 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-10-2023 11:48 | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | Marnowanie pieniędzy
-2 na 2 | Należałoby zmienić sposób zarządzania przydzielaniem budżetów samorządom tak by ich wysokości nie uzależniać od tego ile w roku bierzącym wykorzystano funduszy. Dziś jest tak; aby w przyszłym roku gmina nie otrzymała mniej niż miała, często w ostatniej chwili (na koniec roku) realizuje jakieś projekty, które często polegają głównie na zmarnowaniu pieniędzy na rzeczy zbędne. Na zasadzie: "potrzebujemy tych pieniędzy ale nie teraz, dlatego musimy je szybko na coś wydać by w przyszłym roku nam ich nie zabrali". Ostatnio zauważyłem "ruch w interesie" polegający na budowaniu wodociągu i takich tam.. i co widzę ?? W promienu 100 m (stojąc na drodze) zamontowano aż 7 hydrantów (siedem sztuk !) a dwa z nich w odległości zaledwie 15 metrów od siebie.. ręce opadają poniżej poziomu gruntu, co najciekawsze nic tam nie ma oprócz pól, łąk i lasów, przy zabudowaniach już hydranty były. To samo jest z mocno przesadzonymi "remontami" odcinków dróg. gdzie wystarczyłoby wymienić samą spękaną nawierzchnię a zrywa się wszystko na 1 m wgłąb, wywozi i nawozi nową poscypkę, układa na bokach krawężniki, kopie się głębokie rowy, stawia barierki (pewnie żeby piesi do tych rowów nie powpadali..) i robi się ścieżki rowerowe (kilkaset metrów) które do nikąd nie prowadzą.. czyste marnotrastwo. O nadmiarowości znaków drogowych tam gdzie organizacja ruchu jest oczywista to już nawet szkoda gadać.. gdzie tu gospodarka, gdzie ekonomia ? Gdzie mądre głowy w samorządach ? Przydzielanie funduszy na takiej zasadzie to pokłosie gospodarki planowanej. A tu wszystko powinno być finasowane ze "skarbca" w razie potrzeb. To nie jest demokracja (wola ludu) tylko dyktatura władz samorządowych, które w ten sposób dają zarobić znajomkom posiadającym owe firmy budowlane, a głupi naród się cieszy. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 3 | szarley (54913 punktów) | >Należałoby zmienić sposób zarządzania przydzielaniem budżetów samorządom
Na polską milę cuchnie komuną
Terenowym samorządom należy zostawiać pieniądze zarobione przez mieszkańców, co najwyżej wyrównując geograficzną rentę Zawodowym samorządom należy pozostawić pełne kompetencje do granic prawa
Niestety w Polsce komunizm jest nadal bardzo silny (zwłaszcza na tzw. "prawicy")
Co Wy na to, towarzyszu ... propagujący dekomunizację?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
 | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Grzybiarze znaleźli billboardy, na które Lasy Panstwowe wydały 35 milionów złotych, a których nie zdążyły powiesić przed wyborami. Wiecie, że Lasy wydały na tę akcję więcej niż przeznaczają na wsparcie parków narodowych? Niedługo większość takich afer przestanie być ukrywane i zamiatane pod dywan, a ich koniec będzie miał miejsce na wokandach sądowych. Tak więc na dzień dzisiejszy przede wszystkim należy przywrócić prawo i sprawiedliwość. poznan.wyb(*)yte-w-lesie-pod-poznaniem.html
|
|
| farmer (22440 punktów) |
>i takich tam.. i co widzę ?? W promienu 100 m (stojąc na drodze) zamontowano aż 7 hydrantów (siedem >sztuk !) a dwa z nich w odległości zaledwie 15 metrów od siebie.. ręce opadają poniżej poziomu >gruntu, co najciekawsze nic tam nie ma oprócz pól, łąk i lasów, przy zabudowaniach już hydranty
Też to widziałem kilka tygodni temu znaczy analogiczna sytuację. Las i hydranty nówki. Nie pamiętam czy tak gęsto ale było ich tak dużo że czuć było pinądz.
