Chodzi mi ile państwa wydają na służbę zdrowia z tzw. budżetu,
bo te składki zdrowotne to nasz bezpośredni wkład, więc tego nie liczymy.
Te 9% zdrowotnego chyba stanowi 9% budżetu... może trochę mniej.
ale biorąc średnią: 7000 zł, i x liczba zatrudnionych - z 20 mln chyba,
no to otrzymamy ogólny koszt pracowników:
8000 x 20 mln = 160 mld zł
i do budżetu bezpośrednio z płac wpada około 3000 x 20 mln = 60 mld
no ale potem 23% z VAT, więc 100 mld x 23% = 23 mld
suma z 80 mld...
?
a gdzie jest reszta kasy, bo polska ma ponoć z 600 mld budżetu - nie?
fantastyka...
w sumie ciekawie wyszło: obywatele polski mają około 100 mld do dyspozycji,
a państwo ma budżet 600 mld... haha!
6:1
z tego wniosek jest oczywisty: faktyczny podatek wynosi w Polsce 500/600 = 80% !
teraz nie dziwota, że taka biedota tu wciąż panuje - w porównaniu do US, Niemiec itp.
..........
korekta:
to były miesięczne dochody, a nie roczne,
czyli x 12:
mamy 1200 mld zamiast 100,
co teraz daje: 600/1200 = 50%,
czyli taki podatek obowiązuje w Polsce.
No, cóż, troszkę to większe od dawnej dziesięciny:
5 razy więcej nas okradają, niż było w średniowieczu.

można by rzec: złodzieje są na fali od setek lat!
cóż z tym zrobić?
chyba już nic -> zagłada pewna.
