Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak wydrukować 1 biliard dolarów, nie powodując inflacji?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
18-09-2023 13:30margiweno (2 punktów)Jak wydrukować 1 biliard dolarów, nie powodując inflacji?
Być może inwestując te biliardy dolarów w budowę nowych fabryk, a jeśli zabraknie nam ziemi, zwiększając wydajność produkcji w już istniejących fabrykach? Następnie nałożymy podatki na te fabryki, abyśmy mogli wydać, powiedzmy, 300 bilionów dolarów dochodu? Prawdopodobnie nie działa, ale czy jest to możliwe rozwiązanie? Nie podoba mi się odpowiedź, że drukowanie pieniędzy powoduje inflację, ponieważ inflacja polega tylko na tym, że produkcja jest wolniejsza niż nakłady, więc może wydrukuj... decylion dolarów, aby inwestować tylko w produkcję, ale nakłady są zamrożone do czasu, aż będziemy mogli opodatkować tę nową produkcję ? Nie wiem, błądzę.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14788 punktów)
A teraz funkcjonariusz z zupełnie innej (telewizji);
twitter.co(*)ski/status/1704022928801591694

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
margiweno (2 punktów)
>Być może inwestując te biliardy dolarów w budowę nowych fabryk, a jeśli zabraknie nam ziemi,
>zwiększając wydajność produkcji w już istniejących fabrykach? Następnie nałożymy podatki na te
>fabryki, abyśmy mogli wydać, powiedzmy, 300 bilionów dolarów dochodu? Prawdopodobnie nie działa, ale
>czy jest to możliwe rozwiązanie? Nie podoba mi się odpowiedź, że drukowanie pieniędzy powoduje omegle xender
>inflację, ponieważ inflacja polega tylko na tym, że produkcja jest wolniejsza niż nakłady, więc może
>wydrukuj... decylion dolarów, aby inwestować tylko w produkcję, ale nakłady są zamrożone do czasu,
>aż będziemy mogli opodatkować tę nową produkcję ? Nie wiem, błądzę.

I got this,...
20-09-2023 13:35 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>I got this,...
Pinokio przestał kłamać:
"Chcemy przypomnieć o tym, jak wielkim zagrożeniem jest powrót rządów Prawa i Sprawiedliwości do władzy." Mateusz Morawiecki

DUCH

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365