Przy czym w okolicznych zabudowaniach trudno było by znaleźć hydrant.
|
|
4 na 6 | okragly (21676 punktów) | >Marnowanie pieniędzy największe marnowanie pieniędzy było za PO, np mafie VATowskie, sedziowskie, czyścicieli kamienic, bankowe- brałeś 100 tys oddawałeś 200 tys, komorników -brałes 50 zł "chwilówki", ogromne %, nie spłaciłeś, traciłeś mieszkanie, ladowałes pod mostem, ogrom bezrobotnych, niskich płac, umów śmieciowych, to też marnowanie pieniędzy,
zaniechanie PO w działaniu przeciw przestępstwom jw też jest przestepstwem, miala z przestepst korzyści, ogromne korzyści, mld zł
PiS po dojsciu do władzy wymieniło kierowników urzedów skarbowych z PO, to wystarczyło by ogromnie wzrosły dochody panstwa, starczyło na 500+, 800+ pomimo covidu, wojny na Ukrainie, ogrom wydatkow socjalnych, mamy mniejsze zadłużenie skarbu niż za PO
dla racjonalisty wniosek prosty; PO to złodzieje liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) to okradanie społeczenstwa i poszczególnych ludzi
|
|
 | 2 na 2 | farmer (22440 punktów) |
>pomimo covidu, wojny na Ukrainie, ogrom wydatkow socjalnych, mamy mniejsze zadłużenie skarbu niż za PO
Węgiel po 3000 za tonę. Z przydziału z i z doataxjami.
Węgiel w kraju węglem stojącym gdzie był przez lata zwałowany i skupowany choćby przez Agencję rezerw materiałowych. Która to agencja w czasach covidu nie miała maseczki na stanie tylko whuj węgla.
Wystrczylo dwa tygodnie Covidu i dodrukowano 100miliardow zł.
Ilość prób samobójczych prawie 15000 rocznie. Nigdy w historii Polski tyle ludzi nie chciało się zabić co za pISU.
Wake up. Już po wyborach. Tyle lat biles pianę. Gratuluję zmarnowanego czasu.
Ps. Ignorowny przez 7 osób. Widzę że gonisz chętnie racjonalistke.
Ścisła czołówka tego portalu. Ona 10 ty 7.
|
|
|  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >pomimo covidu, wojny na Ukrainie, ogrom wydatkow socjalnych, mamy mniejsze zadłużenie skarbu niż za PO> Węgiel po 3000 za tonę. Z przydziału z i z doataxjami.wg PO miała byc katastrofa, mieliśmy zamarznąć > Wystrczylo dwa tygodnie Covidu i dodrukowano 100miliardow zł.było takie słowo "posmarować", bez tego mydła byłaby katastrofa oczywiście nie może być smaru za dużo bo tez silnik zdechnie > Ilość prób samobójczych prawie 15000 rocznie.to dowód że ideologia liberalna (INDYWIDUALIZM) to śmierć, ludzie byli w depresji z powodu ograniczonych kontaktów społecznych > Nigdy w historii Polski tyle ludzi nie chciało się zabić co za pISU.nigdy nie było covidu i wojny na "naszych" stepach. Znasz pieśń o małym rycerzu? to Kaczyński  > Już po wyborach. Tyle lat biles pianę. Gratuluję zmarnowanego czasu.racja jest po stronie raju. balcerowicz (liberalizm) to śmierc (w kazdym obszarze, demograficznym, spolecznym, duchowym, gospodarczym) > Ps. Ignorowny przez 7 osób. Widzę że gonisz chętnie racjonalistke.> Ścisła czołówka tego portalu. Ona 10 ty 7.chętnie racjonalistka jest niesamowita, z gwiazd  ale Ty i ja, gdzie nam do niej
|
|
 | 4 na 4 | Duch Prawdy (14790 punktów) | >PiS po dojsciu do władzy wymieniło kierowników urzedów skarbowych z PO, to wystarczyło by ogromnie wzrosły dochody panstwa, starczyło na 500+, 800+ Ile 800+ pis wypłacił - ZERO! Wciąż wypłaca wprowadzone lata temu 500+ bez żadnej waloryzacji, tzn., że siła nabywcza dzisiaj tego świadczenia w porównaniu do pierwszego roku jest obecnie żałośnie mała. PO chciało 800+ od 1 czerwca, pis nie wprowadził, bo grał tym na wybory, władza ważniejsza od dzieci - taka dobra partia... i przestań siać propagandę, bo czytając twoje przekłamania czuję się jakbym słyszał "fakty" z TVpis.
DUCH
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
| szarley (54913 punktów) | "Czytelnik 'Wolnośćmyśli' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Marnowanie pieniędzy' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,913926#w913930>" To ma być argument?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
1 na 1 | szarley (54913 punktów) | > robi się ścieżki rowerowe (kilkaset metrów) które do nikąd nie prowadzą..
