Racjonalista - Strona głównaDo treści
egzamin na rodzica obowiązkowy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
31-08-2023 13:14okragly (21676 punktów)egzamin na rodzica obowiązkowy
my racjonaliści powinniśmy wśród swoich członków wprowadzić egzamin na bycie rodzicem

50% naszej zdolności uczenia się rozwija się w ciągu pierwszych 4 lat zycia. Rodzice sa najważniejszymi nauczycielami i to oni powinny zdawać egzaminy na bycie nauczycielem, jeśli nie zdadzą to zakaz rozmnażania się

W raju nawet jak jakaś „głupia” spłodziła dziecko, to nie było katastrofy, ona była tylko macicą, wokół niej (na odległość głosu) komuna, jeden organizm, babki, ciotki, wujkowie). Komuna rajska była jednym organizmem z 8 macicami (smok miał 8 głów a rajski smok miał 16 głów i 8 macic)

W dobie liberalizmu nawet najmądrzejsza matka z naszej wiary tzn libka (indywidualizm, wolność, własność) wychowa głupie dziecko, można to łatwo udowodnić, ale patoelity nie pozwolą bo chca miec jak najwięcej libków niedorozwojków

Do wychowania dziecka potrzeba komuny (ciocie, babcie, wujkowie, starsze rodzeństwo, inne zaprzyjaźnione dzieci w komunie, wszystko to na wyciągnięcie ręki)

my libki, dla których najważniejszy jest indywidualizm, wolność, własność, tego nie zrozumiemy, dlatego wymrzemy
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Thoter (6650 punktów)

>W dobie liberalizmu nawet najmądrzejsza matka z naszej wiary tzn libka (indywidualizm, wolność,
>własność) wychowa głupie dziecko, można to łatwo udowodnić, ale patoelity nie pozwolą bo chca miec
>jak najwięcej libków niedorozwojków
>

Dzisiaj dziecko, które nawet samo się nauczy kraść, będzie miało lepiej od tych pracowitych koni.
31-08-2023 17:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>W dobie liberalizmu nawet najmądrzejsza matka z naszej wiary tzn libka (indywidualizm, wolność,
>>własność) wychowa głupie dziecko, można to łatwo udowodnić, ale patoelity nie pozwolą bo chca miec jak najwięcej libków niedorozwojków
>Dzisiaj dziecko, które nawet samo się nauczy kraść, będzie miało lepiej od tych pracowitych koni.
w raju uczyli kraść (małe dzieci w zabawie, instynktownie podbierają sobie nawzajem i udają greka), jako większe dzieci wędrowali banda by kraść dobra z sąsiedniego raju

jeszcze niedawno na obozach harcerskich podkradano sztandar?, były takie zabawy leśno-wakacyjno-nocne

raj sie skończył jak mężczyźni zaczeli kraść sobie nawzajem kobiety, wtedy stawały się ich własnością (skończył sie matriarchat, nastał patriarchat)
uxbridge (5980 punktów)
>my racjonaliści powinniśmy wśród swoich członków wprowadzić egzamin na bycie rodzicem
Wyjątkowo jestem za. Uważam za nielogiczny fakt, że w przeciwieństwie do rodzicielstwa, aby robić niemal cokolwiek w sferze publicznej trzeba wykazać się odpowiednimi kwalifikacjami. Począwszy od jazdy rowerem po ulicy, pływaniem kajakiem, czy wędkowaniem. Sama możliwość nauczania cudzych dzieci jest również zastrzeżona dla ludzi z właściwą edukacją i egzaminami. A do wychowania własnych dzieci, co jest sztuką niełatwą, gdzie błedy mogą prowadzić do poważnych konsekwencji - na to nie potrzeba żadnych pozwoleń. Psychopaci, umysłowo niezrównoważeni, pedofile czy w ogóle ludzie którym nikt rozsądny nie powierzyłby opieki nawet nad chomikiem - moga sobie płodzić i wychowywać dzieci bez żadnych ograniczeń.
Czy takie ograniczenia zapobiegłyby pojawianiu się niebezpiecznych i szkodliwych osobników? Zapewne nie, ale sądzę, że na dłuższą metę znacząco zmniejszyłyby ich liczebność w populacji.
Posiadanie dzieci powinno być przywilejem. A żeby utrzymać liczbę urodzeń na własciwym poziomie, kwalifikowani rodzice powinni otrzymywac potężne wsparcie finansowe od państwa, z tanimi domami włącznie.
Co z resztą? Przymusowa sterylizacja? Słaby pomysł. Być może również jakiś mechanizm finansowy zniechęcający "niekwalifikowanych" do posiadania potomstwa lub zachęcający do nieposiadania. Np. urlopy macierzyńskie tylko dla uprawnionych, czy wysoki podatek od opieki przedszkolnej który byłby refundowany "kwalifikowanym".
Przy okazji ci, którzy chcieliby mieć dzieci byliby zmuszeni do zdobycia rzetelnej wiedzy z psychologii czy pedagogiki. Oraz wykazania się odpowiednim poziomem empatii.
Np. żeby nie uczyć dzieci, iż złodziejstwo jest czymś chwalebnym, jak chciałby Okrągły. Zapewne pod warunkiem, że to on kraść a nie odwrotnie.
Thoter (6650 punktów)
> aby robić niemal cokolwiek w sferze publicznej trzeba wykazać się odpowiednimi kwalifikacjami. >Począwszy od jazdy rowerem po ulicy, pływaniem kajakiem, czy wędkowaniem.

