Być może inwestując te biliardy dolarów w budowę nowych fabryk, a jeśli zabraknie nam ziemi, zwiększając wydajność produkcji w już istniejących fabrykach? Następnie nałożymy podatki na te fabryki, abyśmy mogli wydać, powiedzmy, 300 bilionów dolarów dochodu? Prawdopodobnie nie działa, ale czy jest to możliwe rozwiązanie? Nie podoba mi się odpowiedź, że drukowanie pieniędzy powoduje inflację, ponieważ inflacja polega tylko na tym, że produkcja jest wolniejsza niż nakłady, więc może wydrukuj... decylion dolarów, aby inwestować tylko w produkcję, ale nakłady są zamrożone do czasu, aż będziemy mogli opodatkować tę nową produkcję ? Nie wiem, błądzę. |