Racjonalista - Strona głównaDo treści
efekt okrągłego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
08-10-2023 14:40okragly (21676 punktów)efekt okrągłego
jest efekt motyla to musi też byc efekt okrągłego, tym bardziej że ważę 200 000 X wiecej, żyje 100 X dłużej, od tego pięknego owada

Efekt motyla jest określeniem odnoszącym się do sytuacji, w których nawet najmniejsze zdarzenie może z czasem wywołać poważne i niemożliwe do przewidzenia konsekwencje. Zjawisko to ma duże znaczenie w nauce, w tym w meteorologii.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wacław (1038 punktów)
>jest efekt motyla to musi też byc efekt okrągłego, tym bardziej że ważę 200 000 X wiecej, żyje 100
>X dłużej, od tego pięknego owada
>Efekt motyla jest określeniem odnoszącym się do sytuacji, w których nawet najmniejsze zdarzenie może
>z czasem wywołać poważne i niemożliwe do przewidzenia konsekwencje. Zjawisko to ma duże znaczenie w
>nauce, w tym w meteorologii.
>

Ale by móc sobie na swój efekt zapracować, taki okrągły musiałby zrobić coś ciekawego, zapisać się w historii by ktoś zechciał siłę i zasięg owego efekty zbadać i opisać. Inaczej? Nawet jeśli konsekwencje działalności okrągłego mają jakiś tam lokalny zasięg, lub niezbadany zasięg globalny, to ostatecznie efekt ten przejdzie niezauważony lub wręcz zmarginalizowany i co najwyżej rodzina oraz znajomi się nad takowym pochylą.

Żeby nie było, to samo tyczy się efektu Wacława. Równie ciekawy, jeśli nie ciekawszy! Choć z biegiem czasu zaczynam rozumieć, że jednak lepiej zachowywać siłę efektu dla rodziny. Niech do historii przez duże "H" przechodzą inne efekty
08-10-2023 21:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>jest efekt motyla to musi też byc efekt okrągłego, tym bardziej że ważę 200 000 X wiecej, żyje 100 X dłużej, od tego pięknego owada
>Ale by móc sobie na swój efekt zapracować, taki okrągły musiałby zrobić coś ciekawego, zapisać się w historii by ktoś zechciał siłę i zasięg owego efekty zbadać i opisać.
ale co zrobił motyl?
jestem zwykłą mrówką w mrowisku, czy jest efekt mrówki? zyja nawet 5 lat a motyle 5 miesięcy

>Nawet jeśli konsekwencje działalności okrągłego mają jakiś tam lokalny zasięg, lub niezbadany zasięg globalny, to ostatecznie efekt ten przejdzie niezauważony lub wręcz zmarginalizowany i co najwyżej rodzina oraz znajomi się nad takowym pochylą.
motyl może więcej niż ja?

>Żeby nie było, to samo tyczy się efektu Wacława. Równie ciekawy, jeśli nie ciekawszy!
masz fajny nick , czemu się nie nazwałeś bardziej racjonalnie?

>Choć z biegiem czasu zaczynam rozumieć, że jednak lepiej zachowywać siłę efektu dla rodziny. Niech do historii przez duże "H" przechodzą inne efekty
motyl może więcej niż TY?
08-10-2023 21:59 
 Ocena 2 na 2
Wacław (1038 punktów)
>>>jest efekt motyla to musi też byc efekt okrągłego, tym bardziej że ważę 200 000 X wiecej, żyje 100 X dłużej, od tego pięknego owada
>>Ale by móc sobie na swój efekt zapracować, taki okrągły musiałby zrobić coś ciekawego, zapisać się w historii by ktoś zechciał siłę i zasięg owego efekty zbadać i opisać.
>ale co zrobił motyl?
Kurde... no przyznam się, że nie wiem, bo sam Motyla nie znałem. Zna się go z legend, ponoć nawet był kiedyś u mnie na fyrtlu ale to chyba nie za mojej rezydencji. Ale popytam, bo skubany musiał być strasznie efektowny i efektywny, że to jego efekt wyniesiono na ołtarze!

>jestem zwykłą mrówką w mrowisku, czy jest efekt mrówki? zyja nawet 5 lat a motyle 5 miesięcy
Chyba trafiliśmy na jakiś grubszy spisek...

>>Nawet jeśli konsekwencje działalności okrągłego mają jakiś tam lokalny zasięg, lub niezbadany zasięg globalny, to ostatecznie efekt ten przejdzie niezauważony lub wręcz zmarginalizowany i co najwyżej rodzina oraz znajomi się nad takowym pochylą.
> motyl może więcej niż ja?
Raczej nie, ostatecznie masz jak piszesz przewagę w masie oraz długości potencjalnego oddziaływania, żeby to Twój efekt stał się nowym dominującym. Daj tylko znać jak u Ciebie ze skrzydłami oraz czy wspierasz się czasem przepustnicą. Im więcej narzędzi, tym efekt powinien być lepszy i... donośniejszy

>>Żeby nie było, to samo tyczy się efektu Wacława. Równie ciekawy, jeśli nie ciekawszy!
>masz fajny nick , czemu się nie nazwałeś bardziej racjonalnie?
Nie zakładałem, że kiedyś trafię w kręgi ludzi racjonalnych. No tak jakoś wyszło

