Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego czynsz jest uważany za wydobywczy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
02-07-2023 19:05hexakhwab (5 punktów)Dlaczego czynsz jest uważany za wydobywczy?
Niedawno czytałem artykuł o tym, jak zostać azjatyckim potentatem – kroki polegały na przytuleniu się do klasy politycznej i zdobyciu aktywów, takich jak kawałki państwowych monopoli. Nazywano to zachowaniem pogoni za rentą.

Słyszałem o innych miejscach, w których „poszukiwanie renty” jest uważane za wydobywanie wartości, a nie tworzenie wartości. I zawsze zastanawiałem się, dlaczego.

Czy każda firma czegoś nie wynajmuje? Jeśli kupujesz samochód, wynajmujesz mały procent czasu pracownika, czasu projektanta itp.

Jakieś pomysły ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

hexakhwab (5 punktów)
>Niedawno czytałem artykuł o tym, jak zostać azjatyckim potentatem - kroki polegały na
>przytuleniu się do klasy politycznej i zdobyciu aktywów, takich jak kawałki państwowych monopoli.
>Nazywano to zachowaniem pogoni za rentą.
>Słyszałem o innych miejscach, w których "poszukiwanie renty" jest uważane za wydobywanie 1921681254.mx/
>wartości, a nie tworzenie wartości. I zawsze zastanawiałem się, dlaczego.
>Czy każda firma czegoś nie wynajmuje? Jeśli kupujesz samochód, wynajmujesz mały procent czasu
>pracownika, czasu projektanta itp.
>Jakieś pomysły ?

i got this...

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365