Cytat Williama F. Buckleya Jr.
Wolałbym powierzyć rząd Stanów Zjednoczonych pierwszym 400 osobom wymienionym w bostońskiej książce telefonicznej, niż wydziałowi Uniwersytetu Harvarda.

Ja też jestem tego samego zdania.
01-09-2023 12:27 
 Ocena 4 na 4
uxbridge (5980 punktów)Thoter putinowska gnida
>Wolałbym powierzyć rząd Stanów Zjednoczonych pierwszym 400 osobom wymienionym w bostońskiej książce telefonicznej, niż wydziałowi Uniwersytetu Harvarda.Ja też jestem tego samego zdania.
Dlatego jesteś i pozostaniesz głupim ciulem. Najlepiej zacznij od powierzenia swojego zdrowia ludziom z książki telefonicznej zamiast lekarzom. Efekt byłby bardzo pozytywny. Dla świata.
01-09-2023 13:09 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: Thoter putinowska gnida
>>Wolałbym powierzyć rząd Stanów Zjednoczonych pierwszym 400 osobom wymienionym w bostońskiej książce telefonicznej, niż wydziałowi Uniwersytetu Harvarda.
> Najlepiej zacznij od powierzenia swojego zdrowia ludziom z książki telefonicznej zamiast lekarzom. Efekt byłby bardzo pozytywny. Dla świata.
najlepszych lekarzy mają w USA, ale żyją tam stosunkowo krótko
najdłużej i najzdrowiej, najszczęśliwiej żyją na wyspie greckiej gdzie w ogóle nie ma lekarza ale jest komuna (wspólnota). Nas najbardziej zabija liberalizm
01-09-2023 14:02 
 Ocena 3 na 3
uxbridge (5980 punktów)
>najlepszych lekarzy mają w USA, ale żyją tam stosunkowo krótko
Popatrzmy. USA sa na 30 miejscu na świecie pod względem przeciętnej długości życia (80 lat). W stosunku do zajmującej 3 miejsce Japonii, to tylko 5 lat krótsze życie. Polska jest na 36 miejscu (rok krócej niż w USA). Większość krajów Europy wschodniej jeszcze dalej. Bogate Emiraty Arabskie są na 49. Chiny gdzie jak wiadomo jedzą zdrowo i mają naturalną medycynę są 72. Jeszcze zdrowszy jest komunistyczny Wietnam - 102 miejsce tuż za Brazylią. Rosja zajmuje zaszczytne 122 miejsce tuż przed Koreą Północną, gdzie przecież żyją w szczęśliwej komunie i w ogóle niewiele jedzą, same naturalne rzeczy np. korę z drzew. Zła, kapitalistyczna Korea Południowa (wolność, indywidualizm, własność) zajmuje miejsce 29 i żyje się tam przeciętnie 10 lat dłużej.
Więc nie kłam.

>najdłużej i najzdrowiej, najszczęśliwiej żyją na wyspie greckiej gdzie w ogóle nie ma lekarza ale jest komuna (wspólnota).
Na greckiej Ikarii rzeczywiście żyje sie stosunkowo długo, podobnie jak na Okinawie czy Loma Linda (USA!) ale żadnej komuny tam nie ma - normalna grecka wyspa. Byłeś? Pewnie nie, więc nie kłam. Oczywiście, że mają tam lekarza i to niejednego. Jest tam nawet szpital:
www.google(*)84!2sGeneral+Prefectorial+Hosp
>
>

