 |
Kto przyjmie zakład o wzrost ceny na Orlenie Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-09-2023 11:43 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Kto przyjmie zakład o wzrost ceny na Orlenie
3 na 3 | Drodzy forumowicze, Chciałbym się założyć, najlepiej z 'wyjątkowo pewnymi siebie postaciami' często ślepo wierzącymi w zapewnienia rządu i chętnie obrażającymi innych tudzież używającymi argumentów typu 'wpisujesz się w politykę Kremla'. Zakład o przekonanie: jeśli PiS wygra wybory to do 1 grudnia 2023 cena paliw na stacji Orlen wzrośnie min. o 1 PLN /litr , kto się założy przeciwko tej tezie?Wg PiS i Orlenu ceny nie są zaniżane tylko Orlen robi takie złote interesy - to jest oficjalna informacja Orlenu. Przypadkowo niskie ceny paliwa pociągnęły też w dół inflacje, która wg szybkich wskaźników ZUSu zeszła poniżej 10% (co jest sprzedawane jako spadek cen, a dla znających postawy ekonomii oznacza zaledwie wolniejszy wzrost). Żeby być fair podam nie PiSowskie źródła informacji: - 1. Tankowanie w grudniu 2022 cena za Diesel Verva w małej miejscowości daleko od autostrady, 8.04 PLN/ litr. To cena droższa niż w tym samym dniu we Francji i porównywalna z ceną w Saksoni w Niemczech.W tym czasie nie obowiązywał VAT na paliwo - w przeciwieństwie do dzisiaj
- 2. W tym czasie cena za baryłkę oscylowała w okolicy 75-80 USD (w dniu tankowania 79.45, choć oczywiście nie tankowałem paliwa kupionego przez Orlen tego dnia na rynku w Amsterdamie)
- 3. 1 USD kosztował w grudniu 2022 ok 4.41-4.43 PLN
- 4. Cena za baryłkę we wrześniu 2023 to ok 90 USD (dzisiaj 90.77)
- 5. Od lipca 2023 cena ropy dosyć szybko rośnie - z 70 do 90 UDS/baryłkę, co na wszystkich stacjach, poza Polską skutuje wzrostem cen paliwa. Podróżując po Europie zauwżyłem wzrost już pod koniec lipca.
- 6. W Polsce w tym czasie cena ropy Verva na stacjach Orlen spadła i oscyluje dzisiaj w okolicach 6.13-6.20 PLN/l
- 7. Od lipca cena USD wzrosła z 3.9 na 4.39 PLN (o 10-12% zależnie od dnia kursu)
Kto się założy? (nie ma nic do stracenia, poza wiarą w PiS) Pozdrawiam Paolo Monstro Ceny Verva ON na Orlenie aktualnie:  Cena oleju nieprzetworzonego (takiego, który musi kupić Orlen, bo w Polsce ropy nie ma):  Cena Verva ON na Orlenie w grudniu 2022 (tuż przed podniesieniem VATu):  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| farmer (22440 punktów) |
>Kto się założy? (nie ma nic do stracenia, poza wiarą w PiS)
Czy trzeba coś oglądać jakieś filmy o Rambo/wojna żeby się wypowiedzieć?
Oglądałem Wilka z Wall street? Moze być?
Pytanie jest zasadne. Dlatego że potem się dowiem że albo nie byłem na wojnie albo się filmów naogladalem.
Bo co ja mogę wiedzieć o cenach ropy ?
Pytam w takim razie jaki film oglądał inicjujący wątek bo ten sposób komentował moje wypowiedzi.
|
|
 | 1 na 1 | Paolo Monstro (6146 punktów) | >>Kto się założy? (nie ma nic do stracenia, poza wiarą w PiS) >Czy trzeba coś oglądać jakieś filmy o Rambo/wojna żeby się wypowiedzieć? >Oglądałem Wilka z Wall street? Moze być? >Pytanie jest zasadne. Dlatego że potem się dowiem że albo nie byłem na wojnie albo się filmów naogladalem. >Bo co ja mogę wiedzieć o cenach ropy ? >Pytam w takim razie jaki film oglądał inicjujący wątek bo ten sposób komentował moje wypowiedzi.
Hm, dziękuję za podzielenie się Twoimi przemyśleniami nt kinematorgrafii, ale założysz się przeciwko tej tezie czy nie?
