Na unieszkodliwienie odpadów z nielegalnego składowiska Zielona Góra potrzebowała 20 mln zł. W ub. roku prezydent Zielonej Góry informował, że rząd odmówił wsparcia. Bo skąd 💸? Od tego czasu Mateusz Morawiecki wydał z rezerwy budżetowej : - prawie 30 mln zł na Centrum Krucjaty Wyzwolenia Człowieka - 20 mln zł na kampanie promujące działania rządu, - 10,5 mln zł na Panteon Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej, - 10 mln zł na zakup sprzętu do realizacji plenerowych widowisk "Orzeł i Krzyż", - 8 mln zł na Park Pamięci w centr. budowanym z inicjatywy T. Rydzyka, - 7,7 mln zł na Centrum Formacji Duchowej dla Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, - 6,5 mln zł na Centrum wsparcia "Za życiem", - 5 mln zł na promocję ławeczek w kształcie Polski, - 6,5 mln zł na organizację Kongresu 590, - 5,7 mln zł na projekt fundacji T. Sakiewicza, - 4,3 mln zł na projekt fundacji P. Kukiza, - 2 mln na projekt narodowców (CKM "Kuźnia").
A to tylko część wydatków z części budżetu państwa przeznaczonej na nagłe i ważne wydatki. Można się przekomarzać czy samorząd, czy rząd ma dać pieniądze na utylizację, ale nie można przejść obojętnie wobec tego, że w Zielonej Górze wyłączono monitoring powietrza!!! Na polecenia minister Anny Moskwa odczyt powietrza w Zielonej Górze podawany jest ze stacji oddalonej o 370 km.
|