W Radzionkowie w powiecie tarnogórskim w miejsce skrzyżowania wybudowano rondo i od ronda zaczyna się rowerowa ścieżka, która ma kilkanaście metrów.
Marnotrawstwo?
Marnotrawstwem byłoby, gdyby przy remoncie drogi od ronda przebudowywano nowe rondo, żeby pociągnąć drogę dla rowerów.
Przyjechała nawet telewizja i pokazywała te kilkanaście metrów, pytano burmistrza, a ten spokojnie odpowiedział : w tym roku rondo i kilkanaście metrów, w przyszłym remont drogi i dalszy ciąg rowerówki
Niestety tego telewizja nie pokazała, jedynie lokalna, internetowa
Nie bój się miłośniku centralnego państwa, samorządy im niżej, tym bliżej wyborców, tym rozsądniej wydają pieniądze. Premiera nie widziałem na żywo na oczy, wójta w sklepie widuję i nie ja jeden w oczy mu powiem co mi się nie podoba
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
 | | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | Nie jestem "miłośnikiem centralnego państwa". A marnowaniem funduszy jest robienie tego co zbędne a co często nazywa się "remontem" albo "przebudową", jest nim także niszczenie/rozbiórka np. nawierzchni czy chodnika by ułożyć tam kanalizacyjne rury. Mówię o braku planowania, które skutkuje zmarnowanie wydanych wcześniej pieniędzy na coś by znowu je wydać jak się już skończy to co teraz się robi. Takich przykładów jest BARDZO WIELE. Marnowaniem pieniędzy jest oświetlanie nocą dróg lampami tak silnymi, że ich promień "rażenia" sięga nawet 50 m ! Lampy mają oświetlać WYŁĄCZNIE jezdnię pod sobą a nie pole obok i nie muszą one świecić całą noc, bo kto włóczy się nocą po podmiejskich czy wiejskich drogach ? Słyszałeś o zanieczyszczeniu światłem ? Wpisz sobie w przegladarkę chasło: "nadmiar znaków drogowych" i wybierz opcję "grafika". Wszelkie absurdy są marnowaniem naszych pieniędzy.
|
|
|  | 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | >Nie jestem "miłośnikiem centralnego państwa".
To wynika z Twoich słów
>A marnowaniem funduszy jest robienie tego co zbędne a co często nazywa się "remontem" albo "przebudową", jest nim także niszczenie/rozbiórka np. nawierzchni czy chodnika by ułożyć tam kanalizacyjne rury. Masz rację, wystarczą sławojki, po co kanalizacja.
>Mówię o braku planowania, które skutkuje zmarnowanie wydanych wcześniej pieniędzy na coś by znowu je wydać jak się już skończy to co teraz się robi. Oczywiście zdarzają się i takie rzeczy, ale: 1 łatwiej z marnotrawstwa rozliczyć wójta niż premiera 2 Czasem media nagłaśniają marnotrawstwo tam gdzie go nie ma 2.1 Przykład Radzionkowa, który podałem 2.2 budowa hydrantów w szczerym polu: w PZP tam może być w planie osiedle i lepiej hydranty wbudować wcześniej, niż później rozkopywać drogę
>Marnowaniem pieniędzy jest oświetlanie nocą dróg lampami tak silnymi, że ich promień "rażenia" sięga nawet 50 m ! Lampy mają oświetlać WYŁĄCZNIE jezdnię pod sobą a nie pole obok
Masz prawo jazdy? Ja tam wolę, kiedy latarnia oświetla miejsca gdzie może być pieszy
>Słyszałeś o zanieczyszczeniu światłem ? Owszem, w m mojej wsi latarnie gasną o północy i zaświecają się o 4.00. Zarządzenie wójta. Jeśli wi Twojej wsi tego nie ma, to możesz osobiście wójta w gabinecie odwiedzić. Inna rzecz, że w nocy energia bywa tak tania, że oszczędności z gaszenia światła są znikome
>Wpisz sobie w przegladarkę chasło: "nadmiar znaków drogowych"
Nie muszę tego wpisywać w przeglądarkę, jeżdżę po drogach i sam widzę, ale jeśli chcesz, to sprawdź którymi drogami kto administruje wójt, starosta, wojewoda czy generalna dyrekcja w Warszawie. a po
>Wszelkie absurdy są marnowaniem naszych pieniędzy. Oczywiście
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| |  | | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | >To wynika z Twoich słów Guzik wiesz co wynika bo widzisz tylko te literki a nie myśl za nimi idącą. >Masz rację, wystarczą sławojki, po co kanalizacja. Znowu widzisz tylko to co chcesz zobaczyć.. >Masz prawo jazdy ? Mam, a Ty czytasz to co cytujesz ? I do czego rzekomo się odnosisz ? Jak dyskutować z kimś kto "nie słucha" ?
|
|
| | |  | | szarley (54913 punktów) | >>To wynika z Twoich słów >Guzik wiesz co wynika bo widzisz tylko te literki a nie myśl za nimi idącą.
