Dlatego że PKB to produkt krajowy a nie wzrost zamożności tej czy innej klasy społecznej. Im więcej kraj czegoś wytworzy, tym więcej można sprzedać/wyeksportować a to przekłada się na większą ilość pieniędzy w budżecie czyli wyższe płace, socjal, inwestycje itd. Gdzie żyje się najlepiej ? Tam gdzie owe PKB jest najwyższe, bo z pustego i Salomon ne naleje.
|