Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sprzeciw wobec biurokracji, skomplikowaniu prawa i podatkom

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
21-06-2007 13:33stokrotka (877 punktów)Sprzeciw wobec biurokracji, skomplikowaniu prawa i podatkom
Jak w tytule, pragnę złożyć sprzeciw wobec nadmiernej biurokratyzacji życia, przeciwko niejasnemu, nielogicznemu i skomplikowanemu prawu, przeciwko haraczom, jakie pobiera państwo nazywając je podatkami.
Kto chce się przyłączyć do tego sprzeciwu, kto chce mi pomóc (np. doświadczeniem, pomysłami) w walce z tymi i temu podobnymi absurdami (świadomym pasożytnictwem) współczesnego państwa - proszę o kontakt.
Możemy na początek wspólnie działać nieformalnie w celu uświadamiania tych absurdów. Możemy próbować zmieniać prawo. Możemy założyć stowarzyszenie, fundację i działać formalnie w tym kierunku.
Demokracja ma wiele wad, ale i zalet, jedną z nich jest to że możemy próbować zmieniać to, co uznajemy za "bezprawne".
Na forach tematycznych spotykają się ludzie, którzy mają świadomość tych absurdów. Trzeba wyjść z okopów i ruszyć do ludzi
Czekam na kontakt: moc.liamg@ajcneilisnok
Pozdrawiam
Joanna
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

aenigma (455 punktów)
z wielką chęcią bym się sprzeciwiła, ale twórczych, sensownych pomysłów niestety brak
Bo nie trzeba wielkiej katastrofy by zniszczyć ludzkość... załatwi to biurokracja

Jeśli chcesz wychować zagorzałego ateistę, musisz mu udzielać surowych lekcji religii.
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
   Cytat: "Dawno już wynaleziono perpetuum mobile: to biurokracja".
Vendetta (62 punktów)
A można prosić o bardziej szczegółowy zarys tego pomysłu ?

Pozdrawiam
stokrotka (877 punktów)
Bardziej szczegółowy...
Cóż, jestem na etapie kształtowania się pomysłu i szczerze liczę na pomoc osób, którym moje postulaty są bliskie.
Jeśli chodzi o konkretniejsze działania to w tej chwili widzę to jako rozpowszechnianie informacji, innego spojrzenia na państwo, na jego złodziejstwo. Oraz jako zaskarżanie konkretnych przepisów do Trybunału Konstytucyjnego (choć ta instytucja też zdaje się być stronnicza).
Nie mam doświadczenia, nie mam jeszcze napisanego programu czy coś w tym stylu. Może przyjęłam złą kolejność, ale na początek postanowiłam spróbować zebrać ludzi o podobnych poglądach, by wspólnie zacząć działać konkretniej.
Pozdrawiam
PS Jak tylko spiszę treściwie swoje postulaty, program (jakkolwiek to nazwać) będę się nim dzielić z ludźmi, którzy do mnie na email napiszą.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365