Pozdrawiam Paolo Monstro
|
|
|  | | farmer (22440 punktów) | . >>Bo co ja mogę wiedzieć o cenach ropy ? >>Pytam w takim razie jaki film oglądał inicjujący wątek bo ten sposób komentował moje wypowiedzi. >Hm, dziękuję za podzielenie się Twoimi przemyśleniami nt kinematorgrafii, ale założysz się przeciwko tej tezie czy nie? >Pozdrawiam >Paolo Monstro >
Nie jestem wstanie. Ceny paliw sa ustalone przez specjalistów zapewne o złożene czynniki.
Powstaje pytanie czy tak jak w przypadku strategi obrony która nie jest dla mnie, tak się dowiedziałem, ceny paliw też nie są dla mnie. Wkoncu koncern wykazuje zysk. Jest to strategiczny produkt a ja nie mogę tego komentować na zasadzie załóż się.
Dlatego jestem ciekaw jaki film obejrzałeś że się wypowiadasz na ten temat?
Wojna to Rambo. A jaki film obejrzałeś że się wypowiadasz na temat tego co robią specjaliści którym ty nie jestes w tej kwestii. Bo nie jesteś.(cofam jeśli powiesz że pracujesz dla rządu lub koncernu paliwowego)
Ja nie. Więc się nie przejmuj moim zdaniem jest tyle warte co nic. Ale przynajmniej konsekwentne.
|
|
| |  | 1 na 1 | Paolo Monstro (6146 punktów) |
>Nie jestem wstanie. Ceny paliw sa ustalone przez specjalistów zapewne o złożene czynniki. >Dlatego jestem ciekaw jaki film obejrzałeś że się wypowiadasz na ten temat? >A jaki film obejrzałeś że się wypowiadasz na temat tego co robią specjaliści którym ty nie jestes w tej kwestii. Muszę Cię zmartwić - nie mam czasu na oglądanie filmów. I masz rację nie jestem specem od paliw. Jestem jednak ekonomistą, kiepskim, ale dostatecznie dobrym by wiedzieć, że 'specjaliści' to ustalali ceny w gospodarce centralnie planowanej (w której żyłem i widziałem jej skuteczność). W gospodarce wolnorynkowej cenę ustala rynek i nawet jak specjaliści/politycy bardzo chcieliby ustalić inną cenę to i tak kończy się to albo na plajcie (cena wyższa niż ustalona przez rynek) albo na reglamentacji i też docelowo plajcie (niższa niż ustalona przez rynek). Dlatego jestem gotów się założyć. Zakładasz się? Wypowiedz się na temat albo zamilknij, bo ja nie mam czasu ani chęci na pyskówki - na pewno kogoś znajdziesz pod 1szą z brzegu budką z piwem do takiej rozrywki, na tym forum zresztą też jest wielu chętnych do kłótni i wyzwisk - idź z nimi się wykłócać i wykazywać, że są przy Tobie głupcami.
Pozdrawiam Paolo Monstro
|
|
| | |  | | farmer (22440 punktów) | ? >Wypowiedz się na temat albo zamilknij, bo ja nie mam czasu ani chęci na pyskówki - na pewno kogoś znajdziesz pod 1szą z brzegu budką z piwem do takiej rozrywki, na tym forum zresztą też jest wielu chętnych do kłótni i wyzwisk - idź z nimi się wykłócać i wykazywać, że są przy Tobie głupcami. >Pozdrawiam >Paolo Monstro >
Traktuje ciebie tak jak ty mniem. Więc albo zamilcz albo znajdź sobie kogoś pod budka.z piwem do swoich pyskówek. Nie jestem jakimś tam twoim koleżka którego będziesz traktował jak gówniarza.
Więc jak mi piszesz o coś o oglądaniu filmów wg których się wypowiadam to zamilcz jak nie masz nic do pwiedznia Bo nie jestem u ciebie na audiencji.
>Muszę Cię zmartwić - nie mam czasu na oglądanie filmów. I masz rację nie jestem specem od paliw
Nie martwisz mnie. Ja też mogę się wypowiadać tak jak potrafię nawet w temacie strategi linii obrony czy w każdej innej.