Długie życie (przeciętnie) nie oznacza, że ludzie nie chorują i nie mają wypadków.
Więc nie kłam.
No i taki drobiazg. Najdłużej żyje się w Księstwie Monako - prawie 90 lat! Może maja tam jakąś specjalną komunę? Chyba nie. Żyją tam bogaci ludzie, których stać na zdrowy tryb życia i najlepszą opiekę lekarską. Indywidualizm, wolność, własność przedłuża im życie w sposób znaczący.
01-09-2023 13:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: egzamin na rodzica obowiązkowy
>>my racjonaliści powinniśmy wśród swoich członków wprowadzić egzamin na bycie rodzicem
> jestem za. Uważam za nielogiczny fakt, że w przeciwieństwie do rodzicielstwa, aby robić niemal cokolwiek w sferze publicznej trzeba wykazać się odpowiednimi kwalifikacjami. Począwszy od jazdy rowerem po ulicy, pływaniem kajakiem
po 2 wś w USA było duzo sierot, władze urządziły wiele domów dziecka w których dzieci miały wszystko co potrzeba a więc były najedzone, miały sucho, ciepło, ale niemowlaki umierały jak muchy. Władze sprowadziły kobiety z meksyku, te zapewniały nie tylko jw, ale przytuliły, nosiły na rękach, śmiertelność drastycznie zmalała. Matka wg naszej wiary (indywidualizm, wolność, własnośc) znająca 5 języków, 3 fakultety, prof dr hab inz kosmonauta będzie gorszą matką niz prymitywna z raju

>możliwość nauczania cudzych dzieci jest zastrzeżona dla ludzi z właściwą edukacją i egzaminami. A do wychowania własnych dzieci, co jest sztuką niełatwą, gdzie błedy mogą prowadzić do poważnych konsekwencji - na to nie potrzeba żadnych pozwoleń. Psychopaci, umysłowo niezrównoważeni, pedofile czy w ogóle ludzie którym nikt rozsądny nie powierzyłby opieki nawet nad chomikiem - moga sobie płodzić i wychowywać dzieci bez żadnych ograniczeń.
trzeba przyjąć że do wychowania potrzeba całej wsi a więc zrezygnować z liberalizmu

>Posiadanie dzieci powinno być przywilejem.
kazdy z nas się urodził tylko po to by spłodzic zdrowe potomstwo i je dobrze wychować, by doczekac się wnuków, prawnuków
innego celu nie ma oprócz najgłupszego, libków niedorozwojków, dla których celem jest INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ

>A żeby utrzymać liczbę urodzeń na własciwym poziomie, kwalifikowani rodzice powinni otrzymywac potężne wsparcie finansowe od państwa, z tanimi domami włącznie.
w raju domy były darmowe

> żeby nie uczyć dzieci, iż złodziejstwo jest czymś chwalebnym, jak chciałby Okrągły.
jeśli kulczyk kradł 1000 000 zł/godzinę w majestacie prawa patoelit, to ukraść jemu to zaszczyt
W raju nie kradli bo wszyscy mieli to samo
ale kradziez to podstawowa umiejetność jaką powinienen zdobyc kazdy polak

skasuj swój głupi wpis w wątku obok
01-09-2023 13:13 
 Ocena 2 na 2
uxbridge (5980 punktów)
>skasuj swój głupi wpis w wątku obok
Obiecaj, że przestaniesz głosić kremlowską propagandę. Obiecaj, że przestaniesz chwalić podbijanie Ukrainy. Obiecaj, że przestaniesz głosić nienawiść rasową ukrytą pod kryptonimem "usażyd". Wtedy skasuję.
Inaczej, będzie tyle wpisów z twoim nazwiskiem i adresem ile twoich kłamliwych bzdetów. I każdy, który wpisze w przeglądarkę "Okrągły" dowie się jak sie nazywasz i gdzie mieszkasz z kompletem twych nienawistnych poglądów.
01-09-2023 13:25 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>skasuj swój głupi wpis w wątku obok
>Obiecaj, że przestaniesz głosić kremlowską propagandę. Obiecaj, że przestaniesz chwalić podbijanie Ukrainy. Obiecaj, że przestaniesz głosić nienawiść rasową ukrytą pod kryptonimem "usażyd". Wtedy skasuję.
obiecuję
01-09-2023 17:44 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>my racjonaliści powinniśmy wśród swoich członków wprowadzić egzamin na bycie rodzicem
> Uważam za nielogiczny fakt, że w przeciwieństwie do rodzicielstwa, aby robić niemal cokolwiek w sferze publicznej trzeba wykazać się odpowiednimi kwalifikacjami. Począwszy od jazdy rowerem
żeby wybudowac dom, podstawowa potrzeba człowieka, musimy miec pozwolenie od min 10. mgr inż. w tym budownictwa, architektury, instalacji, elektryki, środowiska itp, ostatnio sie troche poprawiło np nie trzeba zatrudniac inż jako kierownika budowy małego domku

w raju była większa konkurencja, 20% mężczyzn miało aż 80% dzieci, choć bzykali się na okrągło, seks był klejem komuny w raju, dzieci na wszystkich mężczyzn mówiły wujku, kazdy sie poczuwał ojcem, spryt kobiet w raju był niesamowity

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365