Nic nie poradzę na to, że myśli literkami zapisujesz
>>Masz rację, wystarczą sławojki, po co kanalizacja. >Znowu widzisz tylko to co chcesz zobaczyć..
Uzasadnij to co piszesz. Mnie to wystarczy
>>Masz prawo jazdy ? >Mam, I nie przeszkadza Ci brak oświetlenia pasa obok drogi, gdzie są piesi?
Piszę o samorządach i korzyściach z ich istnienia. To jest najistotniejsze
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | >N, bo kto włóczy się nocą po podmiejskich czy wiejskich drogach ?
Złodzieje.
Pytanie. Wypowiadasz się jako mieszkaniec wsi?
U mnie w mieście bieda to wyłączyli oświetlenie na noc. Parkingi ulice ciemne. Nic z okna nie widać. Na wybory włączyli.
Porównaj sobie noc gdy jest księżyc i gdy go nie ma.
|
|
| |  | | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | > Wypowiadasz się jako mieszkaniec wsi?To nie ma żadnego znaczenia ale mieszkam pod miastem (była wieś). Gdy wieczorem wyjrzę przez okno to widzę ŁUNĘ jakby się paliło.. na mojej uliczce latarnie świecą całą noc i niektórym prosto w okna, a te trzeba na noc zasłaniać bo spać się nie da.. kiedyś 30 lat temu było tu przyjemnie ciemno i tak powinno być w nocy. Księżyc mi nie przeszkadza - latarnie TAK ! A teraz w okolicy powymieniali lampy sodowe na diodowe.. kurna świecą tak mocno że idąc w pole książkę można czytać. Często już po świcie gdy jest naprawdę widno te latarnie dalej świecą.. jak to nie jest marnowanie energii to nie wiem co nim jest. Oświetlenie powinno być dyskretne by ułatwiać orientację i tylko tyle.
|
|
| | |  | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | >>Wypowiadasz się jako mieszkaniec wsi? >To nie ma żadnego znaczenia ale mieszkam pod miastem (była wieś).
Ma. Bo zazwyczaj na wsi jest ciemno. Na wsi trzyma się psy na podworkach przed złodziejami. Ciemno nic nie widać.
Dziś te dzialeczki po 8arow płot w płot to inny świat niż wieś z jej dawnymi zabudowaniami.
>Gdy wieczorem wyjrzę przez okno to widzę ŁUNĘ jakby się paliło.. na mojej uliczce latarnie świecą całą noc i niektórym prosto w okna, a te trzeba na noc zasłaniać bo spać się nie da.. kiedyś 30 lat temu było tu przyjemnie ciemno i tak powinno być w nocy.
Wątpię. Brak oświetlenia to zupełne cimności. Wątpię by było to przyjemne. Zwłaszcza zima gdy ciemno jest dość wcześnie.
Nie powiesz mi że fajnie jak dziecko wraca po ciemku do domu.
>Księżyc mi nie przeszkadza - latarnie TAK ! A teraz w okolicy powymieniali lampy sodowe na diodowe.. kurna świecą tak mocno że idąc w pole książkę można czytać.
Księżyc to przykład gdy jest jasno a gdy go brak to ximeno.
Złodzieje kradną gdy jest ciemno. Czy trzeba wyjaśniać takie oczywistości? Gdy masz brak oświetlenia jest to idealna okazja dla zlodzija.
>Często już po świcie gdy jest naprawdę widno te latarnie dalej świecą.. jak to nie jest marnowanie energii to nie wiem co nim jest. >Oświetlenie powinno być dyskretne by ułatwiać orientację i tylko tyle.
Zgodze się że czasem świeci się gdy jest już jasno ale chyba wymagasz by wszytko działało perfekcyjnie. Co chyba nie jest takie proste bo dużo rzeczy wymaga modernizcji.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|