków)

>Jak dla mnie to same kłamstwa.
liberalizm któremu jestes wiernym wyznawca, to wielkie kłamstwo

5 ludzi na świecie ma 50% majątku

jestem zadowolony że komunistyczne Chiny nas wyprzedziły np dużo krócej pracują na nowe auto niz JA, libek niedorozwojek
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>liberalizm któremu jestes wiernym wyznawca, to wielkie kłamstwo
>5 ludzi na świecie ma 50% majątku

Mieszasz dwie niezwiązane sprawy.

Liberalizm to akceptacja dla tego, żeby inny człowiek poszedł inna drogą niż ta, którą Ty wybrałeś, bo ma przed sobą inny od twojego cel.

Liberalizm jest akceptacją dla tego, że jesteśmy różni.

Różnice społeczne, o których piszesz nie wynikają wcale z akceptacji odmienności ani także z wolności wyboru one wynikają z tajemnic i przemocy w działalności gospodarczej, które sankcjonują współczesne państwa.

Uległeś kapitalistycznej propagandzie po 1000 kroć bardziej ode mnie dlatego przywołujesz wolność, bo uwierzyłeś propagandzie, że ta wolność istnieje.

W kapitalizmie jaki znamy nigdy nie było wolności. Wprost przeciwnie całkowite zniewolenie.

Nie powinieneś pisać o liberalizmie i wolności jako przyczynach potężnych różnic społecznych lecz o tajemnicach, groźbach, wzajemnej agresji i przemocy. To są prawdziwe przyczyny.

Tajemnice, groźby, agresja i przemoc dotyczą tak samo państw komunistycznych jak i kapitalistycznych.

Chiny w żadnym siebie nie są lepsze od USA i z całą pewnością w Chinach są większe różnice społeczne niż w USA.

youtu.be/5VCiU1osa3w

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365