|
|
5 na 5 | romaro (25211 punktów) | Policji brakuje paliwa:Coraz poważniejsza staje się sytuacja na polskich stacjach benzynowych. Po tym, jak w wybranych lokalizacjach pojawiły się informacje o "awariach" dystrybutorów, niepokojące wieści przekazał senator Krzysztof Brejza. Otrzymał on informację o problemach z dostępem do ropy z jednej z komend policji w województwie śląskim. wiadomosci(*)rm=post&utm_content=wiadomosciProblem z tankowaniem mają równiez kierowcy karetek pogotowia (pogotowia ratunkowe maja podpisane umowy z Orlenem). Państwo PiS jest już karykaturą komuny. Czego nawet dowodem jest głośne śledztwo w sprawie wypadku na A1 - Morderca wyruchał z rodzinką prokuraturę jak ksiądz ministranta. Ale bądźmy uczciwi, nie każdy może, bo jak ktoś czytał "Kulisy PiS" (K. Dziubka), to wie - cytuję - "W ekipie Morawieckiego o ludziach Ziobry mówi się dość często, że to polityczni bandyci. I jest to jedno z bardziej delikatnych określeń".
|
|
 | 3 na 3 | Paolo Monstro (6146 punktów) | > Policji brakuje paliwa:Coraz poważniejsza staje się sytuacja na polskich stacjach benzynowych. Po tym, jak w wybranych lokalizacjach pojawiły się informacje o "awariach" dystrybutorów, niepokojące wieści przekazał senator Krzysztof Brejza. Otrzymał on informację o problemach z dostępem do ropy z jednej z komend policji w województwie śląskim. > wiadomosci(*)rm=post&utm_content=wiadomosci> Problem z tankowaniem mają równiez kierowcy karetek pogotowia (pogotowia ratunkowe maja podpisane umowy z Orlenem).> Państwo PiS jest już karykaturą komuny. Czego nawet dowodem jest głośne śledztwo w sprawie wypadku na A1 - Morderca wyruchał z rodzinką prokuraturę jak ksiądz ministranta. Ale bądźmy uczciwi, nie każdy może, bo jak ktoś czytał "Kulisy PiS" (K. Dziubka), to wie - cytuję - "W ekipie Morawieckiego o ludziach Ziobry mówi się dość często, że to polityczni bandyci. I jest to jedno z bardziej delikatnych określeń".> Polska nie ma do dyspozycji milionów ton ropy, by zmienić ceny na światomym rynku ropy, ani miliardów USD, by wiecznie dotować ropę. Tak więc, PiS, Glapa, Obajtek mogą się wymądrzać w TVPiS, ale Orlen, w dłuższym okresie czasu, zależnym od wielkości rezerw (które być może wlewa na rynek) i budżetu, który może włożyć w dotacje, ma 2 możliwości: 1. opcja kolejnego geniusza ekonomii (V. Orbana): reglamentacja - witamy w PRL! 2. podniesienie cen (prawdopodobnie powyżej ceny rynkowej, by odkuć się za straty pomiędzy lipcem a listopadem) Ja stawiam, na to, że do 1go grudnia pękną (tj skończy się powód by zaniżać inflację i udawać, że monopol państwowy daje w efekcie lepsze ceny) i podniosą ceny, stopniowo do poziomu powyżej wartości rynkowej. Jeśli PiS przegra wybory (w co wątpie) to cena pęknie to w dniu odejścia Obajtka, tudzież nasłania na niego prokuratury w sprawie działania na szkodę spółki. Wielkie pytanie jest - czy wytrzymają do wyborów bez reglamentacji? Myślę, że poza najwierniejszymi wyborcami wszyscy czują ten kant i zaczną wykupywać 1-2PLN tańszą ropę przed 15 października. No ale pożyjemy zobaczymy, bezczelność PiSu nie zna granic, więc nie zdziwiłbym się jak jakiś fundusz rządowy dofinansuje projekt 'bezpieczna stacja' w Orlen czyli sfinansuje tą kiełbasę wyborczą i promocja potrwa trochę dłużej niż do 1 grudnia - w każdym razie no risk no fun - kto się założy? Pozdrawiam Paolo Monstro
|
|
|  | 5 na 5 | romaro (25211 punktów) | > Wielkie pytanie jest - czy wytrzymają do wyborów bez reglamentacji?Coś jest na rzeczy. Kaczyński planował na niskich cenach paliwa wjechać do sejmu. Wybaczcie, ale ja sobie aż bluzgnę, bo są ludzie (nawet na tym forum), którzy jeszcze tej pisowskiej mafii wierzą i jej kibicują. QURWA, to jest państwo wyglądające znowu jak niegdyś, jak w przeddzień upadku komunizmu. Poniżej, na zdjęciu Jacek Osuch, Wiceminister Sportu i Turystyki. Poseł na Sejm RP VI, VII, VIII oraz IX Kadencji tankujący na stacji paliwo. twitter.com/XKubiak/status/1708127167438041176
|
|
| zeniu73 (6483 punktów) | Oczywiście, że wzrośnie.