>>Choć z biegiem czasu zaczynam rozumieć, że jednak lepiej zachowywać siłę efektu dla rodziny. Niech do historii przez duże "H" przechodzą inne efekty
>motyl może więcej niż TY?
Chyba tak, nie zanosi się żeby ktoś kiedyś sklecił stronę na Wikipedii o "efekcie Wacława". Efekt motyla już jest, wnioski nasuwają się same
09-10-2023 08:59 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>jest efekt motyla to musi też byc efekt okrągłego, tym bardziej że ważę 200 000 X wiecej, żyje 100 X dłużej, od tego pięknego owada
>>>Ale by móc sobie na swój efekt zapracować, taki okrągły musiałby zrobić coś ciekawego, zapisać się w historii by ktoś zechciał siłę i zasięg owego efekty zbadać i opisać.
>>ale co zrobił motyl?
>Kurde... no przyznam się, że nie wiem, bo sam Motyla nie znałem. Zna się go z legend, ponoć nawet był kiedyś u mnie na fyrtlu ale to chyba nie za mojej rezydencji. Ale popytam, bo skubany musiał być strasznie efektowny i efektywny, że to jego efekt wyniesiono na ołtarze!
no właśnie, chcę byc tylko motylkiem

>>jestem zwykłą mrówką w mrowisku, czy jest efekt mrówki? zyja nawet 5 lat a motyle 5 miesięcy
>Chyba trafiliśmy na jakiś grubszy spisek...
czysta fizyka, świat jest fizyczny

>>>Nawet jeśli konsekwencje działalności okrągłego mają jakiś tam lokalny zasięg, lub niezbadany zasięg globalny, to ostatecznie efekt ten przejdzie niezauważony lub wręcz zmarginalizowany i co najwyżej rodzina oraz znajomi się nad takowym pochylą.
>> motyl może więcej niż ja?
>Raczej nie, ostatecznie masz jak piszesz przewagę w masie oraz długości potencjalnego oddziaływania, żeby to Twój efekt stał się nowym dominującym. Daj tylko znać jak u Ciebie ze skrzydłami oraz czy wspierasz się czasem przepustnicą. Im więcej narzędzi, tym efekt powinien być lepszy i... donośniejszy
tą przepustnicą miało być fR

>>>Choć z biegiem czasu zaczynam rozumieć, że jednak lepiej zachowywać siłę efektu dla rodziny. Niech do historii przez duże "H" przechodzą inne efekty
>>motyl może więcej niż TY?
>Chyba tak, nie zanosi się żeby ktoś kiedyś sklecił stronę na Wikipedii o "efekcie Wacława". Efekt motyla już jest, wnioski nasuwają się same
jesteś skromny, co nawet po nicku widać
Wacław (1038 punktów)
>>>>>jest efekt motyla to musi też byc efekt okrągłego, tym bardziej że ważę 200 000 X wiecej, żyje 100 X dłużej, od tego pięknego owada
>>>>Ale by móc sobie na swój efekt zapracować, taki okrągły musiałby zrobić coś ciekawego, zapisać się w historii by ktoś zechciał siłę i zasięg owego efekty zbadać i opisać.
>>>ale co zrobił motyl?
>>Kurde... no przyznam się, że nie wiem, bo sam Motyla nie znałem. Zna się go z legend, ponoć nawet był kiedyś u mnie na fyrtlu ale to chyba nie za mojej rezydencji. Ale popytam, bo skubany musiał być strasznie efektowny i efektywny, że to jego efekt wyniesiono na ołtarze!
>no właśnie, chcę byc tylko motylkiem
Jak my wszyscy, jak my wszyscy... Ale dla przykładu mnie pokarało brakiem skrzydeł, obolałym kręgosłupem, a jeszcze w młodości nie przykładałem się do rzeźbienia nóg więc zamiast nóg? Dwa patyczakowate kikuty. Stąd motylom łatwiej, jak również ich efektom

>>>jestem zwykłą mrówką w mrowisku, czy jest efekt mrówki? zyja nawet 5 lat a motyle 5 miesięcy
>>Chyba trafiliśmy na jakiś grubszy spisek...
>czysta fizyka, świat jest fizyczny
Proboszcz mówił że nie tylko fizyczny. Rabin również. Czyli chyba jednak spisek. Możemy potrzebować kogoś o zacięciu detektywistycznym do pomocy

>>>>Nawet jeśli konsekwencje działalności okrągłego mają jakiś tam lokalny zasięg, lub niezbadany zasięg globalny, to ostatecznie efekt ten przejdzie niezauważony lub wręcz zmarginalizowany i co najwyżej rodzina oraz znajomi się nad takowym pochylą.
>>> motyl może więcej niż ja?
>>Raczej nie, ostatecznie masz jak piszesz przewagę w masie oraz długości potencjalnego oddziaływania, żeby to Twój efekt stał się nowym dominującym. Daj tylko znać jak u Ciebie ze skrzydłami oraz czy wspierasz się czasem przepustnicą. Im więcej narzędzi, tym efekt powinien być lepszy i... donośniejszy
>tą przepustnicą miało być fR
Zaiste zacny plan, nie wpadł bym sam na takowy. Może jednak to "efekt okrągłego" zastąpi efekt motyla. Zresztą, ponoć towarzysz Motyl to gbur i kanciarz. Lepiej będzie dla wszystkich

>>>>Choć z biegiem czasu zaczynam rozumieć, że jednak lepiej zachowywać siłę efektu dla rodziny. Niech do historii przez duże "H" przechodzą inne efekty
>>>motyl może więcej niż TY?
>>Chyba tak, nie zanosi się żeby ktoś kiedyś sklecił stronę na Wikipedii o "efekcie Wacława". Efekt motyla już jest, wnioski nasuwają się same
>jesteś skromny, co nawet po nicku widać
Skromnością nie grzeszę, ale staram się trzymać dystans. Do samego siebie oczywiście. Tak ponoć zdrowiej i nie trzeba maści na ból... przepustnicy. Ale to temat na inną rozmowę

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365