Nawet ślepy widzi, że obecne ceny na Orlenie to nie ręką rynku tylko manipulacja rządu.
Idę o zakład, że sytuacja pęknie jeszcze przed wyborami.
|
|
5 na 5 | Berzerac (5671 punktów) | >Drodzy forumowicze, >Chciałbym się założyć, najlepiej z 'wyjątkowo pewnymi siebie postaciami' często ślepo wierzącymi w >zapewnienia rządu i chętnie obrażającymi innych tudzież używającymi argumentów typu 'wpisujesz się w >politykę Kremla'. >Zakład o przekonanie: >jeśli PiS wygra wybory to do 1 grudnia 2023 cena paliw na stacji Orlen wzrośnie min. o 1 PLN >/litr , kto się założy przeciwko tej tezie?Wg PiS i Orlenu ceny nie są zaniżane tylko Orlen robi takie złote interesy - to jest oficjalna >informacja Orlenu. Przypadkowo niskie ceny paliwa pociągnęły też w dół inflacje, która wg szybkich >wskaźników ZUSu zeszła poniżej 10% (co jest sprzedawane jako spadek cen, a dla znających postawy >ekonomii oznacza zaledwie wolniejszy wzrost).
Ja również jestem w stanie założyć się o każde pieniądze, podobnie jak Ty. Polska w przededniu wyborów stała się ewenementem na świecie, ponieważ baryłka ropy na giełdach osiągnęła rekordową wartość. Wszędzie na świeci paliwo drożeje - tylko w Polsce jakimś niewytłumaczalnym cudem tanieje. Pomijając fakt, że taka obniżka jest elementem gry wyborczej PIS, nie ma ona przełożenia na sytuację ekonomiczną Polski. Zdaniem analityków rynku paliw, wobec dalszemu spadkowi złotówki wobec dolara, paliwa u nas powinny drożeć. Takich "chwytów" PIS-u jest więcej. Jak chociażby wyjaśnić posunięcie PIS o obniżeniu stóp procentowych nie mające odzwierciedlenia w sytuacji ekonomicznej?
Masz rację, podobnie jak znawcy zagadnienia paliw. Gdy nie daj Bóg PIS wygra wybory - od nowego roku czeka nas Armagedon. Ceny paliw poszybują o co najmniej o złotówkę na litrze.
Ps; Ten, kto nie pali nie wie, że parę dni temu średnio o 50 groszy podrożały papierosy i wyroby tytoniowe. Czekać tylko na podwyżki cen innych towarów i usług. To kwestia czasu.
|
|
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Zakład o przekonanie:> jeśli PiS wygra wybory to do 1 grudnia 2023 cena paliw na stacji Orlen wzrośnie min. o 1 PLN/litr , kto się założy przeciwko tej tezie?Jeśli przegra cena wzrośnie także, obecna fikcyjna, bo paliwa brak, potrwa tylko do wyborów. Przy czym to nie zmieni wyników waszych wyborów, w których nie wezmę udziału o nadal będziecie je uzwanac. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | | Thoter (6650 punktów) |
> Jeśli przegra cena wzrośnie także, obecna fikcyjna, bo paliwa brak, potrwa tylko do wyborów.> Stacje paliw są agendami urzędów skarbowych i zasilają budżet kasą. Brak paliwa to brak kasy w budżecie. Powstaje powiększający się deficyt, który dostaną w spadku ci co wygrają tzw. wybory. Co nas czeka to już wiadomo i czarodzieje tego nie zmienią. Reżim amerykański jest już na finiszu z organizacją wojny w Azji. Azjaci uważają Amerykanów za żydowskich, głupkowatych sługusów. W razie konfliktu, Azjaci będą się bronić ATAKUJĄC IZRAEL. Pytanie: jak uchronić Żydów w Izraelu przed zemstą Arabów i innych Azjatów??14 stycznia 2022 r. pisano na forum, że za chwilę będzie wojna i że Izrael zostanie zaatakowany. Hamerlik, jak się podszkolisz z historii, to nie będzie dla Ciebie zagadek. Będziesz się tylko zastanawiał, kiedy nastąpi finał tego co zaplanowano. Trzeba tylko widzieć ten sam kierunek co sternik i obserwować jak kręci rumplem, by utrzymać kurs.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|